BUSHELS. de Woning VELDVRUCHTEN, J. BRAAMSE ONDERWIJS. Rechtszaken. Journalistiek. Landbouw en Veeteelt SPORT. financieele Berichten. Laatste Berichten. Correspondentie. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen, enz. «SDVlERTEhTIEM WAARSCHUWING. H.H. WAGENMAKERS. een partij GEZAAGDE OLMENPLATEN, p. J. POLEIJ lerseke. Maandag 10 Juli 1911. verkoopen: plm. 3 /2 H.A. Tarwe, GELDBELEGGING. VRIJDAG 14 JULI 1911, publiek verkoopen: H. VAN IWAARDEN. Openbare Verkooping. Woensdag 12 Juli 1911, veilen en verkoopen UET HOOIGRAS, HET HUOIGHHAS, E. VERVAAT, WOENSDAG 12 JULI 1911, Openbare Verkooping op Zaterdag 8 Juli 1911, 6 H.A. Essex-Tarwe, 11 H.A. Winfergerst, 16 H.A. Zomergersf, Godsverzaking. Allérwege vèreenigt men zich met het heilloos doel: God uit de maatschappij, God uit het huisgezin, God uit de harten. Hoe nuttig, ja, hoe nood zakelijk dus, dat onder de onzen mannen; opstaan, die zich scharen onder de vaan van den Christus, om, aan Zij'n Wet en .Woord getrouw, Hem meer te doen ken nen, eeren en dienen. Zoo'n vereeniging vindt men in de broederschap der Hi Familie waarvan, indien zij niet kwijnt, een ontzaggelijke kracht ten goede uit gaat. Met eene welsprekende opwekking aan de nieuwe en oude leden, om wat zij zoo aanstonds met den mond zouden be loven, ook gestand te doen door hun da den en aan de overige aanwezigen, die in ruimen getale waren toegestroomd, om, voor zoover zij mannen waren, tot de broederschap der II. Familie toe te tre den, besloot de gewijde redenaar zijne predikatie, die blijkbaar op het gehoor een diepen indruk teweeg bracht. De wijding en overreiking der medaljes werd verricht door den hoogeerwaarden heer Deken, nadat de opdracht was ge daan. Toen nam pater Van Ogtrop nog ee,ns het woord, om zoowel de leden der H. Familie als hunne bloedverwanten ei> hunne geestelijke leidslieden van, harto geluk te wenschen met de zoo juist ver richte handeling, .waardoor de broeder schap der H. Familie met nieuwe leden was verrijkt, als verblijdend teeken van, den toenenwnden geestelijken, bloei dea] St. Magdalenaparochie te Goe.s en van het dieper wordend besef bijl onze Chris)- tenmannein, dat in 's Pausen, devies„Alles herstellen in Christus" het blijvend heil van ons volk gelegen is. Middelburg. De heer B. J. H. M. Tim mermans alhier is benoemd tot leeraar in het Fransch aan het gymnasium te Hengelo. (M. Crt.) Heinkenszand. De heer S. Melse te Nieuwdorp heeft zijne benoeming als on derwijzer aan de School met den Bijbel alhier aangenomen. lerseke. De heer C. W. Lij'esen, hoofd der Chr. ischool alhier heeft, zijne be noeming tot hoofd der Christelijke school te Spijkenisse aangenomen. Hulst Zondagnamiddag werd „In het 'Wapen van Zeeland" alhier eene verga dering gehouden van onderwijzers voor bet inrichten van eene tentoonstelling van leermiddelen. Vertegenwoordigd waren de onderwijzersvereeniging in het arrondis sement Hulst, de afdeelingen Axel, Hulst, Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen van het Nederlandse h Onderwijzers-Genootschap, alsmede de Bond van R.-K. onderwijzers. Besloten werd de tentoonstelling van aller lei soort van leermiddelen te houden op Zondag 1 en Maandag 2 October a.s. te Hulst, 's Zaterdags daarvoor zal des tentoonstelling plechtig geopend worden, .waarop verschillende autoriteiten zullen worden uitgenoodigd. Met de uitgevers van schoolbehoeften zal nader onder handeld worden omtrent de inzending van verschillende leermiddelen, zoowel voor het gewoon, als voor het landbouw onderwijs. Raad van beroep. In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van den raad van beroepl (ongevallenverzekering) had de uit spraak plaats in zake F. D 0. te 's Hee- renhoek en de weegbrugvereeniging „de Concurrent" te St. Annaland Klagers wer den in hun beroep niet-ontvanielijk ver klaard. De beslissingen van de Rijksverzeke ringsbank werden bevestigd en klagers hun vorderingen ontzegd in zake J. de T. te St Maartensdijk en J. E, v. H. te Philippine. Vernietigd werd de beslissing in zake de firma L. R. en Co. te Middelburg en do onderneming ingedeeld in, gevaren- klasse 21 met toepassing van gevarencij'fer 21. Eveneens werd vernietigd de beslissing in zake W. J. Az„ te Bruinisse, en ver staan dat klager heeft opgehouden het verzekeringsplichtig bedrijf van mossel- kwoeker uit te oefenen. Het beroep werd niet ontvankelijk ver klaard in zake J. S. te Nieuw-Namen. Goes. De „Goesche Courant" meldt, dat met ingang van 1 October a.s. op zijn verzoek eervol ontslag is verleend aan den heer mr. \X[. S. Kalma als hoofd redacteur van dit blad. Mond- en klauwzeer. Kruiningen.Bij eein varken van den werkman P. v. d. B. in de koim van deze gemeente heeft zich ©en gicval voor gedaan van mond- en klauwzeer, 't Beest weegt ruim 200 pond. Zondagmorgen is een vermoedelijk ge val van mond- en klauwzeer geconsta teerd bij één der 16 runderen, die in eene weide van den landbouwer C. de Nood aan den Noordweg te Middelburg vertoeven. Die politie nam uitgebreide maatregelen. Men schrijft ons uit Middelburg: Het is nog steeds niet zeker of d©i op 6, 7 en 8 September bepaalde groote tentoonstelling van landbouw, veeteelt, pluimveeteelt, tuinbouw enz., georgani seerd door de Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij zal kunnen doorgaan. Steeds nog woedt het mond- en klauw zeer onder bet vee in verschillende dee- len van de provincie en het is niet te voorzien, dat de ziekte spoedig genoeg geweken zal zijn. Binnenkort vergadert bet dagelijksch be stuur der maatschappij en daarna de re gelingscommissie van de tentoonstelling om te beslissen over het al of niet door gaan der tentoonstelling. Vliegen. De Groote Rondvlucht. Zevende wegvak0 a 1 a i sL o n d e n met verplichte daling te Dover. Hedenmorgen te 4 uur moesten de vlie geniers te Calais opstijgen. Om 8 u. 54 m. ontvingen wij telegrafisch bericht, dat Védrines om 4 u. 39 m. als nummer één te Dover was aange komen. Het weer was dus blijkbaar niet al te ongnnstig. Voor dit wegvak is frs. 72.500 aan prijzen uitgeloofd, waarvan frs. 62.500 door het blad „de Standaard" en frs. 10.000 door de gemeenteraad Brighton bg Dover, waar het landingsveld is. Gedurende den overtocht der vliegeniers zij moeten later van Londen naar Parijs terug kruisen verschillende schepen op het Kanaal heen en weer. Met het oog op de vlucht over het Kanaal is het niet onaardig er aan te herinneren, dat het den 25en Juli a.s. twee jaar is geleden sinds Blériot voor de eerste maal over het Kanaal vloog. Hij steeg toen om 4 u. 35 m. te Calais op en volbracht den overtocht in 27 m. 21 sec. met een snelheid van 91 K.M. per uur. Hij won met die vlucht frs. 25 000. Reuter seint uit Roubaix, d.d. 1 Juli: Wijnmalen is te 6 uur 28 min. van hier naar Calais vertrokken, doch is plotseling niet ver van het vliegkamp moeten landen, daar een kleine vleugel van zijn machine niet werkte. (Zie laatste berichten). Train's machine is bij een nederdaling vernield. Hij zelf werd licht aan de knieën gewond. De categorieën. Nog een enfeele opmerking omtrent de categorieën In categorie A komen de vliegers voor die tot nu al de vluchten der rondvlucht binnen den vereis:'hten tijd hebben afgelegd, zooals b.v. Beaumont, Garros, Vidart, Védri nes, Gibert, Kimmerling en Renaux In categorie B komen de vliegers voor, die de heele rondvlucht hebben afgelegd, doch bier of daar aankwamen nadat het vertrek voor de volgende vlucht aan de andere deelnemers reeds gegeven was Dit is he. geval met Wijnmalen, Barra, Tabu- teau, Duval en Prevoat, die te Roubaix zijn aangekomen nadat de vliegers der categorie A reeds naar Calais vertrok kon waren. In categorie C komen de vliegers voor, die nu en dan eens meevliegen van de eene stad naar de andere, zaoals nu het geval is met Valentine en Molla en ook Tetard, die van Calais af aan de rondvlucht zal meedoen. De plannen van Liitge. De „Dordrechtsche CouraDt" van Don derdagavond j.l. meldt: De kist, waarin Lütge's Blériot hier is gearriveerd, gaat leeg naar Gilze Rijen terug en de heer Lütge zelf bestudeerde ijverig verschillende kaarten. De heer Lütge wil (hoe wij het weten doet er niet toe) via Utrecht naar Soester- berg vliegen, vandaar naar 's Hertogen- besch, om zijn vriend Bakker een bezoek te brengen, die daar op het oogenblik triomfen viert, en vervolgens naar Dordrecht terugkeeren, om Zaterdag of Zondag op het D. F. C.-veld te landen. Dan wil hij den ingezetenen van Dordrecht nog eenige staaltjes van zijn vliegkunst toonen en ten slotte wegvliegen naar Gilze-Rijen, naar het vaderland dezer kunstvogels. Zoodra het weer zich er toe leent, zal naar Soester- berg worden vertrokken. „De Nieuwe Courant" ontving uit Den Bosch de tijding, dat aviateur Lutge Zon dagnamiddag om 5 uur te Dordt zou op stijgen en dan per vliegmachine een bezoek zou brengen aan den Bosschen aviateur Henri Bakker. Lutge werd halfzeven op 't vliegterrein te 's Hertogenbosch verwacht. Van Meel. Van Meel heeft Donderdag j.l. op de Milsche heide twee prachtige rondvluchten gemaakt. Bij de laatste landing kwam de schroef in een kuil terecht waardoor het geheele vliegtoestel kantelde en zoo goed als vernield werd. Van Meel en zjjn passagier vielen er uit maar werden, gelukkig, niet gekwetst. Een Hollander gebreveteerd. Te Savigny heeft Zaterdag met een vlucht op een hoogte van 200 M de Hol lander S. de Konink zijn brevet als vlieger gehaald. Na Hilger is hjj de tweede Hollandsche vlieger, die op de nieuwe voorwaarden gebreveteerd is. "Voetbal. Medalje-wedstrijden. Door den heer B is een groote zilveren medalje beschikbaar gesteld voor een serie te spelen voetbal-wedstrijden Dezo wed strijden zullen gehouden worden op het terrein der G. V. V. „De Zwaluwen". Voetbal-vereenigingen die hieraan wenschen deel te nemen, kunnen zich schriftelijk aanmelden bij den secr. der G. V. V. „De Zwaluwen". Deze wedstrijden zullen op nader vast te stellen datum geBpeeld wor den en zijn voor het publiek toegankelijk. Het terrein is gelegen aan den 's Heer Hendrikskinderendijk te Goes. Do 2'/2 pGt. Loten Antwerpen trekken weder den lOden Juli aanstaande niet een hoofdprijs van 150.000 frs., zoo als blijkt uit do in dit nummer voorko mende annonce van de N.V. Handels- en Credietvereeniging te Amsterdam, welke deze loten aanbiedt op zeer gemakkelijk© termijnbetaling. Hij deze loten heeft men behalve een vasten jaarlijikschen interest van 21/2 pOt. nog de aanzienlijke kansen, in een der vele trekkingen ©enen flinken hoofdprijs te winnen. Calais. Henri Wijnmalen ziet van verdere deelname aan den Europeescheji rondvlucht af. Gisterennamiddag om half vier bij' een proefvlucht juet een nieuw toestel viel hij tusschen Roubaix en Calais ter hoogte van Hasebrouck, van een hoogte van 200 Meter. Hij bezeerde zich wonder boven wonder niet jil te ernstig, ofschoon hij reeds een kwetsuur aan de knie had. Zijn toestel werd echter ver nield. Dit gevoegd bij de jnjnen, welke hij verduurt, hebben hem van verder© deelname doen afzien. Londen. Alhier kwamen achtereenvol gens aanVedrines, Vidart, Kimmerlingj Beaumont, Valentines, Garros, Tabuteau. Nog zijn te Dover: Gibert, Train, Renaux en Bara. Gibert won den Kanaalprijfe, uitgeloofd voor hem die den overtocht het kortst van allen deed. Gibert volbracht dien overtocht in 37 min. 57 seconden. Grimsby. D© staking van de dokwer kers gaat niet iloor. Amsterdam Wat de zeeliedenstaking aangaat is hier alles vrij! rustig. Alleen aan de beurs hebben opstootjes plaats. Van het te water werpen van politie agenten door kwaadwillige stakers is niets aan. Leeuwarden. Het Eerste Kamerlid Sic.kenga is overleden. Parijs De 'president der Fransche Republiek is met groot gevolg heden via Duinkerken naar Nederland vertrokken. Correspondent Kapelle. Uw bericht aanrijding fietsers is te vaag om voor plaatsing in aanmerking te komen. Red. Gent, 30 Juni 1911. Ter veemarkt van Vrgdag werden te koop gesteld: 0 schapen, 0 lammeren, 0 geiten, 146 kalveren, 249 vette varkens, 12 loopers, 692 biggen, 6 melkkoeien, 5 groote ossen, 29 jonge ossen, 31 vaarzen, 18 vette koeien, 25 stieren, 146 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voorossen en vaarzenvleesch fr. 1,65 a fr. 1,75idem 2e qual. fr. 1,47 a fr. 1,56; koeienvleesch fr. 1,56 a fr. 1,65; idem 2e qual. fr. 1,40 a fr. 1,50; stierenvleesch fr. 1,40a fr. 1,64; kaltsvleesch fr. 1,90 a fr: 2,40; schapen- vleesch fr. 1,30 a fr. 1,45lammerenvleesch fr. 1,80 a fr. 2,05; varkensvleesch fr. 1,25 a fr. 1,40. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,32 a fr. stieren fr. 1.17 a fr. 0.kalveren fr. 1.97 a fr. Versch roet fr. 0,60 a fr. 0,70. IJ z e n d ij k e, 1 Juli 1911. Ter graanmarkt van heden was de aan voer niet ruim en de omzet klein. Men besteedde voor Nieuwe Tarwe f 10 50 a f 11.25 Haver7.50 a 7.75 PaardeEboonen 7.50 a 0. per 100 kilo. Rotterdam, 3 Juli 1911. Tarwe f 9.25 a f 10.50. Matig aangeboden, goede soorten onver anderd, afwijkende kwaliteiten minder verkocht. Uitgezochte partijtjes f 10.50 a f 12. Overige artikelen niet ter markt. Zeeuwsche Eieren f4, af 4,10. Overmaasche Eieren f 4,20 a f 4,40. Varkens 22 a 24 ct. Licht soort export a 245 ct. Door den beperkten aanvoer en de groote vraag is de markt hooger dan de vorige week. Toch is er weinig handel. De toestand is abnormaal. M a i 8. Amer. Mixed f 138 a f stoo- mend f138 afWitte Servische Mixed f 137 af—, stoomend f 0,Grove Donau f 134 a f 0,Odessa fl32]/2, stoomend f 0,— a f 0,— Jul. Oct. afl. f 138. Aardappelen. Westlandsche zand £1,80 a f2,idem poters f 0,80 a f 1, idem klei f 1,40 a f 1,70, per kinnemand. Weinig aanvoer, weinig vraag. Goes. Geboren 30, Gerrit Nioolaas, z.v. Harm Jan Bruins en Tannetje de Jonge; 3 Juli, Maatje Cathariua, d. v. Cornelis Simomse en Neeltje Botbijl2, Jacoba, d.v. Ad-iiaan Boutens en Hendrika Pieternella Markusse, Overleden: 2, Jacob, 2 mnd. z v. Pieter Zandee en Catharina Cornelia Rouw. Middelburg. BevallenS. W. Maljers, gob. Meijler, z.J. J. van der Harst, geb. Goeman, d.J. Le Due, geb. Joosse, z.; S. de Bruijine, geb. Daniels©, z. Overleden: P. C. Visser, man van J. C. Legerstee, 51 j.; M. Konraad, wed. van C. Paau we, 90 j. Vlissingen Bij de Zaterdag gehouden onderhandsche aanbesteding voor de le vering van aardappelen gedurende het tijd vak van '16 Juli 1911 tot en met 31 October 1911 ben oodigd voor het garni zoen alhier, heeft ingeschreven de heer C. J. Dessein alhier, tegen den prlj's van f 2.49 de H.L. als eenige inschrijver, en is do levering voorloopig aan hém toegewe zen, onder nadere goedkeuring van den minister van oorlog. Tholen. Door het bestuur van het wa terschap „de Vrije polders onder Tholen" werd Vrijdag alhier aanbesteed het ver zwaren van het lniitenlalud en het leg gen van een binnonberm aan den zeedijk van den polder Schakerioo. Ingeschreven werd door de heeren: W. J. Walpot, Tholen, f4400; W. L. Klos, Scherpenisse, f 4773A. Zanen Czn., Am- merstol, f5495; J. Geluk J.Lzn., Tholen, f5497; W. Hokke, Sliedrecht f5700; Fr. Theij'sen, Putte (N.-B.) f5735; J. B. Koch, Hansweerd f5796; C. B. Haak, Oud-Gas tel f5823; C. d. Voogd, Duiveudijike, f6160; J. Elenbaas, St. Annaland, f6200. Gegund aan den laaglsten inschrijver. (M. Ct.) Koewacht. Vrijdagnamiddag werd hier ten overstaan van Notaris J. A. Dregmans, ten verzoeke van de Erven Antonius Mat- tens, verkocht een woonhuis met verdere aanhorigheden en erf, staande op den Nieuwen Molen alhier. Kooper werd I. Lammers voor de som van 760 gulden. 29^" Rekeningen ten laste van den heer J. FRANSEN VAN DE PUTTE, overleden te Goes, worden ingewacht ten kantore van Notaris PILAAR. In verband met het thans heerschende mond- en klauwzeer waarschuwt de Ge zondheids-Commissie zetel „Goes" de in gezetenen voor het gevaar van het ge bruik van ongekookte melk. Zij1 raadt drin gend aan de melk, vóór het gebruik flink te laten doorkoken. Do Gezondheids-Commissie voornd., D. MULDER, Voorzitter. JAC Z. RISCH, Secretaris. TE KOOP ter dikte van 2x/23 en 3V2 A. U, voor direct gebruik geschikt, bij De Notaris PILAAR zal des avonds te 6 uur, te Krabbendijke, in de herberg bij dhr. W. Krijoer, voor dhr. L OVERBÉEKE. Krabbendijke, in Vliethoek, te veilen in perceelen, bij biljetten omschreven. De Notaris E. C. VAN DISSEL, te Goes, zal op des namiddags om 3 uur to Hansweerd, in het Koffiehuis „Het Paviljoen", ten. verzoeke van zijn principaal, onder Sc h ore nabij Hansweerd 6 HA. 85 A. 20 c.A. in perceelen en in samenvoegingen. In pacht bij' den heer M. Knuit tot ultimo Februari 1917. Do perceelen zijn opi het terrein door nummerpaaltjes aangeduid. Breeder bij biljetten omschreven en nadere inlichtin gen te bekomen bij genoemden Nolaris. Voor de verkiezing van 2 leden van den Raad der ge meente HEINKENSZAND op 5 Juli a.s. worden dringend aanbevolend de aftredende leden, de heeren en Namens vele kiezers van alle gezindten, F. VAN CLEEF. JAO». VAN DEN DRIES Pz. W. VAN DEN DRIES. B. VAN DEN DRIES. A. J. HOORWEG. JAN VAN DAMME Cz. A. HUBREGTSE. De Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goes, zullen des voormiddags om 11 uur in de herberg van dhr. Gelok te Hoedekenskerke, ten verzoeke van dhr. J. BLIEK van de haven te Hoedekenskerke tot aan den vuurtoren en voorts aan diverse wegen der gemeente Hoede kenskerke. Alles nader aan te duiden. Bij inschrijving voor Afbraak te koop: van het Hoofd der School te KLOETINGE. De voorwaarden van verkoop en afbre ken liggen ter inzage op de Secretarie te Kloetinge, alwaar de inschrjjvingsbiljetten ingeleverd moeten worden vóór of op Woensdag 5 Juli a. s., terwjjl de opening dier biljetten plaats heeft op Donderdag d. a. V., des namiddags te 1 ure. Inlichtingen verstrekt de Gemeente- Architect J. W. VAN DE WEERT W.Jz. te Goes. Steeds tegen scherp concurreerenden prijs te bekomen Levering franco naaste station. Kapelle-Biezelinge. Do Notaris E. C. VAN DISSEL, te Goes, zal op des voormiddags om 10 uur, in „De Prins van Oranje", te Goes, ten verzoeke van do erfgenamen van. den heer A M. C. DE JONGE MUL0CK HOUWER, publiek verkoopen: Amerikaansc-h notenhouten Salon- ameublement, Buffet, Secretaire, 3 Lin nenkasten, 4 eikenhouten Stoelen, 4 Kantoorstoelen, eikenhouten Bureau, 2 Bureaux, 2 Armstoelen, Schrijflessenaar, Copieerpers, Brandkast, 3 groote Tafels, 1 Rektafel, 3 Speeltafeltjes, Theetafel en andere Tafeltjes, 4 Waschitafeltjes met toebehooren, Keukenstoelen, 2 Peinduldk en eenige Klokken, Spiegels, Schilderijen,; Lampen, 5 Ledikanten met toebehooren, Kachels, Keukenfornuis, 2 G ask ook toe stellen, Zeil, Karpetten, Matten, Glas- en Aardewerk, enz enz. Kijkdag Dinsdag II Juli 1911, van 10 tot 4 uur. des namiddags te 2 uur, te lerseke, in „Hotel Oesterbeürs", ten overstaan van den Notaris PILAAR te Goes van de volgende wassende in den Sint Pieterspolder. te veilen in kleine perceelen, waarvan notitiën verkrijgbaar zullen zijn in gemeld hotel, in den Sint Pieterspolder en bij den notaris vanaf 4 Juli a.s.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2