Leger en Vloot UIT DE PERS. Sociale Berichten. Kunst en Letteren. KERKNIEUWS, O N D E R W IJ S- Landbouw en Veeteelt- SPORT. GEMEND Rechtszaken. Corresponden Laatste Bericti <r standplaats Vlissingen, C. Kaïelse, te- wijl de binnenloods te Terneuzen, J. Ka mermans, is overgeplaatst naar Vlissin gen, ter voorziening in de vacature, ont staan door de benoeming van dien bin nenloods J. C. Korteweg tot gezagvoer der van het loodstransportstoomsehip „Coertzen". (VI. Crt.) Zierikzee. De vrij algemeen heerschen- de meening, dat het islaan Van Norton- pompen op Schouwen en Duiveland geen resultaat zou hebben, omdat daardoor steeds zout water wordt geleverd, is thans gelogenstraft. Op de hofstede ,,IJpenhove" is een dergelijke pomp ge slagen, die op 7 M. diepte goed watei! gaf. Maandagmiddag werd met eenige plechtigheid het gebouw der nieuwe Christelijke Bewaarschool, waarin sinds lang behoefte bestond, in gebruik geno men. Het woord werd gevoerd door den Weleerw. heer Ds. Laman, als voorzit ter der Vereeniging „Hehoboth", waar van de 'stichting uitging en den heer D. Mulder, hoofd der Chr. school. Mej. Ver- heyen werd dank gezegd voor haar 30- jarigen arbeid als hoofd der school. Deze dankte daarop Bestuur en ouders voor de ondervonden [medewerking. Na afloop der plechtigheid, waarbij ook d© Burgemeester tegenwoordig was, wer den de kinderen onthaald. Kloetinge. In de plaats van dhr. v. d. Bliek, die bedankt heeft als directeur van de zangvereeniging „Crescendo", is op de algemeen© vergadering van giste renavond gekozen dhr. Tamminga van Goes. Hansweerd. Met den bouw der gas fabriek is men alhier begonnen. Binnen een paai- dagen zal met het leggen der- hoofdleiding een aanvang worden ge maakt. Aan de werf „Zeeland" alhier is den bouw opgedragen voor een kanaal schip van circa 280 last voor rekening van den heer Gielbert te Klundert. Heinkenszand Heden krijgt ook onze gemeente een wagon drinkwater, dat per trein tot 's Heer Arendskerke wordt ge bracht en vandaar met goedwillige hulp van enkele landbouwers naar de drinkbak ken Van het „Groene Kruis" wordt ver voerd. Het zal dan tegen 21/2 cent per emmer verkrijgbaar zijn. Krabbendijke. Heden werd door de rijks- en gemeente-politie alhier aangehouden een zekere H., geboortig van Krabbendijke. Nog heden is hij naar Middelburg ver voerd waar hij zal terechtstaan voor land- looperij. lerseke. Aan den heer C. W. Lijesen werd bij zijn vertrek naar Spijkenisse door de zangver. „Soli Deo Gloria" een viool en een vulpen cadeau gedaan, ter wijl Itevens van den heer J. van Dijk, Amsterdam, bericht werd ontvangen, dat hij de benoeming tot directeur der zang vereeniging aanvaardde. De vrouw van L. W., alhier, zou de koeien melken en kreeg van een dier beesten een dusdanigen trap, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter constateerde inwendige kneu zingen. Hoedekenskerke Ten einde in de drin gende behoefte aan water te voorzien is gisterenavond op initiatief van enkele in gezetenen besloten een Norton-wel te doen slaan. Men hoopt nog deze week met dit werk gereed te komen. Biggekerke Maandag is alhier een kind van den landbouwer C- de Wijze, een jongetje van 3 jaar, dat met grootvader op zijn gemak mede geweest was met de koffie naar den akker, tehuis geko men plotseling ineen gezakt. Het was weldra een lijk. (M. Ct.) Hoofdplaat. Sinds enkele dagen wordt hier bij den landbouwer Hyp. Cammaert een rund vermist. Het liep in eene weide, recht tegenover de hofstede gelegen. Totnogtoe bleven alle pogingen om het dier terug te vinden vergeefs. Waarschijnlijk zit het reeds over de grenzen. Terneuzen. Door den Commissaris der Koningin is aan het bestuur der Scherp- schuttersvereeniging „Voor Vaderland en Koning" alhier met het oog op haar 25- jarig bestaan een verguld zilveren meda ille beschikbaar gesteld voor haar te hou den vierdaagschie schietwedstrijd op 25 28 Sept. a.s. IJzendijke. In de Maandag gehouden openbare raadsvergadering dezer gemeen te waren alle leden aanwezig.- Ingekomen wa,s een adres van den on derwijzer I. J. van Roseveld metverzoek aan den raad het besluit van 27 Mei, waarbij hem, voor het waarnemen van het hoofdschap gedurende 7 maanden een gratificatie van f50 was toegekend, te vernietigen. Op verschillende gronden achtte adres sant zich in dezen achtergesteld bij andere gemeente-ambtenaren, die in een zelfde geval verkeerden. In verband met bovenstaande was van Ged. Staten een :slchrijven ingekomen, waarin Izij aandrongen voor het waarne men van het hoofdschap minstens f 100 uit te trekken. De raad, de billijkheid erkennende van het „gelijke monniken, gelijke kappen", liet het aan Bufg. en Weth. over, daarover met een nader voorstel aan te komen. De IJzendijksche Stoomtramwegmaat- scihappij geniet een jaarlijksche subsidie van f 800 uit de gemeentekas. Het Zeeuwsch-Vlaamsche tramcomité vroeg overdracht dier subsidie, omdat eerstgenoemde maatschappij overgaat in de laatste. De heer Hendriks© vroeg hierover het wooord. Uit de statuten van de Zeeuwsch- Vlaamsche tramwegmaatschappij blijkt hlem, dat en niet gesproken wordt van het traject PontonbrugGrens. Wordt dat eind niet geëxploiteerd, dan zou voor IJzendijke de directe verbinding met Bel gië -verbroken zijn. En juist die verbinding achtte spreker van meer belang dan de nieuwe aanleg, lioe nuttig en noodig die op zichzelf ook is. Hij verklaarde onom wonden, dat het toestaan van subsidie afhankelijk zou zijn, voor wat hem betreft, van het vooortbestaan van den huidigen toestand. De heer H. had zich bereids gewend tot den secretaris van het tram- comité om'inlichtingen. Voor 5 Sept. aan staande wilde hij de meest mogelijke ze kerheid, dat die exploitatie niet zou onder broken worden. Hij 'zou de zaak aanhangig maken hij! Velschillende polderbesturen, bij' wie even eens oni subsidie gevraagd wordt. De Ta,ad was het hiermee eens en be sloot eens af te wachten, wat het comité in dezen doen zal. Ten slotte wordt de gemeenterekening over 1910' aangeboden, die na enkele aan merkingen van de commissie goedgekeurd wordt dooi'den raad in ontvang f20510.06 uitgaaf £19544.11, dus met goed slot van 1965.95. De begïoooting voor 1912 wordt aange boden in ontvang en uitgaaf a f 20468.445. (M. Ct.) Clinge Uit deze gemeente trekken veel polderjongens naar Duitschland, som migen naai- Engeland, zelfs naar Amerika om daan hun brood te verdienen. Ook in Frankrijk zoeken ze werk', en schijnen darain gooed te slagen. Dezer dagen zijn weer enkelen naar Havre vertrokken, waar groot© grondwer ken worden uitgevoerd, en een flink loon wordt uitbetaald. De Commissaris dei- Koningin in Zeeland maakt in de „St. Crt." no. 196 bekend, dat het verkeer met rij- en voer tuigen over de Bonzijbrug over het kanaal door Zuid-Bevela,nd 'ten behoeve van de vernieuwing va,n het bruggedek in de week van 22 tot 28 Augustus 1911 gedurende eenige nachten, telkens van 8 uur namid dag tot 6 uur voormiddag, zal moeten worden gestremd. Voetgangers en wielrijders zullen zoo veel doenlijk, ook gedurende de strem- gen, kunnen passeeren. De verlichting van de Schelde wordt 1 September a.s. als volgt gewijzigd: Het witte vaste licht van Santvliet wordt benedenstrooms verduisterd en zal dan zichtbaar zijn bovenstrooms tot over de spitse ton No. 46; een wit vast licht, 14.3 boven hoog water, zichtbaar benedenstrooms tot over de spitse 'ton No. 46 tot op 5 zin., wordt ontstoken op den dijk van den rechter oever, 2300 M. beneden het lage licht van Frederik; lichtopstandwitte paal. Het merk „nieuw licht NlOöoO, in één met het N.-lijke bliksemlicht van de Ballastplaat" voert door de diepste geul over de brug van Santvliet. De eerste luitenant-kwartiermeester Wille van het 3e regiment infanterie to Bergen op Zoom, zal tijdens het ver blijf van de bataljons uit Middelburg en Vlissingen aldaar, als verplegings-olficier optreden. De luit. Inklaar zal, na afloop Ivan de regiments-oefeningen te Bergen op Zoom, naar het garnizoen te Vlissingen terug- keeren, in; verhand met de indeeling Ider najaarsliehting op '19, 20, 21, 22 en 23 September a.s. De bataljons van het 3e regiment in- fantierie zullen op 16 September a.s. per trein van Bergen op Zoom naar Breda worden Vervoerd, teneinde van daar mar- cheerende de onderscheidene legerings- oorden te betrekken. De verdediging der rechten van den H. Stoel. In den „Osservatore Romano" vestigt A(Dgelini) nog eens ernstig de aandacht op den plicht van allen, zoowel in als buiten Italië, die zich den naam katholiek waardig willen betoonen, om in woord en geschrift te bljjven opkomen voor de vrijheid en de onafhankelijkheid van den H. Stoel. De schrijver herinnert eraan hoe onlangs de bisschoppen van Lombard (je de houding hebben gebrandmerkt van de katholieke dagbladeD, welke, voorgevende dat men met de tijdsomstandigheden moest weten mede te gaan, nalaten de gelegenheid te baat te nemen om hun stem te verheffen voor de verdediging van den godsdienst en de Kerk en van de vrijheid en onaf hankelijkheid van den H. Stoel. „Wij aarzelen niet te verklaren," zeiden de hoogw. bisschoppen, „dat dergelijke dag bladen niet beantwoorden aan het ware karakter van katholieke dagbladen en dat zij de aan deze gestelde taak niet ver vullen." De schrijver van den „Osservatore Romano" noemt een levendige belangstel ling en een voortdurende zorg voor de vrijheid en de onafhankelijkheid der Kerk en van het Pausschap de kenmerkende eigenschap van hen, die den naam van katholiek waardig wil dragen. En in ver band hiermede wijst hij de Italiaansche Katholieken op het feit dat op de beide jongste en grootste katholieke betoogingen zoowel die te Mairz den Duitschen Katholiekendag als die te New Castle, den Engelschen Katholiekendag, door bis schoppen en leeken eenstemmig is opge komen voor de rechten van den H. Stoel „voor een vraagstuk dat in de katholieke wereld zooveel belangstelling gewekt heeft en altijd waken zal zoolang niet die pas sende oplossing is gevonden, welke tege lijkertijd een algemeen katholiek belang uitmaakt en een meer bijzonder belaDg van ons Italië." „Te Mainz zoowel als te New-Castle heeft men niet de bedoeling gehad en dat men deze niet had, is openlijk ver klaard concrete oplossingen aan de hand te doen voor dit zwaarwichtig vraag stuk men heeft geen vormquaesties be handeld, maar wel beginselvraagstukken, en over het beginsel zijn allen het volmaakt eens geworden, te Mainz als te New-Castle, evenals altijd en overal waar bisschoppen of katholieke leeken in vergadering te zamen zjjn." Verstaan wij den „Osservatore Romano" goed, dan ligt in bovenstaande regelen een repliek op de critiek, welke sommige Italiaansche en Frausche bladen zich op de rede van Mgr. Bourne veroorloofden. Bedoelde organen gispten het namelijk, dat de aartsbisschop van Westminster, bij zijn pleidooi voor de onafhankelijkheid van den H. Stoel, niet tegelijk opkwam voor den eisch, dat de Paus wederom als souverein in het bezit zou gesteld worden van eigen Staat. (De Tjjd.) Sociaal-democraten als werkgevers. Het orgaan der socialistische organisatie van Slagersgezellen in Duitschlan 1 klaagt steen en been over de toestanden in de socialistische coöperatie „Produktion" te Hamburg. „Jammerlijk schrijft genoemd orgaan, „is het machtsmisbruik al te zeer bij vele bestuursleden (van de coöperatie) ingeworteld, en schijnen deze vergeten te hebben, dat zij vroeger ook slechts gewone arbeiders waren Ontslag wegens geringe fouten, die meestal aan iets anders dan aan eigen schuld van den arbeider zijn te wijten, of ontslag omdat de man „niet geschikt is voor zijn betrekking" komt inderdaad niet zelden voor. In parti culiere bedrijven, nl. in het slagersvak, wordt niet zoo scherp opgetreden als daar" Laat die socialistische slagersgezellen zich troosten met de zekerheid, dat het in de socialistische coöperaties van Oostenrijk nog wel tienmaal zoo erg is. In deze inrichtingen wordt 12 tot 16 uur per dag voor de laagste loonen gewerkt. Op 't oogenblik is ook weer een ernstig conflict uitgebroken in de drukkerij van de sociaal democr. „Essener Arbeiterszeitung", waar de arbeidsvoorwaarden door de leiders van den socialistischen Boekdrukkersbond allerellendigst worden genoemd. In deze kapitalistische maatschappij deugt zelfs het socialisme niet. 't Is alles „verdruk king", „uitzuigerij" en „vetmesterij"! „Centrum".) Sluiting van het Intern. Kath. Esperantisten-Congres te 's Hage. Vrijdag-avond had de sluitingsvergadering plaats van „Nia Dua". Sro Collas deed nogmaals voorlezing van alle aangenomen conclusies. Tevens werd bekend gemaakt, dat „Espero katholika" als officieel orgaan erkend zal werden, waaraan onze Neder- landsche dokter Smulders uit Schijndel als administrateur zal verbonden worden. Onder teekenen van dankbaarheid en groote waardeering werden nog enkele telegrammen voorgelezen, waarvan het eerste van Z. H. den Paus. De voorzitter, de weleerw. heer Poell, dankte nu op de eerste plaats den nog krassen, maar niet meer jongen abbé Richardson, de verschillende leden van alle comité's, de Eerw. Broeders van Vincentiua voor hunne gastvrijheid en maakte ten slotte bekend, dat het insigne van het tweede congres zal blijven het insigne voor alle volgende Int. Kath. congressen. Abbé Bichardson vroeg den vergaderden verschooning voor het feit, dat hij het presidentschap vaak in jeugdiger handen, die van den heer Poell, had moeten overlaten. Mgr. Dr. Giesswein, die aangewezen is tot president van _het Derde Congres, wijl dit in zijn land (Hongarije) te Budapest zal worden gehouden, sprak, evenals vele andere aanwezigen, een kort woord tot de vergadering. Met een variatie op de woorden „Het dochtertje is niet dood, maar slaapt" wees hij er op, dat dit congres niet mag dood zijn, nu het einde is gekomen, doch dat zijn conclusies in levende daden moeten worden omgezet. Het Congres van Den Haag moet voortleven tot het Congres van Buda-Pest daagt. Gis Budapesto. Alvenu kaj. vidu! (Tot Buda Pest. Komt daar en ziet!) Gis Budapesto! was het afscheidswoord, dat de congressisten elkaar toeriepen, toen Abbé Richardson de slotvergadering voor geëindigd verklaarde, nadat de aanwezigen hadden gezongen een gedicht van Pr. Isodore: „Vix pacamanta Nederland!", op de wijs van „Wien Nêerlandsch Bloed"' en de „Himno katolika" van pastro J. v. d. Wal. Het tweede congres der R. K. Esperan tisten mag welgeslaagd heeten. Esperantisten-wereldcongres te Antwerpen. Te Antwerpen komt deze week het Esperantisten -wereldcongres bijeen. Zaterdag werd dr. Zamenhof, de vader van het Esperanto, plechtig op het Antwerp- sche stadhuis ontvangen door den burge meester, die hem in 't Nederlandsch toesprak. Een esperantist vertolkte de rede van den burgemeester in het esperaDto. Burgemeester De Vos verwelkomde dr. Zamenhof en roemde zijn werk als een werk van vooruitgang. Na het antwoord van dr Zamenhof bood den burgemeester hem den eero-wijn aan en daarna ontving mevrouw Zamenhof de symbolische rozen der stad. Maandagmiddag heeft de eerste algemeene vergaderijg plaats gehad. LJit Engeland zijn 550 congressisten gekomen. Uit Frankrijk 208, uit België 170, uit Duitschland 150, uit Nederland 50, uit Spanje 40, uit de Vereenigde Staten 30 en uit Rusland 20. Anderen landen zijn door kleinere groepjes vertegen woordigd. Schilderijtentoonstelling. Voor de 27 dezer te Bergen op Zoom te openen schilderij tentoonstelling Holland- België worden toezendingen verwacht van 34 Hollandsche en 31 Belgische schilders De Paters Capucijnen te Amsterdam. Met den bouw van het nieuwe kerkge bouw cd klooster, dat tusscben de Tichel straat en LijnhaaDsgracht verrijzen zal, is sinds eenigen tijd een aanvang gemaakt. De plechtige eerste steenlegging zal Dinsdag 29 Augustus as. geschieden door Mgr. L. E. Jansen, deken van Amsterdam Het gebouw, dat in Maart van het volgende jaar gereed zal moeten zijn, krijgt een toren, waarvan de spits zich ongeveer 34 M. oven den beganen grond zal verheffen. Een ringmuur zal aan de zjjde van de Lijnbaansgraeht worden gebouwd, welke met klooster en kerk een driehoekige binnenplaats zal insluiten. Goes. De heer A. C. J. A. Greebe, leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool alhier, is als nummer één geplaatst op de aanbe veling voor tijdelijk leeraar in de Ned. taal en geschiedenis aan het Haagsche Gymnasium. (Zeeuw) Nisse. Benoemd als onderwijzeres aan de Openbare School alhier, mej. de Hond. Het mondeling gedeelte van het acte- examen M. O. in teekenen en boetsceren, wat betreft de examens ter verkrijging van de akte M.a. en M.b. voor zoover die in het openbaar worden gehouden. zal dit jaar worden afgenomen te Rotterdam in 't gebouw van de academie van Beel dende Kunsten en Technische Wetenschap pen, Coolvest no. 92 en wel: voor de akte M.a.op 23, 24 en 25 Augustus, a.s. (voort zetting); en voor de akte M.b.; op 26,27, 28 en 29 Aug. a.s. Zaterdag 26 Aug. wordt te Goes een buitengewone algemeene vergadering ge houden van de afdeeling Zeeland der „Nat. vereeniging tot bevordering der paarden fokkerij in Nederland". (M. Ct). Bepaald is dat de gewone Rijksnajaars- keuriDgen voor Zeeland van tot dekking bestemde hengsten in 1911 gehouden zullen worden op 12 Sept. te Oostburgop 13 Sept. te Hulstop 14 Sept. v.m. te Mid delburg en n.m. te Kattendgkeop 15 Sept. te Bergen op Zoom en op 16 Sept. te Zierikzee. Voor deze September-keuringen zijn aan gegeven 196 hengsten, waarvan 59 van Belgische eigenaars. Van de 196 moeten er 78 te Hulst en 73 te Oostburg gekeurd worden. Onder de kudde schapen van de land bouwers gebroeders Maris te Geersdjjk is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Dat is voor zoover bekend,; het eerste geval op Noord Beveland. Onder IJzendijke kwamen nieuwe geval len voor bij de landbouwers J. Scheele, M. Quaak, Van den Hevele, Deveneijns en in een groote weide met koeien van ver schillende eigenaars in den „Clara"polder. Voorts werden gevallen aangegeven bij de BruijneKouwe te Sluis en bjj I. Poissinier te Retranchement. In de afgeloopen week deden te Biervliet M. Verplanke, Quist, Boerjan en C'ocgint aangifte van mond- en klauwzeer. (.M. Ct.) Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Op de agenda voor de algemeene ïerga- dering van bovengenoemde maatschappij, welke Vrijdag 8 September te Goes ge houden wordt, komt voor een voordracht van den zuivelconsulent der Maatschappij over „Doelmatige veevoeding in Zeeland, ook in verband met den verbouw van suikerbieten in die provincie De aanhangige tariefwet zal worden in- gele'd door den heer W. G. Sehilthuis uit Groningen. De heer G. A. Voisterman van Oyen, secretaris-penningmeester der Maatschappij, zal een voordracht houden over „De vrouw in het Landbouwbedrijf-'. Besproken zal worden het voorstel om trent de „Erkenning van zaaigranen en pootgoed door de Zeeuwsche Landbouw- maatschappij". De voorstellers hiervan be doelen een regeling zooals die thans reeds in Friesland en Groningen bestaat. Ten slotte vermeldt de agenda nog de verloting van 12 volbloed Saanengeiten, geschonken door den heer F. C. O M. Hombach uit Hulst. De verloting zal plaats hebben onder de geitenfokvereenigingen aangesloten bij de Provinciale Vereeniging in Zeelandmet de bedoeling dat deze do geiten weer onder haar arbeiders-leden ver loten. Aan de vergadering wordt verbonden de tentoonstelling van de Zaaigranen, die door de commissie van Akkerbouw te velde zjjn gekeurd en waarvan het gedorschen graan eu ook schoven worden tentoonge steld en gekeurd. H. M. de Koningin, Beschermvrouw der Maatschappij zegde voor deze tentoonstel ling een zilveren medaille toe. Fraaie inzendingen bloemen zullen de tentoonstelling opluisteren. De Muilplaag bij het vee. Onder dit opschrift deelt de (Vlaamsche) „Gazette van Thielt" het volgende mede: „De muilplaag onder het vee zet voort; te Thielt en in den omtrek, zijn er reeds veel gevallen. Het schijnt de waarheid, dat de plage gekomen is door de spreeuwen, die zelf eene erge plaag hebben. Vluchten spreeuwen strijken neer in meersch en weide, waar zij de kiemen der ziekte achterlaten. Wij ontvangen nieuws van een aange geven middel om de muilplaag, of te voorbomen of te genezen. Eit middel is aftreksel van wilden tijm, gelijk wij dat in ons blad van 6 dezer hebben aangewezen. Men verzekert dat de zieke beesten wonder gauwe genezen, dat de gezonde heelemaal vrij blijven Bij landbouwer Aug. VanTuyne, scbepene te Cortemarck, was de muilplaag in den stal. Het tijmsop werd gebrnikt, en het uitwerksel was wonderbaar. In twee, drie dagen, volkomene genezing der zieke beesten. Hetzelfde gebeurde bij landbouwer Van de Casteele, te Vive-St. Baafs. De aange dane beesten genazen zeer en volkomen; de gezonde bleven geheel en al vrjj. En alzoo zouden er talrijke gevallen aan te halen zijn. Ons dunkt, de landbouwers zouden wel doen. dezen middel maar zonder uitstel te beproeven, op de zieke beesten, tot gene zing, op de gezonde tot afweer. Ondertusschen moeten andere middelen niet onbeproefd gelaten worden, en het welverluchten en 't zuiverhouden der stallen, dat is voorzeker allerbest." De eerw. pater Edmundus van dei- Drift, O. F. M., te Delft, ontving van beide in dit bericht genoemde Vlaamsche landbouwers een schrjjven, waarin de bijzonderheden door de „Gazette van Thielt" medegedeeld, volkomen worden bevestigd. Vliegen. Vliegen te Haarlem. Op 31 Augustus zal Fokker te Haarlem met een toestel van eigen constructie vliegvertooningen houden. Mej. Pascal. Mej. Pascal, de Fransche journaliste, die de rondvlucht door Europa meemaakte, is Zondag met den Belgischen vlieger den Duivel van AntwerpeB naar St. Job in 't Goor gevlogen. Gisteren dachten zjj naar de Molenheide bij Breda te vliegen, waar mej. Pascal zich op een monoplane gaat oefenen. (Msbode.) Van Bussel heeft Zondag-middag op de Woenselsche heide nog twee vluchten van 8 en 12 minuten met passagiers gedaan. Van Meel heeft Zondag een prachtig staaltje van zijn vliegkunst gegeven. Om 5 uur van Tiel vertrokken kwam bjl omstreeks 6 uur boven Soesterberg op een hoogte van ongeveer 1000 M. Ook te Utrecht had men hem hoog over de stad zien vliegen. Hjj daalde prachtig. Van Meel is voornemens van Soesterberg uit naar het Loo en terug te vliegen, in dien hem dat vergund wordt. Ook stelt hjj zich voor naar Rotterdam te komen vliegen. De rondvlucht over België. Zondag om half vjjf heeft men te Ant werpen het sein tot vertrek gegeven voor het laatste wegvak van de Belgische rond vlucht, waaraan alleen Tyck Parisot nog deelnemen, aan en Contenet tusschen Blaq Antwerpen gestrand zjjn echter zoo hevig, dat alle trok om 5 uur 5 minuten 5 uur 40 minuten boven I maar was kort daarna gi| landen; zijn toestel werd het was te donker om vi Voor het eerst sedert 6 J 's avonds te regenen en te het een aard had dit hield nacht aan en eerst om tien i werd het droog, maar de zeer sterk. Gisteravond zou veld te Berehem de controle deD, zoodat het zeer goed m de rondvlucht zonder verdei voorvallen verloopt. D'Hespel is gisterochtend Berehem St. Agatha om 9 u Van Saint Louis naar N< Harry Attwoond, de kranig sche aviateur, is, op zijn toe Louis naar New Vork, Zond streeks 7 uur te Buffalo geel Hij moet nu via Rochesi Albany en Kingston naar Ni Ontsnapt. De berucl Max Schiemangk, alias gra er ten tweeden male in zijn gevangenis los te brel| te Heilbronn. Na het eerst men de strengste maatregell en men begrijpt maar niet mogelijk is geweest met reld in verbinding te blijv- geregeld aan beide voeten gel zijn cel zeer achteraf lag had hij zich uitgelaten wel t| breken, dan had het rijk meer voor hem Ite maken, moeten door een naburig zijnd huis in den tuin van nis zijn doorgedrongen. Zij bevestigden een touw venvenster op de verdieping moesten. Ze zaagden de traj kwamen op de gang. Daarna met een looper de cel var en met vijlen maakten ze hj zjjn kluisters, wat een zeer moet geweest zijn. Toen is li| zelfden weg met 'hen meeg Deze ontsnapping heeft satie gemaakt. De graaf zou recht staan. Hij is v'ermoec richting van Berlijn gegaar zich vooreerst wel in zeer 1 sen ophouden. Dat zijn brutaliteit ongehil wijst een brief, dien hjj aan van het „Berl. Tag's bl." hee den en die in hoofdzaak als „Om allerlei onware geruc juiste vermoeden 'tegen te s] oorloof ik (mij u mede te dei mijn vlucht heb (kunnen volt behulp van een mijner bcki wel ik dag en nacht door 1 bewaakt werd en bovendien maanden aan een ketting lag ter van instructie heeft m: hulp gegeven om te kunnen Ik heb niets misdaan, dan da hier veel met mensehen var en van het gerecht omging, lang geduld gehad tot ik zal mij bepaald wilde veroord* heeft mijn onschuldbewijzen mijn verdediger eenvoudig geu mand ter wereld 'kan mijn in land rechtmatig verworven graaf de Passy in twijfel tri Do graaf deelt dan verder hjj spoedig een relaas van turen zal publiceeren, waarvai versteld zal staan. Hij dankt de politie en de rechterlijke zooveel reclame voor 'zijn p maakt hebben en excuseert zie tegenover de redactie van I blatt" over zijn haastig e; briefje. Middelburg. Bij bevelschrift] di8sements-rechtbauk alhier tegen L. A. v. d. S„ 20 jaai| geb. te Biervliet, wonende te thans gedetineerd, verwezei openbare terechtzitting met bel gevangenhouding. Correspondent Niss richt benoeming onderwjjzeres langs anderen weg ter onzer k< al gezet, toen wjj uw kaart oi R e Gemeenteraad van Midde In de hedenmiddag te tw houden vergadering van den Taad van Middelburg werden brieven van de nieuw gekoze heeren jhr. A. A. van Tejjlin J. Adriaans©, onderzocht en toelating besloten. Hierna sprak d© Burgenree

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2