KERKNIEUWS ONDERWIJS. Rechtszaken. Correspondentie. Laatste Be Burgerlijke 397e Staats posterijen. Afloop Verkopingen, Aan r Men neemt maatregelen om het stoomschip „Lely" van de R. T. M. te lichten. Het materiaal daartoe is reeds aangekomen. Heden (Vrijdag) hoopt men met de werkzaamheden een aanvang te nemen. De Wognummers. Men schrijft ons: „De Wognummers komen", 't Schijnt dat dit woord een magnetischen invloed heeft op het menschdom. Waar zij komen, trekken talloozen henen om hen te hooren. Vele en velerlei bladen in binnen- en buitenland hebben reeds den roem ver kondigd van dit West-Friesche koor met zjjn frissche natuurstemmen en wonder- Bchoonen samenklank. In bijzonderheden treden over het gedurende een paar uren genotene, zou ons doen vervallen in tal van herhalingen, zjj het in min of meer gewijzigden vorm. We kunnen alles in 't kort samenvatten in het volgende. Als zilveren klokjes jubelden de sopianen, begeleid door het minder op den voorgrond tredend geluid van alten en tenoren, terwijl het geheel gedragen werd door de bassen, die soms dreunden met orgelondergrondsch geluid, 't Was een verrukkelijk genieten, een steeds hooger opvoeren van de toe hoorders in het schoone ryk der muziek, totdat het juichende slotnummer was uit gestorven. Een bjjzonder woord van lof mag zeker wel toekomen aan de sopraan-soliste. Eu wat te zeggen van den heer Saai, die zijne zangeressen en zangers tot zulk een trap van volmaaktheid wist op te voeren De fortissimo's gingen niet over in schreeuwend geluid, terwijl de pianissimo's ragfijn tot ons kwamen. Zoo te hooren zingen is een genot en van harte roepen wij den heer heer Saai en zijn schare een welgemeend „Tot weerziens" toe. 's Heer Hendrikskinderen. Een 2-jarig kind alhier trof het ongeluk met het voetje in een naald te trappen. Het geval bleek nog al ernstig te zijn en de geneesheer werd ontboden. Deze achtte overbrenging naar Middelburg noodzakelijk, daar een heilzame operatie dan (mogelijk kon zijn, wanneer men de hulp der X-stralen had ingeroepen. Hansweerd. Bjj Lillo is een aanvaring geweest tusschen het sleepschip Charbon- nière III en de spitsmars schipper Buis man. De Mars werd zwaar beschadigd en schipper Buisman werd daarbij ernstig aan de linkerarm gekwetst. De heer P H van Leeuwen kommies verificateur alhier is met ingang 1 December e k. als zoodanig verplaatst naar Helle- voetsluis. lerseke. De Zangver. „Jacob Kwast" van Wognum, die hier Woensdagavond een uitvoering zou geven in de zaal Kareis is niet gekomen Wegens het hooge entree geld was er te weinig bezoek en moesten de reeds gekochte kaarten terugbetaald worden (Z.) Heinkenszand Tot rijksveldwachter te standplaats Heinkenszand is benoemd C. Hoogerheide, thans gemeenteveldwachter te Stellendam. Baarland. Dhr. Mullens gaf j.l. Donderdag voor de kinderen der openbare school eenige goocheltoeren ten beste. Hij was daartoe door bijdragen van eenige ingezetenen in staat gesteld. Een woord van lof komt genoemden heer toe voor de prettige wijze, waarop hjj de kinderen een groot uur bezig hield. Krabbendijke. De werkzaamheden aan den Oostpolder, welke van begin af aan met kracht, in eigen beheer, zijn aangevat, schieten al flink op. De gevaarlijkste gaten zjjn reeds gevuld. Dit werk is thans aanbesteed aan Dhr. P. van Gemst te Rilland die met het oog op 't groote gevaar voor het dorp dit werk in den tjjd van 10 dagen moet opleveren. In den polder staan zelfs ook vele bewoonde gebouwen. Donderdagmiddag werdt hier de Oostweg dojr de schotbalken onder toezicht van de autoriteiten afgesloten, zoodat de Verbindingsweg van Krabbendjjke met Rilland verbroken was en deze slechts door een mweg was te bereiken. De afsluiting geschiedde bjj wijze van proef om bij een mogeljjken doorbraak eenigzins erop gehand te zijn om deze vlug te kunnen leggen, want dan moeten deze balken zoo mogelijk het dorp Krabbendijke te beschermen. Deze keermuur is de ver binding van den Oost en Krabbendijkschen polder. Aardenburg. De politieke vinken vanger of mr. Van Oyen op 'tAardenburgsche Vinkenslag. Onder dezen titel schrijft men ons De vinkentijd is weer aangebroken. De lokvinken worden gezet en terwijl de ver raderlijke vinkennetten zich verbergen achter thym en ander gestruikt, fluit de slimme vinkenvanger, met het gespannen touw in de hand, zijn lokkende tonen. Aardenburg en het 4e is een vinkenslag in 't groot. Mr. Van Oyen als bekwaam vinkenvanger zet zijn lokvogels uit, strooit vogelzaad en vogallekkernij in 't rond en zit op de loer met zijn lokkend gefluit. Wat is er aan de hand? Er bestaat in het 4e district een onder- liuge hagelverzekering, opgericht sinds 25 jaar door mr. Vorsterman. De verdienste dier oprichting en in standhouding komt hem rechtmatig toe en ik denk er niet aan ze te verkleinen. Maar zie, nu komen de politieke streken. Dit zilveren bestaansjubilee moet gevierd. Mr. Van Oyen stelt voor een gemeenschap pelijk feestmaal voor de verzekerden. De kosten worden natuurlijk gedragen door de boeren zelf. Voorzitter dus mr. Vorster man, die natuurlijk zal speechen en bespeechd worden. 't Vinkenveld is bereid, de loktonen gaan klinken. Mannen past op dat ge u niet laat betooveren en verleiden en vangen als domme vinken, want dan zult ge te hooren krijgen hoe ontzagwekkend goed hij is; hoe wars hij is van alle ruzie en oneenig- heid; hoe enorm veel hij deed in uw belang zonder eenige bijbedoeling van zijn kant over dit laatste later. Waarom? maar ziet ge de bedoeling niet die schuiltl achter die onnoozele zelfver heerlijking? De; toestand in Aardenburg is gespannen, de gemoederenzijn verbitterd, en een heftige burgertwist groeit met den dag. De opzet en doorvoering van deze ramp volle ruzie is te wijten aan de sluwheid van mr. Vorsterman van Oyen. Burgers, wier belangen één waren, zijn tegen elkander in 't harnas gejaagd door zijn onverdraagzaam politiek streven; bur gers, die vroeger misschien jhem steunden in geheime genegenheid heeft hij daardoor van zich vervreemd; boeren, die om zijn ijveren voor den landbouw, hem vroeger respecteerden,]j heeft hij door zijn sluw] en stuitend gedoe van zich verwijderd. En toch, zijn verloren achting dient teruggewonnen en de geheime genegenheid moet teruggekregen worden,] want bij stemming moet hij kunnen rekennen en steunen op de achting en genegenheid. Daartoe dient deze maarltijd, waar hij door zijn makke taal, zijn verheerlijking (zij dit dan ook door anderen, zijn lok vinken) weer zal trachten terug te komen op zijn vervallen voetstuk Katholieke boeren, weest slimmer. Hoe hij in werkelijkheid is, heeft hij nu in Aardenburg getoondliever Turksch dan Paapsch Laat u niet verblinden door verheer lijkende redevoeringen en behoudt ondanks dien verlijdenden vinkenmaalijd uw oordeel over hem zoolang hij u noodig heeft, zijt, ge goed genoeg om onderdanigen dienaar te mogen spelen, maar pas denkt hij zonder uw hulp er te kunnen komen, dan stuit hij u af en grieft u vol ondank. Vol ondank: want aan u, katholieken, dankt hij zijn opkomst, en dat vergeet hij, wanneer hel hem goeddunkt en 't hem te pas komt. Nu nog een raad aan de katholieken in Aardenburg. Blijft één, weert alle onderlinge ruzie. Weet jegens elkander toe te geven, en vergeeft elkaar wat eenigszins vergeven kan worden, om zoodoende spoediger en beter te komen tot het ééne doel; de overwinning. Op de tweede plaats: waarom verwij- derii g tusschen uw gewone bondgenooten de antirevolutionairen? Ge weet toch, als ze allen u keipen, behoeft ge voor de liberalen niet te soebatten om den raadszetel bij de volgende verkiezing. Daarom onderhandel officieel met hen. Doet hen inzien, dat zij, door met mr. Van Oyen samen te gaan, in zijn kaart spelen, want zijn leus is in dezen strijdverdeel en heersch, of wat hiermee gelijk staat: in troebel water is 't goed visschen. Overtuigt u en hen, dat, indien deze verwijdering tusschen u en hen blijft, de terugslag zich noodzakelijkerwijze moet doen gevoelen voor de Kamerverkiezing van 1913 dat derhalve, indien het bondgenoot schap in dezen gemeentestrijd niet spoedig wordt aangegaan of vernieuwd, zijn kansen stijgen met den dag en onze schoone kansen met den dag slechter worden. Daarom nog eens eendracht en algeheele samenwerking met en onder alle Roomschen ruzie en afstooting van partijgenooten is altijd in uw eigen nadeel en wreekt zich op uw eigen partij. Samenwerking met de antirevolutionairen is een absolute vereischte, daarheen dient met alle mogelijke krachten gestreeft te worden. En dan, gerust den strijd aangepakt voor uw rechtmatige eischendan komt ge veilig over het politieke vinkennet, dan kunt ge u vol voldoening vergasten uit de verte aan een voorspellend schouwspeleen teleurgestelde vinker, die mistroostig zijn netten opvouwt. Eede Door de leden der rederijkers kamer „Tot Nut en Vermaak" alhier is besloten om omstreeks Kerstmis een© tooneeluitvoering te geven ten voordeele der armen. Philippine. Ten bewijze, dat de ver zending en ontvangst van telegrammen aan het postkantoor alhier een groote-n omvang heeft gekregen, kan dienen, dat er in het derde kwartaal van dit iaar niet minder dan 1002 telegrammen wer den ontvangen en 324 verzonden. De mos- selhandel doet hierbij zijn invloed gelden. (M. Ct.) In de „Midd. Ct." van Donderdag lazen we een uitgebreid verslag over eene zitting van het Kantongerecht te Neuzen over twee achtenswaardige per sonen van hier. Die zitting had reeds acht dagen plaats gehad. Het verslag was overgenomen uit de „Bresk. Ct." Dat noemen we eerst vlugge correspon dentie. Zit !er echter niet wat anders achter? Zou de „Midd. Ct." genoemd verslag ook geplaatst hebben, indien het partij genooten waren? Het is slechts eene vraag. Het antwoord behoeven we niet te ge ven Biervliet. Dr. N. J. G. Pen, arts al hier, vertrekt 15 Oct. om zich te Vollen- hovo (0.) te vestigen, liet lukt voor onze gemeente slecht om een dokter ©enigen tijd te houden. In eenige jaren vestigden zich er drie, die alle slechts korten tijd bleven. Naar we vernemen zal onze vorige dokter De Haan Thoman zich te Sluis vestigen. Driewegen (Z.-Vl.) Alhier en in de om streken sterven vele varkens aan de vlekziekte. Deze dieren worden meestal naar elders vervoerd, zoodat besmetting hierdoor niet onwaarschijnlijk kan zijn. Het is te begrijpen, dat dit vervoer niet in het belang is van de landbouwende bevolking. Zaamslag. Gedurende den jong sten storm is midden uit de groote landbouw- schuur van den landbouwer Z. een stuk weggerukt, zoodat er nog twee deelen van het gebouw bleven staan. 't Is op dezelfde wijze, alsof men ©en moot midden uit een visch heeft gesne den. Boschkapelle. Bij den voerman V. ont stond bloedvergiftiging ten gevolge van een schram op den arm. Dit lichaamsdeel is buitengewoon ge zwollen. Do man, die veel pijn lijdt, is niet bui ten gevaar. Het vaartuigje van den schipper De S. alhier lag in den storm van Zaterdag en Zondag met den voor- en achtersteven gemeerd aan den steiger bij het Hellegat. De eene steven sloeg los met het gevolg, dat 't schip oui den anderen steven begon te draaien en bij herhaling tegen den steiger werd geslagen, waardoor het zeer werd gehavend. Do schipper, een zeer oppassend man, lijdt eene schade van circa f 200. Clinge Op (1 December hopen de echte lieden Jud. v. d.BroeckEsseling hun gou den jubilé Ie vieren. Beiden zijn nog zeer kras. Het is te hopen, dat die dag niet onopgemerkt zal voorbijgaan. Koewacht In de laatste vergadering van de vereeniging „St. Isidorus" tot ver betering der geitenfokkerij was met bet oog op het heerschen van mond- en klauw zeer bezwaar gemaakt legen hef, verwis selen van den bok. Door het. hoofdbestuur werd dit bezwaar niet gedeeld, vooral nu ook door de regeering geene bijzondere maatregelen meer genomen worden tor beteugeling van de ziekte. Na uitvoerige correspondentie heeft liet bestuur van onze afdeeling besloten toe te geven en zoo zal de bok verwisseld worden met dien van de vereeniging te Stoppeldijk. Te Koewacht is deze week de win ter- cursus van herhalingsondcrwijs voor de jongens begonnen; zoowel in de school „Oude Molen" als in die van „St. An- dries". In de eerste wordt de cursus ge volgd door 14, in de laatste door 6 leer lingen. Tevens zal hij genoegzame deel neming dezen winter in de school „St. Andlies" weer een cursus gehouden wor den in landbouwkunde. Breskens. Voor de zeevarenden moeten we nog vermelden, dat volgens mededeeling van het loodswezen dcor den storm is weggeslagen de zwarte lichtbrulboei no. 8, toonende een wit vast licht met verduiste ringen, op ongeveer 51° 24'5 N.B. en 1° 24'5 W.L. (3° 28'6 O L van Greenwich) in de Wielingen en dat't witte licht in het Oostgat voor Vlissingen met verduisteringen van de rood en zwart vertikaal gestreepte lichtbrulboei op 51° 35'5 N.B. en 1° 28' W.L. gebluscht is. Uit het 4e district. Evenals het vorig jaar zullen we nu eu dan weer eenige statistieken uit de „Graag op BaantjesMijst plaatsen. We nemen om te beginnen het aantal gemeentelijke poli tie dienaren, benoemd door liberale en Katholieke gemeentenaren. Gem. politiebeambten. Kath. Niet-Kath. Oostburg 0 1 Zuidzande 0 1 Retranchement 0 1 Nieuwvliet 0 1 Cadzand 0 1 Groede 0 1 Breskens 0 1 Schoondijke 0 1 Hoofdplaat 0 I Biervliet 0 1 IJzendjjke 0 1 Waterlandkerke 0 1 Aardenburg 0 1 Sluis 2 0 Eede 1 0 St. Kruis 0 1 3 14 Zooals we zien zijn in de overwegend Kath. plaatsenAf rdeuburg, St. Kruis, IJzendijke en Hoofdplaat niet-Katb. politie-beambten. Het is echter nooit gelukt voor een Katholiek om in een der overwegend niet- Kath. gemeenten bij de politie benoemd te worden. Pleit het niet voor de uitsluiting van de Kath. in de niet-Kath. plaatsen en voor de verdraagzaamheid der Kath.? Verderen commentaar achten we over bodig? D© Storm. Bijl de firma Gosterbaan en Le Cointre te Goes zal binnen enkele dagen ver schijnen eene beschrijving van de ram pen, veroorzaakt door den storm van 30 Sept. op 1 Oct. Deze beschrijving zal voorzien worden van foto's van de meest geteisterde punten, hot koninklijk be zoek te Bruinisse enz. D© bate dezer uit gave zal worden afgedragen aan het comité voor de slachtoffers te Bruinisse. Wie in het belang van de slachtoffers iets wil doen, vrage ©en lijst bij de uit gevers aan tot het verzamelen van in- teekenaars. Pater Otho. In den nacht van Woensdag op Donder dag overbed in het Kapucijnerklooster te Babberich de WelEerw. pater Otho (in de wereld Joh. van Iersel). De overleden' werd geboren te Udenhout en bereikte den leeftijd 61 jaar. Een langdurige ziekte, die alle hoop op herstel uitsloot, maakte een einde aan dit vroom en welbesteed priester leven. „Msbode". Aardenburg Dhr. A. N. Klaaijsen, ia be noemd tot tijdeljjk onderwijzer aan de O L. school te Hulst. De afdeeling „Hulst" van den R. K Onderwijzersbond inhetbiskom Breda houdt op 15 Oct. a.s. een vergadering te Hukt. Behalve de gewone punten bevat de agenda Bespreking eener te houden lezing, b. Verkiezing van een Bondsvoorzitter, candidaten zijn de heerenA. W. Bos, H. L. Feston, B. J. Joling en J. F. Stad houders, c. Verslag der afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens: mishandeling: C. de M., 19 jaar, ar beider te Wachtebeke (België), C. B., 37 jaar, landbouwersknecht te Terneuzen en P. do B„ 36 jaar, huisvrouw van J. .1. van G., zonder beroep te Hulst, ieder tot f 10 boete, subsidiair 10 dagen hech tenis diefstal met inklimming: H. P., 13 jaar, zonder beroep te Serooskerke, 6 weken tuchtschool; diefstal met braakG. F. van C., 18 jaar, timmerman en F. IJ. v. d. W., 18 jaar, modelmaker, beiden te Vlissingen, ieder tot 2 maanden gevangenisstraf; eenvoudige beleedigingM. A. de W., 49 jaar, huisvrouw van A. de S., arbeid ster te Hontenis.se, f3 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis; overtreding gemeenlebelasting-verorde- ning te Vlissingen: W. .1. 50 jaar, kooji- man Amsterdam, f50 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis; Vrijgesproken: J. de R., 29 jaar, en L. V., 19 jaar, werklieden te Vlissingen, beklaagd van beleediging van een anabte naar; E. de S., 46 jaar, huisvrouw van P. L., zonder beroep te Vlissingen be klaagd van eenvoudige beleediging, en W. S., 18 jaar, ketelmakersleerling te Vlis singen, beklaagd van medeplichtigheid aan diefstal. De rechtbank te Middelburg veroor deelde heden den 20 jarigen koffiehuishou der M. H., geboren te Krabbendijke, we gens landlooperij tol 2 dagen hechtenis en de 43-jarige veldarbeider P. de W., wegens hetzelfde feit tot 2 dagen en op zending voor den tijd van 21/2 jaar. Behandeld werd de uitgestelde zaak te gen M. Z. ,welk meisje beklaagd was van diefstal van een horloge uit de wafelkraam van de firma, van Besooijen op de kermis te Goes in September 1910. Thans werd nog een getuige gehoord, die verklaarde, dat hij noodt geld gege ven had om een horloge te koopen, wel om ;een ledikant te koopen. De eisch luidde dezelfde straf als de vorige maal. Vervolgens werd behandeld de zaak tegen de 31-jarige veldarbeidster A. M. F. uit Groede, beklaagd van kinderdood slag. De 34-jarige J. B. uit Vlissingen kocht verloden jaar te Goes een naaimachine op afbetaling en liet hem later te Mid delburg lierstellen, terwijl hij haar aldaar bij een ander verkocht. De eisch luidde wegens verduistering 3 maandie ngevangenisstraf. Wegens mishandeling werd tegen den 57-jarigen koopman L. B. uit Goes, die reeds meermalen op de rechtbank ver scheen tengevolge1 van oueenigheid met zijne schoonzuster. Eisch f25 of 25 dagen. De 19-jarige koetsiersknecht A. C. V. te lerseke had minder beleefde woorden tegen do veldwachters aldaar geuit. Bij verstek luidde de eisch f 10 of 10 dagen. Ten slotte stond nog wegens verduiste ring terecht de werkvrouw C. J. S. uit Vlissingen, die aldaar in den winkel van Bierlage mansbroeken op zicht gevraagd, zonder ze terug te brengen of te betalen. Twee winkeljuffertjes kwamen vertel len hoe de zaak zich in den winkel toe droeg, terwijl een boerenvrouwtj© twee broeken van beklaagde kocht. De eisch luidde 4 maanden. SPORT- Voetbal. Uit 't Zuiden. II. Menigeen zal Zondag gezegd hebben, nou is het toch geen weer om te voet- hallen. Mis lezers. De grootste helft der wedstrijden gingen door. Maar we hebben Maandagavond toch niets van ,,'t Zuiden" in de „N. Z. Courant' 'gelezen, zegt mis schien menigeen. Ja, lezers, dat komt alle maal door den storm. Deze was oorzaak, dat Maandag er niets in stond, daar de overvloed van berichten over ongelukken de kolommen vulde en deze achtte mijn hoofdredacteur belangrijker op dat oogen- blik dan de voetballerij! van ,,'t Zuiden". Om te beginnen biji Goes, daar moest op het Zelandia-terrein een wedstrijd ge speeld worden, doch ging, evenals de wed strijd „Zwaluwen" (G.)„Concordia" (G.), niet door. Ook het veld van „E. M. M." te Vlissingen bleek niet in staat den ge vallen regen te verzwelgen en de aange kondigde wedstrij I ging niet door. „M. V V. O." trok naar Breda om voor de Zui d'elijlke Competitie ©en wedstrijd te spe len tegen N(ooit) O(phoudien) A(ltijd) D(oorspelen). Het terrein werd afgekeurd doch toen werd er maar een vriendschap pelijke match gespeeld, die in een 31 voor „N. O. A. D." eindigde. Te 's Her togenbosch speelde de voetbalvereeniging „Wilhelnrina" oen match tegen den nieu wen Oostelijken Eerste klasser Go-ahead. Stond de stand bij de rust 11, na de rust gelukte het Go-ahead nog 2 maal te doelpunten en heeft hij meteen 31 over winning op de Bosschenaren zijin intrede in de 1ste klasse waardig ingezet. In 't ge heel gingen Zondag 5 eerste klas, 3 re serve 1ste klas, 21 2de klas en 8 derde klasse-wedstrijden door. Zondag zal het er weer wel spannen. Heel het voetballend Nederland ziet uil. naar den uitslag der plaatselijke derby „H. F. C." Haarlem. Naar verluidt zou de oud-internaal Stom voor „H. F. C." uitkomen. Op lerseke zullen Zondag de Serie- wedstrijden een aanvang nemen. De rood witte „Zelandianen" spelen tegen de blauw-witte „Hollandianen". „Ajax" speelt tegen de G. V. V. „S. D. O.", ter wijl de geel-zwarte „Zwaluwen" „Con cordia" van Goes zullen bekampen. Dat belooft wat. De „Zwaluwen" zijn vol vuur om zich den nederlaag van 11. te wreken, terwijl de „Concordianen" het nog eens over, maar dan met 100 willen doen. Ja, ja, we zitten hier goed te midden van 't voetbal en zijn de Serie-wedstrijden van J. V. V. „Ajax" afgeloopen dan krijgen wij op het terrein der „Zwaluwen" een wedstrijdenreeks tusschen 12 voetbalclubs om elkander de medailles te betwisten. Voor de Zuidelijke 2de klas is nog maar 1 wedstrijd gespeeld. Deze wed strijd tusschen „Willem II" en „N. 0. A. D." werd te Tilburg gespeeld en door oerstgonoemden niet 21 gewonnen. Zondag a. s. zal waarschijnlijk voor genoemde competitie togen elkaar spe ten „E. M. M." van Vlissingen en „Ze- landia" van Middelburg. „N. O. A. D." van Breda tegen „M. V. V. O.", welke wedstrijden Zondag 1.1. wegens afkeuring der terreinen niet doorgingen. Moge mooi weer alle wedstrijden be gunstigen. „NOL". De Seri e-weds trij den. Afdeeling A: „Hollandia I" (blauw wit), „Vitesse I" (rood-wit), „U. D. I." (rood groen), „Concordia" (M.), (groen-wit), „Sparta" (M.)? „Ajax", lerseke Afdeeling B„Concordia" (G) (wit, rood© streep), „E. M. M." (M.) V. V. I." (Ossendreeht), „Zwaluwen" (geel zwarte), „Neerlandia" (Wolfaartsdijk), (rood, wit blauw), „S. 1). O." (G.) en „Hollandia II". De hoer G. Boudens deelt mede, dat hij de< indeeling alzoo heeft vastgesteld. Door loting zal worden aangewezen welke clubs tegen elkaar moeten spelen. Van afdeeling B komt er 1 club in de 2de rondte zonder strijd. Alweer een. Weder is er een avia- teur doodgevallen. Het is do vlieger Cromwell Dixon, die boven Spokane (New-York) vloog en van een hoogte van 30 M. naar beneden tuimelde. Hij was onmiddellijk dood. Correspondent Boschkapelle. 's Bericht MariavereenigiDg komt in volgend nummer, 't Bericht heeft geen datum. Redactie. Vlissingen. Heden v overschot van den Bel Maertens, die bij de ra schoener no. 2 is omgi besteld. Eerst werd een dienst in de Kath kerk De overledene werd rustplaats gebracht door Belgische loodsen, terw langstellenden op den d woordig waren. Hoek. Woensdag 4 de oever van den calamiteu: Neuzen, in den Braakmai ontdekt ter lengte van grootste breedte van afstand uit den teen sl( chts 25 M. Het verleden jaar ge: schijnt een weinig verz bestuur der waterkeering den toestand nagaan en verdedigingswerken ontw Den Haag. Alhier is o P. J. van Byma, oud-offi oud-secretaris-generaal va: van Justitie en tot verl Eerste Kamer. Amsterdam. Het Op< 20 jaar tegen den 47 jar: ker M., die terechtstond zijn van hem gescheiden Amsterdam. De „Pri kroning van kunstenaars geldelijke toelage voor ei Italië) is behaald door der Rotterdam. De kapilei schip Kulm is gisterena in een restaurant het midd in een stuk vleesch gesti Tripoli. De stad is bezet. De bezettingatroe bevel van een kapitein ti bjj-Nacht Doria Dolm ii van Tripoli benoemd. Bij het bombardement noch aan eigendommen 4000 in getal, schade tor bombardement zijn 6 aolc lieten gedood, 5 soldaten zwaar gewond. De Duitecln Goes. Geboren 3, A z.v. Marinns Jacobus Go Maria Koletta Brusket. Overleden 5, Anthon Kalmthout, 89 j. wedu Maria KievitsJaeo 56 j. oDgeh. 5 en 6 October Middelburg. Ondertrou| Pienbroek, j.m. 23 j. en j. d. 22 j. J. L. H A Bi en G. Prinsen, j. d. 23 j GetrcuwdA. F Lorier M. de Jonge, j. d. 28 j. BevallenA. P. Lieven OverledeDE. H. Zip, 1 le lijst, 5e klasse r 1000: 20053 f 400: 41 6777 13E f 200: 6421 f 100: 751 f 70: i e ten 9545 191 3995 51 9630 11259 13 3647 3669 71 2575 8445 9884 f 100: Bij Kon. besluit is, met 1 Nov. be noemd tot directeur van het post- ©n telegraafkantoor te Hansweerd, J. F. Pee- ters, thans in gelijke betrekking te Sas van Gent. 2564 8381 9863 19298 20615 5o kl., 12e lijst. Trel f15000: 605 f 1000: 3031 13103 20!l 400: 12432 17327 19£ f 200: 891 10443 122 19839 2367 4364 63 9824 1125.3 145 18676 f 70 716.3 8421 84 9621 9627 99 Nieten: 2551 2570 25 3601 3624 3( 7153 7173 71 7190 8413 96 9826 9910 99 Bovenstaande trekking zoover het de prijzen he treft alleen betrekking die in Zeeland zijn gepl; Vlissingen. Door het K; weeshuis alhier is IJond aanbesteed het bouwen gedeelte van St. Joseph schrijvers de heeren: J. G Bijl f53416, Van den Ion, Rotterdam, f.52450 V Melis, Hariot en Vader f van Miert f51600, Gebr. f 48800, 1'. van Beers f 48 en P. Faasse, Vuch.t, f4! Hie e f48399, .1. Wam-, Villemse f47905. De wier naam geen woonpl non alhier. 1 Heinkenszand Donderd hier publiek geveild dooi van C leef voor .1. Uitterh perceel Bouwland en zijk te Ellewoutsdijk, groot 1 c.A. Het werd toegewezei ser te Ellewoutsdijk voc

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2