qmefim nieuws UIT ZEELAND. KERKNIEUWS O N D E R W IJ S- journalistiek. SPORT Posterijen en Telegrafie. Laatste Berichten. r Bij de begroeting, voor de opening van de vergadering der Tweede Kamer, hebben president Van Bylandt toegesproken: van de rechteii'zijde, jhr. Van Nispon tot Se- venaer, ondervoorzitter ,cn namens de lin- kergroep-en mr. Druckor. Zij waren een in den wensch, dat de heer Van Bylandt nog lang voorzitter moge blijven. De pre sident, dank betuigende, voor alle hulde- bewijzen, hoopte dat zijne krachten hem het presideeren zouden blijven toelaten. De Regeering sloot zich aan bij de ge- lukwenschen en de hulde aan graaf Van Bylandt, voor den aanvang van de ver gadering den Kamervoorzitter gebracht. K. S. A. in het Bisdom Haarlem. liet Diocesaan comité van de K. S. A. in het Bisdom Haarlem heeft Maandag middag te Amsterdam in het gebouw van „Geloof en Wetenschap" eeno vergadering gehouden onder voorzitterschap van mr. E. van den Bogaert. Na opening door den voorzitter en uit- brenging van de verslagen door secre taris en penningmeester, had bestuursver kiezing plaats wegens ontslagname van Dr. A. Meuleman »n mevrouw Burcksen. In de plaats van Dr. A. Meuleman werd gekozen de heer J. H. Visser, van Haar lem, vice-voorz. van de Hanze ©n voorz. van het Plaatselijk Comité te Haarlem. De vacature van mevrouw Burcksen werd niet aangevuld, omdat, in verband met de nieuwe statuten, het aantal gede legeerden grooter wordt en daardoor de gelegenheid geopend wordt dat meerdere plaatsen afgevaardigden zendien. Daarna werd besproken hel voorstel- Zierikzee om onderwijs te geven aan R.-K. schipperskinderen. Door den Centralen Raad z.al een enquête worden gehouden over het geheele land om te zien wat kan worden gedaan. Als winter-campagne werd door mr. Aal- berse voorgesteld de Invafiditeits- en Ouderdomsverzekering in behandeling te nemen. Mr. Aalberse deed ten slotte cenige me- dedeelingen over de nieuwe statuten. Op de volgende vergadering, in April, zullen nadere bizonderheden worden me degedeeld. Goes, üinsdagvoormiddag tusschen 9 uur en half elf had in de school van den heer Itman de> uitdeeling plaats aan 130 onvermogende kinderen van de lek kernijen en geschenken ter ©ere van St. Nikolaas door de vertaiiging, welke de goede oude traditie getrouw, thans voor de 29ste maal die taak op zich had ge nomen. Wat waren de kinderen geluk kig! Mochten wij bij de vermelding der Soirée van 29 November j.l. welke ten bate van dit schoone doel was georga niseerd en ZOO' voorbeeldig slaagde, den naam noemen van mevrouw Pilaar als dien van een der grootste ijveraarsters in dit liefdadig werk, ook mevrouw Ha- jenius verdient ten volle de hulde e'n lof van alle weldenkenden voor de vele zorgen en moeiten, welke zij zich heeft gegeven oim dit 29ste Sint Nikolaasfeest voor onze Goesche onvermogende klei nen zoo aangenaam mogelijk te doen zijn. Dat haar naam in ons verslag der Soiree niet voorkwam gelieve zij te beschouwen als een „slip of the pen", iets wat zelfs den me-est nauwgezetten verslaggever kan overkomen. -Naar wij vernemen is het perceel met belendenden grond in de Wijngaard straat, waarin tot voor korten tijd gevestigd was De Kanter en Hordijks bank, aange kocht door den heer A. F. De Paauw, om daarin, zoo spoedig de omstandigheden zulks toelaten te vestigen de Stoomwasch- inrichting en Volksbadhuis, waarover wij onlangs in dit blad reeds 't een en ander mededeelden. Door de Directie van de N- V. Parels- Electro-Bioscoop-Theatre te Middelburg zullen voortaan eiken Dinsdag voorstel lingen worden gegeven in de Sociëteit 1'. 0. V. alhier, aanvang 12 December. Middelburg. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken bij de wed. K. aan de zaagmolens onder deze ge meente. De dief of dieven brachten een bezoek aan den kelder en ontvreemden 2 kasten. Een op dezelfde hofstede dood geboren kalf is op de gewone wijze onder politietoezicht begraven. Te Krimpen a.d. Lek is v,an do werf der firma J. S. K. Smit do tweede boot voor den dienst MiddelburgZierik- z-ee ie water gelaten. Gemeenteraad van [Middelburg. Vergadering van hedenmiddag te twee uur. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van do vol gende ingekomen stukken Een exemplaar van de nieuwe uitgave van de Gids door Walcheren in de Fran- sche taal, uitgegeven door de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer. Een adres van de onderwijzeressen in de handwerken aan de openbare lagere scholen om verhooging hunner jaarwed den, welke thans bedraagt f 25 per we- keiijksche lesuur, terwijl zij geen recht op pensioen hebben. Een adhaesiebetuiging van dit adres is ingekomen van het bestuur der afdeeling Walcheren van het Nederlandsch onderwij zersgenootschap. Vervolgens het reeds gepubliceerde adres van de polilicagenten-vereeiiiging „Luctor et Emergo", om een gelijken toe slag op het loon voor alle agenten. liet advies van den commissaris van politie luidt, dat deze geen termen kan vinden, dit adres te steunen, zulks in verband met de belangrijke verhooging der jaarwedden, welke kortelings geleden heelt plaats gehad. Dankbetuiging van de hoofden der nuts- bewaarscholen voor het besluit ten hare gunste genomen. Dankbetuiging van den gemeente-ont vanger, den heer M. Fokker, voor de ver hooging zijner jaarwedde. Een adres van den Nederlandschen Bond van Gemeente-ambtenaren, waarin mededeeling wordt gedaan van een be sluit, genomen op de jongste algemeene vergadering, waarbij besloten werd do ge meentebesturen uit te noodigen den bond behulpzaam te zijn in zijn streven om geen onnoodige uitbreiding te geven aan examens en dientengevolge bij het be noemen van personen bij de gemeente administratie, daaraan geen vergelijkend onderzoek te doen voorafgaan en verder om den bond krachtig te steunen tot ver wezenlijking van de ideeën betreffend© eischen van bekwaamheid in de functie neergelegd. Ten slotte bericht van den heer Mr. G. W. Sannes, dat hij wegens vertrek naar elders als lid van den raad ontslag neemt. Vervolgens waren aan de orde verschil lende benoemingen. Allereerst van een lid der commissie van de reclames tegen aanslagen in de Inkomstenbelastingen, en die voor het ver gunningsrecht, beiden wegens het bedan ken van don heer Bolle. Benoemd werd de heer Adriaanse. Tot voorzitter van hot stembureau bij de stemming voor oen lid van den gemeen teraad wordt benoemd de heer mr. A. A. de Veer en lot plaatsvervangers de overige leden van den raad, behalve den heer van Teylingen. Voor de evenlueele herstemming tot voorzitter do heer van Teylingen en tot plaatsvervangers de over- rige yleden van den raad, behalve de hoer de Veer. In het bestuur der Godshuizen (vacature J. 1'. Fokker) wordt uit de aanbeveling, bestaande uit de heeren Herman Snijders en P. Keg, benoemd de heer Snijders. Verder worden herbenoemd de perio diek aftredende heeren A. W. Verheijden en mr. F. N. van der Bilt, met wie wa ren aanbevolen respectievelijk de heeren J. C. Giebe en II. W. J. Cailenfels. In het Burgerlijk Armbestuur werden herbenoemd de heeren J. Terpstra en W. A. de Rijcke Sr. In de Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs wordt herbenoemd de heer J. J. Berdenis van Berlekom, met wien was aanbevolen de heer J. C. Gieben. In de commissie voor het lager onder wijs werden herbenoemd de heer dr. H. Japikse (mede aanbevolen de heer J. C. van der Harst J.Jz.), de heer Herman Snijders (mede aanbevolen de heer W. Kosten), mevrouw Tak-vnn Tregt (mede aanbevolen) mevrouw Kan-Pekelharing), mevrouw Appel-Deibol (mede aanbevolen mevrouw Gieben-van der Feen), dr. A. H. Kan (mede aanbevolen de heer dr. J. C. Kinderman) en mevrouw Hartman- Wisse (mede aanbevolen mevrouw Van Teijlingen-op ten Noort). Nog was aan de beurt van aftreding de heer L. Onderdijk, die in de jongste Raadszitting pas gekozen is. De aanbeveling voor deze vacature be staat, evenals de vorige maal, uit de heeren A. L. J. Goethals en P. Koole. Deze aanbeveling licht de commissie nader toe, door te wijzen op de behoefte die de Hygiënische Subcommissie gevoelt aan een deskundige in ca.su bouwkundig medelid, ontstaan door liet overlijden van den heer J. G. Ernierins. Benoemd werd in deze vacature de heer Goethals. Vastgesteld werd een staat oninbare po-sten Inkomstenbelasting 1911 op f 1917.87A Deze post werd aangenomen met 8 tegjen 7 stemmen. Goedgekeurd weril de hegrooting der Godshuizen voor 1912. Hierna had de herstemming plaats over den post der hegrooting van 1912 „Kosten ter voorziening in de gevolgen van werk loosheid", waarvoor in de zitting van 25 October do stemmen staakten, nadat de heer Boudewijns-e verhooging voor den post met f 500 had voorgesteld. Het bedrag, zooals B. on W. dat voor stelden. Goedgekeurd wordt een staat van 151 te rooien boomen. Besloten wordt tot den aanleg van waderleiding aan den Ouden Vlissingschen weg, aan hot Vlissingsch Bolwerk en den Segeersweg. Eene wijziging werd aangebracht in de huurcontracten met de Wed. Lambertz en J. II. Ie Clercq, betreffende de aan de gemeente toebehoorende woningen aan het Molenwater. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel van B. en W„ inzake den toeslag op de loonen van gemeente-ambtenaren, hetwelk wij in ons nummer van Maan dagavond reeds vermeldden. Na langdurige discussie werd dit aange nomen met 13 tegen 2 stemmen. Aan C. J. Stomps, boomkweeker, w-er den twee stukken grond in do Oude Haven, thans bij hem in huur, in erfpacht ge geven. Naar aanleiding van de besprekingen over het voorstel tot verhooging der jaar wedde van den Conrector van het gymna- nasium met f250, hebben B. en W. oen nader onderzoek ingesteld naar de in an dere plaatsen geldende regelen en als ge. volg daarvan handhaven zij hun voorstel. De commissie van finantiën blijft bij haar meening, dat eene verhoooging onnoodig is, desnoods zou ze wel te vinden zijn voor de vaststelling van eene periodieke verhooging, maar dan moet deze voor alle leeraren gelden. Na langdurige geheime zifting wordt zonder discussie aangenomen de wedde van den conrector met-f 150 te verho-ogen Op voorstel van de commissie van de Strafverordeningen wordt de politiever ordening in overeenstemming gebracht met de trekhondenwet en het nieuwe art. 250 bis Wetboek van Strafrecht (wet ter be strijding der zedeloosheid). In de verordening op de trekhonden wordt nu weggelaten de verplichting van het muilkorven der trekhonden. Op voorstel van dezelfde commissie wordt afwijzend beschikt op de verzoeken van de afdeeling Middelburg van de ver eeniging „Vergunning" ten eerste om het sluitingsuur van café's enz. te doen ver vallen en ten tweede om indien dit niet kan, het sluitingsuur ook toepasselijk te verklaren op niet-logeergasten in logemen ten met logementsvergunning. Even-eens werd afwijzend beschikt op een verzoek van de slagers-patroonsver- eoniging „Luctor et Emergo" o-m eene wijziging te brengen in de politieverorde ning, voor zoover deze betreft de ver plichting om de toonbanken enz. van zink te voorzien. (De vergadering duurt voort.) Zierikzee. Bij enkele candidaatstelling is het aftredend lid Rector A. G. van den Berg, herkozen voor de Commissie van Beroep in de dekanaten Middelburg en Rotterdam. Kloetinge. Door een hond werden heden naeht bij verschillende bewoners niet min der dan 13 konijnen uil de hokken ge haald en meerendeels gedood. Aanvan kelijk dacht men aan diefstal, maar wel dra vond men een levend konijn en eenige dood© onder den grond begraven. De sporen wijzen duidelijk aan, wie de dader geweest is. Voor de kinderen van do openbare bewaarschool heeft' Dinsdagmiddag Sin terklaas gereden. Hij bracht voor ieder kind een mooi geschenk, waarmee d-e kleuters, den koning tu rijk, naar huis togen. Het nieuwe orgel in de Gerefor meerde Kerk alhier zal den Tweeden Kerstdag, 2 ödezer, in gebruik worden genomen, des namiddags ten half twee ure, en zal bespeeld worden door den hoer de Meij uit Goes. Nisse In de heden (Woensdag) gehou den gemeenteraadsvergadering werd her benoemd als lid van 't burgerlijk armbe stuur dhr. Jobs. Kloosterman; mede aan bevolen was dhr. .1. Kabboord. Benoemd werd als lid der commissie tol wering van schoolverzuim dhr. A. v. d. Poest Clement, zulks in plaats van dhr. Luwema, die vertrokken is. Hel suppletoir kohier hoofdelijken om slag werd opgemaakt op fll.915; idem hondenbelasting op f 9. Een voorgestel de wijziging in de hegrooting 1911 werd toegestaan. Heinkenszand Dank zij de milddadig heid van een drietal parochianen was het bestuur van onze R. K. school in de gelegenheid den kinderen van genoemde school een prettigen middag te bezorgen. Dinsdag j.l. bracht St. Nicolaas niet zijn onafscheidelijken knecht een bezoek aan de school en deelde van zijn goede gaven ruimschoots uit aan de kinderen, wier stralende gezichtjes overduidelijk hun vreugde en dankbaarheid -deden uitschij nen. Den milden gevers, uit naam der kinde ren dank. Den 11 December a.s. zal de Zang- vereeniging „Excelsior" alhier eene Zang uitvoering geven, benevens dal zullen «ui uitvoering gevenook zullen nog, een paar to-oneelstukjes worden opgevoerd. Schore. Dinsdagmiddag had dhr. JM. Ka- relse, slager alhier1, 2 varkens aangevoerd uit Rotterdam, te Vlake op zijn kar gela den. Doordat een der varkens niet stevig genoeg was gebonden, sprong het over de kar op het paard, dat viel en een poot brak, zoo-dat het natuurlijk moest wor den afgemaakt. Philippine In de haven alhier hadden Maandag twee ongelukken plaats. Een werkman, -die bezig was suikerbieten in een schip te dragen, viel van ©en loop plank -en kwam met het hoofd op de steen-en terecht. Ilij klaagde over pijn in borst en hoofd.Hij werd naar huis go dragen en spoedig werd geneeskundige hulp ingeroepen. Enkele uren later viel een schippers knecht over boord, die spoedig door an deren werd gered. Eenige heeren spoorwegambtenaren van het station Vlissingen hebben het plan opgevat, op 17 Januari a.s., in de zaal van den heer v. d. Lugt op Souburg, een pxopaganda-avomd te organiseerein, tot uiteenzetting van doel en streven van het herstellingsoord voor Staatsspoorweg- personeel. (M. Ct.) Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Castricum den W-eleerw. heer J. H. If. van Brero, en tot kapelaan te Middelharnis den Wel- eerw. heer A. G. M. v. d. Oord, die assistent was te Schiedam (O. L. Vrouw Visitatie). Tweede Kerstdag. Naar wij uil vertrouwbare bron ver nemen zal het op 2-en Kerstdag in het Bisdom Haarlem geen verplichting van misiiooren meer zijn, dech zullen op ver langen van den Bisschop de kerkdiensten als H. Mis, Vespers en Lof, gelijk op Zon dag gehouden worden. (Centrum.) De viering der feestdagen. In alle kerken van liet Bisdom Breda is Zondagmorgen afgekondigd, dat in dit diocees voortaan alleen als Zondagen ge vierd moeten worden le Kerstdag, Nieuwjaar, Driekoningen, Hemelvaart, Onbevlekte Ontvangenis, Op neming van Maria ten Hein-el, Petrus en Paulus en Allerheiligen. Vervallen als zoodanig zijn dus Lichtmis, O. L. Vrouw Boodschap, 0. L. Vrouw Geboorte, H. Sacramentsdag, de 2e dag van Paschen, Pinksteren en Kerstmis. Goes. De heer B. M. Smits, Rijksland- bouwleeraar alhier, zal in 't begin van 1912 naar Indië vertrekken o-m aldaar werkzaam te zijn aan een Rijksplanten tuin. Zaterdag werd in „De Prins van Oranje" een© vergadering gehouden van afgevaardigden van de verschillende af- deelingen van het Nederlandsch Onder wijzers Genootschap in de provincie Zee land, oin te spreken over de salarisactie. Alle afdeelingen waren door één of meer afgevaardigden vertegenwoordigd. Beslo ten werd een adres te zenden naar HH. Gedeputeerde Staten van Zeeland en een'e deputatie te zenden ter mondelinge toe lichting van dit adres. Tol leden dezer deputatie werden be noemd de heeren E. J. van Weesemael te Nieuw-Namen, A. v. d. Brugge te Kapelle en Vreeken te Middelburg. Verder werd besloten bezoeken af te loggen bij de heeren Districts- en Arrondis sementsschoolopzieners in Zeeland om hun steun en medewerking te vragen. Ver der zal namens alle afdeelingen van het Nederlandsch Onderwijzersgenootschap in de provincie Zeeland een adres gezonden worden aan de Rege-ering om adhaesie te betuigen aan het adres, gezonden door het Comité, gevormd uit de verschillende onderwijzersvereenigingen in Nederland. Vlissingen. Voor 't examen ter verkrijgig van de akte van bekwaamheid voor de praktijk in boekhouden en aanverwante vakken, afgenomen door de Vereeniging Van Leeraren in het boekhouden te Am sterdam, is geslaagd de heer J. Jurry alhier. Zierikzee De heer E. Blo-emendaal, on derwijzer aan school A is benoemd tot onderwijzer aan d-e school no. 4 voor gewoon lager onderwijs te Gouda. Clinge Voor de betrekking van onder wijzer met hoofdakte aan de O. L. school alhier, zijn drie sollicitanten, n.l. de hee ren M. Castenmiller te Vlissingen, P. Eg- germont te Graauw en P. A. de Rijck te Stoppeldijk. Er gaan geruchten o-vier het aftreden van rector Geurts als hoofdredacteur van „De Tijd". Dooi" dit geacht Katholiek orgaan wor den deze gerucht-en als voorbarig afge wezen. Vrij zeker schijnt het intusschien te zijn, dat reeds voor g-eruim-en tijd aan Z.E-erw. door den bisschop van Roermond een pro- fessoiriaat is aangeboden in de Kerkelijke Geschiedenis aan het Groot-Seminarie te Roermond, welk aanbod do Z-eerEerw. heer Geurts nog in bedenking heeft. Vliegen. Een r e c o r (1. Zaterdagnamiddag heeft Prcvost te Reims, op ééndekker-D-eperdussin, liet hoogte-record met passagier verbeterd en gebracht op 3000 meters; het oud-record was in 1 bezit van Mahieu met 2400 nieters. Het stijgen duurde 58 m. 30 s. en het dalen 7 minuten, er in begrepen de twee pisteronden. Prevost had nog hooger willen stijgen met zijn passagier M. Besnard, bestuur der der vliegsehool Doperdussin, doch de bijtende koude dwong hem te dalen. Reuter seint, dat de Amerikaansche vlieger Schriver Zondag te San Juan, op l'ortorico, van een hoogte van zestig meter is gevallen. Het heeft hem zijn leven ge kost. Goes. Ilel Rijkstelegraafkantp-or alhier verzond gedurende de- maand No-v. 1911 1211 Telegrammen, ontving er 1269. op genomen en verder geseind werden 1771, totaal 1251. Gesprekken. Uitgaande 1196, inkomen- do 1311, overgenomen 3026; lo-caal 1085; totaal 6138. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld Telegram m e n. Baarland 28 33 61 Borsselen 55 58 113 C'olijnsplaat 71 73 144 Driewegen 20 21 41 Ellewoutsdijk 53 41 97 's-G raven polder 68 76 111 's-IIeer Arendskerke 63 71 134 's-lleerenho-ek 65 58 123 's-H. Hendrikskinderen 10 13 23 Heinkenszand 34 19 83 Hoedekenskerk-e 39 35 71 Kamperland 49 51 100 Kapelle 102 111 213 Kats 41 53 97 Kloetinge 31 16 77 Kruiningen 97 103 200 Kwadendamme 24 32 56 Nieuwdorp 36 43 97 Nisse 21 29 53 Oudelando 27 26 53 Ovezand 27 41 71 Rilland 18 76 124 Schore 38 57 95 Waarde 45 56 101 Wissenkerke 33 36 69 Wolphaartsdijk 127 128 255 G esprok ke n. Colijnsplaat 133 39 112 Ellewoutsdijk 31 8 42 's-Gravenpolder 80 61 111 Kamperland 16 10 26 Kapelle 103 88 191 Kruiningen 73 41 117 Kwadendamme 7 18 25 Ovezand 17 1 18 Rilland 108 78 186 Wissenkerke 38 32 70 's-Heer Arendskerke 30 28 58 's-Heerenhoek 67 2 69 Hoedekenskerke 28 11 39 Een g e v a n g e n -e ontvlucht. Maandagnacht is -een d-er Gebroeders Vos, indertijd wegens juwe-elendiefstal te Rotterdam veroordeeld, uit d-e oelg-evange- nis te Scheve-ningen ontvlucht. Blijkbaar is hem van huiten hulp verleend. D-e justitie hoeft terstond nadat de o-nl- vluchting van Vos bekend was, d-e Rijks- en gemeente-politic in beweging gebracht met de g-ehe-el-e politiehondenbrigad-e. Vos was dien nacht niet in de gewone oei ma-ar in een cachot in ©en zeer donk-eren hoek in het achterste gedeelte der gevangenis. De staven voor h-et venster waren ver wrongen, heigeen van buiten moet ge schied zijn. De opening was groot ge noeg om er h-et hoofd door te steken. De politiehonden hebben een spoor kun nen volgen tot aan de el-ectrischë baan op den Poonpstationweg, zoodat vandaar de ontvluchtte met -c-an vervoermiddel ver der schijnt te zijn gegaan. Geknipt. Zaterdag-morgen is door (le re cherche t-e Zwoll-e ©en goede vangst ge daan. In li-et volkslog-einent w-eril n.l. aan getroffen ziekere H. S., boerenknecht, zich noemende Corbel, die- zich voor de recht bank te Almelo- te Verantwoorden heeft wegens diefstal van ©en horloge met braak en onder Ambt Almelo- paardentuig ont vreemd heeft. Hij wordt verdacht onder deze gemeente kippen ontvreemd te heb ben. S. is ter beschikking d-er politie ge steld. Vlissingen. De sociaal-democraat Lin- deijer is voor d-e aanstaande gemeente raadsverkiezing opnieuw candidaat ge steld. Vlissingen. De machine van den Zuid- D-uitschen mail trein geraakte Dinsdag de fect, waardoor een andere machine uit Roosendaal den trein verder moest bren gen, die met een uur vertraging to Vlis singen aankwam. Haarlem. Voor de Haarlcmsche recht bank diende d© zaak van het diptheritisge- val te Zandvoort. Beklaagde geneesheer Harenkamp verklaart liet hem ten laste gelegde niet voor diptheritis te hebben aan gezien. D-e- deskundige dhr. Hadelaar, di recteur van den Baeteriolo-gischen dienst, onkent, dat op de conferentie tusschen hem, den Zandvoortschen burgemeester en den geneesheer werd aangedrongen op verheimelijking dor ziekte voor het be lang der badplaats. De ©isch tegen den geneesheer H. is 1 maal f 100 -j- 2 maal f50 of 20 dagen hechtenis. Am sterdam Een brievenbesteller van het Hoofdpostkantoor is wegens valseh- lieid in geschrifte gevangen genomen. Amsterdam. Het gerechtshof veroor deelde tot 6 maanden gevangenisstraf M. v. d. W. uit Haarlemmermeer, dié Hendrik Visser had doodgeschoten met een ge weer, waarvan hij niet wist dat het ge laden was. Amsterdam. De 5e kamer veroordeelde den politieagent L. W!. tot 1 maand gevan genisstraf, wegens mishandeling van een 17-jarigen jongen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2