KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Rechtszaken. Correspondentie. Afloop Verknopingen, Aanbestedingen, enz. Marktberichten. Laatste Berichten. 397e Staatsloterij. zfvaïen te boven komen en zal zich met zijn jonge krachten aa:n de stad geven, onpartijdig oordeelende als leider der ver gaderingen, hoopt hij dat ook dit stuw kracht zal geven wat dan ook de stad' ten goede zal komen. In de samenwer king zal er ook wel eens zijn verschil, van gevoelens en van meaning, maar de wrijving kan ook goed werken, dan gaat het misschien langs verschillende we gen naar hetzelfde doel n.l. het goede voor de stad Cioes. Hij doet met klem een beroep! op den i steun van den raad en de beide wethour ders en hoopt, dait vriendschap en ver trouwen zonder voorbehoud aan hem zul len worden geschonken, dat hij zich hoopt waardig te maken zooals het dans ook van zijn kant zal worden gegeven. Hij dankt de secretaris, die voor enr kele dagen beloofde hem bijl alles in raad en daad zooveel mogelijk te wilj- len bijstaan, en Hoopt dat ook met hem, aangenaam zal worden samengewerkt. Hij hoopt, dait nu de taak 'is aanvaarjd, hoogen zegen gegeven zal worden, waar van do stad Goes getuige zal zijta, en verklaart, met de beste wenschen voor deze veste, de vergadering gesloten. Goes. Door deu ouvermoeiden ijver van den directeur der R. K. Leesbibliotheek, zal deze een grooten schoonmaak ondergaan. Alle oude boeken, die reeds jaren op de catalogus voorkomen, zullen daaruit ver wijderd worden en zal de catalogus worden aangevuld met meer dan honderd nieuwe deelen, waaronder prachtige nieuwe illu straties. Het is ons niet mogelijk alle nieuwe werken op te noemen en kunnen wij het leesgrage publiek niets beters aanraden, dan een druk gebruik te makeu van deze bibliotheekmen is dan bovendien nog verzekerd, steeds goede lectuur in huis te hebben. Om nu aan dezen grooten schoonmaak mede te werken, worden de lezers beleefd uitgenoodigd alle boeken a. s. Zondag terug te bezorgen en zal op Zondag 13 Aug. (Zondag 6 Aug. is de bibliotheek gesloten) voor het eerst van de nieuwe boeken ge bruik gemaakt kuDnen worden; men zorge er voor tijdig een nieuwe catalogus aan te vragen Naar aan de „G. Ct." gemeld wordt, is tot bureelambtenaar voor de Waterlei dingmaatschappij „Zuid-Beveland" benoemd de heer Moerman, geboortig uit Ellewouts- dijk, laatstelijk onderofficier der Genie. Middelburg. Woensdagmiddag vergadert de gemeenteraad. Aan de orde komen 1. Geloofsbrieven. 2. Notulen. 3. Inge komen stukken. 4. Benoeming tijdelijke leeraren B. A. S. 5. Benoeming lid Com missie van Fabricage, reclames Inkomsten Belasting, reclame vergunningsrecht en Commissie van art. 22 Ambtenaren regle ment (vac. Ermerins) en Commissie van Financien en Oude schuld (vac. Van Teylingen). 6. Benoemingen van Voorzitters van stembureaus voor de stemming van den Gemeenteraad, 7. Ontwerp-besluit tot wijziging der begrooting van 1911. 8. Voorstel om terrein bij de Dokbrug in erfpacht te geven aan J. D. Jolmers. 9. Idem om aan C. A. Peeters grond in gebruik te geven aan Bijltje. 10. Idem tot aanleg van gas en waterleiding op verschillende plaatsen. 11. Advies aan Ged. Staten betreffende uitbreiding van de los- en laadsporen aan de Loskade van de stoomtram „Walcheren". Door Ged. Staten is advies van den Raad gevraagd over een uitbreiding van de los- en laadsporen der stoomtram „Wal cheren" aan de Loskade. B. en W stellen voor te berichten dat er naar de meening van den raad geen reden bestaat om de gevraagde vergunning te weigeien. Verder stellen B. en W. voor te besluiten tot aanleg vtn duinwaterleiding aan den Seissingel, den Seisweg en den Jodengang, en aan den Veerscben weg, en tot aanleg van gasleiding aan den Seisweg en den Jodengang. B. en W. stellen vo.jr aan J. D. J elmers den grond en de gebouwen aan de Dokbrug die hij thans in huur heeft, in erfpacht te geven. En voorts cm aan C. A. Peeters het verzoek in te willigen om grond van de gemeente aan het Bijltje te mogen gebruiken als tuintje. De heer Jhr. C. J. J A. van Tey lingen, lid van den gemeenteraad, heeft wegens vertrek uit de gemeente als zoodanig bedankt. De heer van Teylingen, die tot de liberale partij behoort, houdt zitting in het tweede district, dat overwegend vrijzinnig is. Gisterenavond had alhier in hef Schuttershof wederom een Zondagavond- concert plaats. De tuin was geheel gevuld met een bg uitstek aandachtig en dankbaar publied en het was dan ook een heerlijk zitje, terwijl het Middelburgsch muziek korps een programma ten gehoore bracht, dat ten volle aller aandacht verdiende; vooral de solo-fluitist had langdurig applaus iu ontvangst te nemen. Vlissingen. De eerste dag van de Vlissing- sche vliegweek is Zaterdag een beslist suc ces geweest. Nu was het trouwens zeldzaam stil weer, iets wat in Vlissingen in de onmiddellijke nabijheid van de zee, niet zoo dikwgls voorkomt. Om half vijf was de vliegweek officieel geopend, nadat eerst toespraken werden gehouden door de heeren J. G. v. Niftrik Jr. en de burgemeester, jhr. mr. A. A van Doorn van Koudekeike. Een half uur na de officieele opening werd reeds een vlucht gemaakt door Jan van Bussel, die in zijn monoj laan min. door de lucht zweefde en een groote snel heid bereikte. Hg was gemiddeld 50 &80 M. hoog Een enkele maal echter bereikte hij bijna het dubbele. De tweede vlucht, die van Heinrich van den Burg, op zijn monoplan Darioli, was minder succesvol. Hij ging om kwart voor zes de hoogte in en nadat hij precies 2 minuten gevlogen had, was hg verplicht zoo spoedig mogelijk te dalen, daar de schroef van den motor was gevallen door losraken van een verbindingsbout. Van den Burg kwam terecht in 't riêt aan den kant van een sloot, doch had gelukkig hoegenaamd geen letsel bekomen. Zijn machine was ook slechts licht beschadigd. Het grootste succes van den dag was evenwel de tweede vlucht van Jan van Bussel, nu vergezeld van een passagier, de heer J. N. van 'den Berg, 2e luitenant der infanterie te Vlissingen. Van Bussel ging om 6 25 naar boven en maakte een vlucht langs Souburg, vervolgens in westelijke richting naar de duinen, daarna over de stad eD de haven en over het kanaal naar Souburg terug te vliegen en vervolgens prachtig op het vliegterrein neer te strijken, waar aviateut en passagier tal van gelukwenschen in ontvangst hadden te nemen. De tweede dag van de Vlissingsche vliegweek was gisteren (Zondag) een pechdag. Er stonds reeds vanaf des morgeDS veel wind en hoewel de witte vlag wap perde ten teeken dat zeker zou gevlogen worden, scheen bet publiek, deu wind in aanmerking genomen, daar niet veel ver trouwen in te stellen. Vandaar dat bet aantal belangstellenden op het eigenlijk terrein bedroevend klein was er nauwelijks eenige honderden bedroeg Buiten het afgezette terrein waren veel belangstellenden, die wachtten en wachtten, doch hun geduld slecht beLond zageD, daar er niet werd gevlogen. Tot den avond toe bleef de wind te krachtig. Zierikzee. De buitengewoon hooge tem peratuur op Zaterdag 22 Juli de ther mometer was tegen 2 uur 87° in de schaduw eu 124° F. in de zon was oorzaak van verschillende gevallen van bewusteloosheid. Het drietal gevallen, waarvan we hoorden, liep gelukkig goed voor de betrokken personen af De Raad onzer gemeente vergadert Dinsdag 25 dezer, des namiddags te 2 ure, ten stadhuize. De jonge vereenigiDg „Zieriekzee", die zich ook ten doel stelt het publiceeren van geschriften, welke op de geschiedenis van Zierikzee betrekking hebben, beeft het eerste harer werken uitgegeven. „De Graf schriften der voormalige St. Lievens-Mon- sterkerk te Zierikzee met een plattegrond dier Kerk" b de titel van het 64 bladzijden tellende boekje, dat van de pers der firma de Mooy en Mommaas kwam en geschreven is door den kundigen en bekwamen kenner van onze stedelijke geschiedenis, den heer P. D. de Vos. Waarom de schrijver dit onderwerp koos? De herinnering aan de geweldige catastrophe waardoor dit fraaie gothisehe kerkgebouw een prooi der vlammen werd, leeft onder het tegenwoordige geslacht voort en houdt de belangstelling voor de oude „Sint Lieven" gaande en maakt het schrijven eener vol ledige geschiedenis van deze kerk tot een taak, die aanspraak zal maken op de dank baarheid der komende geslachten De schrijver meldt in de voorrede, dat hij zijn stof heeft geput uit een handschrift, dat in den boedel van den Zeeuwschen oudheidkundige mr. Jacob Verheye van Citteis werd aangetroffen. Een beschrijving wordt gegeven van die zerken, welke een opschrift bevatten. Aan de haDd van den bggevoegdeD platten grond, waarop het gemakkelijk valt de kerk te re- construeeren, is het mogelijk geworden de plaats te bepalen van de zerken en zich diensvolgens een helderder voorstelling te vormen van het geheel. De opschriften loopen van het jaar 1513 tot 1788; enkele dagteekenen dus nog uit „den Katholieken tijd." Onder de opschiiften wij er geen aan, dat herinnert aan Katholieke geestelijken, waarvan er tusschen de jaren 1619 en 1782 ook in de Sint Lievenskerk v/erden begraven. Niet alleen voor stadgenooten, die zich interesseeren voor het verleden van Zierikzee is dit werk van belang, ook als bijdrage tot de kennis van beroemde persoonlijkheden uit vroeger eeuwen bezit het onmiskenbare verdiensten. Een alphabetische lijst aan het einde van het werkvergemakkelijkt het naslaan. Donderdagavond a.s. hoopt „Kunst en Eer" een concert te geven in de muziek tent in het Havenpark. Donderdagnamiddag gaf „Kunst en Eer" in den tuin der sociëteit „Ons Ge noegen" het tweede zomerconcert. Het prachtige zomerweer verlokte menigeen tot een gang naar den schaduwrijken tuin. 't Concert voldeed als gewoonlijk aan de toehoorders. Bij kon. besluit is een pensioen van f230 verleend aan G. J. Resch, weduwe van J. Th. Oosterman, directeur van Rijks normaallessen. Zaterdagmorgen 10 uur werd de Insu laire Wedstrijd, uitgeschreven door de schietver. „Zierikzee", op het daarvoor feestelijk ingericht terrein geopend. De voorzitter de heer Klok begon met te zeggen, dat dit de eerste wedstrijd was die de vereeniging had uitgeschreven. Het bestuur had den wedstrijd georganiseerd om den kameraadschappelijken geest bij de zusterverenigingen op onze eilanden te bevorderen. In de eersie plaats werd een woord van dank gericht aan het Gemeentebestuur voor de verschillende toestemmingen en dan aan allen die hunne steun en mede werking verleend hadden om dien wei- strijd te doen plaats hebben. Hulde werd gebracht aan het bestuur en aan de ledeD, die tot de totstandkoming van dezen wedstrijd medewerkten, een woord van voorloopigen dank werd gebracht aan het bestuur, hoofd eu onderwijzend personeel der bewaarschool, alsmede aan mejuffrouw en den heer J. Vermunt voor huune bereidwilligheid. Met den wenseh dat deze wedstrijd begunstigd moge worden door goed weer, en de kameraadschappelijken geest Diets te wenschen moge overlaten, verklaarde de voorzitter dezen wedstrijd voor geopend Gezondheidscommissie te Zierikzee. In de Juli vergadering dezer commissie werd o. a. meegedeeld, dat overeenkomstig het advies der commissie de gemeentebe sturen van Nieuwerke.rk, Oosterland en Ouwerkerk do verbetering hadden gelast van respectievelijk 3, 24 en 2 woningen in die gemeenten, en dat aan de gemeente besturen van Dreisehor en Noordgouwe 20, resp. 11 woningen ter verbetering werden voorgedragen, waarop nog geen antwoord inkwam. Besloten werd instemming te betuigen met het streven der Vereeniging van Bur gemeesters en Secretarissen op Schouwen en Duiveland, tot verbetering der wijze van keuring van vee en vleesch in het ambtsgebied der commissie. Uit de ingekomen berichten bleek, dat sedert de vorige vergadering (8 Juni) in het ressort der commissie 2 gevallen van diphtberie (1 te Zierikzee en lteNieuwer- kerk) waren voorgekomen. 's Heer Arendskerke Mei ingang van 1 Aug. 1911 is de heer M. J. Geuze alhier, benoemd tot commies der dir. belastingen met standplaats Sint Jan- steen. Kruiningen Naar men ons van goed ingelichte zijde mededeelt heelt het on derzoek op het verzoekschrift door 62 landbouwers en belanghebbenden inge diend hij den Minister van Justitie ©en aanvang genomen. Van andere zijide schijnt ook hij den Minister van Land bouw beklag gedaan te zijn. Voor hen, die 't bovenstaande te duis ter vinden, deelen we mede, dat de zaait betrekking heeft op een stelselmatig uit roeien van zoowat alle katten en honden in deze gemeente door middel van klem men en wel op de afschuwelijkste wijze. Sommige eigenaars missen meer dan eem dozijn huisdieren. 's Heerenhoek. Wat een schadelijke ge volgen zich kunnen voordoen, door met een brandende pijp te zitten irooken in of op plaatsen welke brandbare stoffen bevatten, blijkt uit hetgeen verleden Za terdag is geschied met een voer gerstó- schooven van de- Gebr. van 'tWesten.de te Ovezand, geladen in den Nieuwen- Kraaijiertpolder. Daar zat zeker ook de voerman op te rooken, of zijn pijp aan te steken, (zooals helaas maar al te veel gebeurd) waardoor de scHooven vuur vat ten, en geheel het voer .met gerst Very brandde, zoodat er niets overbleef dan het ijzerwerk der wagen. Zeker ©en schoon voorbeeld voor andere liefhebbers van rooken op verboden plaatsen. Driewegen Een kind van 17 maanden, tijdelijk vertoevende bij de grootmoeder, 'trok Zondagmorgen in een onbewaakt oogenblik een petroleumstel naar zieH toe en brande zich met de daarop staande koffieketel zoo deerlijk, dat het aan de gevolgen is overleden. Oostburg. Op de gehouden paarden- en veulemnarkt, tevens tentoonstelling en premiekeuring van Veulens van de ver eeniging „Rust Roest", was de aanvoer van veulens zeer groot. Over het alge meen werd veel schoons voorgebracht. De prijzen op de markt liepen veel uiteen, maar waren zeer hoog. Een hengstveulen, van 31/2 maand werd voor f 605 ver kocht. Koewacht. Op 16 Augustus a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de heer A. Geerards de betrekking van hoofd der school A alhier aanvaardde. Onderwlj'zers en -oud onderwijzers, leer lingen en oud-leerlingen zullen dien dag niet ongemerkt laten voorbijgaan. Sas van Gent Alhier is voor rekening van den heer Callehout, industrieel te Aalst, aangekocht een terrein benoorden de coöperatieve suikerfabriek tot stich ting eener stijfselfahriek. Pastoor Juffermans. Die toestand van den Zeereerw. hoer C. Juffermans, pastoor te Weesp, is we derom sterk achteruitgaande. Goes Aan de meisjesschool alhier zijn bevorderd van de le naar de 2e klasse: Melanie Vessels, Marie den Herder, Suze Kloosterman, Kriena Blok, Cor Reijerse, Thea v. d. Wart, Dina Hoo- gesteger, Lena v. Nieuwenhuizen, Digna Fukken, Nelly v. d. Linde, Saartje Koert, S'tanny de Bussy, Zus Hamken, Nelly Snijder en Truus Peman Kakebeeke. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: Jeann-et Talsma, Cor Arentz, Jo Ko©ns, Jet Dekker, Suzanna den Herder, Marie Drijfhout, 'Marie Vessel, Dina D-uvekot, Marie de Kruij'ter, Marie den Hollander eu Thoomtje Kooyman. Van de 3e naar de 4e klasseJo Luteijn, Annie Blok, Carrie v. d. Veen en Koosje Meijers. ;Van de 4e naar de 5e klasse: Nelly Ver- li,age en Jo Duvekot. Voor het eind-diploma slaagden: Krina den Hollander, Truus Oranje en Adriana van den Ende. Afgewezen 1 leerlinge. Middelburg. Tweede groep. Ge slaagd: II. F. Beenhakker, G. C. M. Motké, J. P. v. Ham, iS. C. Roldanus, J. S. Theunissen, P. Blaas en J. V. Passe- nier, van de R. II. B. S.'te Middelburg; N. Kloppert, C. v. d. Have en J. A. Ren- sen, van de R. II. B. S. te Zierikzee; O. V. Coenen en A. v. Bruggen, van de R. H. B. S. 'te Goes. Te Breda slaagde voor de hoofdacte de iheer G. F. M.aris van Middelburg. Op de voordracht voor hoofd der o. 1. school te Pemis komt o.a. voor, de heen W. P. Markusse te 's Heer Arendskerke. Op de voordracht voor leeraar in de Ned. Taal en Letterkunde aan liet gym nasium 'te Schiedam komt voor de heer A. C. J. A. Greebe, leeraar aan de R. 11. Burgerschool 'te Goes. Kantongerecht Goes. In de zitting van 24 Juli 1911 zij|n, veroordeeld wegens Overfeed. leerplichtwet: G. d. W|. te Kapelle fl ,b. s. 1 d. h,., J. B. te Baar land en J. K. te 's Heer Arendskerke f 2 b. s. 2 d. h.; Jagen zond. acte en verg.P. v. G. te 's Heerenhoek 2 maal f 5 b. s. 2 maai 3 d. h,'., uitl. geweer ot f 2 b. s. 1 d. h. In gesloten jaohtt. zond. consent wild bemaeht.L. ,W- ite Kruiningen f 3 b. s. 3 d. :h'., uitl. 9 leendepiullen of 9 maal fO.50 b. s. 9 maal 1 d. li.; Niet beletten dat hond wild opspoort: C. A, H. te Colij'nsplaat en W. N. Pz. te Kapelle, ieder f ,2 J>. |S- 2 d. h. Pogen met strik wild te bemaeht.C. V. te Goes f 3 b. s. 3 d. h„ verb', verkl. strikken ln Mei eieren van wild zoeken: P. J. V., M. d. V., M. d. J. te 's Gravenpol der, ieder f 1 b. s. ld. h„ A. N. VV|z. te Biezelinge f 2 b. js. 1; w. luchts. Overtr. drankwet: E. W. te Ovezand f20 b. s. 10 d. h,; Overtr. woningwet: A. B. te Kwaden- darnrne f 5 b. is. 3 id. h„ F. d. P. te Kwadendamme f 5 en f 10 b. s. 3 en 5 d. h. Overtr. regl. trekhonden: P. S. te Mid delburg 5 anaal f0|.50 V. s. 5 jnajafl 1 d. h'. Overtr. brandweerverordeningO. d. J., I. II. M. G., O. v. d. R„ P. M., J. B. D'., W. P. v. d. H., Ph. V., K. L., L. V., M. 11. Di., V, P. v, IX, allen te Goes, ieder f 1 b. s. 1 d. fh!. Overti;. bouwverordening: M. N. K. L. te Vemeldinge en J. E. te Hoedekens- kerke ieder f5 b. is. 3 d. h. Geweer afschieten: G. W:. d. F. Jz. te Colijnsplaat f0',50 b. s. 1 cl. li.; Fietsen op verboden weg: M. B. te Goes f 1 b. s. 1 d. h. 's Avonds fietsen zonder lantaarnJ. v. d. ,S„ J. d. <Di. te Ellewoutsdijlk f 2 1). s. 1 w. tuchts. en A. v. II. te Ka,mr perland f2 b. s. 2 d. ,h. Dronkenschap': L. O. te Goes f2 b. s. 2 d. h-1 Ontslagen van rechtsvervolging: J. W., C. IC, P. IC, A. D:., M. B. S., allen te Goes, beklaagd van overtr. brandweer verordening Vrijgesproken werd: J. v. G. te Colijns plaat, beklaagd van straatverontreinigrng. ■Correspondent Kruiningen. Een bericht kon wegens onduidelijkheid niet worden geplaatst. Correspondent Kapelle. Het een© bei- richt is reeds algemeen bekend. Het 'tweede behoort onder de advertenties. Ossenisse. Vrijdagnamiddag had alhier de verpachting plaats van bouw- en wei- ling voor het Burgerlijk Armbestuur, voor den tijd van 7 jaar. Perceel 1. 59 A. 20 c.A. bouwland aan. Fr. Boghout voor f 81. Perceel 2. 48 A. 70 c.A. weiland aan E. de Waal voor f 60. Perceel 3. 80 A. 29 c.A. bouw- en weiland aan P. Valck voor 1115. Perceel 4. 1 H.A. 17 Are 60 c.A. bouw land. Dit perceel werd in drieën ven pacht. Ie gedeelte aan Jao. van Damme voor f 78. 2e gedeelte aan A. Valck voor f 78. 3e gedeelte aan J. F. v. Damme voor f80. Totaal opbrengst van per ceel 4 f 236. Perceel 5. 35 A. 40 o.A. weiland aan J. F. v. Damme Voor f30. Alle pachters wonen te Ossenisse, da pachtprijs is pier perceel en per jaar. Rotterdam. 24 Juli 1911. T a r w e f 9.25 a f 10.50. Ruim aangeboden. Uitgezochte partijtjes f 10.50 a f 11.50. Overige artikelen niet ter markt. Zeeuwsche Eieren f4,10 af 4,20. Overmaasche Eieren f 4,40 a f 4,60. Varkens 23 a .4 ct. Licht soort export 22 a 23 ct Flauwe aanvoer. Vlas. Op het land en op de markt weinig bundel Geen noteering. M a i s. Amer. Mixed f 141 af stoo teend f 143 a f Grove Donau f 135 a f 0,Odessa f 133. Aardappelen. Geldersche Kralen f2,10 a f2,30, Geldersche Schoolmeesters f2,— a f 2.15. Weinig aanvoer, geringe vraag. Vliegweek te Vlissingen. Gedurende de Vliegweek alhier zullen verschillende prijzen worden uitgeloofd Donderdag as za! de vliegenier die de meeste vluchten doet f500 krijgen welke door particulieren uitgeloofd zijn. Dien zelfden dag en ook Z-terdag en Zondag zullen prijzen worden uitgeloofd voor de hoogste vlucht en voor het nemen van den kortsten aanloop Donderdag zal een der vliegeniers eenige postduiven mede nemen en in de lucht loslaten. Dien dag zal vermoedelijk een extra trein naar Goes rijden. Vlissingen. Alhier is een staking uit gebroken ODder de metselaars en opper lieden der firma Schotel en van Loon, welke firma hier 180 arbeiderswoningen bouwt. Het geldt hier geen loonquaestie, doch den eisch jom betere behandeling van de zijde der metselaars en vermeerdering van het aantal opperlieden. Amsterdam. Heiennacht had een botsing plaats op de Geldersche Kade tusschen politie en stakers. Een staker werd door een sabelhouw van een inspecteur een oor afgeslagen, hij werd naar het Gasthuis gebracht en kon dit Da verbinding weer verla'en. Amsterdam. De correspondent van „Het Handelsblad" te Parijs verneemt, dat de anarchist Kolthek in Parijs is als vertegen woordigers der stakers te Amsterdam, om te spreken met de besturen der federatie's van arbeiders, met het doel hulp te ont vangen, daar gebrek aan geld komt. Amsterdam. Hedenmorgen hebben een zestal bootwerkers het werk hervat; de schuitenvaarders zijn aan den arbeid. Rotterdam. In de Marnixstraat kreeg de 65 jarige G. twist met zijn zoon, die zoo hoog liep, dat de vader den zoon een messteek in de borst toebracht, de slagader werd doorgesneden. De zoon zonk ineen en was onmiddellijk dool. De moordenaar werd naar het huis van bewariug overgebracht. Gameren bij Zalt-Bommel. Zondagnacht ziju hier 3 woniDgen afgebrand, oorzaak onbekend. Post- eu Telegraafkantoor zijn zijn vernield. Veldzicht. Hedenmiddag waren Z. K. H- Prins Hendrik eu de Minister vaD Justitie te Avereest om de opening van het Rijks- Opvoedingsgesticht bij te wonen. Z. K. H. Prins Hendrik, de Minister en de Directeur hielden een rede, waarna een rondgang plaats had. Parijs. Volgens ontvangen telegram uit Lyon aan „La Matin" zga bij een dame verschijnselen van cholera geconstateerd, zij werd naar het ziekenhuis overgebracht. Konstantinopel. Zaterdagnacht is er een ontzettenden brand uitgebroken, die weldra door den hevigen wind een ont zettenden omvang kreeg. Meer dan 2000 huizen en winkels zijn verwoest. Men tracht den brand te blusschen door de meeste huizen omver te halen. Verschillende wijken liggen in de asch. De brandweer van En- gelache en Duitsche schepen nemen deel aan het blusschingswerk. Zaterdagnacht om 2 uur is de brand op 6 plaatsen tegelijk uitgebroken, dia door kwaadwilligen was aangestoken als tegen- demonstratie tegen het heden gehouden Nationale feest van het Jong Russische Régime. Het vuur beslaat een oppervlakte van 2 K.M3. De Minister van Oorlog is ernstig maar niet levensgevaarlijk gewond door een vallenden balk. Twaalf van de dertig misdadigers zijn gearresteerd, die, naar bet plan is, in het openbaar zullen worden opgehangen. Op dit oogenblik zijn er 55 dooden. 1© klasse. Trekking 24 Juli. f 2000: 17717 f 1500: 292 13964 I 1000: 4072 f 4008317 f 200: 12282 13984 f 1001877 2629 4232 f 20: 2611 3602 3609 3627 3636 3665 8435 9629 9837 9851 9918 9937 9944 20504 20618 Bovenstaande trekking heeft voor zoover bet de prijzen beneden f 100 be- treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3