I I SEMEHGD NIEUWS Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Posterijen. Correspondentie. 396e Staatsloterij. enz. Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. Verpachtingen. Eveneens werd een maand gieëischt te gen den 46-jarigen werkman M. M. uit Vlissingen, wegens diefstal van oud ijzer van de Maatschappij „Zeeland" en van planken en draadnagels van het terrein van de nieuwe Katholieke Kerk. Nog werd in gesloten zitting 6 maan den tuchtschool geëischt tegen de 17- jarige dienstbode M. L. de K. uit Mid delburg, die een valsche aangifte heeft gedaan, waarbij zij haar vader van zéér ergerlijke handelingen beschuldigde. Padvinders en t o e r is t e n. On langs bevond zich te Apeldoorn een onzer leden van het Agemeen Bestuur met zijn auto in de knel Toevallig was er een club Padvinders in de buurt. Zoodra zij den toestaud hadden opge merkt, waarin de automobilist verkeerde, klonk het commando: „Lasso's los!" In een ommezien waren de lasso's aan de auto bevestigd en trokken de 50 jongens lustig, eenige kilometers ver, den wagen naar den hersteller. Hulde! (Kampioen.) De vergiftiging te Leerdam. Men meldt uit Leerdam aan de „Maasbode" De typhus lijder, van zijn ziekte bijna hersteld, doch die tengevolge van het drinken van bouillon van bedorven kalfs- vleesch wederom is ingestort, is van hier per auto vervoerd uaar het ziekenhuis te Rotterdam. Zijn toestand is zorgwekkend. Enkele gezinnen, waar zich vergiftigings verschijnselen geopenbaard hebben, als gevolg van het eten van bedorven kalfs- vleesch, zijn herstellende. In een drietal gezinnen vreest men echter nog voor het ergste. Een stuk gebraden kalfsvleesch is in beBlag genomen en ter onderzoek op gezonden. Rapport hieromtrent is nog niet uitgebracht. Vellmist. Tc Veendam wordt het dienstmeisje van den meubelmaker He- res vermist. Het meisje schijnt slaap wandelaarster te zijn. Een speurhond brengt de geleiders bij! de Kerkgracht. Vermist. Sedert Hemelvaartsdag is te Kallenkote, nabij Steenwijk, spoorloos verdwenen de ongeveer 18-jarige zoon van den landbouwer Van Dalen. Dien dag is hij 's morgens per fiets van huis gegaan, zeggende, plan te hebben, om te Steenwijk ter kerk te gaan Na dien tijd beeft men niet meer van hem gehoord of gezien. Geen der vele nasporingen had tot heden eenig resultaat. Gistermorgen vonden een paar jongens aan den rijksweg naar Friesland te Havel- terberg een onbeheerd heerenrijwiel. De in de nabijheid wonende rijksveldwachter Braaksma, hiermede in kennis gesteld, ging, denkende aan een ongeluk, in de bermsloot aan 't dreggen Niets werd gevonden. Of nu tusschen 't vinden van dit rijwiel en 't spoorloos verdwijnen van den jongen Van Dalen verband bestaat, zal een onder zoek zeker spoedig aan 't licht brengen. Branden. Men meldt uit Njjmegen: Dinsdagavond negen uur is bet R. K, Gezellenvereenigingsgebouw in de Kolping straat te Kleef totaal afgebrand. Om acht uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in den kelder Toen deze ge- bluscht was en men wilde weggaan, stegen opeens dichte rookwolken uit het dak op en stond bet gebonw in eon minimum van tjjd in lichte laaie, zoodat aan blusschen niet viel te denken. Eenige uren hield de brand aaD, terwjjl de omliggende perceelen soms vuur vatten door den enormen von kenregen, zoodat deze nat moesten worden gehouden. Van het groote gebouw een nieuw en een oud stukbleef niets staan. De meubels gingen ook allemaal verloren oorzaak is onbekend. De huisbewaarders waren de stad uit. Alles is verzekerd. Gouden regen. Voor enkele heeft een kleine knaap te Amsterdam in een onbewaakt oogenblik in het Vondelpark van een gouden regen geplukt. Hij stak eenige van de gouden bloemen in den mond en kreeg daardoor vergif binnen. Het kind werd ernstig ziek en overleed nog dien zelfden avond. (Tijd.) Dat komt van de reuzenhoeden. Te Zwaagwesteinde werd het jongetje van v. d. H. vermist. De moeder was radeloos en de heele buurt ging aan het zoeken. Een buurvrouw vond ten slotte het kind slapende in een hoedendoos in de bedstede der ouderlijke woning. Aardbeien. Men schrijft uit Bever wijk aan het Hbl. De aardbeien staan er dit jaar bijzon der gunstig bij. Zij hebben rijk gebloeid en geen nachtvorst kwam den eersten pluk rooven. Wanneer de regen nu wat doorzet, is er oen groote oogst te ver wachten. Naar wij' vernemen hebben verschil lende expediteurs weder leveringscon tracten afgesloten in Duitschland. Over een drietal weken denkt men met de verzending te kunnen beginnen. Brandstichting. Te Winschoten is op hevel der arrondissements rechtbank gevangen genomen de .timmerman Jan steendam, woonachtig te Beerts. Hij wordt verdacht van brandstichting in een aan hem toegehoorende dubbele woning te Winschoten, die onlangs afbrandde en waarin de brand was ontstaan in een onbewoond gedeelte. Kwartjesvinders. Aan den Duit- schen straatweg viel Dinsdagmiddag een boertje uit Klaaswaal in handen van vier valsche kaartspelers uit 's Gravenhage, die van wege den marktdag uit 'sHage waren overgekomen. Den boer was f 15 afhandig gemaakt, toen door een agent per fiets eem einde aan 't spel werd gemaakt. Een der val sche kaartspelers, P. F. B. uit den Haag, werd aangehouden, de anderen ontkwa- Spoorwegongelu k. Bij Comba- letts aan de lijn van Allii naar Valence d'Albigois is een 'trein met pelgrims in botsing gekomen met een gewonen trein. In den pelgrimstrein bevonden zich! voor namelijk meisjes, van wie drie werden gedood en 15 zwaar gewond. Goed afgeloopen. Woensdag ochtend raakte een fietsend meisje, ge naamd Joh. Zw., op de markt te Hen gelo onder den auto van den heer v. D. uit Gronau. Alhoewel zij' een meter of 4 werd medegesleept, bleek toch dal zij geen. letsel had bekomen. Die fiets werd nogal beschadigd. Het ongeval ont stond, doordat het meisje plotseling dwars over de straat reed. De chauffeur moet in deze geen schuld hebben. Noodweer. In de Duitsche bladen vinden wij1 nog allerlei bijzonderheden over het noodweer, dat in Baden gewoed heeft. Te Friedrichsfeld en Seakenhedm lagen de hagelkorrels op straat als de sneeuw 's winters. Den volgenden ochtend zag men nog ijshoopen liggen. Veel gevogelte op do erven is idoodgehageld. Ook in tuinen en velden vindt men honderden doode zangvogels. Van de vruchtboomen zijn vruchten en blaren afgehageld, in de tuinen zijn de groente- en bloembedden geheel verwoest. In Taubergrund zijn elf mensehen door den bliksem gedood of verdronken. Meer dan 3000 ptuks vee zijn in den omtrek omgekomen. De hooioogst is verwoest, de korenvelden staan onder water. De nachtsneltrein yan Würzburg naar Mannheim moest bij het station Grüns- fold stil houden, daar men bang was, dat de spoordijk bezwijken zou. De rei zigers moesten in een liehteren trein over stappen. Behalve huizen, ?ijn ook ettelijke brug gen weggespoeld. Een vrouw, die door hagelkorrels op het hoofd getroffen werd, beeft hierschen- sc.hudding gekregen. De stukken ijs, die te Griinsfeld vielen, waren zoo groot als duiveneieren en bedekten straten, wegen en velden met een laag van 10 tot 20 fc.M. dikte. Behalve in Baden, is het ook elders noodweer geweest. Zoo wordt uit Kas sei gemeld, dat het noordwestelijke ge deelte van den kreits Hanau onder wa.- ter staat en het verkeer op den buurt spoorweg naar Hanau stilstaat. Een geweldig onweer, dat met slag regens en hagelbuien gepaard ging1, is gisterenavond boven Londen losgebarsten. Verkeerde tactiek. Onlangs beweerde een handelsman, dat hij er, zijns inziens, een prachtige tactiek op nahield met de regeling zijner geld zaken; het was zijn systeem om uitstaan de vorderingen zoo spoedig mogelijk be taald te krijgen voorzeker en prijZens waardig beginsel, waartegen niets te zeg gen valt en zijne betalingen zoo lang mogelijk uit te stellen. Om de wensche- lijkheid van het tweede gedeelte van zijn stelsel aan fe toonen, stelde hij' op den voorgrond, dat hij' tot die gelukkigen be hoorde, die uit eigen middelen steeds aan hunne verplichtingen tegenover cre diteuren kunnen voldoen en dat hij zich bewust was, dat ook zijne leveranciers hiervan overtuigd waren. Hij' wees op de bespaarde rente, door deze factuur 14 dagen, die een maand, een ander twee maanden, in één woord alle betalingen zoolang uit te stellen, als hij dat, zooals hij zich uitdrukte, met zijn fatsoen kon overeenbrengen voorwaar een speciaal soort van fatsoen. Hij' sfelde er prijs op, mee te deel-en, dat zijne correspondentie volkomen in orde was, elke wenk, elke aanmaning, hetzij1 in zaohten, hetzij in eenigszins scherpen vorm, werd hoffelijk beantwoordde praotijk had hem vinding rijk gemaakt op het gebied der veront schuldigingen en uitvluchten. Zijne le veranciers werden steeds bereid gevonden aan zijne eerste aanvrage te voldoen. Ik geloof, hij vond zichzelf een modelhan delsman; door de concurrentie waren de winsten niet te groot, en hij maakte zoo op eiken koop, wat hij' noemde, een heime reserve. Telde hij1 de kosten zijner correspon dentie nietZou de tijd hieraan be steed niet voor nuttiger doeleinden hebben aangewend kunnen worden? Zou hij' zijn vindingrijkheid niet op andere en betere wijze winstgevend hebben kunnen ma ken? Zouden zijne leveranciers, die zoo veel welwillendheid toonden, hoewel zij1 zijne eigenschappen kenden, zich niet bij voorbaat schadeloos gesteld hebben voor rente en extra kosten? Wij antwoorden niet maar vragen alleen, was dat geen verkeerde tactiek Een ander handelsman maakt er een studie van om steeds aanmerkingen te maken op de zendingen, die hij ontvangt, met groote nauwgezetheid wordt elk arti kel ter hand genomen, onderzocht, zoo noodi-g met een vergrootglas bekeken; de geringste afwijking wordt als een groote fout aangerekend; met overdreven ijver worden alle .spitsvondigheden en onbe duidende aanmerkingen te boek gesteld. Zijn er goederen uit te pakken, hij stelt zich te voren in conditie om elke op en aanmerking breed uit te meten, het kleinste gebrek als de gïootste ondeugd te kwalificeeren. 'tls zijne tactiek de eerste winst te maken bij1 het binnenko men der goederen. Zij' worden in deze conditie niet geaccepteerd; bericht wordt gezonden, dat zij voor rekening van den afzender blijven, indien deze niet eene belangrijke korting toestaat, dat dit nog eene groote welwillendheid is tegenover den leverancier, die hij op hoogen prijs dient te stellen en meer fraaiigheden. De afzender berekent de aanzienlijke kosten der terugzending, bedenkt dat het een speciaal artikel is, dat hij' niet zoo gemakkelijk elders plaatsen kan en staat de beduidende reductie toe. Zal deze niet trachten zich schadeloos te stellen voor zijne extra-kosten van heden? Noodzakelijk i-s het, dat alle handels artikelen bij aankomst goed bekeken wor den, -dat onderzocht wordt of zij voldoen aan de verkoopcondities en verdere bil lijke eischen, die wij stellen mogen en dat wij1 onverwijld onze gegronde aan merkingen meedeelen, maar te handelen als onze koopman, is dat geen verkeerde tactiek Wesfdorpe. In de heden gehouden raadsvergadering werd o a. besloten pogin gen aan te wenden de postcuramunicatie te verbeteren door inlassching van een middagdienst met binnen- en buitenbestel- ling en door het plaatsen van twee nieuwe brievenbussen. Ook zal men trachten gelijkstelling te krijgen van Passlnis met de kom der gemeente wat de bestelling betreft. (Rest in ons volgend nummer.) Den Haag. Tengevolge van de ongesteld heden van den heer De Meester is diens interpellatie over de pest in Indië van de agenda der Kamer afgevoerd. Het lid Roodhuijzen kreeg verlof die interpellatie te mogen houden a s. Woensdag na de pauze. Daarna werd doorgegaan met de eedswet Nl«a, Een telegram aan „de Telegraaf" meldt, dat de vliegenier Lucca roet den luitenant Hemiequin als passagier, bij een vlucht van Haeres naar Nizza, op een hoogte van 80 M. plotseling raar beneden is gevallen, tengevolge van het breken van een onderdeel der machine. Lucca's eene been werd verbrijzeld en zijn gelaat op vele plaatsen gewond. Hen- nequin brak beide beenen. Berlijn. Prins Joachim van Pruisen, die dezer dagen op het manoeuvreveld zijn knie ontwrichtte heeft een slechten nacht gehad. Ook overdag lijdt hij heftige pijnen. Weenen Keizer Frans Jozef zag er uit- stekend nit bij zijn aankomst in de stad. AHe sporen van ziekte waren verdwenen. Konslantinopel. De Albaneesche op standelingen zijn met zware verliezen door de troepen van Edhem-Pascha op de vlucht gedreven. Managua (in de republiek Nicaragua). Het arsenaal ia in de lucht gesprongen. Reeds zijn 117 lijken te voorschijn gehaald. Officieel wordt de ontploffing in verband gebracht met een geheime samenzwering. Aanhangers van Estrada, oud president der republiek, zijn in hechtenis genomen. Managua verkeert feitelijk in staat van beleg. T hol en, 30 Mei 1911. Jarige Zeeuwsche tarwe f8,50af 10, haver f 3,50 a f 4,50; rogge f 5,50 a 6, wintergerst f 4,50 a f 5,20, aardappelen blauwe f 4,a 4,50; witte f 4,— a f 4,50 per H.L., uien f0,a f 0,per 50 K.G.; hooi f20 a f25 per 1000 KG.; stroo f7,af 11,per 100 bossen; zomergerst ft,a f4,50 per HL. Zierikzee, 31 Mei 1911. Boter f 0.60 4 f0.65 per i/3 KG. Eieren f 0.926 f 1.kleine eieren f 0. eendeieren f 0.per 25 stuks. Aanvoer boter 101 K.G. Aanvoer eieren 1930 stuks. Middelburg, 1 Juni 1911. Zooals reeds weken lang, was Tarwe het eenig aangeboden artikel, dat door flauwe stemming 26 cent lager liep. De prijzen waren als volgt: Nieuwe tarwe f 8.— a f 8.25 per mud. Offieieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.52 a f 0.60, voor particulieren f0.61 per 1/a kilo. Eieren f 4.voor particulieren f4.40 per 100 stuks. Veiling eieren. Op de veiling waren kipeieren f 8.80 a f4.25. Eendeneieren f4.60af0..Gan zeneieren f 5.a f 9.—. Kalkoeneieren f 6 a f 0.—. Amsterdam, 2 Juni 1911. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2 a f4.Zeeuwsche bonte f2.a f4. Eigenheimers f3 50 a f3.70. Bravo's f4.25 4 f 5.-. Aanvoer 2 ladingen. Goes. Gehuwd: 1 Juni,Abraham Lous, 26 j. jm. te Krabbendjjke en Janna Jaco- bij Duijnhouwer, 20 j. jd. te Goes. Geboren31, Johannes Maria, z.v. Adrianus Lauras Cardon en Margarieta Pieternella Pennings. 1, Josias, z.v. Leen- dert Visser en Jacoba Johanna de Jonge. Gijsbrecht z.v. Cornelis Knuist en Neeltje Heijnsdjjk. Overleden 1, Johannes Fransen van de Putte OOj.wednr van Madelaine Henriëtte Jeanne de Laat de Kanter. Van 12 Juni. Middelburg. Ondertrouwd J. deMujjnck 28 j jm. en F. C. Harthoorn, 26 j. jd. A. Kögeler 26 j. jm. en M. J. den Hollan der 24 j. jd. W. Brouwer 28 j. jm. en en P. C. de Rnyter 23 j. jd. Getrouwd; P. O. Homburg 28 j jm. en J. C. Baljè 24 j. jd. A. C. Rgken 20 j. jm. en J. J. Flipze 23 j jd. Bevallen A. E. Dubois geb. Hendrikse z. Overleden M. J. A. van den Heuvel z. 1 j. H. G. Wedts de Swart 14 j. d. J. Vader weduwe van L. Haay 66 j. Van 27 Mei2 Juni lerseke. Gehuwd Jacobus Gerard Mie ras 22 j. jm. en Maria Pieternella van de van der Voorde 22 j. jd. te Goes. OverledenPaulus Koppejan 19 j. te Brielle. Cornelia Dijkwel 83 j. weduwe van Jan van de Vrede. Over de maand Mei. 'S-Heerenhoek. Gehuwd: 3 Mei, Lau- rus van 't Westeinde, 44 jaar en Maria Bos, 44 j.; 10, Petrus van Westeinde, 30 j. en Catharina de Jonge 29 j.; 10, Pie- ter Acda, 30 j. en Jacomina Maria Don kers, 28 j.; 10, Adriaan Pieterse, 28 jaar en Clasina Goense 34 jaar. Geboren: 9, Adrianus Jacobus, z. v. Cornelis de Jonge en Maria Theresia Boon man; 13, Adriaan Petrus, z. v. Cornelis van Bremen en Cornelia van 't West- einde; 23 Laurentius, z. v. Bastiaan Rijk en Sara Remijn; 25, Catharina Jaco mina, d. v. Augustinus van Zuinderem en Margaretha Ditvorst; 30, Jozina, d. v. Marinus Adriaan Braamse en Jozina W esterweele. Overleden: 23, Cornelia Huizen, 78 j. Wed van Adri.aan van Bremen. Wolphaartsdijk. Getrouwd: 26, A. de Witte, 23 j. j.m. en H. Steenaard, 21 j. j.d.G. Timmerman, 28 j. j.m. en A. Geleedst 26 j. j.d. Bevallen: 3, J. van Boven, geb. Job- sen, z.; 8, M. M. Hoek van Dijke, geb. Roda, z.; 10, S. de Keijlzer, geb. Flipse, z.; 11, W. Goetheer, geb. Koeman, d. Overleden: 4, P. Koeman, 73 j. wed. van M. Houtekamer; 29, R. Rijkse, 79 j. wednr. van W. Domisse. Van 18—31 Mei. Krabbendljke Gehuwd: 18, Jan Ma rinus Minnaar, 24 j. te Kruiningen en Maatje Allewijn, 24 j. te Krabbendijke 25, Marinus Lindenbergh, 23 jaar te We- meldinge, en Jacoba Leijs 22 j. te Krab bendijke. Geboren: 18, Cornelis, z. v. Marinus Harthoom en Forra Schrier; 18, Mari- nis Anthonie, z. v. Jacobus van 't Le ven en Johanna Bliek22, Francina Maatje d. v. Cornelis Geense en Geertruida Fran cina van den Berge; 28, Tannetje, d. v. Jan Haverhoek en Neeltje van Boven. Lijst van de aan het postkantoor te Goes ter post bezorgde brieven en brief kaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen wor den uitgereikt over de 2e helft der maand Mei 1911. Joseph van Hecke, Goes. M. Meijer, Grand Rapids. Correspondent Cinge. Uw berichten komen een nummer te laat, hadden reeds Woensdagmiddag in ons bezit kunnen zijn. Voortaan moeten wij zulke berichten weigeren, als heb bende hun actualiteit verloren. Red. 5e klasse. 8e lijst. f 1000: 400: 200: 100: f 70: 7711 7922 2776 18650 1196 1778 4964 5529 12235 13029 15965 16207 753 3397 4381 9583 Trekking 1 Juni. 11607 14026 18891 18962 7784 9933 11477 13238 15017 15024 16208 17382 3431 3497 4380 9585 Nieten: 406 756 794 799 800 3388 3399 3402 3423 3487 4314 4376 4424 8797 8799 20613 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummer! die in Zeeland zijn geplaatst Middelburg Bij onderhandsche aanbe steding is de levering van bladreuzel en varkensvleesch, noodig voor de soldaten- menage te Middelburg gedurende het 2e halfjaar 1911, toegewezen aan A. Beu gelink alhier, tegen den prijs vain resp. f0.79 en f0.77 per K.G. Voor de levering van aardappelen van 1 Juni tot 15 Juli 1911 J. Sanderse al hier tegen f3.50 per H.L. Door den notaris Johan Hosang werd Donderdagnamiddag op de boven zaal der sociëteit „De Vergenoeging" aan de Groote Markt alhier in 't open baar verkocht: 231 a. weiland, in de gemeente Grijps- kerke aan den Baaijenhovemsohen weg, kooper werd de heer P. Riemes aldaar, voor f 3398. 76.20 a. bouwland, te Ritthem, aan den Dorpsweg, 61.90 a. bouwland, te Me- liskerke, bij den Ouden weg, 38.40 a. bouwland, te Domburg, aan den West- weg, 28.28 a. weiland, te Middelburg, bij den Molen aan den Veerschen weg. Deze laatste perceelen werden allen opgehou den. Biezelinge. Door den architect W. Bie rens Jr. alhier werd aanbesteed het bou wen van een inieuw woonhuis namens den heer K. de Koeijer, landbouwer al daar. Inschrijvers warenD. van Maris Sr., Kapelle, f6300; L. Minderhoud, Hoe dekenskerke, f6219; W. Westveer, 's Gra venpolder, f6212; M. J. Sanderse, Mid delburg, f 5950F. Rozemond, Middel burg, f5900; J. Luteij'n, lerseke, f5892; A. Wabeke, Krabbendijke, f5868; M. Bui tendijk, Goes, f 5840J. M. van Riet, Goes, f5800; M. Allewijn, Waarde, f5733; J. J. Dronkers, Kapelle, f5720; D. .1. B. Arentz, Goes, f5700; M. van Liere, 's Gra venpolder, f 5645J. Goodbloed, Kloetinge f 5640M. F. Goedemond, Hansweerd, f5400. Heden werd ten overstaan van Not. Pilaar publiek geveild een woonhuis en erf, groot 2 aren 64 c.A. Hoogste in schrijver dhr. A. Bierens te Schore voor f1325 plus 81/2 pCt. en f31 buitenge wone onkosten. Daar er geen bod op gedaan werd, werd het hem toegewezen. Hoedekenskerke. Afloop verkoop d.d. 1 Juni 1911 alhier gehouden ten overstaan van notaris van Dissel te Goes van: Een woonhuis, waarin slagerij met schuur en erf je Hoedekenskerke, thans nog bewoond door ,den heer A. Hart hoorn en van 8 A. 30 c.A. bouwland aldaar. Kooper van de massa de heer L. Schouten te 's Gravenpolder ,voor f1914 en f 20 voor losse goederen. Juni. 3 Goes, kruisbessen roode- ea zwarte bessen, Pilaar. 6 Eede, houtwaren 6u varkens, Brevet. 6 Oostburg, inboedel, Mjjs. 7 Goes, kruisbessen, Hollmann Verhoek. 7 Wemeldinge, woonhuis en ert, Liebert. 7 Hontenisse, afbraak schuur en landb. gereedsch., Daey Ouwens. 9 'sHeer Arendskerke, 6 perc. klavers, Neervcort. 10 Wolphaartsdijk, smederij, Pilaar. 12 Hulst, landbouwinspan, Dumolefjn. 13 Sluis, lucern en kLver, James. 13 Goes, kersen en pruimen, Pilaar. 14 Veere, hofstede en een woonhuis, Struve. 16 's Heer Arendskerke, 3 perc. klavers, Hollm. Verh. 16 Clinge,37 paarden, stoomdorschmachine, motoren en andere landbouwwerkt. Dumoleyn. 17 Kats. dubbel woonhuis, schuur, erf en karwij, hooi en klavers te velde, Pilaar. 20 St. Jansteen, 11 paarden, 31 st. hoorn vee, landbouwger. enz., Dumoleijn. 30 's Heer Arendskerke, boereninsp., Hollm. Verh. Baarland, boereninspan, Pilaar. Goes, 12.60.10. H.A. bouw- en weiland, v. Dissel. Del Campo. Juli. 7 Kats, boereninspan, Pilaar. 's fleer Arendskerke, veldvruchten, Hollm. Verh. Juni, 7 Goes, Roggebrood en Aardappelen voor de Strafgevangenis. 8 Vlissingen, amoveeren van een gebouw en bouwen van een R. K. bewaarschool. Adr. B. Nuyten. 9 Kruiningen, éénjarig onderhoud der heulen van het waterschap Kruininsen. Het Bestuur. 13 Hoofdplaat en Thomaespolders, herstel ling steenglooiing-werken van de Water keering. Bestuur. Juni. 10 Hulst, 155 H.A. poldergrond in Konin gin Emmapolder. F. Hombach, 14 Nisse, 21.72.68 H.A. bouw en weiland, Neervoort.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3