UIT ZEELAND. Koloniën. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Besluiten en Benoemingen. Rechtszaken. minister zou daartegen te kampen gehad hebben, wellicht meer nog dan hij, die, als naarstig en onvermoeid werker, een geweldige hoeveelheid arbeid heeft afge leverd. President Falliéres in Nederland. Uit Parijs wordt aan de „Ct." gemeld: De minister van Marine heeft de pant serkruiser „Edgard Quinet" aangewezen om den president der republiek bij zijn aanstaande bezoek aan Amsterdam naar Nederland over te brengen. De president zal 3 Juli te Duinkerken aan boord gaan en naar Amsterdam reizen door het kanaal van IJmuiden, geëscorteerd door den kruiser „Marseillaise" en twee torpedojagers. Dit eskader zal onder bevel staan van den vice-admiraal Auber. Te Brest wordt de „Edgard Quinet" in gereedheid gebracht voor de reis. De verschillende tijdelijke installaties voor het verblijf aan boord van president Pallières en de hem vergezellende waardigheidsbekleeders worden aangebracht onder toezicht van den kapitein ter zee Laugier van het militaire huis van den president. De Algemeene Winkeliersvereeniging te Amsterdam heeft in een Dinsdagavond ge houden vergadering onder presidium van den heer J. S. Meuwsen, met op één na algemeene stemmen eene motie van afkeuring in zake de voorgestelde wet tot verhooging van Invoerrechten aangenomen. Dr. Nouwens bij den Paus. Men meldt uit Rome. dato 14 Mei aan „De Tijd": Hedenmorgen werd de Hoogeerw. Procu rator der Norbertijnen, dr. Nouwens, door Zijne Heiligheid in particuliere audiëntie ontvangen. Onze landgenoot verzekerde, dat Zijne Heiligheid zeer opgewekt was, en bepaald vroolijk gestemd, ofschoon hij er moe en afgemat uitzag. Pius X verklaarde, dat hij de laatste dagen nog al pijn in de beenen had, maar dat het nu toch veel beter ging, en dat hij zich overigens zeer goed voelde. Encycliekfeesten. Op verschillende plaatsen van ons land, te Amsterdam, Loosduinen, Dordrecht, Nijmegen hebben de Katholieke werklieden met groote opgewektheid het encycliekfeest, ter gelegenheid van de 20e verjaring van den beroemden zendbrief „Rerum novarum" gevierd, in eerstgenoemde plaats met een grooten optocht. „De Volksbanier", het orgaan der R. K. Werkmansbonden, gaf een apart encycliek nummer uit. Goes. De ZaakThiery. Wij lezen het volgende in „De Tijd" van 15 Mei j.l Een erfenis van 75 millioen. Naar aanleiding van het artikel onder den titel: „Een erfenis van 75 millioen", ont vangen wij een verzoek van den heer Jagerman. Deze deelt mede, dat hij een afstammeling der Thiery's is en zendt ons een uittreksel van het testament van Jean Thiery, wiens naam te Mons in 1734 werd veranderd in Thiry: Wij ontleenen aan dit uittreksel het volgende „Den lOden Februari van het jaar 1654 verscheen te mijnen kantore te Corfu Jean Thiery, geboortig uit het bisdom Rheims, gedoopt in de parochie van Chateau Thiery in Champagne. Hij vertelde het volgend Ik weet niet mijn juisten leeftijd, daar ik al mijn papieren heb verloren. Honderd twintig jaar geleden vond ons geslacht zijn oorsprong in Lotharingen. Mijn grootvader, Robert Thiery, gendarme van den koning van Frankrijk, had drie zoons: Pierre, Claude en Francois. Ik heet Jean en ben een natuurlijke zoon van Framboise Briscot en Francois Thiery. Om mijn geluk te beproeven ben ik Daar Italië gegaan en heb er te Brescia dienst genomen als huisknecht in de herberg „De roode Toren". Daar maakte ik kennis met een Grieksch koopman Athanase Tripoldi, die mij bij zich in dienst nam en mij zijn gansche vermogen naliet, o.a. bestaande uit drie koopvaardijschepen en acht honderd duizend croizaaes, welke op rente waren gezet. Dit testament werd gemaakt to Corfu den lsten Aug. 1636. Daar ik thans don leeftijd van 75 jaar bereikt heb, wil ik mijn laatste dagen gaan slijten in Venetië. Ik benoem tot mijn erfgenamen de Thiery's in Champagne, namelijk de kinde ren van mijn vader genaamd Francois Thiery en van mijn moeder genaamd, Fran^oise Briscat of mijn broeders en zusters, zoo zij van hetzelfde bed zijn. Wanneer mijn vader of moeder voor de tweede maal gehuwd zijn. komen geen kinderen in aanmerking, welke uit een tweede huwelijk gesproten zijn. Zoo mijn vader en moeder geen kinderen nalaten, beroep ik kinderen van Pierre en Claude Thiery". Tot zoover het testament van den heer Jean Thiery De schrijver van deze mededeeÜDgen, de heer G. F. H. Jagerman, Bloemgracht 66, verzocht ons mede te deelen, dat hij gaarne nadere b- zonderheden zal vernemen van hen, die nog iets kunnen mededeelen over deze quaestie. Het bedrag door Jean Thiery bij zijn dood nagelaten bedroeg 56 millioen. Met eenig geldstuk werd dit bedrag niet nader omschreven. Het lijdt geen twijfel, zegt de heer J., dat de Tbiry's te Amsterdam afstammen van den erflater Jean Thiery. Naar wij met leedwezen vernemen is de heer M. de Jonge Jzlid van Ged. Staten, op reis zijnde, zeer ernstig ongesteld geworden. Benoemd tot agent van politie te Vlissingen dhr. H. Stefes alhier. De Kanter Hordijks bank alhier zal als kassier optreden der N. Venn. Zuid-Bevel. Waterleiding. Middelburg. Door de politie alhier is aangehouden zekere C. S., die ongeveer een jaar in Amerika vertoefd heeft en onlangs is teruggekeerd. Hij heeft nog een paar dagen uit te rusten, die hem voor zijn vertrek naar de nieuwe wereld werden opgelegd. Door gedeputeerde staten van Zeeland is aan den heer J. Ph. Ilmer, adjunct commies der 2e klasse ter provinciale griffie met ingang van 1 Juli eervol ontslag verleend. De heer Ilmer is sedert 1 Juli 1880 ter griffie werkzaam Door den commissaris der Ki ningin in Zeeland is aan de schietvereeniging „Prins Hendrik" te Veere, den ter gelegen heid van haar 30-jarig bestaan, te houden wedstrijd, een verguld zilveren medaille geschonken. De heer P. Uijthoven, keurmeester van vee en vleesch alhier komt voor op de voordracht van keurmeester bij den pas ingevoerden keuringsdienst te Winschoten. De voordracht bestaat uit 3 personen, het aantal sollicitanten bedroeg 53. Ofschoon wij den heer Uijthoven gaarne deze betere positie zouden zien verwerven, zou de gemeente in hem een ijverig amb tenaar verliezen. Gemeenteraad van Middelburg. In de heden (Woensdag) gehouden ver gadering van den gemeenteraad, waren de volgende stukken ingekomen. Het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en fabrieken over 1910, hetgeen reeds vroeger gepubliceerd is. Idem een uittreksel uit het verslag over 1910 en de rekening van de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer. Rapport over het gehouden eindexamen der Burgeravondschool. Een verzoek van 14 bewoners van den Seisweg om doortrekking der buizen van de waterleiding, opdat hunne perceelen kunnen worden aangesloten. Een verzoek van J. D. Jolmers, om den grond en de gebouwen aan de Dokbrug, die hij thans in huur heeft in erfpacht te mogen krijgen voor den tijd van minstens 25 jaar tegen nader door den Raad vast te stellen vergoeding. In een memorie van toelichting tot dit verzoek zegt adressant, dat deze verandering van huur in erfpacht noodzakelijk is, om zijn steeds uitbreidende zaak, nog heden naar de eischen des tijds in te richten en haar op een meer vasten bassis te grond vesten. Hierna werd overgegaan tot het benoemen van de verschillende stembureaux. Van voorzitters, plaatsvervangende voor zitters, leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux van de eventueel noodige stemming en herstemming van een lid van de Provinciale Staten. Benoemd werden voor de eventueel noodige stemming: a. tot plaatsvervangend voorzitter van het stembureau van het lie stemdistrict (hoofdstembureau), waarvan de burgemees ter ambtshalve voorzitter is, de heeren H. P. den Bouwmeester, vervolgens de heer F. Duman Tak en de overige leden van den Raad, behalve de heeren C. Boudewijnse en W. A. de Rijcke. Tot leden van dit stembureau de heeren L. K. van der Harst J.Jz. en Jhr. mr. W. H. Snouck Hurgronje. b. Tot voorzitter van het stembureau van het Ie stemdistrict de heer C. Boude wijnse en in geval van verhindering van den heer Boudewijnse gedurende den ge- heelen dag een van de overige leden van den raad behalve de heeren W. A. de Rijcke, Z. K. van der Harst J.Jz. en Jhr. W. H. Snouck Hurgronje c. tot voorzitter van het stembureau van het Ille stemdistrict de heer W. A. de Rijcke en in geval van verhindering van den heer de Rijcke gedurende den geheelen dag een der overige leden van den Raad, behalve de heeren C. Boudewijnse Z K. van der Harst J Jz. en Jhr. Mr. W. H. Snouck Hurgronje. Vervolgens voor de eventueele herstem ming a. tot plaatsvervangend voorzitter van het stembureau van het lie stemdistrict de heer H. P. den Bouwmeester, vervol gens de heer F. Duman Tak en de overige leden van den Raad, behalve de heeren mr A A de Veer en J H. C. Heijse. Tot leden van dit stembureau de heeren Jhr. P. J. Boogaert en Mr. G. W. Sannes. b. tot voorzitter van het stembureau Ie stemdistrict de heer Mr. A. A. de Veer en in geval van verhindering van den heer De Veer gedurende den geheelen dag een van de overige leden van den Raad be halve de heeren J. H. C. Heijse, Jhr. P. J. Boogaert en Mr. G. W. Sannes. c. tot voorzitter van het stembureau van het Ille stemdistrict de heer J. H. C. Heijse en in geval van verhindering van den heer Heijse gedurende den geheelen dag een van de overige leden van den Raad behalve de heeren mr. A. A. de Veer, Jhr. P. JBoogaert en Mr. G. W. Sannes. Tot leden en plaatsvervangende leden in de stembureax van het Ie en Ille stem district voor eventueel noodige stemmingen ter verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Ueneraal en der Provin ciale Staten werden benoemd de heeren J. C. Frederiks, J. Hosang, A. Meeuse, E. M. Alberts, W. A. Kleijn van de Pol, Mr. H. Doorenbos, J. Morks, G. K. A. Nonhebei, Mr. J. J. Heijse, A. A. Noske, Jhr. A. A. van TeijliDgen, W. J. Schüte, E. H. P. Peek, M. J. van Pienbroek, E. W. Hen- drikse, A. T. A. Wagtho, H. van Gelderen, Jhr. Mr. Dr. W. J. Snouck Hurgronje, Mr. J. A. Heijse, A. Klontje, Mr. F. B. Evers, Jhr. G. J. van Teijlingen, Mr. J. F. van DeiDse, J. W Schuurman, L. P. Reuse, Jhr. A. E. Boddaert, J W. van Benthem JuttiDg, B Nijholt en P. W, M. Haegen. Ten slotte de leden en plaatsvervangende leden in de stembureaux voor eventueel noodige stemmingen ter verkiezing van leden van den gemeenteraad. In het Ie kiesdistrict de heeien C. J. Hondius, P. J. de Kruijter. J. Hosang, J. Belderok, J. K. Domenie, A. J. Augustijn, Z. S. Gobetz, W. D. de Jager, A. Z. J. Goethals en G. J. Boogaart. lie kiesdistrict de heeren Jhr. A. A. van Teijlingen, G. O. Altorffer, J. A. Frank, J. M. Boone, J. Appel, H. Boasson, 0. W. D'huij, J. A Bourdrez, D. J. van der Horst Lerlé, C. Hondius en Dr. L W. A. Lasonder. Ille kiesdistrict de heeren B. Nijholt, A. Barentsen, H. Jongepier, C. de Broekert, K. Klaasse, J A. van Houte, S. Boogerd, J. H. S. de Hoogh, J. van de Ende, S. C. Baas, J. W. Schuurman, C. J. Stomps, K. Bakker, P. W. M Hoegen en Mr. H. Doorenbos. De heeren A. G. van Hamel en B. J. H. M Timmermans, ten vorige jaren tijde lijk voor één jaar benoemd tot leeraren aan het gymnasium, respectievelijk in de Nederlandsche en de Fransche taal, werden thans vast als zoodanig aangesteld. Aan den onderwijzer aan school K, den heer C. Vos werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend wegen- zijne benoeming tot Hoofd der Openbare School te Kam perland. Vastgesteld werden staten van oninbare posten van den hoofdelijken omslag 1910 op f 1303 845, schoolgeld scholen A en C op f 80.635, schoolgeld scholen G en J op f 293.03 en Herhalingsonderwijs op f 0.95. Behandeld werden eenige bezwaarschrif ten inkomstenbelasting 1910 en tegen het vergunningsrecht. (Zie verder Laatste Berichten). Vlissingen. Het comité dat zich gevormd heeft tot het houden van een vliegweek heeft de beschikking gekregen over de terreinen van het fort Middenreduit. De vliegweek wordt gehouden in het laatst van Juli. Voor het wielrijdersfeest alhier te regelen door „Vlissingen Vooruit" komt eenige deelneming. Een velo-club in de nabijheid van Ostende heeft inlichting gevraagd De velo-club „L'Etoile" te Ledeberg zal met 30 leden deelnemen; eveneens wil de club „La Perle" uit St. Gilles komen, mits de reiskosten plus 100 francs worden gegarandeerd, en zullen zij deelnemen aan de fanfaren-, uniform- en in lividueele wedstrijden. Volgens de ontvangen photo zijn de leden óf negers óf als zoodanig gecostumeerd. De reis van het Duitsche Keizerspaar. Onze correspondent heeft verzuimd te vermelden dat het Keizerlijk jacht van de haven naar de reede werd bediend door den binnenloods C. J. de Groot, terwijl aan den zeeloods G. Engels die functie was opgedragen vanaf de reede naar zee. De commandant van de „Hohenzollern" was over de door genoemde loodsen gepres teerde diensten ten hoogste voldaan. Genoemde loodsen zullen dan ook Zaterdag naar Port Victoria vertrekken om het jacht weer naar hier over te brengen en in de haven te loodsen. In ons verslag meldden wij dat mevr. Zaniuo Zondagmorgen een bouquet heeft aangeboden aan de Keizerin en mej. A. Dudok van Heel aan Prinses Victoria Louise. Dit is evenwel niet juist, daar het bouquet aan de Keizerin werd overhandigd door mej. A, Dudok van Heel en dat aan Prinses Victoria Louise door mej. T Zanino De „Hohenzollern" met het Keizerspaar aan boord zal Zondagavond hier terug- keeren en aan de zuidelijke ponton worden gemeerd. Eerst Maandagmorgen zullen de vorste lijke personen zich ontschepen en met een extra-trein, welke des morgens 10.18 van hier vertrekt, naar Duitschland terugkeeren. De veiligheid voor den Duitscben Keizer. Ter gelegenheid van den doortocht van den Duitschen Keizer waren uitgebreide veiligheidsmaatregelen genomen. Zoo werd de spoorlein over een lengte van 700 M. bewaakt, terwijl op alle wegen, leidende naar het station, marechaussee te voet en te paard voor de afzetting zorg droegen. Hiermede werd reeds om 8 uur 's morgens begonnen, zoodat het publiek op een zeer verren afstand gehouden kon worden. Op het station waren alle bergplaatsen gesloten, terwijl voor iedere deur eveneens een marechaussee was geplaatst. Talrijke politie-bootjes zorgden er voorj dat de booten niet te dicht het keizerlijk jacht „Hohenzollern" naderen konden. Zierikzee. In de afgeloopen maand werd gespaard door middel van spaarzegels. school A f22.21, school B f4813, school C f 25.20,| R. K. P. school f39.43, Chr. school f 15.76, Ambachtsschool i 7 34. Totaal f 158.07. Uitgegeven spaarboekjes aan schoolkinderen 640. Hoedekenskerke. In verband met een Maandag j.l. gehouden algemeene verga dering van het fanfarecorps „Con Amore" alhier, ten einde te bespreken het niet opkomen van de werkende leden van Kwadendamme tot het geven van een concert op de muziektent alhier j.l. Zaterdag, hebben dezen allen voor het lidmaatschap bedankt en hunne instrumenten ingeleverd. Nisse. Bij den winkelier D. is een valsche gulden ontvangen, en was reeds in de derde hand overgegaan eer het ontdekt werd. Een ieder zij dus op zijn hoede. Hansweerd. Van de sleepboot Jupiter' liggende in de haven alhier is Maandag avond de ketel gesprongen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. (M. Ct.) Wemeldinge. Door de afdeeling van het „Centraal Genootschap voor kinderlierstel- liugs- en vacantiekolonies" zullen dezen zomer twee kinderen naar ligmond aan Zee worden gezonden. (N Z Koer.) Vlake. Zaterdagnamiddag sloeg hier de bliksem in het bloktoestel van het station, waardoor dit toestel voor het gebruik ongeschikt werd en belangrijke storing ontstond. 's Gravenpolder. In de heden gehouden vergadering van ingelanden van den polder ,,'s Gravenpolder" waren aanwezig 10 van de 15 ingelanden De rekening over 1910/11 werd goe gekeurd in ontvang op f 2262,98 uitgaaf f2219,86, goed slot alzoo f43,126. De begrooting 1911/12 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 2184,16°, met een post voor onvoorzien van f61,99. lot dijkgraaf werd herbenoemd dhr. J. VY ou- tersen en tot gezworen dhr. J. Rijk. Het dijkgeschot bleef f6 per Heet- Axel. Aan de firma P. v. d. Stad Jbzn. is opgedragen het maken van ijzeren overkappingen aan de te bouwen gasfabriek alhier. Stoppeldijk. Een paar weken geleden meldden we, dat een man des avonds door een fietser werd omver gereden, met het gevolg, dat hij zijn been brak en nog kneuzingen opliep. Ook de fietser was omvergetuimeld. Deze 1 atste is nu bekendbij heeft te Hulst zijn velo laten herstellen, en vertelde daarbij, dat de oorzaak van het defect gelegen was in zijn vallen dien avond, maar tevens verklaarde hij dat hij hier voldoende licht op had en herhaaldelijk belde, maar dat de aangereden man niet verkoos te wijken. Dit laatste is goed aan te nemen, want, naar men zegt, wil deze voor geen enkele fiets uit den weg gaan, en verklaart, dat de weg evengoed voor hem is als voor eiken fietser. Men zou zoo zeggen, dat elke fietsrijder er de omgekeerde redeneering op na kan houden, maar in alle geval heeft de man dan dezen keer het ongeluk gekregen, waarvoor hij al menigen keer had te vreezen Biervliet. Alhier heeft zich eene commissie gevormd om het 7C jarig bestaan der „Har monie" feestelijk te herdenken. Daartoe zal een festival gehouden worden op 27 Augustus aanstaande. Voorzitter van de commissie is dhr. P. Maarleveld. Groede Mej. S. Hammarker, vroeger alhier, is op verzoek verplaatst als tijdelijk klerk der posterijen en telegraphie naar Amsterdam. Sluis. In de nabijheid van onze gemeente, te Westkapelle (B.) werd alhier eene groote landbouwschuur, gevuld met hooi en stroo doorden bliksem getroffen. Alles verbrandde. Ook een paar runderen kwamen in de vlam- men om. stoppeldijk. Toen de landbouwer J. H. dezen morgen in zijn stal kwam, vond hij een zijner koeien dood liggen. Het dier had zich verhangen en was ni«t verzekerd er was onlangs i 300 voor ge boden. Aardenburg. In de j.l. gehouden raads vergadering, die voorgezeten werd door dhr. P Wijffels, werd mededeeling gedaan van ingekomen stukken. Mr. Van den Broecke gaf kenniB, dat hij zijne benoeming tot regent van het Gasthuis aanneemt. Een reclame was ingediend over den hoofdelijken omslag door G. Blondeel. Met zes tegen één stem werd besloten den weg buiten de Kaaipoort uit te breken en te verhoogen, mits het Rijk tegelijkertijd en onder profiel den weg zal verhoogen vourbij de Wed. Lootens Besloten werd om den pompput in den boomgaard van C. Blondeel in orde te brengen, waarna de vergadering uiteen ging- IJzendijke. De Katholieke ingezetenen zullen zeker met leedwezen vernemen, dat kapelaan Van Raamsdonk onze gemeente gaat verlaten Wanneer wij schrijven „kapelaan Van Raamsdonk", zondereenigen verderen titel, dan doen wij dit om de populariteit uit te drukken, die deze jonge, ijverige priester in den korten tijd, dat hij hier was, wist te verwerven. Zijn ijveren voor de drankbestrijding en andere sociale werken, gevoegd bij het bescheiden optreden, dat echter geenszins den doortastenden wil uitsloot om het goede te doen overal waar zich zulks voordeed, zullen nog lang een opwekkende herinnering hier achterlaten Moge de weleerwaarde heer L van Raams donk in den nieuwen werkkring, waartoe hem het vertrouwen van zijn bisschop roept, vruchtbaar arbeiden ter meerdere eere Gods De brigadier-commandant 1ste klasse Nammensma der marechaussee alhier is tegen September a. s. in gelijken rang verplaatst naar Bladel (N.-B.) „W. v Z.-Vl. W. D." Eede. Op de aanbeveling voor ontvanger griffier van den Bewester Eede polder zijn geplaatst de heeren: J. Stern, wethouder van Sluis, J. J. van der Hooft, gemeente secretaris van St. Kruis en G. P. Wijffels, gem.-ontvaDger van Aardenburg. Den 25 Mei zal de benoeming geschieden. „W. v. Z.-Vl. W. D." Hoofdplaat. Door het Bestuur der Water- keering van de calamiteuze „Hoofdplaat en Thomaespolders" is benoemd tot tijdelijk waterbouwkundig ambtenaar de heer E. Patteer te Hoofdplaat, zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door de benoeming van J. Pouwer tot Opzichter van den Provincialen Waterstaat te Tholen. Oostburg. Zondagmorgen wilde een oude man aan den Tol uit den nog in beweging zijnden tram stappen, toen hij met zijn jas aan het balkon bleef haken, waardoor hij een honderd meters werd meegesleept. Door zijn medepassagiers werd de man eenigszins vastgehouden, wat hem stellig van een ernstig ongeluk vrijwaarde, daar hij anders onder de wielen zou zijn geraakt. De machinist, door het roepen der passa giers opmerkzaam gemaakt, stopte onmid dellijk, waardoor de man uit zijn benarde positie werd geholpen. Met eenige schrammen en den schrik liep dit incident af Het kan echter een waarschuwing zijn niet van de tram te g. an, alvorens deze stilstaat. (Br. Crt.) Pesf in Ned.-lndië. De gouverneur-generaal seint omtrent de pest op Java: Afdeeling Malang Van de koortsgevallen van 11, 12 en 13 Mei bleken resp. 1, 5 en 3 (w.o. 1 Europeaan) pest te zijn. Op 13 Mei 14 gevallen 9 dooden op 14 Mei 23 gevalleD, 15 dooden en op 15 Mei 10 gevallen, 3 dooden. Uitvaart Pastoor H. Gillis. Dinsdag had te Rijen de plechtige uit vaart en begrafenis plaats van den ZEerw. heer H. Gillis in leven pastoor aldaar. Door den HoogEerw. heer mgr. A. P. Hopmans, vicaris-generaal van het bisdom Breda, geassisteerd door de Eerw. heeren A. Meeuwissen en Jos. G. M. Dieick resp. kapelaans te Rijen en Gilze, werd een plechtige Requiemmis opgedragen. Daarna trok de lijkkoets, gevolgd door een talrijke schare schare geloovigen naar het kerkhof. Z. D. H. de bisschop van Breda heeft benoemd tot conrector van het St. Catha- rinagesticht te Bergen op Zoom den we- eerw. heer L. van Raamsdonk en tot kapel laan van IJzendijke den weleerw. heerA. van Loon priester van het seminarie. Venlo. Geslaagi voor acte onderwijzeres A. E. I. M. Mudde, geboren te Goes. Middelburg. Acte-examens LO. 16 Mei. Geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames C. E. Plasschaert, St. Jansteen Th. J. v. Pienbroek, Vlissin gen C J- Poortman, Middelburg, S. M. Roozendaal, Biggekerkeen E. J.Rozemond, Vlissingen. Afgewezen 3 Zierikzee. Mej. A. M. Bartels, oud-leerliDg der R.N.L. alhier is benoemd tot onder wijzeres te Numansdorp. Voor de vacature, ontstaan dvor het overlijden van den heer M. de Bil is door B. W de volgende voordracht opgemaakt: 1 L. A. de Vos, Oosterland, 2 S. P. Schults, Zonnemaire, 3 J. C. P. Jansen Verplanke te Rilland. De heer S. Trompetter, Israëlitisch godsdienstleeraar alhier is in gelijke betrek king benoemd te Roermond. De heer mr. J. Boon Jr., subst. griffier bij de rechtbank te Zierikzee, is als zoodanig benoemd bij de rechtbank te Amsterdam. In diens plaats is benoemd de heer inr, S. G. Canes, thans bij de rechtbank te Am sterdam. Maandag werd naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht L. M. v. E., 27 jaar, loodgieter, geb. te Rotterdam, wonende te Krabbendijke, verdacht van brandstich ting in den nacht van 13 op 14 Mei jl.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2