UIT ZEELAND. Scheepvaartberichten. I deghem om haar de gelegenheid te geven tot het opmaken en inzenden van plannen voor een stoomtramweg van Cadzand over Nieuwvliet en Groede naar Breskens. De heer Dieleman meende dat dit voorstel thans geen zin hoeft, welke meening door den heer Merckens niet werd gedeeld. Het voorstel van Ged. Staten waarbij het verzoek van BreskenMaldeghem wordt afgewezen, werd aangeno nen met 24 tegen 14 stemmen Behandeld wordt vervolgens het voorstel van Ged. Staten tot toekenning van eene subsidie van 1911/12 aan de afdeeliug Zeeland van de Nederlandsche VereeLigihg van land- en tuinbouwonderwijzers. Uit het afdeelingsverslag blijkt, dat geen principieele bezwaren tegen dit voorstel werden ingebracht, alleen werden enkele amendementen besproken, waarvan het voornaamste is, dat men de subsidie niet over dén doch over 4 jaar wilde toestaan De heer Vorsterman Van Oyen stelde voor de voorwaarden te doen vervallen dat de leerlingen aan dezen cursus schoolgeld moeten betalen; welk voorstel hij nader toelichtte De heer Blum wees er de heer Vorster man van Oyen op dat Zeeland de eenige provincie is, waar leerlingen van landbouw- cursussen geen schoolgeld moeten betalen. Hg zag de noodzakelijkheid daarom niet in, vooral waar men voor ander onderwijs wel schoolgeld moet betalen. Intusschen laten Ged. Staten de beslissing aan de Prov. Staten over. De heer Van de Putte kon zich met het amendement van den heer Vorsterman van Oyen wel vereenigen. De heeren Tichelman en Dekker meenden dat ook voor het volgen van landbouw cursussen gerust schoolgeld mag betaald worden. Bovendien is het voorgestelde schoolgeld van f 5 per cursus bgzonder gering De heer Blum beantwoordde in het kort de verschillende sprekers en verdedigde vrij nader het voorstel van Ged. Staten. Het amendement Vorsterman van Oyen werd verworpen met 20 tegen 16 stemmen; waarna het voorstel van Ged. Staten werd aangenomen. Geldleening f 105000. De heer De Veer vond het practisch en in het financieel belang der provincie, dat de termijn van aflossing dezer leening op 40 jaar werd gesteld. Hij stelde daarom voor de aflossing op 40 jaar te bepalen en de jaarlijksche aflos sing op f 2000 inplaats van f 3000, zooals Ged. Staten voorstellen. De heer Fruijtier zeide dat de termijn in 20 jaar altijd genomen wordt voor lee ningen als de voorgestelde. De heer De Veer antwoordde dat Ged. Staten altijd de bevoegdheid behouden de leening vroeger af te lossen. Na nadere weerlegging door den heer Fruijtier werd het amendement-De Veer aangenomen met 19 tegen 14 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten werd daarua aangenomen. Extratoelage in verband met de dure t ij den. De heer Sprenger stelde voor de uitkeering slechts te verkenen aan hen die een inkomen van f 1000 hebben en zeide dat de uitkeering alleen zal gedaan worden aan gehuwde en aan ongehuwde kostwinners De voorzitter wees er op dat te dezer zake geen amendement kan worden inge diend krachtens het reglement der orde. De heer De Veer diende daarop een motie in van dezelfde strekking, welke motie door de heer De Veer verder werd toegelicht. Hij meende dat een toeslag boven ten salaris van f 1000 niet noodzakelijk was. Door Ged. Staten dient ten opzichte van ieder persoon aan wie een toeslag wordt gegeven, te worden overwogen of er werkelijk een noodtoestand aanwezig is. De heer Dekker zou het onbillijk vinden de grenslijn te trekken tot inkomsten van slechts f 1000. Hij zou dus liever met het voorstel van Ged. Staten medegaan. De heer De Veer noemde een uitkeer ng voor inkomsten tot een maximum van f 1000 alleszins billijk, vooral waar geen enkele gemeente boven deze jaarwedde gaat. De heer De Oasembroot motiveerde de redenen welke Ged. Staten tot haar voorstel hebben geleid. De heer Dieleman diende een motie in om de toeslag te verleenen aan inkomsten tot f1600. De motie van den heer De Veer werd aangenomen met 20 tegen 13 stemmen, waardoor de motie Dieleman verviel en het voorstel van Ged. Staten vervolgens werd aangenomen. Wijziging begrooting met betrek king tot aankoop van een huis te Zierikzee ad.f8000 voor den Prov. Stoombootdienst. De heeren Den Bouwmeester en Dekker noemden den prijs van het huis veel te hoog en stelde de heer Den Bouwmeester voor hoogstens f 5000 te betalen. De heer de Casembroot deelt namens Ged. Staten mede, dat deze hun voorstel intrekken en een nieuw onderzoek wenschen in te stellen. De Najaarszitting werd door den Com missaris der Koningin in naam der Koningin gesloten. Goes. „Naar het Heilig Land". Zoo luidt de titel van de lezing met licht beelden, welke de weleerw. heer Arnold Suys Zondagavond j.l. in de groote zaal van 'tSlot Oostende voor een overgroot aantal leden en begunstigers der K. S. Actie alhier heeft gehouden en ware niet de pauze storend tusschenbei le getreden, wij zouden gemeend hebben inderdaad ons goede Nederland te hebben vaarwel gezegd en ons te bevinden in Palestina. Ongemeen toch was de bekoring, die uit ging van de heerlijke tafereelen, welke zich op het doek vertoonden, sterk de illuzie waaronder ons het bij uitstek schil derend woord van onzen „cicerone" wist te brengen. Men kon het voelenja, die priester is geweest in dat merkwaardige land, waar Gods ondoorgrondelijke raads besluiten zich op bijzondere wijze aan den mensch openbaarden. Hij heeft de plaatsen bezocht, gewijd door den voet stap van den Zaligmaker, neergeknield in de geboortegrot te Bethlehem, gebeden in in Arimathea's grafspelonk, zich met eer bied neergebogen over de plek, waar een maal het kruis stond, waaraan het Heil der wereld hing. De weleerwaarde confé rencier wist de gevoelens, welke hem als pelgrim eenmaal bezielden en die nog onverzwakt naleven in zijn gemoed, over te storten in allen, die met groofen aan dacht en levendige belangstelling hun blik ken vestigden op het doek, waarop zich de schoonste gezichten op Nazareth, Bethlehem, het meer van Genesareth, het dal van Josephat. Jeruzalem enz. ver toonden, en hun oor te luisteren legden aan al wat de eerwaarde spreker over die gewijde oorden op historisch, geo grafisch eti godsdienstig gebied w.isl te verhalen. Via Constantinopel, waar wij een bezoek brachten aan de „Aya Sofia", gingen wij naar het liefelijke Nazareth, waar de Gods mensch zijn verborgen leven leidde in; het nederig huis van Maria en Jozef. Ter afwisseling ging aan ons oog een serie afbeeldingen voorbij over Jezus' en Maria's leven in Nazareth, ontleend aan de beroemde kunstwerken van Murillo, Guido Reni en andere meesters. Daarna bracht onze gids ons aan de oevers van het meer Genezareth, de schouwplaats van 's Heeren prediking aan de eenvoudige Gallileeërs, waarvan eenige voorname bijzonderheden, zooals Chris tus en de visschers, Christus wandelend op de golven en den zinkenden, kleinge- loovigen Petrus de hand toestekende, de uitverkiezing van Petrus, het verleenen van de sleutelmacht aan Petrus in re producties van beroemde schilderijen op liet doek verschenen. Toen kwamen wij te Bethlehem, „geens zins de geringste onder de woonsteden van Juda", wijl daar de Verlosser der wereld, maagdelijke zoon eener maagde lijke moeder, werd geboren. In een se rie van de heerlijkste beelden trok het hoogheilig Kerstmysterie aan ons oog voorbij en diep kwamen wij onder den indruk van het woord van onzen gids, dat hij wijdde aan de bespreking der hei lige plek in de geboortegrot, waar vol gens eene aloude en ontwijfelbare over levering het Goddelijk Kind het licht der wereld aanschouwde. liet „Stille nacht, heiige nacht" door den pianist in die oogenblikken met talent gespeeld, om- ruischte ons op onbeschrijfelijk liefelijke wijze en alle aanwezigen gevoelden toen meer dan anders wat het zeggen wil met hart en ziel te gelooven in Hem, die ons ter liefde Zich heeft willen bekleeden met onze menschelijke natuur. Na Bethlehem kwam het oude Sichem even onze aandacht vragen en wij zagen er Jezus aan de bron in gesprek met de Samaritaansche vrouw. Het „si sci- res donum Dei", „indien gij de gave Gods kendet" verlevendigde in ons de gedach te aan de groote waarde van de gave des geloofs, die Gods goedheid ons schonk, om ons des te beter in staat te stellen al het grootsche en heerlijke te smaken wat er in de beschouwing van Jeruzalem met betrekking tot Gods openbaring ligt opgesloten. Een reeks afbeeldingen, uit muntende door natuurgetrouwe weergave en pracht van uitvoering bracht ons op de hoogte van de natuurlijke gesteldheid en de historische beteekenis der Heilige Stad. Wij kregen een duidelijk beeld van den tempel van Jeruzalem vóór en na de Babylonische gevangenschap met de plaats, waar het offeraltaar stond, dezelfde waar eenmaal Abraham zijn geliefden zoon ging offeren, maar waar God ook genoe gen nam met Abraham's goeden wil en zijn gehoorzaamheid beloonde, en zagen ook een indrukwekkende voorstelling van den tempel op het moment van Jezus' bitteren dood, toen bliksemstralen de on- heilzwangere wolken doorkliefden, het voorhang van het „Heilige der Heiligen" in tweeën scheurde en geheel de ontstel de natuur haar rouw en droefheid over den Godsmoord te kennen gaf. Ook de klaagmuren, waar iedere Vrij dag zich de joden verdringen om te wee- nen over het verlies van de heilige stad, zagen wij afgebeeld en vernamen vol be langstelling de bijzonderheden welke de eerw. heer Suys als oog- en oorgetuige daarvan wist te verhalen. Dan trok in een bonte rij van de heer lijkste voorstellingen het lijden en sterven van den Verlosser aan ons oog voorbij, waarbij wederom menig treffende opmer. king, een zinrijk dichterwoord, een sehoone religieuze gedachte de beelden verduide lijkte. Over de ligging van don Calvarie berg, de grafspelonk van Jozef van Ari- rnathea en de onderbrenging van die plaat sen in de groote kerk van het H. Graf, deels het werk van keizer Constantijn, deels dat van Kruisvaarders, gat onze cicerone ons de meest nauwkeurige bij zonderheden, zoo ook over de zaal van het Laatste Avondmaal, waar de beteeke nis van het „God met ons" in de H. Eucharistie ons dieper werd ingeprent en wij werden aangespoord Paus l'ius' wenschde dagelijksche deelname aan 's Heeren liefdedisch zooveel mogelijk to verwezenlijken. Vlet een blik op het Hemelsch Jeruzalem, zooals Johannes het op Patmos beschreef en den wensch van onzen ciceronedat wij eenmaal burgers zouden wezen van die hemelsche stad, eindigde de reis naar het Heilig Land. Zeker, zoo besloot de weleerw. heer Suys zijne taak als gids en voorlichter, zullen wij daar aankomen, als wij hier op aarde ons gedragen als trouwe zonen der Katholieke Kerk, als gehoorzame kinderen van Christus stedehouder, die het „Alles in Christus herstellen" tot le vensdevies koos. Toen kwam op het doek de beeltenis van den II. Vader in al zijn eenvoud en goedheid te voorschijn en ontlastten zich de tot dan toe, om den ernst van het onderwerp, bedwongen gevoelens der aan wezigeu in een langdurig, stormachtig applaus. Terecht mocht in zijn voortreffelijk na. woord de Hoogeerwaarde deken en pastoor onzer gemoeide wijzen op het leerzame van dezen avond, op de verdieping der religieuze gevoelens, die de eerwaarde Palestinapelgrim door woord en beel l den aanwezigen geschonken had. Ook consta. teerde de IIoogEerw. deken met genoegen de buitengewoon goede opkomst op deze lezing, die zeer zeker het bestuur der K. S. A. alhier er toe zal leiden nog meer van zulke avonden te organiseeren. Te elf uur gingen allen hoogst voldaan huiswaarts, niet het minst het ijverig be. stuur van de K. S. A. alhier. Wij moeten hieraan nog toevoegen, dat de ernst van het onderwerp den weleer waarden heer Suys niet weerhield om menigmaal bij het geven van geographi- phische of historische bijzonderheden met een geestige toespeling of een of ander aardig woord de lachspieren van zijn audi torium in beweging te brengen. Daardoor wist hij ernst en luim aangenaam te doen afwisselen en de aandacht steeds op het hoogtepunt te houden. Hij aanvaarde ten slotte onze hulde voor de superieure wijze waarop hij zijn onder- werp behandelde en wij hopen, dat hij nog lang en op zeer vele plaatsen aam tal looze Katholieken hetzelfde genot moge verschaffen als aan de Goesche Katho lieken gisterenavond. Hij zal ervaren, dat hij met de lezing over Het Heilig Land, zooals fiij die houdt, een soort aposto laat verricht, dooi' ongevraagd en als het ware ongemerkt de groote waarheden, waaraan ten slotte 's menschen eeuwig heil hangt, met woord en beeld dieper in te prenten in geest en hart der aanwezigen, een apostolaat, dat ongetwijfeld zijn vruch ten zal afwerpen voor de verlevendiging van den godsdienstzin en een tegengift zal vormen voor den wuften wereldgeest, die zich onder den invloed van de mo derne vermaken van den tegenwoordigen tijd zoo gemakkelijk van den mensch meester maakt. Liefdadigheid. In eene adver- tentie in dit nummer wordt bekend ge maakt, dat Woensdag a. s. in deze ge meente zal worden gecollecteerd voor de Katholieke armen. Met het oog op de dure tijden bevelen wij nog dringender dan anders deze collecte in den liefdadig, heidszin van al onze stadgenooten aan. Sint e.E 1 i z a b e l h. De dames van het sehoone liefdewerk Sinte-Elizabeth, dat de ondersteuning van behoeftige kraamvrouwen beoogt, opent a.s. Donder dag in een der zalen van 't Slot Oostende eene expositie van de goederen, die dezen winter voor hare beschermelingen zijn vervaardigd. Wij bevelen deze tentoonstel ling aan voor een druk bezoek. Lezing Atjeh. De heer Fr. Piekema hield Vrijdagavond in de groote zaal van V. O. V. alhier voor de leden van de Vereeniging voor Algemeen We- tenschappeijlke belangen een zeer interes sante lezing over Atjeh, zijn bewoners met hun zeden en gewoonten en over de geschiedenis der bloedige verwikkelingen, welke het Nederlandsch gouvernement met Atjeh heeft gehad sinds het bij ons kolo niaal bezit werd ingelijfd. Zeer fraaie lichtbeelden verduidelijkten het gespro kene. Toen het kerkhof van Kota Radja op het doek kwam, stonden, op verzoek van den spreker, alle aanwezigen op ten teeken van hulde aan de nagedachtenis der in den strijd met Atjeh gevallenen. Jammer, dat spreker aan de vergadering geen afbeeldsel toonde van het monu ment, dat te Kota Radja den I7en Mei 1908, op initiatief van generaal Van Daa. len, werd onthuld voor pastoor Verbraak, die 33 jaar lang onder de militairen van Atjeh was werkzaam geweest en door al. len, officieren en soldaten, Katholieken en niet-Katholieken, als op de handen, werd gedragen. De heer P. J. van de Ven, een ge acht ingezetene van deze gemeente, zal over eenigen tijd de gemeente metterwoon verlaten en zich te Scheveningen vestigen. Of genoemde heer tevens zal -aftreden als raadslid dan wel van plan is zijn mandaat ten einde toe te vervullen, staat nog niet vast. Middelburg. Donderdagavond, na het Lof in de R. K. Kerk alhier hebben zich een paar dieven weten te doen insluiten in het kerkgebouw zonder door den koster te zijn opgemerkt. Daarna hebben zij een paar offerblokken opengebroken en zich den inhoud toegeëigend. Zjj schijnen in hun arbeid door een of ander gerucht te zgn gestoord, want een houten offerbus, die zij bezig waren te „bewerken" is door hen in den steek gelaten. Langs den ge wonen weg hebben zij zich toen verwijderd. Het gestolen bedrag is niet groot, (5 A 6 gld.) daar de offerblokken op gezette tijden worden geledigd. De bussen die zich op andere plaatsen in de kerk bevin ien, schijnen niet te zijn opgemerkt, waaruit blijkt, dat de dieven vreemdelingen moeten zgn geweest. Mevrouw Dijckmeester zal wegens uitstedigheid Dinsdagnamiddag 21 Novem ber niet kunnen ontvangen. In de Vrijdagavond alhier gehouden vergadering der „Nijverheidsvereeniging wijdde de voorzittir eenige woorden van waardeering aan de nagedachtenis van wijlen den heer C. A. Goethals, die ruim tien jaa" bestuurslid is geweest. De balans en de winst en veiliesreke ning over het afgeloopen jaar werden goedgekeurd en het dividend, na flinke afschrijving, bepaald op 1 pCt., betaalbaar vanaf 20 dezer. Gekozen werdentot bestuurslid, ter vervanging van genoemden heer Goethals, de heer N. Verhulst, tot commissaris de heeren M. J. de With en A. Verhulst, terwijl als zoodanig werd herkozen de heer P. Minderhoud. Vrijdagavond werd voor en door de St Jozefgezellenvereeniging alhier een too- nceluitvoering gegeveD, bestaande uit een drama„Eert uw vader en uw moeder", een blijspel„Wie ben ik en eenige komische voordrachten Deze voorstelling, alleen toegankelijk voor gezellen en hunne familiën is zeer goed geslaagd. De directeur der vereeniging hield vooraf eene kleine toespraak, waarin hij allen de bevordering van den bloei der vereeniging op het hart drukte. In de pauze trad een klein orkest op, bestaande uit piano, viool en pistoD, dat zich op uitmuntende wijze van zijn taak kweet. Gisteren werd de voorstelling herhaald en was ook voor niet-leden van de Gezel lenvereeniging toegankelijk. Zondag a.s. zal de uitvoering nog eens plaats hebben. Gisterenavond maakten drie schepe lingen van een hier liggend Noorsch schip ruzie in het „Hotel Beige" in de Stations straat. Op de komst der politie, die aan de ruzie eeu einde wist te maken, gingen twee der onder den invloed van sterken drank verkeerende mannen naar het schip terug, doch de derde wilde zich niet ver wijderen en werd op last van een inspecteur van politie ter ontnuchtering naar bet hoofdbureau overgebracht. Vlissingen. In de vergadering der duur- teeommissie alhier is, naar „de Baanbreker" nader meldt, besloten dat aan den raad verschillende v orstellen gedaan zullen wor den, waardoor het mogelgk is, dat en de arbeiders in gemeente-dienst en ook die ingezetenen die znlks noodig hebben, eenigs- zins geholpen zullen worden. Het zal natuurlijk van den raad af haDgeu of deze voorstellen al of niet worden aan genomen en spreekt het blad den wensch uit dat het niet te lang zal dnren voor de raadsvergadering gehouden wordt. Donderdag 23 November zal in de zaal van den beer Bunning op de Groote Markt een openbare vergadering worden gehouden, ter bespreking van het onder werp „Is de oprichting van een openbare leeszaal in Vlissingen wenschelijk en mo gelgk." De voorloopige commissie bestaat uit de heeren: J. Éaarschers, dr. H. E. Becht, G. J. van den Broek, mej E. Cramer, O. Dommisse JznD. Dijkstra, W. J. Frij- ling, J. C. Heine, ds. H. C. flogerzeil, A. Kloeke, C. J. Nobels Jr., D. L. H. van Raalte, A. Radesl ot, mr. J. Smit Az mr. F. S. Witteveen, N. Zandee, J. F. Op den Zieke. Den 23 November hoopt de heer Jos. van Raalte den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar als lid der Kamer vaD Koophandel werd gekozen. (V.C.) Zierikzee. „Musica" geeft 27 November haar winter-uitvoering. Zondag 3 December is bepaald als datum, waarop de eerste Ontwikkelings avond van dit seizoen wordt gehouden. 's Heer Arendskerke. Toen de melkver- kooper J. P. Zaterdag j.l. naar Goes reed, had hij het ongeluk met kar en paard in de sloot te geraken. De vrachtrijder W. B van Nieuwdorp ervoer hetzelfde lot doordat zijn paard schrok vaD de in de sloot liggende melkkar. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor, de materiëele schade echter is nogal groot. Krabbendijke. Thans is men ook begonnefj om den dijk van den K-relpolder, welke op 30 Sept. j.l. zoo gehavend is dat deze polder onderliep, te herstellen en zooveel mogelgk aan den buitenkant onder profiel te brengen. Fen twintigtal mannen zijn bier alreeds mede begonnen, welk aantal deze week, wanneer voldoende kipkarren en draagbaar spoor is aangevoerd, mogelijk nog wel verdubbeld zal worden. Het doel is om dezen dgk zoover hersteld te krijgen, dat de polder bij /een tamelijk hoogen vloed droog kan blijven. Omtrent, de verdere werkzaamheden om dezen dijk zeewerend te maken, schijnt dat nog geen vast besluit genomen is. Hansweerd. Donderdagavond gaf de Gymnastiek-vereeniging „Koos de la Rey" met medewerking van den komiek Jansen uit Breda, in de zaal Den Boer een concert. De vereeniging toonde goede vorderingen te maken en gaf heel wat goeds te zien. De komiek wist de lachtspieren in beweging te brengen en te houden. (Kr Grt.) IJzendijke. Een landbouwersknecht, dezer dagen uit zijn dienst getreden, was aan het fuiven geraakt /met een paar Belgische vrienden Later miste hij uit een beurs f 55 De politie doet onderzoek. (H.Ct Schoondijke. Dinsdag was de polderwer ker d." D. alhier]bezig met grint los kappen, toen een steentje tegen zijn arm sprong, even] boven de pols, hetwelk een klein gaatje veroorzaakte en pijn deed. Er ontstond bloedvergiftiging en wel van zoodanigen aard, dat de man thans in le vensgevaar vei keert. Aardenburg. Vrijdagavond ontstond bij een alleen wonende 89-jarige dame door het vallen van een petroleumlamp een begin van brand. De buren ontdekten zulks doordat de vlam boven het deurvenster oplaaide en wisten het vuur spoedig! te blusschen. (M. Ct Ossenisse. Zaterdagavond geraakten eeni- ge personen die te veel gedronken hadden aan het vechten. Twee er van geraakten te water //in de uitwateringsgeul van bet waterschap „de vereenigde polder van Ossenisse". Ten slotte werd door een herbergier, die in de twist betrokken geraakte, de hulp der politie ingeroepen, die tegen'/een der personen 3 processen- verbaal opmaakte. Bij de gisteren bij den herbergier A. Bogaart alhier gehouden prijspiering werd de le prijs gewonnen door E. van Dam me, de 2e door Fr. de Kort, de 3e door Jac. Dubois, de 4e door P. de Brugn Fz. Alle winners wonen te Ossenisse. Koewacht. In een buitengewone verga dering van den polder „Nieuw Kernemelk", ten huize van den heer E. de Vleeschouwer alhier gehouden, werd de heer O. P. J. Dierick, burgemeester, met, algemeene stemmen herbenoemd als dijkgraaf in den polder. Besloten werd in het begin van hot volgende jaar over te gaan tot het leggen van de steenweg in den polder. De keien waren reeds aangekocht. De 4 percent geldleeniDg, noodig ter bestrijding der kosten, is bgna volteekend. Militie. Aandeel der loting voor liet 5e district voor 1912. Totaal Volledige Verkorte eef. oef. Hulst 9 6 3 Axel 18 13 6 Boschkapelle 4 3 1 Clinge 8 6 2 Grauw 6 4 2 Hoek 7 5 2 Ossenisse Q O Hengstdijk O £l Hontenisse 16 11 4 St. Jansteen 6 4 2 Koewacht 7 5 2 Philippine 4 3 1 Sas van Gent 5 3 2 Stoppeldgk 4 3 1 Terneuzen 27 19 8 Westdorpe 5 4 1 Zaamslag 12 8 4 Zuiddorpe 4 3 4 Overslag De storm en de Zeeuwsche Spoorlijn. Na ontvangst van een telegrafisch be richt dat een vliegenden storm in aantocht was, werden van Zaterdag op Zondagnacht aan alle dgksdoorgangen in de gemeente Krabbendijke posten van speorwegwerkers geplaatst, om bij eventueele hoogen water stand onmiddellijk zoo noodig deze door gangen aftesluiten. Per extra trein kwamen de hooge auto riteiten der Staatsspoorwegen aan, om zoo noodig de leiding ter hand te nemen, wat door den Zuidelijken wind en weing water niet noodig bleek te zijn. De heeren keerden daarop weer naar Breda terug. HANSWEERD. Aan de werf „Zeeland" is den bouw opgedragen van een Rijnschip uit staal-ijzer, groot 425 last, voor Duit- sche rekening. De sleepboot „Zeehond" is alhier binnengebracht met verlies van schroef, zoodat de boot naar de werf moest wor den gesleept voor reparatie. Zondagmiddag werd hier bericht ont, vangen, dat door den storm twee sche pen voor Dintel, geladen met bieten, zijn volgeloopen en gezonken. De bemanning werd gered. HOLLANDSCH DIEP. Gisteren is het schip van schipper Kik volgeloopen en gezonken. OSSENISSE. Onder deze gemeente is gisteren op de Schelde een ijzeren aak gezonken.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2