SPORT. 0 in de maand Juli vliegdemonstraties al daar te drganiseeren. Nader meldt men: De vliegdemonstra ties zijin uitgesteld tot 20 Juli a. s. Groede In de Donderdag alhier gehou den zitting van den gemeenteraad is be noemd tot wethouder in de plaats van wijlen den heer J. I'll. Riscli, de tijdelijke wethouder Iz. Been met 3 stemmen 'tegen 2 op Iz. Risseeuw en 2 blanco. Terneuzen. Thans kan met zekerheid worden gemeld, dat alhier op een ter rein 'tusschen Sluiskil en de terreinen dei' staalfabriek, aan het eind der ('oe- gorsstraat, een biscuitfabriek zal worden gebouwd. Daarvoor is door eene Belgiscih- Noderlandsche.Engelsehe combinatie ©ene naamlooze vennootschap opgericht, ge vestigd te Brussel, onder den naam ,,Zé- landia". De fabriek zal een 75 tot 100 personen werk kunnen verschaffen, en reeds het volgend jaar in exploitatie ko men. Voorts kan gemeld worden, dat dooi den heer E. Buijsse te Sas van Gent. in den Stroodorpepolder een terrein is aan gekocht voor het. oprichten eener beet- wortelsuikeriabriek, die men wil inrich ten voor het verwerken van 1.300.000 beetwortelen per etmaal. Wanneer mr» tevens uitvoering zou kunnen geven aan liet voornie-me.n, om te Kijkuit eene dif- •fusie.batterij te plaatsen en het sap' van daal' naar de nieuwe fabriek te persen, dan zou deze het $'ap van 2 fi 2l/2 mil- lioen K.G. bieten per da.g te verwerken krijgen. Bedoeld terrein is gelegen nabij Sluiskil, ten westen van het kanaal, in de gemeente Wostdorpe. Met de werkzaamheden voor het bou wen der coces-ovens te Sluiskil is men aangevangen. (M. C't.) Axel. De gemeenteraad benoemde in zijn Dinsdag gehouden zitting, uit de vroeger medegedeelde voordracht, tot directeur der op te richten gemeente-gasfabriek den heer G. van den Berge te Venlo. Tot gemeente-geneesheer werd benoemd de beer P. A. Jens, arts alhier. Gisteren is een tweejarig kind in een waterput, gevallen en verdronken. Hulst. De heer v. Dalsum deelt mede, dat hij is opgeroepen geworden door de Kamer van toezicht op de notarissen om gehoord te worden over een klacht wegens beleediging van den zeereerw. heer W. F. Schets, pastoor te St. Jansteen. voorkomende in een artikel van de „De Volkswil". De Kamer was van oordeel, dat de heer v. Dalsum had gehandeld in strijd met de waardigheid van het notarisambt. Hem werd aaDgezegd, dat hij bij herhaling had te kiezen tusschen het nederleggen van de redactie van zjjn blad of te bedanken als notaris. (Zelandia.) Waterlandkerkje. Dezer dagen werd hier een jongetje van 9 jaar van den smid K. door een vreemd sujet een eind meegenomen en wreed mishandeld. Men is den dader nog niet op het spoor. Evenals andere jaren zal hier bij gelegenheid van de kermis eene geiten tentoonstelling worden gehouden uitgaande van het bestuur der geitenvereeniging. Tevens zullen te zien zijn de melklijsten over een jaar. Verschillende prijzen worden toegekend aan de houders van de bekroonde dieren. Aan deze tentoonstelling is ook eene markt verbonden. Oostburg. Om de vacantie-kolonies voor zieke kinderen bekend te maken in onze streek heeft het bestuur der Afd. Oostburg van den Bond van Ned. onderwijzers besloten hierover enkele lezingen te houden. Deze zullen gehouden worden te Oostburg, Schoondijke en Aardenburg. Spreker is dhr. A. C. Bos te Egmond aan Zee. Schoondijke. Door J. P. Leenhouts, M. J. Leenhouts en M. E. Leenhouts alhier is eene vennootschap aangegaan onder de „firma J. P. Leenhouts", ten doel hebbende het drijven van een handel in manufacturen en verwante artikelen. Kadzand Bij Kon. besluit is tot dijkgraaf van den Willem Leo-polder alhier benoemd dhr. I. Leenhouts Pz. Tot gezworene van het waterschap Kadzand is benoemd dhr. P. Risseeuw Iz., te Zuidzande Nieuw Namen. De R. K. Boerenbond alhier heeft aan hare vereeDiging eene ziekte en ongevallen-verzekering verbonden De meeste leden hebben hun dienstboden en werklieden reeds laten verzekeren. Clinge. Onze geiten-vereeniging „St.-Ber- nnrdus" heeft zi-h op de tentoonstelling te Zuiddorpe 3 Sanengeiten aangeschaft. Onze vereeniging telt op het oogenblik 46 leden. Hoek (bij Terneuzen). Dijk doorgebroken. Men seint ons heden te 12 uur uit Neuzen Bij de indijking vandennieuwen polder onder Hoek brak giste renavond de afsluiting van de nieuwe zeewering door. (Dit bericht werd door ons in de stad gehulletineerd). Zuiddorpe. Woensdag werd vanwege de Vereeniging tot Bevordering van de Qeitenfokkerij iu Zeeland, hier de eerste Kriugtentoonstelling met geitenmarkt ge houden. Het dorp was voor deze gelegenheid in feestdos. Een drietal eerebogen riepen den vreemdelingen het welkom toe en van alle woningen wapperde de vlag. Tegen den middag heerschte er hier een onge kende drukte; van alle zijden waren be zoekers komen opdagen, waaronder wij vele voorname personen opmerkten die door hunne tegenwoordigheid getuigenis aflegden van hunne sympathie voor het streven der vereeniging tot veredeling van „de koe van den werkman 1 In het gemeentehuis worden de afge vaardigden der 15 geitenfokvereenigingen van Zeeuwsch-Vlaanderen O D. door de feestcommissie verwelkomd by monde van den heer J. A. Lyppens, secretaris van het Hoofdbestuur. Daarna werd achtereenvol gens het woord gevoerd door de heeren van Waes, burgemeester van Zuiddorpe, Zwagerman, voorzitter van het Hoofdbe stuur, Mr. Dieleman, lid vaü de Provinciale Staten en den ZeerEerw. Heer Pr. Plas- sehaert, pastoor van Zuiddorpe en geestelijk adviseur. Op de markt waren aangevoerd 248 geiten, waaronder zeer schoone werden opgemerkt. De handel in geiten was niet levendig. Enkele jonge geiten werden verkocht tegen 10 k 20 gulden per stuk. Op het tentoonstellingsterrein waren geëxposeerd verbeterde melküesschen, melk tuigen, karngerief, alsmede geitenboter en geitenkaas, die er lekker uitzag. De prjjzen voor het grootste aantal geiten ter markt gebracht, werden toegekend aan de volgende vereenigingen 1ste prijs West dorpe met 35, 2e prijs Stoppeldijk met 28, 3e prys Hulst met 18 en 4e prijs Koewacht met 14 geiten. Bij loting viel nog een prijs ten deel aan de vereenigingen van Driewegen, Kloosterzande, Axel (ter verbetering), Ter Hole, Graauw en Zaamslag. Het fanfaregezelschap „Ons Genoegen" voerde op de markt eenige muziekstukken uit. Provinciale stoombootdiensten in Zeeland Op de ontwerp begrooting van den Provincialen Stoombootdienst in Zeeland lijn VlissingenBreskensNeuzen worden de ontvangsten geraamd op f132.118 en de uitgaven op f 154.118, alzoo een ge raamd kwaad slot van f22.000. Van de lijn Walzoorden Hansweerd worden de ontvangsten geraamd op f 20,420 en de uitgaven op f29.120 dus een kwaad slot van f 8700. Ten slotte van de nieuwe lijn Middel burgZierikzee de ontvangsten op f 31.900 en de uitgaven op f 51 900 dus een kwaad slot van f20 000. De vroede vaderen van St. Maartensdijk en de Waterleiding. De „Zierikzeesche Nieuwsbode" bevat het verslag eener vergadering van den gemeenteraad van St. Maartensdijk (op Tholen), waar de vraag ter sprake kwam, of men zich zou aansluiten bij de op te richten en van regeeringswege gesteunde Zuid Bevelandsche waterleiding. De dis cussen geven een treurigen indruk van het peil der overwegingen, waarop in zulk een gemeenteraad over een zoo gewichtig gezondheidsbelang geoordeeld wordt, bijv.: De heer P. Oakeer leidt de discussies in met de opmerking, dat door hem een deskundige is geraadpleegd, en dat deze zei, dat leidingwater minder voedzaam en gezond is dan regenwater. De heer ,J. Hage zegt, dat zijn grootste bezwaar tegen het leiding water is, dat het dood geperst is. Da heer Oakeer wijst ook nog op de onvoldoende zuiverheid van leidingwater. De heer Kloet heeft het liever rechtstreeks uit de welken dat is ook voordeeliger. Hij vertrouwt den grond niet. De heer W. Rijnberg merkt daarbij op, dat zuiver wolkenwater te drinken heslist onmogelijk is. Dan zou men het huiten in een schotel moeten opvangen. Neen, het komt eerst op je dak, dan door een vaak vuile goot en dan in je bakdan kun je het eerst gebruiken. De voorzitter wijst er op, dat bij een droogte als de tegenwoordige er werkelijk gebrek aan water bestaat. De heer A. Kloet verwijst de heeren naar het Muijsche putje. De heer W. Rijnberg constateert, dat dit toch ook grondwater is De lieer P. Oakeer wenscht geen geld voor de waterleiding te geven. Hij is het eens met den heer J. Hage; het water is dood geperst. Kijkt maar naar een dorschmachiue, vergelijkt de heer Oakeer, het stroo is ook dood geperst. Hij sommeert den wethouder Oroenowege tot bevestiging, want die heeft er éen, een dorschmachine namelijk De heer W. Rijn berg zegt gemoedelijk: Maar. Oakeer, nu kun je waarlijk geen stroo met water gelijkstellen stroo dat breekt, doordat het droog en hard is, maar water laat zich toch gemakkelijk verplaatsen. Maar alle praatjes hielpen niets Intussehen heeft, zooals de lezer elders in dit nummer kan zien, de raad eieren voor zijn geld gekozen en is tot het waterleidingplan toegetreden. T ram weg-maatschappij. Dinsdag is te Neuzen ten overstaan van notaris Zijlstra van IJzendijke gepas seerd de aete van oprichting der Zeeuwsch Vlaamsche Tramwegmaatschappij. Deze maatschappij omvat de exploitatie der tramwegen ontworpen door het comité van aanleg van tramwegen in Zeeuwsch Vlaanderen. Onder meer zal de verbinding tot stand komen van Westelijk en Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen en ook het plan Hontenisse Selzaete van het comité Fruijtier, c. a. De zetel der maatschappij is Terneuzen. Tot president werd benoemd de heer mr. Lippens, advocaat en grondeigenaar te Gent en tot secretaris mr. P. Dieleman, advocaat en procureur te Middelburg Commissarissen zijn de heeren Paul Lip pens, ingeneur te Oent, L. de Groop, particulier te Antwerpen, M. Ninave, direc teur der suikerfabriek Frantz Wittouck te Selzaete, P. F, Fruijtier, lid der Tweede Kamer, Aug. Heijlen, Directeur des Vici- naux te Leuven, J. A.van Rompu,cargadoor, lid van Gedeputeerde Staten te Terneuzen en mr. K. Vermandele, lid der Rotterdam- sche Bank aldaar. Het benoodigde kapitaal is verzekerd, de lijn komt zeker tot stand. Waterloo. Historisch! Afgespeeld op een dei'Zuid- Bevelandsche dorpen. Geineentevelwachter komt voor de jaarlijksche Waterloocollecte. Maandag jl. dus nog vóór den regen van deze week. Vindt man niet thuis en zegt daarom tot de vrouw des huizes dat hij met de Waterloocollecte komt„Zoo, zegt de vrouw, zal de burgemeester nu eindelijk eens voor water zorgen, nou dat wordt tijd ook 1" Tableau. Vliegen. Volgens „Avia" zullen by de aanstaande herfstmanoeuvres vliegprestaties plaats hebben, welke zullen gehouden worden deor de aviateurs Labouchère, Lutge en Van Brussel, alle drie Nederlanders. „Een alarmkreet". Onder dezen titel maakt de „Matin" een brief openhaar van Eduard Surcouf, man van gezag op luchtvaartgebied. Wij geven den inhoud ervan hier in 't kort weer. Hoe langer hoe meer luchtrennen, begint E. Surcouf te zeggen, hoe laDger hoe meer ingeschreven vliegers, vliegers, die hun brevet halen, hoe langer hoe grooter de afstanden, die worden afgelegd. Het is een algemeene aanval tegen den hemel. En is dat alles mooi? Is het nuttig? Wij beleven gedurende eenige maanden den roman van de luchtvaart. Die windt het publiek op en overprikkelt zijn verbeelding. Maar men moet den moed hebben o, ik heb dien moed, voegt Surcouf er bij om het zelfs tegen de menigte te zeggen het is een roman. De w e r k e 1 ij k h e i d is, dat de vlieg sport in Frankrijk niet meer vooruitgaat. Laten wij uit de wolken weer op aarde dalen. Wat zien wij er? Een hoop lijken, die altijd door aangroeit De vliegers mogen den dood verachten, wy die op aarde blijven, buiten gevaar, mogen aan een dergelijke doodsverachting niet meedoen. Wij hebben bovenal niet het recht den voortgang van de vliegsport in deze richting aan te moed'gen en de vliegers naar het martelaarschap te drijven. Zeker de vooruitgang van de vliegsport zal niet gaan zonder offers. Maar laten wij niet de noodzakelijke offers ver warren met nuttelooze verspilling van menschenlevens. Er is geen enkel land dat het recht heeft zijn helden voor niets te verkwisten. Het heldentijdperk in de luchtvaart, de tijd, dat Blériot het Kanaal overstak, dappere mannen de vliegweek van Reims inrichtten en de „Matin" de Fransche Oostelijke rondvlucht dorst te organiseeren, die (zegt de heer Lurcouf er hij) de oorzaak is van de populariteit der vliegsport in Frankrijk, en die haar in het Fransche leger in een paar dagen tijds tien jaar vooruit heeft gebracht, die tjjd is voorbij. Toen had iedere poging een doel, een heteekenis. Men moest tot eiken prijs vooruit. Tegen oordig hebben we meer dan 500 Fiansche vliegers, burgerlijke en militaire; iedereen gelooft in het vliegtuig, er zeer ver, zeer hoog en zeer snel mee te gaan. Het pleit van de vliegsport is gewonnen indien men haar tenminste niet in discrediet brengt. De vliegsport heeft zich verbreid, maar zegt de heer Surcouf, ik herhaal het: zij is er niet op vooruitgegaan. Hij stelt dan verder voor het aantal vliegwedstrijden te verminderen en de leiding daarvan in handen te geven van de twee groote lichamen, die zich in Frank rijk met de luchtvaart bezighouden, de Fransche Luchtvaartclub en de Fransche Automobielclub Een groote vliegwedstrijd per jaar is voldoende, die zal dan bunnen dienen als toets voor de gemaakte vorderingeneen wedstrijd zooals die om den Gordon-Bennet beker bijvoorbeeld, over een speciaal voor dat doel ingericht terrein, zonder hinder nissen of verrassingen. De heer Surcouf geeft dan verder nog eenige beschouwingen over de wijze waarop volgens hem dergelijke wedstrijden zouden moeten worden ingericht en aan het slot van zijn brief zegt hij, er is voor het vliegtuig een toekomst weggelegn als wapen en als tak van nijverheid. Maar wanneer wij voortgaan op deu ingeslagen weg, zal die toekomst niet anders dan een avontuur zijn. En de vliegsport verdient een betere toekomst. „N. R. Ot." De West-Europeesche rondvlucht. Woensdag zijn de drie slachtoffers van den eersten dag van de Rondvlucht begra ven, Lemartin en Landron in stilte, luitenant Princeteau onder groote deelneming uit legerkringen. Oeneraal Goiran voerde, als vertegenwoordiger van den President der Republiek, het woord. Een door een groot aantal Kamerleden onderteekend verzoekschrift ten bate van de ouders van luitenant Princetau is den Fransehen minjster van financiën aange boden. D a 1 g a r. Bij een nader onderzoek hebben de dokters geen enkele ernstige kwetsuur gevonden. Alleen de toestand van het rechteroog geeft reden tot ongerustheid. Men schrijft deze verwonding toe aan de scherven van Dalger's brilleglazen Dalgar zal binnen enkele dagen het hospitaal verlaten. Zijn toestel is onttakeld en zoolang op geborgen bij een landbouwer in den omtrek van de plaats, waar het ongeluk gebeurde. Van Meel Van Meel, de tweede Nederlandsche deelnemer aan de Europeesehe rondvlucht die gelijk men weet, te laat te Vincennes was aangekomen om nog van Parijs naar Luik mee te vliegen en die nu over het wegvak Luik—Soesterberg meedingt, is Woensdag in 38 minuten van Kiewit Hasselt naar Luik gevlogen met Aercelin als passagier. Hij zou Donderdagmorgen met de andere vliegers van Luik ver trekken. Voor de eerste étape Parijs—Luik was aan prijzen 40.000 francs uitgeloofd, welke verdeeld worden tusschen de eerste twaalf aangekomen vliegers. De aviateurs antvin- gen de volgende sommen Vidart 16 00 0 francs. Védrines 6000 frs. Weymann 4G00 frs. Beaumont 2800 frs. Barra 2000 frs. Duval 2000 frs. Garros 1600 frs. ltenaux 1600 frs. Kimmerling 1200 frs. Tabuteau 1200 frs. Prévost 800 frs. W ij n ill a 1 e n 800 frs. De vlucht Luik Soesterberg. Nadat Wijnmalen Woensdagavond de étape LuikSpa—Luik had volbracht en te 7.30 te Luik was wedergekeerd, stegen Donderdagmorgen 12 aviateurs op voor het parcours Luik—Utrecht (Soesterberg) via Venlo. Men telegrafeerde ons dat Wijn malen te 8 55 uur boveD Maastricht was gezien. Dit is achteraf onjuist gebleken, wijl men Wijnmalen met Weymann ver warde Wijnmalen is integendeel achter gebleven en eerst tegen den avond met nog wat achterblijvers opgestegen. De aviateur Amerigo viel by Luik. Reeds spraken de telegrammen van „verongelukt". Ook dit is gelukkig onjuist gebleken, hoewel hij ernstig aan knieën en gelaat werd gewond. Renaux keerde terug, D. Hcspcl eveneens. Le Lasseur was aan het dwalen geraakt en is te Echt gevallen, zonder zich te deren. Op het vliegkamp te Venlo, waar alles in spanning was, kwam Beaumont aan om 9 uur 13 ui., na hem successievelijk Oibert, Garros, Vidart, Weymann, Kimmerling, Barra en Train om spoedig daarop weer te vertrekken. De vliegeniers werden achtereenvolgens gesignaleerd te Oennep; Orave, Ravenstein, Batenburg, Wijchen, Druten. Inmiddels waren duizenden op het vlieg terrein te Soesterberg verzameld. Om half 12 kwam de Koningin Moeder op het terrein met 2 hofdames en Jhr De Ranitz. Zij werd door het bestuur naar het paddock geleid. Inmiddels was onder onbeschrijfe lijke geestdrift Oibert als eerste van alle deelnemers geland om 10 uur 33 m. 25a/5 sec. Vidart kwam om 10.40.293/5 u., Garros om 10 42 21'/- u.,Weymann om 10 59.12:!'5 u., Kimmerling om 11.52.'233/6 u, Train om 12.28.482/6 u. Eenige der overwinnaars werden aan H. M de Koningin-Moeder voorgesteld. De vliegenier Barra moest bij Wageningen dalen (noodlanding), Beau mont vloog het doel voorbij en landde te Hilversum, doch keerde naar het vliegkamp terug en werd geclassificeerd als no. 4. Reneaux, Tabuteau en Wijnmalen ver trokken om 5 uur 5 min. in den namiddag uit Luik Védrines, Duval en Van Meel kort daarna. Védrines brak bij het opstij gen een zijner vleugels. Renaux is om 5 52 uur te Veulo aange komen en om 6.05 uur vertrokken. Tabu teau om 6.04 uur aangekomen en om 6.15 uur vertrokken. Wijnmalen kwam onder luid gejuich om 6.20 uur aan en vertrok weer 6 u. 30 min. Duval is om 7.20 u. aangekomen. Hij bleef er overnachten, om 's morgens vroeg te vertrekken. Védrines irriveerde op het toestel van Verrept. Van Meel landde om 8 u. 55 m. met zijn passagier Benselin. Hij vertrok vanmorgen 3 uur. Nadat Renaux en Tabuteau om 7.44 en 7.46 te Soesterberg waren aangekomen, kwam eindelijk Wijnmalen om 8 u 46 min. 50 2/5 sec. op het vliegveld aan. Hij wordt met gejuich begroet en op de schouders geheven. Het publiek dreigt hem te ver pletteren in zijn enthousiasme. Wijnmalen gevoelde zich zeer wel. Als hij in de perstent komt en zich van het publiek verlost heeft, dat hem letterlijk op het lijf hing, steekt hij kalm zijn pijpop. Dat kan bij doen, daar bij deu p r ij s van 10.000 francs, uitgeloofd door het Ned. Vliegcomité, gewonnen heeft, omdat hij de eerste Hol lands ohe vlie ger is, die te Soesterberg aankwam, als deelnemer aan de Europeesehe Rondvlucht. Over geheel het parcours P a r ij s Soesterberg (600 K.M.) is de officieele klassificatie als volgt(de getallen achter de namen zeggen hoeveel uur de vliegeniers over den weg deden) 1. Vidart, 6 u. 14 m. 30 2/5 sec. 2. Beaumont, 7 u. 48 m. 36 1/5 see. 3. Garros, 7 u. 24 m. 59 2/5 sec. 4. Weymann, 10 u. 8 m. 13 sec. 5. Oibert, 29 u. 3 m. 36 4/5 sec. 6. Renaux, 29 u. 24 m. 212 5 sec. 7. Kimmerling, 35 u. 24 m. 47 sec. 8. TraiD, 49 u. 45 m. 2 sec 9. Tabuteau, 57 u. 9 m. 46 1/5 sec. 10. Wijnmalen, 60 u. 7 m. 5 2/5 sec. Over het parcours Luik Spa Luik was Vidart 1. Over het parcours LuikSoester berg was Oibert 1. Over Parijs—Luik Vidart insgelijks no. 1. Daar het vertrek uit Luik één dag is uitgesteld, zal de landing der deelnemers aan de Europeesehe rondvlucht ook te Gilze Rijen één dag later plaats hebben, dus op Zaterdag 24 Juni a.s. Het Bestuur der Eerste Nederlandsche Vliegvereeniging verwacht den eersten aviateur reeds om ongeveer elf uur voor middag te Gilze-Rijen. Het boek waarin de aviateurs moeten teekenen ten bewyze hunner aankomst is in den paddock neergelegd, zoodat de bezoekers de overwinnaars van dichtbij kunnen zien. Op de vliegmachines is een nummer aangebracht, zoodat men onmidde- lijk kan nagaan, wie de aviateur is. N.B. Het voornaamst® van hetgeen hierboven staat werd gisteren door ons in de stad gehulletineerd. Vliegen te Dordrecht. Woensdagavond zijn in Doidrecht eenige vluchten gemaakt. Mulder steeg om 8 uur op, maar daalde spoedig ergens buiten de stad, daartoe gedwongen door het los raken van zijn zitplaats. Na Mulder steeg Liitge op, die een prachtige vlucht maakte gedurende een klein half uur. Hij kon echter het terrein Oostburg. Onderstaande statistiek geeft een overzicht van het aantal drinkgelegen- heden in het Land van Cadzand. Aantal D r ink g el e g e nil e d en 1909. Zeeuwsch-Vlaanderen. Westelijk deel. (Voormalig 4e district). Gemeenten. Aantal vergun ningen. Aantal vergun ningen voor logement. Maximum aantal der ver gunningen Aantal verloven. Aantal Drink- gelegen- heden Aantal inwoners op ééne drinkgele- genheid. Aant. inw. op êène Drinkgele- genh. over 't geheele district. AardeDburg 18 10 8 29 47 43 Biervliet 11 5 10 48 59 40 Breskens 8 6 8 5 13 171 Cadzand 7 3 4 7 14 77 Eede 4 25 4 35 39 27 Groede 19 1 9 18 37 61 Hoofdplaat 14 4 6 16 30 45 Yzendijke 29 17 10 67 96 27 Kruis (St.) 3 3 9 12 62 Nieuwvliet 2 0 2 4 6 84 Oostburg 18 11 9 20 38 60 Retranohement 3 3 1 8 11 71 Schoondijke 13 3 7 8 21 91 Sluis 23 16 11 34 57 47 Waterlandkerkje 4 3 2 8 12 48 Zuidzande 6 4 9 15 73 182 107 98 325 507 50 Het IVe district telde op 31 Dec. 1908 25798 inwoners. Er werd verbruikt aan gedistilleerd ad 50 pCt. in 1910 142519.6 L. Dat is per inwoner 5.52 L. Alleen te Yzendijke bestaat een afdeeling van Breda's Kruisverbond, bestaande uit 33 leden en een Jongensbond van 15 leden. Zou het niet hard noodig zijn in ons distriet, om ook de drankbestrijding eens flink aan te pakken? Vanwege het bestuur van den Volksbond tot bestryding van misbruik van sterken drank zal hier binnen enkele dagen eene vergadering gehouden worden ter bespreking vaD de organisatie voor de dit jaar te houden huisvlyttentoonstelling.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2