UIT ZEELAND. De Koningin naar Brussel. Bij de aankomst van Koningin Wilhel mina te Brussel, zullen de kinderen van de scholen van Saint Josse-ten-Noode in de groote vestibule van het gare du Nord een cantate uitvoeren. Plaats voor het raadslid Hendrix. Amsterdam. Onmiddellijk reeds na den uitslag der herstemming in district 1, waarbij het aftredend Katholiek Raadslid, de heer Hendrix uitviel, heeft de heer Perquin in besloten kring te kennen ge geven, zijn zetel in district VI voor den heer Hendrix te willen ruimen Na verschillende conferenties staat het thans vast, dat de zetel van den heer Perquin aan den heer Hendrix zal worden aangeboden. De heer Perquin is bjj zijn besluit geleid door de volgende motievenle. is district VI, waar hij zitting heeft, het eenige, dat redelijke zekerheid geeft, een Katholiek gekozen te krijgen en voornamelijk acht de heer Perquin 't in het belaDg der rechter partij en in het gemeentebelang, dat de heer Hendrix in den raad bohouden blijft. De heer Hendrix toch heeft zitting in verschillende raadscommissies, heeft zich door zijn jarenlang lidmaatschap in zeer veel gemeentezaken geheel ingewerkt en daardoor een overwegenden invloed in den Raad gekregen. Zijn aangeboren redenaars talent maakt het hem ten slotte gemakke lijk zijn meening aannemelijk voor te stellen en in raadsbesluiten belichaamd te krijgen. Zeer velen zouden daarom den heer Hendrix noode uit den raad missen en dan ook met ons het nobele besluit van den heer Perquin toejuichen, die den meest vasten rechtschen stoel onder deze omstan digheden voor een ouder collega inruimt. Naar men verneemt zal het bestuur der Kiesvereeniging der Vrij-Liberalen advi seeren den heer Hendrix te steunen. De liberale slinger. „Het Volk" schrijft: Het „Handelsblad" bevat een corres pondentie uit Hilversum, waarin luide juichtonen weerklinken over de daar door het herstemmingsverbond van liberalen en sociaal democraten behaalde „linksche" over winning up de kerkelijken. Het „Handelsblad" bevat een corres pordentie uit Watergraafsmeer, waarin bange zuchten opgaan over de daar dour het herstemmings-verbond tusschen kerke lijken en liberalen behaalde overwinning op sociaal-democraten en vrijzinnig-demo- kraten. En betzelfde „Handelsblad" beveelt voor de Amsterdamsche herstemmingen niet alleen trgenover de sociaal democraten, maar ook tegenover vrijzinnig-democraten, ja zelfs tegenover een liberaal, de kerkelijke candidaten aan. Zoo zwaait de liberale slinger heen en weer als dol Stuurloosheid, uw naan is liberalisme. Aanvaring. Uit Hoek van Holland verneemt men: Het s.s „Potsdam" der Holland Amerika- lijn met passagiers van New-York naar Rotterdam, is in den Waterweg in aan varing gekomen met het inkomende Oosten- rijksche stoomschip „Inkra". De „Inkra" is lek geslagen en aan den grond gezet. Het s.s. „Potsdam" is daarna bij Poorters haven aan den grond geloopen. Ongelooflijk en toch waar. In Arnhem kwam een compromis tot stand tusschen liberalen en sociaal-democraten, om bij de herstemming voor den Gemeen teraad saam te gaan. De (oude) „Arnhem- sche Courant" was er vertoornd over, maar haar invloed bleek te zijn nul. Het compronis is trouw nagekomen. Op één na zijn alle rechtsche candidaten ge vallen. De socialisten zegepralen, dank zij de hulp der liberalen. Zóó wordt de antithese steeds duidelijker. De rechtsche kiezers zullen er zich niet door laten ontmoedigen. Integendeel. Met vernieuwden moed zullen zij aan 't werk gaan. Immershun nederlaag is heel wat gemakkelijker te dragen dan der liberalen zegepraal Zegepraal! Verdient de overwinning der liberalen dien naam? De deftige Arnhemsche liberalen, met schoone namen, met adellijke titels en praedikaten zij zijn broederlijk saam- gegaan met de socialisten. En zoo hebben ze 't gewonnen. Gebogen hebben ze voor de socialisten, de deftige Arnhemsche heeren. Aan de socialisten hebben zjj zich verkocht. En diezelfde heeren zullen we op Oranjedag vooraan zien staan in de betooging voor Oranje diezelfde heeren zullen we jaarlijks zien opgaan naar bet tuinfeest opHetLoo om te buigen voor de Koningintwee slachtig, ellendig gedoe. Neen, dan hebben wij honderdmaal meer respect voor den heer Troelstra en de zijnen wat betreft hun houding ten opzichte van Oranje. En tot de Arnhemsche deftige liberalen zouden we willen zeggenGe zijt nu toch ontmaskerd, weest nu consequent en blijft bij de socialisten, waar ge thuis behoort, en waar ge u blijkbaar best thuis gevoelt. Maar legt daar ook af uwe quasi deftigheid. Gij zijt geen haar beter dan de socialisten, maar verbeeld u dan ook niet het wél te zijn. Leg af dus uw oranjestrikje en tooit u met de roode das. Dat toch is de kleeding die u past. Op te komen voor Oranje zal voortaan de taak der Rechtschen zijn en zij zullen, gelijk steeds, zich daarvan best kwijten. De Arnhemsche liberalen zullen voortaan feest moeten vieren, niet op 31 Augustus, maar op den len Mei. Wèl bekome 'thun. („Centrum".) Naar uit Berlijn gemeld wordt is dhr. J. Marquart uit Leiden benoemd tot bui tengewoon professor voor de Arische talen aan de Universiteit te Berlijn. Na de teleurstelling, welke Amsterdam bij de raadsverkiezingen bracht, is het bericht der overwinnin g door Rechts op Links behaald, bij de herstemmingen te Rotter dam, over de geheele linie, een verademing In I werd Diemer (a.r.) herkozenen bleef de vacante zetel van Valk (a.r.) voor rechts behouden door de verkiezing van Tuinstra, een Chr historische. In II werd naast den socialist Spiekman die den aftredenden liberaal van Dorp vervangt, de antirevolutionair van Schelven, ter vervanging van diens geestverwant van Staveren gekozen en met hem de r.k. Minderop in plaats van den aftredenden liberaal Knottnerus. (De a.r. v Staveren zal over een paar weken gesteld - en gekozen naar men hoopt worden ter vervanging van den vertrokken antirev. Henkemans). In III werden de aftredende liberalen van Mierop en Dutlik vervangen door Kujik chr. historisch en v. d. Molen (a.r.). Deze laatste had slechts twee stemmen meer dan een der liberale candidaten. Ook werd de liberaal Eortuyen herkozen. In IV behield de liberale wethouder Muller zijn zetel, doch moest de vrijzinnig democraat Verheul zijn zetel met een meerderheid van ruim achthonderd stemmen verliezen tegen den katholiek van Rooy. In V behield de vrijzinnig demoeraat van Aalten zijn zetel maar de beide andere liberale aftredenden moesten plaats maken voor den antirevolutionair Kros en den r.k. van Winkel. De Rotterdamsche Raad is nu om Rechts 26. Links 19, waarvan resp. 13—1—6 liberalen, democraat en socialisten. De liberalen zonder socialistische hulp zijn in Rotterdam dus weg. (Wanneer in Goes dezelfde samenwerking bestond, en het beginsel boven persoonlijke neigingen werd gehouden, dan zou het te bezien zijn of Goes werkelijk vrijzinnig was. Red.) SPORT. De feesten der A. N. W. B. De Algemeene Nederlandsche Wielrijders bond, die gedurende de laatste negen jaar, telken jare haar leden een feest aanbiedt, zit niet stil om te trachten daar ook telkens een nieuwe attractie aan te verbinden. Zooals bekend heeft het bestuur ook dit jaar mede dank zij de groote mede werking van den afdeeiingsconsul in Zee land, den heer A. W. Berdenis van Berle- kotn en de andere consuls en leden van het Algemeen Bestuur in de ontvangende provir cie, maar niet minder door de aan gename en billijke regeling, welke met de directie der Stoomvaartmaatschappij „Zee land" getroffen kon worden, iets geheel nieuws aan de leden, althans aan 400 van hen iets kunnen aanbieden Het schoone eiland Walcheren en een klein deeltje van het trotsche Albion staat ditmaal op het programma. Te Middelburg i3 voor de buitenstaanden al heel weinig merkbaar geweest van de voorbereiding van dezefeesten,maardaarom zullen zij niet minder goed slagen, de namen van hen, die de feestcommissie vormen waarborgen zulks. Zatermiddag echter werden de Middel burgers er aan herinnert welk bezoek hun wachtte. Feestprogramma's werden ten verkoop aangeboden, de Nederlandsche driekleur en ook de Bondsvlag, blauw wit blauw, werd hier en daar ontplooid, maar het meest doeltreffend was zeker wel de keurige etalage welke in een tjjdelijk leegstaand winkelhuis in de Lange Delft, i3 ingericht. Daar kon ieder zich overtuigen wat door den toeristenbond in het belang van ieder, die van den weg gebruik maakt, doet wegwijzers, waarschuwingeasborden, atlas, reiswijzers, hulpkisten, kortom alles wat door den Bond wordt opgericht of uitge geven, kan men daar in oogenschouw nemen. Wij willen alleen nog noemen als iets op to date's, een bak met verbandmiddelen, zooals die tijdens de Europeesche rond vlucht door den Bond op verschillende plaatsen waren gedeponeerd om bij gelukkig niet voorgekomen ongelukken te gebruiken. Deze pakken zijn uiterst practisch ingericht Zij, die door de (talage aangetrokken zijn, en meer van bet werken van den Bond willen weten of Bondsleden, die een of andere uitgave bestellen willen, raden wij aan den winkel even binnen te loopen. De daar aanwezigen zullen op de meest hoffelijke wijze alle gewenschte inlichtingen geven. Men is dan ook in de gelegenheid eenige platen te zien, die zullen bomen in het 4e deel van het prachtwerk „Ons eigen land", dat door den Bond wordt uit gegeven. Als iets nieuws noemen wij nog een practische handleiding bjj het gebruik van den Bondsatlas en de ontwerpen van werf palen ten dienste van het watertoerisme. Doch niet alleen deze officieele tentoon stelling trekt de aandacht, een eind verder in dezelfde straat is er een die vooral om het geduld dat noodig is geweest om het geëtaleerde te vervaardigen alleen bewon dering zal trekken. De firma Van den Broecke Jutting, ijzerhandelaren, heeft in haar uitstalkast, een geheel uit spijkers, zoowel houten als ijzeren, kettintjes en wat verder tot haar vak behoort, vervaardigde kaart van Walcheren neergelegd. Deze kaart, waarop naast alle hoofdwegen, kana len, sporen en tramwegen ook de plaatsen worden aangewezen, waar wegwijzers en hulpkisten zijn geplaatst, is in alle onaer- deelenj zéér nauwkeurig afgewerkt. Zondagmorgen ten 12 uur brachten de gewone sneltrein en een volgtrein de feest gangers in Zeeland's hoofdstad aan, voor zoover zij niet reeds den vorigen avond waren aangekomen. Een vroolijk begroeten van oude beken den; een haastig zoeken naar zijn stalen ros, en dan in clubjes naar het ruime terrein achter de werkplaats van den Bondsrijwiel- hersteller, den heer P. J. Wijtenburg, in de Langedelft, om aldaar het rijwiel tijdelijk op te bergen. Direct daarna begaven de leden van het dagelijksch en algemeen bestuur en van de feestcommissie zich naar het stadhuis, waar zij in de fraaie raadszaal ontvangen werden door het Dagelijksch Bestuur. De heer H. P. den Bouwmeester, oudsce wethouder en loco-burgemeester, heette, namens het gemeentebestuur en namens de bui gerij, allen van harte welkom. Voorzeker was het, volgens spreker, een groote verrassing toen men vernam, dat de Bond dit jaar zijn feest zou vieren in de eenige provincie, welke nog niet per rijwiel te bereiken is. Spr. wees er verder op. dat de Bond in Zeeland en speciaal op Walcheren reeds veel goeds tot stand heeft gebracht, vooral door wegsverbetering en door het aanleggen van rijwielpaden. Hij is er van overtuigt, dat de meeste deelnemers Zeeland zullen verlaten met een „tot spoedig weerziens". Spr. eindigde met den wensch, dat de Bond moge groeien en bloeien in lengte van jaren De heer Edo Bergsma, algemeen voor zitter van den Bond, antwoordde en bracht dank voor de woorden, die getuigen, dat ook van officieele zijde het goede werken van den Bond erkent wordt De voorzitter wees erop dat feesten niet het hoofddoel is van den Bond, doch dat de A N. W. B. is een werkhond, die er zich op toelegt te werken in het algemeen belang door het verbeteren en veiligmakea van het verkeer. De feesten voeren ons tbar-s aldus ongeveer de heer Bergsma naar het prachtige kunstwerk, het aloude Middel- burgsche stadhuis en stellen de leden in de gelegenheid kennis te maken met de onmetelijke watervlakte. Spr. bracht dank aan de burgerij, welke den wielrijders zoo vriendelijk tegemoet is getreden en eii digt met een heildr-mk op Zeeland's hoofdstad en op haar bestuur Hierna trokken allen naar den lommer rijken tuin, waar aan lange tafels, onder de vroolijke tonen van een dames-kapel, een koude lunch werd gebiuikt. Te kwart over twee ving in de concert en gehoorzaal de algemeene vergadering van den Bond aan De voorzitter de heer, Ede Bergsma, heette de aanwezige leden van het alge meen bestuur, stemgerechtigde en andere leden welkom, waarna de notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Tot leden van de Balans-commissie werden herkozen de heeren uir. D. van Houten te 's Gravenhage, E. Kol te Amsterdam en K. Rovers te Schiedam en tot plaatsver vangende leden de heeren A Koolhoven en P. J. E. Lefebure, beiden te Bloemendaal. Door den penningmeester, den heer Sprenger, werd het verslag over den finan- tieelen toestand van den Bond uitgebracht, waaruit blijkt, dat de Bond in contanten, effecten enz. op 1 Juli jl. f73.883.05 bezat. Het aantal ingeschreven leden bedroeg op dien datum 30.303, doch 692 hadden hunne contributie nog niet betaald. De voorzitter bracht hulde en dank aan den heer Sprenger, die zijn ontslag als penningmeester genomen heeft, voor hetgeen hij steeds voor den Bond deed en voor de correcte wijze, waarop hij het beheer der bondsfinantiën heeft gevoerd. Deze woorden werden met applaus begroet. Uit het hierop door den secretaris, den heer L. C. Stefïelaar, uitgebracht zeer uitgebreid jaarverslag, teekenen wij het volgende aan „De Kampioen" heeft in verschillende opzichten verandering ondeigaan. De heer Pos werd om reden van overdrukke werk zaamheden als voorzitter der Redactie commissie vervangen door den heet Luijard. Aan den afgetredene werd op voorstel van den secretaris hulde gebracht. Door het aangaan van een nieuw contract met den uitgever, zal „De Kampioen" minder advertenties gaan bevatten, hetgeen ten goede komt aan adverteerders, aan lezers en door geringere portokosten ook aan de bondskas. Het hoofdconsulaat breidde zijn werkkring nog meer uit door niet alleen inlichtingen te geven over tochten te voet, per rijwiel of per auto, maar thans ook over ruiter- tochten. Het aantal aangevraagde douane- kaarten en internationale rijbewijzen was ook dit jaar groot. De wegencommissie deed weer veel in het belang van het toerisme, hier door het aanleggen van wegen of wielerpaden, daar door het verleenen van subsidie aan zulke aanleggingen. Strijd werd gevoerd tegen onnoodige vernieling van wegen, en circulaires daar over verspreid. De bemoeiingen op het gebied van het watertoerisme ondergingen belangrijke uitbreiding, hetgeen nader wordt toege licht. Op 31 December waren geplaatst 1754 wegwijzers, 401 waarschuwingsborden en 1845 voetpompen. De verbandmiddelen in dehulpkist werden verbeterd en in overleg met het Roode Kruis en het Oranjekruis werden de ver bandmiddelen thans ook voor onvermogende beschikbaar gesteld. De Bond steunt zooveel mogelijk de vereeniging, die werkzaam zijn iu het belang van het behoud van natuurschoon en werkt zelf ook direct in die richting. Stationsverfraaiing wordt ernstige studie gemaakt De luchtvaart kan op den steun van den bond rekenen, zooals bleek bij den rondvlucht, toen de inlichtingsdienst en de verbanddienst van den Bond zeer ge prezen werd. Met succes werd hier en daar gewerkt inzake het afschaffen van tollen; ook op dit gebied vond men echter tegenspoed. Na de bespreking van de bondsuitgave wordt medegedeeld dat van 1 Juli 1910 tot 1 Juli 1911 er 1232 leden zijn bijge komen en er nu werkelijk 30.000 leden zijn die betaald hebben (Applaus). Tot propaganda wordt ten sterkste aan gespoord en vervolgens herinnerd aan het overlij-len van enkele bekende bondsleden. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Ook werd goedgevonden, dat het dagel. bestuur een huis zal huren in Den Haag, waar het secretariaat en de administratie zullen worden ondergebracht en tevens het aangaan van een nieuw contract met de firma Roelants, inzake de uitgave van „De Kampioen". De voorgestelde wijziging in statuten en reglement werden met algem stemmen goedgekeurd. Ten slotte kwam een brief ter tafel van een Amsterdamseh lid, die een groot aantal grieven tegen de wijze van wirken van het dagelijksch bestuur had, hetwelk hij be schuldigde van het voeren van een monar chale regeering en dat volgens hem zoo spoedig mogelijk vervangen moet worden. Zeer ten genoegen der vergadering weerlegde de voorzitter stuk voor stuk iedere beschuldiging. De heer Otto Cohen bracht hierop groote hulde aan het dagelijksch bestuur en in zonderheid aan den voorzitter voor de wijze waarop hij don Bor.d leidt, waarop deze dankte, terwijl hij met het oog op de feesten nog dat.k bracht aan den heer van Berlekom, afdeelingseonsul voor Zeeland, met het oog op dieLS bemoeiingen. Na afloop der vergadering werd op het ruime Molenwater de eerste bondstocht geformeerd. Een 250 leden, voorafgegaan door politie te paard en per rijwiel en begeleid door padvinders en een aantal rijwielherstellers, reden vandaar over twee buitensingels en langs den steeds zoo mooien Koudekerk- schen weg, naar Vlissingen. Te zes uur ving in het Grand Hotel het groote Bondsdiner aan, waaraan als altijd een bijzonder opgewekten geest heerschte. Hetgeen ter tafel werd gebracht voldeed uitstekend, terwijl een leger be dienden zorgden voor een vlugge bediening. Als naar gewoonte werd slechts éénmaal het woord gevoerd en wel door den Bonds voorzitter, die een dronk wijdde aan „onze landsvrouwe". Deze dronk vond algemeene instemming, hetgeen bleek uit het donderend applaus. Gedurende het diner deed het original Weener Daines-orchester „Donauwellen" zich hooren. En nog had dit gezelschap zijn programma niet afgewerkt of op het terras van het hotel klonken reeds de eerste tonen van de muziek, die het ge zeischap „Ons Genoegen" daar deed hooren. Nauwelijks was het dessert binnen of alle feestgenooten trokken gewapend met stoelen naar buiten Het heerlijk zitje op het terras, verhoogd door het voor velen ongekende schouwspel van de rustige zee met de drukke scheep vaart, verhoogde de echt feestelijke stem ming en deed de vreugde ten top stijgen. Een goed geslaagd vuurwerk volgde en daarna bracht de steomtram „Walcheren" de dames en heeren naar de haven, waar de „Prinses Juliana" gereed lag om ge durende den nacht de feestgangers naar Folkestone te brengen; terwijl zij, die de reis naar Londen mee zouden maken, met de gewone mailboot den overtocht maakten. Het weer hield zich tot heden uitstekend, niet te warm, een uitgezochten dag. Vliegen. Nieuw vlieg record. Reuter seint uit Parijs, dt. 21 Juli: Volgen berichten in de avondbladen sloeg Loridan te Mourmelor, het wertld- record voor duur en afstand. Hij vloog 11 uur en 45 minuten en legde een afstand af van 750 kilometer. Een avatrice doodgevallen. ETAMPES 22 Juli. De aviatrice Moore deed een val met een biplaan uit 40 M. hoogte. Zij was op Blag dood. Henri Wijnmalen. Deperdussin. de fabrikant van vliegma chines, heeft van Wijnmalen uit B.eiins een telegram gekregen, waarin deze zijn bewondering uitspreekt over de „Oeperdus- sin"machine waarmee hij hoopt in den wedstrijd van den „Daily Mail"wedstrijd de overwinning te behalen. Vliegongeluk. Luitenant Girard maakte in de buurt van Bétbéoy een vlucht, toon een "remous" zijn toestel op den grond wierp. De avia- teur werd aan het gelaat en op het i(jf zwaar gewond. Men vreest dat hij inwendige kneuzingen heeft bekomen. Voetbal. Seriewedstrijden der G. V. V. „Do Zwaluwen". Door loting was aangewezen om tegen elkaar te strijden Holland iaOlympia. ConcordiaE. M. M. E. M. M.Concordia (00) (23) Op het terrein der G. V. V. „De Zwa luwen" had tusschen genoemde clubs een voedbalwedstrijd plaats om oe medaille. De beide clubs voerden twee maal strijd, doordat de eerste wedstrijd in een gelijk puntloos spel eindigde. De tweede wedstrijd eindigde in een 8—2 overwinning voorde Concordianen. Bij de rust was de stand 2 1 voor Concordia. Door deze uitslag kwam Concordia in den eindstrijd. Hollandia IIOlympia. 5—0. Deze wedbtrijd werd door „Olympia" gewonnen gegeven, zoodat „Hollandia" gemakkelijk in den eindstrijd kwam. Eindstrijd. ConcordiaHollandia II (02) Deze wedstrijd werd door „Hollandia" met 2 0 goals gewonnen. Beide doelpunten werden door de blauw witten voor de rust gemaakt. De „Concordianen" hebben zich goed gehouden door slechts met 2—0 van „Hollandia II" te verliezen, in aanmerking ger.omen dat ze reeds 2 wedstrijden (tegen M M.) achter den rug hadden en „Hollandia" versch in den strijd kwam. De referee was goed. Na afloop reikte de heer G. Boudens de medaille uit aan den caiptain van „Hollandia" en aan dencaiptain van „Concordia" een kistje sigaren, wat door beide dankbaar werd aanvaard onder driewerf hoera der aanwezigen. Alle wed strijden zijn uitstekend geslaagd. Installatie Burgemeester van Goes. De oudste wethouder de liocr D. D. van den Bout opent als fungeerend bur gemeester de vergadering en meldt, dat bericht ontvangen is van den heer I. D. Fransen van de Putte, dat hij verhinderd is de vergadering biji te wonen. Het eenige .punt va.il de agenda is in stallatie Burgemeester. De "voorzitter verzoekt den secretaris voorlezing van de benoeming door H. M. de Koningin van den heer J. B. de Beaufort tot. Burgemeester onzer ge meente en van het proces-verbaal van Gedeputeerde Staten, inhoudende mede- deeling, dat den heer De Beaufort als Burgemeester onzer gemeente is be- eedigd. De heer v. d. Bout neemt weer het woord en heet de nieuwe Burgemeester hartelijk welkom en wonseht he.m gel- luk met zijne benoeming tot Burgemeester onzer gemeente. Bij het vertrek van den vorigen Burgemeester was ieder vol ver wachting wien opgedragen zou worden de zorg over onze gemeente, daar dit ambt niet gemakkelijk is, ook wat betreft het financieel gedeelte, daar do uitgaven steeds vermeerderen met betrekking tot do eisehen van den tijd. Verwachtingen omtrent optreden van den nieuwen bur gemeester kan spreker niet hebben, om dat het de eerste jmaal is dat bij hom ziet en hem in het geheel niet kent, maar wensclit, dat er aangenaam zal; woe den samengewerkt, en kan verzekeren, dat de burgerij1' goed gezind is, dat. de raad bereid is zooveel in haar macht is hij te staan en inlichtingen te ver strekken en twijfelt dan niet of door de goede samenwerking zullen ook rijke vruchten door onze stad worden ont vangen, waarna hij de heer De Beaufort uilnoodigt hel voorzitterschap over te nemen. Zijn Edelachtbare neemt het voorzit terschap op zich en dankt den geacihten wethouder voor zijin Vriendelijke woor den en wenscht de verzekering te geven, dat zooveel in zijn vermogen is hij zal medewerken, dat de goede wenschon tol vervulling zullen komen. Hij betuigt zijn eerbiedigen dank aan H. M. do Koningin, die hem zoo groot vertrouwen schonk en benoemde tot Haar vertegenwoordiger, burgemeester dezer stad. In de G jaar, dat spreker in betrekking was als bur gemeester, zeide hij ondervonden te heb ben, dat dit ambt vele moeilijkheden met zich brengt op verschillend gebied ook wat betreft het administratief gedeelte, maar hoopt dat er een hoogst aangename samenwerking zal zijn zoowel met den raad als niet het college van Burge meester eu Wethouders. Hij1 verzekert, dat de overgang van een dorp naar een stad zooals deze, vreenul is, maar twijfelt niet of hij zal de be-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2