condensor en in staat 800 I. P. K. te ontwikkelen bij 150 omwentelingen per minuut. De stoomketels hebben een totaal verwarmend oppervlak van 200 M!. bij een stoomdruk van 180 lbs. en zijn voor- zien van Howdens geforceerden trek. De vaart van het schip zal 11 mijl per uur bedragen. Het is ingericht voor verveer van voorname passagiers. Mej. J. C. Engels, hoofdverpleegster van het gasthuis, heeft ontslag gevraagd. Op 31 Augustus zal de Oranjebond alhier een zangspel doen uitvoeren, getiteld „Vlis8ingen kiest 's Prinsen zijde" van den heer P. Landsman alhier, uit te voeren op de historische plek, waar werkelijk in 1572 Vlissingen de Spanjaarden verjoeg. De heer Van 't Kruijs, die de muziek compo neert, heeft de leiding op zich genomen en zal over ongeveer 400 zangeressen en zangers in historische costuums, een orkest van ruim 70 medewerkers en verschillende solisten kunnen beschikken. De reis van den Duitschen Keizer. Men schrijft ons uit Vlissingen Precies op den vastgestelden tijd, 10.11 kwam Zondagmorgen de keizerlijke trein, waarvan de locomotief twee keizerlijke vlaggen droeg alhier aan. De trein werd begeleid door de heeren Eekhout, kapitein der Koninklijke Maré chaussee; Walrave, inspecteur der Exploi tatie; Vermaas, hoofdingenieur van tractie; en Elsman, hoofdopzichter-machinist, allen der Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen. Op het perron waren o.a. de volgende autoriteiten aanwezig: vice-admiraal Ellis, oud-minister van Marine en adjudant in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin, die den Keizer namens H. M. complimen teerde de burgemeester van Vlissingen, jhr. mr. A A. van Doorn van Koudekerke de Duitsche consul; de heer A. E Dudok van Heelde procureur-generaal, fungeerend directeur van politie, mr. Reitsma uit Den Haagde garnizoens commandant, luite nant-kolonel Zanino met zijn adjudant; de commandant van het te Vlissingen liggend wachtschapde luitenant ter zee le klasse De Haas; de commandant vande„Hohen- zollern"de hoofdingeneur van de Rijks Waterstaat in Zeeland, de heer Ramaer. Verder waren op het perron aanwezig de commandant van de rjjksveldwacht, de luitenant der maréchaussee en de fungeerend commissaris van politie. Nadat het hooge gezelschap was uitge stapt en door de aanwezige autoriteiten begroet, begaf men zich, terwijl de Keizer zich met den commandant van zijn jacht onderhield door de vorstelijke wachtkamer, die evenals de hal, het perron en de ponton, die door de goede zorgen van de heeren Van Eede, behanger te Middelburg en Van Gladbeek, bloemist te Breda, keurig met draperieën, wapens, planten en frissche bloemen versierd was naar de Zuideljjke ponton, waaraan het jacht gemeerd lag. De Keizer was gekleed in klein admi raalstenue, de keizerin in het licht blauw met hoed met struisveer en de Prinses in het zwart met grijzen hoed met lila bloemen. Op de ponton werd aan de Keizerin door mevrouw Zanino en aan de Prinses door mevrouw Dudok van Heel een bouquet aangeboden, waarvoor beiden hartelijk dankten, terwijl zij zich geruimen tijd met genoemde dames onderhielden. Hierop begaven de Keizerin en haar dochter, gevolgd door den Keizer zich aan boord van het jacht, waarop direct de Keizerlijke standaard werd geheschen, terwijl de bemanning joelde en de op de reede liggende kruiser „Koenigsbergen de gebruikelijke saluutschoten loste. Tijdens het overbrengen van de talrijke bagage van den trein naar het jacht, onder hielden de vorsteljjke personen zich met den commandant en enkele officieren, terwijl mevrouw Dijkstra-Kilian, een te Vlissingen wonende dame, een Duitsche van geboorte, die met de Duitsche kleuren getooid op de ponton stond, aan boord genoodigd werd, waar zij aan de Keizerin werd voor gesteld, die een vrjj langdurig onderhoud met haar had. Te 10.55 was alles voor het vertrek gereeden stoomde de Hohenzollern langzaam de haven uit, nagekeken door de enkelen die een plaatsje op de ponton hadden gekregen en de honderden, die op de djjken en de landhoofden door de zéér sterke politiemacht op een eerbiedigen afstand gehouden werden. Evenals bij het gaan van den trein naar het jacht beantwoorden de vorstelijke personen minzaam de groeten van de perso nen, die zich op het perron, onder de hal en op de ponton bevonden. Op de reede voegden zich bij het jacht het adviesjacht „Sleipner" en de kruiser „Koenigsbergen", welke als escorte dienst doen. Het Keizerspaar en hunne dochter hebben na aankomst te Port Victoria den nacht aan boord doorgebracht en vertrokken eerst Maandagmorgen met een extra trein naar Londen, waar zij te 12.45 aankwamen. De Keizerlijke trein, die hier zal blijven tot de teiugkomst der vorstelijke personen, welke nog niet precies is vastgesteld, bestond uit elf wagens. Maatregelen waren genomen, dat vanaf het jacht getelegrapheerd en getelephoneerd zou kunnen wordenhiervan werd echter geen gebruik gemaakt. Zierikzee. Vrijdagmiddag vergaderde het waterleidingscomité te 2 uur in het „Huis van Nassau". De vergadering was goed bezocht en werd bijgewoond door de ge meentebesturen van Schouwen en Duiveland, de leden der Staatscommissie inzake drink watervoorziening en den afgevaardigde voor Zierikzee, den heer Patijn. De voorzitter der commissie, de heer J. A. Spruijt, opende de vergadering en zette de wensehelijkheid eener waterleiding voor Schouwen en Duiveland uiteen. De volgende motie van mr A J. F, Fokker werd als resultaat der gehouden besprekin gen met algemeene stemmen aangenomen „De vergadering spreekt zich, zonder eenige hnantieele verbintenis aan te gaan, uit voor de totstandkoming eener waterleiding in Schouweu-Duiveland". De heer J. M. Vorstheuvel Labrand alhier, tijdelijk bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat, is benoemd tot bureel- am btenaar van den Rijkswaterstaat 3e klasse. 's Heer Abtskerke. De Raad vergaderde 13 Mei. Present alle leden. Tot lid van de algemeene besturen werd bij herstemming benoemd de heer J. Tolhoek met 3 stemmen tegen 2 op A. van de Vrie, 1 blanco en 1 lid wegens familiebetrekking buiten stemming. Tot lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim werd herbenoemd de heer G. Eckhardt. De gelden opbrengst tiendevergoeding van het Rijk zullen op het Grootboek wor den belegd. Driewegen. In de vergadering van den Raad op 12 Mei waren alle leden present. Aan de erven De Muijnck werd ont heffing van hoofd, omslag over 1911 ver leend, ad f 10.08. Aan mej. H. L. Meijers werd op haar verzoek eervol ontslag als onderwijzeres verleend met 22 Juli a.s. of zooveel eerder als in de vacature is voorzien. De begtooting der gemeente over 1911 werd in verband met de waterleiding ge wijzigd en in die voor 1910 eene af- en overschi ijving aangebracht. Ten slotte besloot de Raad in beginsel, als terrein voor de nieuw te bouwen open, bare school eene andere plaats te nemen- dan de tnin van de onderwijzerswoning. Ovezand. Aan de buurtschieting welke was uitgeschreven door de handboogsocieteit „Willem 'lell I" alhier werd j.i. Zondag door 67 schutters deelgenomen. De hoofd prijs (meeste kleppen) werd behaald door C. Rijk Mz. van „Willem Tell I', de 2e door A. Stoutkamer van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk. De zijvogels werden afge schoten door P. Rijk van „Willem Tell II" en H. Vermue van „Diana" te 'sfleerenhoek. Do kallen door j. van der Plasse en B. Oele, beiden van „Zorgvliet" voornoemd, A. Westveer van „Ons Genoegen" te Oude- lande en B. Traas van „Concordia" te 's Heerenhoek. '8 Heerenhoek. In de gemeenteraadsver gadering, gehouden Zaterdag jl., waren 5 leden tegenwoordig, absent dhr. M. v. d. Meulen zonder kennisgeving en een vacature. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd, evenals de inge komen stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen. Onder deze was er een van de wed. P. van Stee, kennisgevende aan den raad van het overlijden harer echtgenoot, als zijnde wethouder en lid van den Raad. Naar aanleiding daarvan bracht de voorzitter een woord van hulde aan de nagedachtenis van den overleden wethouder en raadslid P. van Stee. Door de geldleening ten behoeve der waterleiding werd de begrooting over 1911 in dien zin gewijzigd. In het stembureau werden benoemd Voorzitter de burgemeester. Leden J B. Werre en J. A. Remijn. Plaatsvervangend voorzitter F. B. Thomaes. Plaatsvervan gende leden C. P. Serrarens en A. v. d. Meulen. Hoedekenskerke. Vergadering van den raad dezer gemeente van Vrijdag 12 Mei, des namiddags 4 uur, in het gemeentehuis. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de voorgaande vergade ring worden voorgelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan lo. dat is ingekomen Prov. bl. 44 van 1911, houdende de mededeeling, dat door den minister van Binnenlandsche Zaken is goedgevonden, dat het hoofdstembureau bij stemmingen voor gemeenteraadsleden voortaan zitting zal houden onmiddellijk na afloop der gewone werkzaamheden, ver bonden aan de stemmingen. H erdoor wordt dus de zitting van het hoofdstembureau den volgenden dag, des voormiddags om 9 uur, voorkomen. De voorzitter zegt nog, dat dit besluit is genomen naar aanleiding van een door B. en W. in dien geest tot den minister gericht verzoek. 2o. dat twee reclames tegen den aanslag in den H. O. dienst 1911 zijn ingekomen, doch dat de behandeling daarvan wordt aangehouden tot de tijd van reclameeren is verstreken, zijnde 26 Mei as. 3o. dat van de gemeentebesturen van Baarland en 's Gravenpolder bericht is in gekomen, dat zij bereid zijn wederom met de ge ueente te onderhandelen inzake ver lenging van het contract tot gemeenschap pelijke aanstelling van een geneesheer. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt een door B. en W. voorgestelde begrooting dienst 1911, na toelichting door d6n voorzitter, zonder discussie of hoofdelijke stemming aange nomen, geschiedende dit in verband met de storting op de aandeelen in de N. V. Waterleiding-Maatsch. Zuid-Beveland Aan de orde is punt 2 der agenda: Voorstel van B. en W. inzake het aan schaffen van een nieuw rijwiel voor den gemeenteveldwachter. De voorzitter stelt namens B. en W. voor met F. van Tichgelen een contract aan te gaan, waarbij deze aan de gemeente voor 5 jaren een rijwiel verhuurd, terwijl hij alsdan tevens moet instaan voor alle reparatiën gedurende dat tijdperk. Dhr. A. den Dekker, gesteund door de hh. J. v. d. Linde en J. Jasperse, wenschen hierop niet in te gaan. Zij zagen liever, dat de gemeente een nieuw degelijk rijwiel voor den gemeenteveldwachter kocht. Na nog eenige discussie hiei omtrent wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de beide wethouders. De voorzitter zegt dat er, na verwerping van bet voorstel van B. en W., nu niets anders overschiet dan voor den gemeente veldwachter een rijwiel te koopen. Hiermede betuigen de raadsleden hunne instemming. Hij is echter met wethouder Groenewege van meening, dat de gemeenteveldwachter nu in deze zaak ook financieel betrokken moet worden, daar het rijwiel niet uit sluitend voor gemeentediensten wordt ge bezigd. Met wethouder Groenewege maakt hij een voorstel dat het onderhoud gedurende 5 jaren ten laste van den gemeenteveld wachter zal komen, terwijl besloten wordt een rijwiel bij F. van Tichgelen te Kwa- dendamme voor hem te koopen van pl.m. 185, onder voorwaarde, dat deze het oude rijwiel inruilt. Dhr. A. den Dekker wil de helft der onderhoudskosten voor gemeente rekening nemen of anders den termijn van onderhoud voor den gemeenteveldwachter verkorten. Wethouder Verbeek wenscht het geheele onderhoud voor rekening der ge meente te nemen. Ten slotte wordt het voorstel van den voorzitter in stamming gebracht en aangenomen met 6 tegen 1 stem (wethouder Verbeek). Daarna worden de stembureaux benoemd voor de eventueel te houden stemming en herstemming voor leden van den gemeente raad. Ook worden wederom voor het tijdperk 15 Mei 191115 Mei 1912 de personen, geen gemeenteraadsleden zijnde, aangewezen die als leden van de stembureaux eventueel zitting kunnen nemen. Bij de gewone rondvraag vraagt dhr. A. den Dekker eenige verbetering van den Achterweg bij de woning van W. Verdonk. Dit wordt door den voorzitter toegezegd. Dhr. J. Louisse vestigt de aandacht op den versleten muur in de put bij G. Jero- nimus. De voorzitter zegt ook hierin een onderzoek toe. Wethouder Groenwege zegt nog, dat deze zaak reeds lang bij het college van B. en W. aanhangig was, doch dat de reparatie was uitgesteld totdat het water in bedoelde put meer gezakt zoude zijn. Dhr. J. v. d. Linde vraagt verbetering van waterafvoer van de put bij G. Jero- nimus, waarmede wethouder Groenewege zich vereenigt. Zijns inziens kan dit het best door het leggen van buizen geschieden. De voorzitter antwoordt, deze zaak nader in het college van B. en W. te zullen behandelen. Wethouder Verbeek vraagt nog of het geschil tusschen waterschaps- en gemeente bestuur inzake het onderhoud van eenige wegen nog niet is opgelost. De voorzitier antwoordt, dat de zaak thans in handen van den Raad van Sta e is, doch dat hem verder ook in deze nog niets bekend is. Daarna sluiting. Men schrijft ons Op het gebied van openbare muziekuit voeringen zijn wij hier vooral de laatste paar jaar niet verwend. Wel hebben wij een mooie en werkelijk voor een kleine gemeente kostbare muziektent,maar gebruikt wordt deze haast nooit. J.I. Zaterdag zou „Oon Amore" dan, haar eerste avondconcert in dit seizoen geven en naar werd gezegd had het corps deze winter veel aangeleerd. De lichien werden ontstoken, publiek was op de beeD, echter de muzikanten bleven achter. Naar verluidt was de oorzaak van het niet doorgaan van dit concert gelegen in het niet opkomen der werkende leden van Kwadendamme. De opgekomen muzikauten waren zeer ontstemd en werd besloten Maandag a.s. een vergadering te beleggen om o.a. te bespreken, dergelijke teleurstellingen voortaan te voorkomen. Wemeldinge. Met het lichten van het op 13 Maart 1.1. voor onze gemeente ge zonken schip „Le Jeune Eduard" is men thans zoover gevorderd, dat de helft ©p de slikken ligt. Het schip is dus gebro ken. Het is nog niet bekend of men de rest ook naar boven zal balen Biezelinge. Zaterdag werden tijdens het hevige onweer van den landbouwer J. de Roo, vier kalveren, die ond r een kersen boom stonden, door het hemelvuur getroffen en op slag gedood. Ook werden drie telegraafpalen, staande langs de spoorlijn getroffen en beschadigd. Hansweerd. Op de werf „Zeeland" alhier werd Vrijdag met gunstig gevolg te water gelaten het voor rekening van den heer H. 8. Steenstra te Dordrecht gebouwde sleep- schip voor het Eemskanaal, genaamd „Con- dotta", groot pl m. 250 Last. Daarna werd de kiel gelegd voor een dito 8leepschip voor den heer P. Manraaij te Rumpst (België) en voor een tweemast gaffel schoener voor de groote kustvaart voor den heer P, van Warendorp te Dordrecht. Verder is die werf opgedragen de levering van een sleepschip van pl.m. 250 last voor Hollandsche rekening. (Reeds gedeeltelijk geplaatst in ons vorig nummer, waar Rotterdam stond inplaats van Dordrecht). Hedenmorgen had ter hoogte van Lillo op de Schelde een aanvaring plaats tusschen het met stukgoed geladen sleep schip „Fendel no. 5'' en het met kolen geladen zeilschip „Elizabeth", waardoor bij eerstgenoemd schip de voet aan bakboord zijde totaal werd verpletterd en enkele platen boven water werden verbogen. Bij de „Elizabeth" brak de boegspriet en werd aan het voorschip schade toegebracht. Beide schepen konden de reis slepende voortzetten. Krabbendijke. Vrijdagnacht bleek er brand te zijn in de houten bergplaats van den loodgieter. De brand liet zich eerst nog al ernstig aanzien, maar werd toch met behulp van de buren gebluscht. Ware het niet, dat er door den laten dienst voor de sneltreinen ook te middernacht nog menschen op straat komen, dan hadden ernstiger dingen kunnen gebeuren. Oud-Vossemeer. Vrijdag werd alhier be graven mej. A. R. Notenboom, sedert een achttal jaren onderwijzeres aldaar. De lijkkist was bedekt met kransen van onder wijzers en leerlingen. Aan het graf werd door het hoofd der O. L. school, den heer G. M, van den Ende, de verdiensten der overledene, die den leeftijd van 29 jaren bereikte en zoo plotseling uit haar werk kring werd gerukt, herdacht. Een oom der overledene bedankte voor de vele bewijzen van deelneming, van verschillende zijden ontvangen. (M. Ort.) Grijpskerke. De rijksveldwachter J. Schippers alhier is bevorderd tot brigadier- titulair. Colijnsplaat. Vergadering van ingelan den van den Oud Noord-Bevelandpolder op 12 Mei gehouden alhier. Vertegen woordigd waren 33 van de 46 ingelanden. De ontvangsten in het afgeloopen jaar bedroegen f 70795,035, de uitgaven f 64104,075, alzoo een goed slot van f 6690,96. Het voorstel van het Bestuur om den Emelissendijk met afrit naar Magasjesweg te begrinten, werd aange nomen. De begrooting voor het dienstjaar 19111912 werd in ontvangst en uit gaaf aangenomen tot een bedrag van 134844,86' met een post voor onvoor ziene uitgaven groot f2628,64. Het dijk- geschot is bepaald op f 15 per H.A. Een voorstel om de etting van den inlaagdijk aan Wartteskuip te verhuren, werd aan genomen. Ten slotte werd nog herbe noemd met 31 van de 33 stemmen tot lid van den Dijkraad van het waterschap „Leendert Abraham" dhr. P. Tazelaar Nz. (Zeeuw). Terneuzen. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier werd het nieuw gekozen lid, de heer Eijke geïnstalleerd. Afgewezen werd een reclame van den heer J. D. Thielman tegen zijn aanslag wegens het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank, die aan voerde dat sedert de inwerkingtreding van den verhoogden accijns de omzet zeer beduidend was achteruitgegaan. Nadat de raad geruimen tijd in besloten zitting vergaderd had, werd medegedeeld dat de heeren Lensen en de Jager waren aangewezen om de Zeeuwsche afgevaardig den van de Staten-Generaal te bezoeken en hun steun te verzoeken om van den minister van waterstaat gedaan te krjjgen dat de hier van rijkswege te maken nieuwe havens bij het ryk in exploitatie zullen bljven of, mocht de minister daartegen bezwaar bljjven opperen, deze dan aan de gemeente te geven op de voorwaarden die daarvoor thans aan de spoorwegmaatschappij MechelenTerneuzen zjjn gesteld, n.l. het onderhoud rijk zou blijven. Exploitatie der havens door een particuliere maatschappij wordt, op ervaring gtgrond, niet geacht in het algemeen belang van den handel. Verder zullen genoemde heeren ook de bemiddeling inroepen voor het besluit dat de Belgische minister van spoorwegen vol gens gerucht voornemens is te nemen, in zake een thans bestaand tarief voor het vervoer o.m. van cokes van hier naar Oost Frankrijk, van welk besluit het gevolg zou zjjn dat de voorgenomen oprichting van cocesovens alhier niet kan doorgaan. Den burgemeester is opgedragen voor deze zaken eene audiëntie aan te vragen bjj de ministers van waterstaat en van buiten- landsche zaken. Boskapelle. De vermoedelijke kippendief, die Woensdag j.l. in het koolzaad werd geknipt, schijnt ook schuldig te zijn aan den diefstal van de groote wasch, die een paar weken geleden des nachts by een landbouwer dezer gemeente werd gekaapt By eene huiszoeking, door de politie in zijne woning te St. Jansteen ingesteld, is namelijk een gedeelte dier wasch voor den dag gekomen. Hengstdijk. Zaterdagnamiddag tijdens een hevig onweder sloeg de bliksem in de landbouwschuur van den landbouwer P. Beek onder deze gemeentezij brandde tot den grond toe af, en een paar kalvers kwamen in de vlammen om, het overige vee was in de weide. Verzekering dekt de schade. Aangezien de schuur met pannen was gedekt, was het voor de brandweer niet moeilijk het nabijstaand woonhuis te be houden. Omstreeks 15 jaren geleden verbrandde, ook tengevolge van het hemelvuur, ter' zelfder plaatse de schuur van denzelfden P. Beek. Hulst. Bij de herstemming voor leden der Kamer van Arbeil zijn gekozen: als leden-Patroons: C. v. Esbroeck met 19, J. de Waal met 18, E. L. Plasschaert met 17, J. F. Buysrogge met 15 en J. de Maat-Staal met 15 van de geldig uit gebrachte stemmen; als leden-Werklieden J. Sponselee met 65, P. v. Itegem met 51, J. F. de Waal met 47, Th. Neve met 45, Corn. Maas met 35 van de 113 geldig uitgebrachte stem men. (Zei In de maand April j.l. vervoerde de stoomtram „Hulst-Walsoorden" 9073 rei zigers of gemiddeld 293 per dag. In April van het vorige jaar werden 8144 reizigeis vervoerd of gemiddeld 271 per dag. (Zei.) IJzendijke. By kon. besluit is aan A. A. Hendrikse, alhier, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het bestuur van het waterschap der Sluis aan de Wielingen alhier. Ossenisse. Zaterdagnamiddag brandde, ten gevolge van het inslaan van den bliksem, op de Oude Stoof bij den landbouwer Bek de landbouwschuur en bakkeet af. Het huis bleef behouden. Twee kalvers kwamen iu de vlammen om. Breskens. Met ingang van 16 Mei a.s. wordt de brievenbesteller A. van 't Hof alhier verplaatst naar Klundert (N.-B.) In zijne plaats komt dhr. K. Post van Middelburg. De Bevolking van Zeeland. Volgens de opgave van het centraal bureau voor de Statistiek telde de provincie Zeeland op 1 Januari 1911,234.191 inwoners, nml. 116.376 mannen en 117.815 vrouwen. Hieronder komen o. a. voor Middelburg met 19.432 inwoners t. w. 9.107 mannen en 10.325 vrouwen, Vlissingen met 21.575 inwoners t. w 10.596 mannen en 10.979 vrouwen, Goes met 7 612 inwoners, t. w. 3.699 mannen en 4 013 vrouwen, Bieskens met 2.271 inwoners t. w. 1.151 mannen en 1.120 vrouwen, Axel met 5.018 inwoners t. w. 2 515 manoen 2.503 vrouwen, Honte- met 5.068 inwoners t. w. 2.500 mannen en 2.568 vrouwen, Oostburg met 2.354 inwoners t. w. 1.095 mannen en 1.259 vrouwen en Zierikzee met 6.836 inwoners, t. w. 3.239 mannen en 3.597 vrou ren. SPORT. Schaken. De heer F. J. Marshall, de bekende Amerikaansche Schaakmeester gaf Zater dagavond te Middelburg eeu simultaanseance. Nadat de voorzitter der Schaakclub Middelburg den heer Marshall had toege sproken begon de seance, waaraan door 34 spelers, leden der club pn genoodigden uit Middelburg, Goes, Vlissingen, Souburg, Domburg en Rotterdam werd deelgenomen. Mevrouw Roskam uit Rotterdam, de eenige dame, die mede speelde, en mr. van Deinse uit Middelburg speelden remise, de anderen verloren allen. Over het geheel heeft Marshall open spel gekozen buiten de theorie om en werd door htm in een scherpen aanvalstrant gespeeld. Voetbal. Vlissingen. Gistermiddag werd op het terrein aan den Koudekerksche weg onder deze gemeente een voetbalwedstrijd gespeeld om den zilveren wisselbeker, uitgeloofd door de Vlissingsche voetbalvereeniging „E. M. M.", tusschen „Zeelandia I" van Goes en en „Zeelandia I" van Middelburg. De wedstrijd werd met 62 door de Middelburgers gewonnen. Bij de rust was de stand 40. Vliegen. Lutge gevallen. Te Breda is een telegram ontvangeD, meldende dat de Hollandsche vlieger Lütge, die Zaterdagmorgen om 4 uur 25 uit Issy les Moulineux vertrokken was, even na de opstijging van een hoogte van 500 meter gevallen is. De vliegmachine werd geheel verbrijzeld, maar Lütge bleef ongedeerd. Nog een! De berichten over doodelijke ongelukken, overkomen aan vliegeniers, houden niet op. Op denzelfden dag dat te Johannisthal de Duitscher Bokemüller uit de lucht doodviel, (zie in ons vorig nummer) is te San Antonio de Amerikaansche luitenant Kelly, die tot op een hoogte van 100 M. vloog, bij de daling gevallen. Zijn toestel kipte om en werd op den grond verpletterd. De aviateur was op slag dood. Molenheide (b ij Zeist). Men meldt ons: De aviateur Mulder, die in de a.3- Pinksterweek door het Eerste Zeeuwsebe Vliegcomite te Goes is geëngageerd, maakte met zijn biplan „8ommer" acbteenvolgeM vluchten met luitenant Leenderts, jhr. 0. Bosch van Drakenstein en IC. Koremans. Op aanzienlijke hoogte zette hij iedere# keer zijn motor stil en daalde „en vol plane

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2