Ingezonden Stukken. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Rechtszaken. Correspondentie. Laatste Berichten. Afloop Verkopingen, Aanbestedingen, enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. ADVERTENTIËN. t Onbeschaamd. Oostburg. In bet kraDtje van Vorsterman van jl. lazen we over de stemming der voordracht voor het bestuur der Wielingen: „Uit de stemming bleek, dat de protestant moest geweerd worden. De vóórvergadering van den R. K Boerenbond had zeker al beslist, hoe te stemmen. En om geen abuizen te hebben, hadden velen de namen in in volgorde naast zich liggen of in hunne boekjes. De politiek gaat tegenwoordig al ver". Laten we even zien, of het geschrevene waarheid bevat. Het bestuur van de Wielingen bestaat uit 5 leden. Door de benoeming van het Katholieke bestuurslid Hendrikse (n.b. het eenige Katholieke lid in dat lichaam), tot griffier ontstond eene vacature en ook door het overlijden van Mr. Hennequin. In de Wielingen hebben de Katholieken eene groote meerderheid. Sinds menschenheugenis hebben wij geen noemenswaardig deel gehad aan het bestuur. Thans zijn we een klein deel komen opeischen, door de voordracht geheel uit Katholieken te maken. Daar in den regel de nummers één der voordracht benoemd worden, zullen er dus twee Katholieken benoemd worden. Dat noemt v. Oyen: politiek. Wij noemen het: recht. Doch dan zitten in het beestuur van het overwegend Katholieke waterschap nog 3 protestanten. De bestuurszetels zijn dus lang niet evenredig verdeeld. Nu kunnen we niet begrijpen, dat het Kamerlid, die, naar men zegt, zoo uitstekend met polderzaken op de hoogte is, durft schrijven, dat in dit bestuur de protestanten geweerd worden Neen, mochten de zetels evenredig verdeeld zijn, dan zouden wij er rechtshalve 3 moeten hebben. Hopen we, dat hiernaar gestreeft zal worden, opdat het met de liberale overheersching spoedig gedaan zij. We hopen, om met de „Middelburger Ct." te spreken, dat ook hier de „stille machten" eens flink beginnen te werken! Dezer dagen ging een 70-jarig Katho liek kiezer, thans in het St. Anthonius Gesticht alhier, nog vol ijver ter stembus naar het twee en een half uur van hier gelegen IJzendijke, om zijne stem uit te brengen. Een voorbeeld voor velen, die niet eens een gang maken en in de kom wonen. Woensdag jl. werd hier het Zomerfeest gehouden der Christelijke Jongelingsver- ecnigingen op eene weide in de Oude stad. Do muziekgezelschappen van Cadzand en Retranchement verleenden hunne mede werking. Dank zij het mooie weer werd het het feest druk bezocht. Dhr. L. Doelder, marechaussee bij de brigade alhier is verplaatst naar Axel Cadzand. De hier gekampeerde kust wacht, bestaande uit acht matrozen, hield dezen Maandagavond eene goedgeslaagde oefening in het seinen met lichten van onderscheiden kleur. Velen hadden zich des avonds naar de duinen begeven om het schouwspel te bewonderen. Boschkapelle. Deze week heeft men het perceel koolzaad geoogst, waarin vooreeni gen tijd een aantal kippen en gordijnen werden ontdekt, vermoedelijk van diefstal alkomstig. Nn werden nog een fietspomp en een paar mooie pantoffels gevonden. Aardenburg. Donderdagmiddag j.l. is tot ontvanger-griffier van den Bewesten Eede polder, Bezuiden St. Pietersdijk en Papen polder benoemd dhr. L. J. M. Blondeel alhier met 18 van de 24 stemmen. Op dhr. Woitiez te Sluis waren 4 en op dhr. v. Vooren te Eede 2 stemmen uitgebracht. Waterlandkerkje. Tengevolge van het heerschen van het mond- en klauwzeer gaat de geitententoonstelling met de a s. kermis niet door. IJzendijke. Dinsdag jl. had dhr. C. Antheunis, brouwer alhier, het ongeluk bij het openzetten van eene kraan een straal heet bier tegen het lichaam te krijgen. Hij bekwam leelijke brandwonden. Dadelijk werd heelkundige hulp toegediend Koewacht. Woensdagnamiddag werd hier ten huize van den heer E. de Vleeschouwer eene vergadering gehouden van stembe voegde ingelanden van den polder „Oud bewesten blij bezuiden". De rekening over het dienstjaar 1910/11 werd nagezien en goedgekeurd. Uit deze rekening bleek, dat het bestuur voor den aanleg van den steenweg door de Klapstraat en de Koestraat een 4 percent geldleening had gesloten groot f 18000; waarvoor ieder jaar f500 wordt afgelost. De ontvangsten bedroegen f 13911,845 de uitg. f 13542,04; zoodat er een batig saldo was van f 349,80s. Vervolgens werd vastgesteld de begrooting voor het volgende dienstjaar sluitende in ontvangsten en uitgaven op f 3209,58B. Met algemeens stemmen werd tot ge zworen herbenoemd de heer H. Bonte, alhier. Op enkele plaatsen begint zich de gevreesde aardappelziekte te vcrtoonen. Ook beginnen de aardappels op de hooge zandgronden te lijden van de groote droogte. Waarschijnlijk zullen op die soort van gronden, zoo er niet spoedig regen valt, de aardappels klein van stuk blijven. Deze week is door Belgische land bouwers hier en in de omliggende gemeen ten veel haver te velde opgekocht. De prijs liep van 200 tot 300 francs per gemet naar kwaliteit, afdoen en vervoer voor rekening van den kooper. Deze haver gaat ongedorscht naar België; wijl ze dan vrij van invoerrechten is. De haver is over het algemeen dit jaar van goede kwaliteit. Gemeenteraadsverkiezingen. Hulst Herkozen de heeren F C. O M. Hombach met 214 en C. J. Burm met 187 stemmen. Gekozen de heeren P. J. Borm met 242 en J. F. van der Walle met 178 stemmen Herstemming tussehen de heeren J. E Tricot met 166, Th. C. Fassaert (aftr.) met 164, J. B. de Boy met 136, J. Ph. C. de Paepe met 132, D. F. v. d Heijden met 125 en A. Hangelbroeck met 120 stemmen. Het aantal kiezers bedraagt 406 en hot aantal geldige stemmen 347. Sas van Gent Herkozen de heer J. V. Oole met 102 stemmen. Van de 230 kiezers leverden 148 geldige biljetten in. IJzendijke. Bij de stemming verkreeg de heer Em. van Hijfte niet 234 maar 196 of, volgens andere opgaaf 191 stemmen. Dit was een gevolg van een drnk- of schrijffout. M. Ct. Clinge. Bij de Woensdag 12 Juli gehou den herstemming voor één lid van den gemeenteraad is gekozen de heer J. van Damme met 83 stemmen. De heeren P. Bolsens en C. de Bruijne kregen respec tievelijk 37 en 68 stemmen. Waterlandkerkje. In de vacature-L. Sturm is tot lid van den raad bij enkele candi- daatstelling gekozen dhr. J. B. Sturm Lz. Retranchement. Aan de gehouden stem ming namen 118 van de 140 kiezers deel. Herkozen werden dhrn. A. Risseeuw met 64 en P. Risseeuw met 74 stemmen. Her stemming tussehen dbrn. J. Cambier met 45 en I. PoisoDnier met 59 st. (aftr.) Dhr. P. de Ridder verkreeg 41 st. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Een zilveren pastoorsjubilée. Zilver zal weldra het hoofd, het denkera- hoofd omkransen. Hoe gaarne zouden wij, inwoners der stad, opgaan naar het stille gebouw, in het lommerrijke loof bedolven, omstoeid door hooge boomen, waar nooit de arme tevergeefs aanklopt, waar ieder welkom is, zoowel de Katholieke geloofs genoot, als de andersdenkende broeder, in wien de beminde bewoner eveneens zijn evennaaste ziet, waar de jubilaris 25 jaren woonde. Geen prachtversiering 1 Geen druk gedoe van optocht en hulde! Geen kerkplechtig heden, waarbij het orgelgegalm vereend met dank- en smeekgezangen door Gods huis weerklinken! Geen klokkengebeier! Geen praalvertoon 1 Geen statige receptie 1 Geen welgekozen toespraken 1 Hoogstens een vlaggengewapper van de dankbare be woners der omliggende huizen Het feest zal bescheiden zijn, zooals de feestvierende bescheiden is. Het zal een eerbiediging der wenschen zijn van den eenvoudigen jubilaris. 25 jaren heeft de herder zijne kudde geleid met een voorbeeldige ijver, met een tact, die ieders bewondering afdwingt. Teisterden ook roeringen de omgeviDg, de kundige pastoor heeft uit zijD parochie alles weten te weren, wat nadeelig was voor zijne geloofspartij. Bemind door zijne paro chianen, gezien en gespecteerd door de andere inwoners is Z.Eerw. gevreesd door zijne tegenstanders, want scherp, niet kwetsend is zijn woord en pen. Wij kennen die pittige artikelen in de velschillende tijd schriften. De nederige schrijver toekende wel niet met zijn naam, maar men kende den stijl, den ridderlijken, in weinig woorden veel zeggenden stijl van pastoor Kerstens. Als veelzijdig ontwikkeld man, beoefende Z Eerw. ook de sohoone muziekkunst. Met waardeering wordt door deskundigen ge sproken over zijne composities. Wat heeft het Neuzensch muziekkorps niet aan den bekwamen musicus te danken? Zal de in aanbouw zijnde school, door hem in den avond zijns levens begonnen, zijne verdiensten niet vermeerderen? Ik zou voort kunnen gaan om het vele goede van den zilveren jubilaris te schetsen, ik vrees echter den nederigen man hiermee geen genoegen te doen. Een gelukwensch voor den grijzen waardigen priester, den ijvervollen herder, den talentvollen schrijver, den kunstiger: musicus, den helper van vele werklieden Zal het feest niet openbaar zijn, zelfs de juiste datum houdt men verborgen, in stilte zullen de dankbare parochianen hunne gebeden ten hemel zenden voor den grijzen priester, die zooveel voor het geloof gedaan heeft in onze plaats. Spaar, o God, nog lang onzen pastoor! Neuzen, 14 Juli 1911. W. Mijnheer de Redacteur, Mag ik een klein plaatsje verzoeken in Uw blad voor eenige opmerkingen? Zjj betreffen de gemeenteraadsverkiezingen van Aardenburg. De Katholieken, uitmakende de meerder heid der bevolking, zullen voortaan verte genwoordigd zijn door één Raadslid. Om 't verlies van den tweeden zetel behoeft men niet ai te zeer te jammeren, aangezien 1 tegen 6 zoowat evenveel kan als 2 tegen 5, dat is te zeggen, een heel klein beetje. Maar toch dienen we al onze krachten in te spannen en te zorgen, dat in 1915 de heer Wijffels niet uitgesmeten wordt. Eén Roomsch Raadslid blijft voor ons a 11yd van veel waarde. Nu kunnen vóór 1915 de toestanden misschien veel veranderd zjjn maar dan zullen we ons zelf sterk moeten maken en niet moeten hopen op de wel willendheid van anderen. Want dan kan de Raad wel eens worden, zooals nu bet college van regenten van 't Gasthuis samen gesteld is en zooals den 7 Juli 't stembureau was. Wat zouden we er toen niet voor gegeven hebben, wanneer ten minste één Kath. lid van 't stembureau had mogen zijn. Over het vallen van den heer Van den Hemel wil ik het nu niet verder hebben. Hij is gevallen, doch met eere. Mijn deel was te wijzen op een verschijnsel, waarmee we ons vooideel kunnen doen. Wanneer we nagaan, hoe tussehen som migen onzer tegenstanders de hevigste twisten bestaan hebben en ten deele nog bestaan, en zij toch, alles vooreen oogenblik vergetend zoo broederlijk mogelijk, opge trokken zijn tegen het zittende Roomsehe raadslid, dan ligt daarin voor ons eene duidelijke aanwijzing, dat in zulke dagen onder ons niets anders mag bestaan dan het verlangen om voor zjjne partij op te komen. Niet dat er reden is tot klagen. Integen deel. Niet minder dan 162 stemmen zijn op onze 3 candidaten gezamenlijk uitge bracht. wat voor onze partij een mooi cjjfer is. Maar toch, heel enkele stemmen zijn verloren gegaan en zoodoende ten goede gekomen aan degenen, die in de laatste tjjden in Aardenburg bezig zijn om de Katholieken overal uit te verwijderen. Het zou mij niet verwonderen, wanneer we een volgenden keer konden zeggenvan de stemmeD, door Katholieken uitgebracht, is er geea enkele verloren gegaan. Bij de eerste gelegenheid de beste dient door ons getracht te worden, den tweeden zetel te heroveren. Hulp van niet-Katho- lieken mag daarbij hoegenaamd niet ge vraagd worden. Wordt die toch verleend, wij zullen dit weten te waardeeren als een bewijs van 't verlangen om op goeden voet met ons te leven. En blijkt eenmaal de geest van uitsluiting (van uitsuiijtiug mag ik wel zeggen) uitgestorven, dan hoop ik dat hij de Katholieken alle gevoel van wrevel over het op 7 Juli gebeurde zal opgehouden hebben. Wie het wel meent met Aardenburg, moet den vrede begeeren. U, Mijnheer de Redacteur, bij voorbaat dankend, blijf ik met hoogachting, Uw dienaar, L. de Kok. Aardenburg, 12 Juli 1911. Katholieke feestdagen. De „Köln. Volkszeitung" maakt melding van een nieuw „Motn propriowaarin Z. H de Paus bepaalt dat de feestdagen van Sint Jozef, H. Sacramentsdag en Sint Jan en nog eenige andere voortaan zullen worden gevierd op den daaropvolgenden Zondag. Overgangsexamen Rijks H. B. S. Goes. Van I naar II. Bevorderd: H. F. Adam, M H. Bartelse, G. A. Biok, A. Bruinshoofd, J. C. Koert, S. J. Koert, H. J Noteboom, E. Pols, W. J. van Schaik, J. L Witte, J. P. Duvekot, E v. d. Hoek, J. v. d. Kreeke, P. O. Lindenbergh, J. D. van Melle, Th. E. M. Mudde, Ma. Nieuwenhuijse, A. T J. de Vos, Wa. Warnsinck, L. Welleman en H. P. M. Witkam. Voorw. bevorderd: M. Th. A. van Bruggen. Niet bevorderd3. Van II naar III. BevorderdW. N. de Blaeij, H. M. Boluijt, W. P. Boone, L. J. M. van Bruggen, Ha. de Buck, A. A. W. v. Heel, J. M. Korstanje, Ja. v. d. Kreke, A. J. v. Luijk, M. Meeuse, H. O. de Raad en W. H.Wessel. Voorw. bevorderd: J. H. Noteboom.^ Niet bevorderd5. Van III naar IV. Bevorderd: 0. A. Duvekot, W. A. Du vekot, G. J. v. Dijke, P A. J. Elstnan, J M. Goeman, W. Joziasse, Chr. v. Leussen, E. Th. Mudde, M, D. Ramondt, P. Sonke, O. van Bruggen, J. C. Dekker (toeh P. J. Drost, Ae. v. d. Wart en I. K. Wessels. Niet bevorderd: 11. Van IV naar V. Bevorderd: M. v. d. Bout, Wa. Coenen, J. H. Donner, O. de Hoogh, B. de Hoogh. M. v. Kalmthout, M. Lunenburg, E. B. Meloen, A. A. Meulendijk, A. Minderhoud, P. J. van Putte, R. Sturm, H. Fagel (toeh.) en L. Endres (toeh.) Niet bevorderd 5. Na gehouden examen zjjn tot de le klasse der Rijks Hoogere Burger School alhier toegelaten J. Nieuwenhuijse, J. J. Willemse, C. Koojjman van Kruiningen, C. Tolhoek van Wilhelminadorp, L. J. Overbeake van Wolfertsdijk, W. J. M. Vroole van Elle- wout3dijk, J. Neervoort van 'sGravenpolder, J. J. van Gorsel van Krabbendjjke, L. P. Maas van Kortgene, J. M. Janssen, J. Rosier, J. Smijtegelt Bedet, J. van der Wart, L. A. van den Berge, H M. Clement, Jan Duvekot van Goes. Aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg zijn bevorderd van de eerste tot de tweede- klassel, voor alle vakken onvoorwaardelijkL. Alberge, J. A. Berger, B. Blankert, P. J. Dingemanse, W. II. de Feijter, W. van Halaïst, S. .1. Hag-e, J. W. B. Hioolen, L. A, van Houte, L. F. Jansen, S. .1. Linidenberg, R. N. M. A. Malotaux, L. de Regt, J. C. B. Simons, G. J. Slagter, I. VeTstraate, M. J. Verhulst, A. J. van der Weel, P. M. van der Weel, W. A. Weijrr- man, A. D. L. Wortman, P. J. de Broekert, U. A. A. Co Hot d'Escury, II. H. Dalman, J. J. Diesoh, A. M. W. J. Hammialciher, C. L, Hack, L. de Klerk, C. T. M. van der Linde, Cl F. W. -Minderhoud, L. C. M. W. van der Meer, .1. de Nood, C. Polderman, T. P. Roest, \V. E. Sprenger, H. M. H. Vermeulen, P. M. Verste]]», P. A. Weiman, S. Wentzel, J. J. de Wolf en W. A. Zijlstra; afgewezen zijn 10 Leer lingen. Van de tweede tot de derde klaisse, voor alle vakken onvoorwaardelijkF. W. Adriaanse, M. W. Boasson, P. E. de Bree, P. M. Gevaal, J. H. van Haarst, J. van der Harst, L. J. Hertogs, W. M. Janse, M. F Janse, J. J. Kwak, S. B. Lu ij mes, J. M. L. van der Moer, J. Mij's, J. C. de Steur, A. M. van der Weel, W. J. Adriaansen, H. A. Bnrentsen, 1'. C. Bou- tens, G. A Entink, F. W. Bering, P. van Hoeve, J. Joosse, J J. C. Kraamer, J. H. W. Koevoets, J. M. O. Motké, J. P. I. Sprenger, L. Vermeulen en J M. 1de Vos; voorwaardelijk 3 en afgewezen 9 leer lingen. Van de derde naar de vierde klasse, voor alle vakken onvoorwaardelijkV. Amadio, J. Diekker, F. T. W. van den Ende, J. D'. Hatting, L. J. Hioolen, J. W. N Jansen, A. Joosse, M. J. Klaassen, A. Lombaard, P. J. van Miert, E,. Peek, M. Struvé, D. B. Talmal, L. Verhage, D. Vermeulen, A. J. Vertregt, J. Baunioux, C. E. Bleeker, A. P. Bliek, 1'. J. van der Hell, W. Hildernisse, Cl J. van der Linden, G. M. Minderhoud, A. Mos, C. J. A. van de Putte, J. F. Boast, J. P. Schol- tens, H. D. J. Swaters, J. Tichelman en A. II. de Vos; afgewezen zijn 8 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse, voor alle vakken onvoorwaardelijkJ. C. A. Berdenis van Berlekom, P. W. J. Biesen, P. M. Contant, J. L. Hertog.si C. de Hoogh, S. P. van Houte, J. Jonker, M. de Kam, .G. A. van Klinkenberg, A. J. Louwarse, J. B. do Meester, H. Nijk, W. H. Risseeuw, C. J. M. Sutherland, J. van Tiel, J. A. de Wolf, H. J. Dironkers, J. F. Graadt van Roggen, G. A. van der Harst, A. Hijmans, J. J. de Konink, H. de Munok, A. Pieters, A. Roos, P. A. Vermeulen, M. M. de Vos, W. van der Zand», voor enkele vakken W. de Pierre en afgewezen 8 leerling»». De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens mishandeling: F. J. de W., 17 j., land bouwersknecht te Hulst, f3 b. s. 1 w. tuchtschool, J. F. de R., 27 j., visseherl te Graauw, 14 d. gev.straf, W. B., 21 j., landbouwelsknecht ite Axel, f 7 bl s. 7 d. hl; verduistering: M. IC., 12 j., loopjongen ite Koudekerke en J. P. de Wl, 15 j., sla gersknecht te Middelburg, f7 h. s. 14 d. tuchtschool; belemmering van een door een ambte- naar ondernomen handeling: D. H., 28 j., arbeider, en I.. van 'tWl., 20 j., boe renknecht, beiden te 's Heer Aremdskerke, ieder f 10 b. s. 10 d. h.; wedea'spannigheidW. M., 23 j., klinker te Rotterdam, f 10 b. s. 10 d. h. overtreding van de Middelburgscfie MelkverordeningL. B„ 46 j., landbou wer te Middelburg, met vernietiging Van het vonnis Va,n den kantonrechter le Mid delburg, tot f 10 b. s. 10 d. hi. vrijgesproken: F. H., 36 j., te Hulst, beklaagd van misjiandeling. Bij beschikking van de rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding van dan be klaagde in de zaak tegen G. v. d. BI, 32 j., koopman, wonende te Vlissingen, thans gedetineerd, beklaagd van Verduis tering. Mej. T. M. Krabbendijke. Uw stuk wordt in ons volgend nummer geplaatst. Red. Een kiezer. Uw stuk is wel wat per soonlijk en daarbij ongeteekend. Daarom hebben wij het niet geplaatsb Red. Goes. Benoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer J B. DE BEAUFORT, thans burgemeester van Renswoude (U (Dit bericht, ons: telegrafisch toegezon den, werd nog hediennamiddag in de stad gebuiletineerd.) Middelburg Het Hoofdbestuur der Maat schappij van Landbouw besloot heden de Provinciale Tentoonstelling uit te stellen tot September 1912. W-el zal een tentoonstelling van vruch ten op stam gekeurd plaats hebben. De algemeene vergadering zal geschieden te Goes einde Augustus, gezamentlijk met die tentoonstelling. Den Haag. De Hooge Raad heeft ge concludeerd tot verwerping van beroep tot cassatie in zake den moord op haar mevrouw door Imke Beetsma met Piet Ronner. Amsterdam. Naar „Het Volk" ver neemt zouden door de Spoorwegdirecties met de regeering besprekingen worden gevoerd om teneinde een verdere uitbrei ding der voerliedenstaking te voorkom»» en in verband met den besteldienst op de spoorwegen ter vervanging van sta kers militairen te krjjgen. Amsterdam De staking der voerlie den breidt zich uit en omvat thans 350 man. Postkarren en andere wagens rij den met een militair of politieagent naast den koetsier. Amsterdam. De Prins Willem V der Kon. West-Indische Mail is kunnen ver trekken, zonder dat eenig incident voor viel. Leeuwarden. De toestand der ge wonden (zie onder sport in dit nummer) is van dien aard, dat niet direct het ergste behoeft te worden gevreesd. Mevrouw Van WinkelGroothuis is echter niet bui ten levensgevaar. Olieslagers is geer onder den indruk van het schrikkelijk ongeval. Zijta machine is, behalve de motor, op verschillende plaatsen beschadigd. Heerenveen. Met het oog op het ge beurde te Leeuwarden is de vliegweek alhier afgelast. Sarrajossa. Bij: de stakingsonlusten werden 30 personen gewond en 40 gear resteerd. De winkels zljin gesloten, de bladen verschijben niet. De civiele en militaire goeverneur confereerden met elkander ter bespreking va.n den toe stand. Kloetinge Bijl de op heden alhier door notaris W. van Campen voor de erven van den heer J. Westdorp gehouden ver- kooping, is gekocht: Het huis no. 182, met schuur en erf, in de Groe te Kloetinge, kad. sectie D no. 535, groot 78 c.A., door dhr. J. M. Straub te Kloetinge, voor f 805. Het nieuw gebouwd huis no. 181, in de Groe te Kloetinge, kad. sectie D no. 639, groot 40 ct.A., door dhr. Straub voor noemd, voor f 795. De schuur met tuin of bouwterrein in do Groe te Kloetinge; kad. sectie (Dl no. 602, groot 9.97 A., door dhr. A. de Jonge te Kloetinge, voor f 1110. Het bouwland en boowkweekerij' in den Zuidhoek te Kloetinge, kad. sec.tie D no. 558, groot 42.30 A., door dhr. A. Proos te Kloetinge, voor f 1120 den hoop. Het huis en erf te Goes aan de Lange V ernststraat, wijk C no. 140, groot 42 ci.A„ door dhr. J. C. de Buck q.q. te Goes, voor f q790. Goes. Gehuwd 13, Johannes Leonardus Capello, 21 j. jm en Wilhelmina Maria Anna Elizabeth Walrave 27 jd. Middelburg. OndertrouwdP. Boone, jm. 22 j. en S. de Wolff, jd. 19 j.J. Bosschaart, jm. 24 j. en T. Gernler, jd. 20 j.; C. Hoogerheide, jm. 29 j. en J. Cle ment, jd. 29 j.; L. P. J. Sulkers; jm. 26 j. en C. J. Sloover, jd. 24 j. GetrouwdL. L. Hendrikse, jm. 22 j. en E. J. J. Mulder, jd. 23 j.F. Laroas, jm. 23 j. en A. Metron, jd. 21 j.; G. J. Maas, jm. 26 j. en M. Beckers, jd. 26 j. Overleden: A. Ver,straat», vrouw van A. Dijke, 32 jaar. Tholen, 11 Juli 1911. Jarige Zeeuwsche tarwe f8,50af 10, haver f3,50 a f4,50; rogge f 5,50 af 6, wintergerst f 4,60 a f 6,20, aardappelen blauwe f 4,80 a f 5,60; witte f 4,80 a f6,60 per HL., uien f 0,a f 0,per 50 K.G.hooi f 20 a f 25 per 1000 KG. stroo f7,a f 11,— per 100 bossen; zomergerst f a f4,50 per HL. Middelburg, 13 Juli 1911. Ter graanmarkt van heden was wederom weinig aanvoer. Tarwe iets vaster en hooger betaald. Van het nieuwe gewas werd een enkel monster karweizaad getoond, wat wegens den hoogen vraagprijs onverkocht bleef. De prjjzen waren als volgt: Jarige tarwe1 8 k f8 50 Nieuwe tarwe8.26 k 0. Officieele noteering van den m arktmeester. Boter f 0.70 a f0.75, voor particulieren f 0.77 s per i/„ kilo. Eieren f 3.90, voor particulieren f4.30 per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter van de 1andbouwvereenig i n g Boter t 0.70 k f 0.75, voor particulieren f 0.77 s per 1/, kilo. Eieren f 3.90, voor particulieren f 4 30 per 100 stuks. Zierikzee, 13 Juli 1911. Boter f 0.62s k f 0.67s per J/2 KG. Eieren f 1.4 f 1.05 kleine eieren f 0. eendeieren f 0.— per 25 stuks. Aanvoer boter 108 K.G. Aanvoer eieren 1800 stuks. Hiermede betuig ik mijn harteljjken dank aan hen, die bij de j.l. Gemeente raadsverkiezing mijn herbenoeming voor Lid v. d. Gemeenteraad mogelijk maakten. H. VAN IWAARDEN. HeinkenszaDd, Juli 1911, Harteljjken dank betuigen ondergetee- kenden aan de kiezers en voor de vele bewijzen van belangstelling van alle zjjden ontvangen bjj hunne benoeming tot lid van den Raad der gemeente Driewegen. JOH. VAN OOSTEN. C. DE JAGER.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3