derde groep: Boerenbond, Volksbond, Vak verenigingen en R. K. Volksbond. De optocht was bedoeld als een hulde aan Breda's beminden kerkvorst Mgr. Leij ten, wijl Z. Doorluchtige Hoogwaardigheid met persoonlijk op den Katholiekendag kon aanwezig zijn. Daarom defileerde geheel deze kleurrijke stoei, waaraan 4000 Roomsche mannen deelnamen, langs het bisschoppelijk paleis. Daar op den hel étage van liet deftige patriciërshuis stond voor de open ramen de grijze bisschop, omringd van zijn vi caris-generaal en kanunniken. E,n de ba nieren bogen ter aarde, de deelnemers keerden het geestdriftig gelaat naar het venster, waai' de sympathieke opperher der in de Bredasche dioceeze zegenend de hand ophief 0111 van den Gever alles goeds kracht en genade ai' te bidden op die kloeke Katholieke strijdei's, zijne kin deren, die zonder menschelijk opzicht, fier in hunne overtuiging in zijn zetelstad wa ren samengestroomd om er de groote Ka tholiek© sociale belangen te bespreken. Ja, dat was ©en manifestatie, grootseh en verheffend voor het Katholiek gemoed en wat de samenhang, den regelmaat van den optocht betreft komt aan de rege lingscommissie, aan wier hoofd de heer C. Schellekens, alle hulde toe. In den namiddag hadden de vergaderin gen plaats van de Landbouwers in het lokaal der Militaire vereen'i- g i n g, van den Middenstand in de oude kerk in de Zwaanstraat en over de Opvoeding in het lokaal der R. K. Jongelingschap in de Si. Jan straat. Ook daar hadden de inleiders alle ger van Jiun werk en droegen de discussies een opgewekt en leerzaam karakter. Na afloop hiervan verspreidde men zich in de stad. Het meerendeel der congressis ten groepeerde zich voor de verschillende café's op de Markt, waar „de Unie" op de prachtig versierde muziekkiosk ©en keu rig concert gaf van half vijf tot half zes. Toen kwam te zes uur de groote, de eenige plechtigheid der sluitingsvergad©- ring De machtige ruimte van de enorm© Ka thedraal kon de massa's van Katholieken uit allen rang en stand, van elke kunne en leeftijd te nauwernood bevatten. I11 de nabijheid der estrade waren de autoriteiten gezeten in wier midden Mgr. Hofmans, de vicaris-generaal, als vertegen woordiger van den "bisschop. „Het Vaandellied" door alle kelen aan geheven, opende de plechtigheid. Toen trad op het spreekgestoelte d© voorzit ter van het dagelijksch bestuur de heer W. H. Boogaert, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Zijn eerst© woord was de aloude Katholieke groet: „Gei loofd zij Jezus Christus." En de honder den aanwezigen rezen op van hun plaat sen en als een donder klaterde het langs de hooge gewelven: _.,In alle eeuwig heid, Amen!" Dan hield de vurige, echt Katholieke afgevaardigde een geestdriftige en keurig verzorgde rede, waarin hij alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep op deze slotvergadering en het hooge ka rakter van de Katholiekendagen in den strijd onzer dagen in het licht stelde. Met name aan de dames-hoorderessen, die voor de eerste maal en in grooten getal© deze vergadering bijwoonden, bracht hij een ©eresaluut, in haar be groetende de beste helpsters en propa gandisten der Katholieke sociale actie. Begrijpelijker wijze werd deze schoone rede met luid applaus begroet. Heerlijk klonk daarna het koor uit de Pius-cantate. Den zangers daarvoor een woord van warme hulde. Daarop deed de secretaris van het Da gelijksch Bestuur, de heer A. van der Kallen, voorlezing van telegrammen van hulde uit naam van de deelnemers aan den Katholiekendag verzonden aan Z. H. den Paus en aan H. II. onze geëerbie digde Koningin. De reeds daarop ontvan gen antwoorden werden met geestdrift aangehoord en toegejuicht. Daarna kwam de voorlezing der aan genomen conclusies in de verschillende afdeelingen waarna baron Van Wijnber gen, lid van de Tweede Kamer voor Eist op het spreekgestoelte verscheen. Deze jonge, maar kloeke strijder, een on zer! beste en degelijkste voormannen, heeft een uur lang alle aanwezigen getrokken en geboeid door zijn heerlijk en gloed vol woord. De verdieping van liet gods dienstig leven had hij zich tot onderwerp gekozen. In krachtige en toch schilder achtige taal schetste hij de noodzakelijk heid van een echt, diep gevoeld religieus leven voor degenen, die arbeiden aan de sociale hervorming der maatschappij, wijl zij juist daardoor zich zullen kunnen too- nen als oprechte Katholieken en tege lijkertijd als ware kinderen van den Ne- dërlandschen grond, trouw aan vaderland en Koningin, bereid om, zoo noodig, met hun bloed en leven Haar troon te hel pen schragen. De rede van Baron Van Wijnbergen werd meermalen met luid applaus be groet gn op het einde stormachtig toe gejuicht. Het slotwoord werd gesproken door Mgr. Hopmans uit naam van den bisschop. Hij bedankte voor de treffende hulde monseigneur gebracht in den schoenen optocht des namiddags en wekte allen op tot zelfhervorming, die aan christe lijke hervorming der maatschappij moet voorafgegaan. Een echt godsdienstig leven moet de grondslag zijn van onzen arbeid op politiek en sociaal terrein. De veel vuldige IJ. Communie, het lidmaatschap van de Derde Orde of do H. Familie noemde Z.HoogEerwaarde evenzoovel© kostbare middelen om die religieuze ge steltenis in ons te onderhouden en te be waren. Ook hét nieuwe retraitehuis dat eer lang de poorten zal openen beval de ge wijde spreker aan als het zalig oord waar wij nieuwe krachten kunnen opdoen voor den geestelijken strijd. Met het gezamenlijk zingen van „Aan U o Koning der Eeuwen" nam de plech tigheid een einde. Hoogst voldaan over het verloop van de sluitingszitting en van den geheelen Katholiekendag keerden allen huiswaarts. Inderdaad het is een heerlijke dag ge weest voor het Bredasche diocees. Moge hot zaad, dat in de conclusiën is neergelegd, voorspoedig gedijen en dui zendvoudige vrucht afwerpen iten bate van het sociaal welzijn onzer Bredasche geloofsgenooten. N.B. Zoowel op de aangenomen conclu siën als op de rede van baron Van Wijn bergen hopen wij in een volgend nummer terug te komen. Gebruik van gedistilleerd. Naar wij vernemen, heeft het aantal hectoliters gedistilleerd ad 50 pOt. in 1910 veraccrjnsd, bedragen: tegen f 63 per H L. 9.572 544 en tegen f90 per H L 298.130.463 totaal 307 703 007. Ook al houdt men in 't oog, dat in verband met de laatste aanzienlijke accijns verhooging een belangrijke hoeveelheid in 1910 is verbruikt, welke reeds in 1909 was veraccijnd, dan mag toch een flinke teruggang in het gebruik worden gecon stateerd. In 1877 per hoofd Eog 9 98 L. ad 50 pCt., was het in 19008 23, in 1905: 7.44 en in 1910 slechts 5.225 L. In ruim 30 jaar dus een daling van bjjna de helft! (De Volksbond). Uitbreiding leerplichtigen leeftijd. De sociaal democratische Kamergroep heeft een wetsvoorstel gereed tot uitbreiding van den leerplichtigen leeftijd tot het veertiende jaar, in verband met de uit voering van het arbeidsverbod tot genoemden leeftijd. De Rotterdamsche raadsverkiezing. Bij de herstemming in district I tusschen de heeren Mooijman (r k.) en Stolle (s d.a.p.) is de laatste gekozen met 2745 stemmen. Op den coalitie-candidaat waren uitgebracht 2214 stemmen. Bij de eerste stemming had de heer Stolle 1675 stemmen verkregen, de heer Mooijman 1605 en de heer Van Dorp, de liberale canditaat 1557. De mi este liberalen hebben dus op den socialist gestemd en de anderen zijn thuis gebleven. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gehandhaafd de beslissingen van den gemeenteraad van 's Gravenhage tot tt elating der in district gekozen raads leden de heeren Bieeker, Oldenboom en Ankerman en tot niet toelating van den heer Scbalekamp Goes. Zaterdagavond omstreeks 10 uur ontstond een hevige vechtpartij in de dans tent op de Beestenmarkt alhier. Er werd met stukken ijzer enz. gesla gen, waarhij een knecht uit de danstent en een zekere de W. uit Kattendijke hevig verwond werden. De knecht uit de tent werd na eerst de wond te hebben doen uitwasschen iter plaatse, medegeno men naar het politiebureau en moest zich daarna naar hel gasthuis begeven om verbonden te worden, waar hij' tot den anderen morgen verbleef. Van een en ander werd proces-verhaal opgemaakt. Middelburg. Naar wij vernemen is het café „de Kroon" aan de Markt alhier, waar Donderdagavond ongeregeldheden voorkwamen, door den garnizoenscom mandant voor de militairen uit de gar nizoenen alhier en te Vlissingen als verboden huis aangewezen. Verder ver nemen wij, dat de milicien G. discipli nair gestraft is; terwijl K. voor den krijgsraad zal moeten verschijnen. Het Raadhuis te Middel-, burg. Op de begrooting voor 1912 der gemeente Middelburg is een post van f5000 uitgetrokken voor voortzetting van herstelling van den zijgevel van het Raad huis. B. en W stellen den raad, zooals uit de gemeentebegrooting blijkt, voor om den prijs van gas over den muntmeester niet l1/2 cent per M3. te verlagen, maar dan ook de redactie van l1/» pent per M3. boven een gebruik van 20Ö M3. af te schaffen. B. en W. stellen den raad voor het dek van den Seisbuitenbrug te ver anderen in een van gewapend beton. De kosten worden op f 1000 geraamd. In de gemeentebegrooting wordt het loon van de lantaarnopstekers geraamd op f 6 per week of f 1 meer, dan het tot nu toe bedroeg. Voor de jongere fitters der gasfabriek wordt eene verhooging van 1 en 2 cent per uur voorgesteld. Gemeentelijke keurings dienst t e Middelburg. Reeds meer malen ia te Middelburg de wenschelijkheid van de oprichting van een gemeentelijke keuringsdienst van levensmiddelen be toogd en ook de gemeenteraad behandelde deze kwestie verleden jaar. De groote kosten stonden echter de oprichting van zulk een dienst in den weg. Thans is echter een weg gevonden die vermoedelijk tot een min kostbare wijze van oprichting zal leiden. De laatste jaren was aan de apotheek van de Godshuizen geen vaste apotheker verhonden, de werkzaamheden waren aan een apotheker, die hier zelf ©en apotheek heeft, opgedragen. Het be stuur van de Godshuizen hebben nu liet plan weder een vasten apotheker aan te stellen en deze ook te belasten met het doen van scheikundige onderzoekingen. Zoowel het bedoeld bestuur als B. en W. voelen veel voor een overeenkomst tus schen de gemeente en de Godshuizen om bedoelden apotheker het onderzoek van de levensmiddelen op te dragen. De kos ten worden voor de gemeente voorloopig geraamd op f 1000. B. en W. zullen ter gelegener tijd een voorstel in dezen geest aan den raad doen. Gisterenavond bracht de heer dr. J. C. Bolle een bezoek hij een der bewoners van de Loskadio. Toen hij zich huiswaarts wilde begeven, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat zijn rijwiel, hetwelk hij buiten had laten staan, ver dwenen was. De politie met dit verdwijnen in kennis gesteld, begon direct een uitgebreid onder zoek. Reeds was de politie te Vlissingen en Goes gewaarschuwd en verzocht een oog in het zeil te houden, toen hedenmorgen het rijwiel op d© Loskade, waar het ver borgen was, terug werd gevonden. Of men hier met een minder gepasto grap te doen beeft, of dat de .persoon, die het rijwiel wegnam, van zijn plan om het ten eigen bate te benutten of te verkoopen terugkwam, is nog niet uit gemaakt. Ofschoon het om meer dan een reden hard gewenscht is, dat spoedig het droge weer overgaat in een regenperiode; is er toch aan den drogen zomer zeker ook veel goeds op ander gebied. De houders van hotels, pensions enz., vooral in bescha duwde boschstreken, zullen zeker met vol doening d© finantiëele resultaten van 1911 boeken. Zoo zouden er meer voordeelen op te noemen zijn, maar wij begonnen dit be richt op deze wijze, omdat ook voor con certen in de openlucht het een bijzonder goed jaar is. Dit laatste ondervonden gisterenavond de honderden, die zich naar den Buiten tuin begeven hadden, alwaar het Mid- delburgsc-h Muziekkorps een concert gaf. Het was een uitgelezen programma, dat de heer Morks voor dezen avond had samengesteld en hij verdient daar zeker den dank voor van allen, die van de uitstekende wijze van vertolking hebben kunnen genieten. Daarom is het zeker des te meer te verwonderen, dat wederom voor de pauze het applaus zoo- zwak was. Het schijnt nog altijd niet tot den „bon ton" van de leden te hooren 0111 wat meer van hunne instemming blijk te geven. Na de pauze echter kwam daarin ver betering, maar dat ondanks de leden zelf. Even was de pauze begonnen of een vijftigtal leden van de Société Royale „La Réunion Lyrique" de Saint-Gillis-lez- Bruxelles, die een tweedaagsch uitstapje naar Walcheren maakten en die in het Hotel Nieuwe Doelen alhier gegeten had den, kwamen den tuin in. Nauwelijks wa ren ze binnen of zij hadden de beleefde attentie het „Wien Neerlands Bloed" ten gehoore te brengen, gevolgd door ©en paar Fransche liederen. Zoowel het ©en als het ander weid uitmuntend gezongen. Dez© Zuidelijke broeders bleven tot aan het eind van het concert en telkens 11a een nummer gaven zij het teeken aan kalme 0111 geen ander woord te gebrui ken Noordelijke broeders tot een flink applaus. Speciaal was dit het geval met „Erin- ncrung an Amerika" Solo für piccolo van Burose en The Jolly Villages Smiths Humoreske, die dan ook gedeeltelijk herhaald weiden. Met de Grande Fantaisie de l'Opera „The Geisha" van Jones en een ojigewekte „toe-marsch" werd het concert gesloten. Voor den heer Morks en zijn mannen doet het ons groot genoegen, dat zij op deze wijze voldoening 'kragen voor hun werk. Wij twijfelen er dan ook niet aan, dat zij evenals wiji liet betreuren, niet in staat te zijn geweest met La Braba- ijonne t© antwoorden op d© bovengenoem de attentie van d© vreemde gasten, door dat de partituur niet aanwezig wasi. En een blos van schaamte moet er ge komen zijn op de wangen van ieder onder de bezoekers, die ©en© verbroedering tus schen Zuid- en Noord-Nederlanders vurig wenscht, dat zijn kennis niet voldoende was 0111 uit volle borst het Belgenlied in te zetten. Een aanwijzing, voor ons Middelburgers, die zoo dikwijls Belgisch bezoek krijgen, 0111 bns daarin eens te bekwamen, opdat wij gereed zijn voor oen waardiger ont vangst, dan die van gisterenavond. Na afloop van het concert zongen de Belgen nog een tweetal Fransche liederen en nogmaals ons Volkslied, waarna zij zingend naar de 'Markt 'trokken. Hedenmorgen om half acht kwamen ©en aantal rijtuigen aan het hötel vóór, waar mede de vreemdelingen ©en tocht door Walcheren maakten. Ook hij den afrit klonken reeds weer liederen over de Markt. Hedenmiddag zijn de zangers over Ter neuzen naar huis teruggekeerd. Vlissingen. De uitslag van de op Vrij dag gehouden herstemming in het derde district is als volgt: Aantal kiezers 965. Uitgebrachte geldige stemmen 741. Hiervan verkregen de heeren J. P. Kousemaker (a..r.) 338 en J. de Mey (s.-d.) 403 stemmen. Gekozen alzoo J. de Mey. Bij eerste stemming waren uitgebracht 694 geldige stemmen, waarvan er ver kregen de heeren M. Geelhoed 161, J. P. Kousemaker 241 en J. de Mey 292. Wat Vlissingen aangaat, zegt „De Zeeuw", was de uitslag wel te verwach ten, na hot besluit der vrijzinnig-demo craten en de cynisch© aanbeveling der „Middelburgsche Courant" die 't gevaar van 't socialisme blijkbaar niet in 't be ginsel, maar in 't getal schijnt te zoe ken. Twee sociaal-democraten jn den Raad, zoo orakelde de redactie, dat kan nog wél. Wanneer men met deze in slaap sus sende opmerking vergelijkt het groote geraas door de „Midd. Crt." gemaakt, toen in den Middielburgschen Raad in plaats van een, twee antirevolutionairen geko zen werden, dan moet men tot de slot som komen, dat de vijandschap tegen de antirevolutionairen en de vrees voor hun ne beginselen aan die zijde diep gewor teld zijn. Liever rood dan rechtsen in elk ge val van de familie! schijnen al meer de twee leuzen te worden, onder welke de vrijzinnigen ter stembus gaan. Een zelfwegwerping die zich wreken aal; gelijk in België reeds in 'tgroot gezien wordt, zal zij ook in Nederland eindigen met een oplossing der eens zoo machtige liberale partij in de sociaal-de mocratie. De conducteur der Staatsspoor J. J. Magnée wordt met ingang van 1 Oc tober overgeplaatst van 's Gravenhage naar hier. De heer C. Witte van Kruiningen, oud-leerling van den heer M. C. Koole alhier, is door den minister van wa terstaat benoemd tot buitengewoon op zichter bij de werken van het Merwede- kanaal van Gorinchem naar Vianen met zijtak Linge. (VI. Crt.) Met de mailbooten der maatschappij „Zeeland" zijn gedurende de maand Augustus vervoerd 18192 reizigers tegen 18995 gedurende dezelfde maand van 1910. Aan het centraal-telefoonbureau al hier werden gedurende de maand Augus tus 41869 aansluitingen tot stand ge bracht. Toen Vrijdagmiddag te ongeveer half twee een Verloofd paar uit Breskcns den oprit aireed, die van den Westkapelschen dijk naar den Domburgschen weg voert, had de dame het ongeluk van haar rij wiel te vallen. Ze kon niet opstaan. Haar galant haalde hulp op een naburige hof stede, waarna ze door paard en wagen van M. Maljaars naar Domburg werd ver voerd en bij dr. Vaandrager binnengedra gen. Deze constateerde beenbreuk en legde een noodverband. Per brancard van 't Groene Kruis werd de dame naar de tram gedragen en daarmee naar Vlissingen ver voerd. (M. Crt.) De nieuwe cursus aan de Burger Avondschool en de Avondschool voor Handwerkslieden alhier begint met niet minder dan 183 leerlingen. De hulpbesteller L. van Beers alhier is met ingang van 16 September benoemd tot brievenbesteller. Zierikzee. Dinsdagmiddag te 2 uur ver gadert de raad onzer gemeente. Alsdan zal o.a. de motie van het raadslid, den heer L. Koopman Cz„ inzake den ver koop van cokes van de gasfabriek behan deld worden. De heer G. J. Lunenburg, cand.-nat. alhier, heeft bedankt voor zijn benoeming als griffier-ontvanger van den polder Drei- schor. Heinkenszand. Betreffende de publieke verpachting alhier gehouden Vrijdag j.l. door den notaris Van Cleef voor de fa milie Vermande kan nog gemeld worden, dat na de afzending van het eerste be richt nog verschillende perceelen wei- en bouwland te verpachten waren, welke voor niet minder dan f 170 a f 180 per bunder werden toegewezen. Een paar per ceelen weiland, die om hun slechte kwa liteit niet van de hand gingen, werden later tegen een minderen prijs uit de hand verpacht. Met ingang van 16 dezer is ver plaatst den rijksveldwachter C. van Ros- sum alhier, in gelijke betrekking naar Sliedrecht. 'sHeerenhoek Onder het genot van een prachtigen dag weêr, vergezeld van de stralen eener verwarmende zon, gaf de Handboog-Sociëteit „St. Sebastiaan" al hier Zaterdag j.l. een concours naar den lossen vogel. Ofschoon de weide waar het concours moest plaats hebben door mond. en klauwzeer besmet was en die besmetting maai' eenige dagen te voren werd opgegeven en de sociëteiten niet vroeger konden worden uitgenoodigd, werd aan de wedstrijd nog door 86 schut ters van verschillende sociëteiten deel genomen. De meeste punten op den lossen vo gel werden behaald door A. Smallegange van „Zorgvliet", Ellewoutsdijk, den 2en door Paul. Parée van „Concordia II", 's Heerenhoek, den 3en hij kampwedstrijd met C. Verdonk door P. Vlagge van „Zorg vliet" voornoemd. De 1ste en 2de zij- vogels door H. Vermue Jacz. van „Con cordia I,„ 's Heerenhoek, terwijl de bo- venkallen bemachtigd werden door Jan de Jonge Pz., waarnemend hoofdman der wedstrijd gevende sociëteit en P. v. 't Westeinde van „Diana", 's Heerenhoek, en de lagere kallen ten deel vielen aan N. Werri van „Diana" en H. Vermue Jacz. van „Concordia I", voornoemd. Wolphaartsdijk Het hoenderpark Ajam in de Breesaap nabij IJmuiden werd Vrij dag bezichtigd door ongeveer 15 leerlin gen onder leiding van den directeur der landbouwschool alhier. Hoedekenskerke Alhier circuleert een lijst ten einde gelden te verzamelen om nogmaals pogingen in het werk te stellen een nortonpomp te verkrijgen. Het doel zoude zijn nu het slaan daar van niet gelukt is, een putboring te doen plaats hebben. Te dien einde is prijsopgaaf gevraagd aan N. Hoogendoorn, civiel-ingenieur en put boring-ondernemer te Giessendam. lerseke. Donderdagavond vergaderde de gemeenteraad voltallig. Aan den kweekeling J. Hage werd op zijn verzoek een gratificatie van f 25 toegestaan, omdat hij gedurende ruim 5 weken een zieken onderwijzer vervan gen had. Van het fanfaregezelschap Mozart wer den twee adressen behandeld. In het eerste vroeg het bestuur om een vaste staanplaats voor de muziektent op de Paardenmarkt (tot heden wordt zij tegen den winter opgebroken), in het tweede werd gevraagd 0111 een gemeente-subsidie. Dhr. Bom vroeg of B. en W. genegen zouden zijn een gratificatie voor te stel len als de tent vast op de Paardenmarkt komt. De voorzitter kon daar alleen op ant woorden, dat hij persoonlijk er niet tegen was. Beide verzoekschriften werden aange houden. De commissie belast met het nazien der rekening bracht verslag uit en stelde voor haar ongewijzigd voorloopig vast te stellen: inkomsten f36042.785, uitgaven f32549.13, goed slot f3493.655. Aldus ge schiedde. De gemeentebegrooting werd aange. boden en ter inzage gelegd niet eind cijfers groot f 177733.775 (onv. uiig. f677.155). De verordening regelende het geldelijk beheer van het gas-bedrijf werd zonder discussie ongewijzigd vastgesteld. Hetzelfde geschiedde niet een wijziging van art. 3 van het vroeger reeds goed gekeurde reglement tot levering van gas. Daarin staat dat gegadigden voor aan sluiting die in liet genot willen komen van 10 M. v r ij e buitenleiding zich uiter lijk 30 April moeten aanmelden. Deze datum werd vervangen door 31 Aug. Hiermede was de agenda afgehandeld. Bij de laatste rondvraag bracht dhr. Schipper den nijpenden drinkwaternood ter sprake, die noodlottig dreigde te worden vooral voor het vee. Hij stelde voor een nieuwen put te laten delven, waarvoor hij desgevraagd, een plaats aanwees. De voorzitter (de burgemeester) deelde mee, dat op het terrein van de gasfa briek een tweede wel was gegraven, aanvankelijk met succes. Wat het delven van een nieuwen put voor het vee be trof, de voorzitter vroeg den heer Schip per of deze dit verder aan B. en W. wilde overlaten. Dhr. Schipper was daar toe bereid, als B. en W. maar wilden be denken, dat er binnen drie weken geen druppel water meer voor het vee zijn zou. Ook dhr. Sauer drong krachtig op spoedige voorziening in den waternood van gemeentewege aan. I11 andere ge nieenten geschiedt dit al. De voorzitter herdacht don verjaardag der Koningin en sprak een beilwensch voor haar uit. Daarna nam hij in hartelijke en vrien delijke bewoordingen afscheid van dhr. Sauer die heden, na ruim 24 jaar raads lid geweest te zijn, voor de laatste maal de zitting bijwoonde. Dhr. Sauer dankte geroerd voor deze welwillende toespraak. (Zeeuw.) Kruiningen. De heer C. de Witte alhier is benoemd tot buitengewoon opzichter bij de werken van het Merwedekanaal van Gorinchem naar Vianen met zijtak Linge. Biezelinge. Vrijdag zou een kleine jon gen van den slager De Waard alhier op den hit rijden, toen het dier schrok en den kleinen 'knaap zandruiter maakte. On gelukkig bleek het kind bij dien val een arm te hebben gebroken, zoodat heelkun dige hulp moest worden ingeroepen en dan ook werd verleend. Waarde. Vrijdagavond had alhier een treffend ongeluk plaats. Toen de werkman O. v. II. bezig was met het delven van zand stortte plotseling een hoeveelheid grond neer, waaronder hij geheel werd be dolven. Hoewel hij er su uit gehaald werd en oni kundige hulp werd in nadat hij per rijtuig hui: was, kort daarop over!» Een zoontje van J. W. alhier is ter hoog1 teroog zoodanig door 1 ken, dat geneeskundige 1 1 was. Nisse Aan de j.l. Vrij gehouden schietwedstrijd voreenigingen niet 125 se! medaille werd gewonnen van 'sHeer Abtskerke n 2de dag-medaille door J van Nisse, met 116 pur Woensdag zal de vergai worden tot vaststelling c zen. Driewegen Benoemd tol litie te Botterdam dhr. W.| 's Heer Abtskerke. De Zaterdag. Present 4 ledeil Liere, Dekker en Vermue D© begrooting voor 1911| in verband met belegging tiende op het Grootboek.l De begrooting voor 191 steld in ontvang en 1 f4749.285. De vergoeding I woning veldwachter werd f gebracht. Ten slotte werd de pol i vastgesteld zooals reeds I gadering in beginsel was Stavenisse. De Norton-) I plaatsing op de Voorstraa raad Woensdag besloot, geslagen, en met uitstekt 14 M. diepte werd overvlo kregen van groote helder namen smaak. Voor zeer| nen is daarmede in eene hoefte voorzien, daar de broken tot ieders beschik men zich tot nu toe o\ moest behelpen met kleini water, die dan nog van in teit waren. Oostburg. Bij Kon. besli lot ontvanger der registnl nen te Sittard, de heer J. thans in gelijk ambt alhie| Westdorpe. In de Vri, raadsvergadering waren teg leden met den secretaris. Medegedeeld werden die gekomen stukken 1. a. Een bericht van G zij berusten in het raadst. Juli j.l. tot toekenning var aan het Burgerlijk Armbesr b. Een proces-verbaal v; hij den gemeente-ontvangei 1911; alles werd in 01 met een aanwezig bedrag c. Eene beschikking van der posterijen en telegraphic inhoudende dat aan het ve stelling van eene 3e postgel daarop aansluitende bestelli en in de buitenwijken, plaa brievenbus wijk Zwartenh.oe en gelijkstelling van Passluk voor wat de bestelling annJ den voldaan. Werden voor aangenomen. d. Een brief van de Na: nootschap „Centrales Ele. Flandres", gevestigd te Bru deze bericht, dat ze nabij Gent naar Neuzen onder Everghem een krachtige ele trale denkt te bouwen, om int de verschillende gemeenten van electiiciteit voor verlicb kracht. Ook met deze gemeen! 1.' toe in onderhandeling tred wordt hierop een onderzoek B 2. Aan de bekende uitm de gezondheidscommissie om de besprekingen van den he Weyerman te Sas van Gen f nen inzake aanleg ©ener drinl wordt besloten gevolg te g( 3. Ged. Staten maken, vc 9 ministratief oogpunt bezwaar1 keuring van het raadsbesluit jd. tot wijziging der jaarw j ning van het onderwijzend - pensioen-grondslag, zoo schri daardoor een geheel jaar en aanvullings-opgaven van - gen daarin, zoo mede verrek Jte veel of te weinig gestor j zouden zich 'telkens kunnen verzoeken te willen bevorder wijziging van het raadsbesl alsnog wordt tegemoet gekom komstig het voorstel van Bestuur, wordt besloten BÜ' 'U'' 'n 'e trekken en besluit te nemen waarin van f25, afhankelijk gesteld Paling, dat het aantal lei daar vermeldde vakken per 111 deJd tien of meer bedraagt schouwe! als gratificatie, zod Pensioen-grondslag niet in K,.4' P? mon(le van den 1 blengt de commissie, belast derzoek der gemeente-rekenii verslag uit. j,„ commisste opmerkingen te maken en goedkeuring. De rekening voorloopig vastgesteld het het eer de a w<| in

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2