UIT ZEELAND. Besluiten en Benoemingen. LEGER EN VLOOT. SPORT. Landbouw en Veefeelf- KERKNIEUWS. f ouderdom van 23 jaar nog niet hebben bereikt en bij een geneeskundig onder zoek lichamelijk geschikt zijn bevonden. Later zal worden bekend gemaakt, wan neer de cand. zich zullen hebben aan te melden. (Voor nadere bijzonderheden zie „St. Ct." no. 283 van 1909.) Goes. Heden, ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder, wapperde van alle openbare en vele particuliere gebouwen de driekleur. Om de feestelijkheid te verhoogen, zal „Euphonia" hedenavond een volkscon cert geven in de tent op de Groote Markt te 8V2 uur. Voor een klein maar oplettend ge hoor had Maandagavond j.I. het eerste abonnementsconcert voor de leden iter Sociëteit ,,Van Ongenuchten Vrij" alhier in den fraaien, lommerrijken tuin plaats. De harmonie Euphonia" kweet zich bij zonder goed van haar taak en bracht een mooi gevarieerd programma ten gehoore. Op verzoek van een der sociëteitsleden werd vóór de pauze de vliegmarsch „Tout Goes en monoplane" gespeeld, waaruit bleek, dat de liefde voor de aviatiek hier, nog niet is uitgebluscht. Naar wij vernemen, is heden vanuit Bergen-op-Zoom van gemeentewege water aangevoerd, teneinde in de zeer dringende behoefte aan drink- en huishoudwater te voorzien. Waar behalve deze behoeften, zoo groote hygiënische belangen op het spel staan, vertrouwen wij, dat onze stedelijke autoriteiten hij het voortduren der droog te, zich zoo royaal mogelijk zullen be- toonen in het doen aanbrengen van versch water voor de gemeentenaren. Of er nu nog gevonden worden die af- keerig zijn van een waterleiding? Middelburg. De afdeeling der S. I). A. P. besloot in haar Maandag gehouden vergadering in di.srt(ric|t 1, ceindidaat te stel len den heer L. Onderdijk. In district II zal geen candidaat worden gesteld. Bij do politie alhier werd Maandag avond kennis gegeven dat een als huzaar gekleed persoon ventte met anti-milita ristische geschriften. Een inspecteur, die bedoelden persoon onder ©en grooten toe loop van volk aantrof, verzocht hem even mede te gaan naar het politiebureau, waaraan hij voldeed. Hier bleek men te doen te hebben met don ontslagen hu zaar K. Van zijn vroegere uniform was alle uitmonstering afgenomen, zoodat hij ©en effen blauw pakje aan beeft. Ook zijne kwartiermuts had eene dusdanige verandering ondergaan. Na inzage van de boekjes, waarmede hij'vent getiteld „de Toekomst van een Huzaar", waarbij bleek dat deze niet va.n anti-militairistische strekking zijn, werd de man heengezonden en kon hij met oolporteeren doorgaan. De eigenaardige Heeding van K. trok heel wat nieuwsgierigen; waardoor velen koo- pers van ©en boekje werden. (Zeeuw) De politie heeft aangehouden de 15-jarige F. alhier woónachtig, verdacht van den diefstal van een bloedkoralen collier met gouden slot. Het collier werd door de recherche in beslag genomen, ter wijl het bij een goudsmid alhier te koop werd aangeboden. Nia verhoor en opge maakt proces-verbaal werd de jongen, die een volledige bekentenis aflegde, heenge zonden In verhand met het warme weder had de groote parade alhier ter eere van H. M. de Koningin-Moeder, in stede van om 12 uur 's middags, om 9 uur v.m. plaats. De parade werd gecommandeerd door den kapitein A. P. de Vos en geïnspeo ïteerd door den majoor W. H. van Wie- ringhen Borski. De heer dr. W. G. C. Wagner, con rector aan het gymnasium alhier, komt als nummer één voor op de voordracht voor rector aan het gvmnasium te Sneek. (M. CL) Bij het sluiten der café's was het in den afgeloopen nacht erg rumoerig, meermalen .moest de politie optreden om vechtpartijen tusschen een matroos en andere personen te voorkomen. li©n dor vechtershazen werd meermalen van 'de Markt verwijderd. In verhand hiermede werd een inspec teur op de Langevielebrug gemolesteerd, tengevolge waarvan twee personen naar het bureau werden overgebracht. Gevonden voorwerpen. Aan het hoofdbureau van politie te Middel burg zijn alle werkdagen tusschen 7 en 9 uur des avonds terug te bekomen de na volgende voorwerpen Een bos sleutelseen portemonnaie met 14 cent; een zwarte kat. Bij particulieren: een poppenwagen met pop, P. Surock, Bellinkstraat G 194; een fietssleutel, M. de Jonge, Penninghoek- singel L 39; een portemonnaie met in houd. J. Bak. Singelstraat N 202; een hondenhalsband, G. M. Schouw, Nieuw- straat G 228; een bril, W. Gabriëls-e, Vlas- markt L 25; een paar handschoenen, M. Gillisse, St. Jansgang S 97een porte feuille, A. Minderhout, Gravenstraat S 253; een wit hondje, J. C. J. Julianus, Nieuwstraat II 44; een postduif, de Boore, Koepoortstraat E 62; een spaarboekje, D. Vervenne, Dokstraat P 180; een ceintuur, E. Evertsen, Zuidsingel E 38een gouden ring, J. Francois, St. La.urens B 36; een kaatsbal, P. Minderhout, Gravenstraat 1 253; een paar bruine glacé dameshand schoenen, Marie Bellaart, Branderijmolen- gang M 239een paar brookveeren, M. de Jonge, Penninghoeksingel L 39; ©en zilve ren broche, J. Oors, Koningstraat O 245; een bruin kinderschoentje, J. 'den Hol lander St. Janstraat I 57; een slagem mer, J. C. Vader, Zuidsingel E 35; een bonte postduif B. Blankert, Seisweg R 174; een zakmesje A. D. Littooy, Span- jaardsltraa't ES 71'een bruin hondje, J. II. Labruyère, Korte G-eere K 231e©n zwarte ceintuur, A. Verhage, Bierkaai G 208; een krip-mes, J. H. Uiltman, Nieuwstraat G 217een zilveren armband, Schotsman, Sedssingel R 203; een zilveren broche>, M. van Ham, Markt C 5; een automobiel- schroef, Mej. Louws, Branderijmolengang M 245; een horloge met ketting, gevonden aan het. strand te Vlissingen door C. de Nood, Larigevieleeen zwart koralen arm band met slot, mej. Ermerins, Heeren straat H 5; een fluweelen ceintuur, L. Vrijman, Lange Burg B 23 en 24. Vlissingen Alhier is ongeveer één maand in werking een politieverordening, waarbijl do straat-kolportage op welke wijze dan ook onmogelijk is gemaakt. Om nu de losse lezers en koopiers toch van den inhoud van „De Baanbreker" op de hoogte te houden, liet d© afdeeling der S. D. A. P. Zaterdag oen aantal bladen door den pachter dier stadsaanplakborden aanplakken. Nadat zij er enkele uren had den opgezeten, kreeg de plakker aanzeg ging van de 'politie deze bladen direct van de borden te verwijderen, daar anders proces-verhaal tegen hem zou worden op gemaakt. (Het Volk.) In Juli werden met de mailbooten der Maatschappij „Zeeland" vervoerd 19361 passagiers tegen 18789 in dezelfde maand van het vorige jaar'. Door het bestuur der afdeeling Vlis singen--Middelburg 'der S. D. P. is een adres jot de regeering gericht, waarin ver zocht wordt tot vernietiging van de nieuwe politieverordening waarbij' het luidkeels aanbevelen van couranten of andere geschriften verboden wordt, zulks krachtens art. 145 Grondwet en art. 151 Gemeentewet. Aan het centraal telefoonbureau al hier werden gedurende de maand Juli 29891 aansluitingen jot stand gebracht. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Juli in de rijks postspaarbank ingelegd f 28342,18 en te rugbetaald f 34303,68. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10794. - Wij vernemen nader dat in de ge combineerde bestuursvergadering van de twee vrijzinnige kiesvereenigingen werd medegedeeld, dat de heer J. G. van Nif- trik de benoeming als lid van den gemeen teraad voor district I heeft aangenomen, zoodat in III een nieuwe verkiezing moet plaats hebben. (VI. Crt.) Zierikzee. Ill verband piet de warmte heerscht hier onder zeer jeugdige kinde ren een ziekte in de ingewanden, die zeer vele slachtoffers maakt. Vele sterfgeval len zijn de laatste dagen juist ondier kin deren beneden twee jaar voorgekomen. Naar men ons mededeelt, neemt het Ooilege van Toezicht op de Visscherij in de Zeeuwsehe stroomen door een inzen ding betreffende de oestereultuur doel aan de Internationale Tentoonstelling voor Hygiëne to Dresden. De inzending heeft betrekking op de maatregelen ter voor koming van ziekten onder deze weekdie ren en alles, wat sinds de laatste jaren in toepassing gebracht wordt om in het buitenland oesters van goede kwaliteit in den handel te brengen. Kloetinge. De hitte. Gisterenmiddag werd de arbeider A. S. bewusteloos op zijn werk aangetroffen. Hij werd per rijL tuig naar zijn woning vervoerd en on middellijk geneeskundig© hulp ingeroepen. De man was door de felle hitte bevan gen en kon hedenmorgen nog niet naar zij'n werk. Hansweerd De Declauvilletram, welke door de provincie Zeeland wordt aange legd ter verbinding van het station Vlake met de aanlegplaats der provinciale boot alhier naar Walzoorden, zal met October in exploitatie komen. Wanneer nu in den bootdienst zooda nige verbeteringen worden gebracht, dat men 's morgens van hier een paar uur vroeger en 's avonds van Walsoorden een paar uur later zal kunnen vertrekken, mag van deze tramverbinding een toene mend reizigersverkeer en derhalve groo- tere welvaart voor Hansweerd worden verwacht. Driewegen De Raad vergaderde Maan dag. Present 5 leden, afwezig J. L. Mol en W. Noels. De geloofsbrieven der ge kozen raadsleden C. Vaar, C. de Jager en Johs. van Oosten werden onderzocht en in orde bevonden en tot hunne toela ting besloten. In de begrooting voor 1911 werd eene af- en overschrijving aangebracht. Besloten werd ontheffing te vragen voor vak j voor den tijd van 1 jaar en zulks in verband met den bouw eener nieuwe school. Van het goed slot over 1910 werd een prelOvement genomen vah f 100 voor buitengewone aflossing op ©ene gekllee- ning. Eren adres van Mej. Wed. Steuvoer om hoogere jaarwedde als telefoniste-, werd aangehouden. Van dhr. J. L. Mol kwam staande de vergadering een schrijven in, dat hij zijn ontslag neemt als Wethouder. 's-Gravenpolder Doordat het touw dat voor leuning dienst doet brak, viel de 18-jarige dochter van den vrachtrijder L. Job-se alhier van de zoldertrap. On middellijk moest geneeskundige hulp wor den ingeroepen. Geconstateerd werd dat inwendig niets gekneusd was, doch hl- leen iets bezeerd. De patiënte heeft veel pijn maar er is veel hoop, dat het onge val nog al een gunstig verloop- zal nemen. (Zeeuw.) lerseke. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad. Als ingekomen stukken werden vermeld de goedgekeurde kohie ren van boofd. omsl., straatbelasting, hondenbelasting -en schoolgeld. Volgens het voorgelezen proces verbaal van kasopneming op 27 Jan. was toen in kas in contanten f2021.865 en een deposito-bewijis van f 5000. De be-grooting van 'tBurg. Armbest. was ingekomen. Om deze en de nog te volgen rekening van dat bestuur na te zien werden aangewezen de h-eeren v. d. Burght, Bom en Schipper. De heer C. Klaassen kreeg ontheffing van straatbelasting ad f 1,40 van een zeker perceel, omdat hij abusievelijk als eigenaar van dat perceel was aangezien. Een verzoek van de fanfarc-vereeniging „Mozart" om haar muziektent van ge meentewege van gas te voorzien, werd aangehouden, omdat de aansluiting der gasleiding voor de tent, die in den winter wordt weggenomen, nog moet bepaald worden. Een wijziging der begrooting van 't Buig. Armbestuur werd goedgekeurd. Tot lid van dat bestuur in plaats van den heer M. van Stee, di© tusschentijds bedankte, werd benoemd de hee-r C. A. E. Sauer, nadat de heer van Stee, die 'hij de eerste stemming 3 stemmen kreeg, verzocht had, niet in aanmerking te ko men. De g-emeenterekening wijst een goed slot aan van f 3493,655, ontvangsten f 36042.785, uitgaven f32549.13. De heeren Hartog, van der Burg en Van Stee wer den benoemd 0111 de rekening na te zien. De ge- of herkozen raadsleden I. Wil- lems-en, J. C. van der Burght en D. Schip per werden na onderzoek hunner geloofs brieven toegelaten. (Zeeuw.) Rilland-Bath I11 de Maandag gehouden raadszitting werden onderzocht de ge loofsbrieven der herkozen leden. Voorts werd aangeboden -de gemeente-rekening met ©en bedrag aan inkomsten van f 19008,76 en aan uitgaven van f 18416,OO5, mitsdien met een batig slot van f 592,755. Hetzelfde geschiedde met de rekening van het Burgerlijk Armbestuur, waarvan de inkomsten f 1980,445 bedroegen en de uit gaven f 1806,40 -en dus het goed slot f 174,045. Aangeboden werd nog 'de be- grooting van het Burgerlijk Armbestuur met ;een bedrag in ontvang en uitgaaf van f2008,385, terwijl een subsidie uit de ge meentekas aangevraagd werd van f 1670. Wegens periodieke aftreding der heeren C. v. Burg en 'C. Hird-es als lid van het College van Zetters werden behalve de aftredend-en pok nog op de voordracht geplaatst de heeren Chr. Blok te Bath en L. van W-eele 'te Rilland. Besloten werd nog om weder voor een tijdvak van 5 jaren ontheffing te vrag-en tot het geven van vrije- en orde oefeningen aan de 0. L. school te Bath. (Zeeuw.) Sluis. Zondag j.I. had hier het inter nationaal festival plaats, uitgeschreven door de veree-niging tot bevordering van bet vreemdelingenverkeer. Dank zij 'het mooie weer bezochten duizenden onze plaats. Vooral de trams van de richting Breskens, Maldeghem, Brugge en Heifst zaten stampvol. (Jok per boot waren velen uit België gekomen. In den stoet gingen 15 korpsen, waaronder 5 Belgische. Te vier uur gingen de besturen der korpsen naar de groote zaal op het stadhuis, op gewacht door de feestcommissie. Dhr'. Boogaard, burgemeester en voor zitter der commissie hield de volgende toespraak Mijne heeren I Hoogst aangenaam was mij het verzoek der feestcommissie -om op te treden als eere-voorzitte-r bij' gelegenheid van dit festival, waarvoor ik gaarne hier mijnen dank breng. Die opdracht legt mij1 de aangename taak op de schouders, om allen een hartelijk welkom toe te roepen. Wees verzekerd, dat de gemeente Sluis er trotsch op is, zooveel kunstbeoefenaars in haar midden te mogen ontvangen. Niet alleen de omliggende plaatsen van ons vaderland zijn vertegenwoordigd, ook van over de grenzen zijn kunstbroeders -tot ons gekomen. Een welkome gelegenheid voor Zuid- en Noord-Nederlanders om elkaar de broederlijke hand te reiken, waartoe de vorsten van beide landen reeds het voorbeeld gaven. En nu een -enkel woord over de be- teekenis van dit feest. Hoe duf en saai zou het op de wereld zijn als de liefde voor de toonkunst niet in de harten der menschen was neer gelegd. Onze gevederde medeschepselen heb ben van het ontstaan der wereld ons een voorbeeld gegeven, waarvoor de men schen zich niet altijd dankbaar hebben getoond. Terecht zegt het spreekwoordieder vogeltje zingt zooals het gebekt is. Zoo kan men van de muziekkorpsen getuigen: ieder orkest beoefent de muziek, zo-oaJis het gevormd en geleid wordt. Daarom breng ik hulde aan de h.h. directeuren en bestuursleden der ver- eenigingen, die ons de eer bewijteen op dit festival mede te werken. En vooral ook zij een woord van waar deering gericht tot de feestcommissie, die zich reeds zooveel moeite getroost heeft voor het welslagen van dit concours. En aan allen, die in meerdere of min dere mate meewerkten tot het gelukken van dit feest zij herinnerd, dat de be oefening der toonkunst niet alleen genot oplevert, maar een heerlijk goed is, waar door do harten der menschen worden ontsloten voor edele indrukken. Thans zij het mij vergund als slot van dit woord U den eerewij.11 aan te bieden. Door een der bestuursleden van de korp sen van IJzendijke en Dudzeele (B.) wer den 'toosten uitgebracht op de beide vorstenhuizen. Aan elk muziekkorps werd een zilveren medaille uitgereikt, benevens f 10. Het feest kenmerkte zich door e-eaie gezellige drukte in de straten en in de café's. Geen enkele wanklank werd ge hoord. Vooral de neringdoenden hebben een goeden dag gemaakt. Maandag werd bet feest verder voortgezet en besloten met allerlei volks spelen. Retranchement In den nacht van Zon dag op Maandag is het onweer ingeslagen in de woning van Oambier. De glasruiten zijn verbrijzeld. Dezer dagen poogden een paar per sonen het vet varken van G. alhier weg te halen. Doordat de dieven leven hoor den vluchtten ze ijlings op Belgisch grond gebied. Terneuzen De scherpschuttersvereeni- ging „Voor Vaderland en Koning" alhier zal haar 25-jarig bestaan vieren met een schietwedstrijd op 25, 26, 27 en 28 Sep tember. De „St. Crt." 110. 178 bevat de statuten van de „Association Coöpera tieve Zélandaise de Carbonisation", te Neuzen. De vereeniging heeft ten doel de ver vaardiging van coke-s en -nevenproducten van steenkolen, zoowel als bet verrich ten van allo .alndere werkzaamheden ©n bewerkingen, die aan die industrie ver bonden zij'n. IJzendijke. Dinsdag was bet de laatste dag, dat de heer M. In den Berken op trad als directeur van het post- en tele graafkantoor alhier. I11 hem gaat een amb tenaar heen, steeds bereid het publiek te woord te staan en voor zijn onder geschikten een humaan chef. Hij was ruim vijl' jaar alhier werkzaam. Hoek. Maandagavond is in den diepen put in den nieuw bedijkten polder onder deze gemeente het ©enig kind van H. van Tatenhove Fz., 9 jaar oud, bij1 het zwemmen verdronken. Door den onderwijzer Roosendaal werd het knaapje spoedig uit het water ge haald, doch het gelukte niet de levensgees ten nog op te wekken. (M. Ct.) Philippine Zondag begon oinder de godsdienstoefening op eens de klok te luiden, ten teeken van brand. Allen haast ten zich uit de kerk te komen om te zien, waar er brand was. Het bleek aan den dijk van den Kanaalpolder te zijn, waar over ongeveer 700 M. het dorre gras verbrandde. Gelukkig wist men den brand spoedig meester te worden, anders zou al het graan uit den polder een prooi der vlam men geworden zijn. (M. C;t.) In de j.I. week werden hier gelost 3040 balen mosselen. Naar België en Frankrijk gingen 2010 balen. De Hol- landsche en Belgische venters kochten 185 ton. Er werd 740 ton Zeeuwsch mos selzaad aangevoerd en 18 manden garna len. Aardenburg. In de wijk Heille onder deze gemeente brandde Maandag ©en houten stalletje van één -der veldarbei- ders van den landbouwer Lako af, waar door een geit, een tal van kippen en konijnen voor den werkman L. verloren gingen. Verzekering dekt alleen de schade voor 't onroerend goed. Het spelen m«t luciferis door de kin deren schijnt de oorzaak van den brand te w-ezen. Breskens. Maandag vergaderde onze raad. Voorzitter dhr. Van Zuijlen, bur gemeester. Afwezig dhr. Valk. In de ge meentekas was aanwezig f 1060,37. Goed gekeurd werd de rekening der Wilhelmina- bewaarschool in ontvang op f851,78 en in uitgaaf op f756,17. Voor het dienst jaar 1912 werd eene subsidie gevraagd van f 375. Aangeboden werd de gemeenterekening met een goed slot van f 217,47. In comité-generaal werd behandeld een© reclame wegens den hoofd, omslag van J. van Leeuwen. Na heropening der ver gadering werd besloten hom in de 10e klasse te handhaven. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. St.-Kruis. Zondag brandde hier een deel van de bekende „Plaat", eene laag gelegen weide, met jonge boomon be plant, totaal af. Er verbrandde eene op- pervlakte van 7 H.A. De hoornen leden veel schade. Clinge Zondagmiddag had de vrouw van F. Panhuijzen liet ongeluk door eene zonnesteek getroffen te worden. Eenige oogenblikken, na het gebeurde, was do vrouw een lijk. Kadzand Bij den sluiswachter alhier sloeg de bliksem in huis. De spiegel werd geheel verbrijzeld. Vele kledingstukken verbrandden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. St -Anna ter Muiden. De bliksem sloeg in de herberg van P. van den Ameelt alhier. Ee.n -deel van het dak werd af geworpen. De arduinen dorpel werd ge. heel stuk geslagen. De oudste dochter schrok zóó hevig, dat geneeskundige hulp moest toegediend worden. Haar toestand is zorgwekkend. Herbenoemd tot burgemeester van Bora- selen dhr. J. L. Richel en tot burgemeester van Oost- en West Souburg P. S. Bnteux. Tot zetter van 's Rjjks directe belastingen te Clinge is door den commissaris der Koningin benoemd de beer J. F Buysrogge ter vervanging van den heer H. Bruggeman die overleden is. Benoemd bjj Kon. besluit tot tweede luitenant bjj het derde regiment infanterie de cadetten J. G. W. Sogers en H. G. R. Dietz. Met ingang van van 1 Sept. wordt de le luitenant G. H. Viirtheim te Vlissingen, werkzaam gesteld aan bet departement van oorlog. VALENCIA, 1 Aug. Het vliegtoestel van den aviateur Wijss is tegen de publieke tribune aangeslagen, welke instortte. De aviateur bleef ongedeerd, twaalf personen werden gewond. Maandagmiddag is Beaumont op bet bureau van de Daily Mail te Parijs feestelijk gehuldigd als overwinnaar in de rondvlucht over Engeland en Schotland. De ministers van oorlog en marine en de Engelsche gezant te Parijs, blijk wenschende te geven van hun belangstelling, hadden zich laten vertegenwoordigen. Onder de aanwezigen merkte men op Lépine, den prefect der Parijsche politie, generaal Roques, tal van officieren-vliegers, Blériot en andere helden van de lucht. De menigte op straat juichte Beaumont geestdriftig toe. De Daily Mail te Parijs heeft uit Londen van den heer Ellimans 25,000 francs ontvangen voor Védrines, tweeden over winnaar van de Engelsche rondvlucht. Bij Fredrikshaven in Denemarken is Paulain met zijn vliegtuig gevallen. Hij is ernstig maar niet gevaarlijk gewond en zijn vliegtuig heeft nog al geleden Zierikzee. Het mond- en klauwzeer heerscht thans ook te dezer stede. De veestapel van de Wed. bij de Vaate is er door aangetast. Het mond- en klauwzeer is uitgebroken onder vijf melkkoeien Bij den landbouwer Iz. Capon te Nieuwesluis gemeente Breskens, „M. Ct." Evenals in andere gemeenten breidt zich ook .het mond- en klauwzeer te Biggc- kerke nog .steeds .uit. Vrijdag is die ziekte w-eer geconstateerd bij het vee van P. Schout Kz. en P. Vlieger. (M. Ct.) Clinge. Zondag had in onze kerk van den H. Henricus een indrukwekkende plechtig heid plaats. De Zeer Eerw. heer J. Colsen van de Congregatie der Lazaiisten droeg zijne plechtige le H. Mis op, daarbij geassisteerd door den Zeer Eerw. heei J. Serrarens en de Eerw. heeren H. Smet en Joh. Weemaes. Eenige meisje hadden bij deze gelegenheid d6 kerk zeer smaakvol versierd. Ook de fanfare toonde bare belangstelling, door den Eerw. beer Colsen en familie eene serenade te brengen. Z. D-. Hoogw. Bisschop van Breda heeft benoemd: tot kapelaan to Bergen op Zoom (H. Jos.) den Weleerw. G. Goosen; tot kapelaan jto Lepelstraat, den Weleerw. J Lodiers; tot kapelaan te Klundert, den Weleerw. Jos. Brouwers; tot kapelaan to Sluis, den Weleerw. H. Bielars; tot kape laan te Dongen (H. Laur.), den Weleerw A. Meeuwescn; tot Kapelaan te Rijten, den Weleerw. M. Stoop; tot kapelaan to Rijs-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2