KERKNIEUWS. ONDERWIJS Rechtszaken. Faillissementen. Afloop Verkoopinoen, Aanbestedingen, enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. 396e Staatsloterij. VISSCH ER IJ. GEMENGD NIEUWS Laatste Berichten. hij naai- het ziekenhuis te Reims vervoerd, maar zijn toestand was al hopeloos. Ten gevolge van do wonden stierf hij 's mid dags om kwart voor drieën. De overblijfselen van hot toestel wer den 's middags opgeruimd. De vliegtuig-maker Deperdussin heeft verklaard, dat het ongeval te wijten is aan de roekeloosheid van den vlieger. Bournique heeft met de. evenwichtswetten gespot; hij vertrouwde te veel op het geluk. Dionysius, de Karthuizer. De Roermondsche „Nieuwe Koerier" schrijft Onze lezers en vooral onze stad genooten zullen met vreugde vernemen, dat door de Orde der Karthuizers de laatste voorbe reidingen getroffen worden om zoo mogelijk het proces der heiligverklaring van Diony sius den Karthuizer te Rome aanhangig te maken. De beroemde Dionysius leefde bijna onafgebroken 48 jaar in onze stad en stierf hier in geur van heiligheid Dionysius werd in 1402 te Rijck (Belgisch Limburg) geboren en stierf te Roermond den 12 Maart 1471. Wegens zijn veelvuldige extasen of zielsvei voeringen werd hij Doctor extaticus genoemd. In het Karthuizerklooster te Roermond wijdde hij zich geheel aan de beoefening van deugd en wetenschap, en was onvermoeibaar hg de verbetering van de godsdienstige en zedelijke toestanden dier dagen. In 1451 begeleidde hij kardinaal Nicolaas van Cusa op zijne visitatiereizen. Van 1466 tot 1469 leidde hij de stichting van een nieuw Karthuizerklooster te 's Hertogenbosch. Hij was een der geleerdste en vrucht baarste schrijvers van zijn tijdhoewel den Karthuizers betrekkelijk weinig tijd overblijft, om zich aan de studie te wijden, schreef hij toch niet minder dan 187 groo- tere en kleinere werken over bijna het geheele gebied der godgeleerdheid en schriftverklaring. Deze werken zijn ook thans zoozeer in tel, dat in 1896 een kostbare nieuwe uit gave zijner volledige werken werd begonnen, die nu weldra in niet minder dan 45 quarto- deelen zal voltooid zijn. Met godvruchtigen eerbied wordt op de pastorie onzer kathedraal het hoofd van Dionysius den Karthuizer bewaard, vervat in eene gebeeldhouwde eikenhouten kist. Deze kostbare reliek rustte eertijds in het klooster der Karthuizers, maar bij de uit drijving der Karthuizers in 1784 werd zij naar Keulen overgebracht. Door de ijverige bemoeiingen echter van mgr. Philippus Damianus, Rijksgraaf van en tot Hoensbroeck, 13e Bisschop van Roermond, werd deze reliek in 1785 naar Roermond teruggebracht. In 1858 schonk Mgr. J. A Paredis, eerste bisschop van het nieuwe bisdom Roermond, een gedeelte van deze kostbare reliek aan de Karthuizers der Grande Chartreuse te Grenoble, „als bewijs zijner welwillendheid jegen de orde der Karthui zers en ter bevordering van de zaak der heiligverklaring van den dienaar Gods". Moge weldra de groote Dionysius de Karthuizer, de eer van Roermond, de openbare vereering in de Kerk deelachtig worden. Niet onwaarschijnlijk is het, dat afbeel dingen van Dionysius den Karthuizer of oude handschriften of uitgaven zijner wer ken in Limburg nog aanwezig zijn Mocht iemand hierover inlichtingen kunnen geven, dan zouden deze in dank ontvangen worden in het Groot Semenarie te Roermond, het vroegere Karthuizerklooster, waar Dionysius woonde, zijn werken schreef, stierf en begraven werd. Z. D-. H. de Bisschop van Breda, heeft benoemd tot pastoor te Rijien, den Zeer- Eerw. heer J, van Hoof, tot pastoor te Klein Zundert, den WelËerw. heer Aug. Pillot, tot kapelaan te Ginneken den Weli- Ëerw. heer Hub. Verheijden, tot kapelaan te Eede den WelEervv. heer Jos. Moors, priester van het Seminarie. Een Hollandsche provincie der congregatie van de Priesters van het H. Hart van Jezus Men schrijft uit Bergen op Zoom De Hollandsche huizen van Congregatie der Priesters van het H. Hart van Jezus hier te lande zijn tot eene afzonderlijke provincie vereenigd. Te dien einde zijn door den algemeenen raad dier congregatie benoemd: tot Provinciaal, de HoogEerw. pater L. van Halbeek te Heer; tot assistent, de Z.Eerw pater K. Hermans, rector te Bergen op Zoom; tot consultores: de Z.Eerw.paters P. Neijzen, prof. te Bergen op Zoom; H. Luijten, rector te Tervueren; H Trinas, prof. te Bergen op Zoom. De Weleerw. heer J. II. M. Stiegor, kapelaan te Amsterdam (St. Willebrordus buiten de Vesten) is benoemd tot pastoor te Tuitzenhorn (dekenaat Alkmaar), waar tot beden pastoor was de ZeerEerw. heer WM. Nix, vroeger pastoor te lerseke. Door Z. D1. II. den Bisschop van Hani-f ern is tot 'Geestelijk Adviseur der afdee- Img „Zeeland" van R. K. Bijz. onderwn- zers benoemd de ZeerEerw. heer J. M. J. Baede, Deken en Pastoor te Goes. Ossenisse. Onze dorpsgenoot Lodewijk Kint, welke 3 Mei slaagde voor de acte lager onderwijs, is benoemd tot onderwij zer te Hoorn. Benoemd tot onderwijzeres aan de Ned. Herv. School te Klundert Mej. A. F. L. Harmsen, Goes. In de heden te Middelburg gehouden zitting van den raad van beroep van de Ongevallenverzekering had de uit spraak plaats inzake E. A. W.. Sluis, .waarbij de beslissing der Rijksverzeke ringsbank werd bevestigd en aan klager zijn vordering ontzegd. Inzake C. v. S., Graauw, werd de be slissing der Bank vernietigd en aan klager genees- en heelkundige behandeling toe gekend voor rekening der bank. De raad nam aan dat het breuk lijden, zoo al niet door het ongeval ontstaan, dan toch daar door is verergerd. Rotterdam, Den Haag en Amsterdam ka mers en inde daar de aan hem geadres seerde postwissels, zich uitgevende Voor den veehandelaar Schouten. De fraude is ontdekt door een inspec teur van het postwisselwezen, die bij veri ficatie bemerkte, dat Overveen een f 3000 minder afdroeg, dan de door dit kantoor verzonden postwissels samen aangaven. De hulp-telegrambesteller en zijn mede plichtige zijn er vandoor. Omtrent de postwisselvervalsching kan nog gemeld worden, dat de verdachte L. drie jaar in dienst was en de hand|- teekening van den klerk Van T. zoo be- driegelijk wist na te maken, dat zelfs de heer Van T. twijfelde. Hij had ook een stempeltje laten maken van den naam van den man, aan wien hij de wissels adresseerde. Deze drukte dat stempeltje dan aan de achterzijde at en teekendie daaronder. De uitbetalende ambtenaar had dan in 't geheel geen achterdocht. Hoe hij kans zag, de wissels verzonden te krijgen, is nog niet opgelost. Het ver duisterde bedrag beloopt f 2700. nagedachtenis en verbazen zich over de slechte maatregelen van orde. Lepine, den prefect van politie, treffen ernstige ver wijten. De bladen gispen het, dat op het vliegterrein een escadron cavallerie gtond opgesteld, waardoor het landen der vlie geniers bemoeilijkt werd. Hei. bulletin over minister Monis luidt: toestand bevredigend, geen complicaties. De gewonde bracht een vrij goeden nacht door en genoot eenige rust. Mexico. Men meldt uit Juarez, dat de regeering en Madero de vredesover eenkomst hebben geteekend. Uitgesproken: Middelburg, 17 Mei. A. Geldhof, win kelierster alhier. Rechter-commissaris mr. J. W. Zijlstra; Curator: mr. J. H. M. Stieger te Goes. Opgeheven: A. J. de Jonge te Terneuzen. Vrijdag werden te Colijlnsplaat, in de herberg „de Patrijs", ten overstaan van Notaris Pilaar te Goes, publiek verkocht: le. de hofstede „Vredehof", bestaan de uit woonhuis, schuur, wagenhuis, vet- stal en varkenshok met erf, tuin, boom gaard, bouw- en weilanden, in de ge meente Kats, in den Oud-Noord-Beveland- polder, met daarvóór gelegen schor en slik, samen groot 63.69.60 H.A., aan dhrn. P. Zuijdweg te Kats, A. C. West- veer en J. Verlare, beiden te Krabben-- dijfce, voor f1115 per H.A. is f71021.04; voor houtgewas f347; voor gfheining, par len en hekken f250, samen f71618.04; 2e. bouwland, aldaar, in den Oudi- Noord-Bevelandpohler, a,an den Noord Langenweg, groot 3.65.40 H.A., aan den. zeltden, voor f 1505 per H.A. is f 5499.27 3e. bouwland, aldaar, tegen den dijk, groot 0.76.70 H.A., aan dhr. Jacob de Smit te Colijnsplaat, voor f 1615 per H.A. is f 1238.71; 4e. bouwland, aldaar, groot 3.61.40 H.A., aan dhrn. P. Zuidweg, Westveer en Verlare, voornoemd, voor f 1505 per H.A. is f5439.07; 5e. bouwland, aldaar, groot 2.08.80 H.A., aan dhr. Th. Maat te Kats, voor f 1615 per H.A. is f3372.12. Totaal f87167.21. (Reeds beknopt in ons vorig nummer gemeld.) Hoofdplaat. Notaris Zijlstra van IJzen- dijke herveilde hier Zaterdag j.l. in het Wapen van Zeeland bij dhr. A. C. Maes een steenen windkorenmolea met huis em schuren van dhr. P. Tas, welke was in gezet op f 4500. Hoogste bieders dhr. E. van Damme alhier f 6880 en dhr. Dierix alhier f 6900, aan welken laatste de mo len werd toegewezen. Hulst. Bij de Zaterdag gehouden aan besteding van Chili-salpeter door de Aan koopcommissie van den R. K. Boeren bond Z.-Vl. O. D., Jeveren a. Walsoorden en Paal, b. Hulst en Kijkuit, was inge schreven a. G. H. Blondeel, Aarden'burg, f 11.54; W. Adriaanssens-v. Gassen, Groenendijk, f 11.50; L. Eversdijk, Kapelle, f 11.47; A. Adriaansens-de Nijs, Walsoorden, f 11.43; W. Bedet, Terneuzen, f 11.42; A. Adriaans.- sens-Grimmink, Walsoorden, f 11.23; b. L. Eversdijk, f 11.55; G. H. Blondeel, f 11.54; W. Bedet f 11.42. Gegund aan de laagste inschrijvers. Goes. Ie Huw.afk.Johannis Verschuure, 25 j. jm. te Goes en Jannetje Westveer, 28 j. jd. te Kloetinge Jacobus Gerard Mieras, 22 j. jm. te lerseke en Maria Pieternella van de Voorde, 22 j. jd. te Goes. Geboren 18, Paulina Maatje Prancina, d.v. Johan Marie van der Pejjl en Adriana Deij. Overleden20, Petrus Thewes, 91 j. wednr. eerst van Marie Catheriue Broeckx daarna van Adriana Warrens. Van 2022 Mei. Middelburg. BevallenC. P. van Alsa- cker, geb. de Leeuw, z.; J. Heeröldt, geb. Frelier, z. OverledenW. F. Corné, man van M. Dekker, 58 j.; C. de Vos, ongeh. d. 60 j. Van 1620 Mei. Vlissin jen OndertrouwdG Ver speek, jm. 42 j. met J. van der Schraage, jd. 24 j.W. J. van der Heijdt, jm. 27 j. met C. Besuijen, jd. 22 j.; C. Lagendijk, wedr. 26 j. met J. Sinke, jd. 28 j.; W. Blankert, jm. 25 j. met K. G. Biilliaert, jd. 23 j.; J. Louwerse, jm. 21 j. met M. J. Slager, jd 21 j.; W. de Ridder, jm. 24 j. met S. J. van der Hof, jd. 23 j.; D. H. de Boer, jm. 26 j. met W. Slottje, jd. 27 j.; J. Westerveld, jm. 19 j. met J. P. J. Geelhoed, jd. 16 j. GetrouwdJ. II. W. Lickfeld, jm. 22 j. met J. M. Velge, jd. 26 j.; J. P. Smith, jm. 30 j. met J. Moeliker, jd. 24 J. Steile, jm. 27 j. met G. C. van Kalmhout, jd. 26 j. Bevallen: M. Sturm, geb. Jasperse, z.; G. Goetgeluk, geb. De Veij', d.; M. Naere- bout, geb. De Rijke, z.; V. J. Danckaerts, Barrmans, z.; M. I». Maas, geb. De Waal, z.; J. K. Musch, geb. Schmelzer, d.; J. W. van Oorschot, geb. Smallegange, d.; F. J. Pieters, geb. Butler, d. Overleden: A. M. M. Franx, d. 6 m. Van 1417 Mei. Zlerikxee. Bevallen: 14, J. Stoutjes- dijk, geb. Hoogstrate, d.15, F. M. Ln- nenberg, geb. de Vos, z. Overleden15, J. Klompe, d 68 j., ongeh.; 17, L. M. Hage, z. 5 m. lerseke. Ondertrouwd: Jacobus Ge rard Mieras, jm. 22 j. en Maria Pieternella van der Voorde, jd. 22 j.Adrian us Kooy, jm. 25 j. te Hekelingen en Dina Magielsiem, wed. 24 j. Gehuwd: Johannes Adam Havermans, jm. 22 j. en Adriana Maria Tempelaars, jd. 22 j.Hendrik Jacob van der Stel, jm. 28 j. te Tholen en Anna Meeuse, jd. 22 j. Geboren: Wilhelmina Pieternella, d. v. Jacobus Wisse en Jasperina Bom; Willem Hendrik Cornelis, z. v. Hendrik Klos en Jacoba Hendrika de Schipper. Van 1218 Mei. Krulningen. Gehuwd: Abraham An- nemaet, 29 j. jm. en Cornelia Kole, 22 j. jd.; Pieter van Oosten, 26 j. jm. en Ja coba Sinke, 23 j. jd. GeborenOlivier, z. v. Jacob Koster en Maria Boone. Van 1118 Mei. Wemeldinge. Ondertrouwd: Abraham Korstanje, 26 j. jm. en Tannetje Kole, 24 j. jd. Gehuwd: Johannis Karelse, 25 j. jm. en Maatje Schouwenaar, 22 j. jd. Geboren: Jacobus, z. v. Francois Nijs- sen en Anthonia van Doorn; Janna, d. v. Joos Dobbelaar en Tannetje Jacoba de Ridder. Van 1219 Mei. Kapelle-Blexellnge Gehuwd: Cornells de Graaff, 27 j. wedr. v. Adriana Dekker en Laurina Kooman, 29 j. jd. Geut, 19 Mei 1911. Ter veemarkt van Vrgdag werden te koop gesteld: 3 schapen, 0 lammeren, 0 geiten, 227 balveren, 193 vette varkens, 11 loopers, 552 biggen, 8 melkkoeien, 8 groote ossen, 17 jonge ossen, 19 vaarzen, 52 vette koeien, 27 stieren, 226 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. vooroasen en vaarzenvleesch fr. 1,65 a fr. 1,76idem 2e qnal. fr. 1,47 a fr. 1,58; koeienvleesch lr. 1,57 a fr. 1,60; idem 2e qnal. fr. 1,38 a fr. 1,50; stierenvleesch fr. 1,40 a fr. 1,67 kaltsvleesch fr. 1,90 a fr: 2,40; schapen- vleesch fr. 1,35 a fr. 1,50lammerenvleesch fr. 1,80 a fr. 2,15; varkensvleeseh fr. 1,25 a fr. 1,35. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,32 a fr. stieren fr. 1.20 a fr. 2.kalveren fr. 2.a fr. Versch roet fr. 0,60 a fr. 0,75. Cnreghem-Anderlecht (bjj Brussel), 19 Mei. Heden werden aangevoerd 1216 kalveren. Men betaalde per kilo fr. 1,fr. 1,10 a fr. 1.25. IJ zend jj ke, 20 Mei 1911. Ter graanmarkt van heden was de aan voer zeer gering en de omzet eveneens. De prjjzen waren onveranderd. Men besteedde voor: Nieuwe tarwe f 10.50 a f 11.50 Nieuwe rogge 6,25 a 6.50 Haver7.50 a 8,25 Paardenboonen 7.25 a 7.60 Per 100 kilo. Rotterdam, 28 Mei 1911. T a r w e f 9.50 a f 10.25. Minder aangeboden. Uitgezochte partijtjes f 11.— a f 11.75. Overige artikelen niet ter markt. Vlas. In het land geen handel, op de markt weinig vraag. Aanvoersteen Holl. blauw, 100 steen wit Zeeuwsch,st. Groningsch, steen Holl. geel. Prijzen Holl. geel f0,a f0,Wit Zeeuwsch f 2,20 a f 2,30. Groningsch f 0. a f 0.Holl. blauw f 0.a f O. Zeeuwsche Eieren f3,40af3,60. Overmaasche Eieren f 3,70 a f 3,90. Varkens 24 ct. a 25 ct. Licht soort export 28V2 ct. a ct. Minder aanvoer. M a i s. Amer. Mixed f 128 af stoo- mend f af Witte Servische Mixed f 132 a f stoomend f 0,Grove Donau f 131 a f 0,Odessa f 125, stoomend f 0,a f 0, Aardappelen. Brielsche Kralen f 0,a f 0,Priesehe Eigenheimers f3,50 a f 4,Zeenwsche Eigenheimers f 3,75, a f 4,50, idem Blauwe f 4,a f 4,50, idem Bonte f 4,a f 4,75, Duitsche Roode f2,80 a f 3,25, Duitsche Blauwe f 3,50 a f 3,75, Bravo's f 4,50 a f 5, Maltha 18 a 19 ct. per K G. Weinig aanvoer, weinig vraag. Handel gedrukt. 5e klasse, le lijst, trekking van 22 Mei. f 1000: 5296 6964 11674 f 400: 6076 8600 f 100: 2203 2629 7865 10640 11537 16059 16492 f 70: 421 758 899 4352 4416 9587 Nieten: 819 860 4405 4423 4477 8790 9571 10864 10886 20618 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst Het Haagsch Gerechtshof bevestigde de uitspraak van de Rechtbank te Zierikzee, waarbij de arbeider J. van S. tot 2 maan den gevangenisstraf was veroordeeld we gens mishandeling van een politieagent. Uit lerseke werden van 1218 Mei nog slechts enkele duizenden leverbare oesters verzonden. De campagne kan als geëindigd worden beschouwd. In 't ge heel zijn minstens 40 millioen oesters verhandeld, zoodat men gerust mag spre ken van een goeden winter. De kweekers zijn dan ook tevreden. Voor de broedvangst zullen weer meer pannen gebruikt worden dan verleden jaar, wat voor den werkman meer ver diensten beteekent. Aldus de Ier. en Th. Crt. De werkzaamheden aan de oesters in de loodsen hebben dit jaar bijzonder veel werk medegebracht, daar op vele der na- tuurperceelen in den Broecke zooveel moselzaad gevallen was, dat men zelfs vreesde dat de kweekers te Tholen en lerseke er groote schade door zouden lijl- den; men vreesde, dat de jongere oes ters zouden gestikt zijn door dien zaad- val, maai- gelukkig is gebleken, dat de schadepost alleen voor het grootste deel zal bestaan in het uitgeven van veel meer loon voor het zuiveren der jonge oesters, dan vorige jaren on tegenstand in het terugbrengen op de perceelen. Naai- wordt medegedeeld, is er ook reeds groei waargenomen in het oester- goed en is men ook reeds bezig met voor bereidende maatregelen voor het opvan gen van het brood. (N. R. Crt.) Ongelukken. Te Oud Vroenhoven is een driejarig kind in een ketel met kokend water gevallen, waardoor het heel© lichaam met brandwonden is be dekt. De toestand van het kind is zeer bedenkelijk. Te Utrecht kreeg ©en kind van drie en een halfjaar een flesch vitriool in handen en dronk er uit. Onder hevige pijnen is de kleine bezweken. Te Ak- krum is een 7-jarig jongetje in een spoor - put verdronken. Te Nievelstein, bij Heerlen, is een werkman, een maand ge leden gehuwd, onder een afstortende zand- massa bedolven geraakt en levenloos te voorschijn gehaald. Fraude met postwissels. Na zeer langdurige instructie is, naar het „Haart. Dagblad" mededeelt, vastgesteld, dat het postwisselkantoor te Overveen de dujie is geworden van een oplichting vermoedelijk gepleegd door een daar werk zaam geweest zijhden hulptelegrambestel ler en een vriend, die thans samen naar Amerika zijn uitgeweken. De hulp-telegrambesteller was een am bitieus jongmensch, die zich zeer ver dienstelijk maakte, o. a. door werkzaam heden op zich te nemen, die buiten zijn betrekking lagen. Vermoedelijk heeft die zeldzame ijver wel een bepaald doel ge had. De postwissels werden ingevuld ten name van W. Schouten, veehandelaar te Haarlemmermeer, een gefingeerd© naam, die in do Haarlemmermeer niet voorkomt. AI de postwissels zijn te diens naam gesteld. Van zijn aanwezigheid op het kantoor te Overveen heeft de besteller gebruik gemaakt, door de postwissels te voorzien van de handteekening van $en ambtenaar, belast met de inning der ge storte postwisselgelden. Verder zag hij in de boeken de volgnummers der laatst- geboekte postwissels en naar gelang daarvan voorzag hij de valsche postwis sels van een volgnummer, ten einde in dit opzicht ontdekking te voorkomen. Ook op andere wij'ze toonde de jonge man zijn slimheid. De postwisselformulieren liggen ter verzending gereed in een loket. De directeur nu beeft de gewoonte, de dépêche, dat is de zending van de post wissels zel;f gereed te maken. Daartoe moeten de formulieren uit het loket in den postzak gedaan worden. De besteller moet nu of in het loket of in den zak de valsche formulieren gedaan' 'hebben. De vriend, die uit Amerika over was, deed nu 't verdere werk. Hiji huurde te Keizer Wilhelm den toegang geweigerd. Keizer Wilhelm heeft zich Woensdag morgen, toen hij een onverwacht bezoek aan de New-Gardens te Londen wilde brengen, aldaar den 'toegang geweigerd gezien. Toen de koninklijke auto voor de hek ken van New-Garden kwam, waren die gesloten, een parkwachter, die aan de binnenzijde was, wilde ze niet open ma ken, ook niet toen hij vernam dat de bezoeker die toegang wenschte, de Duit sche Keizer was. De man een oud militair zei dat hij1 strenge orders had vóór den vastgestelden openingstijd 's middags 2 uur, niemand toe te laten zonder uitdrukkelijke vergunning van den curator. De auto reed daarop naar het kantoor van den curator en een paar minuten later kwam bet gezelschap met de ver- eischte vergunning terug. Toen deed de parkwachter wiens gedrag Keizer Wilhelm, den man van tucht zeker niet heeft mishaagd de hekken open en liet met een eerbiedigen groet den vorstelijken bezoeker binnen. Het porseleinen servies. De Tribune vertelt een vermakelijke geschie denis, die den Parijschen baron Roth schild, jaren geleden, overkomen moet zijn. Een jonge tooneelspêler had van zijd moeder een prachtig theeservies Van Meissner porselein geërfd, dat een kenner op 25,000 gulden schatte. „Ga er mee naar baron Rothschild, die koopt het zeker" zei hij en de jonge man knoopte zich dit in de ooren, kleedde zich aan als een man van tachtig, met een pruik 'én ©en baard, verfde zijn gezicht en stapte met het servies naar Rothschild, die wer kelijk, toen hiji het gezien had onmiddellijk 20,000 gulden bood. Op voorstel van den verkooper stemde Rothschild er, omdat de man er niet uitzag, dat hiji nog lang te leven had, echter ten slotte in toe hem zijn leven lang, jaarlijks een lijfrente van 2000 gulden te betalen. Vijf jaar later hoorde Rothschild, dat hij nog altijd om zijn geld kwam. Hij liet hem bij zich komen en zei schertsender wijs: zeg eens vriendje je schijnt taai te wezen. Hoe oud ben je eigenlijk? De andere, die zich even mooi gemaakt haid als bij den verkoop van het servies, nam als 'antwoord pruik en baard af en ver toonde zich in zijn ware gedaante. Ik ben nog geen acht en twintig jaar, zei hij1 lachend. Rothschild vond de grap zoo aardig, dat hij doorging met betalen. En zoodoende is het theeservies langzamerhand aardig duur gewordenop het oogenblik kost het al 40,000 gulden. Middelburg. Hedenmorgen ontstond alhier, doordat een gaskomfoor te dicht bij het behang stond, een begin van brand ten huize van de Wied. v. d. H. aan de Korte Noordstraat alhier. Door middel van eenige emmers water en twee minimax werd het vuur door buren en politie ge- hluscht. Den Haag. De minister van Buiten- landsche zaken en verschillende gezanten legden hij den Franschen gezant een con- doleancebezoek af naar aanleiding v.ain het vliegongeval te Issy-Ies-Moulineaux. Breda. Gisteren had een voetbalmatch plaats tusschen „Ajax" van Amsterdam en 't Zesde van hier. De uitslag' was 0—0. „Ajax" is hiermede een le weste lijke klasse geworden. Rotterdam Gisteren had hier een voetbalmatch plaats tusschen „Sparta" van hier en G. V. C. uit Wageningeiti'. De uitslag was 51 ten gunste van „Sparta". Issy-Ies-Moulineaux. Heden morgen heel in de vroegte om 4.11 vertrok de vliegenier Vedrinnes,; als deelnemer pan de vlucht Parijls -Madrid. Drie aviateurs, waaronder Train, hadden zich terugge trokken. Er waren strenge maatregelen van orde genomen. Weinig menschen be vonden zich op het terrein. E.r hing een dikke mist. De 'begrafenis van minister Berteaux zal Vrijdag a. s. om half tien plaats heb ben. De bladen wijden artikelen aa,n zijfa

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3