een Zeeuwsche Spriogbeer, KERKNIEUWS ONDERWIJS. Landbouw en Veeteelt. Uit de Staatscourant Ingezonden Stukken. Letteren en Kunst Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. 0 vader 0 een flinke Dienstbode een Boerendienstmeid Een brutale aanval. Toen de diamantkoopman M. Hopton, die veel zaken doet in Londen, Antwerpen en Amsterdam, zich Donderdag van zijn woon plaats in een der voorsteden naar zijn kantoor te Londen begaf werd hij aange vallen door drie gewapende mannen en van zijn diamanten ter waarde van f 48.000 beroofd De dieven wisten te ontsnappen. Gauwdieven. Men herinnert zich, dat niet lang geleden een vreemdeling uit Calcutta het slachtoffer werd van inter nationale gauwdieven. Zaterdag ia op zeer naïeve wijze een Amerikaan op vrijwel gelijke wijze slachtoffer geworden. Hij bevond zich in bet Rijksmuseum waar hij toevallig kennis maakte met een landgenoot. Bij het verlaten van het museum had de nieuwe kennis haast en verloor op het Museumplein een pakje, dat onze Amerikaan hem weer ter hand stelde. De ander was hiervoor zoo dankbaar het pakje bevatte hooge waaiden dat hij den Amerikaan voor de armen uit den Staat Yowa 2000 pond sterling wilde schenken, en hem zelf twee honderd pond geven Een Ier voegde zich nog heel toevallig bij het tweetal. Om alles in vertrouwen te kunnen afdoen zou men zich in een café begeven, om een contract van de menschiievende schenking op te maken. Om te doen zien, hoe men elkaar vertrouwen moest, gaf de eene „kennis" den lei zijn gouden horloge en een flinke som geld. De Ier verwijderde zich doch bracht alles eerlijk terug. Ook de Amerikaan moest nu een proef geven, dat hij zijn nieuwe kennissen vertrouwde. Hij gaf de twee een som geld, de gauw dieven verwijderden zich en kwamen niet terug. Bij de politie is aangifte gedaan. Cursus in Kerklatijn. Door den Zeererw. heer dr. A. Smits, pastoor der St. Anna-paroohie te Breda, zal dezen winter een cursus gegeven worden in het kerklatijn „Msbode.". Zierikzee. De heer W. H. Smits alhier, slaagde te Breda in het examen voor de Hoofdacte. De heer A. C. Kieviet is te Utrecht geslaagd in het examen gymnastiek M O. Geslaagd te 's Gravenhage voor de akte Fiansch lager onderwjjs de heer W. H. Crgns fe Stoppeldijk. Voor de akte Fransen l.o slaagde Vrjjdag jl. de heer A. v. Gijsel geboortig van Hengstdijk, thans onderwijzer aan eene R. K. bijzondere school te Bergen op Zoom. Paardenfokkerij. Goes. In de Zaterdag in het hotel „Cen traal" alhier gehouden bijzondere algemeene vergadering van de afd. Zeeland der „Nat. Vereeniging tot bevordering der Paarden fokkerij 'n Nederland", gaf de Hoofdin specteur, de heer A "W. Heidema, een uitvoerige toelichting omtrent de wensche- lijk geachte veranderingen in het ontwerp gewijzigde Wet op de Paardenfokkerij in 1911. in navolging van de „Groninger Maatschappij van Landbouw" is het hoofd bestuur van oerdeel, dat in het nieuwe art. 2 enkele woorden geschrapt moeteB worden, wijl anders de fraude, die men wenseht tegen te gaan, juist zou worden bevorderd, daar de eigenaar van een af- of niet gekeurden hengst dezen ongestraft zou mogen bezigen voor een merrie, waarvan hij mede-eigenaar is. In art. 31 stelt de minister voor de secretarissen der Provinciale regelings commissies naar den Haag te doen komen, teneinde gezamenlijk een beredeneerd ver slag op te maken omtrent den toestand der paardenfokkerij, een zienswijze die het hoofdbestuur niet kan deeien, waarom het Voorstelt den toestand te laten zooals die nu is. Iedere regelingscommissie brengt een jaarverslag uit over haar provincie, de regeeringsvertegenwoordiger over z'n heele ambtsgebied en de algemeene keurings commissie voor de paardenfokkerij een algemeen jaarverslag met bijlagen voor elke provincie afzonderlijk. Het nieuwe art. 27 (oud 17) zou, volgens het ontwerp, bepalen, dat door den Minister van Oorlog een lid wordt toegevoegd aan de Prov. Regelingseommiesie en de Prov. Keurings- commissiën. Aangezien het ministerie van Oorlog geen subsidie verleent voor de paardenfokkerij en het ministerie van Land bouw wel, spreekt het, volgens het hoofd bestuur vanzelf, dat dat lid door het depar tement van Landbouw moet worden be noemd. Ook zou het hoofdbestuur het niet ge- wenscht achten dat die regeeringsvertegen woordiger militair is, al wil het militaire deskundigen ep het gebied der paarden fokkerij geenszins uitsluiten. Het nieuwe art. 13 zou, volgens het hoofdbestuur, de subcommissies B bjj de keuringen van dekhengsten moeten ver plichten rekening te houden met de af stamming en vrijlaten ten opzichte vafi de beoordeeling aangaande overervingseigen schappen, verrichtingen en karaktereigen- Schappen. Wat de keuring op eornage betreft, wenseht het hoofdbestuur elke leeftijdsgrens gesehrapt te zien, waar die toch niet met zekerheid is aan te geven voor de over erving. De jury dient z.i. rekening te houden met de wijze, waarop de eornage ontstond, wanneer, hoe de afstammelingen zijn, en met meer andere eischen van de practgk. Blijkt evenwel later, dat de eornage van een vroeger desondanks goedgekeurden hengst erlelgk is, dan moet de subcommissie A hem alsnog mogen goedkeuren Artikel 8 handelt over de keuringscom missie. De regeering benoemt thans de 3 leden der subcommissie A en een lid van B, terwijl de twee andere leden van sub commissie B door Ged. Staten worden benoemd, op voordracht van de Regelings commissie. Wijl het nu evenwel voorkwam, dat subcommissie B fouten beging, wegens onvoldoende bekendheid met de verschil lende rassen, stelt de Regeering zich voor plaatsvervangende wisselende leden te be noemen en daarbij rekening te houden met bovengenoemde vereischten. Het hoofdbe stuur meent evenwel, dat de subcommissie B dient samengesteld te worden uit 3 leden, die, met hun werk volkomen bekend, de keuringen zouden verrichten over het ge- heele land, met bepaling, dat ze om de drie jaren moeten worden herbenoemd. De afdeeling Noord-Holland kan zich hiermee wel vereeuigen, wensch echter twee dier drie leden op voordracht van de Vereeniging door den minister doen benoemen en den derde door den minister zelf te laten aanwijzen. De bedoeling van deze vaste commissie is in de toekomst te bereiken, dat de door haar goedgekeurde hengsten voor 't geheele land zijn goedgekeurd, maar zoover meent men thans nog niet te mogen gaan. Nadat de afdeeling Zeeland zich met dezehoofdbestuursvoorstellen had vereenigd, werd nog besloten den 180 leden der afdeeling schriftelijk te laten opgeven, wie ze willen candideeren voor juryleden bjj de voorjaarskeuring, waaruit dan een voor dracht zal worden opgemaakt. De benoeming zal in de najaarsvergadering plaats hebben. (M. Ct.) In de maand Juli 1911 kwamen in Zeeland in de volgende plaatsen het achter iedere plaats genoemde aantal gevallen van mond en klauwzeer voor: Aardenburg 14, Biervliet 8, Biggefeerke 15, Breekens 3, Cadzand 1, Coljjnsplaat 1, Driewegen 9, Eede 3, Grijpskerke 19, Groede 3, 's Heer Abtskerke 9, 's Heeren- hoek 4, Hoek 3, Ierseke 1, Kattendijke 1, Kapelle 1, Koudekerke 8, Krabbendjjke 2, Kruiningen 7, Laurens (St.) 2, Maartensdijk (St.) 1, Middelburg 2, Nieuwerkerk 4, Oosterland 2, Oostkapelle 3, Oost-en West- Souburg 5, Oud-Vossemeer 1, Ovezand 4, Retranehement 5, Rilland-Bath 1, Schoon- djjke 2, Serooskerke (W.) 1, Sluis 3, Ter- neuzen 3, Tholen 1, Veere l,Wemeldinge 3, IJzendjjke 6, Zuidzande 2, Zierikzee 1. Van vlekziekte der varkens kwamen 2 gevallen voor te Driewegen, 1 te 's Graven polder, 1 te Baarland, 2 te Haamstede, 6 te Hontenisse en 1 te Tholen. Z.) Een nieuw middel tegen mond- en klauwzeer 7 In verschillende streken van Frankrijk, onder andere in Normanië zjjn er proef nemingen gedaan met het middel van dr. Doyen tegen het mond- en klauwzeer. VolgeBS de verslagen door de Fransche regeering ontvangen, hebben al die proef nemingen ongunstige uitslagen opgeleverd, en de inspuitingen hebben zelfs in zekere gevallen gezwellen verwekt, die den dood tengevolge hadden. (Z Met ingang van 1 October is de ingenieur van den Rijkswaterstaat derde klasse J P. Walland Sn., thans dienst doende te 's Gravenhage, gesteld onder bev> len van den hoofdingenieur-directeur in de 11de directie, om dienst te doen als arrondisse- ments-ingenieur ter standplaats Terneuzen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur. Mag ik u een plaatsje verzoeken in Uw blad. Zonder verder in finesses te treden aan gaande uwe laatste correspondentie over de geplaatste advertentie in onze „Z.Z. Nieuwsbode", wenschte ik alken als voor zitter der R .K. M. mjjn dank uit te brengen aan het bestuur van het St. Cornelia Liefdehuis, voor het gehoor dat het gegeven heeft aan het beleefde verzoek der mid denstanders, om toch voortaan zijn eigen plaats te bevoordeelen. Tevens wenschte ik daar nog bij te voegen, dat wij hopen dat alle ingezetenen hieraan een voorbeeld zullen nemen, dan alleen zullen wjj Zierik- zeëenaren nog eenmaal Z Zee's welvaart beleven. Met beleefden dank voor de opname M. de R. J. J. van de Ven, Voorzitter der R. K M. Zierikzee, 28 Aug. 1911. Aangezien het „hoor vn wederhoor" in de advertentiekwestie van het St. Cornelia liefdehuis ruimschoots is toegepast, meenen wjj de discussies thans over dit onderwerp voor gesloten te kunnen verklaren. De Redactie. Het Esperantisten-Congres. Liberale vrijdenkers en vrijmetselaars, hebben Donderdag gepoogd onder de espe rantisten van het congres te Antwerpen, verdeeldheid te zaaien. Na afloop der algemeene vergadering op Donderdag hebben zij n.I. aan de deur van 't Atheneum, exemplaren van „De Tribuun" uitgedeeld, waarin allerlei anti-godsdienstige teekeningen en de meest eerlooze beschul digingen tegen de Katholieken worden uitgbracht. Deze handelwijze heeft onder de con gressisten algemeene verontwaardiging ge wekt er de Katholieke esperantisten hebben door een protest hun misnoegen duidelijk laten bljjken. De Katholieke, ook Protes- tantsche congressisten van België, Engeland, Duitschland, Oostenrijk, Frankrijk, Neder land en Zwitserland hebben een protest vergadering gehouden, waarop de volgende motie werd aangenomen: „Aangezien op de algemeene congressen van Espe, anto. de esperantisten van alle geloof en denkwijze verhaderen, het past blijken te geven van wederzijdsche ver draagzaamheid en alles te vermijden wat krenkend zou wezen voor andermans over tuiging; Dat steeds van hunnen kant de geloovige esperantisten, inzonderheid de Katholieken, de eersten waren om dezen stelregel te volgen Dat voor de eerste maal op de congressen deze wederzijdsche verdraagzaamheid ge schonden werd door het feit der uitdeeling van blad waarin, in Esperanto, scbaamte- looze beleedigingen voorkomen tegen het chisten en Katholiek geloof Protesteeren wij krachtdadig tegen deze onverdraagzame handelwijze, die van aard is om in onze schoone beweging twist en scheuring te veroorzaken; Betreuren wij, dat zulk een feit zich hebbe kunnen voordoen: En hopen wij, dat, spijts de pogingen en uitdagingen van eenige niet te noemen personen de esperantisten onder elkander broederlijkhtid en verdraagzaamheid zullen bewaren." (Volgen de hand teekeningen van Bel gische, Engelsche, Duitsche, Oostenrijksche, Fransche, Nederlandsche en Zwitsersche esperantisten). Uit dit incident is het weer eens gebleken, dat liberale vrijdenkers en vrijmetselaars, overal en altjjd dezelfden zgn. Het heeft tevens geleerd, dat de broederlijkheid tusschen de esperantisten speedig tot het verleden zal behaoren en dat de Katholieken zullen gedwongen zgn om deze godsdienst haters hun eigen weg te laten gaan. (Msbode). Den Haag. De minister van oorlog zal de manoeuvres bijwonen. Het vei blijf der koninklijke familie ook Prinses Juliana gaat mee te Avezaath zal twee dagen duren. Den Haag. De raad benoemde tot tijde lijk leeraar in de Ned. Taal en Geschiedenis den heer A C J. A. Greebe, thans leeraar te Goes. Amsterdam. In de heden gehouden vergadering der vereeniging van leeraren M. O. werd inplaats van den aftredenden voorzi ter, H. Snijders uit Middelburg ge kozen de heer Jensema uit Groningen. De heer Snijders werd onder acclamatie tot eerelid der vereeniging benoemd. De ver eeniging telt thans 1507 leden. Arnhem Een hevige boschbrand woedt te Valkenbuizen achter Arnhem. Uren ver in den omtrek is de brand zichtbiar, die zich over een lengte van 15 K.M. uitstrekt. Militairen zijn ernaartoe gegaan om aan het blussGhingswerk te helpen Bij deze gelegenheid verbrandde de uitrusting van 300 soldaten, terwijl een korperaal en 6 man op een oogenblik zoo door het vuur waren omringd, dat ze niet dan met groote moeite uit hun netelige stelling konden verlost worden. Men meent de oorzaak van de ramp te moeten zoeken in de wraakneming van een ontslagen gevangene. Gllze-Rijen. Dicht bjj het vliegveld woedde gisteren een boschbrand, die met behulp van militairen werd gebluscht. Bergen op Zoom. Gisteren is de Bol- landsch-Belgische tentoonstelling van schil derijen hier geopend. Zoowel de voorzitter als de burgemeester stelde het belang van zulke tentoonstellingen voor kleine ge meenten in het licht. ALLERLEI. Vaderlijke redevoering. Geen cent van je schulden betaal ik meer, jou boemelaarOf je wordt solider óf je trouwt 1 Ik zelf heb het ook moeten doen Gent, 26 Aug. 1911. Ter veemarkt van Vrijdag werden te koop gesteld 7 schapen, 250 kalveren, 190 vette varkens, 0 loopers, 408 biggen,0 melkkoeien, 0 groote ossen, 29 jonge ossen, 32 vaarzen, 10 vette koeien, 8stieren,32 mageredieren. Prjjzen waren per kilogr. voorossen en vaarzenvleesch fr. 1,65 a fr. 1,76; idem 2e qual. fr. 1,47 a fr. 1,60; koeienvleesch Ir. 1,50 a fr. 1,58; idem 2e qnal. fr. 1,35 a fr. 1,55; stierenvleesch fr. l,45afr. 1,60; kalfsvleesch fr. 2.a fr: 2,25schapen- vleesch fr. 1,30 air. 1,35; lammertnvleesch fr. 1,80 a fr. 2,18; varkensvleesch fr. 1,20 a fr. 1,37. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,34 a fr. stieren fr 1.19 a fr. 0.kalveren fr. 2.10 a fr. Versch roet fr. 0,50 a fr. 0,65. Veilingsveieeniging „Zuid-Beveland Goes, 26 Aug. 1911. Jatten de Mérode 10 a 16 ctBeurré d'Amanlis 25 a 35 ct., Rietpeer 8al2ct, Olapp's Favorite,;18 a 20 etZoet Kibbe ling 8 a 12 ctLord Suöield 8 a 12 et., Cotlin Keswick 8 a 10 ct., Perzik peer 10 a 12 et., Cox Pomona 14 a 16 ctSeigneur d'Esperen 30 a 40 ct., Scharlakenperen, 11 ct., alles per KG. Honing 40 a 44 ct per flesch. IJ z e n d ij k e, 26 Aug. 1911 Ter graaumarkt van heden was de aan voer gering, en evenzoo de omzet. Kleine partijtjes bruineboonen zijn i f 16 25 tot f 16 50 verkocht. Men besteedde voor Jarige Tarwe f 10 50 a f 10.75 Nieuwe Taiwe >10a 10 50 Nieuwe Rogge 5.75 a 6.— Nieuwe Wintergerst 8 50 a 8.75 Kroonerwten16.25 a 16.50 per 100 kilo. Rotterdam, 28 Aug. 1911. Tarwe f 9.50 a f 9 90. Uitgezochte partjjtjes f 10.25 u f 10.50. Wintergerst f8.75 a 19 Zomergerst f8.75 a f9. Nieuwe Haver 17 50 a f 8.10. Nieuwe Rogge per 100 KG. f7.50 a f8.-. Chevalier f 9.a f 9 50. Zeeuwschê Eieren f 4,70 a f 4,80. Overmaasche Eieren f 5,a f5,10. Varkens 225 ct. a .4 ct. Licht soort export a ct. Ruime aanvoer, handel lusteloos. M a i s. Amer. Mexid f 146 a f0. stoomend f 0,a f0,Witte Servische Mixed f 149 a f 0,stoomend f 0,Grove Donau f148 a f 0,stoomend f 149 a f 0, Odessa f147 a fO,— In aflevering. Aardappelen. Friesche Eigenhei mers f 1.90 a f 2 10, Zeeuwsche Eigen heimers f 1.80 a f2 idem Blauwe f 2.20 a f 2.40, Geldersche Eigenheimers f2 a f 2 20. Veel aanvoer. WeiDig vraag. ,602. Koudekerke. Zaterdag werd alhier aan besteed het bouwen van een onderwijzers- woning, in de kom der gemeente. Raming f5615. Ingeleverd 16 biljetten. Ingeschreven door de heeren: F. Peijl en Kouwe, Vlissingen, f6580; W. Anker, idem, 16494; W. Maas Jz., alhier f6224; J. A. Maree, Middelburg, f6100; J. de Kroo Cz., alhier, f 6000 Th. Rozemond, Middelburg, f5900; M. J. Sanderse, idem f5800; J. Willemse, Vlissingen, f5793; M. Walrave, Middelburg, £5780; L. Pie- terse, idem, f5770; J. Huijsman, alhier, f5740; J. L. de Lange, Middelburg, f5720; .1. Looisse, alhier, f5600; A. Bekkens, Middelburg, f5603; J. Goozen» Vlissin gen, f 5409H. II. Romeijn, Middelburg, f5400. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. (Z.) Serooskerke. Vrijdag werd door notaris Loeff in het openbaar verkocht 14 p-er- oeelen bouw- en weiland onder St. Lau rens aan den Zandweg van Serooskerke naai; Grijpskerke, ter groote Van 6.9895 H.A. (17 gemot 2415 roeden). Koopers werden: van 26.37 A. bouw land P. A. Bakker, te Koudekerke voor f4901; van 27.72 A. bouwland A. Botting te Middelburg voor f393; van 1.4460- H.A. bouwland A. Wattel te Serooskerke voor f 2221en van 4.7585 H.A. bouw- en wei land J. de Rijcke te Middelburg voor f 6752. (M. O.) Goes. Huw. aangifte 26, Thomas Jacob Mareusse, 25 j. jm. te Rotterdam en Jan netje Zweedijk, 24 j. jd. te Goes. Geboren 26, Cornelia Pieternella, d. v. Johannes de Dreu en Pieternella Lena Wesdorp 28, Elizabeth Gerarda Catharina, d.v. Laurentius Hendrikus van Kalmthout en Aana Elizabeth Walraven. Overleden: 25, Maria Louisa d.v. Jacob Glerum en Catharina van Hekke27, Johanna Bruel 17 j. Van 2528 Aug. Middelburg. Bevallen J. Cevaal geb. de Klerk z.A. F. Schuit geb. liegen d.J. Wattel geb. Wisse z.J. F. van Halen geb. Minet z. M. van der Welle geb. Geschiere z.J. Kingmans geb. Louws z. Overleden J. J. Stoel 32 j. man van J. van de Putte A. Slabber 77j. wed. van J. Geldof. Van 22 26 Augustus. Vlissingen. Ondertrouwd: W. I. Gil lissen 25 j. jm. met A. Voorman, 26 j. jd. K. Boerjsma 31 j. jm. met S. G. Daansen 32 j. jd. J. Janse 25 j. jm. met C. M. van de Voorde 19 j. jd. J. Weijer- rnans (21 [j .jm. met D. van Hoepen 21 j. jd. J. de Vlieger 24 j. jm. met A. M. O. Leeuwenburg 21 j. jd. A. Stam 26 j. jm. met M. Sausenthaler 26 j. jd. Getrouwd: J. P. Prince 25 j. jm. met A. L. van Zalen 26 j. jd. J. B. van Splunder 21 j. -jm. met M. E. Rozemond 22 j. jd. L. A. van Leuven 23 j. jm. met P. van der Velde 2 lj. jd. M. A. Post 23 j. jm. met J. Bostelaar 20 j. jd. B. J. Scheefs 27 j. jd. met M. J. van Ux-em 25 j. jd. BevallenA. J. van de Velde, geb. Van Blankenberg, z. W. C. Gomes, geb. Naere- bout, d. W. E. Web er, geb. Tromp, is. M. C. Pikaar, geb. Cornelisse, z. W. D. Hekhuis, geb. Slimm-ens, z. M. P. Aspe- slagh, geb Defer, d. E. J. Demoor, geb. Zanders, z. OverledenB. A. Nagtegaal, z. 20 d. T. Cl." Goedbloed, d. 6 m. B. G. Oldeziel, z. 2 m. .1. L. de Rooij d, 3 m. S. C. Vileijn, d. 6 m. Van 16—25 Aug., 1911. Zierikzee. Gehluwd: 16, Cl. de Graaf j. 'jm. en C. Mus'te 21 j. jd.23, L. C. van -der Graaf 30 j. jm. en P. Gloude 34 j. jd. Bevallen.- '22, E. Versteeg geb. Zonruiter z.; 24, M. H. J. Thy-en geb. Zurlohe d. Overleden: 18, J. H. B-euzenberg d. 44/2 m.; P. :C. van Wely d. 78 j. ongeh. II. Hondsmerk i. 8 m.19, J. L-eeuwe 78 j. man van A. Dag; 21, M. J. va.n den Bliek 91 j. en 11 m. wed. van Ghr. van Schaik; 25, W. J. Bienefelt z. 5 j. Wemeldinge. Overleden: J. Burgers 1 m. (R'dam). (Kr. Crt.) Kapelle-Bfezelinje. Ot urled-enEliza beth Johanna 16 m. d. v. Comelis Lou- sen en Adriana de Klerk. (Kr. Crt.) Kruiningen. Overleden: Antonius Franciscus Somers 36 j. echtgen. van Anna Maria Goossens. (Kr. Crt.) Door dezen geven ondergeteekenden kennis van de spoedige geboorte van een ZOON. C. BOONMAN en Echtgenoote. Schoie, 27 Augustus 1911. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze inniggeliefde Echt genoote en Moeder, CATHARINA 1AC0BA PLAUM, in den leeftijd van 38 jaar. Zierikzee, 25 Augustus 1911. J. J. SPIEKERMAN en Kinderen. Vrienden en bekenden, gelieven deze algemeene ook als bizondere kennis- aan te nemen. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Dochter en Zuster, CATHARINA 1AC0BA PLAUM, in den leeftjjd van 38 jaar. 25 Augustus 1911. A. PLAUM P. A. PLAUM—DK Ckoly. M. E. J. PLAUM. E. PLAUMWehmklino J. M. PLAUM. C PLAUMAppels. F W. PLAUM. M PLAUM-A ppels Vrienden en bekenden gelieven deze algemeene ook als bizondere kennis geving aan te nemen. Zierikzee Nijmegen Zierikzee Op Donderdag 31 Augustus a.s. S hoopt onze geliefde Vader en Groot- 5 W. HOONDERT, 0 zijn 70sle" Geboortedag te herdenken. ja Zijn dankbare Kinderen w en Kleinkinderen. M b Nieuwdorp, Aug. 1911. cf STAAT TER DEKKING bjj H. LEENMAN te 's Heerenhoek Terstond of met November gevraagd bjj J. B. MARTENS, Hansweerd. Terstond benoodigd bij M. RENTMEESTER, Driewegen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3