a 1 de vlammetjes, die aan houdend oplaaiden, niet bereikt konden worden. Telkens vie len brandende stukken hout naar bene den en werden deze dan gedoofd. Dat de verwoestingen door deze groo- te ramp aangericht, door duizenden werd bezichtigd, spreekt vanzelf. De e'metrische tram was verplicht ver schillende extra-trams in te leggen om de honderden belangstellenden te ver voeren en van het platteland van Wal cheren kwamen steeds meer nieuwsgie rigen. Het is thans als vaststaand bekend dat de brand ontstaan is door onvoorzichtig heid van een loodgieter. De beer Van Niftrik vond in de giste renavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vlissingien, daarin aan leiding om de wenschelijkheid uit te spre ken om een herziening van de politie verordening, waarbij ieder die op hooge daken met vuur moet werken, een blnsch- apparaat of althans wat water mee moet nemen. Was thans hij den aanvang van den brand slechts één emmer water hij de hand geweest, dan ware deze groote ramp voorkomen geweest. Ook achtte hij het dringend noodig, dat het brandweer-materiaal terdege wor de verbeterd en onder den indruk van de ramp vroeg hij aan de leden van den raad nu steun voor de eerlang in te dienen voorstellen tot aanschaffing van oen degelijke sloombrandspuit en twee drijvende spuiten. Men beeft bij dezen brand kunnen zien hoe urgent deze aan schaffing is. Reeds meermalen is de nood zakelijkheid van beter bluschmaterieeJ ge bleken en hij hoopte dat de. raad thans bereid zal worden gevonden daarvoor de noodige gelden te voteeren. Heden schrijft men ons Het avondmaalzilver bevindt zich in een brandkast. Deze is nog niet geopend kun nen worden, daar de kast te veel is uitgezet. Troosteloos is heden de aanblik op de ruïne, waar het prachtige monumentale gebouw stond. Van heinde ,en ver komen honderden de puinhoopen bezichtigen. Als bijzonderheden vernemen wij het volgende: Een dame, 'die met de Domburgsche tram naar Middelburg huiswaarts keerde, was een oogenblik in de war toen zij zich oriënteeren wilde. Zij meende lissingen te moeten zien, maar zag geen toren. Te begrijpen is, dat zij met verwondering deze ontdekking deed. Ook vernemen wij, dan vanaf de dui nen bij Valkenis.se de aanblik van den eerst scheef staanden en daarna vallenden toren tegelijk aangrijpend en treurig was. In de gisterenavond gehouden ver gadering van den gemeenteraad, welke des middags om den brand was uitge steld, hield de burgemeester met een van aandoening tri Bende stem de volgende toespraak Gij allen verkeert met mij onder den indruk van de groote ramp, die onze gemeente heden getroffen hoeft en gij ver wacht van mij een enkel woord daarover. Hedenmiddag omstreeks half twee ont stond door de onvoorzichtigheid van een loodgieter brand op het dak van het kerk gebouw der Engelische gemeente, welke brand spoedig oversloeg naar het kerk gebouw der Ned. Herv. gemeente en ook onzen St. Jacobstoren in vlam zette. Ont zettend was de aanblik van de vlam menzee, die spoedig aan alle zijden op ging, waarvan gij allen met mij getuigge zij (geweest; gelukkig is het, dat de wind ging liggen, anders was de omvang van den brand niet te overzien geweest. In- tusschen zijn uitgebrand de Engelscho kerk, omstreeks 1588 gebouwd, het kerk gebouw der Ned, Herv. gemeente in de 14e eeuw geslicht en tot 1572 een Room- sche kerk, aan den Heiligen Jacobus ge wijd, met zijn prachtig orgel en antiek betimmerde consistoriekamer en dan on zen vermaarden St. Jacobstoren, wiens stichting met die der kerk wordt gelijk gesteld, met zijn mooi klokkenspel. Groot is de schade, die zoowel door het vuur als door het water is aangericht aan de helende gebouwen. Slangen op de waterleiding geschroefd, gaven zooveel moge lijk water en de zuig stang van de stoomspuit werd gelegd in het water van de Westerhaven, waarvan de sluisdeuren werd dicht gezet om het water op te houden. Een moedige daad werd daarbij ver richt door den oudsten zoon van onzen Wethouder van Niftrik, die, toen de sluis deuren door steenen enz. weigerden te sluiten, onderdook om die steenen te ver wijderen. Hulde breng ik hem daarvoor en ook allen, die geen gevaar ontzagen bij het blusschingswerk, zoodat de lrrand niet dien omvang heeft genomen, als aanvan kelijk was te vreezen. Nogmaals groot is de ramp, die ons trof en die wij thans nog niet geheel kunnen oevrzien. God moge onze gemeente genadig voor verdere rampen bewaren." Op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" te Vlissingen, is gisteren een werkman, die naar den brand wilde kij ken, van een hoogte van 12 M. gevallen en in zeer bedenkelijken toestand naar het Kath. ziekenhuis vervoerd, waar de man des avonds overleed. Hij laat een weduwe en een groot gezin achter. In de Dinsdagmiddag gehouden zit ting van den gemeenteraad werd overge legd het óntwerp-gemcentebegrooting, aanwijzende in ontvang en uitgaaf f 510.994.04, met een post van onvoor zien, ad 1702.994.04, met een post van onvoorzien, ad f 702,095. De opbrengst van den hoofdelijken om slag wordt geraamd op f 130.000 tegen f118.000 op de begrooting voor 1911. Wegens den kerkbrand word daarop de zitting onderbroken tot 's avonds. In de gisterenavond gehouden gemeen teraadsvergadering wees de heer Merckens alvorens tot de wethoudersbenoeming over werd gegaan, op de wenschelijkheid en billijkheid, dat waar thans drie wet houders benoemd zullen worden ook iemand van rechts in het dagelijksch be stuur zitting neemt. De bevolking krijgt dan meer vertrouwen in dit college. Spr. noodigde de leden van links uit met die van rechts te Klemmen op den heer Ti chelman. Hierna werd tot stemming overgegaan. De hoeren C. A. Kalbfleisch en .J. G. Van Niftrik werden beiden herkozen met 14 stemmen tegen één in blanco. Gekozen werd de heer P. F. Auer met 8 stemmen tegen 6 op den heer Tichel man en één op den heer Van Oekenburg. Door verschillende heeren werd deel genomen aan de discussie over het ant woord, dat B. en W. wenschen te geven op een klacht van een aantal bewoners der straten in den omtrek der viuilnis- plaats over den last die zij daarvan onder vinden. Toegezegd werd, dat alles zal worden gedaan om de last tot het minimum te beperken. Ook werd langdurig gediseuseerd over de kwestie van waterlevering aan de be woners van het eiland en aan de schip pers. Verschillende ideën werden aan de hand gedaan; o.a. het verkrijgbaar stollen van water op bepaalde uren aan een kraan en het verkrijgbaar stollen hij' par ticulieren. Bij de rondvraag drong de heer Win kelman er hij B. en W. op aan b.V. door het plaatsen van een klok van gemeente wege tegemoet te komen aan het gemis van het uurwerk en het carillon van de Jacobstoren. R. en W. zeiden nog geen gelegenheid te hebben gehad een en an der te overdenken, maar zeiden overwe ging toe. De nieuwe cursus der H. IJ. S. alhier vangt met 101 leerlingen aan. Zierikzee Vergadering van den gemeen teraad alhier, op 5 Sept., des middags te 2 uur ten Stadhuize. Voorzitter: De Burgemeester. Aanwezig alle raadsleden, behalve dhr. W. Ilibbens, die wegens ziekte verhin derd was. Bij den aanvang der zitting leggen de heèren A. J. F. Fokker, W. C. de Crane, J. de Vrieze, Mr. H. Potvliet en L. Doe leman, de vereischte eeden af en wor den door den voorzitter geluk gewenscht. Mr. Fokker betuigt ook namens zijn mede herkozen raadsleden daarvoor dank. Voor kennisgeving wordt aangenomen een brief van Mevrouw UngerGroene- veld de Kater, houdende bericht, dat zij haar benoeming tot lid der Plaatselijke Schoolcommissie aanneemt; en een brief van den heer D. Sinnigh, houdende dank betuiging voor hot hem verleende eer vol ontslag als onderwijzer aan school B. Een verzoek van K. hij de Vaate, om de grasmaaiïng en etiting van den Schouw- sehen dijk onderhands te mogen pach ten, wordt gesteld in handen van B. en W. ter fine van prae-advies. Eveneens een verzoek van den heer C. Swartbol, gemeente-bouwmeester; waarin deze verzoekt om verhooging zijner jaar wedde tot f 1800. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot af- en overschrijving van begroo- tingsposten, dienst 191Ï en tot wijziging der gemeentebegroolirig voor dat jaar. Het voorstel van B. en W. tot beschik king over den post voor onvoorziene uit gaven op de begrooting 1911 wordt ge steld in handen eener commissie, be staande uit de heeren Koopman, Doele- man en Van den Bout; tijdens het on derzoek wordt de zitting geschorst. De commissie brengt een gunstig rapport uit, waarop het. voorstel wordt goedgekeurd. De commissie, bestaande uit de heeren De Vrieze, Ribbons en Doeleman, heeft de gemeenterekening over1 1910 onder zocht. De rekening, fluitende met een batig saldo van f 2234.915, is accoord be vonden. Op advies der commissie besluit de Raad tot goedkeuring. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten tot het verleenen van afschrijving van hoofdelijken omslag. Aan de Avondschool voor Vakonder wijs worden voor den cursus 1911/12 herbenoemd de heeren P. H. Pomes, F. J. de Vos, F. Iloudkamp en S. Jansma. De behandeling der motie van het raadslid, den heer L. Koopman, inzake den verkoop van cokes van de Gasfa briek wordt op verzoek van den voor steller uitgesteld wegens afwezigheid van den heer Ribbens. Besloten wordt tot wijziging der acte van onderhandsche verpachting van bui tengronden of vooroevers dezer gemeente aan II. Berrevoets Jz. Een in de Nuts-spaarbank alhier aan wezig bedrag zal op voorstel van B. en W. worden belegd op hel Grootboek der 2i/2 pOt. N. "VV. S. Het voorstel der commissie voor de strafverordeningen tot herziening der al gemeone politieverordening wordt goed gevonden. Tengevolge van het overlijden van den heer De Bil worden aan de herhalings school benoemd de heeren W. M. Smits en E. M. Bloemendaal (elk 4 uren 's weeks les). Bij brief van B. en W. wordt den Raad aangeboden de begrooting der in komsten en uitgaven voor 1912 met bij- behoorende stukken. Deze wordt in han den gesteld eener commissie, waarvan na stemming deel uitmaken de hoeren Van Os, Van Nuuhuijs en Boone. IJe heer mr. A. J. F. Fokker, die als wethouder moest aftreden wegens diens periodieke aftreding als raadslid wordt met op één 11a algemeene stemmen als zoodanig herkozen. De herkozenc dankt den Raad voor het in hem gestelde ver trouwen. Insgelijks wordt met op één na alge meene stemmen herbenoemd als lid der commissie voor de strafverordeningen de heer 1111*. H. Potvliet. Da heeren L. Doeleman en J. de Vrieze, dio wegens periodieke aftreding als raads lid, tevens als lid der commissie voor de Gasfabriek en straatverlichting moes ten aftreden, worden opnieuw als zooda nig benoemd. Met op één na algemeene stemmen wordt de heer W. C. de Crane benoemd tot lid der commissie tot onderzoek van bezwaarschriften tegen den hoofdelijken omslag en de hondenbelasting over 1911. Bij1 de rondvraag vraagt do heer Koop man, wanneer een afgekondigde verorde ning in werking treedt. De voorzitter zegt, dat zulks gewoonlijk drie dagen na dien plaats heeft. De heer Koopman maakt de opmerking, dat bij den melkverkoop de verordening niet best wordt nageleefd. De voorzit ter zegt, dat we met de enorme droogte en het gebrek aan water een ahnorma- len toestand hebben en hij zeer goed kan begrijpen, dat in die omstandighe den de politie niet te streng optreedt. Daarna gaat de Raad over in besloten zitting. Na opening der vergadering wordt deze, daar niemand meer hot. woord verlangt, gesloten. Door het Dag. Bestuur van het wa terschap Schouwen zal getracht worden (lo geldleening van f 50,000 te sluiten tegen een rentevoet van 4>/3 pCt, a pari. De leening zal geplaatst worden 111 stukken van f 1000. In 1912 zal worden overgegaan tot ver sterking van den onderzeeschen voor- oever aan den Langendijk. De werken zullen worden uitgevoerd in gewapend beton en stortsteen en f44000 bedragen. Aan het Noorderstrand zullen werken worden uitgevoerd in beton of steenstor ting tot een bedrag van f 20000 a f 22000. De rekening over 1910 is in ontvang vastgesteld tot een bedrag van f 210.619.70 en in uitgaaf tot een bedrag van f205.635.46®. Goed slot f5084.305. Tot opname Van tijdelijk kasgeld in 1912 tot een bedrag van hoogstens f30.000 a 5 pCt. zal het Bestuur van het Waterschap kunnen overgaan. Onder de vele vermakelijkheden, welke wij hier op de a.s. kermis zul len te zien en genieten krijgen, behoort voorzeker op de eerste plaats genoemd te worden de Grand Cinematograph van An loon Wegkamp. Op de zoo pas geëindigde kermis te Goes mocht zich deze bioscoop in een zeer druk bezoek verheugen. Er was on der de bezoekers maar één roep over de fraaie opnamen in allerlei genres; over het totaal afwezig zijn van het hinder lijk trillen en over de magnifieke inrich ting, die meer aan een salon dan aan een kermistent doet denken. Sommige films o.a. die van „De Blanke Slavin" duren drie kwartier en zijn 1000 Meter lang. De heer Wegkamp verwierf daar dan ook een welverdiend succes mee. Men raadplege verder de advertentie voor komende in ons nummer van heden. Heinkenszand Vergadering van den Raad der gemeente alhier op Dinsdag voormiddag j.l. Tegenwoordig alle leden. De voorz. opent de vergadering en gaat over tot beëediging der herkozen raadsle den de heeren J. Braamse en II. v. [waar den, Nadat beiden de voorgeschreven zeden hebben afgelegd, komt aan de orde de benoeming van wethouders wegens periodieke aftreding van den heer P. van den Dries als wethouder en aftreding als lid' van den Raad van den heer J. Braam- se als lid van den Raad. Tot stemopne- mers werden benoemd de heeren H. v. Iwaarden en J. Boonman. Uit de stemming ter voorziening in de vacature. P. v. d. Dries waren uitgebracht 6 stemmen en 1 blanco, en ter voorziening in cle vaca ture J. Braamse idem 6 stemmen en 1 blanco, zoodat beide heeren zijn herko zen als wethouders, die beiden hunne benoeming aannamen. De voorzitter (bur gemeester) wenscht de heeren geluk niet hun herbenoeming. Na lezing van de notulen der vorige vergadering, die werden goedgekeurd, sluit de voorzitter de vergadering. Toen de landbouwer K. uit Oude- lande Dinsdag j.l. naar do Goesche ker mis reed en hij op den Arendskerkschen dijk voor een ander voertuig wilde uit wijken, had hij het ongeluk met paard en wagen van den dijk af lo tuimelen en in een sloot terecht to komen. Persoon lijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats, doch de wagen was zoo ernstig beschadigd, dat do landbouwer zijn paard ergens moest stallen en den verderen tocht naar Goes te voet moest voortzetten. 's Gravenpolder. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering waren alle leden present. De herkozen leleD, de heeren Schouten, I aul en Kosten werden beëedigd en de heer Paul tot wethouder herbememd. De be- grooting over 1911/12 werd aangeboden. fo?!*obietraagt ,in ontvang cn uitgaaf on n™et ..s{otPosten te zamen van t bOd.29. Hierbij is gerekend op een heffing van f1850 hoofdelijke omslag evenals dit jaar. Nisse. Herbenoemd als wethouder de heer Jacob Kloosterman. 's Heer Hendrikskinderen. Begunstigd door prachtig weer hield de schietvereeniging „Nooit Terug" alhier op 30, 31 Aug. en 1 en 2 Sept. een provinciale schietwedstrijd. Ken groote deelname der zustervereni gingen viel haar ten deel. De le prijs korpsbaan A werd gewonnen door „Nimrod" van 'sHeer Abtskerke; 2e prijs door „Pro Patna" van 's Heer Arendskerke. Op de eerebaan werd de le prijs behaald door H. J. van Stnen alhier en de 2e prijs 4oor E. Vader van Oost Kapelle. De uitre'king der vele andere prijzen zal plaats hebben Zaterdag a s., des avonds te halt acht ure, in het café „de Oranjeboom". Bij deze gelegenheid zal het muziekgezel schap van 's Heer Arendskerke zijn mede wei king verleenen. 's Heerenhoek. De gemeenteraad alhier vergaderde Dingsdagmorgen te 8 uren. Aanwezig alle leden. Vóór de vergadering werd geopend, legden de gekozen raadsleden Serrarens en Martens den eed af in handen van den burgemeester, terwijl de burgemeester, als gekozen raadslid, den eed aflegde in handen van het eerst beëedigde en oudste lid Serrarens. (Op dat oogenblik was er geen wethouder in functie). Daarmede was de raad voltallig en opende de voorzitter de vergadering, waarna men overging tot het benoemen van 2 wethouders. De aftredende wethouder, J A. Remijn, werd als zoodanig herkozen en in de vacature F. B. Thomaes werd als wethouder benoemd C. P. Serra- rers Sr., welke beide hun benoeming aannamen. Met algemeene stemmen werd er eene wijziging gebracht in de begrooting van 1911. s Hansweerd. De motorboot „Hollandia I" van de firma Dekkers Co., varende in geregelden dienst van Botterdam op Ant werpen en geladen met stukgoed, is Dinsdag alhier met defecte machine aangekomen en per sleepboot „Juno" naar Antwerpen opgesleept. Het door aanvaring gezonken schip „Junior' is gelicht en op de slikken gezet, waarna het gat zooveel mogelijk zal worden gestopt, om het dan naar de werf te kunnen sleepen. Ellewoutsdijk. In de Dinsdag gehouden gemeenteraadsvergadering zijn de nieuw- gekozen leden beëedigd, en is tot wethou der gekozen de (aftredende) heer Nieuwen hujjzen met 4 stemmen, tegen 3 welke waren uitgebracht op J. Smallegange. De heer Nieuwenhuijze nam de benoeming aan De voorzitter deelde naar aanleiding van de in de vorige zitting besproken grind- quaestie mede dat bjj onderzoek is gebleken dat een gedeelte van den Evenijschen weg en Vgsseldijk bij de jongste begrinting is misdeeld Daarom vraagt hij machtiging voor B en W. de ontbrekende hoeveel heid voor het thans loopeude dienstjaar alsnog aan te schaffen. De raad verleende deze machtiging met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren SmallegaDge en v. Liere. De voorzitter vroeg machtiging aan den raad om in het steeds grooter wordend watergebrek op de voordeeligste wijs te voorzien. Deze machtiging werd met algemeene stemmen verleend. 's Heer Arendskerke In de Dinsdag j.l. gehouden raadsvergadering werden de her kozen en gekozen raadsleden B. de Jager, K. Janse, N. Remijn en P, v. d. Dries beëedigd. Tot wethouder werd herbenoemd de heer J J de Jager. Na aanbieding van de gemeente begrooting voor 1912, welke bij de raadsleden zal circuleeren, werd voorloopig vastgesteld de gemeente reke ning over 1910, in ontvang op f47029.85 en in uitgaaf op f 43892 20 en mitsdien met een batig slot van f3137 65. Vervol gens werden goedgekeurd de rekeningen van het Burgerljjk Armbestuur van 'sHeer Arendskerke en van het Groot Armbestuur van 's Heer Hendrikskinderen over 1910, eerstgenoemde in ontvang op I 9749.78 en' in uitgaaf op f 8026.575, alzoo met een goed slot van f 1723.20s en laatstgenoemde in ontvang op f 4245.83 en in uitgaaf op f1890.925, mitsdiea met een goed slot van f 2354 90s. Daarna wordt besloten eene geldleening aan te gaan ten bedrage van f 15800 voor de bekeiïng van de weg naar de haver aan den Zuid Kraaijertpolder in deze gemeente, terwijl ten slotte nog wordt besloten aan H H. Gedep. Staten dezer provincie vrijstelling aan te vragen van de verplichting tot het doen geven van onder wijs in de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek aan de openbare lagere scholen te Nieuwdorp en 's Heer Hendrikskinderen Driewegen. Benoemd tot wethouder de heer G de Jager. Een verzoek van de telefoonhoudster om verhoogiug harer jaar wedde werd afgewezen. (Zeeuw.) Ovezand. Herbenoemd tot wethouders dezer gemeente de beeren P. B. Thomaes en F. de Jonge. Benoemd tot hoofd der openbare lagere school alhier met ingang van 1 November 1911, de heer A. D. de Waal, onderwijzer te Hontenisse. (Zeeuw.) Borsselen In de Dinsdag gehouden raads vergadering waren alle leden tegenwoordig. De heeren J. Bruinooge en P. Dekker werden geïnstalleerd tot lid van den ge meenteraad. Benoemd tot wethouder dhr. J. Bruinooge. De ontvangsten en uitgaven van het burgerlijk armbestuur bedragen f 1283,77 en die van de gemeente f 16884,88. Benoemd tot ondei wijzer voor 't herbalings- onderwijs dhr. J. de Hullu. Een schrijven was ingekomen van Mej. Bakker, onder wijzeres, om verlof van 8 maanden wegens ziekte Door B. cn W werd tot tijdelijk onderwijzeres benoemd Mej. Bartels uit Zierikzee. Daarna sluiting. Wolphaartsdijk De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmorgen ter beëediging van de 3 gekozen raadsleden Houterman, Mol en Van Nieuwenhuize. Als wethouder werd herbenoemd dhr. P. v. d. Linde. De gemeentebegrooting voor 1912 werd aan geboden en ontvangsten en uitgaaf geraamd op f 18770,85]/2. met een post voor onvoor zien van f 348,301/» en een post voor Hoof delijken Omslag van f 5000. Voor het voor bereidend militair onderlicht werd de be schikking gegeven over 2 schoollokalen. Buiten de voordracht om is met 5 van de 7 stemmen bencemd als lid van het Burg. Armbestuur de heer A. Huissoon. De voor dracht bestond uit de heeren J. P. Wel (aftr.) en W. van Oeveren. lerseke. In de Dinsdag gehouden ver gadering van den gemeenteraad werden de heeren D. Schipper, J. C. van der Burght en I Willemsen plechtig beëedigd. Met 9 stemmen en 1 blanco werd herkozen tot wethouder dhr. T. Cupérij Definitief zijn benoemd tot stokers aan de Gasfabriek de heeren F. Hoogesteger en J. Weststrate. Het idee om stoomkracht te plaatsen in de houten visschersvaartuigen alhier, vindt navolging. In den hoogaarts Y E 58, van dhr. C. D. Klos is ook een petroleum- motor aangebracht. Kattendijke. In de Dinsdag gehouden gemeenteraads-vergadering zijn de nieuwe leden beëedigd en is tot wethouder in de vacature Karelse, gekozen de heer C. Dominicus. Rilland-Bath In de Dinsdagmorgen reeds vroegtijdig gehouden raadsvergadering werden de herkozen raadsleden nl. dhrn, J. J. van Gorsel, Adr. Butijn en F. M. Boot beëedigd en terwijl tot wethouder werden herbenoemd dhrn. Adr. Butijn en C. v. d. Werff. Tot leden der bouwcommissie werden benoemd dhrn. C. v. d. Werff, F. M. Boot en Adr. Blok Jz. en tot leden der com missie, belast met bat toezicht op de wegen dhrn. Adrn. Butijn, J. Blok Jz en J. de Jager. De concessieverleening tot het leggen van buizen door do gemeente ten behoeve der waterleiding werd aangehouden tot de volgende vergadering. Lamswaarde Het drinkwater wordt hier zoo schaarsch, dat men niet minder dan 10 cent per emmer goed regenwater betaalt. Boschkapelle. 5 Sept. In de heden gehou den zitting van den gemeenteraad zijn als wethouder herkozen de heeren P. B. Mol en G. v. Campen. Eede. (Z. VI.) Hier is Maandag eene poging tot moord gepleegd door den landbouwerskneeht C. v. R. alhier. Deze loste na een voorafgaanden twist met den landbouwerskneeht P. v. M. een geweer schot op dezen man, die levensgevaarlijk verwond werd. De dader gaf zich zelf bij de mare chaussees aan en bekende volledig. Neuzen. In de Dinsdag gehouden ge meenteraadsvergadering is benoemd tot gemeente secretaris de heer L. G. Wabeke, thans in gelijke betrekking te Arnemuiden en zijn tot wethouders herbenoemd de heeren D. J. Dees en A. Visser. Zaamslag. Hier is benoemd tot wethouder F. de Ruyter (ar.) in plaats van M. de Jonge (lib.). Ossenisse. Dinsdagvoarmiddag te 81/» uur had een openbare vergadering plaats van den raad dezer gemeente. Te behandelen punten waren beëediging der gekozen raadsleden, zijnde de heeren A. J. Bosseel, N. J. Rijk en Jacobus Serrarens; benoeming wethouders en Ha venplan. Aanwezig alle leden, behalve de heer P. J. Adriaansens en de secretaris. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering, waaruit blijkt dat in de ver- gading met gesloten deuren die na de vorige openbare vergadering werd gehouden, het gewijzigde havenplan besproken is, en dit voor kennisgeving is aangenomen, en die onveranderd worden goedgekeurd, wordt een stembureau aangewezen voor stemop- name voor de benoeming van twee wet houders. Tot leden van dit bureau worden aan gewezen de heeren G. Hermans en P- Bogaart. Het eerst komt aan de beurt de vacature ontstaan door periodieke aftreding als li van den raad van den heer N. J Rite- Deze was aan de beurt van aftreding ,u de maand September 1912. Den heer N. J. Rjjk algemeene stemmen herbl Nu volgde de vacatu! liet ophouden van lid va van den heer J. Sey. beurt van aftreding in di her 1914. In deze vacature werd G. de WaalStallaard dus algemeene stemmen. Door den voorzitter gevj benoeming aannemen, a( heeren toestemmend. Nu volgde het havenpl stelt voor, aangezien de r aanwezig is en het iets alle aandacht mag overw' het belangrijke der zaak daarvan uit te steilen vergadering, hetwelk wor- Verder werd besloten den havenaanleg bij de raad tusschen deze en gadering aan huis te late: de heeren deze op hun g' aandacht zouden kunnen Ook woidt nog goei Burgemeester en Wetb den opzichter van den Pro| staat zouden spreken 0 van steenen in den weL De voorzitter merkt da; haven zonder verharde; daarheen, niets beteekent. Op de vraag van den vi iemand iets in het belan te zeggen heeft, niemand verlangende, wordt de v hem gesloten. Het gebrek aan drinkwa' en dier wordt zoo schr op bet platteland van nijpender. Kunnen de bewo| kerke en St. Laurens op ee en goedkoope wijze, '/2 c leidingwater bekomenmoei de andere gemeenten. De leeg of bijna leeg. Enkele weide reeds gestorven do van slecht drinkwater. Van gemeentewege word drinkwater aangevoerd uit te Gapinge uit Middelburg Bij dit gebrek aan drink het groote gebrek aan voed zijn dood en kaal. Het vol ook worden aangevoerd. E van ellende heerscht bijna mate het mond- en klauw, melkopbrengst weinig en del onbruikbaar is Zondag feteft in de Vroowepelder een ernstige Het gras en het vele opga is over eene zeer aanzienlij prooi der vlammen geword avond wist men door zand t brand tot stilstand te breng| dijk van Vrouwepolder naai heel eind dijk afgebrand. D beide branden is onbekend, onvoorzichtigheid. KERKNiEO Z D.H de Bisschop van - benoemd tot kapelaan te A Willibrordus buiten de Ves; eerw. heer C. N. B. Nuijen te Rotterdam (H. Joseph), i heer P. H. Meijnematot Bennebroek den Weleerw. Helmer tot kapelaan te W< Weleerw. heer F. P. J. Huf te Voorburg, den Weleerw. Wolftot kapelaan te St Weleerw. heer F. C. H. kapelaan te Overveen den A. P. van Eeden tot kapel meer den Weleerw. heer Al Dierentot kapelaan te N Weleerw. heer F. J. N. R. tot kapelaan te Roelofare Weleerw heer Mr. M. van kapelaan te Bergen, den Wele J. van den Berg (15 Aug. gewijd)tot kapelaan te R Elisabeth) den Weleerw. heer tot kapelaan te Amsterdam Onb. Ontv.), den Weleerw. Wieman tot kapelaan te Weleerw. heer W. J. J. tot kapelaan te Halfweg en Hi den Weleerw. heer H. A. C tot kapelaan te Hoek van Weleerw. heer A. F. J. Goos 11. Priester gewijd) en tot i Vlissingen den Weleerw. heerl (15 Augustus 11. Priester gewi De nieuwe Apostolisch-Vicaris Als opvolger van mgr. Meeq apostolisch vicaris van Surina de Z.eerw. pater Th. van Ro demptorist, tot dusver werkzj de Fora in Brazilië. Naar de Missie, Woensdag 6 September, heil in fM1?,t.w®rPen ingescheept vo| M.te volgende Nederlam linderbrciederspater Damas van Zierikzee, pater Chrysos bach van Maastricht, en rj 'Choenmaeckers van Maastr Mechele'n Miüderbroede'

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2