UIT ZEELAND. UIT DE PERS. stuur zich voor, onder deze reserve, dat het bestuur hiervoor geen verantwoording schuldig is, en er gesproken wordt» van verkiezingskas. Onder deze reserve wordt het voorstel aangenomen; alleen Hilver sum en Haarlem tegen. In behandeling komt daarop een voor stel Beverwijk, om bij gewichtige vraag stukken het gevoelen van de aangeslo ten R. K. Kiesvereenigingen in te win nen. Het bestuur acht het voorstel in strijd met goede constitutioneele begrippen, daar het gevaar zal ontstaan, dat op de Kamerleden een druk wordt gelegd, om over bepaalde punten een bepaald oor deel te hebben. Na verder debat wordt het voorstel in getrokken. Gorinchem had de volgende motie inge diend „De Algemeene Bond van R. K. Kies vereenigingen in Nederland acht het wen- schelijk lo. dat onze kiezers meer ingelicht wor den over den aard en den historischen ontwikkelingsgang onzer politiek voor zoover deze naast en tegenover die der andere partijen staat, opdat deze inlich tingen mogen strekken tot leiddraad voor het stellen van eigen candidaten; 2o. dat de secretarissen der aangeslo ten kiesvereenigingen, indien R. K. kie zers uit hun district verhuizen naar plaat sen, waar een R. K. kiesvereeniging is gevestigd, dit doen weten aan den be trokken secretaris." Na debat werd het tweede deel van deze motie ingetrokken, en het eerste verworpen. Ten slotte kwam in behandeling de volgende motie van Leiden „De Algemeene Bond van R. K. Kies vereenigingen in Nederland besluit aan het bestuur te verzoeken in den vervolge bij de voorstellen, door aangesloten kies vereenigingen gedaan, een kort praeadvies op den beschrijvingsbrief te voegen." Na verdediging van Leiden en perti nente bestrijding van den voorzitter, wordt de motie aangenomen met 48 te gen 41 stemmen. Mgr. Tacci Maandagmiddag bracht de nieuw be noemde Internuntius, mgr. Tacci, verge zeld van mgr. Gualtieri een bezoek bij Z. D. H. mgr. den Bisschop van Haar lem. Vijfde Bredasche Katholiekendag. Z. D. H. Mgr. P. Leijten, Bisschop van Breda, heeft het beschermheerschap aan vaard van den 5en Bredaschen katholie kendag, die op 3 September te Breda zal worden gehouden. Tot het eere-komitee zijn voorts toe getreden de hoogwaardige heeren Mgr. P. Hopmans, vikaris-generaal, en F. P. L. Flooren, deken van Breda, en de hoog edelgestrenge heeren mr. A. E. J. ba ron Van Voorst tot Voorst, kommissaris der Koningin in Noord-Brabant, de ledein der Eerste Kamer mr. Jac. W. van den Biesen en W. Merkelbac.h der Tweede Kamer jhr. I. B. D. van den Berch van Heemstede, W. C. J. Passtoors, A. C. v. Vuuren, P. F. Fruijtier, L. D'. J. L. de Ram, der Gedeputeerde Staten, C. L. Bressers, H. W. J. Mol, mr. M. P. M. van Dam, mr. L. A. N. Gerrits, J. A van Rompu, en de hoogedelachtbare heer mr. E. P. van Lanschot, burgemeester van Breda. intusschen overleden. Het Vaccinewetje. Den 19en Mei j.l. heeft de Tweede Ra wer zonder hoofdelijke stemming het z.g. vaccinatiewetje aangenomen. Wordt dit ontwerp wet, dan wordt de lagere school ook toegankelijk voor onderwijzers en leer lingen, die een verklaring kunnen over leggen van twee geneeskundigen, dat van de inenting tegen de pokken bijzonder gevaar is te duchten voor de gezond heid van betrokkene. Deze verklaring blijft drie jaar van kracht. Ook zullen zij, die eenmaal zijn ingeënt, zonder dat de pok ken zich voldoende hebben ontwikkeld, gedurende een jaar toegelaten worden tot de school. Eindelijk bepaalt het ontwerp, dat bij algemeenen maatregel van bestuur voorschriften zullen worden gegeven voor een meer waarborgen biedende methode van inenting. De antirevolutionairen en de Bakkerswet. Volgens een bericht aan „De Tele graaf" verstrekt, zou in eene vergadering der Antirevol. Kamerclub met op 2 na algemeene stemmen (die van Dr. Kuyper en den heer Monté Verloren) besloten zijn, te stemmen voor het verbod van nacht arbeid aan bakkerspatroons in het klein bedrijf. Een fluitist. Toen Vrijdag in de Tweede Kamer de motie Ter Laan werd behandeld, klonk plotseling van de publieke tribune een scherp gefluit. Voor de daar geposteer de agent van politie zich van het feit goed rekenschap had gegeven, stond de fluitist alweer buiten het gebouw der Kamer. Al te scherp is het toezicht op de publieke tribune dus niet. De Nederlandsche Regeering heeft door bemiddeling van Harer Majesteits gezant te Parijs aan het Fransche Gouvernement hare deelneming doen betuigen met den dood van den Minister van Oorlog, Ber- teaux, en het ongeluk aan den Minister president, Zondag op het vliegterrein over komen. Wij maken belanghebbenden in het district Goes attent op de vergadering der R. K. Centrale Kiesvereeniging, welke morgen, Donderdag 25 Mei, zal gehouden worden te Goes in het „Slot van Oostende" des na middags te half vier. Trouwe opkomst op deze jaarvergadering is gewenscht. Goes Begrafenis M, De Jonge Jz. liet was een zeer lange begrafenis- stoel, die gisteren (Dinsdag) op den vollen 'middag door de straten onzer stad trok en waaruit de groote deelneming sprak, welke de dood van den heer M. De Jonge Jz. had gewekt. Maar de intensieve waarde van die deelneming bleek eerst, toen aan de groeve achtereenvolgens het woord werd gevoerd door Da. Van der Veen namens de Geref. Kerk, door Z.Exc. Mr. J. H. Dijbkmeester, Commissaris der Koningin in dit gewest namens het Col lege van Gedeputeerde Staten, door den heer Blum, lid van Ged. Staten en lid der Tweede Kamer namens de anti revolutionaire Slalenclub, door den heer Mr. C. Lucasse, lid der Eerste Kamer, namens het dagblad „De Zeeuw" en De Unie een school met den Bijbel, door den heer Brants, hoofd der Koningin WilhelminasCihool te Rotterdam namens „Lucas" het fonds voor Christelijke ver pleging van tuberculeuze onderwijzers, door ds. Donner namens de Vereeniging tot Christelijke verpleging van krankzin nigen in Zeeland, door Ds. Smelt namens den distriCitsraaid der Vereeniging voor Nat. Chr. schoolonderwijs. Uit al deze redevoeringen, blijkbaar uit het hart der sprekers geweld, kwam naar voren èn de groote figuur van den over ledene in het privaat en openbaar leven èn de leegte, die zijn heengaan in zoo menig college achterlaat, met het besef, dat die leegte niet spoedig door een zoo uitmuntende persoonlijkheid zal worden aangevuld. Inderdaad zal de treffende hulde, welke uit al die redevoeringen sprak, voor de nabestaanden van wijlen den heer De Jonge zooals Z.Excellentie de Commissaris naar waarheid zeide een blijvend goed zijn en een bron van veel troost. Ons deed het goed bij deze begrafenis menig woord te hooren dat getuigde van het geloof in Hem die gezegd heeft: „lk ben de verrijzenis en het leven", waardoor de plechtigheid die bijzondere wijding ver kreeg, welke steeds weldadig werkt op 's menschen ziel, die zooals Terhiliianus zoo treffend zegt „van nature Christen is", „anima humana naturaliter Chris tiana". De oudste zoon van den overledene dankte namens zijne familie de sprekers voor hun deelnemend woord, waarna het was inmiddels bij tweeën geworden de genoodigden en de belangstellenden, die in buitengewoon groote getale waren opgekomen, den doodenakker verlieten. Onder de menigte mochten wij nog me nig woord van hulde, ook uit den mond van niet-geestverwanlen, aan de nage dachtenis van den pas begraven© opvan gen. De Vrijzinnige Kiesvereeniging „Vooruitgang" besloot om slechts de li berale aftredenden voor den gemeente raad te candideeren en tegenover den heer A. S. J. Dekker geen candidaat te stellen. In hare jongste vergadering besloot de R. K. Kiesvereeniging te dezer stede, om bij de komende gemeenteraadsverkiezing alleen den heer Dekker, aftredend anti revolutionair lid, candidaat te stellen en tegenover de aftredende liberale candi daten niemand te candideeren. Aangezien de antirevolution. en Chr. Hist, kiesvereenigingen alhier een besluit hebben genomen in gelijken geest bestaat er vooruitzicht dat de gemeenteraadsver kiezing ditmaal hier zeer kalm zal ver loop en. Middelburg. Maandagavond te half ze ven viel in de Bierkade alhier een jon getje in het water. Van den wal 'kon men hem een stok toesteken ,waardoor hij zich zoo lang kon boven houden tot drie personen in een roeiboot den jeugdigen drenkeling konden ophalen. Tevens kon den zij toen nog een ander persoon mee nemen, die zich in jiet water had laten afzakken op het anker van een daar lig gend schip, om zoo mogelijk hulp te bie den. (M. Ct.) Aan Gedeputeerde Stalen van Zee land is een adres gericht, waarin verzocht wordt goedkeuring te onthouden aan het primitief kohier van den hoofdelijken om slag van de gemeente Middelburg en wel op grond, dat op dat kohier niet voor komen een groot aantal personen, die toch op 1 Januari ingezetenen der ge meente waren, en dus volgens de ver ordening op het kohier hadden geplaatst moet worden. De niet op het kohier voorkomende ingezetenen zijn voornamelijk de book makers en hun employés. In de tweede vergadering van de onlangs opgerichte vereeniging „Nehalen- nia", Vereeniging tot Instandhouding en bevordering van Walcheren's Natuur- en Stedenschoon, Dinsdagavond ten huize van den secretaris gehouden, wer den de statuten definitief vastgesteld. Ook de inhoud van een circulaire, waarin tot toetreding wordt aangespoord, werd vast gesteld. Het bestuur der vereeniging bestaat thans uit de heeren L. J. van Voort- huijsen, burgemeester van Domburg, voor zitter; mr. H. F. Lantsheer, burgemees ter van Arnemuiden, onder-voorzitter; B. von Brueken Fock, secretaris; jhr. mr. dr. W. A. J. Snouck Hurgronje, penning meester en verder de heeren W. O. Swa ying, P. Dumon Tak, J. G. van Niftrik Jr. te Vlissingen, A. T. A. Wagtho en C. Doets. De heeren, hij wier naam geen woon plaats genoemd is, wonen allen te Mid delburg. Het doel der vereeniging is om in den meest uitgebreiden zin te trachten alles te behouden, wat medewerkt om Wal cheren's schoon te behouden en ons eiland den naam van Zeeland's tuin waardig te doen blijven. Ook dient er op gewezen te worden, dat wat betreft het instandhouden van oude gebouwen deze vereeniging verder gaat dan de vereeniging tot instandhou ding van oude gebouwen te Middelburg, daar deze laatste vereeniging liaren werk kring tot Middelburg beperkt. Nehalennia daarentegen werkt over ge heel Walcheren en bedoelt naast gehou wen, ook buitenplaatsen, kleederdrachten en alle andere echt typisch Walehersche zaken voor verdwijnen te behoeden. Gaarne wekken wij onze lezers en le zeressen op deze vereeniging te steunen door als lid toe te treden. De voorwaar den, waaronder dit kan geschieden, zullen in de te verspreiden circulaire worden medegedeeld. Vlissingen Maandagavond vergaderde de vereeniging „Het Groene Kruis", onder leiding van den heer jhr. mr. II. H. van Doorn van Koudekerke. Blijkens het jaarverslag, uitgebracht door mr. F. S. Witteveen, kon met vol doening op het afgeloopen jaar worden teruggezien. Het ledental dat op 1 Ja nuari 1910 1430 bedroeg, verminderde door overlijden, vertrek en andere redenen niet 92 personen terwijl daarentegen 150 nieuwe leden toetraden, zoodal het op 31 December 1.1. 1497 bedroeg. De verplegingsartikelen werden 1(152 maal in bruikleen uitgegeven tegen 1716 maal in 1909. De rekening sluit in ontvang en uitgave met een bedrag van f 3174.96 en een kassaldo van f 1154.65. Voor aankoop aan artikelen werd be steed f227.66, voor ijs f59.395. De samenstelling van 't bestuur bleef onveranderd. De wijkverpleegster, zuster Die Wit, bracht in het afgeloopen jaar 2132 be zoeken in 66 gezinnen, tegen 2394 be zoeken in 93 gezinnen in 't vorige jaar. De werkzaamheid der Vereeniging werd in het vorig jaar uitgebreid, doordat in verband met het besluit der algemeene vergadering de bestrijding der tuberculose werd ter hand genomen. Zuster De Wit werd als enquêtrice aangesteld, nadat zij zich te voren in Rotterdam had be kwaamd. Door hel bestuur werd een sub commissie uit zijn midden er voor aange wezen. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd. Een pand is aangekocht en ingericht tot magazijn, omdat door den steeds groo ter wordenden voorraad verplegingsarti kelen, er gebrek aan ruimte kwam. De voorzitter, aan de beurt van aftre den, werd bij acclamatie herbenoemd. De mededeeling in ons vorig num mer omtrent door den keizer van Duilsch- land verleende onderscheidingen dient nog aangevuld met die, dat de heer J. de Lehe, opzichter stuwedoor van de maatschappij „Zeeland", de gouden medaille, bohoo- rend-e bij de Pruisische Kroonorde, ont ving, evenals de loodsen G. Engels en A. Loesberg, die het keizerlijk jacht en de Köningsb erg be di enden De heer L. Taat heeft, op een hem gedane vraag, aan de „Vliss. Crt." medegedeeld, dat hij nog geen© beslissing heeft genomen of hij1 bij de aanstaande periodieke verkiezing van raadsleden nog voor een herbenoeming wenschl in aan merking te komen. Zierikzee. Naar aanleiding van een schrijven van het Hoofdbestuur van „de Hanze" vergaderde Zondagavond het Be stuur van de Afdeeling Zierikzee en eenige H.H. sigarenfabrikanten en winkeliers. Na het welkom aan de aanwezigen leidde de Voorzitter de besprekingen in over het onderwerpüebielrecht op tabak en sigaren. Besloten werd de volgende motie ter kennis te brengen van het Hoofdbestuur van „de Hanze", Bond van R. ICath. ver- eenigingen van den Handeldrijvenden en Industriëelen Middenstand (Bisdom Haar lem). Ondergeteekenden, sigarenfabrikanten en winkeliers, leden der R. K. Middenstands- vereeniging „de Hanze", afd. Zierikzee, in vergadering bijeen met het plaatselijk bestuur, meenen op de volgende gronden tegen de wet „Debietrecht op tabak en sigaren", te mogen ageeren. A. De fabrikanten als klein-industriëe- len zij'n overtuigd, lo. dat do lasten, die deze wet zal opleggen aan winkeliers ten platten land©, wier sigarendebiet een onderdeel is hun ner zaak, dezen den sigarenverkoop voor een groot deel zal doen staken, wal den klein-fabrikant het meest zal drukken; 2o. dat de inkoopsprijs, b est eed door den winkelier, lager zal worden, en daar door do verdienste van den fabrikant veel zal verminderen. B. De sigarenwinkeliers zijn overtuigd, dat do administratie, aan deze nieuwe wet verbonden, voor hen zeer bezwarend zal zijn. Ondergeteekenden adviseeren dan ook, dat een belasting, geheven van r u w e tabak, meer afdoende zal zijn. w. g. enz. Na nog eenige besprekingen van meer ondergeschikten aard sloot de Voorzitter de vergadering. In een buitengewone zitting der Ar- rondissements-Reehtbank werd geïnslal leerd als substituut-griffier na het afleg gen van den eed, de lieer mr. S. G. Canes, substituut-griffier bij1 de Arrondis soments-rechtbank le Amsterdam. Ellewoutsdijk In de Maandag gehou den algemeene vergadering van ingelan den van het Waterschap Ellewoutsdijk werd de rekening over liet afgeloopen dienstjaar goedgekeurd in ontvang op f39610.46, in uitgaaf op f29555.83 en met een goed slot van f 10054.63. De begrooting voor het volgend dienst jaar werd vastgesteld, zooals die door het. Bestuur was aangeboden in ontvang en uitgaaf f43181.715. Besloten werd tot het terleen verstrek ken aan de gemeenten Ellewoutsdijk en Driewegen van respectievelijk f 3000 en 5000, a 3V2 pCt- tot dekking der kosten van begrinting van wegen in 1911. Op de aanbeveling voor een gezworene ter voorziening in de vacature, op 1 Auguistus a. s. te ontstaan door de gewone aftreding van den heer A. Smallegange Jz., werden geplaatst de aftredende en de heeren M. de Dreu en C. van Strien. Het Bestuur ontving machtiging van de vergadering 0111 met hel Bestuur van het Waterschap Ovezand in correspondentie te treden omtrent uitloozing van eenige perceelen bouwland in Ovezand. Waarde. Maandag werd alhier eene ver gadering gehouden van ingelanden van het waterschap Waarde. De rekening over 1910 werd goedge keurd. Do inkomsten bedroegen f 12173,41, de uitgaven f 10245.44 en het goed slot alzoo f 1928. De begrooting werd vastgesteld tot een bedrag van f 10687.75 met pen post voor onvoorziene uitgaven, groot f 701.II5. Het dijkgeschot bleef vastgesteld op f 2.50. Hansweerd. I)e winkelierster 11., die met een roeiboot bij de schepen haar waren vent, had het ongeluk met haar sloep tussehen een sleepboot en een sleepschip beklemd te raken, waardoor de boot wa ter schepte en omsloeg, zoodai de in de boot aanwezige waren in het water vielen. De inzittende kon nog juist bij tijds op de sleepboot overspringen, zoodal zo met den schrik en wat beschadigde waar vrij1 kwam. Het zeilschip „Marie Louise", schip per Meijer, geladen met rijst en voor Rotterdam bestemd, is met gescheurd zeil door de sleepboot „Spes Vera" alhier binnengebracht. Walzoorden. J1. Woensdag werden per stoomschip „Telegraaf" 11 koeien en een 40-tal kalveren aangebracht. Aangezien kort geleden een besluit is afgekomen, dat uit Holland geen vee in Zeeland mag worden ingevoerd, met het oog op bet aldaar heerschende mond en klauwzeer, werd onmiddellijk op het vee beslag gelegd. Echter kon niet wor den voorkomen, dat bijna alle kalveren reeds aan verschillende landbouwers in den omtrek waren verkocht en geleverd. Maandag zijn de kalveren door de ma rechaussee opgespoord en naar hier te ruggebracht. Naar wij vernemen is de geheele vee stapel verbeurd verklaard en zal de vol gende week ten bate van hel rijk worden verkocht. (VI. Crt.) OQstburg. Het orgel van de R. Kath. kerk alhier is verkocht aan de Ge ref. kerk en de restauratie en plaatsing daarvan is opgedragen aan den beer A. S. J. Dekker te Goes. Een nieuw prachtig orgel is door de familie Breijdel te Gent aan de R. K. Kerk geschonken. Door den Secretaris van de afdeeling Zeeland van het Nederland sche Rundveestamboek is bekend ge maakt, dat de stierenkeuringen zullen ge houden worden alhier op 7 Juni en te IJzendijke op 6 Juni a.s. Door den keurmeester werden dezen Dinsdag twee partijen visch afgekeurd, als schadelijk voor de consumptie. Onder toezicht der politie werd de visch on schadelijk gemaakt. Door ingelanden van den Veer- hoekpolder alhier werd een voorstel lol het leggen van een grintweg voor dien polder, verworpen met 15 tegen 7 stem men. Stoppeldijk. Maandagnam.id lag brandde, door onbekende oorzaak, de schuur af van den herbergier-koopman J. Sponselee op de wijk Pauluspolder. Een twintiglal kippen, een even groot aantal konijkien en een geit verbrandden, evenals eene kar en nog ©enig landbouw gereedschap. Verzekering dekt de schade. 'tls reeds den derden keer, dat van genoemden Sp. eene schuur afbrandt, terwijl telkens hel vlak nabijistaand woon huis blijft gespaard; vroeger werd ook nog ©en hooistapel van Sp. een prooi der vlammen. Terneuzen Een geheimzinnige vondst. Dinsdagvoormiddag vond aan het Oostelijk havenhoofd alhier een jon gen een horloge, liggende op ©en brief geadresseerd aan de echtgenoot© van den heer D'. Bij onderzoek bleek het horloge den naam te bevatten van den bedoelde. De vader van den jongen bracht deze vonldst bij den burgemeester, waarna bleek dat de brief een afscheidswoord bevatte aan de achtgenoote van den heer D. Deze zelf is in den morgen omstreeks halfnegen het laatst gezien, komende van van zijn woning. Het orgel van de II. Kath. kerk al hier is verkocht aan de Geref. kerk en is de restauratie en plaatsing daarvan op gedragen aan den heer A. S. J. Dekker t© Goes. (Zeeuw.) Waterlandkerkje. Aan onzen burgemees ter, dhr. A. Hendrikse is vergunning ver leend om tot April 1917 in de gemeente IJzendijke te wonen. IJzendijke. Evenals te Oostburg, Sluis en Aardenburg zal dezer dagen hier op treden dhr. Albert Vogel met het drama „Starkadd" van Alfred von Hegenscheidt. Kunstliefhebbers mogen dezen dag niet voorbij laten gaan. Clinge. Zondag deed de Vrouwenafdee- ling der H. Familie eene bedevaart naar Oostacker (bij Gent) 94 leden namen er aan deel. Een prachtige kaars werd aan O. E. Vrouw geofferd. De leden toonden op verscheidene manieren een© innige godsvrucht tot onze Moeder Gods te be zitten. Door onze fanfarenmaatschappij is besloten deel te nemen aan de festivals te St. Gilles en St. Nicolaas, respectie velijk op 5 Juni en 15 Juli a.s. Groede In de gehouden vergadering van ingelanden van het Waterschap Groot en Klein Baarzande werden op de voor dracht geplaatst voor gezworene de hee ren: A. Becu, A. Verhage en P. de Badts. Aan dhr. J. Meijer werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend tegen 15 Juli a.s. De vacature in de Gedeputeerde Staten van Zeeland. Daar de zomerzitting van de Provin ciale Staten van Zeeland dit jaar ge opend wordt Dinsdag 4 Juli ,dus binnen twee maanden na het overlijden van het lid der Gedeputeerde Staten den heer M. de Jonge Kz., zal het niet wettelijk verplichtend zijn, dat ter voorziening in deze vacature een buitengewone verga dering der Provinciale Staten wordt be legd; art. 47 der provinciale wet schrijft namelijk voor,, dat de verkiezing van leden van Ged. Staten, ter vervulling van plaat sen, die door ontslag of overlijden, of om een© andere reden openvallen, geschie den moet binnen twee maanden na. dat openvallen. Naar wij uit goede bron vernemen, beeft Z. K. H. Prins Hendrik der Neder landen het voornemen de Landbouwten toonstelling te Middelburg den 7den Sep tember met een bezoek te vereeren, en beeft hij daarvoor ©en groote zilveren medaille gezonden. (M. Ct.) De minister van waterstaat. „De Nieuwe Courant" schrijft over mi nister L. H W. Regout, naar aanleiding van het debat over de interpellatie T roelstra De minister van waterstaat is altijd een uitnemend spreker en gevaarlijk tegenstander; bij1 de beantwoording van een aanval op zijn houding tegenover de organisaties van ambtenaren en se- mi-ambtenaren, voelt hij zich zóó ge heel zeker van zijn zaak, zóó geheel zeker ook van de instemming van haast heel het land, dat zelfs een altijd op dringend schermer, als de beer Troel stra, blij1 is als hij1, voorzihtig uitwij kende, de toegebrachte stooten niet al te slecht pareeren kan. Vandaag kwam dit al heel sterk uil. Het werd nu de verhouding va.11 een ervaren scherm meester tegenover een leerling. Rustig en fijntjes lachend, zoo veilig van zijn zaak, dat hij1 den strijd zelfs nu en dan met een half vriendelijk, half ironisch bedoeld saluut aan zijn tegenstander onderbrak, plaatste de minister zijn degen telkens juist waar hij hem heb ben wilde. De heer Troelstra kon niet veel meer dan verzekeren, dat 'I hem geen pijn gedaan had. Ook een hoogleeraar kan nog wel domme dingen zeggen De ZeerBerw. Hooggel. heer J. De Cock, hoogleeraar aan de katholieke hooge- school te Leuven, heeft een paar weken geleden een reisje gemaakt van Belgie uit naar ons land, waar hij per boot terecht kwam in Rotterdam. Professor

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2