GEMKHG® NIEUWS. >E PERS. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Koloniën. SPORT financieele Berichten Besluiten en Benoemingen. Laatste Berichten. Rechtszaken. 396e Staatsloterij. enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. pen, een even groot sein geit verbrandden, nog ©enig landbouw- de schade, enden keer, dat van ie schuur afbrandt, ak nabijstaand woon- vroeger werd ook van Sp1. een prooi geheimzinnig© or middag vond aan ïoofd alhier een jon- ggende op een brief echtgenoote van den ;ek het horloge den an den bedoelde. De 11 bracht deze vondst n-, waarna bleek dat dswoord bevatte aan den heer I>. [en morgen omstreeks gezien, komende van de R. Kath. kerk al- m de Gerei, kerk en plaatsing daarvan op- heer A. S. J. Dekker (Zeeuw.) Aan onzen burgemees- :se is vergunning ver- 1917 in de gemeente i. .Is te Oostburg, Sluis dezer dagen hier op- Vogel met het drama red von Hegenscheidt. mogen dezen dag niet eed de Vrouwenafdee- eene bedevaart naar t) 94 leden namen er htige kaars werd aan ird. De leden toonden nanieren een© innige e Moeder Gods te be- infarenmaatschappi) is emen aan de festivals t. Nicolaas, respectie- 15 Juli a.s. gehouden vergadering het Waterschap Groot e werden op de voor- ioi' gezworene de hee- erhage en P. de Badts. werd op zijn verzoek eend tegen 15 Juli a.s. Gedeputeerde Staten Zeeland. sitting van de Provin- Zeeland dit jaar ge lag 4 Juli ,dus binnen het overlijden van het erde Staten den heer zal het niet wettelijk dat ter voorziening in a buitengewone verga- ciale Staten wordt be- provinciaJe wet schrijft de verkiezing van leden er vervulling van plaat- tslag of overlijden, of den openvallen, geschie- twee maanden na dat oede bron vernemen, ins Hendrik der Neder- rnen de Landbouwten- ldelburg den 7den Sep- bezoek te vereeren, en ir een groote zilveren (M. Ct.) van waterstaat. urant" schrijft over' mi- legout, naar aanleiding rei de interpellatie! ran waterstaat is altijd spreker en gevaarlijk ij de beantwoording van zijn houding tegenover van ambtenaren en se- voelt hij zich zóó ge- zijn zaak, zóó geheel ie instemming va.n haast dat zelfs een altijd op- ner, als de heer Troel- s hij, voorzihtig uitwij- ;brachte stooten niet al ■en kan. Vandaag kwam k uit. Het werd nu de i een ervaren pcherm- ver een leerling. Rusüg end, zoo veilig van zijn :n strijd zelfs nu en dan riendelijk, half ironisch aan zijn tegenstander aatste de minister zijn juist waar hij1 hem heb- heer Troelstra kon met verzekeren, dat 'them ian had. beschrijft zijn tocht, zijne verwondering en bewondering, uitend over vele dingen, die hem treffen en die hij zich geheel anders had voorgesteld. In Rotterdam stapt hij1 af in een hötel en maakt daar kennis met de „Nieuwe Rotterdamsche Courant" op welk orgaan hij, in zijn be schrijving een loflied gaat zingen. Zij wordt, vindt professor, uitstekend gere digeerd en heeft voor elk onderdeel uiterst bekwame medewterkers, terwijl hare bui- tenlandsche correspondenten een schat van kennis elke week overzenden, en alle merkwaardige gebeurtenissen uitvoerig be schrijven. Het nieuws op allerlei gebied vindt men het eerst in de „Nieuwe Rot terdammer" of in een ander liberaal blad, waarmede zich de katholieke pers niet meten kan. „De Maasbode", „D'e Tijd" en „Het Centrum" zoo vertelt onze hoog- leeraar, werken geducht met ©ene groot© schaar, wat ongetwijfeld goedkoop, zelfs handig mag genoemd worden. Medewer kers zijn voornamelijk priesters >die heel goedkoop of gratis hunne artikelen leve ren, maar meestal doen hooren een zeu- rige'n preektoon, die velen weerhoudt de polemische stukken te lezen, welke ge woonlijk niet onder de oogen komen van hen, voor wie ze bestemd zijn. Nutteloos werk dus. De Katholieke pers komt in alies achteraan en derhalve kan men het onzen geloofsgenooten ook niet kwalijk nemen dat ze de liberale bladen prefe- reeren boven hunne eigen pers, die een harden strijd voert om het bestaan. Juist Professor releveert hier eenige zaken, die wij allen reeds lang kennen en beter dan hij. Tevens ^overdrijft hij schromelijk, waar hij zeker op de eerste plaats wat onze hoofdorganen betreft gewag maakt van de schaar, die maar gewillig knipt, knipt. Wanneer onze bladen de concurrentie met de liberale- en neutrale pers niet kunnen volhouden, dan ligt dat voor een groot deel aan de katholieken zeiven. Steunen zij met advertentiën en abonnement de bladen hunner eigen rich ting Of begunstigen zij niet geregeld onze tegenstanders Professor zou beter gedaan hebben, in dien hij de katholieken gewezen had op hunnen plicht, een duren plicht, die hun voorschrijft de katholieke pers zooveel mogelijk to steunen. Dan zou hij' een goede daad verricht en het streven der Neder- landsche bisschoppen bevorderd hebben. Nu geniet hij de twijfelachtige eer, zijn lof te hooren bezingen door de liberale bladen, die met artikelen, zooals het hier bedoelde, een flinke reclame en een vruchtbare propaganda kunnen en zullen maken onder de katholieken, van welken zoovelen toch al laakbaar onverschillig staan tegenover hunne eigene pers, die tengevolge daarvan niet komt op de hoogte, waarop hare concurrenten staan. Professor De Cock kunnen we in deze niet dankbaar wezen. Ook een hoogge leerde kan nog domme dingen zeggen (N. I). Crt.) aar kan nog wel domme jen zeggen looggel. heer J. De Cock, de katholieke hooge- heeft een paar weken sje gemaakt van Belg1® nd, waar hij' per boot Rotterdam. Professor Hemelvaartsdag. Het feest van 's Heeren Hemelvaart is voor de Kath. Kerk het feest der blijd schap, wijl zij in het opvaren van den Heer naar het hemelsch Jeruzalem niet slechts den triomf ziet van den God- mensch, waarop deze hemeltocht de kroon zet, maar ook het.begin van de hemelsche gelukzaligheid van allen, die Christus op deze wereld is komen verlossen. Daarom zegt dan ook de H. Leo de Groote in zijn le preek over 's Ileeren hemelvaart: „Wijl alzoo Christus' opstijging ook onze hemelvaart beteekent en waar ons aller hoofd ons in de glorie is voorgegaan, daarheen ook naar vaste verwachting het lichaam (der Kerk) zal worden geroepen, past het ons, ons heden op waardige wijze te verblijden en onze vrome dank zegging uit te jubelen." In haar liturgisch gebed van dezen dag kiest dan ook de Kerk de psalmen, die het beste de geestelijke vreugde, welke haar heden bezielt, vertolken. Zoo den 8en psalm„Heer onze God, hoe won derbaar is uw naam over de gansche aarde!" Zoo den 18en: „De hemelen ver halen van Gods glorie en het uitspan sel verkondigt de werken Zijner handen Zoo den 46en„Alle volkeren, klapt in de handen, juicht Gode toe in vreug- destemming." Zoo ook den schoonen 102en psalm: „Zegen, mijne ziel den Heer en al wat in mij is (prijs) Zijn heiligen Naam In het gebed, dat de priester onder het II. Misoffer in naam van het geloo- vige volk den Almachtige toestiert, vraagt de Kerk, dat het ons gegeven zij! steeds met den geest in het hemelsche te wan delen. Do epistelles van dezen dag is geno men uit de Hand. der Apostelen 1 1—11 en het evangelie uit Lucas XYI 1420. Onder de LI. Mis wordt heden de Paasch- rn,"S' ',et sYmb°o1 van den verrezen Christus voor het laatst gebrand en na ae lezing van het evangelie gedoofd Katholieke lezer, hebt gij reeds in uw Dezit het. Roomsche bijbeltje (Evangeliën hot Mil del* goedgekeurd door tw n ndsch Episcopaat? Neen? fn u J v 1 va? aanstonds aan. Het is a Katholieken boekhandel te beko- V°L e30°c[s.ieden TOOr den luttelen 'J In ascensione Domini Noct II lectio VI. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Spierdijk den ZeerEerw. heer Wi. M. Nix, 'tot dan toe pastoor te Tuitjenhorn. Rector Melchers. Den Weleerw. heer J. C. J. Melchers, rector van 't St. Martinus-gesticht te Naaldwijk, zijn de laatste H.H. Sacramen ten der stervenden toegediend. Msbode. Wolphaartsdijk Geslaagd te Rotterdam voor het diploma boekhouden hij het exa men van de „Vereeniging van. Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam" de heer J. v. Wuijckhuijse, onderwijzer aan de Chr. school alhier. Krabbendijke Mej. E. W. Hoogerheide te Bruinisse heeft de benoeming tot on derwijzeres aan de Chr. School op Geref. grondslag alhier aangenomen en hoopt 1G Juni e.k. in dienst te treden. Heden slaagde voor het examen L. 0. Mejuf. G. Martein te Amsterdam, vroe ger te Goes woonachtig. Pest in Indië Een regeeringstelegram van Dinsdag meldt, dat in de afdeeling Malang een koortsgevai van 20 dezer pest bleek te zijn. Maandag waren er 15 gevallen waar van 8 dooden. Van de lijders van vorige dagen over leden er nog vier. Te Soerabaja en Kediri geen gevallen. Blijkens een later telegram is nog een pestgeval in Malang geconstateerd. Zaterdag weren er tien gevallen, waar van acht dooden. In Penanggoengan is pest afnemend, in Karanglo stationnair. Te Soerabaja is een geval. Te Kediri was een sterfgeval. De gevangenis te Soerabaja wordt ont ruimd en de gevangenen naar het plaatsje Onrust overgebracht. Vliegen. Ernstige ongelukken. Te Augsburg viel Zondag de vlieger Schwandt onder een aantal toeschou wers. Een vrouw werd doodelijk, drie andere personen minder ernstig1 gekwetst. Een dergelijk ongeluk had te Kursk in Rusland plaats. Daar werden een 100-tal personen ver wond, waarvan 5 doodelijk. Frey gevallen. Vlieger Freij, die om 2 u. 6 min. te Issy-les-Moutineaux opsteeg, is te Lardy, nabij d'Etampes gevallen. Ofschoon zijn machine verbrijzeld werd, kwam hij er zonder ongelukken af. Ernstige val. Maandagmorgen heeft de aviateur Bar dot in het vliegkamp van Bétheny met zijn tweedekker een verschrikkelijken val gemaakt. Zijn toestel was totaal ver nield. Bardot zelf kwam er met een ge broken schouder en een aantal kneuzin gen af. Hij werd terstond naar de kliniek te Reims overgebracht. Zeeuwsche Hypotheekbank. Aan het verslag over het 13e boek jaar, dat zal worden uitgebracht in de op 26 dezer te houden algemeene ver gadering van aandeelhouders, is het vol gende ontleend: Omtrent den algemeenen gang van za ken valt op te merken, dat het dure geld en de van alle zijden tegenwoor dig aangeboden pandbrieven en obliga- tiën van honger rente-type den verkoop der 4 pc. pandbrieven zeer tegen hiel den. Daardoor konden wij geruimen tijd zeer weinig geld uitzetten, tot de raad van bestuur in het begin van 1911 be sloot over te gaan tot de uitgifte van 'l1/^ pet. pandbrieven. Toen ontstond meer vraag naar onze pandbrieven en konden wij' weer grootere bedragen plaatsen. Het boekjaar was echter reeds te ver gevorderd, dan dat de uitgifte van P-/t pet. pandbrieven daarop van veel invloed kon zijn. Intusschen, de resultaten van het boek jam- zijn in 't algemeen gunstig. Tegenover minder ontvangst van provisie en boete voor vervroegde aflossing staat meer rente-winst en minder koersverlies op de uitgifte van pandbrieven, zoodat de winst over het afgeloopen boekjaar vrijwel gelijk is aan die over het voorgaande. Op ultimo 1910 waren van kracht 423 leeningen tot een bedrag van f3.339.774.31. Van 1 Maart 1910-ultimo Februari 1911 werden afgesloten 40 lee- nmgen tot een bedrag van f403.385 totaal f3.743.159.31. Afgelost werden in dit boekjaar 33 leeningen geheel tot een bedrag van f154.460, 19 leeningen gedeeltelijk tot een bedrag van f30.035, terwijl aan pe riodieke aflossing werd ontvangen f78.094.366, totaal f 262.589,366 zoodat van kracht waren op ultimo Februari 1911 430 leeningen tot een bedrag van f 3.480.569.945. De gemiddelde rente der leeningen be draagt thans 4.494 pet. In den loop van het jaar hadden 2 executies plaats, beide wegens wanbe taling van den debiteur. In beide geval len bleek onze vordering geheel gedekt. Gelijk reeds medegedeeld was de vraag naar '4 pet. pandbrieven onbevredigd en was bovendien bet aanbod tot in koop vrij' -groot. Zooveel mogelijk na men wij de aangeboden pandbrieven op. Op ultimo Februari stonden uit 31/2 pet. pandbrieven f 3000. Ingekocht werd f 1000. Ei' stond derhalve uit ultimo Fe bruari f2000. Op ultimo Februari 1910 stonden uit 4 pet. pandbrieven f 3.337.400. Gedurende 1911 werden verkocht 41/2 pet. pandbrieven tot een bedrag1 van f 102.000. In het geheel stond derhalve uit op ul timo Februari 1911 aan pandbrieven een bedrag van f3.441.4001. De gemiddelde pandbriefrente be draagt thans 4.014 pet. Behalve het geregelde toezicht van den Raad van Bestuur, werd ook dit jaar weer de boekhouding voortdurend gecontroleerd door onzen accountant den heer W. Kosten, daartoe door aandeel houders benoem'd. De Balans en Winst en Verliesrekening zijn door hem met de bescheiden vergeleken en aocoord be vonden en ten blijke daarvan door hein mede-onderteekend. De winst- en verliesrekening' toont aan een bruto winst van f20.615.986, hier van gaat af voor onkosten, advertentie- kosten en dienst pandbrieven fl3.171.426, zoodat er overblijft een zuiver winstsaldo van f 13.444.56. Voorgesteld wordt hiervan af te schrij ven op onroerende goederen f 1500, en te verdoelen overeenkomstig art. 36 der statuten f 11.944.56. Hiervan komt aan aandeelhouders4 pet. over het onverplicht gestort kapitaal f3000, totaal f3360, blijft f8584.56. Van het saldo te storten in het reservefonds f 4284.56. Aandeelhouders ontvangen derhalve in het geheel f 4935, waaruit uit te keeren 8 pet. dividend f 4800, voor bedrijfsbe lasting en saldo f144, totaal f4944. Het reservefonds bedraagt in het geheel f 32.606.426. Benoemd is tot voorzitter van de plaat selijke commissie van ongevallen-verze kering te Oostburg de heer Y. Stassen, ontvanger der registratie' aldaar. Te Waarschoot zou Zaterdagnamiddag een smid een tap maken in een ledig naftavat. Nauwelijks boorde het gloeiend ijzer door het vat, of een vreeslijke ont ploffing weerklonk. Het deksel van het vat werd met groot geweld weggeslingerd ,en trof den smid zoo lievig, dat heel zijn hoofd bijna weggerukt pn in talrijke stukken vermorzeld werd. In de smidse is de verwoesting onbe schrijfelijk; alles werd verbrijzeld of uit het verband gewrongen. In het vuur gevallen. Een twee jarig kind te Fluitenberg, gemeente Rui nen, is in het vuur gevallen en aa.n do bekomen brandwonden overleden. Onder den trein. Een droevig on geluk had Zondag te Haaksbergen plaats. Een juffrouw uit Hellencloorn, als huis houdster in betrekking hij den heer S. Frankenhuis aldaar, wilde haar familie, in eerstgenoemde plaats ©en bezoek bren gen. Haar was gezegd, dat ze nog on geveer een half uur den tijd had, maar in de meening, dat het ha-ar trein was, die vertrok, sprong zij op den in bewe ging zijnden trein, die om kwart voor neg-en in de richting Enschedé vertrekt. Ze kwam onder den trein terecht en was terstond dood. Een sollicitatie-brief. In de „Mak. Crt." kwam dezer dagen een ad vertentie voor, waarin een nieuwe pre sident werd gevraagd voor de sociëteit te Makassar, (eiland Celebes). De „Makass. Court." plaatst een der op die annonce ingekomen sollicitatiebrieven. Deze luidt: Mares, Balie Balie, 13 April 1911. Wel delg eb. Heer. Motto Ruiter. Na aanlijding van gisteren van UEd. advertentie gelezen hebbende in de krant van Makasseil hen ik zoo vrijpostig mijfeelf voor de betrekking van president van de gezellige sociëteit aan terecommandeeren, daar ik vermeen ik alzins in bemerking, kan komen vanwege mijner techniek en danserigheit; masurka, ploneise skots, franseise poelka en als walsen fisafersa. Ik zij genegen op proef te werken echter wenscht doehkar geld betaalt. Voors is hij vrij van sterke wateren en heel mooijie papier© ter zijner spozitie, ook kan hij1 altijd dienstnemen ovenvegende hij zij bui ten betrekkingloos en ik trek huur van een huis per maand, zoodat veel solaris geen nootzaak. Speel ook al gietaar en harmonieka. Hopende UEd. op mijn siositatie goed gunstig beschikke mag en hij met een wellustig antwoord vereer moge worden. Teeken ik hiermede vol hoogachting. Hoogachten t, Hitte en koude in Amerika. In het geheel© gebied van de Vereenigde Staten tusschen den Atlantischen Oceaan en de Mississippi heerscht in de laatste dagen een vreeselijtoe hitte. Te Philadel phia steeg de temperatuur in de scha duw tot 26 gr. Reamur. Acht personen werden dool* d'e hitte gedood en verschei dene personen werden ziek. Te Cincinnati steeg de temperatuur tot 29 gr. 34 per sonen werden op een dag door een zonne steek getroffen. Ook te Chicago zij'n ten gevolge van de hitte verschillende per sonen ongesteld geworden. Heel anders luiden de berichten uit Tellowstonpark en eenige deelen van Nevada en Wyoming. Daar sneeuwt en vriest het. Te Mierio zijn gearresteerd en naar de gevangenis te Roermond overgebracht een 27-jarige landbouwer en diens zwager een dienstknecht van gelijken leeftijd. Zij wor den verdacht in den nacht van Dinsdag op Woensdag de woning van eerstbedoel de in brand gestoken te hebben. Valsche spelers betrapt. Te Rome zijn eenige valsche spelers op hee- terdaad betrapt. De gebeurtenis wekt groot opzien, daar gebleken moet zijn, dat verschillende per sonen uit de eerste kringen in betrek king stonden tot de goed georganiseerde bende, waarvan ook twee afgevaardigden deel uitmaken. Daar de politie reeds geruimen tijd vermoedens koesterde ,was een commis saris belast met het bizondere toezicht op zekere heeren. Edoch, deze dwars kijker ontving van de heeren een weke- lijkseho toelage van 100 lires, zoodat zijn onderzoek al bitter weinig1 licht in de duisternis bracht Intusschen bloeiden de zaken praeh- tig'eenige dagen geleden nog wisten de spelers een Romeinsch edelman 40000 lires af te zetten. Ook verschillende bui- tenlandsche officieren, die voor de paar denrennen in Rome vertoeven, moeten, veel geld aan de heeren verloren hebben. Een rijk industrieel, wien 70.000 lires was afgewonnen, wist de valsche spelers op heeterdaad te betrappen. Zijl zijn ech ter ontkomen. De minister-president heeft een lang durig onderhoud gehad met den prefect van politie. De bladen voorzien opzienbarende ont hullingen. Provinciale Statenverkiezing. Middelburg. Hedenmiddag vergaderde de Centrale Anti-revolutionaire Kiesver- eeniging in het district Middelburg 'tot het stellen van een candidaat voor de Provinciale Staten in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer jhr. C. J. J. A. van Teijlingen. Daar geen der op het grostal geplaat ste personen de volstrekte meerderheid bleek verkregen te hebben, moet ëeme herstemming plaats hebben tusschen de twee heeren, die het grootst aantal stem men op zich vereenigden, namelijk de heeren W. A. de Rijcke Sr., lid van den gemeenteraad en tl. R. Struve, notaris beiden te Middelburg. Nadat alle aangesloten kiesvereenigin- gen weder vergaderd hebben, zal op Don derdag 1 Juni de centrale wederom hij een komen ten einde te beslissen wie van genoemde heeren candidaat zal zijn. Den Haag. Heden is het voorstel van den voorzitter om de wetsontwerpen tot wijziging van het Tarief en van de In- validiteits- en Ouderdomsverzekering te verzenden naar een commissie van voor bereiding aangenomen, nadat het voor stel van Verheij' (U.-lib. Rotterdam IR) om bijzitters te benoemen voor de Tarief- wetcommissie was verworpen. Den Haaj. Naar verluidt is de kans op een voorstel van de Tweede Kamer tot opheffing van het verbod van den to- talisator bij wedrennen zeer gering. Mocht inderdaad dit voorstel gedaan worden, dan mag verwacht worden, dat daarvoor geen meerderheid zal te vinden zijn. Amsterdam. Het comité voor eenheid in den volkszang heeft met het oog op eene volksuitgave van een twintigtal lie deren het advies der Koningin gevraagd inzake het al of niet veranderen van het woord vorst in het volkslied. De Ko ningin wenschte het volkslied onveran derd te laten. Haarlemmermeer. Liedenmorgen werd de knecht Verbeek van den heer 't ILooft door den tuinier bij ongeluk doodgescho ten. Beiden wilden schadelijke vogels gaan jagen. Het geweer van den tuinier is toen door een noodlottig toeval afgegaan. f 100: 1284 7517 10530 12655 13827 f 70: 4420 8787 9574 10976 Nieten: 416 438 789 808 889 3373 3411 4319 4434 4440 4441 4445 4451 8772 9591 10893 20640 5e klasse. 3e lijst. Trekking 24 Mei. f 1000: 1046 1766 f 400: 639 18148 f 200: 18249 f 100: 2402 2775 4530 7645 14381 18020 f 70403 425 3495 4342 4379 4426 4456 20639 Nieten: 431 439 839 849 876 2048 3392 3456 4415 Bovenstaande trekking heeft voor zoover bet de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. De ILooge Raad verwierp het beroep in cassatie van J. S., vischverlcooper te Arnemuiden, veroordeeld wegens bede larij. Niet ontvankelijk werden verklaard de revisie-aanvragen van C. de R., schipper te Ierseke, door het kantongerecht te Zie- rikzee veroordeeld wegens het sleepen van kornetten in het Keeten binnen 1500 M. landafwaarts tot f50 boete en D1. S. Az. te Wemeldinge dooi' de rechtbank te Middelburg wegens oplichting veroor deeld tot een maand. 5e klasse. 2e lijst. Trekking 23 Mei. f 1000: 928 3386 13001 13929 f 400: 19363 f 200: 4257 4589 5716 12558 Goes. Gisteren werd alhier in „de Prins van Oranje" ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht le. Weiland in de gemeente 's Heen Arendskerke a. d. straatweg naar Goes, nabij den overweg ran de S. S. groot 2.87.35 H.A. aan dhr. B. A. Remijn te Nieuwdorp voor f 1900 per H.A. is f5459.65. 2e. Weiland aldaar groot 3.07.05 IL.A. aan dhr. W. Kakebeeke q.q. te Goes, voor f 1805 per H.A. is f 5542.25. Samen f 11001.90. Middelburg Aan het gebouw van het proviiiciaal bestuur alhier werd heden aanbesteed het maken van spuileiding tus schen de Marinesluis en het afvoerriool van het bergingsdok voor sluisdeuren te Vlissingen behoorende tot het kanaal door Walcheren. Raming f2975. Inschrijvers waren de heeren J. de Jonge Middelburg f3628; H. Jansen Jz„ Mid delburg f3627; H. H. Romijn, Middel burg f3600; P. Dekker, Veere, f3590; J. Dekker Jz., Westkapelle f3580; H. J. Keulemans te Middelburg f3572; J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f3430; D'. Bijl, Vlissingen, f3395; J. J. Krijger, Vlissin gen f3300; en J. Goossen, Vlissingen, f3274. Bruinisse Bij de Dinsdag gehouden aan besteding vanwege 't waterschap Bruinis se was voor 't le perceel dijksverzwaring laagste inschrijver de heer Van der Vel de alhier voor f16971; en voor het 2e perceel het gewoon onderhoud der wer ken dezelfde voor f 2115 en aan hem gegund. (Z.) Breskens Notaris Smidt van Schoondij- ke veilde hier een woonhuis met aanhoo- righeden van J. Verduijn. Ingesteld op f900. Herveiling op 30 Mei a.s. Goes. Overleden 22, Johanna Jacoba Visser, 90 j. wed. van Job. Dronkers. 19, te Rotterdam Martinus de Jonge, 60 j. geh. met Catharina Francina de Rijcke. Middelburg. Getrouwd: J. J. Rui ter j.m. 30 j. en G. Schot j.d. 25 j. Overleden: C. P. de Klerk, ong. d. 50 j. Vlissingen. Ondertrouwd: G. Heijge- laar, j.m. 27 j. met P. J. Vercouteren, j.d. 24 j.; L. Brasser, j.m. 32 j. met A. Meerman, j.d. 35 j.I. P. Gazan, gesch. 38 j. met J. Scherpenisse, j.d. 21 j. Getrouwd: W. G. Jacobs, j.m. 27 j. met P. Mommaas, j.d. 24 j.; J. W>. Pie- ters, j.m. 27 j. met A. P. Mommaas, j.d. 28 j. BevallenP. S. Belfroid, geb. De Weerd, d.C. A. Maquelin, geb. Frits, z.; L. W'. Maas, geb. Barentsen, z.; J. W. van de Runstraat, geb. Roelse, d.M. Briars, geb. Gilde, z. levenl. T h o 1 e n, 20 Mei 1911. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt Jarige Zeeuwsche tarwe f8.50af 10. nieuwe f 0,a f 0,—, rogge f 5.50 a f 6.—, nieuwe f0.a f 0,zomergerst f4,a f4,50, wintergerst f 4.50 a f 6.20, haver f 3,50 a 4.60, bruine boonen f 14,a f 14,50, witte f 12,a f 14.voererwten f 6.50 a f7.j kookerwten f 12.a 13, wikken £0.a f 0.-, paardeboonen f 0, a f0.per H.L., koolzaad f0.a f 0, karwijzaad f 0.— a f 0.— per 50 K.G., uien f 0.a f0,per 50 E.G., kipeieren 3,20 a 3.50 per 100 stuks, grasboter f0,60 a f0,65 per halve E.G. Hulst, 22 Mei 1911. Per 100 EG. Tarwe f 10,— a f 10,10,Rogge f 7,a f7,25, Wintergerst f 0,afO, Zomergerst f 0,— a f 0.—, Haver f 7,—

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3