Sociale Berichten. Landbouw en Veeteelt GEMENGD NIEUWS. ADVERTENTIE* DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1911, De tandarts Regensburg op de vérlenging der herhalingsoefeningen echter meer.) "Wij zullen hier even uiteenzetten, uit welke onderdeden de partijlen bestaan: De le divisie, de roode, dus die ,welk© van Harderwijk oprukt, bestaat uit: den staf, commandant genera,al-majoor H. C. A. Neteson, het reg. grenadiers en jagers, bet 4e en 10e regiment infanterie, de le comp. wielrijders, de le mitrailleur-afdoe- ling, het le, 4e en 5e reg. huzaren, het 2-e reg. veld artillerie, de le comp. pioniers der genie, een peleton van een telegraaf- compagnie der genie, een paarden-ziakien- depot detachement huzaren-ordonnansen, trein-hóspitaalsoldaten en maréchaussée. De Ille divisie, komende van Tilburg, de blauwe, heeft te beschikken over het 2e, 3e .en 6e regiment infanterie, de 3e comp. wielrijders, het 2e reg. huzaren, bet 3e reg. veld-artillerie, de 3© mitrailleur- afdeehng, de 3e comp. pioniers1, een pele ton -der telegraaf-compagnie, alsmede ook een paarden-ziekendepöt, ordonnansen, hospitaal-soldaten en maréchaussée. Voorts zullen nog bij! de partijen worden gevoegd de oefenings-cavalerie mitrail leurs-sectie, de oefemngs-houwitsers-comj- pagnie, (houwitsers is ©en klein geschut- soort, 'tzijn korte kanonnen waarmee het vijandelijk vestinggeschut bestreden wordt), twee divisie-ponton-afdeelingen, twee detachementen varende trein van de pontonniers, twee detachementen admi nistratietroepen (arbeidende soldaten, die een vak kunnen uitoefenen) en twee tenten-detachementen. De commandant der 3e divisie is gene- raal-majoor J. Bruce. De tegen elkander oprukkende partijen weten thans niets van elkaar af. Natuurlijk volgens menschelifke bereke ning ligt 't voor de hand dat 't tot §en treffen komt tussch-en Waal en Rijn in de Betuwe; echter waar en wanneer de ri vieren (Ov'ergestoken worden daarvan is niets vooraf bepaald en wordt alles aan den loop der gebeurtenissen overgelaten. De leider der oefeningen, luit.-generaal W. ,A. T. De Meester, heeft met zijn staf het hotel „D© 'Grebbe" bij Rhenen tot hoofdkwartier gekozen. (Prov. 'sH. Crt.) Sociale week te Maastricht. Slotvergadering. Zondagnamiddag. Nadat de vergadering door den voorzitter met den Christeljjken groet geopend was, werden gezongen de beide verzen van het Wilhelmus. Op het podium hadden plaats genomen behalve het bestuur der K.S.A. te Maas tricht, o.a. Deken Menten in paars ornaat, eenige Pastoors der stad, de burgemeester en verder de Alg. Adviseur en Secretaris der K.S.Abenevens de sprekers van den middag. Na het zingen van het lied gaf de voor zitter het eerst het woord aan den heer A. H. J. Engels, ter inleiding van het onderwerp „De arbeiders en de K.S.A." Spreker noemt dit een onderwerp van beteekenis, van zoo groote beteekenis, dat misschien beter een meer bestudeerd man dit onderwerp had kunnen inleiden. Hij vreest wel in sommig opzicht on volledig te bljjven. Spreker begiDt met de uiteenzetting van het feit, dat de K.S.A. iuzake het arbeiders vraagstuk inneemteen eigen standpunt. De K.S.A. wenscht alles wat het sociale vraagstuk aanbelangt en met name dat belangrijke onderdeel, het arbeidersvraag stuk, beschouwd, belicht en behandeld te zien van het standpunt der zuiver katholieke beginselen. De redenen en de oorzaken der bestaande maatschappelijke disharmonie, zjjn geeu andere dan de afwjjking in het bedrijfsleven van de beginselen van rechtvaardigheid en naastenliefde, Die beginselen zijn algemeen Christelijk, doch zijn ook, en in de eerste plaa katholiek. Vandaar dat de Katholieke Sociale Actie, krachtens haar naam, door toepassing der katholieke beginselen, streeft naar oplossing der sociale quaestie. De K.S.A. is overtuigd, dat daartoe in de vakvereenigiug der katholieke arbeiders, alles moet bezien worden katholiek stand punt, en dat naar de oplossing gestreefd moet worden met katholieke middelen en beginselen. Christelijke vakvereenigingen acht de K,S,A. daarom in overeenstemming wet de bisschoppen niet de juiste organisatievorm. Ook niet voor de mijnstreek. Alles, wat preker hier gezien en gehoord heeft, heeft em volstrekt niet overtuigd van het eenig ogeljjke der Christelijke orhanisatie, Dat ook in het overige Holland, en even- ens in Twenthe. de Christelijke vakbewe ging niets uithaalt, toont spreker wet oorbeelden aan, 'lal ten slotte onze maatschappij hervormd worden tot een betere, dan zal dat moeten gaan, zoeveel mogelijk, langs den weg der katholieke sociale beginselen, Dat zooveel kwgeljjk kan slechts bereikt wordeD, wan- ?e*j' wij katholieken, ons organiseeren in •katholieke vereenigingen en geleid door onze beginselen zelf het voorbeeld geven, aartoe moeten wij katholieken zien te ,'?at dat kan getuigt ons verleden. Iü hebben slechts katholiek te zijn om groot te zijn in alles. De theorie dat de vakvereenigiug is een strpdvereeniging, dat strijd dus haar doel wordt door ons verworpen. Wel komt er strijd bij, zij is óók strijdvereeniging, doch haar doel is de maatschappelijke vrede. En vooral, om door een omwenteling in den ge-lachtengang der mensohen, dezen er toe te brengen, uit eigen aandrang rechtvaardig te zijn en-de Christelijke naas tenliefde te beoefenen. Dat meent spreker zal niet geschieden, dan na toepassing der katholieke beginselen. Wat de practische beteekenis der K S.A. voor de arbeiders is, tooDt spreker aan met gegevens van het Centraal Bureau. De pers vooral heeft veel aan de K.S.A. te danken. Door haar werken zijn in dui zenden van erbeidersgezinnen katholieke bladen gebracht, welke er anders nooit zouden gekomen zijn. Ook internationaal heeft de K.SJA. groote beteekenis. Do Amerikaanscho en Engelsche katho lieke arbeidersbeweging is geschoeid op Hollandsche leest, naar Hollandsch model en op statuten en gegevens verstrekt door de K S.A. In Europa staat de K.S A. in voortdu rende verbinding met de centrale lichamen, terwijl e'-eneens een levendige corr. wordt gevoerd met onderscheidene staten in Zuid-Amerika. Hier in Maastricht is na een conferentie met den alg secretaris op de S. W. met een pater uit Chili, besloten dat ook in dat land de K.S.A. zal geschoeid worden op Hollandsch model. Ook Nederland mag dus zijn K.S.A. wel wat meer waardeeren. Na 't voorlezen der ontvangen telegram men van Bisschop en Koningin, kreeg de tweede spreker, Rector Coenraedts, het woord. Deze maakte met het oog op een minder goede gesteldheid der keel-slechts een kort gebruik van het verleende voorrecht, zooals bjj het noemde, om op de S. W. te spreken, Hij spoorde den Middenstand aan tot organisatie en tot steun van de K.S.A. Veel wat over de organisatie gezegd werd was ook reeds gezegd op vorige vergaderingen, zoodat herhalen niet noodig bljjkt. In zijn slotwoord toonde de voorzitter zich niet erg ingenomen met den eersten spreker. Hij wil geen kritiek oefenen, schoon dat wel zou kunnen. Alleen her innerde h(j aan het feit dat Mgr. Drehmanns den Christeljjken Mjjnwerkersbond heeft goedgekeurd. Dat is voor spreker genoeg om te zeggen voorwaarts marsch. Met het uitspreken van den wensch, dat de S.W. veel nut moge afwerpen sluit de voorzitter met den Christelijken groet Geloofd zjj Jezus Christus. Internationaal Congres tegen het Alcoholisme. Woensdagmorgen werd het Congres voortgezet met een bespreking van de wettelijke bepalingen tegen het alcoholisme. In de eerste inleiding werd een overzicht gegeven van de wettelijks maatregelen, welke in verschillende landen bestaan. Dr. Strauss und Torney gaf een beschrij ving van het Duitsch vergunningsstelsel. Meer uitvoerig werd in een zeer toegejuichte inleidiDg het Gemeentel ij k Beslis singsrecht door Dr. Scharffenberg, uit Kristiana, behandeld. Het Gemeentelijk Beslissingsrecht bedoeld, om in de handen der burgers eener gemeente het recht te leggen te beslissen over de vraag, of, en zoo ja in hoeverre, de drankhandel in hun gemeente zal toegelaten zijn. Dat de vrouwen daarin mee beslissen mogen, spreekt van zelf, daar zjj het meest lijden onder de gevolgen van het drankmisbruik van den man. Groote voordeelen levert dit stelsel vooral voor de opvoeding der jeugd op, daar bjj gemeentelijk verbod de publieke drankverleidiug is weggenomen. Spreker noemde het Gemeentelijk Beslissingsrecht een uiting van gezonde democratie, daar aan het volk zelf wordt overgelaten te beslissen over datgene, wat een voortdurende bedreiging voor de gezonde ontwikkeling der gemeenschap is. De laatste spreker van dezen morgen, Dr. Helenias van Hel- singfors, sprak over hetzelfde onderwerp en beval het eveneens zeer warm aan, herinnerende aan de uitnemende gevolgen van het gemeentelijke verbod in de noor delijke landen van Europa, en waarschuwde tegen het Gothenburger stelsel. Op beide inleidingen volgde een levendige discussie, o.a. ook door den voorzitter der Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholh. dranken, die wees op de proef- en volkstemmingen in ons land gehouden. In de middagzitting van Woensdag waren aan de orde wetenschappelijke voordrachten, toegelicht door lichtbeelden over alcohol en ontaarding. Vooreerst sprak prof. dr, A. Forel uit Yvorne, over alcohol en kiembederf. Hij concludeerde dat de studie van het verband van de blastophtrie (bederf der kiemen) met erfelijkheid en denegeratie, een van de meest belangrijke vraagstukken voor de toekomst is. Dr. Berthold uit Genève deed eenige aanvullende mededeelingen. Vervolgens sprak dr. Rudolf Wlassak uit Weenen over alcohol en Rashygiëne. De vraag die daarbij rijst is, of alcohol een primaire degeneratiefactor is, of wel dat de drankzucht slechts gevolg is van een reeds aanwezige, zij het soms latende denegeratie. Spr. beantwoordde dit als volgt', het is een bewezen feit dat drankzuchtige ouder vaak gedegenereerde kinderen heb ben. En de samenhang valt op tweeërlei wjjze te verklaren óf het alcoholisme is de oorzaak van de ontaarding, óf het alco holisme is het symptoom eener reels bestaande ontaarding. Spr. achtte op dit gebied meerdere onderzoekingen nood zakelijk. Het woord was daarna aan dr. Theo B. Hyslop uit Londen tot het houden van een voordracht ov er alcohol en nakomelingschap. Spr. constateerde dat men met de uit komsten van genomen proeven blijkt dat men het nog niet eens is omtrent den invloed van matige doses alcohol op het organisms. Donderdagmorgen werd de vraag be handeld hoe Staat- en Volksvertegenwoor diging zouden te bewegen zijn, krachtig in te grijpen tegenover het alcoholisme. Vooraf ging een inleiding van Dr. Möller over de behandeling van Drankzuchtigen in Duitschland. Over het onderwerp van den dag spraken twee Fransche rechtsgeleerden, Hayem en Schmidt. Beide sprekers toonden aan, dat de Staat zeer lijdt onder de gevolgen van het alcoholisme en dat dientengevolge de Staat zich behoort te verweren daar tegen, het is zijn plicht, meende Schmidt. Dr. Haysm gaf als middel om den Staat een schadeloosheid te geven voor het verlies der accijnzen bij een sterk verminderd gebruik, o.a. aan belasting te heffen voor alcoholvrije dranken en versche vruchten, waartegen namens de Nederlandsche drank bestrijders protest werd aangeteekend, en ook door sprekers uit verschillende andere landen. Groote nadruk werd door Schmidt er dat het voor de toekomst van den Staat van het grootste belang is, dat de jeugd geheel alcoholvrij opgroeit, en dat dus in deze richting strenge maatrege len zeer wenschelijk zijn. De Engelschman Leif Jonea bekeek het vraagstuk van den politieken kant en grondde zich daarbij vooral op Engelsche toestanden. In het debat wees Dr. Fezrari uit Milaan, onder veel instemming op, hoe verkeerd de regeeringen handelen door solda en en matrozen wijn, drank of bier te verschaffen of ze in de gelegenheid te stellen het in de cantines te koopen. Priesters-geheelonthouders Dinsdagavond heeft er in den Haag een bijeenkomst gehad van priesters-geheelont houders. Deze vergadering werd voorgezeten door pastoor dr. Weertz, uit het bisdom Keulen, en bijgewoond door een 50 tal priesters uit Duitschland, Oostenrijk, Zwit serland, Polen, Luxemburg, België, Amerika en Nederland. De voorzitter kwam in zijn openingswoord op tegen de voorstelling op het congres tegen het alcoholisme van een afgevaardigde uit Milaan, als zou in Italië geen enkel alcoholist door de Kerk zijn gered, en de Kerk onmachtig zijn tegen het alcoholisme. Prof. Müller, uit Amerika, secretaris van den katholieken geheelonthoudersbond deel de mee, dat deze bond telt ruim 120.000 maar het werkelijk aantal geheelonthouders bedraagt zeker meer dan 600.000, en zelfs behoort de meerderheid van het Episcopaat daartoe. Ongeveer 500 priasters zijn geor ganiseerde geheelonthouders, doch wel drie maal zooveel zijn niet georganiseerd. Vroeger werd er gezegd er zijn drie vijanden Rhum, Rome, Rebellie doch dat is uit, de katholieke kerk in Amerika heeft in twee nationale conciliën beslist steiing genomen tegen het alcobolisme en ook met alle kracht do katholieken opgewekt om zich van het herbergbedrijf te onthouden. In Duitsch sprekende landen telt de Priester-geheelonthoudersbond 615 leden. Vijf bisschoppen zijn geheelonthouder, nl. die van St. Gallen, Cashow (Hong.), Sie- benburger, Hildesheim en Laibach. In België zijn ongeveer 70 priesters- geheelonthouders, onder wie 24 uit het bisdom Luik. In Ierland wordt de bewegiDg vooral gesteund door de Capucijnen, die door den bisschop zijn aangewezen voor prediking van den kruistocht tegen het alcoholisme. Dr Ariëns, pastoor van Maarssen, gaf een overzicht van den toestand der Neder landsche katholieke drankbestrijding. Sinds een drietal weken is er in Ooste lijk Zeeuwsch Vlaanderen bijna geen werk volk op de akkers; hier en daar ziet men een sloot delven, mest rjjden en uitsprjjdeii, of een partijtje aardappelen rooien voor directe ieverirg, maar overigens geen bedrijvigheid, en dat in dezen tijd van het jaar De oorzaak van dezen ongewonen toe stand is gelegen in den buitengewonen zomer, waardoor de geregelde gang der landbouwwerkzaamheden is gestoord. In andere jaren gaat men na den witten oogst labeuren tot den oogst van boonen, aardappelen en suikerbieten, welke werk zaamheden geregeld aanslu'ten. Maar dit jaar is de witte oogst een drietal weken eerder afgeloopen dan in normale jaren, terwijl van ploegen weinig sprake kan zijn door de hardheid van den bodem. En vandaar zien we dit jaar het vreemde verschijnsel, dat vele arbeiders en bijna alle veldarbeidsters, die hier zeer talrijk zijn, reeds sinds eenige weken geen werk op het land hebben deze arbeiders houden zich nu meest bezig met dorschen. Het ziet er voor den arbeider niet rooskleurig uit; wel heeft hij, toen er werk was, met zijn gezin zonder onder breking kunnen doorwerken, maar het voordeel hiervan weegt niet op tegen de schade van eenige weken werkeloosheid. En daarbij komt nog, dat de groote hoeveelheden graan, erwten en boonen, die nu reeds zijn gedorscht, feitelijk werk verlies zijn voor den komenden winter. Wij ontvingen het programma voor de Tentoonstelling van Zaaigranen enz., te hou den op Donderdag 21 September 1911 te Zierikzee, door de Centrale Tentoonstellings- Vereeniging „Landbouwbelang". Bij deze tentoonstelling wordt uitgeloofd voor Ruw- arige Essex Tarwe le pr. f 5, 2e pr. diploma Wilhelmina Tarwe le pr. f 3, 2e pr diploma. De beste andere variëteit Tarwe le pr. f 3, 2e pr. diploma. Rogge le pr. f 3, 2e pr. diploma. Wintergerst le pr. f3, 2e pr. diploma. Bovendien een prijs van f 2,50 voor den inzender, die voor zjjne inzending de meeste bekroningen heeft verworven. Om op deze tentoonstelling te kunnen mededingen, moeten de inzenders vóór of op 18 September 1911 bij den Secretaris, den heer M O. Mulock Houwer te Zierikzee, eene schriftelijke opgaaf inzenden van a het product dat zij wenschen in te zenden b. de hoeveelheid die zij van het in te zen den graan ten verkoop beschikbaar hebben c. den prijs, franco Zierikzee, met in begrip van emballage; d het netto gewicht per H.L., de streek waar en den soort grond waarop het ver bouwd is. Stierenkeuringen. Bij de op Zuid-Beveland gehouden stierenkeuringen werden de volgende prijzen toegekend bij de keuring te Krui- niDgen Voor stieren met minsteES twee breede tanden: le prijs f80 „Donker" N. R S. 344 S. van de Stierenvereeniging Waarde 2e pr. f48 „Iman" van Jan Blok Dzn., Kruiniogen. Voor stieren met nog geen twee breede tandenle prijs f 30 „Johan" N. R. S. 168 S. van Jan Blok Jz. Jr., Rilland Bath. Bij die te Goes Voor stieren met minstens twee breede tanden: le pr. f80 „Heinrich" N. II. S. 845 R. van den Willielminapolder, Wilhel- minadorp; 2e prijs f48 „Dirk IIIc." van de Stierenvereeniging Wolfertsdijk Extra prijs f 50 „Dirk" van Stierenvereeniging Zeelands Eersteling, Wemeldinge. Voor stieren met nog geen twee breede tanden: le prijs f30 „Marinus" N R. S. 170 S. van de vereeniging Vooruitgang, Kloetinge; 2e pr. f30 „Jouke" van den Wilhelminapolder, WilhelininadorpExtra prijs f 30 „Mentor" van W. de Braai, Kloetinge; Eervol „Jan" van M. de Bokx Goes. Bij de keuring te HeinkenszaDd Voor stieren met minstens twee bieede tanden: le prijs f80 „Janus II", van de Stierenvereeniging 's Heerenhoek. Voor stieren met nog geen twee breede tanden: le prijs f 30 „Albert" 4943 N.R.S. van de Stierenvereeniging Gemeenschappe lijk Belang te Heinkenszand2e prijs f30 „PriDs" van de Stierenvereeniging Bore- selen3e prijs f 30 „Johannis" van F. de Roo, 's Heer Abtskerke; Eervol „Hans" van D. W. Lindenbergh, 's Heer Arands- kerke; Eervol „Wilhelm" van C. Zuidweg, Wolfaartsdijk. Op Noord Beveland werden bij de keuring te Cortgene de volgende prijzen toegekend. Voor stieren met minstens twee breede tanden: le prijs f80 „Johannis V", van de Stierenvereeniging De Eersteling, Geersdijk. Voor stieren met nog geen twee breede tanden: le prijs f 30 „Jan", van Jae. de Kam Czn., Wisseukerke; 2e prijs f 30 „Jan", van M. Noordhoek, Cortgene; eervol „Leon", van G. H. Leendertse, Kamperland. Verder werd nog een invoerpremie toegekend aanMarinus, van de Stieren vereeniging „Vooruitgang" te Kloetinge, Joucke, van den Wilhelmin-polder, Mentor, van dhr. W. de Braai te Kloetinge, Albert, van „Gemeenschappelijk Belang" te Hein kenszand en aan Prins, van de stieren vereeniging „Borsselen" te Borsselen. Een kalverenboekpremie werd toegekend aanIman, van dhr. Jan Blok Dznte Kruiningen, aan Johan, van dhr. Jan Blok Jz. Jr., Jr., te Rilland-Bath, aan Marinus, van de Stierenvereeniging Kloetinge, aan Jouke, van den Wilheminapoider, aan Mentor, van dhr. W. de Braai te Kloetioge, aan Albert, van de Stierenvereeniging Heinkenszand en aan Prins, van de Stieren vereeniging te Borsselen. En op Walcheren: Bij die te Middelburg: Voor stieren met minstens twee breede tanden: le prjjs f80 „Hendrik" (142 R.) van de Stierenvereeniging „Ons Belang", N. en St. Joosland. Eervol „Dorus" van F. Butler, Ritthem. Voor stieren met nog geen twee breede tanden: le prjjs f30 „Bertus" van P. v. d. Maas, Koudekerke; 2e prijs f30 „Sabron" van M. Kleinepier, Koudekerke. Eervol „Oscar" van I. de Buck, Seroos- kerke. Bij die te Aagtekerke: Voor stieren met minstens twee breede tanden: le prjjs f80 „Klaas" van de Ver. „Vooruitgang", Biggekerke; 2e pr. f48 „Kees" van Stoffel Louwerse, Oostkapelle. Voor stieren met nog geen twee breede tanden: 2e pr. f30 „Jaap" van Joh. Mal- jaars, Oostkapelle. Ervol „Jan" van P. de Visser te Aagte kerke. Eervol „Jaap" van Joh. Maljaars, Oost kapelle. Eeervol „Klaas" van C. Leijnse, Zoute- lande. (Zeeuw) Bij de Donderdag te Middelburg ge houden keuring van dekhengsten waren aangegeven 13 dieren voorgebracht werden 12 en goedgekeurd 6. Uitgesteld werd 1 voor exteiieur en 1 voor cornage. 4 werden afgekeurd veor exterieur. Te Hulst bedroegen Woensdag die cjjfers resp. 79, 70, 45, 11, 1 en 13. Relletjes. Maandagavond omstreeks negen uur hadden te Amersfoort een groote menigte miliciens, die onder de wapenen zijn gehouden, in de infante- rie-kazerne zich samengetrokken en ver stoorden door -hot zingen van socialisti sche en opruiende liederen de orde. De regiments-commandant -die spoedig in de kazerne present was, liet de lawaai makers uit elkander drijven, waarna, al arm werd geblazen en in marschtenue voor een nachtelijke oefening werd uit gerukt. Een milicien die een officier molesteer de en dezen sloeg, werd in arrest ge steld. Men meldt jiit Assen aan de „Tel.": Naar aanleiding van de relletjes, die Vrijdagavond op het kazerneterrein plaats hadden, heeft in de zaak van den mili cien Van del' :S., der 4e comp. wielrij1- ders, herkomstig uit Leeuwarden, die als spreker was opgetreden, een onderzoek plaats gehad door kapitein jhr. den Beer Poortugael en den tweeden luitenant Grei- nadus. De resultaten van hét onderzoek zijn naar den auditeur ite Leeuwarden gezonden. Deskundigen meenen, dat geene vervolging Voor den krijgsraad kan plaats hebben. Millionair ter dood veroox- o o r d e 1 d. Zaterdag ïs in Chesterfield (Virginië) ©en millionair, Henry Clay Beat ty genaamd, wegens het vermoorden van zijn vrouw ijer dood veroordeeld. Beatty was gehuwd met z-eker© Louise Owen, een vrouw van zeer deftige fa milie. Het huwelijk was zeer ongeluk kig ©n mevrouw Beatty verliet dan ook na ©enigen tijd het huis van haar echt genoot en keerde naar haar ouders te Delaware terug. Van hieruit begaf ze zicli op zekeren dag naai- Richmond, waar ze een bezoek bracht aan eenige ken nissen. Hier trachtte Beatty zijn vrouw over te halen weer bij1 hem te komen en noo- digde haar tot een automobieltochtje uit, waarin ze op aandringen van haar moeder toestemde. Van dit tochtje bracht Beatty zijn vrouw dood thuis. Dadelijk rees de verdenking, dat Beatty zijn vrouw had doodgeschoten. Zijn verhaal, dat struikroovers hem een hinderlaag gelegd hadden, vond geen ge loof. Het gerecht meende veeleer, dat Beatty het geweer in het bosch verbor gen had en dat hij den automobieltocht had ondernomen met de bedoeling om zijn echtgenoot© te dooden. De familie van Beatty heeft nog alle pogingen in het werk gesteld om hem te doen vrijspreken, maar zonder resul taat. D© toeloop bij1 de rechtszitting was enorm. De uitspraak werd door bijna alle couranten in extra-uitgaven gepubliceerd. De uitvoering -van het doodvonnis is vastgesteld op 24 "November. Toen Beatty na de uitspraak te Chester field zijn vader en andere bloedverwanten mocht spreken, toonde hij geen teekenen van verslagenheid over de straf, die over hem was uitgesproken. Hij verzekerde, dat zijn zaak nog niet verloren was en dat 'Rij overtuigd was te winnen, als hij in hooger beroep ging. De Duitscher, die te Haarlem op een drietal personen schoot en weigerde zijn naam op te geven, is daartoe nu toch overgegaan. Volgens zijn beweren heet hij Herman Dijameitat. Hijl is uit het gast huis naar het huis van bewaring over gebracht. De Notaris M. C. SCHRAM te Kruiningen, zal op des voormiddags 11 uur, in de herberg van dhr. Jb. Rottier te Rilland-Bath, ten ver zoeke van de Erven van dhr. MAR. VERWEIJ, publiek veilen en verkoopen: aan de Tweede Weg te Rilland-Bath, met recht van erfpacht op den grond kad. Sectie B no. 908, groot 4 Aren 50 centiaren. In huur bij Chr. Kalle voor f 1.30 p. week. Aanvaarding 1 Januari 1912. is i e d e r e n Dinsdag van 124 uur te consulteeren of te ontbieden voor alle MONDZIEKTEN, KUNSTTANDEN enz., bjj den heer Schneider, St. Jaoobstraat, Goes.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 7