Scheepstijdingen. Landbouw en Veeteelt. VISSCHERIJ. posterijen. Ingezonden Stukken. pinancieele Berichten. Uit de Staatscourant. GEMENGD 1IEÜWS. Laatste Berichten. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen, enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. in eene hem toebehoorende loods, gelegen in laatstgenoemde gemeente. Na door den rechter-commissaris te zijn gehoord is hij weder in vrijheid gesteld. Bij beschikking der rechtbank te Middel burg is rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding van beklaagde en instructie der zaak tegen P. L. v. d. B 32 jaar, poelier, wonende te St. Jansteen, thans gedetineerd, beklaagd van diefstal. De griffier van den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) te Middelburg maakt bekend dat bij besluit van Ged. Staten van Zeeland zijn benoemd tot lid- werkman van voornoemden raad, M. Nieu- wenhuize, magazijnknecht te Goes en tot diens plaatsvervanger H. Oornelisse Mz., o^stervisscher te Tholen. Hansweerd. 16 Mei. Gepasseerd na 4 en voor 7 uur en bestemd voor België Op hoop van zegen, Heijlsoer Vertrouwen, FluijtTransporteur, Sybrands; Robinson, Verwaaijen Koln 21, Bub st. ltistelhueber 6 Ristelhueber 3, Karelse Charles, Vergauwen Mannheim 20, Flüch. Mond- en Klauwzeer. Men schrijft uit Aalburg d.d. 13 Mei Ook in onze gemeente heelt zich een geval van mond- en klauwzeer voorgedaan en wel onder het vee van den landbouwer O. B. Door het hoofd der gemeente zijn maatregelen ter voorkoming van versprei ding genomen. Men schrijft uit Wijk: Het mond- en klauwzeer in deze gemeente vet breidt zich voortdurend Reeds komen acht gevallen voor. Een groot gedeelte van onze gemeente is afgesloten, zoodat de uit- uf invoer van v?e daar verboden is. Van Ierseke werden 411 Mei nog 125.000oesters verzonden. Engeland vroeg ze weer. M. G. Men schrijft ons uit Zeeland: Werd de vorige week uitvoerig gemeld, dat de vooruitzichten voor de ansjovis visscherij in de Zeeuwsche weeren schitte rend waren voor 1911, daar in de eerste week van Mei de visch in grooten getale opkwam en o.rn. op 29 April reeds op één der weeren een ben werd gevangen en op 1 Mei zelf op een andere visscherij reeds 2 ton, de vangst geeft ten slotte niet zooveel, als men wel hoopte. Er is gedurende de afgeloopen week meer visch gevangen dan vorige jaren, maar het giertij, waarop men hoopte, gaf niet zoo'n groote „wakke ring". „N. R. Crt." Lijst van aan het postkantoor te Zierik- zee bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt over de eerste helft der maand Mei 1911 E. G. Bouman, Looduinen, Wed. Spruite, Rotterdam, E. Verschuyl, Burgh E, Een briefkaart zonder adres. (Buiten verantw. der redactie.) Mijnheer de Redacteur. Met veel genoegen las ik in Uw courant van Zaterdag j.l. een stukje over het drankmisbruik in Zeeuwsch-Vlaanderen. Ze schijnen daar door de overstroomingen van eenige jaren geleden nog geen schade geDoeg geleden te hebben, en gaan nu geld en fatsoen, ziel en lichaam verdiinken in stroomen bier en jenever. Er zullen daar wel vele fatsoenlijke en matige men sehen zijn, maar er zijn toch veel te veel leden van de natte gemeente 1 Maar hoe staat dat tegenwoordig op Zuid-Beveland? Dat zou wel eens een onderzoek waard zijn Kan men nog boeren aanwijzen die een kapitale boerderij met vele gemeten land door het keelgat hebben gejaagd? Rijden er nog boeren Dinsdags naar „de stad", hoewel ze geen spint tarwe meer te verkoopen hebben? en houden ze dan, op de heen- en terugreis nog stil bij elke herberg zoogenaamd om het paard te laten rusten Verongelukken en verdrinken er nog wel eens menschen, tengevolge van drank misbruik? Zijn er nog boeren, die 's morgens zeer godvruchtig naar de kerk gaan, en dan van de kerk naar de herberg, en van de herberg zwaar beladen naar huis? Zijn er nog boerinnen, die lustig haar „brandewientje" drinken tot schade en schande voor man en kinderen 1 Bestaan er nog boeienzoons, met een lang mes op zak, en eeD paar borrels in de maag, die dan vechthelden worden en elkander kerven en snijden, alsof ze slager knechts waren zoodat pastoor en dokter moeten gehaald worden Mijnheer de Redacteur, ik ben sinds meerdere jaren uit het land van Goes vandaan de toestanden kunnen verbeterd zijnvroeger waren er zulke menschen, men kon ze met den vinger aanwijzenen niet één of twee, maar verscheidene I Is dit misschien nóg zoo? Dan is ook op Zuid-Beveland eene drankbestrijding noodig! Dank voor de verleende plaatsruimte. ÜJ Breskens. Door bet waterschap „Oud en Jong Breskens", is de inschrijving open gesteld op eene geldleening van f 4400, rentende 4 procent. De St. Ort. no. 114 bevat de statuten der naamlooze vennootschapTerueuzensche stoom- en chemische- wasch-, bleek- en strijkinrichting „De Vlijt" te Neuzen. De vennootschap heeft ten doel de exploitatie van een stoom- en chemische wasch-, strijk- en bleekinrichting en van aanverwante takken van nijverheid, in den ruimsteD zin genomen. Hij heeft er genoeg van. De heer Leeuwenburg, bezoldigd propagandist der Soc. Dem. Arbeiderspartij in Twente heeft zijn baantje eraan gegeven en is uit de partij getreden. De inan bekent ronduit dat het propagandistenbaantje bij deroode broederen meer op een straf 1 ij kt dan op een lust. De heer Leeuwenburg stond bekend als een der begaafdste propagandisten der S. D. A. P. De moord in de Wagenstraat. Van iemand, die den vermoorden Pers zeer goed kende, vernam de H. Ct. het volgende Binnen eenigen tijd zou Murad Bay zich met den zegsman van het blad associeeren om te Zandvoort een zaak te beginnen. Huizen waren reeds gehuurd, alleen moest 't contract nog geteekend worden. Verleden week Donderdag kwam de man bjj Murad om 't een en ander met hem te bespreken. De Griek stond toen in de deur, die toegang geeft van den winkel tot de bak kerij, met d® armen over elkaar, met de oogen half dicht naar den Pers te gluren. Iedere beweging van den Pers volgde hij. De Griek voerde totaal niets uit, nooit, en daarom steldegenoemde zegsman Murad voor hem te ontslaan. Murad was 't daar geheel mee eens. Daar Murad den anderen dag, Vrijdag, waarschijnlijk uit zou gaan, stelde de man hem voor, hem even op te bellen, dan zou hij op de zaak komeu passen. De Pers vond dat goed. Toch scheen Murad Bay er een voorgevoel van gehad te hebbeD, dat er iets zou ge beuren. Want hij had den Hollandschen jongen, W., vrij kost en inwoning aange boden als hij blijven wilde. Hij hoefde niets te doen, niets uit te voeren, als hij hem maar 's nachts gezelschap hield. De zegsman van het blad gelooft in geen geval dat Murad Bay uit wraak vermoord is. De Griek wist. geen uitweg meer hij kende niets, was bovendien te lui iets te doen. Toen hij nu Donderdagavond hoorde dat hij weg moest heeft hij den vreeseljjken moord bedreven. Murad Bay is met z'n eigen dolkmes vermoord. Hij had er vijf op een rij aan een muur hangen. Drie er van zijn er verdwenen. Bovendien heeft de Griek 't lijk nog beroofd ook. Murad droeg kostbare ringen, die zijn verdwenen. Ook een zeer kostbare dasspeld is nergens meer te vinden op de das stak, toen men haar vond, een prul, toebehoorende aan den Griek. Dat de moordenaar het geld nit de toonbanklade niet heeft meegenomen, is heel begrijpelijk. Hij komt nooit in den winkel en wist niet beter of Murad Bay ledigde 's avonds de toonbanklade. De Pers moet op zijn bed liggende, een slag met den jjzeren hamer hebben gekre gen, te oordeelen naar de bloedspatten op 't beddegoed De moordenaar, daarna zijn slachtoffer uit 't bed sleurende, heeft vervolgens boven op hem gezeten, want aan iedere zijde van 't lichaam was een voetstap in 't bloed waar te nemen. De Pers was een zeer goed man, als hij niet driftig was. Den Griek had hij bij zich in huis geno men uit medelijden. De man geen werk, geen thuis, geen eten, de Pers nam hem toen bij zich. Bovendien rookte de Griek per dag een gulden sigaretten op, die hij van den Pers kreeg. Voor anderen was Murad ook goed. Als er een arm mensch aan de deur kwam, riep hij den stakkerd naar binnen, gaf thee en een maai eten. Zelfs zette hij eens, toen hij nog in de Prinsestraat woonde, een heel gezin in een huisjede huur hiervan betaalde hij een dochtertje van de menschen haalde hij bij zich in huis, kleedde het, gaf het te eten, zij hielp daarvoor in den winkel. In een buitengewoon politieblad verzoekt de commissaris van politie in de 1ste afdeeling te 's Gravenhage de aanhouding en voorgeleiding van een Griek, die ver dacht wordt den winkelier Murad Bay te hebben vermoord. Deze Griek, genaamd George, is onder zijn landgenooten bekend onder den naam „flaagos" een scheldnaam. Het signalement is: 21 jaar oud, klein, donker haar, zwart kneveltje, gezet, Oos- tersche type, gekleedvermoedelijk met groenachtig gekleurde pantalon, gele rijg- bottines, wit of vuurrood vest, donker colbert, zwarten slappen fantasiehoed. Ongelukken. Vrijdagmorgen heeft hij de glasfabriek „De Hoop" te Leerdam een vrij ernstig oDgeluk plaats gehad. Een stelling met 300 arbeiders erop, die gefoto grafeerd zouden worden, zakte in elkaar. Een 14-tal arbeiders bekwamen zeer ernstige kneuzingen. De overigen kwamen met eenige minder ernstige verwondingen en den schrik vrij. Te Eist is een 14 jarig meisje door den bliksem gedood. Op een steenfa briek te Opheusden is een 18 jarige arbeider door den bliksem getroffen en onmiddel lijk gedood. Toch uitgekomen. Een arbeider te Rhenen was in de maand Januari op een nachtelijken strooptocht, toen hij moende bespied te worden door een onbezoldigd rijksveldwachter. Hij loste op den man een schot, dat doel trofnu bleek echter, dat de getroffene niet de rijksveldwachter, doch de buurman van den strooper was. Overeengekomen werd, als de strooper de kosten betaalde, de zaak geheim te houden. Echter, 't gebeurde lekte uit en thans is tegen den strooper, die ziek te bed ligt, een bevel tot aanhouding uitgevaardigd. Een wonderdier. Bij den heer B. W. in „De Moespot" te Drumpt is een varken geboren, dat den kop van een aap heeft. Het wonderdier, waaraan ook nog de neusgaten vergeten zijn, is voor be langstellenden kosteloos te bezichtigen. Zeldzaam. Donderdag vierden de tweelingen, de wed. Naatje Schuit geb. Prins en Samuel Prins, Lepelstraat te Amsterdam, hun 80sten geboortedag. Ben Vil j oen f. Naar uit New-York gemeld wordt, behoort de gewezen Boeren- Generaal Ben Viljoen tot de Mexicaansebe opstandelingen, die bij Juarez zijn ge sneuveld. „Onze Krijgsofficier", indertijd een uit gave van „De Volksstem" schrijft o. a. over hem „Geboortig in de Kaapkolonie, had Ben Viljoen, toen hij als Transvaalsch hoofd officier aan den laatsten oorlog ging deel nemen, reeds een veelzijdige loopbaan ach ter zich. Oorspronkelijk tot het politiekorps behoorende, wijdde hij zich vervolgens aan de journalistiek, hielp een plaatselijk Vrij willigerskorps oprichten en werd tot Volks raadslid voor de W. W. Rand gekozen. Onder Genl. Kok tot Elandsfontein, Natal, doorgedrongen, wist de, onder comman dantschap van Ben Viljoen geplaatste, afdeeling Johannesburgers aan de gevol gen der nederlaag te ontkomen. Langs de Tugela onderscheidden Ben Viljjen's manschappen zieh in menig gevecht, alsook te Pietershoogten en Kliprivier, bij de W. W. Rand. Als Generaal opereerde Ben Viljoen vervolgens benoorden de Delagoa- lijn eD weid eind 1901 krijgsgevangen gemaakt en naar St.-Helena gestuurd". Goes. Naar wij vernemen houdt de thans geconstitueerde afdeeling „Zeeland" der D. V voor R. Kath. Bijz Onderwijzers haar eerste vergadering alhier op Zaterdag 27 Mei e k. Gemeenteraad van Middelburg. (Vervolg.) In de hedenmiddag gehouden zitting van bovengenoemden raad werd behalve het reeds onder „Uit Zeeland" genoemde nog het volgende behandeld Het primitief kohier belasting naar ge schatte inkomen werd vastgesteld op f 146560.40 en het percentage op 4.8 °/0 tegen verleden jaar 4 6 °/0. Het primitief kohier van de hondenbe lasting werd vastgesteld op f 1478. De commissie van finantieën had gead. viseerd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1910 niet goed te keuren, omdat zij meende, dat B. en W. als waar nemende het Burgerlijk Armbestuur niet goed gehandeld hebben, door het tekort niet te dekken met door den raad verleende credieten en zij daardoor de gemeente- rekeniDg hebben geflatteerd. Naar aanleiding van nadere inlichtingen van B. en W. stelde thans de heer de Veer voor de rekening goed te keuren Aldus werd besloten. B. en W. stelden voor de huur van de wed. A. J. Lambertz, die in een aan de gemeente behoorend huis woont, met f 35 te verminderen en haar f25 schadever goeding te geven, beiden, omdat een ge deelte van haar huis bij de terreinen der gasfabriek zal worden getrokken. Besloten werd overeenkomstig het voor stel. Besloten werd tot den verkoop van een perceeltje grond van 8 M2 aan de St. Jans gang aan P. W. M. Hogen voor f 1,50 per M3. B. en W. stelden voor om afwijzend te beschikken op een verzoek van G. E, Plagge om boomen te reoien voor zjjne woning aan den Veerschen Singel. Dit voorstel werd zonder discussie of stemming aangenomen. Aan J. J. Meg boom en J. Jongepier werden een paar kleine stukjes gemeente- grand in erfpacht uitgegeven. Vervolgeus werd behandeld het voorstel van de commissie voor de strafverordeningen om afwijzend te beschikken op een verzoek van de afdeeling Middelburg der Vereeni- ging „Vergunning" waarin verzocht wordt een wijziging aaa te brengen in de veror dening op het sluitingsuur. Dit werd aangenomen. Ten slotte stond op de agenda de door den heer mr. Sannes in de richting van 29 Maart jl. ingediende motie, luidende als volgt De raad van oordeel, dat in de plaatse lijke Commissie van toezicht op het lager onderwijs, als regel, vertegenwoordigers van alle klassen der bevolking en van alle politieke partijen zitting behooren te hebben, dringt er bjj de commissie voornoemd op aan, bij het opmaken van aanbevelingen ter zake van vacatures in haar College met deze meening van den Raad rekening te houden. De motie werd na lange discussie aan genomen met 7 tegen 6 stemmen. Voor stemden de heeren Heijse, Verhage, Van Andel, De Rijcke, De Veer, Sannes en Gratema. Tegen de heereD van Teijlingen, Snouck Hurgronje, Sprenger, van Dunné, Tak en Boogaert. Middelburg. Acte-examens L O. 17 Mei. Geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de damesT. Bolier, G. S. Kodde en E. C. van Schalk, allen te Zierikzee P. J. Loven, Scherpenisse en C. C. F. van der Weele, Middelburg. Afgewezen 3. Zierikzee. Aan den cadet B. Gelejjnse van Ouwerkerk is de titulaire rang van eadet-korporaal verleend. Den Haaj. De Minister van Waterstaat, de heer Regoat, heeft heden in de zitting der Tweede Kamer de interpellatie van Mr. Troelstra beantwoord. Z.Excellentie zeide dat de door Mr. Troelstra op hem uitgeoefende kritiek weinig indruk op hem heeft gemaakthij acht die trouwens onbillijk en het hem gemaakte verwijt onverdiend. Hij komt op tegen de bewering van Mr. Troelstra als zouden zijn handelingen ala werkgever laker swaardig zijn. Hetgeen hij den 14 Dec. zeide moet worden uitgelegd als een uiting van ontstemming over onwaardige aan vallen op zijn beleid. Hij houdt vol dat ook nu de nieuwe dienstvoorwaarden voor het spoorwegpersoneel een vooruitgang beteeke- nen De Ned. Vereen, van Spoor- en Tram wegpersoneel stelt zich op het standpunt van den klassestrijd. Het ontslag van Franken is volkomen wettig gegeven en de minister ziet daarin ook geen aanleiding tot wijziging der betreffende dienstregeling. Hij wil nog opmerken, dat de interpellatie van Troelstra was ingediend vóór de daden, die tot Franken's ontslag leiden, bekend waren en dat de propaganda, door de Ned. Vereen, van Spoor- eD Tramwegpersoneel gemaakt, niet vreemd is aan dit ontslag. Hij keurt in het algemeen dergelijke dingen af, hoewel het soms noodzakelijk kan zijn. Ook al zou bij bet wenschelijk achten, kan hij van de directie der H. IJ. S. M. geen erkenning der vakvereeniging eischen. Brussel. De „Gazette" meldt dat op het programma der feestelijkheden ter gelegenheid van het bezoek van hare Majesteit Koningin Wilhelmina ook voor komt een groote stoet die voorbij het stadhuis zal defileeren. Rome. Volgens de „Tribuna" lijdt Z. H. de Paus nog steeds aan een lichten jicht- aanval, maar is overigens uitstekend gezond. Washington. President Taft deelt naar aanleiding van verschillende desbetreffende verzoeken mede, dat hij op het oogenblik geen plan heeft, om het congres een spe ciale boodschap te zenden inzake voorstellen anti- Trnstwet. Middelburg. Hedenmorgen is aan het gebouw van het provinciaal bestuur alhier aanbesteed de voorziening der boorden van het kanaal van Terneuzen. Raming f 8000. Inschrijvers waren de heeren G J. Balken- stein Sr. f8260; P. Dekker, Veere f7875 J. de Bree Fzn. f7570; H. J. Keulemans, Middelburg f7520; G. J. Balkenstein Jr. f7392; R. Verschelling, f7170. De inschrijvers, bij wier namen geen woonplaats vermeld is, wonen te Terneuzen. Hansweerd. Vrijdag der vorige week werd onderhands aanbesteed, het bouwen van een nieuw woonhuis voor den heer J. D. de Raad alhier. Inschrijvers waren Ver- strate,[Hansweerd 10943,88; L.J. v. Doorn, Krabbendjjke f 10425Hariot, Vlissingen, f9875; J. J. Dronkers, Kapelle f9644; D. v. Maris, Kapelle f 9380. Gegund aan den heer J. J. Dronkers Kapelle. Heinkenszand. Heden, Woensdag werd alhier door den notaris F. van Cleef, ten verzoeke van de erven wjjlen A. Paauwe, publiek geveild een woonhuis, schuur, erf en tuin, groot 9 aren 70 centiaren, staande en gelegen in deze gemeente (Varkenshoek), waarvan kooper werd M. Paauwe voor f 1400. behalve 8!/2 0 0 onkosten. Terneuzen. Maandag werd alhier in het „Hotel de Arend" door het bestuur der R. K. bijz. school aanbesteed het bouwen van een R.K. bijz. school met onderwijzers woning, volgens ontwerp van den heer Vermeulen, architect te Princenhage bjj Breda. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren M. J. Sanderse te Middelburg voor f 16300, F. Rosemond te Middelburg voor f 16100, P. L. Boogaard voor f 15200, C. Nobels voor f 13342, J. van der Velden en A. J. de Kort voor f13219, F. Romeijnzen voor f 13094, H. van der Velden en W. P. Nieuwelink voor f 12770, C. H. H. Wisse te Zaamslag voer f12700, Jos. Bleijenberg te St. Jansteen voor f 12700, H. Kaijser, voor f 11799, J. Kolijn voor 11731, en A. A. van der Walle te Hulst voor f 11380. Wijl alle inschrijvers boven de begroo ting waren had geen gunning plaats. N B. De inschrijvers bij wier naam geen woonplaats is vermeld wonen te Terneuzen. De watering ,Tien honderd en Zwarte" verpachtte Dinsdag de politievergunning tot het rapen van broed- en mosselzaad. Hoogste bieder was Lauret voor f 680.75. (M. Ot.) Van 16 en 17 Mei 1911. Middelburg. GetrouwdP. C. Lagas, 28 j. jm. en A, L Steenland, 25 j. jd. BevallenM. P. Hubiechtsen geb. Ujjtendaele, d. A. Polderman, geb. Stein, d. Overleden A. de Bree wednr. van J. Kabboord, 79 j. Van 916 Mei. Vlissingen. Ondertrouwd: H. Frank, 26 j. jm. en O. Ossendrijver, 22 j. jd.J. W. Christiaansen, 24 j. jm. en J. P. F. van Lindonk, 25 j. jd.C. van de Dood, 22 j. jm. en A. Theune, 19 j. jd.A. B. Heijdens, 21 j. jm. en P. Jacobse, 22 j, jd.A. Arents, 25 j. jm. en E. D. Grijs, 23 j. jd.; F. de Nooijer, 24 j. jm. en P. C. Grijspaardt, 24 j. jd. Getrouwd: J. P. Koolwijk, 27 j. jm. en L. M. Savels, 24 j. jd.J. E. de Langhe, 24 j. jm. en M. J. Vandamme, 21 j. jd. S. Snaaijer, 21 j. jm. en S. C. de Kam, 18 j. jd.; Bevallen: W. de Jong1 geb. De Pagter, z.; A. M. Teirlinck geb. Van Mcelen, d.; S. L. Lauwereins geb. Dequick, d.; M. Wisse geb. De Visser, z.; P. A. Kop- mels geb. De Bruijne, z.; R. van den Berge geb. Le Clercq, z.; T. M. Ver loot geb. Deleij, z.; M. O. E. L. Verr straete geb. Corneau, d.A. L. Brackx geb. Leniere, z.; A. W>. Bosschaart geb. Wedts de Swant, z.; B. de Meijer geb. Hoogesteger, z.; H. J. Vermeer, geb. Das, z.J. W. E. Piekart, geb. Perwez, d.A. H. B. Kole, geb. Geldmaker, d. Overleden: M. L. Kuijper, 4 m., z.; J. B. Beuckels, man van H. J. Ekkers, 68 j.; L. Brandenburg, wed. van van. der Zanden, 90 j.; W. J. Pauli, wed. van J. B. van Kesselen, 72 j.L. J. Buisman, z. 4 m.I. E. van den Heuvel, ongeh. d. 16 j. Van 6—11 Mei. Zierikzee Gehuwd: 10, D. Kuijper, 22 j. j.m. en C. Dekker 25 j. j.d. Bevallen: 6, J. G. van Oortmerssen, geb. Meulink, z.; 11, J. Padmos, geb. van den Berge, z. Van 8—12 Mei. Ierseke. Gehuwd: 11, Leendert Wil lem Douw, j.m. 23 j. en Neeltje Tram- per, j.d. 23 j. Geboren: 9, Gerard, z. v. Bastiaan Ver heiPols en Janna Meeuwsen. Van 612 Mei. Kapelle-Blezelinge. Ondertrouwd: Jo- hannis Zuidweg, 25 j. j.m. en Catharina Bom 29 j. j.d. Getrouwd: Jan Leendert de Jonge, 34 j. j.m. en Cornelia Ossewaarde, 28 j. j.d.; Marinus Remijnse, 22 j. j.m. en Johanna Steenpoorte 28 j. j.d. Overleden: D. C. Elsman, 72 j. wednr. van J. Louisse; Marinus 2 maanden, z. v. M. Verhuist en Tannetje Westrate. Van 511 Mei. Kruinfngen. Ondertrouwd: Steven Verlare, 27 j. j.m. en Maria Johanna Ris- seeuw, 25 j. j.d. Gehuwd: Guillaume Wouter van Wee- Ie, 24 j. j.m. en Johanna Bouwens, 23 j. j.d.; Willem van Boven, 22 j. j.m. en Jacoba van Kruiningen, 20 j. j.d. Overleden: Abraham Janse, 79 j. wed. van Maatje Slabbekoorn; Frederik Fran- ciseus, l'/2 j., z. v. Jozias Kramer en Pieternella Schijf. Van 1—15 Mei. Philippine. Geboren 4 Mei, Clara Mag- dalena, d.v. Camiel Coquit en Louise Tengelmans; 8 Mei, Helena Francisea, d.v. Jan Marie Joseph Taelman en Leontina Seraphina Vervack. Overleden2 Mei, Johanna Fransisca Dobbelaere, 64 j. geh. met Johannes Fran- eiscus Laures Charles Johannes Ploegaert, 3 w. Tholen, 13 Mei 1911. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt Jarige Zeeuwsche tarwe f8.50af 10.—

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3