UITiZEELAND. Landbouw en Veeteelt. Boekennieuws. Burgerlijke Stand. aan den arm en een leeren tasch, waarin zij de kostbaarste bezittingen geborgen had, aan den anderen. In het verfomfaaide zakje zaten nog 36 francs en 1 markstuk!...." Van een moedig manneke, aan wiens taaie volharding zijn vader het leven te danken had, vertelde een der inwoners van Dinteloord mij het volgende. Hij had het uit den mond van den vader, kapitein Groenewegen, van de sleepboot „Edison" te Sliedrecht, gehoord. Schreiend had hij verteld: De „Edison" was Zaterdag 7 uur tijdens den hevigen storm vastgeloopen. Wij waren met z'n drieën aan boord, Pieter de Vries uit Dordt, de stoker, mijn 14 jarig zoontje en ik. De machinist was wegens ziekte aan den wal gebleven. Wij met ons drieën stonden bij den schoorsteen, een stuk zeil bedekte onze lichamen. Gewel dige zeeën stortten op het dek en vaagden alles van het schip. Alleen de schoorsteen, ons eenig steunpunt, bleef behouden. Vijf volle uren hadden wij .daar al gestaan, telkens bestormd door de woeste golven. Ik voelde mijn moed ontzinken en werd wanhopig, ik geloofde niet dat er nog redding bestond, 'k Weet zelf niet hoe ik er toe kwam, maar zoo radepos was ik, dat ik aan mijn jongen en den stoker, die zeer veel leed, voorstelde om ons maar aan het woests element prijs te geven. Maar mijn jongen bleek de moedigste van allen: „Neen vader, zoo moogt gij niet spreken, houd moed, wij leven immers nog ende nood kan op 't hoogste zijn". Door deze woorden, op smeekenden toon geuit, wij konden elkaar haast niet ver staan, zoo loeide de wind en brulden de golven, kreeg ik weer moed, vervolgde de kapitein, maar ik wanhoopte nog altijd, 'k Kon dit niet verbergen en zeide: „Ja kind, dat ik hier moet sterven is erg, maar dat gij, nog zoo jong, hier het leven moet laten, dat breekt mij het hart en maakt mij radeloos".Die woorden had den een heel andere uitwerking, dan ik aanvankelijk vreesde. De moedige jongen blpef op zijn tanden bijten en sprak mij moed in „wie weet, God zal hulp brengen vader, wij leven nog". En werkelijk, de jongen had gelijk, wij moesten volhouden Na vijf volle uren den dood voor oogen gehad te hebben, voelde de kapitein aan zijn lichaam, dat het water vallende was, en konden zij hoewel tot aan het middel in het water wadende den vasten wal bereiken over de schorren. Aan den binnenkant van den dijk werden zij door een boer liefderijk opgenomen en verzorgd, maar wat zij dien nacht dooi Ieefd hebben, vergeten zij nooit. De storm te 's Gravenhage. Een lezer meldt ons uit Den Haag' Zaterdag 30 September en den volgenden nacht heelt te 's Gravenhage een storm gewoed, zooals ik mij niet herinner er ooit een meegemaakt te hebben. Tegen den avond kwam de wind opzetten met verdubbelde kracht en ging gepaard met hevige regen- en hagelbuien. Het toeval wilde dat ik des avonds na tien uur nog op straat moest zijn. Met de grootste moeite gelukte het voorwaarts te komen tegen den hevigen wind in. Mijn weg voerde o. a. van het Voorhout met zijn vele statige reuzen, door de Parkstraat. Deze straat is verlicht door electrische booglampen, terwjjl de tram er twee lijnen heeft. Stelt u mijne verbazing voor deze verkeersweg geheel in duisternis te zien. De groote spiegelruit van een kristalwinkel was ingedrukt en met een schop haalde men de overblijfselen van schoongevormde vazen en schotels weg. Dc ballons van de booglampen sloegen stuk tegen de ijzeren draagbouten. Gekomen aan het einde van deze straat, aan het kruispunt Mauritskade-Parkstx aat- Alexanderstraat, zag ik de roode wagen van de brandweer staan. Een groote boom was op het dradennet gevallen, en had alles in dien val meegesleurdhetgeen aanvankelijk groot gevaar voor het verkeer opleverde. De brandweermannen sloten den stroom spoedig af en politieagenten zetten het terrein af. En niet alleen daar, maar op vele andere plaatsen in onze stad waren boomen ont worteld en op het net gevallen, zoodat de tramdienst op vele lijnen gestremd was. Dat dit voor ons, verwende Hagenaars, een groot ongemak opleverde, behoeft wel geen betoog. Eerst den volgenden dag omstreeks 12 uur, kon op enkele lijnen de dienst gedeeltelijk aanvangen. Brandweermannen, politieagenten, nacht wakers, koetsiers en dergelijken hebben ongetwijfeld zeer zwaren dienst gehad. De verwoesting, welke aangericht is, is nog slechts b{j benadering te schatten en zal eerst 't volgend jaar als de lente weer in 't land komt, geducht gevoeld worden. Op den grooten weg naar Scheveningen zijn, naar men mjj van bevoegde zijde mededeelde, meer dan 10Ö boomen ontwor teld. Met het Haagsche Bosch is het nog veel treuriger gesteld. Het dagblad „het Vaderland" schatte een vierde gedeelte van ons schoone stadsbosch verloren. Een wandeling door het bosch is dan oo met doenlijk. Men moet zich zelf een banen, en klimmen over boomen en pruiken en banken en palen. Twee trams, .e O den orkaan in het bosch waren, zijn getrollen door neervallende woudreuzen en grootendeels versplinterd. Op het waeht- uisje van de Staatsspoorstoomtram kwam een boom terecht, waardoor het juist in tweeen werd verdeeld. De wachteres had net slechts even te voren verlaten. Bjj honderdtallen liggen de boomen aan- eengerijd, aan de oppervlakte recht afge knapt. En niet alleen daar, doch alle parken hebben de uitwerking van deze geweldige natuurkracht ondervonden, en op vele plaatsen is groote schade aan de wonii gen toegebracht. Als oorzaken van dezen grooten boomenval noemt men de groote droogte van dezen zomer en, wat het Haagsche Bosch betreft, den ondergrond van veen, waardoor de boomen geen diepe wortels kunnen schieten. ggOok Scheveningen heeft het zwaar te verduren gehad. Alle strandhuisjes'!zijn kort en klein geslagen. Vele [ijzeren palen op de Boulevard zijn afgeknapt. Bijna alle ruiten en een binnenmuur van bétel Alteburg zijn ingedrukt, zoodat de bewoners in het sousterrain moestenjvluehten En zoo zou ik door kunnen gaan. Gelukkig valt er ééne lichtzijde aan deze treurige zaak op te merken, en wel deze: dat vele handen aan het werk gezet moeten worden, waardoor een groot aantal werke- loozen weer eenigen j tijd zijn geholpen. Doch dat is dan ook [de eenige lichtstreep aan den ^duisteren hemel 1 (Bovenstaand bericht was gelijk nog andere in dit nummer, voor een vroeger nummer bestemd, doch moest wegens gebrek aan plaatsruimte tot heden worden ver schoven. Redactie.) lerseke. In de Vrijdagavond 29 Sept. gehou den raadsvergadering werd een verzoek van J. de Jonge alhier om vergunning voor drankverkoop niet-Ontvankelijk verklaard. De verordeningen op de heffing en invor dering] van haven- en liggelden, kaaireohten en weegloonen werden opnieuw voor 3 jaar vastgesteld Er kwamen een paar wijzigingen in, waarvan de voornaamste was, dat het havengeld van 6 tot 5 ct. per ton ver minderd 1 werd,* abonnementen naar rato Dhr. Bom bracht de meetbrieven ter sprake.: De voorz. zeide dat de scheepsmeting internationaal geregeld is, zoodat er aan onregelmatigheden niets te doen is. In België mogen de schippers nu zelf het laadvermogen bepalen en de ijkplaten laten slaan, waar ze willen. gYDfcr. Wesdorp voegde er bij dat van het laatste misbruik gemaakt wordt, waarom bekeuring wenschelijk was. Nu kwam de begrooting aan de orde. Daarbij werd het salaris van den 2en klerk ter secretarie met f 150 verhoogd. Een paar leden achtten den sprong wel wat groot en gaven de voorkeur aan een gratificatie, doch de post bleef ongewijzigd. Dhr. Bom stelde voor den post f 30 voor schoolbibliotheken tot ,f 100 te verhoogen, wat de voorzitter niet bepaald wenschelijk achtte. Dhr. Van Oeveren stelde f 50 voor. De stemmen staakten, zoodat de eindstem ming over de begrooting, die verder on veranderd bleef,"niet kon plaats hebben. Over de nu volgende concessievoorwaar den voor de waterleiding ontspon zich een debat, dat ongeveer 3 uren duurde. Dhr. Bom vroeg tf de vergadering van afgevaardigden van 17 Nov. 1909 al over de voorwaarden beschikt had De voorzitter antwoordde ontkennend. Dhr. Cupéry merkte op, dat de raad toch\andere concessie-voorwaarden kan vragen, wat de voorzitter toegaf, hoewel z.i. de raad tenslotte de concessie toch dient te geven. De heeren Cupéry, Bom en Westdorp hadden, als hoofdbezwaar tegen de concessie voorwaarden, dat het water voor den werkman, die er het meeste behoefte aan heeft, te duur is. Indertijd is beloofd, dat het voor den werkman'niet duurder zijn zou dan f6, en toch zijn de art. 13 en 14 onveranderd gebleven. Als zij dat hadden kunnen vermoeden, zouden zij tegen deelneming gestemd hebben. Het tarief is wel lager dan f 12. maar dit kan door de directie verhoogd worden. De heer Cupéry zou daarom lager cijfers voor art. 14 voorstellen. "We moeten de toetreding voor den werkman gemak kelijk maken, anders valt de heele water leiding in het water. Zoo bevorderen wij ook het] belangjvan de gemeente en van de maatschappij. De voorzitter beschouwt de zaak uit een ander standpunt. De voorwaarden zijn in beginsel reeds goedgekeurdwe hebben ze dus niet meer teljwijzigen, en het behoeft ook niet. Art. 14 noemt maxima, waar de directie in haar aangeboden tarief beneden gebleven is en denkeljjk ook blijven zal, want dat zal in 't belang der onderneming zijn. We hebben met de commercieele zijde der zaak niets te maken. Spreker vindt het water ook te duur en heeft dit niet verbeeld, maar ieder is immers vry of hij het gebruiken wil. Dit laatste geeft dhr. Cupéry toe, maar wil daarom juist meer vastheid en de kans op] aansluiting verhoogen, door de maxima inj art. 14 vooral voor [werklieden te verlagen. Na verdere discussie, waaraan ook dhrn. van Harmeien en Willemsen deelnamen, worden de volgende wijzigingen aangenomen. Art. 13 (prijs van 't water over den meter) voor huiselijk gebruik 30 ct. voor industrieel gebruik 30, 29, 28 ct. verder 30 ct. Art. 14 (prijzen bij overeenkomst) a. voor arbeiderswoningen met 13 vertiek- ken f 6 per jaar met eeniwatergebruik van 20 M3., b. andere woningen me' 13 vertrekken f 9 [en],30 LM3. met 4 vertrekken f 12 en 40 M3., d. voor ieder verder vertrek f3 en 10 M3 meer. Vertrekken zijn ruim ten met vloeroppervlak van minstens 10 M2. Zolders en zolderkamers, die geen trapkraan hebben, zijn geen vertrekken. Art. 19. De plaatsing van minstens 6 openbare trapkranen of standpijpen is verplicht. Op voorstel van dhr. Bom zal gevraagd worden om de huizengroep Polen, die schraal van regenbakken voorzien is, alsnog in het buizennet op te nemen. Wegens het oestervervoer zal verzocht worden, niet voor 1 April met de buizen- aanleg te beginnen. Aldus gewijzigd werden do conceesie- voorwaarden met 6 tegen 5 st. aangenomen. De voorzitter stemde tegen. „G. Crt." -Zooals [de lezer weet is inmiddels in den geest van den heer Van Oeveren besloten. Red. „N. Z. Ct." Fruittentoonstelling te Eist Bekroningen. In de afdeelingen inzendingen uitslui tend door de kweekers der vruchten zelf ingezonden, verkreeg de heer G. Trouw te Lent en de N. V. Ida Maria State te Vleuten, een zilv. med. Boomgaardfruit. Voor appelen is een verg. zilv. med. aan H. A. Hanken te Wil- helminadorp, en voor peren een aan E. de Jonge te lerseke toegekend. Tafelfruit: Appels: Verg. Zilv. Med., nrej. P. Kakebeeke, Kloetinge. PerenE. de Jonge, lerseke. Appels in drie soorten, elk 4 st.C. van Lennep, Eist, bronz. med. Peren, idem: J. Trouw, Lent, bronz. med. Keukenfruit. Appels, 10 soorten: D. H. van Aalst, Ophemert. Peren5 soorten E. de Jonge, lerseke, bronz. med. Boomgaardfruit. Appels. Bellefleur: E. de Jonge, lerseke, zilv. med. Zoele Belle fleur: jhr. J. van Vredenburgh, Tholen, zilv. med. Zoete Champagner: E. de Jonge, lerseke, zilv. med. Eysdener Klumpk-e-: Deekeling, bronz. med. Goudnein-ette: E. de Jonge, lerseke, zilv. med. Lentsche Roodjes: S. G. van de Pol, Beuningen, zilv. med. Fransche Paradijsappel: A. W. van Gelder, Eist, z.lv. med. Vlaamsche SchijVelingA. D. van Aalst, Ophemert, zilv. med. Sterappel: N. B. van Ommeren, Beuningen ,zilv. med. Peren: Gieser Wildeman, E. de Jonge, lerseke, zilv. med. Jodenpeer, Joh. Kats, Eist, zilv. med. Maagdepeer, G. W. Buur man, te Ressen, zilv. med. Pondspeer, E. de Jonge, lerseke, zilv. med. Ijsbont, D. H. van Aalst, Ophemert, zilv. med. Tafelfruitappelsbronzen medailles als Ie prijs voor Ananas reinette, aan mej. P. Kakebeeke, Kloetinge; Baumann's rei nette, C. van Lennep, Blenheim Pippin, P'. Oele, Goes; Caville witte winter, W. B. Dresselhuys, Culemborg, Caville L-esans, G. J. van Beers, Wamel; Canada Reinette, P. Oele, Goes; Cox's orange Pippin, W. B. Dresselhuys, Culemborg; Cox's pomo- na, mr. H. J. Doude van Troostwijk, Nieu- wersluis; Engelsche Winter Good Pear- main, E. de Jonge, lerseke; Keizier Alexan der, mr. II. J. Doude van Troostwijk, NieuwersluisLandsberger Reinette-, A. van Alphen, Dongen; Princess'e Noble, E. d-e Jonge, lerseke; -dezelfde voor The Queen ,id.; Ribston Pippan, C. van Len nep, Eist; Transparente de Croncels, F. Kakebeeke, Goes. Voor peren werden als eerste prijzen bronz. m'ed. toegekend aan: J. van den Berge, Tho-l-en, voor Beurré clairgau; G. Trouw, Lent, voor Beurré Diel; E. de Jong-e, lerseke, voor Beurré Hardy en voor Williams Duch-ess; aan jhr. J. van Vre denburgh, Tholen, voor Beurré de Mérode C. van Lennep, Eist, voor Beurré Supevfin en voor Duchesse d'Angoulcme; W. B. Dresselhuys, Culemboig, voor Comtesse de Paris; W. H. van Kempen, Oosterhout, voor Conseiller a la Cour en voor Doyenne de Comiel; W. Hartman, Heem stede, voor Durond-eau; C. v. Lennep, te Eist, voor Fondante de Charmen en voor Triomphe de Vi-enne; W. H. van Kemp-en, te Oosterwijlk, voor Josephine de Malines -en voor Louise bonne d'Avranches. Druiven. De beste- Verzameling druiv-en verg. ?ilv. med. aan A. M. Welling, te Naaldwijk. Voor appels in zakjes gegroeid, zilv. med. aan firma Hans Matthes, te preu- fcelen. Voor mooiste gevulde fruitmand, zilv. m-ed. aan A. M. Welling, te Naaldwijk. Opluistoringsprijlzenvoor -een verzame ling boekwerken van 1672 tot heden op het gebied der fruitteelt, J. Herberts te Eist, 1-e pr. Kl-eine Burgers. Een schets uit het hedendaagsclie volksleven, door Christine J. F. Vetter. Paul Brand, Bussum. Wie dit boek, dat voor den geringen prijs (25 ets. ingenaaid, 50 ets. gebonden) door den uitgever uitstekend is verzorgd, tor hand neemt -en inziet, 1-egt hiet niet m-eer ter zijde alvorens hij- h-et ge-heel heeft uitgelezen. Van hiet begin tot het -einde boeit het door de frissch-e objec tieve behandeling van het gekozen thema, het uitbeelden van aangrijpende toon-eelen uit die wereld der kleine burgers met hun lief en hun leed, hun deugden en gebreken. Als 'een gouden draad wist de «schrijf ster door al de verwikkelingen der histo rie heen de gods-dienst in te vlechten als bron van echte gezonde levenslust, werkzaamheid en energie, als heelmeester der zielewonden,. die die zwakkere in den strijd tussch-en goed en kwaad zoo lichte lijk oploopt. Als tegengif tegen de ong-ezonde prik kel- en sensatfelectuur onzier dagen kan „Kleine Burgers" niet genoieg aan ons volk worden aanbevolen. En schrijfster èn uitgever zullen daarom eer hebben van hun werk. „Kleine Burgers" zal zijn weg wel weten te vinden. Van 26 Sept.—3 Oct. Vlissingen. Ondertrouwd: J. M. Wijk- huisen, 26 j. jm. en S. T. Behage, 27 j. jd.II. Mabeluz, 59 j. wednr. en P. Vers-e- put, 49 j. wed.; A. W. Minneboo, 31 j. jm. -en E. H. Pefwez', 24 j. jd.A. Geelhoed, 25 j. jm. en M. O. Bakker, 23 j. jd.J. M. L. Janssens, 29 j. jm. en M. M. Puis, 22 j. jd.J. Cijsouw, 29 j. jm. -en T. de Landmeter, 26 j. jd.; A. J. de Bruij'ne, 53 j. jm. en S. A. W. de Kok, 46 j. jd. Getrouwd: W. van de Kop, 25 j. jm. en B. de Beer, 24 j. jd. BevallenA. E. Koïtenbout, geb. Lom- mers, z.M. Minderhoud, geb. De Bruijne, d.; D. C. Tax, geb. Schuurbiers, z.; M. de Hamer, geb. Bek, d.J. C. Siere- Vogel, geb. Leeuwen, z.M. van Leer dam, geb. Vinke-, z.S. M. Kooper, geb. Crince, z.M. J. G. Kokelaar, geb. Troost, z.; J. D-aane, geb. Jaco-bs-e, z.; M. A. W. van Gemert, geb. Brouwer, d.J. C. Major, geb. Verstraeite, z. (levend.) Overleden; T. Weber, 1 m., z.; A. va,n Migo, vrouw van J. A. Berremans, 54 j. Van 22—28 S-ept. Zierikzee. 0-ehuwd: 27, J. II. Steen- dam, 22 j. jm. -en M. P. van der Weijd-e, 20 j. jd. Bevallen: 22, E. Boogerl, gebEerland, d.; 23, D. Will-emse, geb. Quist, d.25, W. Mo-ermond, geb. van den Hoek, z.; 27, W. C. Blom, geb. Sens, z.28, A. A. Verkaart, geb. Rodoe, z. Ov-erleden: 22, J. J. Verkaart, z. 3 m. 24, J. K-euvelaar, 85 j. wedn. van L. van Duss-en; 28, M. van Wo-uwe, 82 j. w-ed. van J. van den Bou-dt; C. Albe-s, 92 j., w-ed. van J. Paret; W. .1. van Fe- lius, 24 j., vrouw van C. Gast. lerseke. Ondertrouwd: Jan Wisse, 23 j. jm. ;te Kaïttendijke en Janna Steketee, 21 j. jd.Jacobus Nijssen, 31 j. jm. en Janna de Witte, 31 j. jd. Geboren: Adriaan, z. v. Jac.obus Meij- aard en Pieternella Bo-ogert; Paatfer, z. v. Izak Lindenberg en Dina de Wee; Ni- colaas, z. v. Pieter van den Beige -en Johanna Adriana Meijer. OverledenHubertus Laurentius, 7 w., z. v. Adriaan Cornells Rijk en Magdaleïia Maria Goense. Van 2128 Sept. Wemeldinge. GeborenJan Adriaan, z. v. Abraham de Schipper en Dina Ha melink; Pieter, z. v. Marinus Hoogesteger en Pieternella P'o-elman. Van 2128 Sept. Kapelle-Biezellnge. Ondertrouwd: Gil- jam Lepoeter, 30 j. jm. en Dina van Liere, 21 j. jd. Geboren: .Cornelia, d. v. Adriaan de Schipper en Cornelia Ossewaarde; Engel, z. v. E. Sink© en Jaco-ba Mallekote. OverledenGeei'truide Vervenne, 83 j., wed. van Cornelis van KoeveringenCor nells Scheele, 84 j. w-ednr. van Jacomina Engelaar; Frans, 18 d., z. v. Frans Wisse en Maatje Slabbeko-orn. Van 22—28 Sept. Kruiningen. Geboren: Adriana Johanna, d. v. Jan Pieter Vinke en Johanna de Ridder; Jannetje, d. v. Cornelis Ho-llei- stelle -en Arendje Laban; L-eendert, z. v. Francois van der Hart en Anna Stroosnij1- der. Overleden: Catharina Maria, 1 mnd., d. v. Karei Louis Co-melis en Johanna Jacoba Ossel. (Kr. Crt.) Over de maand Sept. Heinkenszend. Geboi-e-n: 9, Pieter, z. v. Laurus d-e Koster en Cornelia Raas; 13, Jacomina, d. v. Adriaan Jans-e- on Maria Rentmeester. Overleden: 9, Will-em, 6 m., z. v. Ja cobus V-erdonk en D-iena Sink-e; 27, Maria ltaas, 91 j., wed. van Johannes van de Looij. Krabbendijke. Geboren: 3, Adriaan, z. v. Markus Huissen en Pieternella Moeuwse; 6, Jacob Laurus, z. v. Willem Dieleman en Pietern-ella van Boven; 24, Huberdina Adriana, d. v. Govert 0-tte en Helena Brik 25, Cornelia, z. v. Jan Brou wer en Elisabeth Jacoba Wagenaar; 30, Janna, d. v. Pieter Kors-tanje en Fr.an- cina Huissen. Overleden13, Cornelia Jozina, 13 m., d. v. Cornelis Tollenaar -en Elisabeth va.n Hoorn. Rilland-Bafh. Ondertrouwd: 22, Johan- nis Bouwens, 44 j. jm. en Adriana van Boven, 39 j. jd. Geboren: 9, Andries Adriaan, z. v. Leend-ert van Driel en Sophia Cornelia Staal; 15, Francisca Maria, d. v. Johannes Norbart 'en Johanna Maria Klerkoe, te Raamsdonk; 24, Pi-eter Francois, z. v. Gomm-ert van de Griek en Francdna IIoo- g'erheide; 26, Johanna Ne-eltj-e, d. v. A-dri- aan d-e Pree en Johanna Weststrate. Overleden: 2, Cornelia van de Gri-ek, 35 jaar, -echtg. van Jacobus Leopoldus Din-gens; 17, Catharina Maria, 7 m., d. v. Charl-es Heuse en Leoni-e Sch-elfaut; 17, Jacoba Christina, 1 j., d. v. Will-em van Boven e-n Apolonia d-e Klerk. Hoedekenskerke. Gehuwd: 14, Francis- cus van Lo-enhout, jm. 26 j. e-n Catha rina Wouters, jd. 24 j. Geboren: 18, Janna, d. v. Jacob Traas -en Leuntje Cornelia Oel-e; 21, Johanna Wilhelmina. d. v. Johan Ermerins en Wil- belmina Johanna van Spangen; Cor nelia, d. v. Jan Adriaan Zeevaart en Pi-eternella d-e Leeuw; '23, Marinus, z. v. Paulus Harthoorn en Elizabeth Otte; 29, Johanna, d. v. Pieter Poortvliet -en Wil helmina Raas. Overleden3*, Cornelia v. d. Linde, 2 maanden; 11, Maatje de Bart, 49 j., echt- genoote van Janus do Groot. 's Heer flrendskerke. Geboren: 6, Jan, z .v. Marinus Murre- en Leuntj-e den En gelsman; 8, Jacob Willem, z. v. Marinus W-eststrate en Dina Braam; 12, Corne-lda Maria, d. v. Cornells van Sunderen en Catharina Ars; 15, Jacoba, d. v. Adrimm van Schalk -en Suzanna Wissekerke; 25, Cornelis .Marinus, z. v. Adriaan Huige ten Cornelia All'emlekinders. Overleden: 1, Abraham Janus, 4 mnd., z. v. Pieter Dobbelaar en Janna Koeman; 3, Johannis, 12 jaar, z. v. Will-em van d-en Berg-e -en Prina Wisse; 13, Jacobus Joz-eph, 16 dagen, z. v. Cornelis d-e Koo ning 'en Maria Menheere; Pi-eternella Rach-elina, 16 mnd., d. v. Hendrik Cor- n'elis Gunst en Mavgaretha Zweedijk; 22, Jannetje Huijzen, 85 jaar, wed. van Jan Simons-e; 23, Jannetje, 7 weken, d. v. Dirk Kloosterman en Catharina Verdonk; '29, Jan Willem Joos, 6 mnd., z. v. Joost de Kok en Neeltj-e M-eulblok. Levenloos aangegeven9, een kind van bet mann. gesl. 's Heerenhoek. Geboren: 5, Albrecht, z. v. Pi-eter Remijn en Klazina Remijn; 12, Jan, z, v. W. de Jonge en Corn-elia Th. van 'tWestende; 14, Johannes Ma rinus, z. v. H. v. 'tVe-er en Dina L-eijs; 20, Laurentius, z. v. C. Geus en C. Go-ense; 25, Johanna Adriana, d. v. Jacobus Nuiten en Job de Jonge. Overleden: 2, Gerardus, 1 maand, z. v. C. Moison -en C. Sehreurs; 10, Jozina., 3 maanden, d. v. Marinus Braam.se en Jozina Wiesterweel-e24, Adrianus Jaco bus, 4 m., z. v. Corn, de Jonge en Maria Th. Boonman; 27, Jan, 2 weken, z. v. Will-em de Jonge en Cornelia v. 'tWiest- ende. Ovezand. Geboren3, Johannes Petrus, z. v. Pieter Verdonk -en Paulina Maria Rosseel; 27, Anthonia, d. v. Cornelis d-e Jonge en Maria de Pund-er. Overleden: 2, Jacomina Maria Rijk, 4 mnd.; Catharina Jacoba d-e Vrieze, 7 mnd.; 14, Jan Otte, 2 mnd.; 30, Catha rina Walraven, 42 jaar, vrouw van Ja cobus Priein; 30, Anthonia Westerweele, 11. mnd. Driewegen. Geboren: 15, Marinas, z. v. Abraham Go-etbeer -en Maria van Wijn- gen. Overleden: 17, Janna Wagenaar, 87 jaar; 19, Maria Corn-elia Margarietha, Mol, 19 dagen. Hisse. Geboren: 12, Simon, z. v. Cor nelis Matlhijsse- en Lena Janse; 22, Adria na, d. v. Nicolaas van Houte en Jacoba Nfeuwenhuij.se; 24, Jacoba, d. v. Corne lis Pi-eter Kallewaard en Cornelia Janse; 23, Janna Maria, d. v. Jan van der Hiele -en Wilhelmina Paauwe. Sluis. Geboren: F. LouwagieDumon; .F. V-erhammeStabij1; P. MathijbMabe- soone; J. SchaafsmaWoerman F. Cop- p-ensBaas; H. van OyenMastbergen; E. Waeghe-env. d. Broeke. Overleden: F. Bastinck, 77 j.; M. Ver sprille,. 5 mnd.; M. v. d. Bussche, 5 mnd.; A. Huysen, 3 mnd.; P. Rijkborst, 2 mnd. Biervliet. Geboren: F. NoliersGo-e- bert; C. SynesaeLSchram; G. Custer Synesael; A. Blankenb-ergliKrocké; P. ColijnOrlebeke. Overleden: T. Ongenae, 4 mnd.; C. Sijnesaal, 14 dagen. Oostburg. Getrouwd: M. Mabesoone, 53 j. jm. -e-n R. Lecluyze, 48 j. wed. Geboren: M. de KoningBaas; S. v. d. HeidePlog; P. de Backd-e Puijt; E. Buijss'eiHaverbeke-. Overleden: P. d-e Back, 1 mnd.; A. v. Unen, 2 mnd.; S. Fremouw, 80 jaar; P. Verplanke, 7 w.L. de Smet, 1 mnd.; D-. Ekkebus, 1 mnd. Kloetinge Gehuwd: 21, Johannis van Fraassen, 47 j. wednr. van Willemijna Nieuwdorp en Pieternella Ni-euwdorp, 37 j- jd. Geboren: 5, Willemina, d. v. Willlem Nieuwdorp en Janna de Jager; 8, Huber tus, z. v. D-ingenus Verdonk en Catharina Driedijk; 9, Elizabeth, d. v. Richard Abraham Straub en Wilhelmina Kole; 11, Anna, d. v. Jacobus Almekinders en Ida Kloosterman. Overleden: 1, Laurus Jan, 14 d., z. v. Joh. Minnaar en Adriana Mierss; 2, Jo hannis Hendrik, 2 mnd., z. v. Cornelis Dagevos en Cornelia Oele; 13, Adriaan, 1 j., z. v. Quinten Trimpe en Elizabeth Wabeke; 28, Elizabeth, 19 d., d. v. Ri chard Abraham Straub en Wilhelmina Kofe.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 7