iming tzijn ES. "C No. 8. TWEEDE BLAD NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 6 Januari 191&. Ie. M. 'Pi wentel. J. Go,defray. ILVER. |NS. enz. plDDELBlI, eGoesf S BÜ1TOLAND. SIHWENLAWa EEN LIED PER WEEK. is voor de UIT DE PERS. Zijn vreeselijkste uur. jgeruimd. ^at zjj 3 bondslied van den Nederlandschen Korfbal-Bond. (Op verzoek geplaatst). Muziek van Woorden van Het sein is gegeven, de bal vliegt in 'tveld, Pas op nil en hinder je man. Speel fier en vol moed en steeds zonder geweld Doe ruwheid en trucs in den ban, Al valt er je partner, al dringt men ook op Verslap niet, werk weg weer den bal Verdedig je korf en verspeel niet één kans bjs „Haal op" zij de leus eens vooral. En zij't dat bij 't scoren der tegenpartij, De moed al een weinig verflauw' Sta pal voor je vlag en je kleuren, en 'deer, Pas op voor de lijnen en 'ttouw. Speel kalm en doel zuiver, stoot niet aan den paal Kijk af en toe eens naar je vlag, Draag bij tot de zege voor 12-tal en clubbig Zooveel als elk speler vermag. (Dit lied is voor piano muziek verkrijgbaar d 25 ct. bij de Bondssecr, dhr. J. J. Teepe v. Scorelstr. 4, Utrecht. Speciaal voor de „N. Z. Crt." ter plaatsing afgestaan). In verlegenheid. Wij lezen in bet „Katholieke Volk" De leiders van de S. D. A. P., die zich nog altijd als de arbeiderspartij aan dient, ztiten in verlegenheid. In Utrecht moesten zij zich stellen lijn- J recht tegenover de 57.000 katholieke ar- I beiders, die aan de zijde onzer regeering ■staan, om de aanhangige sociale wets- 1 ontwerpen te verledigen tegen ongezonde S kritiek en onverantwoordelijke tegenwer- king. Zij ervaren, dat ook de overige christe- Mlijke arbeiders nog wel even groot in aantal op gelijk standpunt staan. En terzelf-dertijd moeten zij optreden te- r gen duizenden werklieden, die hun hou ding hij de Amsterdamsche bouwvakarbei ders- en-zeeliedenstaking, op de scherpste wijze afkeuren. Zij zeggen 70,000 arbeiders aan hun zijde te hebben, maar wat beteekent zulks in vergelijking met de groote massa, die van de S. D. A. P. niet gediend wil a wezen Wanneer in den laats ten tijd iets dui delijk gebleken is, dan is het wel, dat de S. D. A. P, al langer zoo* minder mag aanspraak maken op haar bespot- telijken bijnaam: de „arbeiderspartij". En dit zit haren leiders dwars. Men zou beide oogen moeten dichtknijpen, om dat niet te zien. Maar om zich nu uit de verlegenheid te redden, door de bewering, da,t de ka tholieke arbeiders slechts een kudde vor men, die door heeren pastoors en eenige kamerleden kan gedreven worden, waar zij willen, dat gaat toch te ver. Dat is eenvoudig de rollen omdraaien. Daar is immers geen partij in ons land, zoo geheel door „heeren" geregeerd, als die der „bewuste proletariërs". Zitten die „heeren" nu in verlegenheid, dan moeten zij toch andere middelen zoe ken, om eruit te geraken; want anders loopt hun politiek spelletje al te zeer in de gaten. FRANKRIJK. Kapitein-spion Lux. Een Fransch kapitein, Lux geheeten, die verdacht van spionnage in de Duitsche vesting Glatz I gevangen was gezet, heeft tijdens de Kerst- i dagen weten te ontsnappen en zijn va- derland ongedeerd te bereiken, i De Fransche bladen zijn natuurlijk vol geestdrift. De „Matin" spint de geschie- denis van de vlucht nog verder uit. De kapitein had aan oen van zijn broers ge schreven: „Ik verveel mij, ik zal moeten I De stamtafel in „De Gouden Leeuw .was bijzonder druk bezet. De maand October, welke tot nog toe vele schoone dagen geleverd had, liep ten einde en de herfst scheen meer en meer met zijne onvriendelijkheden voor den dag te komen. Met de heerlijke wandelingen was het ■gedaan; de kachel en de lekker verwarmde - kamers traden in hunne rechten en de 't felle licht temperende lampen verzamel- j den de familieleden wederom aan de rondje tafel in de gezellige huiskamer. In dezen tijd werd het ook telken jare drukker in het stamcafé „Die Gouden ■Leeuw"; hier werd de gemeentepolitiek geducht onder handen genomen. Zoo ook dezen avond. Daar treedt een bejaard heer de kamer binnen. „Ah, daar komt de Amerikaan", riepen velen der aanwezigen, en maakten plaats voor den nieuw aangekomene. Hij kon ongeveer vijftig jaar zijn, haar en baard vertoonden reeds hier en daar eenige grijsheid, doch het gebruinde gelaat ver ried onverschrokkenheid en wilskracht. De I man was in zijne jeugd hij een bont- I werker in de leer geweest. beproeven te ontvluchten". De vriend, die volgens het blad de vlucht regelde, zond hem achtereenvolgens 5 gekleurde pot- Iooden en -een lin-eaal die op de juiste ma nier samengesteld een zaag vormden. In een kalender voor 1912 was do door den Franschen generalen staf uitgevoerde kaart van Glatz 'en omgeving verborgen. Lux was met behulp van een badhandoek uit het raam va.n zijn kamer naar beneden geklauterd. De Berlijnsche bladen houden daaren tegen vol, dat Lux is geholpen door een Franschen leeraar te Glatz, die zeide, dat hij daar een Engelschen collega wachtte en die onlangs Glatz heeft verlaten, zeg gende dat zijn collega hem in den steek had gelaten. Hoe het ook zij, kapitein Lux schijnt thans een verlof van 30 dagen te hebben gevraagd, dat hem is toegestaan en dat hij vermoedelijk zal doorbrengen in de villa Furtado te Nice. Hij heeft bevel ontvangen zich niet te laten interviewen en zijn toestemming te weigeren tot alle betoogingen en inschrij vingen te zijnen bate. ENGËL1I1D. Het E n -g -e 1 s c h Koningspaar in IndiDinsdagmiddag is te Calcutta onder commando van generaal Mahon de grootste wapenschouwing gehouden, die de stad ooit te zi-ein had gegeven; meer dan 9000 soldaten namen er aan deel. De koning kwam met lord Harding®, dein opperbevelhebber, generaal sir O'Moo-re Creagh, iein een schitterenden staf als gevolg voor de tent voor hem opge richt, aan. De koningin reed met de hertogin van Devonshire en lord D-urh-eam in een rij tuig achter den koning. Een ontzaglijke menigte mensch-en woonde de revue bij. UIlIïtHJULAH». De vergiftiging te Berlijn. Een handelaar is in hechtenis genomen, die met den gevangen genomen Scharmach in handelsbetrekking stond en die ster ken drank uit methyl-alcohol bereidde om die aan de tappers te leveren. In de ste delijke to-evlucht voor onhehuisd-en is op nieuw een ziektegeval voorgekomen, maar geen sterfgeval. KEULEN. Van goed ingelichte zijde ver neemt men, dat de indertijd door D-uitsch- land wegens spionage veroordeelde Fran sche taalleerares Thirion, die rpi haar straftijd heeft uitgezeten, thans bezig is voo-r een Parijsch-en uitgever haar weder varen te beschrijven. Dit yerhaal zal o. a. inhouden ©an zware beschuldiging tegen een Pruisisch officier, die haar een strik zou hebben gespannen. RCSLA ND. De hongersnood. Een telegram uit Orenburg meldt, dat de hongersnood in die provincie zoo groot is, dat de hoe ren hun kunderen aan rondtrekkende Kir- giezen zouden verkoopen. CHINA. De missiën. Uit China, heeft de eervv. pater Mortier, algemeen overste der Belgische Missies van Scheut, het vol gende telegram ontvangen uit Tchougout- chak, Mo-nogolië, d.d. 28 Dec.: „Missionnarissem van Scheut ongedeerd en in veiligheid; protestaintschiei zendelin gen gedood". De politieke to.estand. Een te legram uit Tientsin meldt, dat de stand van zaken te Laintsjou zeer verergerd is. Joean-tji-kai's afgevaardigde, Wantweitse, is naar de rebellen overgeloopetn en als aanvoerder der opstandige trae-pein opge treden, waarmede hij verklaart, spoedig naar' Peking te willen oprukken. Lust tot avonturen had hem reeds als jongeling doen besluiten de wereld in te gaan, zooals men dat noemt. Hij reisde naar Amerika, begon na velerlei dwaal tochten een. pelshandel en verwierf zich daarmee een vrij groot vermogen. Thans was hij in zijn vaderland teruggekeerd, waar Jiij zijn laatste levensdagen rustig zou verslijten. Zijn naam was Janner, doch in zijn geboortestadje noemde men hem steeds „den Amerikaan"; bij de meeste bewoners van het kleine plaatsje werd eene reis over zee nog steeds als een groot waagstuk beschouwd en wie zulk een overtocht had meegemaakt, werd voor een soort wondermensch aangezien,. Zoodra de Amerikaan had plaats geno men, verstomde het gesprek over de poli tiek en gewillig gaf men den veel bereis den man het woord, wijl hij boeiende verhalen kon opdisschen. Wij spraken gisteren over de menig vuldige gevaren, waaraan men in zijn leven is blootgesteld, begon Janner, nadat hij zijn pijp opgestoken had. Er zullen wel weinig menschen zijn, die het noodlot niet minstens eenmaal aan den rand van het graf gebracht heeft, doch die alsdan door een gelukkig toeval aan het gevaar ontsnapten. Ook ik heb er zoo- eens voor gestaan; het was het meest verschrikke lijke jiur mijns levens,. De keizerlijken hebben Haingjang ont ruimd, hun geschut met zich medevoe rende. Zij vertrokken in Noordelijke rich ting per trein. D© opstand. Mag men do berichten uit Nanking gelooven, dan heeft Sun-Jat- Sen den e<ed afgelegd als voorloopig pre sident van de republiek China, waarbij hij verklaarde, da.t hij zich te-rug zou trekken, als d© re-publiek eenmaal vast gegrondvest w-ez-en zou on door de mogendheden er- kond. D-e nationale vergadering te Nan king zou het besluit genomen hebben o-m den Europ-eeschen kalender doo-r te voe ren; de jongste 1ste Januari werd tot den eersten dag der -eerste maand van het eerste jaar der republiek gemaakt. Voor de keizerlijke familie en Yan Shi- kai begint h-et er onder al di-e omstandig heden weer minder prettig uit te zien. OOSTENRIJK-JIONGARIJE. Graaf Ferdinand Zichy f. Uit Boedapest wordt het overlijden gemeld van dezen grooten katholieken Hoiigaarschen Staatsman, misschien den grootsten dien Hongarije bezeten heeft sinds een men- schenleeftijd. Zijn geheele leven hij bereikte den ouderdom van 82 jaren was één onvermoeide en onversaagde strijd, een schier bovenmenschelijke arbeid voor de rechten der Kerk; hij schonk aan het katholieke leven in Hongarije onder allerlei opzicht nieuwe kracht. Hij ging in zijn ijver voor de goede zaak en we gens zijn bestrijding van het liberalisme zelfs de gevangenis in. Zijn succesvol optreden tegen Tisza's wet op de echtscheiding, zijn politieke arbeid ten tijde der kerkelijk-politieke her vormingswetten, de stichting eener volks partij met het program van de herziening dezer wetten, vormen de meest glorievolle bladzijden uit de geschiedenis van het katholicisme in Hongarije. H. M. de Koningin. Wij lezien in „De Nieuwe Courant": „Op het galabal Dinsdag-avond ten Hove, was natuurlijk de teleurstelling over het niet verschijnen van de Koninklijke gast vrouw algemeen ,en niet minder de be langstelling in de reden van Haar afwe zigheid. „Gelukkig bleek van een minder gun- stigen gezondheidstoestand van H. M. geen sprake te zijn, maar deed onder de aan wezigen be,t gerucht van een reden van hoogst verhlij-d-end-en aard de ronde, waar van geen tegenspraak vernomen werd." Wij meenen dit gerucht aan onz-e lezers niet te mogen onthouden, onder uit drukkelijke m-ededeeling, dat wij het ge heel voor rekening van het Haagsch-e blad laten. (Hsbl.) De Eerste Kamer en de Toeslagsontwerpen. De Haagsche correspondent vain d-a Leeuw. Crt." schrijft: Naar ik verneem, zullen -die zoogenaam de toeslagsontwerpen in de Eerste Ka mer op zooveel verzet stuiten, dat ver werping er van zoo- goed als zeker is. Tweede Kamerverkiezing in het district Hilversum. De Minister van Binnenlandsche Zaken; overwegende, dat, tengevolge van het over lijden van S. baron van Heemstra in het kiesdistrict Hilversum, eene verkiezing moet plaats hebben voor een lid van tie Tweede Kamer der Staten-Generaal; heeft goedgevonden te bepalen dat die verkiezing zal plaats hebben op Donderdag 18 Januari e. k., de stemming, zoo nooclig, op Woensdag 31 Januari d.a.v., de herstemming, zoo noo-dig, op Woensdag 7 Februari d.a.v. De voorzitter der Tweede Kamer. Nu de Kamer reeds Vrijdag (22 Dec.) Zijne tafelgenooten keken in ademlooze spanning naar den Amerikaan, die na, een kleine pauze verder vertelde: Ik was reeds twee jaren in Amerika en van New-York uit steeds verder het westen ingedrongen. Ik bevond mij in Kentucky en was van plan, mij naar San Francisco, de hoofdstad van Californië, te begeven. Van het dichtst hij gelegen station uit dacht ik gebruik te maken .van den grooten Pacific-spoarweg, welke het Oosten van Amerika met het Westen, den Atlantischen met den Stillen Oceaan yerbindt. Het was een lange, vermoeiende reis, die voor mij lag en er is heel wat toe noodig, .om haar zo-nder onderbrekingaf te leggen,. Wij waren in den staat Nevada aange komen en de schoone gebergten der Sierra, die .een massa zilvererts verbergen, trok-1 ken onze opmerkzaamheid. Tengevolge van de veelvuldige oneffenheden was de rit hier zeer moeilijk, doch de machinist scheen geen bezwaren te kennen, en toen wij in het wildste gedeelte der Sierra Neva-da aangekomen waren, reed de trein met onverminderde snelheid voort; ja, 't scheen ons zelfs toe, alsof het gevaarte elke minuut grootere afstanden aflegde.. Wjj vergisten ons niet; nauwelijks te on derscheiden vlogen de landschappen aan - f - rI 1 naar huis kon gaan, past een wo-ord van hulde aan haar Voorzitter, schrijft „De Standaard" Dit jaar vooral was zijn taak zwaar. Nauwelijks was hij opgetreden of nog den eigen middag brak de obstructiewoede van socialistischen kant uit. Wie hem toen van nabij in de Kamer kon waarnemen, kwam geheel onder den indruk van de wanhoop, die hem overviel. Het was in den pijnlijken ernst van zijn gelaat zoo geheel de uitdrukking: „Had ik het maar niet aangenomen I" Gelukkig, dat de heer van Nispen toen des avonds de taak kon overnemen. Jon ger kracht was op dit oogenblik geen weelde. Immers onze Voorzitter ging zijn zeventigjarig jubileum tegemoet. Toch is het toen weer gesust en heeft het zich weer geschikt. Gelukkig liep de obstructie spoedig op haar eind. En toen is men onder Van Bylandt in de Kamer gaan werken, zooals men nog bijna nooit in onze Kamer gewerkt heeft. Eerst had men weken lang in de sectie gesnoven over de drukte. En nu begon het reeds half October met de Militiewet, om zoo goed als onafgebroken tot 23 December door te gaan. Uitstel of pardon werd toen niet meer gegeven. Wat af te snijden viel, is afge sneden. Het aantal discours rentrés van dit seizoen is legio. Van Rechts bond men zich in en sprak .in telegramstijl. Het gelukte den Voorzitter, heel de Kamer tot betoon van ernst en energie te prik kelen. En onverbiddellijk bleef de Voor zitter doorgaan. Jagende en altoos jagende, tot eindelijk het slot in 't zicht kwam en toen, dien Vrijdag, zat hij van half elf in den morgen tot tegen middernacht. Andere dagen prikkelde hem geen ijdel- heid om heel den dag door te zitten en gaf hij het des avonds altoos aan den heer Van Nispen, soms zelfs des middags aan den heer D-rucker over, maar dien dag stond hij er op, een Je maintiendrai te spelen, en hij hield het uit. Voeg daarbij de hartelijke wijze, waar op de Kamer zijn jubileum vierde en men zal gevoelen, met wat zelfvoldoe ning de Voorzitter op de volbrachte taak terugziet. Onze hulde kan dan ook ongeveinsd zijn, al voegen we erbij, dat een deel daarvan stellig aan den heer Van Nispen toekomt. Zelfs is het niet te onpas, om ook den heeren der griffie, de stenogra- fisten, den director van het Kamerver- Slag, ja, tot de Pers to-e, hierbij in dank te gedenken. Bond van R. K Sociale Propaganda-clubs. Op Zondag 21 Januari zal te Utrecht gehouden worden de Jaarvergadering van den Bond van R. K. Sociale Pro-paganda- Cluhs in Nederland. Vóór de vergadering zal ter herdenking van den sterfdag van >dr. Schaepman, een bezoek gebracht worden aan het monu ment te Rijsenburg. Sabotage op de Spoorwegen? Mijn schrijft aan de „N. Rott. Crt." Uit goed-e bron vernemen wij-, dat d-e regieering en die spoorwegautoriteiten met elkaar in verbinding zijn getreden naar aanleiding van h-et vermoeden, dat er plan nen bestaan of bestaan hebben dad-en van sabotage op d-en spoorweg te plegen. Een feit mo-et h-et zij-n, dat verschillende lij nen door d-e politie streng bewaakt wor den en ook vanwege den spoorwegdienst zelf een bijzonder wak-end oog op den weg en d-e werken g-ehouden wordt. Een f-e-it is het verder, dat Dinsdagavond 2 dezer op d-an verbindingsweg tussch-en het Centraalstation te Utrecht en station Maliebaan aldaar ontdekt is, dat -een punt- stuk van een spoorwegstaaf van den spoor weg stuk was, waardoor d-e treinenloop tusschen Utrecht-Cientraalstation en Utrecht-Malibaan gestaakt moest wo-rden, en d-e treinen naar Arnhem over verkeerd spoor moesten loopen. Voorts vernamen wij, ©veneiens uit een onze blikken voorbij. Wat was er gebeurd? Had de machinist het gezag over zijne machine verloren, of was deze defect geraaid, tengevolge waar van geen niin-dere snelheid kon verkregen worden. Niemand kon hieromtrent eenige ophel dering geven. Overal in de coupé's en aan de vensters angstige gezichten. Ieder oogenblik moest een ongeluk gebeuren, dachten wij; de trein kon tegen een vooruitstekende rots wand stooten of in een diepen afgronjdj terecht komen. Een ongeluk Was onvermijdelijk, wij reden den dood tegemoet. Ik had reeds afscheid van de wereld genomen .en had nog slechts één wensch dat het einde zoo, spoedig mogelijk mocht naderen, opdat de vreeselijke doodsangst niet nog langer behoefde te duren. De vrouwen vielen jammerend op hare knie- en; ernstige mannen zaten piet gevou wen handen in een stil gebed verzonken. Ik had op mijn reizen reeds menigmaal den dood vo-o-r ocgen gehad, ik vreesde hem dus niet meer. Een soort van duizeling overviel mij; mijne gedachten waren zeer verward en om aan dezen ondragelijken toestand een einde te maken, besloot ik in mijne ver twijfeling, het portier te o-penen en uit geloofwaardige bron, dat een spoorweg beambte van uit h-et Zuiden des lands de autoriteiten moet hebben gewaar schuwd. Onder bet spoorwegpersoneel zelf loo pen verschillende geruchten. Zoo werd van die zijd-e verteld, dat de minister en d-e directeur-generaal der staatsspoor wegen dreigbrieven moeten hebben ont vangen, welke brieven gepost waren te Bodegraven. Deze geruchten moet men echt-er laten, voor wat ze zijn, namelijk niets meer dan geruchten. Als lijnen, die bewaakt worden, worden bepaaldelijk genoemd de lijnen Arnhem- Amsterdam, BoxtelNijmegen en Utrecht Leiden. Waarschijnlijk is het echter, dat alle lijnen bewaakt worden. Nadier meldt men Bij de directie d-er Staatsspoor moet, naar de „Tel." verneemt, bericht ontvan gen zijn, dat kwaadwilligen het voorne men hadden de lijn Utrecht's Hertogen bosch op verschillende punten op t-e bre ken. Van uit de stations is 's nachts aan houdend gepatrouilleerd, de brug te Gel- dermalsen wordt door de politie bewaakt, terwijl geen toegangsbewijzen tot die brug meer verstrekt worden. Het Nieuwe Pantsersohlp. Hierover zegt Dr. Nol-ens in de „Nieu we V-enlosche Courant" „In dit geval staat men voor de keuze tusschen -eene torpedovloot of ean axtil- 1-eri-evloot. En wat deze- laatste betreft, weer tusschen schepen van verschillende grootte -enz. Hoe dit zij de Kamer heeft nu den tijd om de zaak rustig te bestudearen, en de Minister krijgt de gelegenheid om zijn voorst-el, ook -na zijn uitvoerige Memorie van Antwoord, in het openbaar zonder overhaasting te verdedigen. Hij schijnt alvast de meest verant woordelijke autoriteiten op zijne hand te hebben. Blijkt zijn verdediging redelijkerwijze aannemelijk, dan zal rechts hém moeten steunen, waint de ervaring met de militie- wet opgedaan heeft geleerd, dat, afgezien van -enkele uitzondering-en, men op links niet mag rekenen in d-eze dingen. En hij zelf is verplicht het kabinet, waarvan hij deel uitmaakt, niet dan in de uiterste noodzakelijkheid, hoezeer het ook van sommige zijde gowenscht wordt, te verlaten". De winkelsluiting te Amsterdam. Het schijnt, dat te Amsterdam de strijd tegen de winkelsluiting zoo goed als ver dwenen is. Van de meest onverdachte zijde in deze, van de „Nieuwe Courant", komt thans reeds het getuigenis, dat het verzet totaal uit is. Nu de rechtbank beslist heeft, dat de verordening wettig is, had de „Nieuwe .Courant" gaarne een nieuw ge organiseerd verzet gezien. Maar niets daarvan, men maakt er een grap over, en, meer niet. De „Nieuwe Courant" is er niet best over te spreken. Zij schrijft er van: „De oorzaak van de onverschilligheid heid der kleine winkeliers voor den uitslag van de geruchtmakende procedure ligt wel in hoofdzaak 'daarin, dat, voor den noocL dwang wijkend, het publiek zich reeds aan den toestand heeft gewend; en de toeloop van klanten na negen uur zich naar een vroeger deel van den dag heeft verplaatst, zoodat er zelfs zaken zijn, waar men nu met de Kerstmis, zonder bizon- dere opgewektheid, het licht na negen uur nog laat branden. Het pleit is be slecht en het publiek, ordelievender dan de enkele clandestine afwijkers, heeft 't hoofd neergelegd bij wat „de heeren we zen". Natuurlijk, het is hier gegaan, zooals het overal elders gegaan is, merkt daar op de „Rotterdammer" op. Men is enkele dagen doodsbenauwd, dat men minder centen in het laadje krijgt. „Maar zoo gauw is niet gebleken, dat dit reine in beelding was, en dat, zoodra het publiek den trein te springen. Ik wist vooruit, dat ik djt waagstuk met den dood zou moeten bekoopen, want dat ik met ver brijzelde ledematen of gebroken nek zou blijven liggen, was bijna zeker. Ik keek naar buiten. Nauwelijks kon ik de omgeving onderscheiden en wist diua niet, waar wij ons bevonden. Als een wonder gebeurde en de trein niet ont spoorde, dan moesten door de vreeselijke snelheid, die een groote wrijving tot ge volg heeft, de wagens in brand geraken en dan was de dood nog verschrikkelijker dan in 't eerste geval. Opeens scheen het mij toe, alsof aan de buitenzijde van den trein, op de tree plank der wagons, een schaduw voorbij gleed; doch mijne oogen waren zoo be neveld, dat Ik niet "goed onderscheiden kon, wat het was. Wie had het durven wagen, op den in razende vaart voort rollenden trein te springen. Reeds de door de verbazende snelheid ontstane wind moest een ieder, die niet met ijzeren vuist bedeeld was, voor den grond doen tuime len. Weer verliepen eenige minuten, die mij toeschenen even zoovele uren te zijn. Be sluiteloos stond ik nog steeds voor het portier en mijne hand weigerde dit te openen, om mijn voornemen ten uitvoer te brengen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1912 | | pagina 5