kerknieuws. onderwijs. Rechtszaken. Landbouw en Veeteelt. Correspondentie. faillissementen. Laatste Berichten. Marktberichten. enz. Burgerlijke Stand. Pastoor H. Gilles f. Te Gilzen-Rijen is in den ouderdom van 61 jaren overleden de Zeereerw. heer H. Gillis, pastoor te Rgen, oud-secretaris van het Bisdom Breda. Zierlkzee. Tot lid der examen-commissie belast met het afnemen van het examen in het teekenen en hoetseeren M. O. is benoemd de heer H. Pomes, directeur der ambachtsschool alhier. Hoofdplaat Bjj het Zaterdag gehouden examen voor onderwijzeres te Breda slaag de raej. A. Hamelijnck alhier. Biervliet. De heer W. C. Maarleveld, onderwijzer met verplichte hoofdacte alhier, komt als no. één voor op de voordracht ter benoeming in een dergelijke betrekking te Krimpen aan den Ysel. („M. C.") Middelburg. Acte-ex*mens L. O. 15 Mei. Geëxamineerd 7 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de damesC. van de Kreke en M. K. I. Minderhoud, beiden te Middelburg M. de Jongh, VlissingenF. P. Koelmans, Neuzen en N. Broekaart, St. Jansteen Afgewezen 2. Bij vonnis van het Kantongerecht te Goes zijn veroordeeld wegens: Overtr. Leerplichtwet: O. v. S., 'sH. Arendskerke, f 0.50 b. s. 1 d. h., J. G., Goes, A. J. T., Driewegen, M. S., 'sH. Arendskerke, ieder f 1 b. s. 1 d. h., G. M., Hoedekenskerke, f2 b. s. 2 d. h. Straatschenderij: J. J. P. L., Goes, fö b. s. 3 d. h., C. J. T., en J. ,M. v. B., Goes, ieder f3 b. s. 2 d. h., L. v. C,, J. v. H„ en J. de W., Goes, .ieder f3 h. s. 3 d. h., J. It. L., Goes, f3 b. s.: 1 w. tuchts., J. .1. P. L., Goes, f3 h. s. 3 d. h.; Trekdier onbeheerd laten staan: A. G., Baarland, f2 b. s. 2 d. li., L. T., Hein- kenszand, f 3 b. s. 2 d. h. Weg versperrenA. O., Ovezande, f 2 b. s. ;2 d. h., .1. M., Ierseke, f2 b. s. 1 w. tuchts.; Nachtelijk rumoer verwekken: O. .1. vi. S Jz. en A. P. Iz., Ierseke, ieder f2 b. s 2 d. h.; Loopen over „verboden toegang".1 v. d. K., Goes, f 1 b. s. 1 w. tuchts.^ P. v. d. K„ Goes, berisping, C. v. N. en P. de W., Goes, ieder f 1 b. s. 1 ld. bi Overtr. Boterwet: L. R. de W, en A. v. F., Goes, ieder f3 b. s. 2 d. h.; Overtr. Drankwet: H. D., Oudelande, f'2 b. ,s. 2 d. li., A. P., 'sH. Arendskerke, 2 m. f3 b. s. 2 m. 2 d. h., 'A. P. en A. do R„ aldaar, ieder f 15 li. s. 10 d. b., A. de K., Driewegen, 2 m. f 15 b. p. 2 m. 10 d. h., O. de ,L., aldaar, f 20 b. ,s. 10 d. h„ H. D., en C. B., Oudelande, f20 b. s. 10 d. h., M. li. en .1. G., 'sH Arendskerke, 120 b. s. 10 d. li., W. P, Krabbendijke, f25 b. s. 10 d. h. Bij naderen brug ankers niet binnen halen: J. B. de M., Wjllebroeck, f20 b s. 5 d. h.; Niet goedgek. woning in gebruik geven A. M. K., Heinkenszand, fö b. s. 3 d. h. Klimmen op niet daartoe bestemde plaats: A. G. Jz., Krabbendijke, beris ping; Rijden op voetpad: J. Krabbendijke. fl b. s. 1 d. h.; Niet gekeurd vleesch invoeren: C. S.: Goes, 12 b. s. 1 d. h'.'; Jagen zonder vergunning: H. P. T Colijnsplaat, f2 do. s. 2 d. h'. Jagen zonder acte en verg. en varen met verbolgen nummerA. de B„ Graauw, 3 m. f2 b. s. 3 m. 2 d. li.; i Jagen zonder acte en verg.: J. v. W.; Driewegen, 2 m. f 1 b. s. 2 ,m. 1 d. h. Zonder acte zich met gel. geweer in veld bevinden: .1. N., Kruiningen, f0.50 b. is. 1 d. h„ P. L. V. C'z., Wissenkerke. fö b. s. 3 d. h.; Zonder consent zich met gel. geweer in veld bevinden: J. G., 'sH. Arends kerke, 2 m. f2 b. s. 2 m. 2 d. 'h! L. S-, Hoedekenskerke, f.3 b. s. 2 d. h Niet beletten dat hond wild opspoort A. M. H., 's H. Arendskerke en S. W Oudelande, ieder f2 b. s. 2 d. h.; Zonder verg. in Maart eieren van water wild zoeken: S. G., Kloetinge, fl b. s, 1 d. h.; 'sAvonds fietsen zonder licht: P. G, Goes, J. de R., Biezelinge, M. R. Jz. Kapelle, K. L. v. B., Ierseke, en J. D Kloetinge, ieder f 2 b. s. 2 d. h. Schelde bevissclien zonder consent: W L. Ad., Wemeldinge,, P. V. J. Fz., Graauw, ieder f2 b. s. 2 d. h., M. K. M., K G. D., en N. C. v. B., Rilland-Bath, ieder berisping; In dijk spitten: A. J., Goes, f5 b. s. 5 d. h.; Geregelden loop eener waterleiding be lemmeren: F,. R„ Goes, f3 b. s. 2 d. h. Waterleiding niet zuiver houden: J. V Jz., 'sH. Hendrikskinderen, fl b. s. d. h.; Dronkenschap: 0. S., Goes, en J. V Heinkenszand, ieder f2 b. s. 2 d. h A. W. de M., Hansweerd, f 15 b. s. é- b., P. M., Brussel, f3 b. s. 2 d. 'h Vrijgesproken werd: J. J„ Hoedekens kerke, ter zake nis wielrijder veilig- heidsverkeer in gevaar brengen. Hedenmorgen hield de afdeeling Mid delburg der Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij een algemeene vergadering in het Scbuttersboi te Middelburg'. De voorzitter, Jlir. P. .T. Boogaert, open- do de in vergelijking met anders matig bezochte vergadering en stelde daarop aan de orde do kwestie van collectieve in- ending naar de provinciale tentoonstel ling. De voorzitter deed voorlezing van het op de collectieve inzending in de afdeeling Akkerbouw betrekking hebbende gedeelte van het programma, waarvoor erschillende prijzen zijn uitgeloofd. Hieruit blijkt dat voor deze afdeeling uitgeloofd zijn een prijs van f25, een van f 20 en een van f10. Uit de .toelichting blijkt dat de bedoeling is, dat collecties samengesteld zullen wor den van de variëteiten der cultuurgewas sen, die in de afdeelingen in 't groot verbouwd worden, en dus geen variëtei ten, die slechts met 't oog op deze ten toonstelling uitgezaaid worden. Van iede re variëteit niet meer dan één schoof van een omvang' van minstens 50 c.M. in te zenden. Behalve de schoven moet ook het zaad afzonderlijk,, ter hoeveel heid van ongeveer 2 L. bijgevoegd wor den. Dc halmgewassen zoo laag mógelijk bij don grond af te snijden. Voor iedere afdeelings-inzending is 5 M. tafelvlabte met de daarbij behoorende wandvlakte beschikbaar. Do voorzitter zogt, dat bij. gaarne zou zien, dat ook de afdeeling Middelburg zal inzenden en een goed figuur zal maken. Uit discussies bleek, dat de bedoeling is, dat eene commissie de beste, gekweekte vruchten inzameld en inzendt. Do heer Zwagerman, de zuivelconsu- lent, zette nader uiteen hoe bij zich de inzending voorstelt; men zou boven do inzending een statistiek kunnen hangen van het aantal H.A. grond, die als hooi land, bouwland, enz. in Walcheren 'iiil gebruik zijn, terwijl photographiën een en ander zouden kunnen, verduidelijken. Zonder stemming werd besloten collec tief in te zenden en de benoeming van een commissie over te laten aan het be stuur. Hierna werden door den voorzitter en door* den heer Zwagerman mededeelingen gedaan over de persoonlijke inzending van tame en zaaizaden. Hierover komt in bot programma het volgende voor: Voor een inzending Wilhelmina-, Ruwe Essex- en Witte Monarch-tarwe, uitslui tend voor in Zeeland wonenden der Maat schappij voor ieder der genoemde varië teiten prijzen van f25 en 120. Uit toelichting blijkt, dat slechts zij, die do ingezonden tarwe zelf verbouwd hebben, naar de uitgeloofde prijzen kun nen mededingen. Gevraagd wordt de inzending van een schoof, samengesteld uit planten met wortels, ter omvang van minstons 75 c.M. en van 10 L. zaad. De tarwe zal gedurende den zomer op stam en later op do tentoonstelling gekeurd worden. Van het ingezondene moet minstens 10 H.L., in kwaliteit gelijk zijnde aan het ingezondene, ten verkoop als zaaizaad beschikbaar zijn. Door den heer Zwagerman werd mede gedeeld, dat de bedoeling met dezen wed strijd is een eerste stap 'te zetten op den weg van bet verbeteren van zaai zaden. In het ver-volg zullen ook andere vruch ten door eene commissie gecontroleerd worden en getuigschriften van deugde lijkheid worden gegeven, waardoor lagere prijzen zullen kunnen worden bedongen voor zaaigranen. Besloten werd bij1 het hoofdbestuur aan te dringen op verlenging van dein ter mijn van inschrijving voor deze afdee ling, thans bepaald op uiterlijk heden. De voorzitter deelde hierop mede, dat de afdeeling is aangewezen voor de con trole der rekening van den algemeen-en penningmeester en dat het bestuur daar toe eene commissie beeft benoemd, be staande uit de heeren S. Boogerd, A Meeuwse en F. Polderdijk. Ilierna hield de heer Zwagerman eene beschouwing over de bestrijding der tu berculose onder het vee. Spr. achtte het een bekend feit, dat deze ziekte ontstaat door een bacil; geen tu berculose-vrij rund zal worden aangetast -zonder zulk een bacil. Het verschil tusschen open en geslo ten tuberculose zette spr. uiteen -en deed uitkomen dat de open tuberculose de ge vaarlijkste is voor de besmetting. Indien men aan open tuberculose lijdende die ren kan afmaken of afzonderen, dan zou dit. een goede bestrijding zijn. De tuber culose is echter te veel verspreid om dezen maatregel te kunnen uitvoeren.; De grootste waarde wordt gehecht aan het tuberc.ulose-vrij opvoeden van jong vee. Getracht moet worden het jonge vee voor besmetting te bewaren. Dit. is echter zeer moeilijk, daar de dieren reeds door de melk besmet kunnen worden Het grootste gevaar berust bier bij de zuivelfabrieken, waar de melk van een groot aantal koeien bij elkaar komt, en daaronder bijna zeker van dieren met open tuberculose. De oudermelk zal dus besmet zijn, en gevaar opleveren voor de kalveren. De besmetting kan worden voorkomen door het verhitten van de melk tot. 80 ii 85 gr. Celsius of anders gezegd de melk te pasteuriseeren. Aan de hand van een paar voorbeelden toonde spr. de goede resultaten hiervan aan-. Spr. is geen voorstander van het ver zoeken aan de regeering om een wet in het leven te roepen, waar pasteuriseeren verplichtend wordt gesteld, zooals de sla gersvereeniging op Walcheren aan het be stuur der afdeeling heeft verzocht. De re geering zou dit, niet kunnen doen, omdat er nog zooveel boter- en kaasfabrieken zonder stoomvermogen zijn, en omdat de controle van het nakomen- van zulk een wet zéér moeilijk zou zijn. Daar de drie op Walcheren aanwezige melkfabrieken over stoom beschikken, zouden volgens spr. bij do eigenaars door de landbou wers op pasteuriseeren der melk worden aangedrongen, of anders moeten de land bouwers de melk zelf koken. Op een desbetreffende vraag, deelde de heer Zwagerman mede, dat het bedoelde onderworp reeds lang de aandacht der regeering hoeft. Nog verschillende andere heeren zotten hunne meening over 'deze zaak uiteen. O.a. de heer H. J. van Nederveén, vee arts, die herinnerde aan de door de re geering aangeboden gelegenheid om tu- berc,ulose-vee van de hand te doen. Do landbouwers moeten dezen maat regel steunen en niet bang zijn van een financieele opoffering ten deze. Na. nog eenige opmerkingen vroeg de heer Nederveen wat het bestuur in deze zal doen, waarop de voorzitter overweging toezegde. Aan het bestuur werd blanco credie.t toegestaan ten opzichte der door de com missie voor de collectieve inzending te maken onkosten. Bij de rondvraag vroeg de lieer van de Woostijne of er ook voor de tentoonstel ling voorzorgsmaatregelen genomen zullen worden voor het eventueel voorkomen van brand, waarop de voorzitter beves tigend antwoordde. De beer P. Melis vroeg of het afdee- lingsbestuur geen stappen kan doen bij de eigenaars der melkfabrieken ter be vordering van de pasteurisatie der onder- melk. De heer A. Geschiere vroeg, of, nu het Maandblad meer uit zal komen, de kosten niet hooger worden. De heer Kramer zegt, dat de meerdere kosten uit advertenties zullen gevonden worden. De heer Geschiere vraagt, waarom geen verslag van de afdeelingsvergade- ringen in het landbouwblad wordt opge nomen. De heer Kramer zegt, dat het. voldoende geacht wordt, dat een verslag in de plaat selijke bladen verschijnt. Do heer Zwagerman ondersteunt het idee van den heer Geschiere en zou met waardeering van de verslagen in de plaat selijke bladen, dit werk willen opdragen aan jongelui, leden der afdeeling, die den wintercursus hebben bezocht. Het idee van den heer Zwagerman zal door het bestuur worden overwogen. De heer A. Gasehiere spreekt vervol gens zijn teleurstelling uit, dat leden der afdeeling medewerken aan het voortbe staan der verloting' ter gelegenheid der paardenmarkt. De heer A. Meeuwse neemt het den heer Geschiere kwalijk, idat. hij zich steeds als drijver deed kennen en zoo weinig respect beeft voor de meening van andersdenkenden. Do minister zelf heeft deze verloting een onschuldig vermaak genoemd. De heer Geschiere meent, dat de ver loting schade doet aan de afdeeling en meent, dat de slechte opkomst van he den daar reeds een gevolg van is. De beer Meeuwse zegt, dat toen do heer Geschiere lid werd der afdeeling' de verloting reeds bestond. Do heer P. Melis is van meening, dat afzonderlijke personen moeten weten of zij ai of niet eene verloting willen or- ganiseeren. De voorzitter verzoekt den heer Ge schiere voortaan niet meer over de ver loting te spreken. Dez-e zegt dit toe. De heer Van de W-oestij'ne zeide het te betreuren, dat de politiek in de ver gadering wordt binnengehaald. Do heer J. II. Geschiere drong' op> goede controle bij het eventueel pasteuriseeren van de ondermelk, sprak zijn leedwezen uit over de door den heer Meeuwse ge sproken woorden en verklaarde zich voor stander van het opnemen van een ver slag in het landbouwblad. Hij zou daar voor door het. bestuur twee leden uit zijn midden willen zien aanwijzen. De heer F. P., Polderdijk acht dit te veel werk. Do heer van Nederveen verdedigt ook de opname, daar men dan in alle afdee lingen leering trekt uit het werken van iedere andere afdeeling. Hij zou eon 2den secretaris willen aanstellen voor dat werk. De voorzitter zegt overweging toe. De heer P. Maa,s zegt nog overneming toe van het verslag' uit een der plaatse lijke bladen. Dit acht de heer Nederveen niet goed, daar een landbouwkundige meer weet wat voor de landbouwers van belang is. De heer Zwagerman zegt, dat zijne meening is, dat men ook van de jonge krachten, die onder de leden zijn moeten gebruik maken, en cTat zijn voorstel tot liet doen maken van het. verslag door jongelui een stap op dezen weg is. Men kweekt belangstelling. De heer F. P. Polderdijk zegt, dat dit alles mooi is in theorie, maar de jon gelui hebben liet volgens hem te druk om dit op zich te nemen. Uit het applaus blijkt, dat de vergade ring mede gaat met het idee van op: nemen van het veïslagi en nogmaals zeide de voorzitter overweging in deze toe. De heer P. Melis vroeg' of hot. bestuur niet. kan medewerken om te verkrijgen, dat door de eenden uit de eendenkooien minder schade aan do te velde staande gewassen wordt veroorzaakt. De heer Meeuwse deed enkele mede deelingen over de nieuwe weegbrug, die z.i. goed voldoet en sprak zijn leedwe zen uit, dat nog zoo weinig van deze en zooveel van de oude burg gebruik wordt gemaakt.. Hierna sloot de voorzitter te half oen de vergadering. De Chili-Salpeter, te Walsoorden en Paal geleverd aan de Aankoop-Commissie van den R. K. Boerenbond Z.Vl.O.D. had een gehalte van 15 6 pCt. Schoondijke. Een drukke kermisdag gelijk, was wel de koopdag, die Vrijdag alhier werd gehouden ten behoeve van den heer Iz Risseeuw, die juist, wel eigenaardig, 50 jaar op dezelfde hofstede had gewoond. Door het prachtige weer uitgelokt kwamen van heinde en ver bezoekers per fiets, rijtuig en te voet naar de hofstede. Dat het beestiaal in trek is, bleek wel, waar gemiddeld f700 per paard werd gemaakt. Een paard van 14 jaar met veulen ging voor den hoogen prijs van f 800. Een veulen van drie maanden gold f 260. De hoogste prijs voor de koeien was f 290. Na afloop werd op 6 plaatsen gelegenheid gegeven tot dansen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Het werk stond in de gansche gemeente dien namiddag en avond stil. („M. Ct.") Inzender ingezonden stuk Drankbestrijding Zuid-Beve land. Uw stuk wordt in ons volgend nummer opgenomen. Plaatsgebrek nood zaakte ons daartoe. Red. UitgesprokenMiddelburg, 8 Mei A. J. de Jonge, suikerbakker, te Terneuzen. Rechter commissaris: mr. J. W. Zijlstra; curator: mr. J. F. van Deinse. Oostburg. De molen van den heer Sanderse, te St Anna Ter Muiden, wijk Sluis, werd Zaterdag door den bliksem getroffen en tamelijk beschadigd. Brand ontstond er echter niet. Den Haag. Bij het departement is heden morgen bericht ontvangen van de afdeeling Malang dat er 3 koortsgevallen waren voorgekomen respectievelijk 6, 8en 11 dezer, bij onderzoek bleek het pest te zjjn. Eergisteren 12 dezer waren er 28 gevallen, waarvan 14 met doodelijken afloop. Van de lijders van vorige dagen overleden er 8. Afdeeling Madioen; het inlandsch loge ment is verbrand, er kwamen geen nieuwe gevallen voor. 3 lijders worden in observatie genomen. Soerabaya, 3 gevallen, aantal lijders 6. Pasil Malajn, 1 geval, de lijderes was 4 dagen geleden van Kediri vertrokken en bleef nu onder medisch toezicht. Tot dusver zijn 3 Europeanen aangetast, een ie Malang, een te Sitoboendo en een te Pasil Malajn, waar de pest vermoedelijk door Chineezen vanuit China is overgebracht. Den Haag. Alhier is bericht ontvangen dat de politie-rechercheur, die met den Hollandschen bediende van den vermoorden Pers uit de Wagenstraat naar Duitschland was vertrokken teneinde den Griek op te sporen, die van den moord wordt verdacht, te Berlijn heeft bevonden, dat de Griek zich aldaar heeft opgehouden, doch de stad heeft verlaten en, naar men zegt, naar Breslau is gegaan. Roermond. Gistermorgen zweefde het luchtschip „Duitsehland" een kwartier boven de stad, het was bemand met 12 personen. Duizenden personen waren op straat, die met belangstelling naar het schip zagen. Londen. Heden te ongeveer 1 uur kwamen de Duitsche Keizer, de Keizerin en Prinses Victoria Louise hier aan Zij werden opge wacht door het Engelsohe Koningspaar en vele autorireiten en reden, door de toege stroomde menigte eerbiedig begroet, naar het Buckingham Palace. Abif-Abela (Abessinië). Lidy Yassoe is tot koning uitgeroepen. De kroning zal later plaats hebben. Er heerscht in het land volkomen vrede. Cureghem-Anderlecht (bjj Brussel), 12 Mei. Heden werden aangevoerd 1196 kalveren. Men betaalde per kilo fr. 1,fr. 1,10 a fr. 1.25. IJ z e n d ij k e, 13 Mei 1911. Ter graanmarkt van heden was de aan voer niet ruim, en de omzet vlug met onveranderde prijzen Gerst en erwten worden niet meer aangeboden. Men besteedde voor Nieuwe tarwe 10.75 a f 11.75 Nieuwe rogge 6.25 a 6.50 Haver 7.75 a 8. Paardenboonen 7.a 7.25 Per 100 kilo. Rotterdam, 15 Mei 1911. Tarwe f 9.50 a f 10.25. Tamelijk ruim aangeboden. Uitgezochte partijtjes f 11. - a f 11.75. Andere artikelen niet genoteerd. V las. In het land weinig handel; aan voer zeer gering. Aanvoer 500 steen Holl. blauw, 91 steen wit Zeeuwsch,st. Groningsch, 2000 steen Holl. geel. Prijzen Holl. geel f0,a f0,Wit Zeeuwsch f 0,a f 0,Groningsch f 0. a f0.-. Holl. blauw f2.20 a f2.40. Zeeuwsche Eieren f 3,20 a 3,40. Overmaasche Eieren f 3,40 a f 3,70. Varkens 23 ct. a 24i'3 ct. Licht soort export 221/2 ct. a ct. Ruim aangevoerdniet veel handel. M a i s. Amer. Mixed f 130 a f stoo- mend f af Grove Donau f 133 a f 0,Odessa f 128, stoomend f 0,af 0, Gedroogd loco f 133 Juli-Oct. afl. f 133. Aardappelen. Brielsehe Kralen f 0,a f 0,Friesehe Eigenheimers f4,80 a f 5,Zeeuwsche Eigenheimers f 4,90, a f 5,20, idem Blauwe f 4,80 a f 5, idem Bonte f 4,80 a f 5,Duitsche Roode f 2,80 a f 3,25, Duitsche Blauwe f 3,50 a f 3,75, Bravo's f 5,a f 5,25. Tamelijke aanvoer, weinig vraag. Vlissingen. Bij de Vrijdag gehouden aanbesteding voor de levering van rook- en pekelspek is ingeschreven door de heeren P. J. Hornstra firma Hilwig te Bergen op Zoom k f 0.697 per KG. rook- en f 0.697 per KG. pekelspek; H. van Breen, resp. f0 62 en f0.62; J. de Land meter, resp. f 0.70 en f 0.68M. P. Glerum, resp. f 0.669 en f 0.649; P. de Visser, resp. f0.68 en 0.68, allen te Vlissingen; S. Velze. boer te Amsterdam resp. f 0.619 en f 0.619. Aan den heer Velzeboer is de levering voorloopig toegewezen. Te Middelburg werd ingeschreven door de heeren P. J. Hornstra firma Hilwig te Bergen op Zoom f 0.697 per KG. rook- en f 0.697 per KG. pekelspek A. Beugelink resp. f 0.69 en f 0.69 J. Ingelse, resp. f 0.65 en f0 65, beiden te Middelburg; S. Velze boer, te Amsterdam, resp. f 0.619 en f 0.619 M. P. Glerum, te Vlissingen, resp. f 0.69,9 en 0.679. „VI. Crt." Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzon Vlietepslder" werd Zater dag voormiddag te Wissenkerke bij Th. Wolser aanbesteed: het verbetereu en onderhouden der waterkeerende werken aan gemelden polder over den dienst 1911/12, raming f 5249.22. Ingeschreven werd door de heeren J. de Jonge, f 5697 en H. J. Keulemans f 5375, beiden Middelburg; A. Verburg, Colijns plaat f5199 en M. Jacobs, Goes f5030. Door het Bestuur der waterkeering van den calamiteuzen „Oud Kempenshofstede- polder" werd Zaterdagvoormiddag in het „Hotel van Kooten" te Stavenisse aanbe steed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud 30 April 1912, van do aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van bovengenoemden polder. Raming f 13.269.21. Het minst schreef in de heer L. Westdorp te Stavenisse voor f 11.776. Hem is het werk gegund. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen „Adornis" polder werd Vrijdag voormiddag ten gemeentehuize te Nieuwvliet in 't openbaar aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1912, van de waterkeerende werken aan voornoemden polder. Raming f1935. Laagste inschrijver was, de heer A. Cambier Sz. te Retranchement, voor f 1796. Verder schreven in de heeren H, La Gasse, Cadzand, f 1906H. J. Keulemans, Middel burg, f1910; C. J. de Smit, f1925, en W. Woittiez, f2050, beiden Breskens. Hoofdplaat. Notaris Zijlstra van IJzen- dijke veilae alhier krachtens art. 1223 B. W. een steenen windkorenmolen met huis, schuren, tuin en erf van dhr. P. Tas. Ingeschreven door A. Porreij voor f4000 en Ed. van Damme-Mabesoone f4500. Herveiling 20 Mei a.s. Goes. Geboren 14, Cornelia Wilhelmina, d.v. Pieter Stouthart en Maatje Livina Snoodijk wonende te Gouda. Jacobus, z.v. Nicolaas Rooze en Veronica Lockefeir. Overleden: 15, Jaeomina Maria, 2 j. d.v. Jacob Karman en Kornelia de Laat, Tannetje Helena Christina Dentz 33 j. ongeh. Van 13—15 Mei 1911. Middelburg. Ondertrouwd: H.M.Kokké, 42 j. jm. en M. J. van Es, 33 j. jd. Getrouwd J. Tielrooy, 26 j. jm. en A. J. van der Pauwert, 26 j. jd. Bevallen P. Flipse geb. Kosten, d. J. J. Klap geb. Baljeu, d. OverledenH. J. van Steenhuysen, weduwe van L. Broekman 72 j. M. Roelse, vrouw van A. Sanderse, 62 j. Van 114 Mei. Krabbendijke. Gehuwd: 4, Jan de Bat 21 jaar te Kruiningen en Wilhelmina Joos- sen, 23 jaar te Krabbendijke; 11, An-thonie Meeuwse, 27 j. te Krabbendijke en Jo hanna Meeuwsen, 27 j. te Waarde; 11, Marinus Maas, 27 j. en Maria Meeuwsen 26 j., heiden te Krabbendijke; 11, Jaco bus Neels, 21 j. te Krabbendijke en Mar tina Holles'telle 19 j. te Ter Neuzen. Geboren: 2 Mei: Marinus, z. v. Louis Jacobusse en Cornelia Staal; 4, Cornelia Maria, d. v. Iluibrecht Meeuwsen en Apo- lonia Maas; 5, Elizabeth, d. v. Adriaan Schrier en Elena Kastelein; 6, Helena,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3