Zachte Lijn, Het las mi Aan best Bedden- F. J. Paardenhaar-, Kapo &DVERTEI Grafmonuro W. L. GEMENGD NIEUWS. Landbouw en Veeteelt. Openbare Verkoopinjen. Aanbesfedi Sfeenhoin Hardsteensluizen, faru marmeren schoor E. VERBEEM, Krenke Op WoeDSdac 27 De trachten aan te b H. N. VEEHO J. A. S Eik NAAR Griesmeel, Rijstm< Melk, enz. COMPLE Houten- en IJzeri Tevens uits r kele kleinere alle R.-K. raadsleden als één man toetreden, doch wij vreezen, dat in vele dorpen de organisatie geen voet zal krijgen, indien niet alles gedaan wordt, om ook hier tot toetreding aan te spo ren. En da,t ware te bejammeren. Wie ©enigszins op de hoogte is met het leven ten platten lande, weet maar al te goed, hoe weinig juist daar (de goeden niet te na gesproken) de gemeente politiek het algemeene belang op het oog heeft, zooals wij het ons ter bereiking volgens katholieken weg, voorstellen. Maar al te vaak worden daar de za ken vertroebeld door allerlei persoonlijke sympathieën en antipathieënnog te Veel onzer dorpsnotabelen kennen slechts één richtsnoer, volgens welk zij hun beslis singen nemende zuinigheiden hebben vaak weinig begrip van de eischen, die onze moderne tijd, tot mede-oplossing der verschillende maatschappelijke vraagstuk ken en tot mede-leniging der soriale noo- den aan onze gemeentebesturen stelt, ook in onze dorpen. Wij denken hier o.a. aan drankbestrij ding, aan voorbereidend en voortgezet on derwijs (bewaarscholen en patronaten), aan armenzorg, loonregeling van gemeen teambtenaren en werklieden, veredeling van volksvermaken en veraangenaming van het dorpsleven, alle quaes ties, die ook op het platte land dringend voor ziening eischen en tot welker oplossing in katholieken geest de gemeenteraden zooveel kunnen bijdragen. Ook vraagstukken, die niet zoo recht streeks de katholieke beginselen raken, doch voor welker oplossing een goed in zicht in de taak der gemeentebesturen geëischt wordt, zooals watervoorziening, volkshuisvesting, ziekenverpleging, ver keerswegen enz. koimen er meer en meer aan de Orde. En hoe staan vele onzer dorpsvroeden hier tegenover? Ik heb het reeds gezegd: vrij onverschillig. En de oorzaak? Geen onwil, doch meest onwetendheid, 't Is in de verste verte mijn bedoeling niet hier aan vele overigens zeer ach tenswaardige mannen een brevet vair on bekwaamheid uil te reiken, doch een feit is, dat van alle genoemde quacsties op vele dorpen nog weinig notitie genomen wordt en dat, zoo zij soms toevallig aan de orde komen, nog maar al te veel onze raadsleden dan blijken geven, zij 't onbe wust, behept te zijn met den oud-liberalen geestlaissez faire, laissez aller. Duidelijk zal dus het groote nut van den jongen bond ook hier voor ieder zijn, waar ;h!ij, blijkens zijn statuten, juist in deze richting werkzaam wil wezen. Het straks vermeld doel toch der nieuwe R.-K. organisatie wil deze berei ken door a. het houden Van vergaderin gen en onderlinge besprekingenb. het verstrekken van inlichtingen; c. het uit geven van geschriften, zoo mogelijk van een eigen orgaan. Sluit zich nu het platte land hierbij aan, worden er kringen gevormd van R.-K. gemeenteraadsleden (elk© plaats een af zonderlijke afdeeling zou nr.i. niet ver kieselijk zijn) worden daar bovenge noemde en veel meer principieel© quaes- ties ingeleid door ter zake bevoegde per sonen -en daarna ernstig besproken, lich ten de moer ontwikkelden hun minder be lezen collega's in, dan, 'tkaa niet an ders of ook het platte land moet van den pas opgerichte 11 bond vruchten pluk ken welker waarde niet licht te overschat ten zal zijn. Hoe echter onze R.-K. dorpsgemeente raadsleden tot aansluiting gebracht? Zeer zeker zal het bestuur van den hond hiertoe wel de geschikte middelen weten te vinden en er zich te bekwamer tijd van bedienen, doch ook anderen kun nen medewerken om aansluiting te be vorderen. Ik bedoel hier onze kiesvereenigingen. Reeds van 't begin van 't ontstaan der nieuwe organisatie bestond er verband tusschen deze en ;de kiesvereenigingen. 't Was de Arnbemsche kiesvereeniging die den grooten stoot tot oprichting gaf en daarbij de hulp van zustervereenigin- gen inriep. Ja, in 't organisatie-plan werd zelfs d'e mogelijkheid gelaten, om ook de katholieke kiesvereenigingen als lid van den bond op te nemen. Ofschoon ajan dit plan veel goeds ten grondslag lag (immers de steeds dringen der gevoelde behoefte om meer voeling te brengen tusschen kiezers en gekozen®, had hier misschien gedeeltelijk bevredi ging kunnen vinden) liet men het va ren. Maar al verloochende dus het kind de moeder en zette deze buiten de deur, alleen de zelfverloochenende moederliefde zou voldoende zijn om het kind te blij ven steunen. D-och ook het eigenbelang van deze moet haar daartoe aansporen. Immers, wat bpat 't haar toch Room- sclie mannen in. een bestuurslichaam te brengen, die van de Roomsche beginselen op politiek gebied het a. b. c. niet ken nen? Deze vraag stellen, is haar tevens beantwoorden. En, hoeveel prineipieeler zal ook in overwegend katholieke gemeen ten de stembusstrijd gevoerd kunnen wor den, ajls het platte land ook op dit ge bied tot nieuw leven ontwaakt! Steeds meer zal het gekonkel en ge scharrel bij die gelegenheid verdwijnen, dat thans nog zoo vaak een nekslag is voor de organisatie der kiezers. Dan zal ook niet meer waar behoeven Ie zijn, hel woord van één onzer katho lieke voormannen„Och, die gemeente raadsverkiezingen sturen zoo dikwijls de samenwerking met andere Rechtsch© groepen in de war". Dat dan ook onze kiesvereenigingen hier weer hun medewerking verleen en. Laat men in elke vereeniging de oprichting van bovengenoe.mden hond ter sprake brengen en doel en streven door een be voegd spreker uiteen doen zetten. De geoorloofde drang, die zoodoende door de kiezers op de gekozenen zal wor den uitgeoefend, zou, zoo hij een alge meene aansluiting tot gevolg had, heil zaam werken voor den bloei onzer dor pen en vele onzer overwegend-katholieke gemeenteraden zuiveren van een onbe wust liberalisme en ze voor altijd be hoeden tegen een overval van het socia lisme. H. J. II. T. TWEEDE KAMER. Het kanaal van Te 1'neuzen. In de zitting van Maandag besprak de heer Vorsterman van Oven, afgevaardigde voor Oostburg, de kwestie van het Ter- neuzensch kanaal. Eerst dankte spreker den minister, omdat Z.Exc. er in geslaagd is met de betrokken spoorwegmaatschappijen tot overeenstemming te geraken, waardoor een goed onderhoud en een goede exploi tatie der nieuwe havenbassins te Terneu zen verzekerd is. Spreker betoogde intusschen, dat de voorwaarden voor het gebruik der kranen voor de huurders onbillijk zijn. Ook vroeg spreker of het op behoorlijke diepte houden van de bassins en het ka naal voor rekening zal komen der maat schappijen of van bet Rijk. De minister spanne alsnog alle krachten in om te her stellen wat vroeger is verzuimd bij de verbreeding van het kanaal Gent-Terneu- zen, n.l. om als voorwaarde te stellen, dat een uur achter Terneuzen oen schutsluis worde aangelegd, waardoor de verzouting van het water zou zijn voorkomen. Dan behandelde spreker ten slotte d© intrekking van het speciaal tarief voor het vervoer van steenkolen en cokes van Terneuzen naar stations van den Fran- schen Oosterspoorweg. Deze afgevaar digde wenschte horstel van dit uitzonde ringstarief voor Terneuzen, dat 18 jaar heeft bestaan en waardoor Terneuzen met Belgische havens wordt gelijkgesteld. De minister meent te mogen vertrouwen, dat de Belgische spoorweg-administratie alsnog dien uitzonderingsmaatregel zal intrekken. Maar aan een meening heb ben wij niets. Neen, spreker wenschte zekerheid. Wat vroeger verzuimt is valt licht nog te herstellen. Bestaat er waar schijnlijkheid van een blijvende verande ring ten goede, vroeg de hoer Vorsterman van Oyen. Op deze vragen bleef onze minister van Waterstaat het antwoord niet schul dig. Z.Exc. vertelde den afgevaardigde van Oostburg, dat de haven-quaostie te Terneuzen altijd een lijdensgeschiedenis is geweest. De Regeering achtte het in het belang der zaak de exploitatie aan de spoorwegmaatschappijen op te dragen. Daarbij is voldoende aan de belangen der belanghebbenden gedacht. Met op zegging van één jaar kan de overeen komst immers worden geëindigd. De rechten en belangen van Terneuzen zijn daardoor voldoende gewaarborgd. De Re geering was meer ontstemd over het voornemen der Belgische Regeering om het uitzonderingstarief in te trekken. Dienaangaande heeft onze Regeering terstond een krachtig vertoog tot die Belgische Regeering gericht. De onder handelingen zijn echter nog hangende. Zitting van Donderdag. In de Tweede Kamer werd Donderdag morgen do behandeling van de afdeeling Spoorwegen der begrooting van Water staat voortgezet. Minister Regout beantwoordde het twin tigtal sprekers, dat aan do algemeene be schouwingen had deelgenomen. De minister zal de Zondagsrust zooveel mogelijk bevorderen. Echter moet ook rekening gehouden worden met de be langen van het reizend publiek. De minister is voortdurend bedacht op verbetering en uitbreiding van den dienst. Gebrek aan kapitaal is een zeer groot euvel en alles moet gedaan worden om dat tegen te gaan. Op exceptioneele toestanden is even wel niet altijd te rekenen, en dit was dezen zomer bet geval. Verschillende wensehen omtrent tarief, stations, nieuwe lijnen, enz. zal de mi nister overwegen. Z.Exc. zal blijven streven naar verkor ting van den arbeidstijd van het perso neel. Spreker is huiverig om spoed te maken mol wettelijk© maatregelen betreffende de positie van het tramwegpersoneel. Wat de nieuwe dienstvoorwaarden aan gaat, zegt spreker, dat er nog nooit zoo veel verbeteringen zijn aangebracht als door de dienstvoorwaarden 1911. De pensioenregeling vond instemming hij allen, die volgens recht in het fonds van de Staatsspoor deelnemen. De verbeteringen kosten veel meer dan do heer Troelstra deed voorkomen. Afschaffing van stukwerk wil de mi nister niet, daar de prikkel, daarin ge legen, noodig is. De houding van de H. IJ. S. M. tegen de groepsvertegenvvoordiging aangenomen, keurt spreker niet goed. Hij zal er de Maatschappij op wijzen. De scheidsgerechten wil de minister niet permanent maken, omdat men dan nog meel' uitspraken krijgt in dezelfde rich ting, n.l. in de richting ten gunste van don gestrafte. De minister is voorstander van een goede vakvereeniging, maar de Ncder- landsche Vereeniging voor Spoor- en Tramwegpersoneel staat op bet stand punt van den klassenstrijd en het kwe ken van ontevredenheid. Do minister zetde ook nog, (lat de ver sterking der Zeeuwsche dijken in het be lang van het internationaal verkeer is, maar de waterschappen van Zeeland zijn (och verplicht daaraan hij te dragen. De regeering beseft echter het groot belang van deze zaak en zal daaraan ook gaarne bijdragen. De oorlog De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Enschedé heeft een schrijven ont vangen van Turksche kooplieden, die, nu zij geen goederen uit Italië kunnen ont vangen wegens den boycot daarvan in Turkije, adressen vragen van Twentsche firma's, om van haar deze_ goederen te betrekken. Het groenen tejLeiden. Men schrijft uit 'sHage: Naar men van goed ingelichte zijde mededeelt, is onjuist het bericht, volgens hetwelk het afgetreden collegium van het Leidsche Studentencorps en de vijf andere in het laatste groenenschandaal betrok ken studenten legen Maandag 18 Decem ber voor de Haagsche Rechtbank zou den zijn gedaagd. Er wordt nog slechts eene voorloopige instructie gevoerd. Van openbare behandeling op aanst. Maandag kan dienvolgens nog geen sprake zijn. („De Tijd".) Theosophie en nog wat. (Ingezonden.) De Vrijmetselaars-Loge und kein Endel F.r zijn ook wel Roomsche menschen, die de Theosophie een knipoogje zeiten. Mis schien worden zij verstandiger bij 't lezen van de advertentie, met loge-embleeiri, die in de „N. R. Ct." van 6 Dec. voorkomt; „The osophie. Theosophische Vereeniging Loge Rotterdam. Voordracht enz. Toe gang vrij." Eigenaardig, dat deze advertentie on middellijk gevolgd wordt door die waarin aangekondigd wordt, dal de beruchte Christus-loochenaar dr. C. Jatho (uit Keu len), zal optreden in de... Remonstrant- sche kerk. Bij het lezen van dergelijke dingen voelt men heter het geluk Roomsch te zijn! („De Tijd".) Nog niet thuis Men maakt zich te Vlaai dingen zeer on- gi rast over het uitblijven van den logger M.A. 136. Deze is 15 Oct. uitgevaren, doch nog niet binnengekomen. Aan boord waren schipper Boot, de stuurman, een matroos en een jongen, allen van Vlaardingen. Staatsraad Asser. In de jongste vergadering van den Raad van State heeft de vice-president Jhr. Van Swinderen den Staatsraad Mr. Asser ge complimenteerd met de hem geworden onderscheiding door het toekennen van den Nobelprijs, hem te beurt gevallen. Jhr. mr. i'. J. van Swinderen, vice- president van den Raad van State, is plotseling ernstig ongesteld geworden. Zijn toestand schijnt zorgelijk. Verkiezing!Prov. Staten Bij de Woensdag te 's Gravenhage ge houden herstemming voor de verkiezing van een lid vim Prov. Staten (vacature di'. Kraus), werden 13404 geldige stem men uitgebracht. Daarvan verkreeg de heer mr. dr. A. van Gijn (Jib.) 7554, de ibjeer D. VViesseling (R.-K.) 5850, zoodat gekozen is de heer van Gijn. Te IJmuiden is een werkman in het kolenruim van een stoomtrawler geval len. Hij was terstond dood. De loterij wet. Te Helmond had bij gelegenheid van St. Nieolaas, ©en groot handelaar in ijzerwaren verschillende kostbare prijzen uitgeloofd voor degenen, die het juiste of het dichtsnabijkomeind aantal stuks raadden van een 18-ons flesch, welke in bepaalde verhoudingen gevuld was met koffie, rijst, maïs en erwten. Bij het bekend maken van den uitslag echter legde de maréchaussee beslag op de geheel© zaak, als zijnde in strijd met de Loterijwet. Te Weert (Limb.) is het 3-jarige doch tertje van een landbouwer in oen ketel kokend water gevallen. Het kreeg daarbij zoo ernstige brandwonden, dat het korten tijd later is overleden. Een ma,n, die bij een brand in d© Bloem- straat te 's-Gravenhage ernstige brand wonden bekomen had, is daaraan over leden. De politie heeft bij haar onder zoek naai' de oorzaak van den brand proces-verbaal opgemaakt tegen den broer van den overledene. De beide broers wa ren Zaterdagavond ouder den invloed van sterken drank thuisgekomen, en schijnen toen ruzie gekregen te hebben waarbij, naar men Vermoedt, de hanglamp is afge slagen. Een buurvrouw had beweerd, dat de bewoner van het huisje met de bran dende lamp naai" zijn kostganger heeft geworpenandere getuigen verklaren ech ter hiervan niets te hebben gezien. Op d© trap zijn glasscherven gevonden. De sigarenmaker, die Maandag van de vorige week te Geertruidenberg met ©en dolkmes was gestoken, is aldaar kort daarop in het gasthuis overleden. Dinsdagmorgen is een 68-jarige man te Deventer dood in den trapopgang van zijn woning gevonden, met een bloedende wond aan het hoofd. Men vermoedt, dat hij Maandagavond bij het naar bed gaan van de trap is gevallen. Een motor in de ma,ag. In een der Amsterdamsche ziekenhuizen moest een jonge man opgenomen worden, die alles wat over aviatiek geschreven werd letterlijk verslond. Dit laatste woord is geenszins een poging ter verklaring van het feit, dat de ongelukkige na ©enigen tijd in den waan ging verkeeren, dat hij een motorin zijn maag had, wiens werking hem onfeilbaar de lucht indreef. Terwijl hij verpleegd werd en uiter lijk volkomen rustig in zijn bed lag, riep hij soms opeens de zuster toe: Daar begint hij weer. Een tijdlang maakte hij met den mond het snorren van een motor na en dan hegotn hij, het in zijn zieke verbeelding bij vogelvlucht waargenomen landschap te beschrijven op zóó plastische wijs, dat men een tijd lang aannam, dat de patiënt herhaaldelijk toeren door het luchtruim moest hebben ondernomen, het geen echter bij onderzoeken onjuist bleek. Weken heeft de jonge man, hevig lijdend onder zijn onzalige inbeelding, in het zie kenhuis gelegen. Soms werd hij aangegrepen door een ontzettenden angst, hij meende in gevaar te verboeren neer te zullen storten en ver pletterd te worden. Een der verpleegsters raadde buiten den dokter om, haar patiënt aan als 't weer begon zich ferm aan zijn krib vast te houden, en zoodoende de kracht van den motor te breken. De patiënt deed het, bracht een nacht door met zich on der inspanning van al zijn krachten vast te houden, baadde in zijn zweet doch schijnt na herhaalde pogingen tot de over tuiging te zijn gekomen, dat de zwaarte kracht er ook nog is en tegen de maag motoren best opgewassen. Hij is thans, als volkomen genezen, ont slagen. De nauw e rokken. l)o nauwe-rok- ken-mode is voor vele arbeiders en arbeid sters noodlottig. Zij zijn er werkeloos door geworden. Dat het een grapje is, blijkt uit de opzienbarende mededeelingen van een stoffen-fabrikant te Rouhaix. Deze verklaarde aan ©en journalist, dat door de nauwe-rokkien-mod® de vraag naar stof fen zooveel verminderd was, dat een derde gedeelte der machines moest stop gezet en dertig procent der arbeiders moeten ontslagen worden. Twintigduizend arbei ders en arbeidsters zullen daarbij betrok ken zijn. Reeds is een gedeelte van het Belgische personeel ontslagen en do ar beidstijd der Fransche zeer ingekort. De fabrikant verzekerde, dat de arbeiders van Roubaix dit jaar vijftien a twintig millioen franc minder hadden verdiend, dan het vorig. Natuurlijk is de nauwe-rokken-mode hiervan niet de eenige oorzaak. (Msb.) Een goed gevulde boekenkast. De „N. Tilb. Ct." wijst er op, dat „onze menschen" veel te weinig lezen. „Romans en hoekjes a la Sherlock Holmes misschien wel genoeg, wij moeten eigenlijk zeggen in ieder geval te veel; maar lectuur met merg en pit van katho lieke gedachten wordt door de katholie ken zelf op veel te lagen prijs gesteld. „Wie hierin verandering zal kunnen brengen, doet zeker goed werk en geeft zonder twijfel uitbreiding aan onze ka tholieke lectuur en aan onzen katholie ken invloed. „En waar men nu in katholieke streken wat meer geld aan het verdienen is, mocht men meer beseffen, dat een bibliotheek met degelijke boeken zekerder toeken van beschaving en voornaamheid is, dan half- aangekleedie heidensche damesbeelden in pronkerige salons. Hierbij is te veel faux- luxê, waarmede men ontwikkelde men schen toch niet bedriegt. Een goed ge- vuile boekenkast geeft daarentegen cachet aan het huis. De 35-jarige krankzinnige onderwijzer Fliitsch, van Mezzaselva, Grauwbunder- land, beeft zijn vader, zijne moeder en twee zusters doodgeschoten, een derde zuster doodelijk gekwetst en daarop zich- zelven het leven benemen. De verkooping te Parijs van de juweelen van Abdoel Ilamid, den gewezen sultan van Turkije, is afgeloopen. Den laatsten dag is er voor 348,629 frank verkocht. In bet geheel hebben de sieraden van den sultan 6,980,902 frank opgebracht. Te Luik is Dinsdagmorgen der vorige week in de mijn van Bonnes Fenim.es in de galerij van 400 meters een ontploffing geweest, waarbij drie werklieden begraven werden. Toen men de slachtoffers ophaal de, waren er twee dood, de derde ster vende. Een keukenmeid, die- Zaterdag in dienst trad hij mevrouw G. te Parijs, vroeg, na dat haar verteld was wat zij in haar nieuwen dienst te doen had, eenige uren verlof, om zich in te richten. Twee uur later vond men haar levenloos in do keu ken. Zij had in twee uur tijd de tien liter wijn opgedronken, die voor haar ge bruik voor ©en maand bestemd was. Zij werd naar het ziekenhuis overgebracht,, waar zij spoedig den geest gaf. Zonderlinge huwelijksgiften. Een eigenaardig huwelijksgeschenk gaf voor eenigen tijd zekere heer Duehatseheh uit Koniggïjiitz. Hij beloofde n.l. zijn schoonzoon hèt'gewicht der bruid in zilver uit te betalen. Op den molden van den huwelijksdag, voor men naar de kerk ging wejrsd het jonge meisje in tegenwoordigheid der gasten gewogen. De weegschaal wees een gewicht aan van 64 kilogram en de gelukkige bruidegom ontving daarop een bedrag van 13.500 gulden. Zoo deed ook ©en landeigenaar in Schotland, die een dochter bezat met het ongewone gewicht van 400 pond. Hij be loofde voor ieder pond, dat zij woog, een pond sterling als huwelijksgift uit te keeren en door deze bepaling deed zich inderdaad een liefhebber op, om de in dubbelen zin zwaarwichtige bruid naar het altaar te geleiden. Een Londenseh koopman bepaalde, dat aan zijn schoonzoon het verschil in ge wicht tusschen zijne dochter en haar brui degom in goud zou worden uitbetaald. Dij dweepte met zwaarlijvige mannen, en dat hij een schoonzoon naar zijn hart kreeg wordt wel 'bewezen door het feit, dat hij hij het huwelijk een bedrag van 4000 pond als bruidsgift had uit te koeren. Een rijke Londensche advocaat, wiens dochter ©ene voortreffelijke opvoeding had ontvangen, beloofde bij hare verloving, dat hij aan haar bruidegom vijftig maal het bedrag zou uitkeeren, hetwelk zij in den loop van een jaar zelve zou verdienen. Hoewel haar die voorwaarde wol ©enigs zins zonderling voorkwam, wist zij toch door les te geven in talen en muziek zooveel te verdienen, dat zij op haar hu welijksdag het niet onaardige sommetje van 5000 pond mee kreeg. Heel origineel was hot idee van een Parijschen barbier, die besloot, de hu welijksgift af te meten naar de vaardig heid van den aanstaande zijner dochter, tevens zijn bediende. Er werd een be paalde som gelds ter zijde gelegd en van dit bedrag werd telkens als straf een sommetje afgenomen wanneer de bedien de bij het schepen een klant had gesneden. Dit had ten gevolge, dat de jonge man hoe langer hoe meer zijn best deed en dan ook aan het einde van het jaar den naam verdiende van een uiterst kundig barbier en friseur. En met vol vertrouwen kon dan ook de vader, hem niet alleen het weer aangezuiverde bedrag uitbetalen, maar hem ook zijne zaak overdragen. Van de besmettelijke veeziekten zijn in de maand November in onze Provincie alleen gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. In het rijk waren er 1089 besmette hoeven. In Zeeland was de veeziekte bij één vee houder in Borsselen, Cadzand, Dreisc-hor, Ellemeet, Heinkenszand, Iloek, Kapelle c. a„ Neuzen, Noordgouwe, Oudelande, Poortvliet, Retrauchement, Schore, Se- rooskerke (W.), Tholen, Zierikzee ©n Zuidzande; top twee hoeven te. Sint An- naland, Arnemuiden, Brouwershaven, Bruinisse, Ierseke, Kiuiningen, St. Maar tensdijk, Nieuwvliet, Oostburg, Oosterland, Ouwerkerk, Oud-Vossenveer, Wissenkerke en Wolphaartsdijkbij drie veehouders te Aardenburg, 's Heer Arendskerke en Schoondijke; in Eed© en Sint Kruis op vier hoeven en te Biervliet, IJzendijke en Groede respectievelijk bij vijf, zes ©n aeht veehouders, te zanten op 81 hoeven. („Zeeuw".) Dec. 19 Goes, heerenhuis L. Kerkstr., Neervoort. 20 Kapelle, 150 iepenboomen, Liebert. 21 Wemeldinge, paitij hoornen, Liebert. 22 Wissenkerke (N. B.), woonhuis met timmermanswerkpl. enz. en timmerm. en metsel, gereedsch., v. Dissel. 22 Borssele, 54 olmen en kaphout, v. d. Kloes. 28 Krabbendijke, woonhuis met erf, Liebert. Schore, woonhuis en erf en 17.21 40 H.A. bouw- en weiland en boomgaard, Pilaar. 's Heer Arendskerke, 12.85.80 H.A. bouw en weilënd, Pilaar. Jan. 1912. 2 Goes, woonhuis en erf 's Heer Hen- drikskinderendijk E 301, Pilaar. 4 Biezelinge, houtwaren en varkens, Hollm. Verh. 5 Wemeldinge, houtwaren en varkens, Hollm. Verh. 10 Heinkenszand, houtwaren en varkens, Hollm Verh. 10 Nisse, houtwaren en varkens, Hollm. Verh. 12 Vlake, houtwaren en Verb. Wissenkerke (N. B 38.93.90 H.A. bouw er Pilaar. Febr. 28 's Heer Arendskerke Kapit. boereninapan, 1 26 's Heerenhoek, kapit. Cleef. Dec. 20 Schoondijke, bouwen enz., Van Baal Oost bul 22 Vlissingen, onderh. weJ verf, lood en zinkvJ Burgem. Weth. 27 Kwadendamme, bouwi Steenbakker. Firma AUG. VAN Stationstraat L 5 en 6 Zandsfeenen, Slllps Trottoirbanden, Stra. Groot Magaz in alle stijlen en MARMEREN SALON, EN ZUILEN ENZ. een proef te nem een flesch Likeur v des namiddags om 2 uur, STEENBAKKER in zjjn damme, onder nadere goec Het Bouwen vaq HUIS enz. aan te Kwadendamnn Bestek en Teekening 1 December ter inzage in Steenbakker. AanwjjziDg op het terrei op 23 en 27 December d een tot half twee uren do die tevens nadere inlicbtii Gebruikt steeds de PRIMA Verkrijgbaar bjj Klokstraat Goes. TELEFOON 18.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 6