tl 1BUU Snor, van de menschen, dat zij bij het koopen van huizen of van land er vast op re kenen, dat de gemeente een en ander voor hen wel in orde zal maken, vooral als zij hun verzoek persoonlijk bij de raadsleden gaan ondersteunen. Wethouder De Witt Hamer bestrijdt de heeren Van de Ven en Bonner. Spre ker gaat niet aceoord met de beschou wing van den heer Van de Ven omtrent het inwilligen van een verzoek van de „La Vitesse." Dat heeft de raad toen ge daan om de industrie te steunen. En tegenover den heer Donner beweert spre ker, dat het geen argument is te zeggen dat Verlmrg de eventueele schade van de hoornen wel voor zijn rekening zal nemen. Daar schuilt heelemaal geen goedheid in die belofte. Spreker betoogt dat hij wel zooveel voor geld van de gemeente zou willen overnemen, wat hij toch niet kan krijgen. De heer Van de Ven weerspreekt wet houder De Witt Hamer. Spreker wijst er op dat bij de vergunning van de „La Vitesse" onze stad veel meer van haar plantsoenschoon werd ontroofd als 1111 bij dit verzoek ooit het geval zou kunnen zijn. Voorts betwijfelt spreker dat aan de „La Vitesse" het verzoek uit sluitend is toegestaan om de indrustrie te steunen, omdat eenigen tijd later een ander verzoek van deze firma, waarbij groote indrustrie.belangen in het gedrang kwamen, eenvoudig geweigerd werd. De heer Hollmann begrijpt niet waarom over deze zaak zooveel gesproken moet worden. De tegenwoordige uitweg van Verburg is hoogst gevaarlijk. Daar zijn wij het allen over eens. En daar moet nu een einde aan gemaakt worden. An ders. niet. De voorzitter herinnert den heer Holl mann er aan, dat men niet met alle ge vaarlijke dingen maar op eens op kan houden. De heer ïemperman zal voor 't voor stel van B. en W. stemmen, omdat, vol gens sprekers meening, do tegenwoordige uitweg van Verburg met een kleine ver betering wel ongevaarlijk is te maken, en dat Verburg er deze kosten maar voor over moet hebben. Ook de heer Dekker motiveert zijn stem. Spreker zal tegen hel voorstel van B. en W. stemmen, omdat deskundigen verkla ren ,dat de uitweg beslist gevaarlijk is. Spreker behoudt zich echter 't recht voor, om als dit voorstel verworpen wordt, zich ook tegen het nieuwe voorstel van B. en W. te verklaren, zoo hij zich daar niet mee kan vereenigen. Dan wordt het voorstel van B. en W. om den uitweg niet te verleenen in stem ming gebracht en verworpen met 8 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren v. d. Bout, Pilaar, Temperman en Do Witt Hamer. Tegen stemden de heeren Dekker, Don ner, Fransen v. d. Putte, Hollmann, v. d. Leeuw, Risch, Von Schmidt en v. d. Ven. Daarna wordt het adres van Verburg gerenvoyeerd naar B. en W., om nu bij den raad te komen met een voorstel 0111 aan adressant den gevraagden uitweg onder de noodige voorwaarden te verleenen. Dan worden de volgende punten van de agenda zonder discussie en hoofdelijke stemming afgewerkt. Punt 3. Aanvragen 0111 afschrijving van belasting. Worden verleend. Punt 4. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van perceel wijk A 182, gelegen in do Agnesgang. Aldus besloten. Punt 5. Verzoek van dhr. J. E. de Koning Kooy om eervol ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand. Wordt eervol verleend. Punt 6. Vaststelling le suppletoir ko hier van hondenbelasting dienstjaar 1911. Worst vastgesteld met een gezamenlijken aanslag over 14 honden van f56. Punt 7. Verzoek van wed. F. Timmer manVerburg, om aanwijzing van rooi lijn en peil, in verband met het doen bouwen van twee woningen aan den Stationsweg, hoek M. A. de Ruijterlaan. Worden aangewezen overeenkomstig het advies van den gemeente.bouwmeester. Punt 8. Administratie burgerlijk arm bestuur. Af. en overschrijving van posten der begrooting van 1910 en wijziging dier begrooting. Worden goedgekeurd. Punt 9. Administratie gasthuisbestuur. Af- en overschrijving van posten der begrooting van 1910 en wijziging dier begrooting. Worden eveneens goedge keurd. Punt 10. Benoeming leden stembureau voor de a.. s. Statenverkiezing. Worden benoemd tot leden de heeren A. S. J. Dekker en W. Temperman. En tot plaats vervangende leden de heeren J. Pilaar en J. Z. Risch. Punt 11. Reclame tegen den aanslag in den hoofdei, omslag, 2e suppl. kohier 1910. Wordt ingewilligd. Bij de rondvraag vraagt eerst do heer Dekker bet woord. Spreker wil ten oerste weten, hoe het nu staat met den aanleg van de tram. Is er door B. en W. na het weigeren van den Goeschen raad nog met den conoessionares onderhandeld. Wethouder De Will Hamer antwoordt dat na de uitspraak van den raad offi cieel niets meer van den concessionaris is vernomen, maar dat van officieuse zijde gehoord wordt, dat de zaak weer loopende is en dat de concessionaris nieuwe plannen heeft. Zoodra. deze aan B. en W. zijn medegedeeld, zal de raad er mede in kennis worden gesteld. In de tweede plaats vraagt de heer Dekker inlichtingen omtrent de noodige uitbreiding van het gasbedrijf. Wethouder De Witt Hamer, voorzitter der gascommissie, antwoordt dat er dit jaar nog niet gedacht kan worden over uitbreiding van bet gasbuizennel, om dat er geen post voor otpi i;le begrooting staat, en men hel thans aan de gasfa briek te druk hoeft met het plaatsen van munstgasmeters. Op een vraag van den heer Dekker of hij het er voor mag houden, dat B. en W. en ?le gascommissie in deze zaak met bekwamen spoed zullen bezig zijn, antwoordt de heer Do Witt Hamer be vestigend. De heer Hollmann klaagt over voor gekomen wanordelijkheden hij de be grafenis van den heer De Netier, zoowel onder weg als op het kerkhof. Bij de begrafenis van den heer M. de Jongt' Jz. werd spreker geërgerd, doordat een wagen midden door den stoet reed. Bij de begrafenis van den heer J. Fransen van de Putte was bet echter rustig en ging alles er heel ordelijk naar toe. De voorzitter antwoordt, dat bij de begrafe nis van den heer De Netel' hem de wan ordelijkheden uok geërgerd hebben. Als waarnemend burgemeester beeft spreker toen maatregelen getroffen, dat dit niet meer voor zou komen. Van daar dat het hij de begrafenis van den heer Fransen van de Putte zoo rustig was. Het dwars door den begrafenisstoet van den heer De Jonge rijden, noemt spreker een grove onhebbelijkheid. Maar 0111 daar tegen te waken zou bij een grooten begrafenis stoet zooals ook deze was een zeer groote politiemacht aanwezig moe ten zijn. Toch belooft de voorzitter, dat in het vervolg zooveel mogelijk op al deze dingen gelet zal worden. De heer Risch vraagt hoe de inwoners van Goes aan water moeten komen als de (hoogte aanhoudt, wijl al de water.reser- voirs ledig zijn. B. en W. moeten tocli zorgen, dat de gemeentenaren dan toch voor geld water kunnen verkrijgen. Do voorzitter antwoordt, dal mocht er gebrek aan drinkwater komen 11. en W. zullen zorgen, dat de waterreservoirs tij dig met goed drinkwater van elders zullen voorzien worden. De heer Van de Ven bespreekt ten slotte nog de kwestie, dat de „Zuid-Beveland" op 21 Mei op Zondag gelost is. Wie gaf voor het lossen vergunning en was het lossen heslist noodig, zoo vraagt spreker. De voorzitter antwoordt, (lat hij als waarnemend burgemeester deze vergun ning gaf, omdat het in dit 'geval niet an ders kon, wijl in den nacht van Zondag op Maandag hel water uil (le haven zou zijn, en hei werkvolk reeds gehuurd was om het schip te lossen. Spreker heeft het den kapitein Mon- hemius zeer kwalijk genomen, dat hij niet heter op de offieieele mededeelingen omtrent de haven gelet heeft, maar on der de gegeven omstandigheid was er niets anders aan te doen. In het belang van den handel kon en mocht niet anders gehandeld worden. De heer Van de Ven betwijfelt of de schade wel zoo groot zou geweest zijn. Spreker heeft vernomen, dat met het los sen nog best gewacht had kunnen wor den. Daarom vraagt spreker of een vol gend verzoek om op Zondag te lossen niet zal worden toegestaan De voorzitter antwoordt, dat kapitein Monhemius voortaan wel beter op de mededeelingen omtrent de haven zai letten. Dus dat een zoodanig verzoek wel niet meer gedaan zal worden. Daarna sluit de voorzitter de verga dering. N. B. Dit verslag is niet van onzen gewonen verslaggever, wiens tegenwoor digheid op het vliegveld werd vereischt. maar ontleenden wij aan het verslag van „De Zeeuw" met diens welwillende toe stemming. De Redactie. Goes Het voor hedenavond aangekon digde volksconcert door de Harmonie „Euphonia" te geven in de tent op de Groote Markt, is uitgesteld tot a. s. Woens dagavond en wel in verband met do te houden vlicgdemonslratiën. Door de Centrale Anti revolutionaire Kicsvcrecni- gling in lie! district Goes is g e c a n d ide e r d voor d e P rovin- c i a 1 e Staten dhr. S. Duvekol C z n. te Goes. Gisterenavond werd door de politie tegen verscheidene personen proces verbaal opgemaakt dewjjl zij in den Goeschen Polder door een graanveld liepen om bun weg naar het vliegterrein te bekorten. In de op heden (9 Juni) gehouden vergadering van ingelanden van den „De Perponcherpolder" werd de heer W. Ka- kebeeke herbenoemd tot dijkgraaf. By <Ie aaiiHtaanUe Statenverkie zing in bet kiesdistrict Middelburg, Dinsdag 13 Juni e. k bevelen wij den Katholieken kiezers aldaar bRlKGEKD aan als t-én man te stemmen op den lieer Antirev. lid van den raad van Middelburg. Middelburg Naar aanleiding der Woens dag alhier gehouden raadsvergadering kunnen wij nog liet volgende melden Bij den aanvang der zitting wijdde de voorzitter, wethouder den Bouwmeester, ©enige woorden van waardeering aan de nagedachtenis van wijlen den heer J. G. Ermerins, wiens adviezen steeds op Imo gen prijs werd gesteld. De door B. en W. vo U'gestelde wijziging op de verordening op hel Lager Onder wijs, waardoor liet mogelijk wordt toe zicht te houden op de gezondheid der kinderen, lokte een geanimeerde discussie uit De heer de Veer verklaarde zich tegen deze wijziging, omdat hij1 van dezelfde meening als de gezondheidscommissie is, die meent, dat de bepalingen niet veel nut zullen hebben. Vooral tegen de bepaling, dat na een ziekte de kinderen een bewijs van her stel van den dokter moeten overleggen. De voorzitter ziet persoonlijk ook niet veel heil in de zaak, maar het is aan B. en W. opgedragen een verordening in dezen geest te ontwerpen. De wijziging van art. 12, waardoor nieuwe leerlingen en anderen 11a ziekten, verklaringen van geneeskundigen moeten afleggen, werd verworpen met 5 tegen 7 stemmen. Aangenomen werd met 8 tegen 4 st. de wijziging van art. 20, waarhij het hoofd der school opgedragen wordt bij het constateeren hij teerlingen van af wijkingen van den norm, schriftelijk de ouders of verzorgers dier kinderen daar mede in kennis te stellen. Langdurig werd gediscusseerd of de verhooging van het salaris van den lieer van der Bel met 1 Januari 1911 of 1 Januari 1912, moet ingaan, zooals B. en W. voorstelden. Het idee van B. en W. werd verworpen met 4 legen 8 stemmen. .Met 7 tegen 5 stemmen werd besloten tot verhooging van liet salaris. Dinsdag a s. des namiddags te 3 uur vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier ter behandeling van in gekomen stukken en rapporten, w.o. over het debietrecht op tabak en over het ontwerptarief. Wederom is men, thans in een paar wetten, voor de derde maal, bezig met repareeren van de Langeviele Binnenbrug en dus vertrekt de eleetrische tram weer van den Buitensingel. Gisterenavond ontstond op de Balans alhier een hevige vechtpartij tusschen twee mannen. Beiden werden door de politie naar het bureau overgebracht. Voor een hunner, een onde bekende, waren niet minder dan drie agenten als „geleide" noodig. Op de scheepswerven van J. en K. Smit te Krimpen a. d. Lek zijn de kielen gelegd voor twee stoombooten, welke ge bouwd worden voor rekening der provincie Zeeland en welke bestemd zijn voor den dienst MiddelburgZierikzee v. v. Toen gisteren de inspecteur van politie S. Koster op een desbetreffend verzoek een bezoek bracht aan de woning van de weduwe Steketee aan de Gravenstraat alhier, bleek het hem dat het lijk van die vrouw, die Donderdag j.l. overleden is, nog boven aarde stond en dat i.et ljjk zoowel in als buiten de woning een ondragelijke lucht verspreidde. Voor de ter aarde bestelling werd zorg gedragenDe kist bleek slecht te zjjn, althans bjj het vervoer ontstonden groote plassen bloed op den grond De woning is van gemeentewege ontsmet. De ontsnapte Kanarie! Men schrijft ons uit Middelburg Reikhalzend, babbelend, staan de tien tallen menschen en kinderen voor ons aloud raadhuis, turend naar een kleine gele stip op het beeld van een der graven van Holland, die als herinnering aan bet roemrijk verleden daar prijken. Het aller aandacht trekkend wonder is een gewone kanarjevogel, die harde geluiden uitstoot eu daarmede zeker zijn angst over zijn hooge schuilplaats, waarheen hjj uit de handen van een jongen die hem gepakt had, toen hij over de Markt rond huppelde gevlucht was, te kennen wil geven. Intusscben babbelen de menschen voort over den vermoedelijken eigenaar van het ontsnapte beestje, over de wijze waarop men den kleinen gevederden vriend naar beneden zal kannen halen. Op dit laatste weten ook de beide agenten, die de wacht betrokken hebben geen raad te schaffen, al staan zij hierover met hun vakwaardige ernstige gezichten te beraadslagen. En steeds groeit het aantal nieuws gierigen aan. Vlissingen. De „M. C." ontving uit Den Haag bericht, dat van bevoegde zijde wordt medegedeeld dat de opheffing van het depót van discipline alhier behoort tot de vage punten, die in verhand met de bezuinigingsmaatregelen voor het leger ter sprake kwamen, maar dat omtrent de opheffing daarvan absoluut niets vaslstaal De le luitenant M. J. Harst van het 4e bataljon 3e reg. alhier is op verzoek voor den tijd van vijf maanden op non- activiteit gesteld huiten bezwaar van 's rijks schatkist Tot directeur van het muziekgezel schap „Ons Genoegen", alhier is benoemd de heer C. G. Govars te Bergen op Zoom. Hr. Ms. „Bulgia". vergezeld van de van de torpedo „Makjax" is hier aange komen met de adspirant-machinisten. Deze zull6n een bezoek brengen aan de werf „De Schelde". De heer L. Taat, aftredend lid van den gemeenteraad, heeft thans aan de liberale kiesvereeniging bericht gozondeD, dat hij bereid is een eventueele eandidatuur op nieuw te aanvaarden. Zierikzee. De cadet B. Geleijnse van de Inf. h. t. 1. is toegelaten tot de tweede klasse van de Militaire Academie. Donderdagavond vergaderde het PI. Com. voor K.S. A. in het Patronaatsgel:ouw. De voorzitter opende de vergadering op gewone wijze en heette de aanwezigen weikou), in 't bijzonder de dames, die voor het eerst als afgevaardigden in het PI. Oom. zitting nemen. De voorzitter bracht hulde aan de nagedachtenis van oen heer W. Jongmans, die den korten tijd van zijn lidmaa' schap een ijverig en getrouw bezoeker onzer vergaderingen was en verzocht van de leden een gebed voor diens zielerust. De uitvoerige notulen der jaarvergadering worden Da lezing onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat de pro gramma's verzonden worden, met daarbij hehoorende inteekenbiljetten voor niet- donateurs. Het correspondentschap der sigarenmakers is opgeheven, zoodat de afgevaardigden, de heeren Wijsman en Peute, ophielden lid te zijn van het Comité Mededeeling geschiedde van de funtie- verdeeling in het bestuur, welke wij reeds vroeger vermeldden. Van de Middenstandsvereeniging, het Lietdewerk Oud Papier, de Maria-Vereeni- ging en het Kruisverbond waren brieven ingekomen, houdende mededeeling van aan sluiting bij het PI. Com. en vermelding der namen van de afgevaardigden uit de resp. vereenigingen. De voorzitter heette de nieuwe afgevaar digden van harte welkom en verzocht hun steun voor het werk der K.S.A., hen de verzekering geveude, dat het aan weder zijdschen steun niet zou ontbreken De secretaris had tot dusverre slechts een adviaeerende stem. Na ingewonnen informaties bleek het mogelijk hem een rechthebbende stem te geven, mits hij als bestuurslid werd gekozen, wat daarop met algemeene stemmen geschiedde. Op voorstel van het bestuur werd bepaald, dat de „Ontwikkelingsavonden" van het bestuur der K.S. A. een jaarlijksche bijdrage zullen ontvangen. De financieele band zal echter tusschen beide lichamen de eenige band zijn. Het bestuur stelde voor de acte tegen den Vuilhandel, zóó en waar noodig, te blijven voortzetten. In herinnering werd gebracht de steun, daarbij van de zijde der politie ondervonden Eenige personen werden, met het bestuur, bereid bevonden in deze zaak werkzaam te zijn. Over de kwestie of het niet mogelijk en wenschelijk was het Centraal Bureau te steunen dour een tegemoetkoming te geven voor de ontvangen adviezen, ontspon zich een levendige gedachtenwisseling, waaraan door vele ltden werd deelgenomen. Het meest wenschelijk bleek bet, mede te gaan met het voorstel van den ZEerw. Adviseur en bij het einde van het jaar den toestand der kas af te wachten, om daarna een bepaalde bijdrage vast te stellen. De rondvraag bracht verschillende be langrij (e punten naar voren. Gevraagd werd, of het Bestuur geen termen ken vinden tot het plaatsen van een advertentie, als uitnoodiging tot een eventueel te hou den veigadering. De voorsteller beoogde daarmede tevens moreelen steun aan de Pers. Na de voor- en nadeelen ruim ge wogen te hebben, zegde het Bestuur toe, in het vervolg, zoo mogelijk, rekening te houden met de uitgesproken wenschen. In verband met te houden ouders-avonden, gingen er stemmen op, den steun van ver schillende vereenigingen in te roepen, ten einde de opkomst ter vergadering zoo tal lijk mogelijk te doen zijn. Men meende, dat de St. Vincentius-vereeniging wel tot medewerking bereid zou zijn. Omtrent eenige vragen zegde het Bestuur in studie neming toe. De ZeerEerw. Adviseur vroeg, of het niet gewenscht was, eenige publiciteit te geven aan het werken van „Oud Papier" ten einde daardoor de sympathie voor dit liefdewerk niet te doen dalen. Uit eenige mededeelingen van den betreffenden afge vaardigde bleek, dat er met succes werd gewerkt. De eerste maal werd 965 K.G. per boot verzonden, terwijl het bestuur zich houdt aanbevolen voor toezeggingen tot het afhalen van oud papier. Bij het einde des jaars wordt bovendien verslag uitgebracht. Namens de nieuwe afgevaardigden sprak de heer Kohschulte een woord van dank voor de welkomswoorden van den voor zitter en uitte de beste wenschen voor den bloei der K. S. A., waarna de voorzitter de vergadering op de gewone wijze met Christelijken groet sloot. (Pers comité der K. S. A Naar wij vernemen, zal de aanneming der nieuwe Patronaatsleden op a s. Zondag op eenigszins feestelijke wijze worden gevierd. Des avonds wordt er voor ouders, leden en donateurs een uitvoering gegeven door de jongelui. Aan den heer C. Verbeke, adsistent- resident in Groot-Atjeh, heeft de Regeering haar tevredenheid betuigd voor diens optreden. De heer V. is van Zierikzeesche familie. Door mooi zomeravondweer begun stigd, gaf Donderdagavond „Kunst eu Eer'' het eerste zomerconcert in het Slingerbosch, dat door velen werd bijgewoond. Het concert van „Kunst en Eer", dat op Donderdag 15 Juni a s. was bepaald, is nu vastgesteld op Maandag 12 Juni en zal worden gegeven in de tent in het Havenpark. Kloetinge Dinsdagavond kwam dhr. D. tot de onaaDgeoame ontdekking, dat zijn fiets was gestolen, terwijl hij naar het vliegterrein was en zijn fiets in het café van Van Dijke had neergezet. Het raam werd zoogeuaamd gevonden in de haven aan den Polderschen weg, terwijl de wielen waren meegenomen. Dader(s) onbekend. Bij dhr. A. de Groene zij'n 4 ganzen en 13 eenden gestolen. Van den dader of daders geen spoor. lerseke. In het huis van armenverzorging „Vredelust" alhier zijn tot vader en moeder benoemd de heer P. J. Lavooij en echt- genoote. Had men aanvankelijk gerekend op 370 aansluitingen aan de Gasfabriek, reeds nu zijn er meer dan 500 aanvragen om gas. Driewegen. Do kerkelijke gezindte van do 659 zielen hij de volkstelling op 1 Januari 1910 was als volgt: Hervormd 471; Gereformeerd 114; Roomsch-Katho- lick 54; andere kerkelijke gezindte 16; geen kerkelijke gezindte 4. (Zeeuw.) Ovezand De 976 zielen waaruit deze gemeente bestond bij de volkstelling op 1 Januari 1910 waren volgens de dezer dagen gepubliceerde cijfers naar de ker kelijke gezindte verdeeld als volgt: Her vormd 200; Roomsch-Katholiek 752; an dere kerkelijke gezindten 20; tot geen kerkelijke gezindte 4. (Zeeuw Nisse Met de volkstelling op 1 Ja nuari 1910 waren in deze gemeente 644 zielen, 11.1. 306 Hervormden, 77 Gerefor meerden; 138 Roomsch-Katholieken; 118 andere kerkelijke gezindten en 5 tot géén kerkelijke gezindte hehoorende. (Zeeuw.) Rilland Bath. De Oxonian. De boot, waarop Woensdagmiddag brand ontstaan was, heeft den geheelen dag in de nabij beid van den „Zimmerman"polder gelegen, steeds brandende. Tegen den avond waren er 8 sleepbooten gearriveerd, 0111 assisten tie te verleenen. Gisteren, Donderdagmorgen, is zij nog steeds brandende teruggesleept naar Ant werpen. Breskens. Door Burg. en Weth. is bepaald dat de stemming en herstemming voor de op 27 dezer te houden verkiezing wegens periodieke aflreding op 5 Sept a s der raadsleden J. v. d Sande, N Valk en J. de llullu zal plaats hebben op 6 en zoo noodig op 3 Juli e.k Biervliet Deze week brandde hier af de schuur met stalling van dhr. M. Verplanke, Er hieven vijf paarden in en een varken. Twee paarden werden gered. Oorzaak onbekend. Men meldt nader aan de „Middelb. Ct." De brand is ontstaan door het achteloos wegwerpen van een lucifer Kerst had de heirokken persoon getracht het vuur met de voeten, daarna met een stalschop te dooven doch het was hem te machtig. Ilad hij 1111 onmiddellijk den baas of de vrouw gewaarschuwd de knechts waren ter IJzendijksehe kermis dan hadden die nog veel kunnen redden. Ilij sloot echter den stal en zweeg. Aehl paarden zijn omgekomen. Die konden Woensdag al hegraven wor den, dank zij de spoedige komst der directie van de Zuidzandsche verzekering maat schappij Zooals bijna overal bleek, ook hier de inrichting der brandweer niet bepaald in orde le zijn. lien beetje meer exercitie bij de brandbluschmiddelen zou geen kwaad kunnen ze zijn anders te Biervliet in goe den staat. liet woonhuis bleef gespaard dank zij de gunstige richting van den wind. Al zijn liet gebouw en hel vee verzekerd, toch blijft de ramp van den eigenaar be woner een groote sehadepost, daar de waarde slee ts gedeeltelijk verzekerd is. IJzendijke De kermis werd dit jaar naar hel ons scheen niet zoo druk bezocht als andere jaren. Aan gelegenheden 0111 z'ch te vermaken was echter geen gebrek. Dansgelegenheden waren er Ie over. De markt stond geheel vol met kramen en spellen. Den Pinksterzondag gaf het 11111 ziekgezelschap een mooie uitvoering op de kiosk op (le markt Den Maandag had eene zeer druk bezochte gaaischieting plaats. Eigenaardig was het, dat de rijtuigen en fietsen zoo vroeg vertiokken. De meeste fietsers komen eigenlijk ook n el 0111 „ker mis te houden", maar rijden het land van Cadzand eens rond, (laar het op vier plaatsen tegelijk kermis is. Boschkapelle. Een paar weken geleden werd een 11 jarige jongen met een stok tegen het voorhoofd geslagen, met het gevolg, dat hij veel minder begon te zien en binnen enkele dagen niets meer zag Volgens den geneesheer bestond er groot gevaar dat de jongen het gezichtsvermo gen voor goed zou moeten missen, maar gelukk'g begint het nu langzamerhand terug te keer n, en er is hoop, dat het zoo goed zal worden als te voren. Koewacht. Dit jaar zijn hier drie leden van den Raad aan de heart van aftreding namelijk de heeren C. P. J. Dierick (burgemeester), E. Ij. Plasschaert (wet houder) en J. Kips.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2