Ingezonden Mededeelingen GEMENGD NIEUWS. Laatste Berichten. KERKNIEUWS Donderdagmorgen is met de mailboot alhier aangekomen de groote Kerstmail, bestaande uit ongeveer 1000 postzakken, waai-voor in de Duitsche mailtreinen 4 postrijtuigen liepen. Zierikzee. Vergadering van den gemeente raad op 13 December 1911 des middags te 1 uur. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle raadsleden. Voor kennisgeving "worden aangenomen zes brieven van Ged. Staten, tot goedkeu ring der Raadsbesluiten tot onderhandsche aanbesteding van de verdere uitbaggering der haventot onder handsche verpachting van gemeentegrond aan L. L. de Vos; tot onderhandsche verhuring~van de woning in de voormalige Ambachtsschool aan J. Th. Vermunt; tot tijdelijkeopneming van [kasgeld in 1912, en tot toekennen aan twee onderwijzeressen van school A van een belooning voor het onverplichte geven van onderwijs in de nuttige handwerken. Voor kennisgeving wordt aangenomen een brief van Ged. Staten houdende bericht, dat berust wordt in het aan het Burgerlijk Armbestuur voor 1912 toegekend subsidie dito tot goedkeuring vanjhet Raadsbesluit d.d. 30 Oct. j.l. no. 19 tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1911. De heeren J. v. Ballegooyen, L. Bouter, H. G de Boer en J. A. Geluk hadden bericht gezonden, dat zij hun opdracht tot waarneming van meerdere lessen aan de Avondschool voor Vakonderwijs aanvaarden. Eveneens voor kennisgeving aangenomen een brief van den heer S. P. Schults, houdende bericht, dat hij zijn benoeming tot onderwijzer aan school B aanneemt. Dito van Mej. C. H. J. Phernambucq, houdende mededeeling, dat zjj haar benoe ming tot helpster bij het onderwgs in de meisjeshandwerken aan de herhalingsschool aanneemt. Van den heer P. H. Pomes is bericht ingekomen, dat hij zjjn benoeming tot lid der Plaatselijke Schoolcommissie aanneemt. Voor kennisgeving wordt aangenomen een brief van het politie-personeel, houdende dankbetuiging voor de hun toegekende verhooging van jaarwedden. De boeken en de kas van den gemeente ontvanger zijn door B. en W. in orde bevonden. Aan den heer E. Bloemendal wordt op diens verzoek met ingang van 1 Februari eervol ontslag verleend als onderwijzer aan school A Een verzoekschrift van M. Befje c.s om gedeeltelijke teruggaaf van betaald ver gunningsrecht wordt ingewilligd. Namens de Commissie, benoemd tot onderzoek van de rekening van het Burger weeshuis over 1910, wordt door den voor zitter, den heer J. de Vrieze verslag uitgebracht en tot goedkeuring geadviseerd. Het verzoek van de wed. P. Versteeg, geb. Elscot, om bjj ontslag als schoonhoud- ster van school C een wekelijksche toelage te bekomen, wordt afgewezen. Aan P. J. Bossaert en andere werkliedeu der gemeente wordt het verzoek om ver hooging van weekloon toegestaan. De toelage van f 25 die Bossaert genoot, wordt echter niet bestendigd. In de vacature Dr. H. Goemans wordt door den raad tot Gemeente-geneesheer benoemd de heer J. de Vrieze met 11 stemmen, tegen 2 stemmen op Dr. J. Sprujjt. De door B. en W. voorgestelde nieuwe regeling der werkzaamheden van de ver schillende ambtenaren van den burgerlijken stand wordt goedgekeurd. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand wordt benoemd mr. A. J. F. Fokker; no. 2 der voordracht was dhr. H. C. de Crane. Benoemd worden tot leden der vaste commissies voor 1912: lo. de heeren mr. H. Polvliet en H. J. van Nouhujjs in de commissie voor de strafverordeningen2o. de heeren L. Koopman en Boone in de commissie voor Fabricage; 3o. de heeren heeren J. de Vrieze, W. Ribben3 en L. Doeleman in de commissie voor de gas fabriek 4o. de heeren A. Timmerman en W. Ribbens in de commissie voor de Vischmarkt. Wegens periodieke aftreding op 1 Januari e.k. van den heer L. Ochtman wordt door B. en W een voordracht voor regent van het burgerlijk armbestuur aangeboden, bestaande uit de heeren: lo. L. Ochtman, 2o. J. de Regt. Benoemd wordt no. 1 der voordracht. Door regenten van het burgerweeshuls was een dubbeltal aangeboden ter benoeming van een lid van hun college, tengevolge der periodieke aftreding van den regent L. J. Verwer. Deze wordt herbenoemd, no. 2 was de heer M. Smits. Ingekomen was een missive van de Neutrale MiddenBtandsvereeniging om voor den Handelscursus gebruik te mogen maken van een schoollokaal in school C met vry vuur en licht. Wordt toegestaan. In eerste lezing wordt aangenomen het voorstel der Commissie voor de Strafveror deningen tot herziening der Algemeene Politieverordening. Naar aanleiding van het adres van den heer J. van Zijverden, rijksveearts, hou dende verzoek om voor de keuring van gezond geslacht vee, alhier aangesteld te worden, is door den heer Van Os een motie voorgesteld om een nieuwe instructie te ontwerpen, waarbij f?eeD assistent- keurmeester wordt aanges eld maar een keurmeester. Vervolgens gaat de Raad over in besloten zitting, die na heropening door den Voor zitter om half elf uur wordt gesloten. De zittingen van het Kantongerecht zullen in 1912 worden gehouden in het gebouw der Arrondissements-Rechtbank op de Oude Haven. De tot dusverre in gebruik zijnde lokalen zullen voor gemeentedienst worden gebruikt. Blijkens ingewonnen informatie blijft de dienstregeling der Spoorboot (na 1 Januari Provinciale boot) voorloopig onge wijzigd, totdat een definitieve regeling zal zg'n getroffen. Maandag 18 December houden Kruis- verbond en Mariavereeniging ten 8 uur een vergadering. Punten der agenda1. Notulen. 2. Lezing: „Wat zegt men van den Alcohol. 3. Verslag Vergadering Dioce- saan-Kruisverbond. 4. Bespreking Jaarver gadering. Propagandavergadering Hanze. Donderdagavond had in het Patronaats gebouw een propaganda-avond plaats voor de Middenstandsvereeniging „de Hanze", waar als sprekers optraden de heer Ver beek en de Weleerw. heer Hoosemans, beiden uit Rotterdam. De voorzitter der afdeeling de heer v.d. Ven opende de vergadering met chnstelijken groet en drukte zijn vreugde uit over de trouwe opkomst, terwijl hij tevens den wensch te kennen gaf, dat men in de vergadering vragen zou stellen of opmer kingen zou maken, en niet weg zou gaan en dan buiten j zeggen „Had ik dat nu maar gevraagd of dit gezegd". Na deze woorden gaf hij het woord aan den heer Verbeek. Spr. drukte zijn vreugde er over uit, dat hfj voor de tweede maal hier ter stede optrad voor den Middenstand. De vorige maal was hij heengegaan met de wetenschap, dat Zierikzee een afdeeling van de Hanze bezat. Thans zou spr. trachten duidelijk te maken, dat voor den bloei en de wel vaart voorlichting van den middenstand noodig was, opdat ieder een propagandist voor de vereeniging zou worden. SSiSI Spr. ging 20 jaar terug. Toen bestond in ons' land één\Kath. Middenst. ver. n.l. de Leo ver. in Utrecht, en daarnaast waren enkele algemeene patroonsvereenigingen. Kort] daarnajRegon men in het Zuiden met de oprichting van dergelijke vereenigingen. Achtereenvolgens kwamen den Bosch, Lim burg, Breda en Haarlem tot zoodanige organisatie, terwijl het Aartbisdom Utrecht de rfj sloot. In het bisdom Haarlem werd de grond slag voor den Diocesanenbond gelegd den 3en Juni 1907. In 20 jaar tijd waren dus groote vorderingen gemaakt en bleek het, dat in ons land met zjjn gemengde bevolking toch Katholieke vereenigingen mogelijk waren. Thans bestaan er over hét geheele land ongeveer 90 Kath. Mid denstandsver. met pl m. 7000 leden, waar van het bisdom Haarlem 25 afdeelingen heeftjjj met ongeveer 2600 leden. In ons bisdom was dus iets groots tot stand ge bracht, want het bisdom Haarlem staat met zfjn organisatie bovenaan in de rjj der Katholieke vereenigingen en geen neutrale organisatie komt in ledental haar nabij. Maar [waarom die organisatie van den middenstand Vroeger ging het zonder dat en nu zou het ook wel gaan. Men had schrik voor samenwerking, omdat men vreesde voor het afkijken van zaken doen van elkander. Nu echter is die vrees ver dwenen en is organisatie mogelijk maar ook noodig. De middenstanders toch hebben te kampen tegen Naaml. Venn., coöpera tieve vereen., vliegende winkels enz. Daar door werd de roep tot orgauiseeren steeds grooter en men begreep, dat men hier in het bisdom niet lang kon wachten, maar dat alles gauw moest gaan. Maar hoe zullen we die samenwerking bevorderen. De middenstanders willen voorT het geld, dat ze aan contributie be talen, iets terug zien. Alleen het in stand houden en het doen voortbestaan van onzen stand is genoeg belooning voor onze con- tributie.'Maar er is ook gestreefd om den middenstander een bepaald voordeel te geven van zijne 'organisatie. Velen zjjn nog verblind en geven zich niet als lid op, maar het is niet om het voordeel te doen,j[doch om onzen middenstand te be houden. Wjj hebben opgericht een „Glas verzekering", die zeer bloeiend is, jeen „Ziekteverzekering", die zeeer gunstig werkt, een „Fonds tot uitkeering bjj Over lijden", dat verrassende resultaten gegeven heeft. Alles vraagt een kleine premie van de leden der Hanze en geen ander kan er aan deelnemen en er dus de voordeelen van genieten. Ook is er een „Incasso- en Informatie-bureau" opgericht, dat zeer goedkoop werkt, een „Credietbank", die reeds meerdere middenstanders van den ondergang redde, terwijl gedacht wordt aan oprichting van eene „Brandverzekering en Bedrjjfsverzekering" aan welke laatste vereeniging een afdeeling „Hulp in Nood" verbonden zal worden. Misschien hebben we deze laatste vereenigingen over 2 weken, misschien over een paar maanden, daarover kon spr. niets zeggen. (Wordt vervolgd.) Kloetinge. De slager D. van Kapelle geraakte Donderdagmorgen dicht bjj ons dorp, met paard en kar in de sloot. Het paard hadj zich bang gemaakt van een kooktoestel, waarmee men aan de waterleidingbuizen werkte, en ging op hol, met bovengenoemd gevolg. Door den val bezeerden de beidejjpersonen in de kar zich erg terwjjlj een ook bloedende wonden aan het hoofd bekomen had. Het paard was spoedig op het droge maar de gehavende kar kon niet gemak kelijk uit de sloot gehaald worden. Toen vrouw P. gisterenmorgen was opgestaan en naar buiten ging vond ze tot haar grooten schrik in het'portaal, waarvan de buitendeur 's nacht niet op slot was, een onbekend persoon. Terwijl ze haar huisgenooten riep, ging de vreemde indrin ger er van door. f Hoedekenskerke. De voor de landbouw- vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier geleverde landbouwkalk, bleek na onderzoek door het rijkslandbouwproefstation te Goes 42,4°/0 vrije kalk te bevatten. 5 Bij eene garantie van 70% kalk is volgens de algemeene handelsvoorwaarden aan de garantie niet voldaan. De korting bedraagt f 0 89 per 100 K G. In overweging is gegeven de korting niet geheel toe te passen, daar dit monster ruim 11% koolzure kalk bevatte. ggj'sHeer Arendskerke. Woensdagavond hield de Groene Kruis vereeniging alhier eene buitengewone vergadering, die door 139 leden werd bijgewoond. Na opening der vergaderingen en na leziDg der notulen stelt de Voorzitter aan de orde een voor stel van het bestuur om voor gezamenlijke rekening van de Groene Kruis afdeelingen Heikenszand, Nisse en 's Heer Arendskerke en van de diaconieën der Ned. Herv. ge meenten dier plaatsen, eene enquêtrice- wgkverpleegster te benoemen. Nadat de Voorzitter eerst het nut van het hebben eener enquêtrice-wjjkverpleegster had aan getoond, brengt hjj vervolgens het voorstel van het bestuur in bespreking. De heer Markusse, alhoewel zich wel met de strek king van het voorstel kunnende vereenigen vindt het ressort, waarover de werkkring van de enquetrice zich zal uitstrekken te groot, en stelt voor Heinkenszand, 's Heer Arendskerke en s Heer-Hendrikskinderen te combineeren, terwjjl de heer Smit voor stelt te trachten voor 's Heer Arendskerke 's Heer Hendrikskinderen en Nieuwdorp als zjjnde de burgerlijke gemeente, een eDquêtrice wijkverpleegster te benoemen. Nadat over deze aangelegenheid nog een zeer langdurige gedachtenwisseling was gehouden wordt ten slotte het voorstel van het bestuur in stemming gebracht en met overgroote meerderheid v n stemmen aan genomen. Ten slotte worden nog mede in verband met dit besluit, de Statuten der vereeniging alsmede enkele artikelen in het huishoudelijk reglementgewijzigd waarna de vergadering door den Voorzitter wordt gesloten. Ovezand De Raad vergaderde 15 dezer. Present 6 leden, afwezig D. van den Dries Wegens meerdere onderhoudskosten der grintwegen werd de .begrooting van 1911 gewijzigd. Eenl' suppletoirl [kohier hoofdgeld "over 1911 werd opgemaakt ad f ISMS1/.,. Een dito kohier hondenbelasting ten bedrage van f 4.50. De gewone gratificatiën over 1911 werden aan de politiebeambten verleend. Tot lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim' (werd herbenoemd de heer A. van der Slikke en benoemd de heer A. D. de Waal, Hoofd der School. De vergadering nam kennis van het plan der nieuw te stichten onderwijzers woning. Heinkenszand. De zangvereeniging „Ex celsior gaf Donderdagavond 'n welgeslaagde uitvoering in het nieuwe schoollokaal der openbare lagere school. Ook een drama „Eerloos" in 3 bedrijven werd opgevoerd. De spelers hadden zich goed in hun rollen ingewerkt. Jammer dat sommige toeschou wers midden onder het spel zaten te lachen, waardoor zij bewezen van de dramakunst niets te verstaan. En paar aardige voor drachten: „Keetje zoekt een dienst" en „Een Amerikaansche rec'ame-optocht" brachten na het treurspel weerdegewenschte vroolijkheid onder de toeschouwers. Zeer tevreden keerden allen huiswaarts. In dit Seizoen zijn aan het station 's Heer Arendskerke ruim 16 millioen kilo suikerbieten aanhevoerd. Dhr. J. J. v. Weel uit de Broeder en Zuster polder (W.) voerde ruim een millioen bieten aan, die aan de fabriek op gehalte worden geleverd. Nisse. Woensdagavond was het de jaar vergadering der kolenvereeniging alhier. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 71 leden telt. De inkomsten in het afgeloopen boek jaar hebben bedragen f1301.925 en de uitgaven f 1292.035, alzoo een goed slot van f 9.89. Er werden dit jaar geleverd 1074 H.L. steenkool en 212 H.L. nootjes kolen, die den leden hebben gekost vrij op den wagen, in de Maart-levering de steenkool f 0.84 en de nootjeskolen f 0.855 per H.L. en uit de September-levering, de steenkool f0.83 en de nootjeskolen f0.855 do H.L. Herkozen werd als secretaris-pen ningmeester dhr. M. C. de Schipper, die zijn benoeming aannam. Er was geen drukke opkomst. (Z.) Dit Geill die als naar gewoonte Donderdag zijn patiënten bezocht met paard en rijtuig, had het ongeluk, dat zijn paard op hol sloeg, met het gevolg, dat zijn rijtuig in de sloot kantelde, en rijtuig, en paardetuig op verscheidene plaatsen stuk was. Een boer die in de nabijheid woonde bood zijn diensten benevens een paard aan, en bracht |dhr. Geill veilig tehuis. Kapelle. Woensdagavond hield de fanfare „Ons genoegen" haar derde jaarvergadering. Uit het verslag bleek dat dezelve, haar kort bestaan in aanmerking nemende, in een bloeienden toestand verkeert, hieraan heeft ook deel het geluk, dat de vereeniging waar ze viermaal aan een festival deelnam, driemaal een geldprijs lootte en vooral de steun dien ze van de burgerij geniet is van belang, daar ze 23 donateurs en 88 begunstigers heeft. Tot bestuursleden werden met bijna algemeen stemmen her kozen dhrn. H. Blok en M. van Maris. De contributie der werkende leden wordt met ingang Februari a.s. gebracht op 5 cent per week en per lid. Reeds waren ver schillende uitnoodigingen tot deelname aan muziekfeesten, ontvangen, die nog aange houden waren. Voor een flink bezette zaal, hield Donderdagavond dhr. M. van de Linde van Rilland een lezing met lichtbeelden over „de vijanden en de vrienden van Land en tuinbouw" daartoe uitgenoodigd door de Landbouwersvereeniging V. i. o. s. Deze nuttige en aangename lezing werd met aandacht gevolgd en de spreker werd een welverdiend „tot weerziens" toegeroepen, door dhr. T. v. Hoorn voorzitter der Landbouwersvereeniging. Denzelfden avond hield de afdeeling van den Bond voor Staatspensioneering, in 't Café „De Kroon" een vergadering. Tot bestuursleden werden herkozen dhrn. J. Tollenaar, G. van Willigen en M. Wille- boer. Besloten werd in Jan. een spreker te laten komen en te trachten die lezing op te luisteren met muziek en voordrachten. Hansweerd. Den heer H. v. d. Z. alhier is met ingang van 16 dezer benoemd tot kommies te water op de Recherche stoomboot Albatros. Van bevoegde zijde wordt ons mede gedeeld dat heden (Vrijdag) avond de Gasverlichting in de straatlantaanrs zal worden beproefd. Westkapelle. Bjj Kon. besluit is als blijk van goedkeuring en tevredenheid den bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan: L. Verheul, opzichter bij 's Rijks Ku8tverlichting; J. van Rooij- en, lichtwachterK. van Rooijen, licht- wachter-stokerP. Fondse, rijksveldwach ter; L. Gabriëlse, djjkwerker; J. de Pagter, dijkwerker; P. Tanker, dijkwerker; M. v. Elsacker, adjunct-opzichterP. Bras ser, dijkwerker; L Minderhoud,dijkwerker; allen alhier, wegens de door hen met levensgevaar verrichte redding van dren kelingen b(j de stranding van het driemast schip „City of Benares", op de kust alhier, in den nacht van 30 Sept. op 1 Oct. 1911. Boschkapeile. De afgeloopen verbouwing der school is door een rijksbouwkundige en het schooltoezicht opgenomen en goed gekeurd. Ook dezen winter, evenals den vorigen, wordt door den ZeerEerw. heer Pastoor godsdienstouderwijs gegeven aan de leer lingen van het herhalingsonderwijsDon derdags aan de jongens en Zaterdags aan de meisjes. Hulst. Reeds enkele weken is alhier een cursus begonnen in uitgebreid enkel boek houden, handelsrekenen, handelsrecht en handelsgebruiken, welke cursus wordt ge geven door den heer J, Adriaanse, hoofd der school te Lamswaarde en kassier der Boerenleenbank aldaar. We maakten hiervan nog geen melding, omdat deze vakken hier voor 't eerst in een uitgebreiden cursus worden onderwe zen, en we wilden afwachten, hoe die cursus zou marcheeren. En met genoegen kan geconstateerd wordenhet gaat best. Er wordt deelgenomen door niet minder dan 32 leerlingen, waarvan 24 uit Hulst en 8 uit omringende gemeenten. De jjver der leerlingen is uitmuntend een enkel verzuim, en dan hoogst noodig, komt slechts voor, en het vele huiswerk wordt met zorg gemaakt. De lessen worden gegeven des Zater dagsavonds van 5 tot 8 uur, waaronder een kwartier pauze. Het gemeentebestuur gaf van zijne be langstelling bljjk door het gratis afstaan van een schoollokaal en door te zorgen voor verlichting en verwarming. Ter Hole. De beeten aan de losplaats alhier van den tram HulstWalsoorden zjjn opgeruimd. Er z(jn hier dit jaar geleverd 4 600.000 K.G. voor de Union Sucrière, 160.000 K.G. voor de fabriek te Barrimonde, 260.000 K.G. voor de Distillerie Sucrière te Gent, 450.000 K.G. voor de Coöperatieve te Sas van Gent en 270.000 K.G. voor de fabriek te Moerbeeke, samen 5.840.000 K.G. Koewacht. De politie is het nog niet mog6n gelukken de daders in handen te krijgen van den brutalen inbraak met diefstal, die nog steeds de gemoederen onzer gemeentenaren in beweging houdt. Er wordt over bijna niet anders gesproken en vooral de vrouwen zjjn zoo bang, dat 's avonds reeds vroegtijdig alles gesloten wordt. Deze week zijn alle sloten en gren dels in huizen, schuren en stallen nagezien en vele zjjn vernieuwd. Thans vermoedt men, dat de dieven met hun buit naar ons land gevlucht zijn, waarom de Nederland- sche politie gewaarschuwd is. Het slacht offer maakt het naar omstandigheden goed. De wonden beginnen zachtjes aan te gene zen. Toch is hjj nog zoo zenuwachtig, dat hjj geen pen op 't popier kan zetten. Maar hjj ligt niet te bed, zooals de Belgische courantan melden. Cadzand. Deze week maakten een3f-ta: landbouwers van hier en Retranchement eene reis naar Sas van Gent om de Coü. peratieve Suikerfabriek te bezichtigen. Onder geleide werd alles aldaar bezichtigd en de bewerking nagegaan van de biet tot de suiker. Hoogst voldaan keerden allan huiswaarts. Zuidzande. De raad alhier besloot met algemeene stemmen om bij oprichting eener gasfabriek te Oostburg, aan deze gemeente consessie te verleenen tot het leveren van licht- en kookgas. Sluiskil. Dezer dagen had niet ver van de spoorbrug een ongeval plaat, dat be trekkelijk goed afliep. Terwjjl een rjjtuig langs het kanaal reed, verschrok het paard zoodanig van het fluiten eener passeerende boot, dat het vreeselijk begon te steigeren en niet te besturen werd. De voerman trok de teugels zoo stevig aan, dat het beest achteruit begon te werken in de richting van het kanaal en het voertuig reeds aan den rand van het water stond, toen eenige toesnellende per sonen, het groote gevaar ziende, den inzit tenden toeriepen om er uit te springen de voerman deed dit terstond en bracht het er goed af. Het paard, nu niet meer achteruitge trokken, vloog vooruit, pardoes op een beetenhoop, waardoor het voertuig omkan telde en men het beest kon grjjpen. De drie inzittende vrouwen waren be grijpelijker wjjze doodeljjk verschrokken, maar hadden overigens geen letsel bekomen; het rjjtuig had nogal eenige schade. De extra-beetworteltreinen op de Zeeuw- sche ljjnen zullen vanaf heden worden opgeheven. Hofrat Dr. Wehle, te Dresden, schrijft „Het natuurlijke Franz Jozef-laxeerwater heb ik in de kliniek voor vrouwenziekten met het beste gevolg aangewend, en ik kan het dan ook op de meest nadrukkelijke wijze aanbevelen.." 40 De firma Wm. Müller en Co's Batavierlijn RotterdamLonden heeft een zeer fraaien wand kalender 1912 in circulatie gebracht bestaande uit 6 tweemaandsbladen, elk voorzien van een prachtige kunstteekening, voorstellende typische stadsgezichten uit ons vaderland. Deze kalender doet den goeden smaak der firma alle eer aan en is een sieraad zoowel voor salon als voor kantoor. Goes. Als wij goed zijn ingelicht heefl hedenna,middag de heer P. J. v. d. Ven bij den voorzitter van den gemeenteraad zijn ontslag ingediend als lid van den raad van Goes. Goes. De heer Kempees, ingenieur al hier, zal Februari a. s. naar Oost-Indië vertrekken. Goes. Door de politie alhier is he dennacht aangehouden de minderjarige .T. D(odwoud) die alhier zwervende, de ouderlijke woning te Middelburg verlaten had. Middelburg. Door een inspecteur en een rechci'cheur van de gemeentepolitie alhier is hedenmorgen onder Grijpskerke aangehouden de 25-jarige Belg A. D., die hedennacht in een logement hier ter stede had vertoefd en wiens aanhouding in het Algem. Politieblad door den commissaris van politic uit Goes was verzocht, daar hij verdacht wordt zich 30 Mei van dit jaar in laatstgenoemde plaats te hebben schuldig "gemaakt aan verduistering van een rijwiel. Do aangehoudene bekende het feit gepleegd te hebben en het rijwiel te Hansweerd te hebben verkocht. De man werd hedenmiddag onder ge leide naar Goes overgebracht en ter be schikking van den commissaris aldaar gesteld. Den Haag. In do Tweede Kamer is druk gedebatteerd over de ontgroeningskwestie. Het gesloten schrijven van Prof. De Groot aan de Kamer werd gelaakt door de li beralen Roodhuijzen en Tydenian. Door di'. Nolens werd gepleit voor de aanstelling van een directeur-generaal van onderwijs. Den Haag. De toestand van den vice- president van den Raad van State is nog steeds zorgelijk, die van den schilder Mes dag onveranderd en miet ongunstig. Ouddorp. Hier is aangespoeld een por tefeuille met deels onleesbare stukken, betrekking hebbende op een Franschen schoener, die nabij Brouwershaven in Fe bruari 1907 verging. Delhi (Voor-Indië). De Engelsche Ma jesteiten legden den eersten steen van de nieuwe hoofdstad Van Engelsch-Indië. Kalender der Week. Zondag 17 Dcc. Derde Zondag van den Advent (bl. 278). Tweede gebed van de H. Maagd (bl. 101), derde gebed voor de Kerk of voor den Paus (bl. 101). Praefatie

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2