GEMEMGi Vlissingen. Tot gemeente-archivaris is in de plaats van deD heer ds. P K Dommisse, aan wien op verzoek eervol ontslag is ver leend, met ingang van 1 Juli a.s. benoemd de heer H. G. van Grol, leeraar aan de H. B. S. en de Handelsschool alhier. Evenals vorige jaren zullen ook ge durende dit badseizoen in de muziektent op den Boulevard Evertsen concerten worden gegeven door de muziekgezelschappen „Ons Genoegen" en „St. Csecllia". Het eerste concert zal plaats hebben op Zondag 11 Juni, door het muziekgezelschap „St. Cascilia". „Ons Genoegen" speelt op Woensdag 14 en Woensdag 21 Juni Zondag 9 en Zendag 16 JuliWoensdag 2, Woensdag 9, Zondag 20 en Donderdag 31 Augustus Zondag 10 en Woensdag 20 September. „St. Cfficilia" op Zondag 18 Juui; Woensdag 6, Woensdag 12 en Zondag 23 Juli; Zondag 6, Zondag 13 en Woensdag 23 Augustus Zondag 3, Woensdag 13 eu Zondag 24 September. De concerten worden des Zondags gege- v en van 31/2 tot 51 /2 uur en op de andere dagen des avonds van 8 tot 10 uur. Indien de concerten door ongunstige weersgesteldheid niet doorgaan, zal er een roode vlag van den St. Jacobstoren waaien. (VI. Crt.) Tot hoofdverpleegster iu het gasthuis alhier is benoemd mej. Helledoorn, thans verpleegster in het verpleeghuis te Middel burg. Verder is benoemd tot assistent-verpleeg ster in het gasthuis mej. M. de Vos alhier. Met ingang van 1 Juni zijn alhier tot strandwaehters voor het a.s. badseizoen benoemd J. van Loenen en A. W. van Hoejjdonk. Aan het postkantoor te Vlissingen werd gedurende maand Mei 1911 ingelegd f269.26 en terugbetaald f 42386X7. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt gel nummer 10714, Bij Kon besl is aan den insp. generaal van den Rijkwateretaat A A. Bebaar een pensioen verleend van f3000 en aan J. van Boven, arbeider bjj de Rijkswater staatswerken een pensioen van f 113. Gedurende de maand Mei werden aan het centraal telefoonbureau alhier 32295 aansluitingen tot stand gebracht. Op de werf der Kon. JMaatsch. „De Schelde" kreeg gisteren een werkman een zware ijzeren plaat op het lichaam, waar door de man ernstig gewond naar huis moest worden gebracht. Gedurende de maand Mei werden met de mailbooten der maatschappij „Zee land" vervoerd 13650 passagiers tegen 13489 in dezelfde maand in 1910. Zierikzee. Het Perscomitè verspreidde in de afgeloopen maand 910 stuks lectuur. Ds. J. H. de Roode te Ezinge in Groningen heeft het beroep voor de Ned. Herv. Gem. alhier aangenomen. „Polyhymnia" en „Luctor et Emergo" uit Zierikzee nemen deel aan het festival op 2den Pinksterdag te Oosterland. Naar wij vernemen is het agentschap Zierikzee der Rijksverzekeringsbank uitge breid met de eilanden Goeree enOverflakkee. Nisse. Woensdag vergaderden alhier de ingelanden van de Buitenpolders der ge noemde gemeente. De inkomsten bedroegen f21.45.706 en de uitgaven f 1965.89. De begrooting van het volgende dienstjaar is gesteld op f 1990. Het dijkgeschot zal f 5.75 plus f 0.25 per H.A., voor bijlage voor den nieuwen grintweg bedragen. De gezworene M. Mol werd herkozen. Het leggen van een nieuwen zeedijk te Rilland-Bath en Woensdrecht is thans in vollen gang. Zooals bekend, had op 13 December 1910 de aanbesteding plaats, waarbij de heer J. Lindenbergh Cz., aan nemer te Wemeldinge, de laagste inschrijver was voor de som van f 298 000 en waarna dit werk aan genoemden heer werd gegund. Thans is dit werk op krachtige wijze aangevangen met ruim 300 werklieden, 11000 meter spoor, 4 locomotieven, 3 hei machines en 250 kipkarren, teneinde de gewenschte indijking zoo spoedig mogelijk te verkrijgen. De aannemer hoopt in Octo ber van dit jaar daarmede geheel gereed te zjjn. Bijna al het rollend materiaal voor dit werk is geleverd door de firma Orenstein Koppel te Amsterdam. M. Ct. Heinkenszand. Vergadering gehouden alhier op Donderdag jl. door ingelanden van het Waterschap 's Heer Arendskerke. Tegenwoordig 34 personen, uitbrengende 57 stemmen. Voorzitter dhr. J. Braamse. De twee notulen van de twee jongste ver gaderingen worden onveranderd vastge steld, zoo ook diverse stukken. De rekening over 1910/1911 wordt na gedaan onderzoek vastgesteld in ontvang op f 11123.185, in uitgaaf f 9827, alzoo een goed slot van f 1296,01. De begrooting over 1911/1912 wordt bepaald in ontvang eu uitgaaf op f 18851,60 met een post van onvoorziene uitgaven van f 1307.21. Hieronder is f 99.10 voor verharding der wegen, welk werk 6 Juni a.s. wordt opgeleverd. Met 38 van de 57 stemmen wordt ge kozen tot gezworen dhr. Domus Vermet, die met 1 Aug. a.s. periodiek aftreedt, daarna wordt de vergadering gesloten. De schildersknecht Snijders alhier, had jl. Woensdag bij de gehouden Paar- denloter jj te Zierikzee het buitenkansje een jong paard te loten. Hansweerd. De vrachtboot „Telegraaf VI" van Antwerpen naar Rotterdam bekwam door aanvaring een gat in het voorschip, doch dit lek kon door middel van stukken spek worden dicht gemaakt, zoodat de lading niet werd beschadigd en de reis voortgezet kon worden. Heer Arendskerke In de heden ge houden raadsvergadering welke door 10 leden en den secretaris werd bijgewoond en waarin de heer J. Nijsse met kennis geving afwezig was, werd na mededeeling van eenige ingekomen stukken besloten te trachten de vervanging der begrinting door keibestrating van een gedeelte van den Zandweg, zijnde toegangsweg naar de haven aan den Noord-Kraaijertpolder, onder hands aan te besteden. Tot leden van de alhier bestaande stem- bureaux werden benoemdvoor de stem ming van een lid van de Provinciale Ptaten in het stemdistrict 's Heer Arendskerke, no. 1, de heeren J. Minnaar en A Zandee, terwijl de Burgemeester van rechtswege als voorzitter in dat stembureau zitting zal nemen en tot plaatsvervangers de heeren J. Nijsse en J Smit; in het stemdistrict 's Heer Arendskerke no. 2 de heeren J. J. de Jager Voorzitter, B. de Jager en N. Remijn en tot plaats vervangers de heeren P. de Putte en K. Janse. Voor de stemming van 4 leden van den Gemeenteraad in het stemdistrict 's Heer Arendskerke. no. 1 de heerea J. Nijsse, J. Smit en de burgemeester als voorzitter en tot 4e lid de heer J. v. d. Poel en tot plaatsvervangers de heeren A. Zandee, J. Minnaar en L van Vessem 4e lid; in het stemdistrict 's Heer Arendskerke no. 2, de heeren J. J. de Jager Voorzitter, P. de Putte, B. Remjjn Pz. en N. Remijn als 4e lid en tot plaatsvervangers de heeren K. Janse, B de Jager en L. Melse als 4e lid. Nadat ten slotte nog eenige wijzigingen waren aangebracht in de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur van 's Heer Arendskerke en iu de begrooting der ge meente, beide over het jaar 1910, werd de vergadering gesloten. Aan den heer J. Timmerman, gemeente veldwachter alhier is vanwege den Alge- meenen Nederlandschen Politiebond de zilveren medaille uitgereikt wegens 20- jarigen getrouwen dienst. Schore. Donderdag voormiddag had een ongeluk plaats dat gelukkig vrijwel ia af geloopen. Vanuit Hansweerd kwamen 3 rij tuigen met bruiloftsgasten waarvan het 3e rijtuig het ongeluk had het lemoen te breken, De vier inzittenden kwamen inde Watergang terecht, met zich meesleepende de molenaarskar van den heer M. in 't Anker, die rechts wilde uitwijken. Het einde van het ongeval, waarbij geen persoonlijk letael valt te betreuren, was een bemodderd en beschadigd rijtuig en een bedorven lading voor den molenaar, terwijl natuurlijk de bruiloftsstemming voor een goed deel was geweken. Hulst. Meikermis behoort weer tot het verledene. Over een grooten toeloop van volk kan men niet roemen en had daarom de kermis een zeer kalm verloop. Ofschoon het marktplein veel verlokkends bood werd hiervan echter weinig gebruik gemaakt. Alleen de Cinema van den heer Gerard mocht zich gedurende 4 dagen in een druk bezoek verheugen en kwamen allen hier hoogst voldaan van terug. Ook de nering doenden zooals herbergiers enz., klagen over de geringe ontvangsten, vergeleken bij vorige jaren. Voor zoover bekend, kwamen niet de minste ongeregeldheden voor. St Jansteen. Op den tweeden Pinksterdag zal, volgens oud gebruik weder een meiboom worden geveld. Dat vellen gaat met vele eigenaardig heden gepaard. Vooreerst wordt bij het vellen geen enkel stuk materiaal gebruikt waaraan ijzer of ander metaal voorkomt, zoodat de gereedschappen louter uit hout zijn vervaardigd. Alhoewel niet handig voor het gebruik, wordt hiermede toch ijverig gewerkt en verschaffen da noodige pintjes bier den werkers de kracht Red.) om den boom uit den grond op te delven. Nadat de meiboom onder hoerageroep geveld is, gaat men over tot den verkoop en wordt de opbrengst in drank omgezet. Het gevolg hiervan is dat velen, eer de dag ten einde is, zich de meiboomveiling niet meer her inneren, doordat het veelvuldig gebruik van bier hen reeds in Morpheus armen heeft gevoerd. Dat is het slot van deze feestpartij. N,B. Wij hebben dit bericht opgenomen eenig en alleen als afschrikwekkend voor beeld van een waardig volksvermaak. Alle pretjes waar koning alcohol den scepter zwaait, zijn afkeurenswaard. (Red. N. Z. Ct.) Clinge. Zondagnamiddag j 1. hield de R. K. Boerenbond eene algemeene verga dering, die minder dan gewoonlijk was bezocht. Van de 100 leden waren er slechts 15 aanwezig. Na voorlezing der notulen werd door den Secretaris, namens de com missie van onderzoek, een kort verslag uitgebracht over de finaneieële toestand van den Bond. De lezing over „Kalkbe- mesting" was kort maar zaakrijk. Hierna werd de vergadering door den Voorzitter met den Christelijken groet gesloten. Zondagavond ontstond een begin van brand in een stalletje van F. Zegers. Door spoedige hulp wist men het vuur te be perken tet genoemden stal. Een partij stroo en hout werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Oorzaak onbekend. Maandagavond onstond in het Zeegat tusschen eenige personen een woorden wisseling, die zoo hoog liep, dat ze weldra handgemeen werden. Ed, V. kreeg een bierglas in het gezicht, wat zulk een wonde veroorzaakte, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Koewacht. Dinsdag had alhier een open bare vergadering van den gemeenteraad plaats; waarop alle leden tegenwoordig waren. Ingekomen was een verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente. Dit verslag werd door den secretaris voorgelezen en daarna voor kennisgeving aangenomen. Bovendien was ingekomen een verzoek schrift van mej. Mathilde Stevens verzoe kende wegens vertrek naar elders onthef fing van den hoofdelijken omslag over het jaar 1911. Deze ontheffing wordt voor 7/J2 gedeelte verleend. Van Ged. Staten was ter wjjziging terug ontvangen de begrooting over het dienstjaar 1911. Ged. Staten melden, zij aan H. M. de Koningin zullen adviseeren om deze gemeente over het jaar 1911 te verleenen eene rijkssubsidie volgens art 53 der wet op het Lager Onderwijs van f 2130. Hooger durven zij niet te gaan. Daardoor ontstaat echter een te kort op de begrooting van f 290, welk te kort nog met f 175 zal moeten vermeerderd worden wegens ver pleging van een krankzinnige; zoodat de inkomsten met f 465 zullen moeten ver hoogd worden. Daar er geen kans bestaat zonder ver hooging van belastingen der begrooting te doen sluiten, stellen B. en W. voor den hoofdelijken omslag met f 200 te verhoogen en enkele uitgaven met zulk bedrag te verminderen, dat de inkomsten en uitgaven met elkander in evenwicht komen. Hierover ontstaat een uitgebreide discussie. De meeste waren tegen verhooging van den hoofdelijken omslag, die naar hunne meening voor deze gemeente al ruim hoog genoeg is Daar echter tenslotte bleek, dat er anders geen uitweg mogelijk was, werd het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Voor de aanstaande verkiezing van 3 leden van den gemeenteraad werden tot leden van het stembureau benoemd de heeren C. P. J. Dierick, voorzitter, J. Pieters, J. de Blieck en E. de Vleeschouwer. Ter Hole. Onze bekende fanfare „Excel sior", die de wielerwedstrijden te Bosch- kapelle met hare schoone muziek opluisterde, heeft van Graauw en van Stoppeldijk uit- noodiging ontvangen, om bij de wielerf'eesten aldaar hare gewaardeerde medewerking te willen verleenen. Groede. Woensdag werd alhier de jaar- lijksche algemeene vergadering van ingelan den van het Waterschap Groede en B a a n s t gehoudenvan de 67 ingelanden waren 56 tegenwoordig of vertegenwoordigd. Na onderzoek der rekening, welke sloot met een batig slot van f2953 99, werd door den Dijkgraaf verslag uitgebracht omtrent den toestand van het Waterschap en op een adres van de gemeente Groede, om verhooging der bijdrage voor den grindweg naar Oostburg, gunstig beschikt met twee derden der uitgebrachte stemmen, waarna de begrooting voor 1911/12 wordt vastge steld met een eindcijfer van f21347 60 en een pust voor onvoorziene uitgaven van f4901.77. De leggers der waterleidingen en kunst werken werden geheel vernieuwd en aan gevuld; een verzoek van enkele ingelanden om rooiing der beplanting langs den Baren- dijk werd, na langdurige beraadslaging en in strijd met het praedvies van het bestuur ingewilligd gaat de vergadering van inge landen op dien weg voort, dan zal, naar onze berichtgever opmei kt na weinige jaren de gemeente vrijwel al zijne wandelwegen boomloos zien. Een voorstel van het bestuur tot pensioenregeling van den waterbouw kundigen ambtenaar en zijne weduwe en weezen werd met algemeene stemmen aan genomen, nadat de vergadering zich met 64 tegen 2 stemmen voor het beginsel had verklaard. Wegens de periodieke aftreding als ge zworene van den heer J. de Vlieger werd eene voordracht opgemaakt, bestaande uit den aftredende en de heeren Adr. Salomé en Iz. Been. „M. Ct." Boschkapelle. In het catechismuslokaal hield de Vereeniging „Voor Eer en Deugd" eene vergadering, waartoe oek andere be langstellende mannen en jongelingen waren uitgenoodigd. Door den beer P. de Maat werd een uitgebreid verslag nitgebracht over de leesbibliotheek der Vereeniging, waaraan het volgende is ontleend De leden, zoowel als de eereleden, kunnen gratis elke week een nummer ontvangen, andere inge zetenen betalen 2 cent per boek. De bibliotheek is opgericht in September 1910 met 80 boekwerken, thans telt ze er 173. In den leestijd van 1 November tot 31 Maart is 704 keer een boek ter lezing gegeven, zoodat een druk gebruik is gemaakt van de instelling. Op voorstel van den Z.Eerw. Heer Pastoor werd be sloten om nu en dan eene bespreking te houden omtrent een of ander onderwerp op maatschappelijk gebied, welk onderwerp door belangstellenden kan worden opge geven. Een der aanwezigen zag wel eens graag besproken de „Kamer van Arbeid" welke bespreking door den Z.Eerw. Heer Pastoor zal gehouden worden op 29 Juni a.s. Hoofdplaat. Dinsdag j.l had de jaarlijksche bedevaart plaats van de congregatieleden van „Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ont vangen" naar Oostacker bij Gent, onder leiding van den ZeerEerwaarden Heer Pastoor onzer Parochie. Door de landbou wers w. reu bereidwillig rijtuigen ter be schikking gesteld om de congreganisten naar de tram te IJzendijke te voeren. Door den Zeereerw. Heer Pastoor werd in de kerk te Oostacker eene H. Mis opgedragen. Cadzand. De voordracht voor ontvanger griffier van de watering Cadzand bestaat uit dhrn. A. Leenhouts te Retranchement, J Risseeuw te Zuidzande en P. Brakman te Nieuwvliet. Schoondijke. Bij de gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad in de vacature v. Male werden 223 stemmen uit gebracht. Hiervan kreeg de heer I. v. d. Sande (lib.) 168 st. en J. Risseeuw (a.r.) 55 stemmen Er bleven 142 kiezers thuis. Zuidzande. Dhr. P. v. d. Ameele, volon tair ter secretarie te Cadzand, slaagde voor het examen van candidaat-secretaris te Zeist Stoppeldijk. Heden hield de Handboog schutterij „De Marezaten", gevestigd in het café van den heer D. de Schepper, haar jaarlijkschen teerdag. Oudergewoonte had de heer de Schepper voor eene uitstekende tafel gezorgd. Bij het koningschieten was de heer P. Vereecken overwinnaar. Plechtige inwijding van het nieuwe orgel in de Parochiekerk van den H. Eligius te Oostburg. Donderdag j.l. om drie uur had de plechtige inwijding plaats van het nieuwe orgel. De kerk was geheel gevuld met geloovigen. Bij het altaar had plaats ge nomen de milde schenker van het orgel en de Eerwaarde geestelijkheid der omlig gende plaatsen. Verder werden in de kerk tal van notabele andersdenkenden opgemerkt. De plechtige inzegening, waaronder psalm 150 (Gregoriaansch) werd gezongen, ver richtte de Zeereerwaarde heer F. A. Luykx, pastoor der parochie. Hierna beklom de Z. E. pater L Dobbelman O. P. den kansel en hield een feestrede over „Het orgel in de kerk". In het kort schetste Z E. den oorsprong en het gebruik van het orgel van de oudste tijden tot thans. Hij ver haalde, hoe het orgel, hoewel heidensch van oorsprong, toch ook door de eerste Christenen werd gebruikt om de kerkelijke gezangen te begeleiden. Hij schetste hoe het orgel thans zjjne diensten bewees, zoowel op de feestdagen als in de week, zoowel bij plechtige ais bij droeve gebeur tenissen. Z E verhaalde verder door voor beelden, hoe het orgel de meest innerlijke gevoelens kan vertolken en eindigde met de spreuk: „Christenen, verheugt u, doch verheugt u in den Heer!", zeggende, dat het ware genot niet is te vinden in de wufte wereldsche, maar in de gewijde muziek en de kerkelijke gezangen. Na de predicatie werd het orgel bespeeld door dhr J. A. Borrenbergs, organist onzer kerk. Op meesterlijke wijze werd uitgevoerd eene variatie op „Te Beth'lem is geboren", een compositie van hem zelf en „Andante religiosio" van L. Dobbelsteen. Daarna bracht de Z.E. pater Dobbelsteen heerlijk ten gehoore: „Marche pontificale" van J. Lemmens en „Scherzo" in fa-maj. van A. Guilmant. Een kinderkoor, bestaande uit jongens en meisjes der hoogste klasse van de Roomsch-Katholieke school, onder leiding van dhr. J. A. Borrenbergs, zong nu „O Virgo Pulcherrima" (Gregoriaansch). Hoewel slechts kinderen van 11 13 jaar wekte het onze bewondering, dat het koor zoo juist inviel en ook juist wist op te houden en verder op den schoonen Grego- riaaDschen rythmus. Verder werd op het orgel uitgevoerd „Métitation" van Alph. Mailly eu „Suite" voor orgel op het thema „Cibavit eos" van F. de la Tombelle, waarna het kinderkoor zong „Veni Creator". Hierna had de uitstelling plaats van het H. Sacrament, waaronder het kinderkoor en de congregatie zong „Adoro te" en „Tantum ergo". Na de zegening met het Allerheiligste, bij het uitgaan der kerk, werd verder improvisatie-orgelspel geleverd door pater Dobbelsteen, waarna allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. Voor kenners geven we hier de dispositie van het orgel, dat door de bekende firma P. Vermeulen en Zonen te Weert werd geleverd Manuaal: 1. Prestant 8'. 2. Bourdon 16'. 3. Fl. harmoniek 8'. 4. Fugara 4'. 5. Octaaf 2' 6 Trompet 8'. Manuaal II: 7. Gamba 8'. 8. Salicio- naal 8'. 9 Holpijp 8'. 13. Voix céleste 8'. 11. Roerfluit 4'. Pelaal: 12. Subbas 16'. 13. Octaafbas 8'. Koppelingen: 1. Klavierkoppeling III Man. 2. Suboctaafkoppeling II M.-I M. 3. Superoctaafkoppeling I Man. 4. Pedaal koppeling I Man. 5. Pedaalkoppeling II Man. 6. Vier drukknoppen. Piano, Mezzo forto, Forto, Oplosser. 7. Trede voor Ja lousie of Expressiekast II Man. Aardenburg. Uitslag der gehouden volks telling alhier naar de godsdienstige gezind heid op 1 Januari 1911. Nederduitsch Hervormd 334 m. en 436 vr Remonstrant 1 m. en 1 vr., Doopgez. 47 m. en 49 vr., Hersteld Luthersch 2 m., Geref. 3 m. eu 9 vr., Roomsch-Kath 580 m. en 535 vr., Portugeesch Israëliet 1 m., eene andere kerkelijke gezindte 6 m. en 7 vr., tot geen kerkelijke gezindte behooren 75 m. en 10 vr Samen 2096 personen. De katholieken vormen in onze gemeente 53 pCt. der bevolking, de Nederduitsch Hervormden 36 pCt. en de andere gezindten 11 pCt. Het getal dergenen, die tot geen kerk l ehooren is gestegen in de laatste periode en vormt thans ruim 4% der inwoners. De Commissaris der Koningin bezoekt 12 Januari a.s. de gemeenten Zonnemaire en Noordgouwe. Eveneens werd eej gen den 46-jarigen Vlissingen, wegens dl van de Maatschappij planken en draadnal van de nieuwe Katl Ged. Staten van Zeeland hebben de jacht op waterwild bepaald op 17 Juli a.s. KERKHIEÜWS. Pinksteren. Het Pinksterfeest is van ouds een hoog feest, wijl het wordt voorafgegaan door een vigilie-vastendag. Het woord vigilie komt van vigiliae: nachtwaken, wijl de eerste christenen den nacht vóór de groote feesten wakend en biddend door brachten. Op Pinksteren herdenken wij de vreugde volle zending van den H. Geest en de bevestiging der Katholieke Kerk. In het Oude Verbond was Pinksteren de dag, gewijd aan de gedachtenis van Jehova's wetgeving op den Sinaï Het epistel is op den eersten Pinksterdag is genomen uit de Handelingen der Apostelen II 111 en het evangelie uit dat van den H. Joannes XIV 22—31, Op den tweeden Pinksterdag is de epistel- les uit de Handelingen der Apos telen X 4248 eu het evangelie volgen den H. Joannes III 1621. I Katholieke lezer, hebt ge al een Roomseh bijbeltje, bevattende de Evangeliën en de Handelingen? Niet? Schaf het u dan aan, want al onze bisschoppen hebben het met hun aanbeveling verrijkt en Z. H. de Paus heeft het lozen ervan gezegend en aange moedigd. In iederen boekhandel óf voorradig, óf terstond te ontbieden. Keurig netjes ge bonden, kost het bijbeltje 30 ets. Dinsdag werd in bet Instituut Ruwenberg door de leerlingen het feest gevierd van het zilveren jubilé der intrede in het klooster van den zeereerw. pater rector Van Haaren. Om half negen werd eene plechtige H. Mis opgedragen door den jubilaris Daarua had de reeeptie plaats in de eetzalen, die blijk baar door kennersband, smaakvol versierd waren. Namens zijn medeleerlingen bood de jonge heer M. Ninck den jubilaris het feestge schenk aan,een kunstig geborduurd kasuifel. Dat het voor de leerlingen ook een pret tige dag was, spreekt van zelfniet weinig droeg daartoe bij een uitstekend geslaagde bioscoop-voorstelling, die in den namiddag de jongens amuseerde. Hsgz. ONDER WIJ S Utrecht. Geslaagd voor diploma B, de heer J. J. van den Broeke, oud-leerling der Goesche ambachtsschool. üe heer ff. ff. liemerij te Koewacht, die onlangs geslaagd is voor de akte van onderwijzer, is Ihans reeds op 2 plaat sen benoemd namelijk te Nisfelrode (prov. Noord-Brabant) en te Volkel, gemeente Uden. Naar wij1 vernemen zal hij Nisfel rode aannemen en voor Volkel bedanken. Rechtszaken. Do rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens: diefstal: W. H., 12 jaar, zonder beroep te Middelburg, f7 boete subs. 14 dagen tuchtschool, .1. de B., 37 jaar, loopknecht te Middelburg, f 7 boete subs. 7 dagen hechtenis; mishandeling: R. B., 30 jaar, rijtuigma ker te Groede, f 5 boete subs. 5 'dagen hechtenis; 1). de W., 80 jaar, zonder beroep te Hengstdijk, f3 boele subs. 3 dagen hechtenis; overtreding der jachtwet: J. S., 24 jaar, arbeider te Meliskerke, f 8 boete subs. 4 dagen hechtenis met vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg; C. de K., 44 jaar, koopman te Koudekerke, 7 dagen hechtenis met ver nietiging van het verstekvonnis van de rechtbank te Middelburg dd. 5 Mei 1911; overtreding van het algemeen reglement van politie op de polders in Zeeland: A. J., 30 jaar, landbouwer te Goes, niet ontvankelijk verklaard in zijn ingesteld hooger beroep. Vrijgesproken: D. B., 55 jaar, winke lier te Middelburg, beklaagd van heling; B. M. H„ 28 jaar, huisvrouw E. D., zom der beroep je Vlissingen, beklaagd van diefstal; E. do V., 18 jaar, arbeider te Sint Jansteen, beklaagd van mishandeling- Voor de rechtbank te Middelburg werd heden één maand gevangenisstraf geëisclit tegen den 30-jarigen werkwan .1. I'. 11,1 Oudelande, die 2 pakjes Cbilisalpeter, te samen wegende 125 K.G., ontvreemd had van J. Verduiju. Nog werd in geslJ den tuchtschool gel jarige dienstbode Ml delburg, die een val gedaan, waarbij zij 1 ergerlijke handelingel Padvinders et langs bevond zich te leden van bet Ageme auto in de knel Toevallig was er in de buurt. Zoodra zij den toe merkt, waarin de au» klonk het commando In een ommezien de auto bevestigd en I lustig, eenige kilome naar den hersteller. De vergiftigii Men meldt uit Leerdau De typhus lijder, vj hersteld, doch die t drinken vaD bouillon l vleesch wederom is hol per auto vervoerd naj Rotterdam. Zijn toestq Enkele gezinnen, wak verschijnselen geopen gevolg van het eten vleesch, zijn herstellJ gezinnen vreest men ergste. Een stuk gebJ iu beslag genomen q gezonden. Rapport biJ uitgebracht. Vermist. Sed is te Kallenkote, nabijl verdwenen de ongeveei den landbouwer Van hij 's morgens per tid zeggende, plan te hebU ter kerk te gaan Na f niet meer van hem ge der vele nasporingen resultaat. Gistermorgen vonde aan den rijksweg naaJ terberg een nnbeheerl in de nabijheid wonef Braaksma, hiermede in denkende aan een onp aan 't dreggen Niets Of nu tusschen 't vü en 't spoorloos verdwijï Van Dalen verband bS zoek zeker spoedig aj Branden. Men Dinsdagavond negen Gezellen vereenigingsge straat te Kleef totaal 1 uur werd de brandwel een brand in den M bluscht was en men opeens dichte rookwo en stond het gebouw tjjd in lichte laaie, niet viel te denken. brand aan, terwjjl de c soms vuur vatten doi kenregen, zoodat dezel gehouden. Van het grf nieuw en een oud stuU De meubels gingen o<] oorzaak is onbekend.l waren de stad uit. All Gouden regen.l heeft een kleine knaj een onbewaakt oogenbil van een gouden regen eenige van de gouden 11 en kreeg daardoor verf werd ernstig ziek enl zelfden avond. Dat komt van di Te Zwaagwesteinde I van v. d. H. vermist radeloos en de heele| zoeken. Een buurvrol bet kind slapende in in de bedstede der oul Aardbeien. Men| wijk aan het Hbl. De aardbeien staanl der gunstig bij. Zij iJ en geen nachtvorst f pluk rooven. Wanneej doorzet, is er een gl wachten. Naar wij vernemei lende expediteurs tract en afgesloten in] Over een drietal w<l de verzending te kul Brandsticht i nl op hevel der arrondi| gevangen genomen i riteendam, woonachtia verdacht van brands! hem toegehoorende \V inschoten, die onl] waarin de brand wa onbewoond gedeelte.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2