verleende vergunning later zou kunnen worden aangevuld, het hem onmogelijk wordt, gemaakt, ten opzichte van die la ter toegevoegde bepalingen, gebruik te maken van het recht, van beroep op de Kroon hem door de wet toegekend. Ged. Staten stellen voor in het regle ment op de wegen en voetpaden twee wijzigingen aan te brengen. Een waarhij B. en W. de bevoegdheid wordt gegeven om vergunning te verleenen tot het leg gen in of door wegen van gasleidingen, grondkabels voor telefoon- of telegraaf lijnen of' voor electrisch licht- of Jcracht- geleidingen en dergelijke. Indien het een weg betreft, welke van kunstbedekking is voorzien zullen B. en W. den ander1 houdsplichtige moeten hooren. Ten tweede om te bepalen, dat in dien B. en W. zelf tot eenige handeling overgaan, waartoe volgens het reglement voor derden vergunning van hun col lege vereiseht wordt, zij, zoo de hande ling een kunstweg betreft, ten minste eene maand tevoren kennis van bun be sluit daartoe aan den onderhoudsplichtige moeten geven, die binnen dien termijn bij Ged. Staten in beroep kan jkomen. Ged. Staten stellen voor tot verhoo- ging van het subsidie voor 'de Zeevaart school te Vlissingen, het bedrag is echter nog niet gepubliceerd. Van het dagelijksch bestuur der Maat schappij1 tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland is ingekomen een verzoek om subsidie yoor Jiet houden van cursussen in zuivelbereiding, huis houdkunde (koken), knippen en verstellen van kleedingstukken enz. Ged. Staten brengen naar aanleiding van dit verzoek in herinnering, dat sedert 1876 op de Prov. begrooting een post van f300 werd uitgetrokken voor „uit gaven tot aanmoediging van voorlezingen over den landbouw door wandelleeraars". Toen de belangstelling in deze voor lezingen verflauwde werd in 1894 de Maatschappij van Landbouw toegestaan, dezen post voor andere doeleinden te gebruiken. Het komt Ged. Staten voor, dat het onderwerp, waarvoor thans de Maatschap pij subsidie vraagt, geheel overeenkomt met dat, waarvoor van 1876 tot .1894 subsidie werd verleend. Indien vanwege de Provincie steun werd verleend, zou dit dan ook liet best kunnen geschieden, door aan den bedoelden post op de be- grooting zijne oorspronkelijke bestem ming te horgeven. Een nieuwe post zon dan onjnoodig zijn. Tegen het scheppen daarvan bestaat trouwens hij Ged. Staten bezwaar. Voor het toezicht op de zuivelbereiding geeft de Provincie reeds f250 per jaar. Het toestaan van het thans gevraagde komt Ged. Staten voor, niet te liggen binnen het terrein, waarvoor subsidie uit do Pro vinciale kas kan worden verleend. Zij .stel len daarom voor afwijzend op het ver zoek te beschikken. Van de afdeeling Zeeland van de ,Ne- derlandsche vereeniging van land- en tuin- bouwonderwijzers is een verzoek ingeko men om een bijdrage van 25 pent per lesuur, ter verhooging van hunne sala rissen. Ged. Staten herinneren er aan, dat in de vergadering der Staten van 12 Juli 1910 een gelijk verzoek na uitvoerige dis cussie is afgewezen en daar voor zoover zij1 kunnen nagaan geen verandering in den toestand gekomen is, stellen zij yoor wederom afwijzend te beschikken. Ged. Staten stellen voor een adres van de Vereeniging van Nederlaindsche Lood- witfabriekanten te Rotterdam, omtrent het gebruik van loodhoudende verven naar hun college te verwijzen. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek stellen Ged. Staten voor aan J. P. Blomme te Groede, een gedeelte uitgegraven grond aan den weg van Bres- kens naar Groede te verfcoopen voor eene som van 20 cent per c.A. Dit perceel is ongeveer 420 centiaren. Door de Maatschappij' tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland is voor de te Middelburg te houden Pro vinciale tentoonstelling een crediet uit de Provinciale kas gevraagd tot een bedrag van f1000. Ged. Staten wijzen er op, dat er een antecedent bestaat, daar bij besluit der Staten van 10 November 1900 voor een dergelijke tentoonstelling, welke van veel geringer omvang was en één dag inplaats van drie dagen duurde eene subsidie ver leend is tot een maximum van f 500. Aan de belofte, dat die tentoonstellin gen elkander niet te snel zouden opvol gen is blijkens bovenstaande voldaan en daar voor de ontwikkeling van land bouw en veeteelt een dergelijke onderne ming alleszins aanbeveling verdient, en zij ruimschoots vruchten afwerpt, al zijn deze ook van indirecten aard en daar door niet onder cijfers te brengen, stel len Ged. Staten voor om dit .bij uitstek jiro- vinciaal belang den verlangden steun zoo noodig tot het volle bedrag beschikbaar te stellen. Ged. Staten deelen mede, dat bij (de voorloopige besprekingen over de inrich ting van den stoombootdienst. tusschon Schouwen en Walcheren de vraag rees, of het wenschelijk kon zijn, het .varend personeel van de Spoorbootmaatschappij over te nemen. Het behoeft, aldus Ged. Staten, nauwe lijks betoog, dat het in het belang van de geregelde uitoefening van den dienst wezen kan, wanneer de Provincie de .be schikking krijgt over personeel, dat het vaarwater kent, en evenzeer, dat over neming door de Provincie in het belang is van dat personeel zelf. Het ligt echter' voor de hand, dat be zwaar bestaat tegen overneming van per soneel, dat of om eene of andere reden, minder geschikt is of den leeftijd feeds heeft overschreden, waarop volgens de Provinciale verordening aanspraak op pen sioen kan worden gemaakt. Ten aanzien van bet jongere personeel schijnt bij de Spoorbootmaatschappij hel voornemen te bestaan, om aan de perso nen beneden zekeren leeftijd, die niet worden overgenomen, ontslag te verleenen onder toekenning van een gratificatie, ge lijkstaande aan eenige maanden salaris. Eene moeilijkheid doet zich echter voor ten aanzien van degenen, die wor den overgenomen en den leeftijd van pensioneering reeds nabij zijn. Dezen zul len bij het bereiken van dien leeftijd vol gens de Provinciale verordening een pen sioen kunnen verkrijgen, dat niet meer bedraagt dan het. gewaarborgde minimum van f150 of dat minimum zeer weinig overschrijdt. Begint do gezondheidstoe stand van zoo iemand te verminderen, dan zou de Provincie kunnen komen te staan voor de keus, hem ontslag te ver leenen met een zeer klein pensioen of hem in dienst 'te houden niet ,hel. ge vaar, dat door zijn toestand de .dienst minder goed uitgeoefend en wellicht zelfs dientengevolge averij beloopen wordt. Deze moeilijkheid zou kunnen worden voorkomen, wanneer wordt gezorgd voor aanvulling van het pensioen zonder be zwaar voor de Provinciale kas. Bespre kingen met den president-commissaris der Spoorbootmaatschappij, tevens voorzitter van de commissie van liquidatie, heb ben geleid tot de volgende oplossing: a. De Spoorbootmaatschappij zal zelf pensioen verleenen aan een 4-tal perso nen, die wegens leeftijd of lichamelijke gesteldheid niet. voor overneming door de Provincie in aanmerking komen. b. De Spoorbootmaatschappij zal in de Provinciale kas storten eene som vain f 6081.72, waarvoor volgens mededeeling eene Levensverzekeringmaatschappij!, aam aan 5-tal personen boven 50 jaar, na het vervullen van den 65. (machiineper- soneel 65.) jarigen leeftijd eene lijf rente kan worden betaald, voldoende om het volgens de verordening te verleenen pensioen aan te vullen voor een .kapi tein tot f400, voor een machinist tot 1300 en voor een matroos of stoker tot f260. (led. Staten stellen voor aldus te be sluiten en tevens te bepalen, dat de over te nemen personen door twee geneeshee- ren gekeurd moeten worden. Daar de in aanbouw zijnde bonten yoor den dienst Middelburg Zierikzee f 10.000 meer zullen kosten, dan aanvankelijk ge raamd werd, stellen Ged. Staten voor het maximum bedrag der leening, waartoe besloten is in de vergadering vain 48 November 1910, te wijzigen van f 235.000 m f 250.000. Uit een overgelegde briefwisseling van Ged. Staten mei het gemeentebestuur van Zierikzee, blijkt, dat men niet fat overeenstemming is gekomen betreffende het maken van een goede zwaaiplaats in de haven aldaar. Waar Ged. Staten meenden, dat ook zonder dit de dienst uitgevoerd zal kun nen worden etn de tijd drong, als de dienst melt 1 Januari 1912 zou kunnen beginnen, zijn zij tot aanbesteding overgegaan en hebben zij den bouw van de twee schroef bouten opgedragen aan de firma J. en H. Smit's Scheepswerven te Kinderdijk, voor de som van f 170.000. Ged. Staten stellen voor de rekening der Provincie over het dienstjaar 1909 vast te stellen in ontvangsten op f889.504.896, in uitgaven op f806.307.43 en het voordeelig slot op f83.197.465. Voorgesteld worden nog wijzigingen in de provinciale begroetingen van 1910 en 1911. De ontwerp-begrooting voor 1912 be draagt in ontvang etn uitgaaf f 739.882.48 met een post voor onvoorzien ad f110.871.73. Ten slofte wordt voorgesteld eene lief- ling van 39 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor ongebouwde eigen dommen, 31 op de hoofdsom voor de ge bouwde eigendommen en 25 op de hoofd som der personeele belasting. Goes. De oude bankierszaak der firma De Kanter Hordijk is eenige jaren ge leden in eene naamlooze vennootschap veranderd, n.l. „De Kanter en Hordijk's Bank". Alras was te bemerken, dat deze instelling onder leiding van haren wak keren directeur, dhr. .1. A. Wilton van Beede, met ernst werd aangevat en dat wel degelijk rekening werd gehouden met den tegenwoordigen tijd; liet gevolg bleef' niet uit. De kantoorlokalen bleken spoe dig te klein en peinsde men dan ook reeds lang over een totale verbouwing. Door het overlijden van dhr. .1. Fransen van de Putte kwam het pand door dezen bewoond en waarin tevens de kantoren der firma J. Fransen van de Putte en Zoon waren gevestigd te koop en bier van profiteerde De Kanter en Hordijk's Bank. Voor dat iemand wist dat dit pand te koop was, was de directeur der Bank reeds kooper en zoo zullen de kantoren der Bank overgeplaatst worden in het zijstraatje van de Wijngaardstraat, nadat het oude kantoor der firma Fransen v. d. Putte vernieuwd zal zijn en ge heel naar de tegenwoordige eischen des tijlds ingericht. Wij twijfelen dan ook niet, of De Kanter en Hordijk's Bank zal in hare nieuwe lokalen nog meer tot bloei komen als tot. beden .reeds is geschied, daarvoor staat de groote werk kracht en energie van baren directeur borg voor. Middelburg Gisterenavond ontstond al- bier een huiselijke twist tusschen liet echtpaar F. aan de Turfkade, die weldra zóó hoog liep, dat bet publiek er zich mede bemoeide en een volksoploop ont stond. F„ die niet gesteld was op die be langstelling van het publiek, maakte zich kwaad, en wierp o.a. met een poot van een stoel naar de nieuwsgierigen. Juist kwam een inspecteur van poli tie langs, die de man ter kalmeering naar het bureau overbracht. De afdeeling der S. D. A. 1'. alhier heeft candidaat gesteld voor den gemeen teraad in district I rle lieer W. P. Cor nel isse en in district III de heer L. Op tlerdijk. Voor beide deze districten tre den twee leden af, en voor liet tweede district, maar één lid, waarvoor geen can didaat werd gesteld. Dinsdagmiddag kwam in het, gar nizoen alhier aan de Generaal Majoor L. de Bruin, Bevelhebber in de lile Mi litaire Afdeeling, vergezeld van den hem toegevoegd™ Kapitein .1. Tijken tot het houden van eene inspectie over de militaire gein »uwen. Met ingang van 1 September a.s. is voor het tijdvak van 2 jaren benoemd tot rechter commissaris belast met de in structie van strafzaken in liet arrondis sement Middelburg, de heer mr. J. W. Zgistra, rechter in de arrondissements rechtbank alhier. Veilingsvereeniging Walcheren Nadat de gisterenmiddag te Middelburg vereeniging de verschillende wijzigingen in hel reglement waren aangebracht, zoo als het bestuur die voorstelde en tol eind stemming zou worden overgegaan, deelde de lieeT De Lange mede, dat volgens zijne meening alle iin deze vergadering genomen besluiten ongeldig zijn, daar volgens het reglement xj-a der leden aan wezig moeten zijn en er nog geen zesde deel was. De secretaris las hierop de notulen voor van eene vergadering, waarin be sloten werd liet vereischte aantal aan wezige leden te bepalen op 1/12. De heer De Lange zeide, dat dit niet aan alle leden is bekend gemaakt, hield zich aan he.t Reglement, en volhardde in zijn meening, dat de vergadering on geldig is. Gemeenteraad van Middelburg In de hedenmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Middel burg werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken Een nader adres van de afdeeling Mid delburg van den Nederlandse heil Bond van Koffiehuis., Sociëteit- en Restaurant houders en Slijters „Vergunning" waar er o.a. op gewezen wordt, dat zooals het sluitingsuur thans geregeld is, de logementen als 'tware aangewezen wor den als verblijfplaatsen van hem die voor sluiting van de gewone koffiehuizen nog coiiig gezellig verkeer weoschen. Dat dit in de eerste plaats aanleiding zal zijn tot het scheppen van een aantal pseuilo- logementen, iets, dat geenszins een denk beeldig kwaad kan worden genoemd, waar voor men slechts de rapporten der Drank wet-inspectie heeft in te zien, waarbij men zal bemerken, dat deze autoriteiten ten aanzien van liet. instituut der logemonts- vergunningen niet veel anders doen dan klagen dat in de tweede plaats de houders der bona-fide logementen voortdurend door liet. publiek geprovoceert zullen wor den tol den varkoop van sterkon drank aan lien die geen logeergasten zijn en dus zullen worden aangezet tot ernstige overtreding der Drankwet; dat het verlies van eerbied voor de wet daardoor voor een groot deel ver loren gaat, en de verordening in waarde niet opweegt tegen de bezwaren welke men ten opzichte dezer verordening kan aanvoeren dat i olgens ee.n arrest van den Hoo- gen Raad van Maart j'.l. uitgemaakt is, (lat, hoewel de overeenkomstige verorde ning te Maassluis de bepaling bevat piet toepasselijk te zijn op logements-vergun- liingcn, zij de aanwezigheid van anderen dan logeergasten in een lokaliteit met logementsvergunning gedurende de uren, dat de koffiehuizen moeten gesloten zijn, strafbaar maakt; dat het alzoo onuoodig te ver gaat, indien besloten wordt, zooals de raad indient, dat het .sluitingsuur niet toe passelijk is voor loyaliteiten met loge- mentsvergunnitog, niet. alleen ten behoeve van logeergasten, maai' ten behoeve van ieder die daar aanwezig zou willen zijn dat adressante nog altijd van meening is dat een sluitingsuur voor koffiehuizen enz. (otaal overbodig is, zooals de on dervinding in deze gemeente ook heeft geleerd dat in onderscheidene gemeenten in het noorden van ons land liet sluitingsuur is afgeschaft en zoo de openbare orde ,werd bevorderd dat men indien men in deze gemeente de tegengestelde weg bewandelt, ook de kans beloopen wordt andere resultaten te verkrijgen dan men hier van een slui tingsuur schijnt te verwachten; dat zoo dit geschieden mocht, adres sante alsdan het hare gedaan heeft door te waarschuwen tegen de ernstige gevol gen die oen slechte regeling op die pun ten zou mede brengen; dat adressante het een wijs besluit van den raad zou vinden, indien hij besloot tot den ouden goeden toestand, zonder slui tingsuur terug te koeren, maar in ieder geval dringend verzoekt in den nu be staand™ toestand wijziging te brengen. Een adres van de Afdeeling Middelburg van den Rond van Nederlandschc Scihil- derspafroons waarin zij hare adhaesie be tuigt met liet door dien Bond aan B. en W. gedaan verzoek om subsidie van hier ter stede to houden Patroons-leer gangen in het Huissehilders.ambacht. De rekening van de vereeniging Kin dervoeding over 1911 12. waaruit blijkt, dat ontvangen en uitgegeven werd f6274.74 en dat liet sa.ldo in kas s'eeg van f 156,89 op f3428.045 De reeds gepubliceerde begrooting der. vereeniging voor Handelsonderwijs voor 1912. Een exemplaar van den nieuwen gids door Walcheren, uitgegeven door Vreem delingenverkeer. Benoemd werden de voorzitters van stembureaux voor de verkiezing van le llen van den gemeenteraad, als vo lgt: oor de stemming op 7 Juli tot voor zitter van liet eerste stemdistrict dhr. 11. I'. den Bouwmeester en tot zijn plaats vervanger dhr. I'. Dmnon Tak en ver volgens de overige leden van dein raad behalve de hoeren mr. G. W. Sannels en Boudewijnse. Van het tweede district dhr. mr. G. W. Saimes en tot zijin plaatsvervangers de overige leden van den raad, behalve dhr. Boudewijtose. Voor district III tot voorzitter dhr. C'. Boudewijnse en tot zijn plaatsvervangers de overige leden van den raad, behalve dhr. mr. G. W. Saimes. Voor de eventueel noodige herstemming op Dinsdag 18 Juli voor het eerste dis- triet tot voorzitter dhr. H. I1. den Bouw meester en tid, zijn plaatsvervanger dhr. P. üumon Tak en verder de andere le den van den raad, behalve de heeren, mr. S. Gratama en mr. F. .1. Sprenger. Voor het tweede district tot voorzitter dhr. mr. S. Gratama en verder de overige leden van den raad, behalve ilhr. mr. F. .1. Sprenger. Voor liet derde district tot voorzitter de lieer mr. F. J. Sprenger en tot zijn plaatsvervangers ile overige leden van raad, behalve dhr. mr. S. Gratama. Zie verder Laatste Berichten. Vlissingen. Aan de werf der Kon. Maat schappij „De Schelde" is door het depar tement van marine opgedragen de leve ring van twee torpedojagers type „Wolf" en „Fret". - De commies der posterijen en tele grafie IJ. Bakker alhier, die niet. ingang van heden naar Groningen is overge plaatst, zal daar werkzaam worden ge steld op het bureau van den inspecteur der posterijen en telegrafie. (VI. Crt.) Maandagavond omstreeks 7 uur had de chef-hofmeester hel ongeluk, ter wijl de mailboot „Koningin Wilhelmiina" aan het zwaaien was en hij met eani voet op de raderkast en een voet op do ponton stond, te water te vallen, doordat de boot van de ponton afdreef. De hofmeester greep dadelijk een der wiedplanken en klom zoo door de ra derkast aan boord. (VI. Crt.) Heden (Woensdag) had hier de Aan deelhoudersvergadering plaats van de Stoomvaartmaatschappij „De Schelde". De uitvoerige bijzonderheden, aan het jaar verslag ontleend, ons door onzen corres pondent, gezonden, zullen in liet volgend nummer een plaats vinden. Stippen wij voor beden aan dal de resultaten der exploitatie van 1910 zijn belichaamd in do totaal ontvangst van f 2.603.847.005 tegen f2.409.223.375 in 1909 en 1 2.302.884.58 in 1908. Er werden in 1910 730 reizen gemaakt en 148.842 passagiers vervoerd. De winst bedraagt f799.092.125 en wordt voor afschrijving bestemd. Subsidie Zeevaartschool Vlissingeu. Gedeputeerde Staten van Zeeland stel len aan de Provinciale Staten voor de subsidie aan de zeevaartschool te Vlis singen, welke thans bedraagt f3700 niet zooals liet bestuur dier school vraagt aanstonds le verhoogon niet f2095 doch de eene helft der verhooging (te doen ingaan met 1 Januari 1912 en ile andere belli met 1 Januari 1917, onder voorwaarde, dat de gemeente Vlissingen en belanghebbenden gezamenlijk f2032.50 per jaar voor het eerste vijfjarig tijdvak en ten minste f'2415 voor het. volgende vijfjarig tijdvak bijdraagt, en de subsi die van hel rijk respectievelijk f6415 en 1 7830 uitmake. Ged. Staten zijn van tneening, dat het niet noodig is de salarissen der leeraren, ineens niet ongeveer 60 pt't. te verliooge|n, maar dat dit heter in gedeelten kan ge schieden. Ten slotte stellen Geil. Staten aan P. Smagghc en anderen te Vlissingen, die een adres hebben gezonden niet verzoek om aan liet verleenen van subsidie tie voorwaarde te verbind™, dat ook te Vlis singen wimonde Belgische jongelieden op do school moeten worden toegelaten, te berichten, dat er geen termen bestaan aan dit verzoek te voldoen. Ged. Staten wijzen er op, dat de gemeenteraad deze voor waarde reeds stelde. Viiegweek te Vlissingen Voor deze viiegweek, van Zaterdag 22 tot Zondag 30 Juli te houden, bestaat liet eere-eomitó uit de heeren mr. H. .1. Dijckmeester, beschermheer, de burge meesters van Vlissingen en Middelburg, H. A. L. Bouckaert, If. P. den Bouw meester, jhr. mr. E. A. O. de C'asem- broot, A. Dominieus, A. Kalb- fleiscb, mr. B. W. F. Kronenberg, Th. II. de Meester, Jos. van Kaalte, P. .1. Siegers, J. Terpstra, W. H. van Wie- riughen Borski en P. A. T. Zanino. Het uitvoerend comité is samengesteld uit (le heeren J. (I. van Niftrik Jr., voor zitter, I. C. Vethaeke, A. Staverman, H. A. A. Stenigen, dr. P. A. Bossers en A. A. A. Meeuwesen, beiden te Breda, G. II. Brandt, T. E. Brelschneider, A. ,E. Dudok van Heel, D. de llaes, mr. J. .1. Hcij.se, P. W. M. Hoegen van Hooge- lande, M. Laernoes, W. II. Martin, ,S. W. van der Noordaa, Breda, F. Piekema, li. A. van Benlerghem, mr. Jan Smit, mr. G. Sprenger, W. L. Winkelman en mr. dr. F. S. Witteveen. Zij, hij wier namen geen gemeente is genoemd, wonen te Vlissingen of 1e Middelburg. Zierikzee In de heden te Roosendaal gehouden vergadering van aandeelhou ders der Goöp. Beetwortelsuikerfahriek te Dinteloord, is het jaarverslag vastgesteld. In de afgeloopen campagne werden ver werkt 87 millioen K.G. biet™, gemiddeld per etmaal 1.333.080 K.G. Het gemid delde gehalte bedroeg 17.54 pOt. Hot hoogste was 20,4 en het laagste 15.8 pCt. Na afschrijving op leeningetn, gebouwen enz. leu bedrage van 1120.429 kan nog een gemiddelde bieten prijs betaald wor den van 115.05 per 1000 K.G., na af trek van alle kosten, op het vervoer der bieten vallende. De vereeniging -telt thans 704 leden niet 3368 aande-eleu. De verkiezing Voor vijf leden van den gemeenteraad zal hier waarschijnlijk met enkele candidaaitstelling afloopein. De liberale kiesvereeniging heeft ile aftre dende linksche leden gesteld. De ainti-rev. kiesvereeniging stelt, geen Candida,ten, ter wijl het aftredende katholieke lid door een groep reclif.sc he kiezers wordit ge steld. - De bevolking onzer gemeente was op 31 Dec. 1910 naar de godsdienstige gezindten als volgt verdeeld(De getal- Ion tusschen haakjes zijn die op 31 Dec. 1909). Nedei'duilsch Hervormden 4979 (4971). Roomsch-Katlioliekeii 987 (979). Gerefor meerden 355 (349). Christelijk Gerefor meerden 306 (309). Evangelisch Lu- thersehen 95 (93). Israëlieten 34 (333). Doopsgezinden 23 (17). Remonstranten 7 6). Apostolisch™ 4 (4). Oud.Katholieken (1). liiglieannsoii-lvpiscopaaLselie 2 (2). Geen godsdienstige gezindte 43 (40). Totaal 6836 (6804). In het vorige jaar werden 47 huwelijken gesloten, n.l. 40 tusschen jongemans en jon gedovli ters, 4 tusschen weduwnaars en jongeilocbters, 2 tusschen gescheiden, mannen em weduwen. Geboren werden 92 jongens, 79 meisjes, totaal 171 kinderen. Overleden zijln 60 mannen -etn 60 vrouwen, 'totaal 120 per sonen. Heinkenszand. In de j.l. alhier gehouden vergadering van aandeelhouders der weeg brug „De Verwachting" is besloten een nieuwe weegbrug te 's Heer Arendskerke te plaatsen. Hansweerd. Dinsdag is door het Belg. zeilschip „Prins Albert" binnen gesleept het Belg. zeiljacht „Yolande" dat kampende niet een windhoos op de Schelde den mast had gebroken en hulpeloos rond dreef. Hier zal het jacht van een nieuwen mast worden voorzien. Door een vertegenwoordiger der Hol!. Amerka lijn te Rotterdam werd hier getracht volk aan te werven. Door een viertal personen werd voor een maar.d gemonsterd, waarop zij direct per spoor naar Rotterdam vertrokken om op de Potsdam der H. A. L. als stoker dienst te doen. Rilland. Bij den landbouwer D. Butiju alhier is Dinsdagmorgen het mond- en klauwzeer uitgebroken. Borsselen In de gehouden raadsver gadering waren alle leden tegenwoordig. Na opening werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en door allen goed bevonden. Tot. leden van lief stem bureau voor de gemeenteraadsverkiezing op 7 Juli (aftredende leden zijn dhr. Dek ker en dhr. Bruinooge) werden benoemd: tot plaatsvervangend voorzitter dhr. Wisse en tot leden dlirnWisse, M. de Regt en .1. Bruinooge. Een verzoek vam eenige boeren aa.n den raad om bijstand [te verleenen lot liet begrinilen van Weel- weg, besloot de raad een subsidie fe geven van f 600. Alleen dhr. 0. van West- einde was tegen dat voorstel. Nog was ingekomen een verzoek va;n eenige inge zetenen om verbetering te brelngein op het Molenpad. De raad besloot, zoo spoedig mogelijk aan dat verzoek te tvol- doen. (Z.) Groede. In een Zaterdag alhier door in gelanden van het waterschap „Groot en Klein Baarzande" c.a. gehouden verga dering tol liet benoemen vam een ont vanger gritfier, wegens liet bedanken van den lieer J. G. Meijer, waren 86 van de 27 ingelanden tegenwoordig.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2