Sociale Berichten. UIT DE PERS. slot geeft de Paus ten teeken van zijn dankbaarheid en zijn bijzondere welwil lendheid, zijn apostolischen zegen. Een vonnis. Verdesi, een afvallig priester, die zijn biechtvader, pater Bi- earelli, had beschuldigd van verraad van het biechtgeheim en zich deswege voor laster te verantwoorden had, is dezer dagen veroordeeld tot tien maanden ge vangenisstraf en 833 lire boete. Verdesi had zelfs geen schijn van be wijs voor zijn beweren kunnen bijbren gen. FRANKRIJK. R ou vier f Uit Parijs komt het plot seling bericht van het overlijden na een korte ongesteldheid van den heer Rou- vier, senator, oud-minister en invloedrijk financier en politicus. In de laatste ja ren was vooral sinds het opkomen van Delcassé zijn politieke invloed vermin derd, maar in financieele kwesties is hij in'den Senaat een der voornaamste auto riteiten gebleven. DIJIT8CHL AN 1> Een Keizerlijk s c. h r ij ve n a a n Mgr. Keppler. Die „Köln. Volksztg." deelt nu mede, dat het bericht omtrent een schrijven van den keizer aan den bisschop van Rottenburg, mgr. Keppler, waarin deze zijn voldoening over het boek van dien bisschop „Mchr Freude" zou hebben uitgesproken, onwaar is. De bis schop heeft bet zelf in een telegram te gengesproken. Onverklaarbaar is 't zeker hoe zulk een bericht zoo algemeen door de Duitsche pers verspreid is kunnen wor den en hoe de „Köln. Volksztg." er nog een plechtige bevestiging van kon bren gen. Het Centrum in EIzas-Lotha- ringen. De Centrums-vereeniging van Colmar (Elzas), heeft in een Woensdag gehouden vergadering besloten om zich geheel van het Duitsche centrum af te scheiden. Dit is dus de eerste breuk! AMERIKA. Castro. Nog altijd blijven er geruch ten loopen, dat Castro, de ex-president van Venezuela, alle pogingen in het werk stelt om weer een politieke rol te gaan spelen. 1 Hij heeft tenminste al getracht, zijn in trede te Caracas te doen, maar de Venezo- laanscho autoriteiten, moeten de hulp van Frankrijk hebben ingeroepen. Zoodra de ex-president voet aan wal zou zetten, zou hij door de Fransche autoriteiten ge dwongen zijn, zich weer in te schepen en naar Europa terug te keeren. Hetgeen wij natuurlijk onder 't noodige voorbe houd slechts weergeven. Verder wordt nog gemeld, dat Castro sedert overal heeft rondgezworven, maar nu gaat weer het gerucht, dat hij bin nenkort weer op zal dagen. Te Cadix en te Las Palmas, heeft men nu aan boord van de „Reina Victoria" een ge heimzinnig persoon gesignaleerd, met een gladgeschoren gelaat en een blauwen bril op, die zich bisschop van Columbia noemt. Men meent echter hier met den ex-president van Venezuela te doen te hebben. Watersnood te New-York. Wegens den geringen regenval der laat ste maanden dreigt te New-York een ern stige watersnood uit te breken. De wa tervoorraad is tot op minder dan de helft geslonken. Daarbij is de kans op grooten regenval eveneens gering en inetn vreest daarom ernstig, dat de bewoners van New- York gedurende de zomermaanden heel wat van dorst te lijden zullen hebben, De gemeenteraad heeft een som van 100.000 dollars uitgetrokken voor een corps van inspecteurs, die in de stad; van huis tot huis gaan, defecten aaqj de waterleidingen zullen onderzoeken en de huiseigenaars aansporen, zoo weinig mogelijk water te gebruiken. Als het wa- dom een opvlammend vuur lagen. In een vat rookte nog het bloed van het offerdier, terwjjl het in stukken gesneden vleesch in eenen grooten ketel kookte. Een van den romp gesneden kop van een jong veulen werd aan den stam van een hoogen lindeboom vastgespijkerd. Meerdere door weer en wind gebleekte geraamten hingen reeds aan den overouden boom, bij eene bron, die uit de rots sprong, lagen zacht groene bladerkransen. Verborgen achter een der groote zwarte basaltblokken, die hier boven de sneeuw uitstaken, stond Rabanus. Zjjn blikken volgden een hooge vrouwengestalte, die ongeschoeid driemaal de offerplaats rondging en onder het uitspreken van geheimzinnige spreuken allerlei soort van kruiden in den roodopvlammenden vuurgloed wierp. Dan doopte zg een hand vol kruiden in de met bloed gevulde schalen en besproeide er feesteljjk de stille schaar mee. Indrukwekkenden eerbied lag in bare bewegingen vol majesteit, hooge ernst sprak uit haar stralend gelaat, dat nu eens door den gloed rood beschenen, dan weer door dikke rookwolken zeldzaam beschaduwd werd. Het maagdelijke voorhoofd was om geven van lange blonde haren, die als een gouden sluier op haar blank gewaad neer- teï in het feservoir tot een bepaalde diepte gezonken is, wordt het ondrink baar, daar bet dan een plantensmaak, krijgt, die het ook door het koken niet verliest. Vele menschen doen nu bron water op, dat in flesschen wordt bewaard, om in geval van nood voorraad te heb ben. New-Yorks watervoorziening is reeds sedert een aantal jaren onvoldoende; wel is er een nieuwe waterleiding in aan bouw, maar die zal nog binnen drie ja ren niet klaar zijn. MEXICO. De opstand in M ex i c o. Berich ten uit Nogales (Mexico) melden, dal de gouverneur van den staat Sinaloa, Diego Redo, op den 31en Maart vermoord is. De Londensche Daily Telegraph geeft een relaas van de vlucht van ex.president Porfirio Diaz, zooals dat in Havana aan de dagbladcorrespondenten gedaan was door kolonel Diaz, den zoon van den oud-president. De dictator had Mexico (stad) pas wil len verlaten nadat daar in de straten, twee nachten het oproer had gewoed. De verwanten van P'orforio Diaz hadden hem al wel een week lang gesmeekt om toch te vluchten; maar de koppige oude man wilde er niet van hooren, totdat hij begreep, dat de positie inderdaad niel langer te houden was. In koortsachtige haast werd het noodig- ste bijeengepakt, terwijl buiten voor het paleis een woedende menigte joelde en schreeuwde. De moeilijkheden van het vertrek werden nog verhoogd door het feit, dat de vrouw van Porfirio Diaz Jr. tien dagen te voren moeder was geworden. Zij stond evenwel op en hielp alles in gereedheid brengen voor de vlucht. De vluchtelingen bereikten door den duiste ren nacht in auto's het station. Vier uur 's nachts vertrok de trein. Een verken ningslocomotief ging vooruit, daarop volg de een locomotief met twee wagens, ge vuld met infanteristen en bewapend met twee machinegeweren. Vervolgens kwa men de trein van Porfirio Diaz met een keurkorps genietroepen. Om 10 uur Diaz en nog een trein met een keurkorps genie troepen. Om 10 uur 's ochtends hielden de opstandelingen de verkenningslocomotief aan. Zonder dat er ook maar een woord met de insurgenten gewisseld werd, gooi den de infanteristen van den tweeden trein de deuren open, richtten de ma chinegeweren en begonnen dadelijk van vlak bij te schieten op de opstandelin gen. Tegelijkertijd kwamen de soldaten den trein uit, eitelden zich op langs de lijn en begonnen te vuren. Zoodra het schieten begon, beval Por firio Diaz den vrouwen en kinderen in zijn trein om plat op den grond te gaan liggen. Ook de min met de zuigeling vol deed aan dat bevel. De kinderen huilden wel wat, maar hielden zich overigens ferm en bleven stil liggen. De oude Diaz en zijn zoon kwamen uit hun wagen om te zien hoe het met de zaken stond. Het is niet waar, dat de oude man met 'revolver dreigde; hij was ongewapend. De meeste opstandelingen die aan den aanvat op den trein deelnamen, waren be reden en de machinegeweren van Diaz' escorte brachten spoedig verwarring on der hen teweeg. Binnen 5 minuten waren zij op de vlucht gedreven en kon de reis worden voortgezet. Acht-en-twintig op standelingen en één soldaat van de regee- ringstroepen waren gesneuveld. Madero is Woensdag de hoofdstad bin nengetrokken. De bevolking was opgewon den van geestdrift, niettegenstaande zij enkele uren te voren grooten angst uit stond door een aardschok die in iden vroegen morgen (4 uur) verschillende gebouwen deed instorten, waaronder de artilleriekazerne. Zeventig artilleristen zijn onder de puinen bedolven. Men spreekt van 50 a (10 dooden en gewonden. OOSTENRIJK. Keizer Frans Jozef. Keizer F rans Jozef is daags na zijn aankomst te Wee vielen. B(j den eersten aanblik meende de monnik een hemelsche verschijning te zien, nooit had hij verhevener schoonheid aan schouwt. Als zjj echter de schaal ophief en met een zilveren stem riep „laat ons vrouw Hulda, de zegenrijke schutsgodin liefde toedrinken 1" maakte hg snel een kruis. O wee Deze stralende jonkvrouw was geen heilige des hemels, zij was een vrouw, die in de diepste duisternis, in de schadu wen des doods rondwandelde. Nu kon hij er niet meer aan twijfelen, dat bet heidendom nog altijd heimelijke aanhangers in die streken had. Hevige verontwaardiging en diep medelijden streden in zijne ziel, maar 't medelijden overwon. Kon hij deze dwalende zielen geen redding brengen Met een snelle beweging trad hij uit 3e schaduw der rotsblokden te voorschijn en werd terstond opgemerkt door de priesteres. Als versteend rustte hare blikken een wijle op de gestalte in dat lange gewaad, die zoo plots als uit de wolken scheen gekomen. EerBt was zij verschrokken van de vreemde verschijning, die haar zoo smartvol en tegelijk zoo medelijdend aan zag uit de omlijsting der zwarte kap. Dan echter begon in haar wijdgeopende oogen non, zooals gewoonlijk, om vier uur op gestaan en behandelde eenige staatszaken. De keizer heeft ook behalve de aarts hertogen Frans Ferdinand en Frans Sal- vator verscheidene hoogwaawligheidsbe klceders in audiëntie ontvangen. De toestand van den keizer is zoo gunstig, dat het - zoo wordt uit Weenen gemeld eigenlijk overbodig is, het volk over de gezondheid van den keizer in te lichten. Slechts de ongegronde geruchten, die den toestand als minder goed schilde ren, maken hel noodzakelijk de waarheid bekend te maken. Van 'sKcizcrs 1 eyenswijze. De Keizer staat 's zomers en 's winters om 4 uur op en gaat 's avonds om 8 uur naar bed. Hij wordt van zelf wakker en behoeft niet geroepen te worden. Om 5 uur is hij klaar. Dan heeft hij ontbeten en zich zelf geschoren. Hij laat zich da delijk in de kleine uniform "van generaal aankleeden. Is de koffie op, dan gaat de Keizer tot 8 uur aan liet werk, dat hoofdzakelijk bestaat in hel inzien en teekenen van de stukken die hem wor den voorgelegd. Er is een fotografie in omloop, waarop men M. in uniformjas met een bril op en een sigaar in zijn mond aan zijn schrijftafel ziet. We we ten zelfs dat de sigaar een Regalia me dia is van 1(1 Heller (8 centen). De Keizer heeft de gewoonte niets te teekenen, wat hij niet goed gelezen heeft en koestert hij twijfel, dan legt hij het stuk op zij en laat den chef van liét ka binet of den minister hij zich roepen om nadere inlichting. Do Keizer is door het jaren lang ken nis nemen van stukken zoo bedreven in de administratie, dat geen ambtenaar het hem zou kunnen verbeteren. Dat hij de zaken goed begrijpt, blijkt uit de kant- teekeniugen, die dikwijls op de stukken voorkomen. Te 8 uur 's morgens onderbreekt de Keizer zijn schriftelijk werk voor de ont vangst. van de dignitarissen van zijn huis, om over allerlei te spreken. De eerste is steeds de chef van het kabinet des Keizers. Na dezen wordt de chef van het militaire huis binnengelaten en dan komt 's Keizers eerste adjudant aan de beurt. Sinds jaren is dit graaf Paar, die den Keizer vergezelt bij officieele bezoe ken, plechtigheden, inwijdingen enz. Met dezen adjudant wordt het programma van den dag, zoover bet representatieve plich ten geldt, opgemaakt. Eiken dag komen deze be'eren bij den Keizer rapport in dienen, waarbij de tot bun ressort be- hoorende zaken besproken worden. De ministers komen niet eiken dag bij den Keizer, maar als zij worden ontboden, dan volgen hunne audiënties op die der genoemde heeren. Elke week wordt ook de chef van den generalen staf ontvangen. Toen graaf Beek, die een vriend des Kei zers was, dien post nog bekleedde, ge beurde het eiken Woensdag. Na afloop der audiënties gaat de Kei zer weer aan het werk, tenminste als hij niet algemeen toegankelijke audiënties verleent ol representatieve plichten te vervullen heeft of bezoeken aflegt, waar voor de Maandag en de Donderdag be stemd zijn. De Keizer werkl tot 12 uur door en gaat dan wat gebruiken. De kof fiemaaltijd wordt op een bord naar bin nen gebracht en bestaat uit soep, vleesch, groenten en een glas bier. Deze maaltijd is even eenvoudig als spoedig atgeloopen. Hij duurt slechts 12 minuten, waarop de Keizer weer aan zijn schrijftafel gaat. Daar blijft bij tot half 5 zitten en rijdt dan naar Schönbrunn. De Keizer woont nu al sinds jaren in dit zomerpaleis en bij gaat alleen naar den Hofburg (het paleis in de stad) om zijn werk ite verrichten. Evenals elk gewoon sterveling, gaat de Keizer dus iederen dag naar zijn kantoor en rijdt 's avonds weer naar huis. To (i uur wordt er gedineerd. Gewoon lijk eet de Keizer alleen, als er tenmin ste geen hof- of familiediners plaats heb ben. (tok deze hoofdmaaltijd is zeer een voudig en bestaat uit soep, twee gerech ten en een „toetje". Daarbij worden twee glaasjes landwijn gedronken. In deze indeeling van den dag komt verandering als de Keizer 's zomers in de toorn te vonken en dreigend riep zij uit :„Wie zijt gij, die de heilige viering van ons lentefeest durft verstoren?" De deelnemers aan het effer. die volgens voorschrift naar het Noorden gekeken hadden, zagen om en sprongen op. Als Rabanus de door den rossen vuur gloed hel belichte wilde baardige gezichten zag, en hoevele gespierde armen zich drei gend tegen hem verhieven, dacht hjj aan den H. Bonifatius. „Noemt gij dat een heilige feestviering?" riep lig in begeestering uit, terwijl bij naar vooruit trad want een hevig verlangen naar de martelaarskroon was in zijn ziel ontwaakt. „Vervloekte afgodendienst is het, die u onder de dwingelandij van satan brengt. Ongelukkigen, hoe kunt gij valsche goden offeren, daar gij toch geroepen zijt tot de waarheid der kinderen van den eenig waren God. God de Vader, zond zijn eenigen Zoon, onzen Heer J. Chr. uit den hemel op aarde en Deze heeft uit liefde tot ons en om ons te verlossen, Zijn leven aan het Kruis gegeven". En nu klonk uit zijnen mond bet woord des kruizes zoo vurig en machtig, dat de toehoorders diep getroffen den man aan staarden, die zoo raadselachtig, zonder dat iemand hem gehoord of gezien had den Ischl is, want dan heeft hij zijn doch ter en zijn kleinkinderen bij zich en om dat er dan om half drie gegoten wordt, gebruikt de Keizer voordat bij slapen gaat nog 2 glazen zure melk. Maar dit ii* ook alles. Het is door die matige levens wijze dat Frans Jozef zoo'n goede ge zondheid geniet. Heeft de Keizer in Schönbrunn gege ten, dan gaat bij do krant lezen en .daar na doet bij lot kwart voor 8 weer stuk ken af en gaat om 8 uur naar bed. A:l" deze levenswijze blijft bij getrouw in elk jaargetij, onverschillig waar bij is. 's Zondags woont bij 's morgens te 7 uur de mis bij. Vroeger ging de Keizer nog wel eens naai' den schouwburg, maar dit is in de laatste jaren opgehouden, zoodat al leen nog maar de jacht als vermaak over gebleven is. Verleden jaar heeft de Kei zer nog een hert geschoten. Of liij! dit dezen zomer nog doen zal, is de vraag. Trouwens in 's Keizers levenswijze zal een keerpunt komen nu de doctoren dit noodig vinden. Maar het zal niet gemak kelijk zijn den Keizer er toe te bewogen, want hot heet dat bij1 een lastige patiënt is en niet graag gehoorzaamt. Een Be grijpelijk verschijnsel bij iemand die meer dan 60 jaar gecommandeerd hoeft. (N. R. Ct.) PORTUGAL S c h a n d e 1 ij! k b e t o o g i n g. Te Lis sabon beeft een troep individuen ©en be tooging gehouden voor hel aartsbisschop pelijk paleis. De „hoeren" moesten op 't laatst door de politie naar huis ge jaagd worden. De 13de Limburgsche Katholiekendag Maandag j 1. te Sittard gehouden, had een groot succes 't Kleine schilderachtige stadje was in feestgewaad, overal zag men de Hollandsche driekleur wapperen uit de huizen, ter vijl in de straten een gezellige drukte heerschte, van haastig loopende inwoners van Sittard en langzaam wandelende en rondziende vreemdelingen, hier en daar afgewisseld door een groepje personen, die een wappe rend vaandel omgeven En al die drukte waarin ook geen gering aandeel hadden de kleine meisjes die hun blauwe drankweer- bloempjes te koop aanboden, werd besche nen door een vriendelijk Pinksterzonnetje, die het geheel in een feestelijke stemming bracht. De H. Mis, waarmede deze dag begonnen werd, werd te half 10 opgedragen door den Z.Eerw. heer J. S. Canoy, pastoor en deken der stad. Na de H. Mis hadden de verschillende afdeelings bijeenkomsten, niet minder dan elf, plaats. De plaatsruimte van ons blad laat niet toe van elke afdeelingsvergadering een overzicht van het daar behandelde te geven. Alleen wenschen wij nog een overzicht te geven van de algemeene vergadering in de St. Pieterskerk om half vier. Toen Z. D. H. de Bisschop en Z.Ex.de Commissaiis der Koningin op de voor hen bestemde zetels hadden plaats genomen, verkreeg allereerst het woord, de heer Alph. Arnoldts, voorzitter van de plaatse lijke regeling8com missie Als voorzitter heette hij allen welkom namens de Sittard- sche bevolking. Hij sprak de hoop uit, dat de dag vruchten moge hebben en de katholieken zal aansporen om bij alle gelegenheden voor hunne gevoelens uit te komen. Hij deed ook voorlezing van telegrammen van antwoord, ontvangen van Z. H. den Paus en H. M. de Koningin op aan dezen gezonden aanhankelijkheidsbetuigingen. Als spreker in deze algemeene vergadering trad op de heer Karei Beyaert uit Brugge. Het slotwoord werd gesproken door Z. D. H. den Bisschop. Z. D. H. bracht hulde aan de inwoners van Sittard, die ook heden weer getoond hadden, het geloof hunner voorvaderen Ie hebben bewaard en levendig gehouden. Hulde bracht spreker ook aan den redenaar den heer Beyaert, wiens woord weg naar die geheime plaats gevonden had. Onbeschermd was hjj gekomen dat dwoEg hen tot bewondering en hjj zag er zoo onverschrokken uit, alsof hjj zich on wondbaar en onoveiwiniaeljjk geloofde. Toen hjj echter op eens de blinkende aks onder zijn scapulier uit te voorschijn haalde was hun houding in een oogwenk dreigend. „Wat, droeg hjj een wapen Wilde hjj hen aanvallen Neen de aks drong met krachtige houwen in den lindeboom en sneed twee kale takken af. „Wee wee! hjj heeft vrouw Huida's heiligen boom onteerd", weeklaagden de vrouwen. „Ter dood met hem riep een ruwe mannenstem. „Vooruit, slaat hem doodklonk het toornig als in koor. Een joDgeliug van reusachtige gestalte had reeds den krachtigen arm opgeheven om hem te verpletteren, als de priesteres ter afwering snel tusschenbeide trad. „Terug Ortwin!" gebood zij met toon- looze stem. „De hooge Asen hebben het toegelaten zonder een bliksemstraal uit hun wolkenburcht te zenden. Zij willen de mis daad niet gewroken hebben". De reus antwoordde toornig „Niemand hij hoopte dat velen zou opwekken uit hun slaap Wij moeten aldus ging Mgr. verder nog hooger leeren schatten onze katholieke beginselenons best doen om ze te doen zegevieren. Bovenal en altijd moet Christus regeeren. Mgr. wekte dan op, dat in het bijzonder en in het openbaar, in het staatkundige en in het sociale leven onze mam.en hun overtuiging zullen belijden. Z. D. H. wees daarbij op het voorbeeld van den Roomschen Limburger, mr. E. R. H. Regout, den Minister van Justitie, die zijn beginselen ook niet verbergt, maar ze o.a. in zijn wet tegen de zedeloosheid zoo kloekmoedig ten ten toon spreidde. Daarvoor bracht dje Bisschop aan Z.Ex. hulde. Dit bewijst ook dat een Katholiek wel wat worden kan als hij eerbied weet af te dwingen voor zijn overtuiging. Z. D. H. gaf daarna aan de vergaderden zijn bi8schoppelijken zegen. „Succes-Politiek." Met dit woord tracht mr. dr. Van de Laar in het Weekblad „De Beukelaar" en het maandschrift „De Klaroen" voortdurend de Rechtsche politiek te compromitteeren. Op den omslag van zijn weekblad staat o.m. gedrukt, dat „wie opkomt tegen succes- p.litiek" „De Beukelaar" moet lezen. Wij lezen geregeld „De Beukelaar", edoch de overtuiging of moet men hier spreken van een idee fixe? dat men in de politiek het succes zou moeten vei- smaden, is ons tot dusverre vreemd ge bleven. En vermoedelijk zal het velen anderen lezers van „De Beukelaar", denkelijk wel den meesten, zijn gegaan als ons. Ten minste voor zooverre die lezers Rechts staan. Dat men Links er anders over denkt, spreekt vanzelf, ligt voor de hand. Maar dat men ter Rechterzijde wenscht en tracht te bereiken, dat de desiderata, waarvoor men aan de stembus heeft ge streden, ook worden verwezenlijkt, is toch inderdaad de meest eenvoudige en natuur lijke zaak ter wereld. Wij gelooven niet, dat men in eenige partij het tegenovergestelde verlangt, of ooit verlangd heeft. Ja, natuurlijk is het succes niet alles, en mag het niet tot eiken prjjs worden verkregen. De ellendige leer, dat het welslagen alles vergoelijkt, een leer, welke in de „hooge politiek" vooral meermalen tot uiting komt, kan niet straf genoeg worden gelaakt. Het doel heiligt de middelen nooit. Maar dat men zich nu ook in 't algemeen van het succes zou moeten afwenden en met name aan onze Rechtsche coalitie, die uit verschillende fracties bestaat, zou hebben te verwijten, dat zij poogt tot stand te brengen, wat op rechtmatige wijze aan de kiezers is beloofd, lijkt ons meer dan zon derling. Het doet denken aan de houding van sommigen onder ons, die, twintig jaren geleden, de Rechterzijde toen ook meer derheid weder in de minderheid wilden terugbrengen, omdat wij als minderheid groot en krachtig waren geworden Van zoogenaamde „succes jagers" zjjn wij niet minder afkeerig, dan wie ook. Het is een akelig slag menschen, die niet zelden de zaak, de beginselen, de partij dienstbaar en ondergeschikt maken aan hun peisoonlijke belangen. Maar een partij als zoodanig heeft tot plicht te streven naar succes op geoor loofde wjjze natuurlijk wy 1 het haar taak is het algemeen belang te bevorderen en zij dus ernstig de vervulling moet verlangen van datgene, waarvoor zy zieh ten strijde aangordt. Deed zy anders, gansch haar optreden en zelfs haar bestaan ware een paskwil. („Centrum".) Schrijf m»ar raak. De liberale bladen schrijven er maar dapper op los om de bevolking legen het voorgestelde Tarief van invoerrechten op te zetten. mag den heiligen boom, dien vrouw Hulda zelf heeft geplant, ongestraft onteeren". „Er is maar een heilige boomriep de monnik zonder voor de dreigende vuist terug te wijken, „nl de boom des levens, waaraan het Heil der wereld heeft ge hangen 1" Een grijsaard, slechts een wolfsvel om de krachtige leden geslagen, stelde zich ter bescherming tusschen beiden en bromde „De verheven Hulda kan haren lindeboom zelf beschermen als zij wil. Maar vernede rend zou het zijn zulk een ongewapenden monnik te dooden". Ondertusschen had Rabanus met de aks de knoestige takken glad gemaakt en ze met een touw saamgebonden. „Ziet hier het teeken der VerlossÏDg!' riep hij met aangrijpende kracht, terwijl hij het eenvoudige kruis in de hoogte hief. „O kruis, gij edelste aller boomen. Alleen wie zich voor dezen standaard buigt, zal het leven hebben (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 6