UIT ZEELAND. Ala de regeering een ontwerp indient in het belang van de neutraliteit en onaf hankelijkheid van het land en een afgevaar digde zegtdit ia een openlijke oorlogsver- klaring aan de arbeidera, dan zijn debat en overleg met zulk een afgevaardigde uitgealoten. In zulk een gedachtengang kan de miniater zich niet indenken. Ia vaderlandaliefde dan een verouderd begrip Als ons leger vernietigd werd, zouden wij een andere, vreemde regeering krjjgen. Welke vreemde regeering heeft de heer Ter Laan zich daarvoor uitgedacht (Gelach). Het gezelachap van den heer Ter Laan ia voor de heeren Thomaon en Marchant gevaarlijk. Het leger dient inderdaad tot bescherming van de rechtszekerheid en veiligheid van lijf en goed. En ook wel eens tot bescherming van ordelievende sociaaldemocraten tegen anarchistische woelingen 1 (Luid gelach.) Het slotwoord van den miniater was De regeering beoogt met deze wet een nationaal belang. Vierde Diocesane Haarlemsche Katholiekendag Verschenen ia het officieel programma van bovengenoemden Katholiekendag, een net verzorgd boekje en ook practisch in gericht, als blijkt uit het tramkaartje waarop voor de vreemden de te nemen weg staaf aangegeven naar St. Gatharina kerk, Concertgebouw en Artis. Moge schitterend herfstweer den dag van Maandag a.s. begunstigen. Wij laten hier het programma volgen: Half 10 uurH. Mis in de Gatharinakerk, Singel 425, op te dragen door Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem. 1 uur: Afdeelingsvergaderingen. Afd. I. Godsdienstzin in het Huisgezin. Inleider Mr. J. N. J. E. Heerkens Thyssen, Haarlem. Afd. II. Godsdienstzin in het openbare Leven. Inleider Mr. P. J. M. Aalberse te Leiden. Afdeeling III. Godsdienstzin in het sociale leven. Inleider Z.E. Heer Hector P. Stroomer, Amsterdam. De afdeelingsvergaderingen worden ge houden in de kleine zalen van het Concert gebouw. Half 4 uur. Algemeene vergadering in de groote zaal van het Concertgebouw. Mededeeling der in de afdeelingsvergade ringen aangenomen conclusies door den secretaris van het uitvoerend comité, den heer A. H. Steins Bisschop. Rede van den Zeereerw. Hooggel. Heer Professor J. D. J. Aengenent, Hoogleeraar aan het Groot Seminarie Warmond. Toespraak van Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem. Wegens grooten toevloed van advertenties en overvloed van nieuwsberichten moeten sommige der laatstgenoemde tot een volgend nummer worden uitgesteld. Redactie. Goes. De werkzaamheden tot het leg gen der buizen voor da Zuid-Beveland- sche Waterleiding vorderen flink, dage lijks zijn 80 arbeiders en 8 monteurs ijverig bezig de buizen 'te leggen, nadat daarvoor de straten zijn opgebroken en de sleuven op vereischte diepte gegra ven. Een en ander veroorzaakt ©ene ge heel® bedrijvigheid, daar men op meer dere punten der stad thans bezig is. Ook te Rilland is men heden met de werk zaamheden aangevangen. Of het met de aansluitingen ook zoo vlot gaat, is een andere kwestie. Vol gens hetgeen onlangs aan de „Middel- burgschc Courant" werd gemeld zou de Maatschappij hier in Goes maar één vierde van de aansluitingen hebben gekregen waarop zij had gerekend. Ja, wie 't onderste uit de kan wil hebben De dames F. Verhagen te Rotterdam en D. van Schelven alhier zijn benoemd tot leerling-analyste aan het Rijksland bouwproefstation alhier. Middelburg De „S t. Pet rus kring" alhier hield Donderdagavond zijn kwar taal-vergadering, waarin 10 nieuwe leden werden geïnstalleerd, de penningmeester verslag deed over de kas wier toestand bevredigend is en eenige plannen voor den winter werden besproken, o. a. het doen in studie nemen van een tooneel- stukje door enkele kinderen van leden. Liefdadigheidsfeest. Ter herdenking van hel 5-jarig bestaan der St. Elizabethvereeniging alhier, zal door deze vereeniging in samenwerking met. de Sint Vincentiusvereeniging een lief dadigheidsfeest worden gegeven waarvan de baten aan zieke en arme geloofsgenooten zullen ten goede komen. Voorwaar, een heerlijk plan. Het feest zal in tweeën worden ge splitst. Zaterdag 28 October zal een k i n- derfeest plaats hebben voor school gaande Katholieke kinderen, waar een be kwaam goochelaar zijn kunsten zal ver- toonen en Zondag en Maandag 29 en 30 October zal een avondfeest worden gegeven voor de volwassenen, waarbij ernst en luim elkaar zullen afwisselen en een geheel nieuw zangspel „De, He- melsche Altaarwacht" zal worden opge voerd. Alles tegen zeer billijk entreé. Voor het welslagen dezer feesten spre ken wij onze beste wenschen uit. lloe beter zij slagen, hoe rijker giften onzen armen in den schoot zullen vallen. Onder grooten toeloop van volk werd gisterenavond door een inspecteur van politie naar het bureau overgebracht de bekende vrouw J. P., die in beschon ken toestand in het Klein Vlaanderen liep en het daar de menschen lastig maakte. De kapitein A. C. de Vos, van het. 3e regiment alhier,, wordt met ingang van 1 November overgeplaatst bij hel le regiment infanterie en op dien da luim gedetacheerd bij de Schietschool lie Den ÏIa.ag voor onbepaalden tijd. Vlissingen De Eenv. voorzitter opende Maandagavond de eerste cursus-vergade ring in dit seizoen, vanwege het Plaat selijk Comité voor K. S. A. en wees er Q,p, dat de talrijke opkomst bewees, dat het comité goed gezien had, dezen winter wederom eenige cursusavonden te organiseeren. Bijzonder heette hij den Eenv. spreker, den We leer w. heer Spoor- man, Vicaris van Veerc, hartelijk wel kom, waarna hij Z.Eerw. verzocht met zijn lezing een aanvang Le willen nemen. „De gedachte aan den dood" aldus be gon Z.Eerw. „stemt ons altijd droevig, doch als de ziel reeds lang voor Gods rechterstoel verschenen is, eischt d e plicht, de w e t en de maatscha p- p ij ook voor het stoffelijk overblijfsel van hen, die ons zoo dierbaar kunnen geweest zijn, zorg te dragen. Zij echter, die eene moderne opvatting van het leven hebben, willen evenwel hel lichaam niet meer teruggeven aan de aarde, doch wil len de lichamen vernietigen door ver branden." Hierna gat de Eenv. Spr. eene beschrijving van een crematorium en van hetgeen er geschiedt bij de lijkverbranding. De voorstanders dezer beweging beroepen zieh bovenal op de geschiedenis. Doch als we deze bij de verschillende volkeren nagaan, dan kwam spreker 'tot de con elusie, dat hoewel hij velen lijkverbran ding voorkomt, het begraven der lijken toch meer algemeen is. Bovendien be roepen de erematisten zich nog op hygiëne, estetica, piëteit en (economie, om hun idee ingang te doen vinden. De uitspraken van vele geleerden, waaronder van ijverige voorstanders der lijkverbran ding, bewijzen echter, dat noch de ge schiedenis, noch de hygiëne ,noch de este tica, noch de piëteit, noch de (economi sche verhouding van het menschdom liet noodzakelijk maakt, om algemeen tol lijk verbranding over te gaan. De Eenv. spr. wees duidelijk aan, dat het niiets is als een ongodsdienstig streven door de moderne opvatting van vellen omtrent het leven aangeprezen. Eindelijk bracht spreker de houding der Kath. Kerk in deze quaesti© ter sprake. Duidelijk en onomwonden heeft de Kerk zieh gesteld tegenover hen, die de lijkverbranding aanprijzen. Vandaar dan ook, dat Z.Eerw. er toe gekomen was, dit onderwerp op een cursusavond te behandelen. Wel zeide spr. is in ons land het ledental van de vereeniging, die het lijkverbranden in toepassing wil brengen gering, maar gezien de sterke toename van het aantal materialisten, maakt het noodig, dat ook wij, als katho- lieken, in deze quaes tie onze houding kennen en zoo noodig kunnen verdedigen. Ten slotte spoorde de Eenv. spreker de talrijk opgekomenen aan, door het veel vuldig ontvangen der H. Communie het lichaam als den tempel des H. Geestes te heiligen, om zoodoende ^terk te zijn in het geloof en rein van zeden, opdat als de goede God op den jongsten oor deelsdag onze ziel miet. hot lichaam ver- eenigt, Hij ons met den hemel, ons toekomstig eeuwig vaderland, kan be kronen. Een der Bestuursleden bedankte den Eenv. spreker nogmaals voor de bereid willigheid op (lezen avonid een spreekbeurt te hebben willen vemrllen, maar hoven- al voor de mooie en degelijke uiteenzet ting van het onderwerp der gehouden lezing en hoopte, dat deze eerste open bare optreding van Z.Eerw. door meerdere moge gevolgd worden. Zierikzee. Gisterenmiddag had een treu rig ongeluk plaats op de Mol. De jongen d. V. wilde op een wagen, geladen niet suikerbieten, klimmen. Ongelukkig gleed gleed zijn voet uit en kwam tusschen de spaken van het wiel. Dhr. Ideler droeg de kleine naar huis. Gisterenavond trad in het café „Ju liana" als spreker op de heer J. S. Meeuwsen, voorzitter van den Hanilcl- (lrijvenden en Industrieelen Middenstands bond, daartoe uitgenoodigd door (le Neuir. Middenstandsvor. hier ter stede. Die voorz. (lezer vereeniging, dhr. Van I'agé, dankte spr. voor zijn welwillendheid hier te wil len optreden, dankte het gemeentebestuur voor zijn tegenwoordigheid en de aan wezigen voor hunne talrijke opkonisl. Ook deelde hij ons mede, dat aan het einde der vergadering verschillende vragen door spr. welwillend zouden be antwoord worden. Spr. begon met mede te deelen, waarom hij hier gekomen was. Hij wilde aan de jonge vereeniging een bewijs geven dat haar streven zijn volle sympathie had. Hij zou spreken over „Vak- en Handels opleiding". Volgens spr. zou het gemak kelijk zijn met het slot te beginnen. Hier bestaat geen inrichting van dien aard, dus zullen we. beginnen met er ©ene te stichten en daartoe alle menschen bijeen brengen. De middenstandsbeweging beeft te worstelen gehad mei allerlei vooroor- deelen en niet het minst van midden standers zelf. Eerst, was er eene nieuws gierige belangstelling, maar (leze ont aardde soms in vijandschap. Volgens spr. bewees deze vergadering, dat het. doel der Zierikz. Mididenstandsver. was het belang van het volk te dienen. Spr. zou achtereenvolgens verschillende punten behandelen n.l. een geschiedkun dig deel, de toestand van beden, wat li1 doen hier ter stede. In de Middeleeuwen was de bloei van den middenstand zeer groot, zoo groot, (lal we dien toestand bijna zouden torugwenscheu. Maar de tegenwoordige tijd stelt ons andere eischen. Toen droegen de gilden zorg, dat elk een meester in zijn vak was; zij vormden een rijke, machtige organi satie. Zij hadden b.v. hel reehl om hel. aantal beoefenaars van het vak te regelen. Het einde der 18e eeuw bracht ons de revolutie, die alles als miet één slag weg vaagde en ons de vrije concurrentie en (1© vrije uitoefening van hel bedrijf schonk. In Duitsehland en Oostenrijk wenschte men liet oude gitdewezen terug maar spr. was daar niet voor. In het moderne mid del „vereeniging" moest men kracht zoe ken tegen wantoestanden. Verschillende zaken b.v. samenstelling van goederen en administratieve kennis aehtle men niet noodig. Maar voormannen op dit ge bied o-.a. mr. De Vries, wethouder van Amsterdam, bleek een andere opinie toe gedaan. Deze verklaarde toch dat geen enkele middenstander, die failliet ging, had boek gehouden, 't. Bleek dus wel eens noodig. Do groote fout was volgens spr., dal de Staal de laak, vroeger door gilden uitge oefend, niet had overgenomen. De Staal, wel voor L. on M. onderwijs, maar de middenstand werd stiefmoederlijk bedeeld. Er waren en er zijn geen officieel© in- inriehtingen tot hel verworven van waren- en vakkennis. Particulieren richtten in ons land do eerste ambachtsscholen op, wat in andere landen door den Staat ge daan werd. Wol verleende <1 Staat hier zijn hulp. Ook waren gewijzigd© toestanden oor zaak, dat de middenstand in verdrukking kwam. Goedkoopo machinale bed rij fs- kracht was oorzaak dat de klein-industrie ten onder ging. Maar die had niet alleen te lijden gehad; ook de kleine handels stand ondervond de nadeelige gevolgen. Nu kan men wol zeggen, dat hier geen verandering noodig is, maar juist in plaat sen als hier was liet de plicht van eiken middenstander zich aan te passen aan de tegenwoordige tijdsomstandigheden, 't Wordt den menschen nu zoo gemak kelijk mogelijk gemaakt hun waren van elders te betrekken. Spr. verklaarde dat 80 a 90 pet. der middenstanders geen begrip had van boekhouding en er niet aan (leed. Wij maken allen deel uit. van oen groot lichaam en moeten ons met ernst voor bereiden voor onze maatschappelijke taak. We moeten niet als velen zeggen: 'I Ging vroeger zoo, 't zal dus nu ook wel gaan". We moeten ons aanpassen aan den tegen- woordigen tijd. In verschillende plaatsen heeft men warenhuizen, doch in 'Am sterdam b.v. waar men speciaalzaken heefl, durft geen warenhuis de concur rentie tegen do winkels opnemen. Wan neer acne vergelijking met anderen in uw "nadeel valt, zult. ge de een voor, de anfler na op andere manier in uwe behoeften moeten voorzien. Wij moeten hel gelukkig ach 1 en dat enkele ondernemende mannen alhier het hebben aangedurfd eene vereeniging voor den Middenstand in hel leven ie roepen en de ernst van liet bestuur noemde spr. schitterend. De boot, die in plaals van do beide Spoorbooten den dienst tusschen Zierik zee en Middelburg onderhoudt, werd Don derdagmorgen even na hel. vertrek om half acht uil Middelburg, in hel kanaal van Walcheren aangevaren door een sleepboot, die een tjalk op sleeptouw had. Daardoor werd ze op de glooiing van den kanaaloever gezet. Pogingen om mi eigen hulp het vaartuig vlot te krijgen mislukten, zoodat hulp van anderen moest worden ingeroepen. Na vijf kwar tier vertraging kon de locht worden voort gezet. De hulpboot blijkt niet zóó van ma teriaal voorzien te zijn, als van een der gelijke boot verwacht mag worden. Donderdagavond vergaderde de ver eeniging „Algemeene Ontwikkeling" in de koffiekamer der Concertzaal. Nadat de voorzitter, do hoer Mr. I). van der Vliet, de vergadering had geopend, werden (le notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter had geineend, deze ver gadering te moeten, beleggen, omdat (le verkoop van de vergunning der Concert zaal voor sommige leden een aanleiding zou kunnen zijn van vergaderlokaal te willen veranderen. Door liet verzamelen van verschillende gegevens maakte het Bestuur het gemakkelijk, een oordeel te vormen over de toekomstige vergader plaats. Uit de besprekingen, waaraan werd deelgenomen door de hoeren Swartbol, r,. Koopman, W. C. de Crane, Frankel en ile Boer bleek, dal het bezwaar van vergaderen in een „vergunninglooz©" ge legenheid hij sommige leden gold, terwijl anderen de tegenwoordige, zaal wensch- ten te behouden, mils tegen lager huur prijs. Ten slotte werd aangenomen een motie- Koopman, om de groote vergaderingen in de Concertzaal te houden en verder het Bestuur vrij te laten in de keuze, waardoor kwam te vervallen een motie- Frankel-de Boer, om dezelfde zaal te blij ven behouden, mils tegen geringer huur. Daar de voorzitter mei 1 Januari 1912 aftreden moet en pogingen om hem te bewegen, zich opnieuw herkiesbaar te stellen, faalden, werd met meerderheid van stemmen tol bestuurslid gekozen de heer Dr. A. van der Hoeven. De minder heid der stemmen was op den lieer C. do Looze uitgebracht. Na eenige bespreking van huislioudelij- ken aard werd de schaars bezochte ver gadering gesloten. De inspectie van de verlofgangers clenr Landweer heeft plpals op 1 Novem ber a.s. Voor Katholieke verlofgangers wordt de inspectie op 2 November ge houden. De alhier gehouden collecte voor de ramp in Zeeland heeft opgebracht f2550.80. (Zz. Nwsb.) Hel verslag van de Woensdagavond gehouden vergadering der vereeniging Ambachtsschool plaatsen wij in 'I vol gend nummer. Kloetinge. In de Dinsdagavond gehou den vergadering van de gymnastiokver- ecniging ,,S. S. S.werd besloten een vaandel te bestellen van f 65. Door vrij willige bijdragen was ruim 1' 40 ingeza meld. Eenige leden zullen liet ,,te kort" aanvullen als renteloos voorschot". Gisterennamiddag trachtte ©en voer man uit Goes in den „Zomerweg" met paarden oil boomwagen om te draaien. Hij kwam evenwel lot de ervaring, dat de weg daarvoor te smal was, want het voertuig kantelde in een pas gedolven watergang. Hoewel menigeen hulp ver leende, gelukte het niet den wagen uil de sloot te krijgen. Met veel moeite kon den de paarden het Ion slotte gedaan krijgen. Kapelle De storm van 30 Sept. j.l. zal voor vele fruithandelaars nog ©en gevoelige slag worden. Werd voor liet toen afgewaaide fruit oen goede prijs be steed, men kom het niet tijdig verzenden, wegens het door de Staatsspoor niet zor gen voor wagens. Thans blijkt, dat de appelen grootendecls verrol zijn en dien tengevolge waardeloos. Biezelings Was d© verwachting van de suikerbieten flauw, thans blijkt, (lal de opbrengst zeer bevredigend is. Zelfs zijn er hielen aangevoerd waarvan do opbrengst ruim 22.000 (netto) per gemot was. Krabbendijke. Tijdens hel range eren van ile peeëntrein ontspoorde Donderdagavond een wagon. Deze kwam zoo ongelukkig overdwars le zitten, dal liet hoofd spoor versperd was, zoodal de treinen uit de richting Hoozenilaal van hier tot Kruiningen over verkeerd spoor moesten rijden, wat dan ook Hoor 4 treinen plaats had. Nadat de wagon met vereende krach ten weder op de rails gebracht was kon den de twee laatste mail treinen weder recht doorrijden. Dat ileze ontsporing veel vertraging bracht is le begrijpen. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor en de schade is gering. Hedenmorgen werd hel zevenjarig kind van dhr. Kok alhier per ongeluk, door de broodkar van rlhr. Hides over reden. Aanstonds kwamen menschen toe gesneld, die lijiet kind uit zijn benard© positie verlosten en het naar den dok ter brachten. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. ierseke Gisterenavond half acht gaf de Chr. zangvereeiniging „Soli Deo Glo ria" eene zanguitvoering, ter gelegenheid van het vertrek van haren directeur, dhr. C. W. Lijesen naar Spijkenisse. Een aandachtig gehoor van 200 men schen was in het gebouw der Geref. Kerk aanwezig. De voorzitter, dhr. W. Lijeseai opende de vergadering -met gebed en sprak een woord van welkom tot de opgekomenen. Nadat eenige nummers ten beste waren gegeven, werd pauze gehouden, in welke de directeur eenige stukken voordroeg op het nieuwe orgel. Na de pauze wer den eenige solo's gezongen, waarbij de sopraanstennnen der dames J. van Es en M. Sinke en de heldere tenorstem van den heer M. ,Toos.sen zeer goed tot hun recht kwamen. In 't geheel werden een zestiental nummers gezongen, die alle goed van stapel liepen. Ds. G. W. Akker huis eindigde de vergadering mei dank zegging. Kruiningen Donderdagavond bracht het fanfaregezelschap „Eendracht maakt Macht" alhier een© serenade aan den wethouder .1. Wo-ndergein, die zijn 70sten verjaardag vierde. Ovezand De raad vergaderd© heden (Vrijdag). Present 6 leden, afwezig F. de Jonge. Tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur wordt herbenoemd de beer I'. B. Thonraes mat 5 stemmen. D© gemeenfe- hegrnoling voor 1912 wordt na beraad slaging vastgesteld in ontvang en uit gaat eik op 1' 9194,88. De begrooting der gemeente van 1911 wordt gewijzigd, ter zake van ontvang en uitgaaf N. V. Water leidingmaatschappij. Voor hol herlialings- onderwijs worden (1e thans in functie zijnde onderwijzers aangewezen, zoomede het nieuw benoemde hoofd, de heer A. IJ. de Waal. Tengevolge van groote ver- houwingskosten aan de woning van het Hoofd der school, wordt besloten tot den houw eener nieuwe onderwijzerswoning. Oostburg. Donderdagavond om 7 uur trad in het Café van dhr. Dusle op de Markt op met eene lezing over „Tuber culose" illir. Herman de Groot, arts al hier. De spreker werd ingeleid door Mr. F. van Dam, als voorzitter der afd .van het Groene Kruis. Dv. De Groot begon met uil te leggen, wat het woord „tuberculose" beteekent. Aan de hand van verschillende statistie ken ging hij na, hoeveel slachtoffers dezie ziekte maakt in ons land en in andere landen. Hij behandeld© op eene populair wetenschappelijke wijze de vermenigvul diging der tuberkel-cellen en onder welke omstandigheden dit plaals heefl. In den bloede weidde spr. uit over de verschil lende vormen van tuberculose, hare be strijding, hare genezing, de middelen 'ter voorkoming, enz. Verschillende imltigo voorschriften gaf hij het publiek, vooral wijzende op de groote noodzakelijkheid van licht, luclit en voeding. Spr. voerde ons in gedachten in hel buis van oenen lijder aan de ziekte en beschreef hoe treurig, door onwetendheid, hel er soms uitziet in zulke gezinnen mot de eerst- beginselen van netheid en zindelijkheid. Dij betoogde verder, hoe hel pr uit moest zien in de kamer van zulk een lijder en gal liet publiek in overweging de raad gevingen bij ziekte streng op tc volgen. In do pauze werd met ruime hand verspreid de brochure van dr. II. II. Vos tc Hellendoorn, over het Groene Kruis en het Witle Kruis. Na de pauze werd aan de hand van aardige lichtbeelden de lezing verder voortgezet. Op hel doek werden ge bracht bacillen .verschillende aangetaste Jichaamsdcelen ,l:ghal!en sanatoria, enz. In zijn slotwoord beval hij vooral den ouders en onderwijzers aan de beginse len in practijk te brengen, door hem mede gedeeld. Het luide applaus van de overvolle zaal beloonde den spreker voor zijn keurige populaire lezing, waarbij allen veel ge leerd hebben. Hel van ouds bekende Hotel de Puy alhier zal binnenkort in andere handen overgaan, n.l. aan dhr. A. Stamperius le Zierikzee. In liet. kanton Oostbui'g heefl zich oen© vereeniging gevormd, teil doel heb bende eene bijzondere Protestanlsohe Hou gore Burgerschool met 3-jarigen cursus te stichten. Koewacht. Donderdagvoormiddag werd hier eene openbare vergadering van den gemeenteraad gehouden die door alle leden werd bijgewoond. De secretaris gaf lezing van de volgende ingekomen stukken Brief van Ged. Staten van Zeeland be richtende dat zij hunne goedkeuring ver- leenen aan het raadsbesluit van 24 Aug. 1911 waarbij aan het Burg. Armbtstuur eene subsidie wordt verleend van f 598.141/3. 2 Brief van idem met uittreksel van het Koninklijk besluit van 20 Sept. 1911 No. 35, waarbij aan deze gemeente ingevolge art. 53 wet L. Onderwijs eene subsidie wordt toegekend van f2315. Beide worden voor kennisgeving aangenomen. 3. Brief van de Gezondheidscommissie uit Hulst verzoekende 2 ctmmiss:eledeD te benoemen voor het bjjwonen der vergade ringen inzake drinkwaterleiding Hierover ontspon zich een discussie. Algemeen was men van oordeel dat eene dargelgke waterleiding voor deze gemeente van zeer weinig nut zal zjjn. Mocht er een komeD, dan zal er weinig of geen gebruik van gemaakt worden wjjl hier altijd water in overvloed vo.rhanden is. De voorzitter meent, dat men toch wel 2 leden naar de vergaderingen kan zenden. Dit geeft nog geen verplichting tot deelneming. Aldus wordt besloten. Tot leden der commissie worden benoemd de heeren J. de Blieck en J. Kips De voorzitter brengt in herinnering dat as. Zaterdag de heer J. A. Boddaert 25 jaar onderwijzer is in deze gemeente. Hij stelt voor hem namens den Raad dien dag te gaan feliciteeren en een geschenk aan te bieden. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Het bedrag van het geschenk zal echter niet uit de gemeentekas maar door de leden zelf betaald worden. De voorzitter zal zich wel willen belasten met den aankoop van het geschenk. Door B. en W. wordt overlegd het proces verbaal van de op 22 Sept. jl. gedane opname der boeken en kas van den ge neente ontvanger. In kas moest zijn f 621.40. Dit bedrag was aanwezig. Alsnu kwam aan de orde vaststelling van de gemeentebegrooting over 1912. De verschillende posten van inkomsten en uitgaven worden afzonderlijk besproken en eindeljjk wordt de geheele begrooting goedgekeurd op inkomsten en uitgaven van f 17.398 061/,. Een verzoek van E. David verzoekende ontheffing van hondenbelasting wordt van de hand gewezen als zijnde het verzoek schrift te laat ingediend. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten tot het leggen van een planken vloer in een der lokalen van de school Oude Molen, alsmede tot het maken van een Dieuwe voordeur aan de woning van het hoofd der school aldaar. Wijl niemand der leden nog het woord verlangt, wordt do vergadering door den voorzitter gesloten Boschkapelle. Een ongeluk lig' op een klein plaatsje. Eenige jaren geleden wondde de slager J. v. B; een zjjner oogen zoodanig aan een aar I'D

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2