Veeteelt. SPORT. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. UIT DE PERS. GEMENGD NIEUWS Laatste Berichten. Correspondentie. Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. Marktberichten. s. 1 w. tuchts., te Samtvliet, J. |te Ierseke, ieder A. M. A dr. te d. b., H. A. v. M. it© Santvliet,; pen naam: J. O. en f 5 b. s. 3 tide anders afge- InL. V. Az. te In 0. M.Jdr. te Ih. I. te Goes, A. K. d. h„ H. C. G. h. J V. te Hansweerd p. W. I. C, W, te Arends- |ertsdij'k, .1. G. te leerplichtwet, J. Colijnsplaat ran I. N. te 's Graven.- II. wegen en voet- ïtigd het verstek- 1:1., waarbijl A. H. y. Polderregl. werd f3 b. s. 3 maai bhrijft ona ize streken zeldzaam egen zomer, begint, etreft, er minder eze veldvruchten toch oogte geleden, zoodat 7 los laten en er veel gekomen. De groei :t weinig getemperd bij massa's inzit, Lrt van wordt, eeft zijn bieten met daar de luizen zich lestelen is het haast ereiken, zoodat deze resultaat is gebleven. telken. Iche landbouwbladen [rhaaldelijk adverten- »ts worden gevraagd, ken. Onze Oosterbu- .at er aan goed mel en daarom betalani urne met klinkende lölker, toch kan in 100 Mark per jaar iemand, die slechts [mhedrn op de boer- tschijnt men aain die [e te hechten en som- achten het zelfs be- .eid zich die kennis Joet het er weinig toe den verricht, als dia uitgevoerd. In een mwkeurig acht wordt ten, lijdt men schade, alt er, niet het voor dat er te verkrijgen niet goed worden men dadelijk reeds tevens blijft juist de achter. Bij nauwkeu- [eken, dat in de eerste pGt. vet in de melk Je allerlaatste stralen te bevatten. „De laat- vet erop", die waar- proeve al heel duide- [vet moet toch de boter uitmelken der koeien irste vereischte, want .oosd, dan gaat de pro achteruit, de melk- iet zooveel melk af. :an soms zulke minden dieren wel weer, in zeker is dit niet, en van den aainvang af is er later geen her- Bij niet goed uitmel- ltijd een weinig melk achter en staat daar Mniging door bacteriën,; nleiding kan geven tot den volgenden melktijd van den uier. Een goed it het product zoo zui- ijfc te houden. Die gaat landen a^n het ,werk, den uier en de tepels eden en, melkt de eerste den emmer. Hij zorgt leren zacht te behande- vriendelijk toe in plaats en te stompen, wijl hij kalmte bevorderlijk zijn .ie van veel melk. De laat bij sommige mel- te wenschen over. Er i veel aan de tepels ge- toch volstrekt niet noo- melk zich uit de klieren n den melkboezem, wel- 3n tepel ligt, dan wordt er gedreven door zacht rukken, dan door tretk1- lkers drukken dan ,ook an, terwijl zij' den tepel beneden drukkend met omklemmen. Zoo wordt de dieren geen martö- weldadige ontlasting van vormende melk in de Vliegen. De Groote Rondvlucht. De totale classificatie voor de geheele rondvlucht is als volgt: 1. Beaumont 58 u. 36 m. 2. Garros 62 u. 20 m. 3. Vidart 73 u. 28 m. 4. Gibert 90 u. 28 in. 5. Kimtnerling 93 u. 3 m. 6. Renaux 110 u. 37 m. De door ben verdiende prijzen zjjn de volgende: Beaumont 127.650 frankeD, Garros 56.225 franken en Vidart 54.300 franken. Voor de anderen is het totaal bedrag nog niet aan te geven daar de verdeeling der prijzen afhangt van de aankomst der anderen, die in de vorige étapes beter tijden maakten. Beaumont's totale winst bedraagt frs. 150.000. Gedurende de vliegweek te Leenwarden van 12 tot 16 Juli a s. zullen door de navolgende aviateurs vliegtochten gemaakt worden: John Max Olieslagers, met zjjn monoplan Blériot; René Cosic, met zijn biplan Volsle, en Jan van Brussel, met zijn grootmodel eendekker. Liitge wil vliegen maar kan niet. Busch, de impreseario, in een netelige positio. Alles loopt nog goed af. Wjj hebben den heer Lütge vanuit Dordt te 's Gravenhage zien aankomen en gehoord van zijn plannen om op Duindigt te vliegen. Ziehier wat de „Nieuwe Courant" (Ochtendblad 8 Juli) hieromtrent meldt Zooals de lezer uit ons vorig Ochtend blad heeft vernomen zou Lütge vanaf heden, Zaterdag, op Duindigt vliegen, maar op het laatste oogenblik was er verandering in dit plan gekomen, en werd besloten reeds gisteren de entree-hekken voor het publiek open te stellen. Er was aan deze wijziging echter niet voldoende bekendheid gegeven, zoodat toen wjj omstreeks zeven uur op het terrein kwamen er slechts weinig publiek ep den vlieger wachtte. Deze verscheen even daarna en besloot niettegenstaande den vrjj krachtigen wind toch op te stijgen. Spoedig zat hij op den stuurstoel, de motor sloeg dadelijk aan en het toestel rolde voort in de richting van Wassenaardoch het verliet den grond niet. We zagen het hoogtestuur niet omgegooid worden en aan het eind van den baan, bij den spoordjjk van de Electrische stopte de machine. Lütge liet het toestel omdraaien en opnieuw den motor aanzetten, doek ditmaal wilde deze niet pakken hoe vaak Emile, de mecanicien den schroef ook omrukte. Ten slotte stapte de aviateur er uit en gaf orde de machine naar den hangar te duwen. De bougies waren vuil eu de motor moest eerst nog eens geducht ge repasseerd worden Toen gebeurde er iets wat wij ons nóg niet kunnen begrijpen boe het heeft kunnen plaats vinden. De secretaris van Lütge, de heer Busch, zelf' leerling-aviateur, beweerde dat bet niet aaD den motor lag, en om dit te bewijzen sprong hjj in het vliegtoestel en tiet nogeens den schroef omtrekken. Onmiddellijk pakte de motor en daar eigenlijk niemand de staart vast hield ging de machine er spoedig met een reuzenvaart van door, recht op het publiek aan. De mécanicien, opzij gesprongen, holde er achter aan en wierp zich met nog een ander op het achterstuk om te trachten, het op hel geslagen toestel nog te remmen doch daar was nu geen denken meer aan. In minder dan een seconde misschien was de machine met Busch het terrein afgerend en naderde nu het uiteenstuivend publiek. Een jonge dame kreeg een zenuwtoeval en ook wij zagen een verschrikkelijk ongeluk aankomen. Op dat oogenblik echter wierp Buseh het stuur om en zwenkte naar rechts. Een toeschouwer die daar bij bet bek stond en nu op eens het toestel met een sneltreinvaart op zich af zag komen, sprong als een hazewind de omhei- over en zette het op een loopen. Busch btond nu overeind in den stuur stoel met de armen ten hemel, en toeD hij zich op het hek zag toe rennen sprong hij uit de machine. Het volgend moment vloog deze tegen de houten omheining van de renbaan. De schroef rukte het hek uit den grond en versplinterde het en alsof er geen hindernis stond suisde de machine verder. Nu was het echter spoedig gedaan de schroef was bij de botsing totaal ver splinterd en dus kwam bet toestel weldra uit zichzelf tot stilstand. Wonder boven wonder was alles nog goed afgeloopen. Busch stond onmiddellijk weer overeind en was er zonder eenig letsel afgekomen. Alleen de schroef was er geheel af en de as van den motor en een steunijzer van een der vleugels een weinig versteld. Een tweetal dagen zuilen noodig zijn om een en ander weer in orde te brengen. Jammer voor den bekwamen aviateur dat hij door de heetgebakerheid van zijn impresario thans een korten tijd tot werke loosheid is gedwongen. Verschillende prijzen waren juist door Haagsche sportvrienden naar aanleiding van zgn aanwezigheid uitgeloofd, o. a. een tweetal voor een vlucht naar Scheveningen. Maandag a s. hoopt Xütge echter weer klaar te zijn en dat alles toch nog te verdienen. Voetbal. „Zwaluwen (G.)"—„E. M M. I (G 23. Rust 11. Zaterdagnamiddag had op het voetbal veld der, G. V. V. „De Zwaluwen" te Goes een vriendschappelijke voetbal wedstrijd plaats tusschen een combinatie der G. V. V. „De Zwaluwen" en „E. M. M. I." beiden va,n hier. Geelzwart speelde met 10 man. „E. M. M." was volledig. Do aanvoerder der „Zwaluwen" wint den toss en „E. M. M." trapt af. Ongeveer na 5 min. hebben de „Zwaluwen" de leiding (01). Nadat er weer een 10 min. is gespeeld maakt de geel-zwarfe recihts- bach weer een punt voor de „Zwaluwen", doch dit werd door de scheidsrechter ongeldig verklaard. Dan valt de „E. M. M." voorhoede aan, een als voorzet bedoelt schot rolt langs de doellijn, de bal ketst tegen den paal en springt in het doel, (11). Zoo kooit de rust. Na de rust pakken de „Zwaluwen" weder goed aan, spoedig daarna hebben zij1 weer de lei ding (21). Dan krijgen de „E. M. M."eïs een strafschop te nemen. De bal wordt neergelegd, een „E. M. M."er plaatst zich er achter, en schiet er naast. Doch de rteferee. had niet gefloten, zoodat tot groot plezier van „E. M. M." deze strafschop over genomen moest worden. Weer wordt de bal neergelegd, er wordt gescho ten, de bal vliegt ovjer het doel, maar, weer was er niet gefloten, zoodat voor d© derde maal zegge voor de derde maal deze strafschop wordt genomen en da.n is 't(2—2). Als er nog ongeveer 5 min. is te spelen ziet „E. M. M." zich weeii een strafschop toegekend en hieruit weet ze het winnende punt te maken (23). De „Zwaluwen" zetten er alles op oim gelijk te maken, maar niets helpt daar er maar slechts 4 min. meer te spelen was en „E. M. M." wint deze wedstrijd met (23). De „Zwaluwen" misten hun linksbinnen en middenvoor sterk, zoo dat het samenspel in de voorhoede ge broken was. Serie-Wedstrijden der G.V.V „De Zwaluwen". Direct na afloop van bovenstaanden wed strijd kwamen de caiptains der 8 Voet- balvereenigingen die aan bovenstaande wedstrijden deelnamen bij elkaar om te loten, welke partijen in de 1ste ronde om de zilveren medailje 'tegen elkaar zouden uitkomen. De uitslag was1 als volgt „Hercules" contra „Olympia". „Zwaluwen (G.)" contra „E. M. M." „S. D1. O." contra „Hollandia II". „Concordia" contra „Sparia". Een Liturgisch Congres. Onder leiding der E. E. P. P. Benedik- tijneu van Oosterhout zal op 16 en 17 Aug. eene bijeenkomst worden gehouden in de Kathedraal van Breda ter bespreking van liturgische kwesties. Uit de verschillende bisdommen zullen afgevaardigden komen. De vicaris-generaal van het Bredasche diocers zal de bijeenkomst openen, welke men kan beschouwen als bet eerste litur gische congres in Nederland. Middelburg. De heer W. P. M. Rosier, onderwijzer aan de R. K, school alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de openb. lag. school te Zundert, N.-Brabant. Zierikzee. Aan de Universiteit te Leiden is met goed gevolg het candidaats-examen in de wis- en natuurkunde afgelegd door heer R. Koole, geb. alhier. Renesse. Vrijdag 7 dezer hield de Onder- wijzers-vereeniging van het Arrondissement Zierikzee haar jaarlijksche vergadering alhier. President Fallières in Nederland. (Uit de buitenlandsche pens.) „Een. natuurlijke en billijke daad van internationale hoffelijkheid" noemt de „Temp's" in een hoofdartikel de reis van den heer Fallières naar Nederland. Frank- rijks gevoelens jegens Nederland Vonden hun uitdrukking in de officieel© rede voeringen die de President der Republiek bij zijn bezoek uitsprak. „Dit volk dat in zijn politieke geschie denis in het verleden zoo veelvuldig een hoog voorbeeld gaf zegt de „Temps", heeft in letteren en kunst onvergetelijken roem hehaald. Door zijn beperkt gebied en zijn positie in mo dern Europa is dit Nederlandsche Ko ninkrijk verplicht een afwachtende en gereserveerde houding aan te nemen imeer da,n een van actie. Maar er zijn geen hoofdsteden waar men er niet prijs op stelt, de meening van een re geering te kennen, die met recht afkee- rig is van elke overijlde daad. Als vastelands-maritieme en koloniale mo gendheid weet Nederland, dat de voor zichtige kloekheid zijner diplomaten een der voorwaarden is voor den Euro- peeschen vrede en dat het, door na ijverig te waken voor de bevestiging zijner politieke, materieele en moreel© autonomie, op nuttige wijze bijdraagt tot handhaving van een noodzakelijk evenwicht". De correspondent van het „Journal" vindt, dat aan het volk zoo weinig gelegenr head werd geboden, met zijn gast in aam raking te komen. Het geheele program bevatte geen enkele publieke ceremonie, alles passeerde om zoo te zeggen in een onder-onsje. De „Petit Parisian" is dankbaar voor den eerbied der Nederlanders voor Frankrijks geestesverleden. De Fransohe beschaving wordt in Nederland met er kentelijkheid als een voorbeeld geroemd Hierom was het goed, dat President Fallières met zijn belangstelling in geestes werk begon, door dadelijk naar het Rijks museum te gaan. Den correspondent van den „Gaulois" Weeft het getroffen, dat Fallières op 'het stadhuis te Amsterdam woorden van lof sprak voor de instelling van het koning schap. Hij vindt de feestzaal van het paleis te Amsterdam (van het oude raad huis) „een der mooiste van Europa". De bij'zondere correspondent va,n den „Temps" prijst de uitstekende organisatie van den politiedienst te 's Gravenhage, in tegenstelling met Amsterdam, waar do teekenaar van de „Illustration", zonder nadere verklaring, door het hoofd der politie werd geduwd, omdat hij voor het Rijksmuseum te ver naar voren stond. Ontrouwe ambtenaar. Naar men verneemt is te 's Gravenhage gearresteerd een commies, werkzaam bij het hoofdbe stuur der posterijen en telegraphie, we gens het vervalschen van een afrekening van een buiteinlaindschen Staat met den Staat der Nederlanden. De aangehoudene moet de afrekening, bedragende f20.000 aan zich zelve hebben weten te doein endosseeren, waarna hij het geld 'ten eigen bate aanwendde. De arrestatie wek te groot opzien bij1 het hoofdbestuur, waar de ontrouwe ambtenaar reeds ge- ruimen tijd werkzaam was e,n een onbe perkt vertrouwen genoot. Nader meldt men, dat bovenstaand be richt verbetering eischt. De som ligt nog volkomen intact bij een bankier te Parijs, bij wien de opbrengst van den wissei was gestort, zoodat het Rijk naar alle waarschijnlijkheid geen schade van deze poging tot verduistering zal ondervinden. H., die een volledige bekentenis heeft afgelegd, was reeds 25 jaar bij het hoofd bestuur werkzaam. Het zonderlinge van zijn gedrag is, dat hij, wetend dat het- geen hij gedaan had binnen enkele da„ gen moest uitkomen, zich niet met hot geld uit de voeten maakte, maar kalm aan zijn werk bleef. Bij het vertrek van President Fallières heeft te IJmuiden, toen de „Edgar1 Qui- 'net" in de nieuwe sluis werd geschut, een ongeluk plaats gehad, dat nog goed afliep. Een. vlet, waarin zioh itwee matrozen van de „Gelderland" bevonden om bij de trossen van bovengenoemden kruiser behulpzaam te zijn, geraakte in het schroefwater. Uit lijfsbehoud sprengen de inzittenden te water, wat op het Fransche schip opgemerkt werd. Onmiddellijk sprongen twee Fransche matrozen over boord terwijl een lichtgevende boei te water gelaten werd. Men mocht er geluk kig in slagen de drenkelingen, waarvan een reeds in bewusteloozen toestand ver koelde, ;te redden. De infanterist Jacobs te Venlo afkomstig uit Middelburg is bij het zwemmen in de Maas verdronken. De 25-jarige werkman P. J. Pieter af komstig van Hontenisse, werkzaam bij' het aanleggen van den spoorweg bij! Rijp'- wetering, ging zwemmen en is eveneens verdronken. Twee kinderen verjbrand. Naar uit Wiborg wordt bericht, is het landhuis van den St. Petersburgschein potroleumkoning Nobel geheel afgebrand. Zijh beide kinderen, een jongen van 7 en een -meisje va,n 5 jaar, hebben den dood in de vlammen gevonden. De gou vernante heeft een pogiaig gedaan hen te redden, maar beeft bijl haar dapper- pogen ernstige brandwonden opgeloopen en is daarna 'totaal krankzinnig gewor den. De öudelis bevinden zich te St. Pe tersburg. Uit een litteraire reisbe schrijving. „Waar wij uitstapten zag het zwart van de w i 1 k i e 1 e n Door toedoen van den portier ging de deur open Een geschiedenis van een rechter. Een Parijsch blad vertelt een geschiedenis van een rechter, die, in het volle besef van zijn waardigheid, den delin quent steeds aanraadt, zijn antwoorden zoo beknopt mogeljjk te geven, doch zelf gaarne zjjn gevoelens breed uiteenzet, „Antwoord met ja of neen", begon de rechter, „de rechtbank stelt geen belang in hetgeen u gelooft, doch alleen in feiten Ook ik geloofde, dat ik van morgen mjjn horloge in mijn vestzak stak, maar in wer kelijkheid heb ik het op mijn nachttafel laten liggen. Wij willen bier blechts feiten, geen meeningen hooren". De getuige bleef stom als een visch, het proces was snel afgedaan en de rechter ging voldaan naar huis. Je schijnt erg in de verlegen gezeten te hebben", zegt zijn vrouw bij het thuis komen. „Niet minder 4 mensehen zijn hier geweest om je horloge te halen". Een zware verdenking ontstond in den geest des graag-pratenden rechters. „Je hebt het toeh niet meegegeven?' „Natuurlijk, aan den eerste reeds. Hij zei er nog nadrukkelijk bij, dat hij moest zeggen, dat je het op de nachttafel had laten liggen Bjj het volgende rechtsgeding was de rechter zeer. zwijgzaam. Een schandaal. Maandagmorgen zou te Princenhage om 10 uur de begra fenis plaats hebben van een alhier welbe kende oude vrouw. Twee zonen waren vanuit Breda en Ant werpen overgekomen om moeder de laatste eer te bewijzen. Voor dat de plechtigheid een aanvang zou nemen, hadden beiden zeer broederlijk reeds bier en daar een bartversterkertje genomen, zoodat zij tame- ljjk „in de olie" op het St. Luciagesticht aankwamen. Toen hier van hen gelden werd gevorderd voor het vervoeren van het lijk van bet St. Lucia gesticht naar de begraafplaats aldaar, weigerden zij hieraan te voldoen en beiden besloten „moeder maar te laten staan". In de kerk nam om 10 uur de H Mis een aanvang en toen deze omstreeks kwart voor elf geëindigd was, bieek nog geen begrafenisstoet aanwezig te zijn. De Deken zond ten slotte vier klokken luiders met een draagbaar naar het St. Luciagesticht om het lijk te vervoeren. In de Lies'ooscbstraat gekomen, kwamen de twee drinkebroers uit het café van den heer B. en uit hunne telkens verkeerde wendingen, welke veel weg hadden van een laveerend schip, viel op te maken, dat zij werkelijk waren „aangedaan". Met hun tweeën maakten zij aldus den geheelen stoet uit Toen de begrafenis had plaats gehad en beiden op de Markt terugkwamen, stond de gemeente-veldwachter Wagemakers klaar en teneinde grootere schandalen te voor komen, pakte bjj beiden (dus de geheele begrafenisstoet) beet en bracht ze naar den amigo. („D. v. N Middelburg. Hedenmiddag werd op de algemeene begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer A. H. Kommers, in leven redacteur verslaggever der Middelburgsche Courant Op het kerkhof waren o. a. aanwezig de president-commissaris, het redactie- en administratie personeel van de courant. In den geeBt van den overledene werd aan het graf niet gesproken. Middelburg. Hedenmorgen werd door de marechaussee uit Zundert alhier bin nengebracht zekere Zlaatst wonende te Brugge, die zich verleden jaar September alhier aan diefstal van een rijwiel schuldig maakte. Zaandam. De brand, die hedennacht in het café van den heer P. Heij uitbrak (zie onder Binnenland) wordt aan een ontploffing toegeschreven; velen hebben een knal gehoord. De twee zoons, die gered zijn, vluchtten over het dak. Vlak achter hen kwam hun vader, doch terwijl zjj hem de hand toestaken om hem te helpen scheidde het vunr hen van elkander en de zoons moesten het aanzien dat hun vader in de vlammen omkwam. Ook de moeder, 3 zusjes en een broertje verbrandden. Behalve de 6 perceelen die uitgebrand z(jn, bekwamen nog een viertal buizen ernstige brand- en waterschade. Toen men vanmorgen om een uur of acht bezig was de nog smeulende puinen te begieten vond men de schier onherkenbare overblijfselen der slachtoffers De hitte, die het vuur uitstraalde, was zóó hevig, dat de verf van de huizen aan de overzijde tf bladderde. De stoffelijke schade wordt door verzeke ring gedekt. Den Haag. Alle afdeelingen der Tweede Kamer zijn met het onderzoek van de Tariefwet gereed gekomen. Delff. Twee landbouwers hebben met goed gevolg het voorbehoedmiddel tegen mond- en klauwzeer op hun runderen toe gepast, dat door een pater uit Münden is uitgevonden. Het moet bestaan uit een aftreksel van wilde thijm. Beide landbouwers laten zich over de resultaten, met dat middel ver kregen, gunstig uit. Amsterdam. Heden waren hier ten stadhuize in conferentie met den burge meester de ministers van Binnenlandsche Zaken, Justitie en Oorlog ter bespreking van den toestand. Half drie rukte een sterke afdeeling militairen naar de Gelder- sche Kade, bezette die in haar geheel, waarna huiszoeking werd gehouden in de perceelen, waar de bootwerkersorganisatie en de zeeliedenbond hun bureau hebben. Ook ten kantore van den stakersbond op den Achterburgwal werd huiszoeking een en ander om vast te stellen de mishandeling waaraan werkwilligen van de zijde der stakers blootstonden. Twintig personen werden daarop onder militair geleide ten stadhuize gevoerd en onder vraagd, waarna 5 personen werden gear resteerd. Volgens de „Telegraaf-' zal niet meer worden geschoten. Ook minister Talma kwam heden naar de hoofdstad daar de werkgevers en ver tegenwoordigers der stoomvaartmaatschap pijen hem een onderhoud hadden verzocht. Londen. In alle categorieën der staking te Manchester is men tot overeenstemming gekomen. Petersburg. Er zijn hier 2 „dread- nougths" (oorlogsschepen van het grootste type) van stapel geloopen. ALLERLEI. De opbrengst van 't water. „Kerel, wat bouw.jij daar een. prach tig huis 1" zei tot een dnankverfcooper: een van zijn vrienden,. „Dat doe je nu toch van het geld, dat je aan den jene ver verdiend hebt!" „Mis, man", was 't antwoord, „dat huis bouw ik nu van het geld, dat ik heb' verdiend aan 't water, dat ik in den jene ver gedaan heb 1" 'tls waar ook, behalve bij den apothe ker wordt het water nergens zoo duur verkocht als in de herberg. Heeren correspondenten, die hun 2e kwartaalrekening nog niet hebben inge leverd, wordt beleefd doch dringend verzocht dit alsnog vóór 15 Juli a.s. te willen doen. Red. Correspondent Hansweerd. Een veel uitvoeriger bericht over het concours was reeds ter zetterij, toen het uwe binnenkwam, dat wij dan ook om bovenvermelde reden inhielden. Red. Goes. Het afbreken van een woonhuis en het bouwen van twee woonhuizen aan den stationsweg, voor de wed. Timmers zie afloop aanbesteding in ons vorig nummer is gegund aan De Graaf en Schrijver. De laagste inschrijver, de heer G. van Riet heeft zich teruggetrokken. lerseke Zaterdag jl. werden in het hjtel „Oesterbeurs", ten overstaan van den notaris Pilaar, publiek verkoehtvruchten te velde in den Sint Pieterspolder, alwaar de vol gende prijzen werden besteed Tarwe voor f 100—f 120, Wintergerst f84 f106, alles per 39 aren 24 centiaren, terwijl de veiling der zomergerst wegens onvoldoende rijpheid werd uitgesteld. Juli. 12 Goes, meub. goederen, v. Dissel. 12 Hoedekenskerke, hooigras, Hollm. Verh. 13 Middelburg, woonhuis seisstr. Q 2 en 3, Hosang 13 Ierseke, 4 paarden, wagens, landb. ger. enz., Hollm. Verh. 14 Hansweerd, 6.85.20 H.A. bouw- en wei land, v. Dissel. 14 Sluis, 3 perc. gerst, James. 14 Kloetinge (Groe), 2 paarden, rundvee, landbouwgereedsch., meubilair en veld vruchten, H Jlm. Verh. 14 Kloetinge, 3 huizen met schuur en erf en bouwland, v. Campen. 14 Ierreke, afbraak en 2 oesterputten, Schram. 15 's Gravenpolder, vruchten te velde, Neer voort. 15 's Gravenpolder, 16 perc. vruchten te velde, Neervoort. 17 Hulst, woon- en winkelhuis, waarin herberg, v. Dalsum. 18 Goes, 14 gem. aardappels, Hollm. Verh 19 Goes, inboedel, Pilaar. 20 Heinkenszand, 3 paarden, wagens enz., v. Cleef. 20 Middelburg, 3 huizen met erf en bouw terrein, Hiooler.. 21 Colijnsplaat, 22 perc. peeën en 18 perc. aardappelen, Pilaar. 21 's Gravenpolder, houtwaren en varkens, Neervoort. 25 Eede, 7 st. hoornvee, gereedsch. enz., Roersch. 27 Nisse, vruchten te velde, Neervoort. 27 Nisse, 36 perc. vruchten te velde, Neervoort Ierseke, vracktrjjdersinspan, Hollm. Verh. Kapelle, hoefje, veldvruchten en inspan, Liebert. Aug. 11 Goes, hofstede Landlust groot 80.20.40 H.A., Verhuist, Neervoort Pilaar. Juli. 20 Kloetinge, bouwen onderwijzerswoning euz., J. W. v. d. Weert, Goes. 26 Ellewoutsdyk, herstel, vern. en onder houd glooiingswerken, Best. Watersch. EHewoutsdfik. Oent, 7 Juli 1911. Ter veemarkt van Vrydag werden te koop gesteld5 schapen, 0 lammeren, 0 geiten, 226 kalveren, 223 vette varkens, loopers, 609 biggen, 2 melkkoeien, 3 groote ossen, 20 jonge ossen, 22 vaarzen, 29 vette koeien, 21 stieren, 104 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3