Gemeenteraad van Vlissingen. (Vervolg). N.B. In ons vorig nummer vermeldden wij in ons raadsverslag o.a. Ged. Staten merken op, dat de onkosten voor den aankoop van grond ongewoon laag zijn. Men gelieve hiervoor te lezen Ged. Staten merken op, dat de onkos ten voor den aankoop van grond onge woon li oog zijn. Het onderzoek van de geloofsbrieven van het in het le kiesdistrict nieuw ge kozen lid, den heer dr. A. Staverman, werd opgedragen aan een commissie, be staande uit de heeren Auer, Tichelman en Geelhoed. Tijdens dit onderzoek wordt de Kit ting geschorst. Do commissie teruggekeerd zijnde, con cludeerde hij monde van den heer Auer tot toelating van den heer Staverman. Dienovereenkomstig werd besloten. Van de geldleening van 1888 wer den 10 obligation uitgeloot en wel de nos. 222, 233, 292, 217, 237, 97, 228, 355, 229 en 246. (Tijdens deze uitloting kwam de heer Taat ter vergadering). Door Burg. en Weth. werd voorge steld aan de Imperial Continental Gas Association, gevestigd te Londen, te verkoopen een stuk gemeentegrond, ter oppervlakte van 140 M2., gelegen aan de Wilhelminastraat, tegen f 25 per M2., alzoo voor een som van f 3500, benevens 72.87 voor trottoirkosten. Dit voorstel, gunstig geadviseerd door de commissie voor de financiën, werd goedgekeurd. Ter tafel kwam vervolgens het voor stel van de commissie voor de straf verordeningen tot herziening der bouw verordening en vaststelling eener veror dening voor bestaande woningen. Door Burg. en Weth. worden enkele wijzigingen voorgesteld. De geheele bouwverordening werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Daarop kwam in behandeling de ver ordening der bestaande woningen. Deze verordening werd daarop eveneens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna kwam in behandeling, het voor stel van Burg. en Weth., tot herziening der verdeeling van de gemeente in kiesdistricten. De heer Van der Meer had bezwaar tegen de voorgestelde wijziging der kies districten, vooral wat betreft district II. De voorzitter zeide, dat de wijziging is gedaan, zooals voorgesteld, om het aantal kiezers in de districten zooveel mogelijk gelijk te jnaken. I)e heer Van der Meer was niet over tuigd en blijft er hij het gedeelte van de nieuwe stad van de Scheldestraat en Van Dishoekstraat van district II af te nemen en het gedeelte, begrensd tus- schen Wilhelminastraat en Walstraat daar weer bij te voegen. De heer Van Niftrik zeide, dat thans wel district II grooter kan gemaakt wor den door een stukje van de oude stad daarbij te voegen, doch dan zal binnen enkele jaren de verdeeling weer geheel ongelijk zijn. Burg. en Weth. hebben met grooten ernst de voorgestelde wijzi ging ontworpen. De heer Van der Meer zou gaarne ook om politieke redenen zien, dat de verdeeling van district II Jdeef behouden; omdat dit district thans het eenige rechtsch district is, dient daarmede bij de districts-verdeeling ook wel eenige re kening gehouden te worden. De heer Van Niftrik zeide, dat het belang van de gemeente op den voor grond moet staan en niet of de een of andere partij daarbij zal winnen en Burg. en Weth. hebben bij de wijziging niet overwogen welke partij daarbij het meeste voordeel zal hebben. Overigens betreurde spreker het even als de heer Van der Meer, dat bij de gemeenteraadsverkiezingen ook steeds de politiek op den voorgrond treedt. De heer Van der Meer bleef zijn be zwaren tegen de voorgestelde wijziging van district II handhaven en stelde daar om een andere indeeling van dat dis trict voor. Do voorzitter stelde voor het voor stel van Burg. en Weth. in stemming te brengen. De heer Tichelman meende, dat eerst gestemd dient te worden over het amen dement van den heer Van der Meer. I)e voorzitter was van gevoelen, dat dit op hetzelfde neerkwam. Het voorstel van Burg. en Weth. werd daarop in stemming gebracht en aan genomen met 10 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Merckens, Van der Meer, Klijberg, Tichelman en Van de Putte. Hierop kwam in behandeling de sub sidie Zeevaartschool. Het bestuur der vereeniging „Zeevaart school" had zich 't:ot den raad gewend met het verzoek om verhooging der jaarlijksche subsidie, hetwelk zij thans van de gemeente geniet, met een vast bedrag van f 765 per jaar, zulks teneinde haar in staat te stellen om, indien het rijk en de provincie eveneens bereid zijn hunne subsidies evenredig met het tegenwoordige bedrag te vrrhoogen, de salarissen van directeur en leeraren der school te verhoogen. In aanmerking nemende het groote be lang der gemeente bij het bestaan dei- Zeevaartschool en de wenschelijkheid om de goede leerkrachten door hooge sala rissen hier te behouden, meenen Burg. en Weth. dat er alle aanleiding bestaat om den raad te adviseeren zich bereid te verklaren tot verhooging van het jaarlijksch subsidie met f 765 per jaar, doch onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat het rijk en de provincie beiden even eens bereid worden bevonden om de aan gevraagde subsidieverhoogingen toe "te staan. Bij gebreke hiervan vervalt de gedane toezegging. Do verhooging zal eventueel in kunnen gaan op 1 Januari 1912. De commissie voor de financiën advi seert om de subsid e fee verhoogen met £510 per jaar, zijnde 2/3 van het aan gevraagde bedrag, op grond van hel ver schil in bevoegdheid met sommige leeraren der H. B. school en met het oog op den financieelen toestand der ge meente; 1 lid was afwezig. De heer Klijberg zeide dat de Zeevaart school een groot voordeel voor de ge meente oplevert. Dit voordeel kon even wel veel grooter zijn als niet vele in gezetenen verplicht waren hun kinderen naar andere zeevaartscholen te zenden. Daarom zou hij gaarne zien dat Burg. en Weth. eens een onderzoek instelden of het niet mogelijk is de school uit te breiden en dat" dus in de eerste plaats de Vlissingsche jongens kunnen worden toegelaten. De heer Tichelman stelde voor in (le subsidie-voorwaarden een bepaling op te nemen dat binnen 5 jaren de school ook voor de Belgische ingezetenen zal wor den opengesteld. De heer Merckens wees er op, dat reeds van den aanvang gezegd is (lat aan het bezwaar van den heer Klijb Tg te ©eirger tijd wel tegemoet zoiu worden gekomen. Evenwel van deze toezegging is nooit iets gekomen. De heer Van Niftrik verdedigde liet voorstel van Burg. en Weth. met kracht en wees op de noodzakelijkheid van een hetere regeling van de traktementen van de leeraren van de Zeevaartschool. Hij zal tevens zoo hard mogelijk mede werken om aan het verzoek van den heer Klijberg te voldoen. De heer Merckens was door het betoog van den heer Van Niftrik volstrekt niet overtuigd. Zoolang de school bestaat, be staat ook de Belgen-kwestie en daarom deze kwestie onder de oogen te worden gezien. Hij meent, dat er volgens hem volstrekt een bepaling aan deze subsi die-voorwaarde te verhinden. De heer Tichelman was er wel voor de verhoogde subsid e te verleenen, doch alleen als de voorwaarde er ann ver honden wordt, dat de zaak binnen 5 jaar izal geregeld worden in den geest door den lieer Klijberg voorgesteld. Do heer Geelhoed wees er op dat reeds herhaaldelijk aan de Belgische regeermg om subsidie is gevraagd, doch dat steeds een afwijzend antwoord is ontvangen, om dat gezegd wordt dat ook België zee vaartscholen heeft. De heer Klijberg zeide dat de Belgische regeering dan verstandig handelt, doordat zij het belang inziet dat de scholen in België worden bezocht. Het belang van de gemeente Vlissingen is, dat de Belgen die hier wonen ook de school te dezer stede bezoeken en daarom drong hij nog maals met kracht aan de school voor de Belgen te openen, desnoods doordat de gemeente een paar lokalen laat bijhouwen. De heer Van Ockenburg zeide dat hij in de financieel© commissie voor vermin dering van subsidie was. Na de gegeven toelichting zou hij echter voor het voor stel van Burg. en Weth. stemmen. Ten slotte werd door den hoer Merckens voorgesteld, dat zoo spoedig mogelijk een regeling wordt getroffen, opdat aan de Belgen-kwestie worde tegemoet gekomen. Dit voorstel werd door Burg. en Weth. overgenomen en daarop het voorstel van Burg. en Weth. zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Naar aanleiding van het om praeadvies in handen van Burg. en Weth. gesteld adres van de heeren mr. E. P. Lanschot c. s., vormende een commissie tot voor bereiding van de oprichting eener Ver eeniging van Nederlandsche gemeenten stellen B. en W. voor: le. te besluiten om mede te werken t'ot de oprichting eener Vereeniiging van Ned. gemeenten als hieijhoven is om schreven en als lid eener dergelijke ver eeniging toe te treden 2e. een lid van het college van Burg. en Weth. uit te noodigen om de oprich- tings-vergadering hij te wonen en te mach tigen tot goedkeuring van eventueele wij zigingen in de ontwerp-statuten, noodig voor het verkrijgen van de Koninklijke goedkeuring. De oommissie voor de financiën advi seert tot aanneming van het voorstel. Alzoo werd besloten. De gezondheids-commissie alhier heeft zich krachtens artikel 17 der woningwet tot den raad gewend met verzoek om voorziening tegen de beslissing van Burg. en Weth. (ld. 13 Januari j.l., waarhij werd bepaald, dat er geen aanleiding be stond, om overeenkomstig het adres der commissie de eigenaren van de perceelen Boulevard de Ruyter nos. 44 tot en met 56 aan te schrijven aan de voorzijde der perceelen over de geheele breedte en de diepte van minstens 3 M. van een spouw muur met een tusschenruimte van plm. 1 Meter en deze ruimte al' te dekken door een ijzeren rooster, alsmede iedere kant te voorzien van een schuivend of draaiend lichtraam van voldoende oppervlakte. Uit het door de bouwpolitie ingestelde onderzoek blijkt, naar de meening van Burg. en Weth. duidelijk, dat de klachten der gezondheidscommissie overdreven zijn, daar de bewuste veitxekken pn de sous-terrains in gunstiger conditie ver- keeren dan vele andere gebouwen, voor eerst omdat ze veel hooger liggen dan hei zomerpeil, zoodat het grondwater niet in de muren kan ppstijgen en vervolgens, omdat die muren gebouwd zijn ter zwaarte van 55 c.M. en ineer, in sterke specie en bepaald waterdicht zijn. Wat den overslag van zeewater be treft, daaraan moet geen groote beteeke- nis worden gehecht, daar dit zelden voor komt en bovendien de bestrating van den Boulevard niet vlak ligt, doch onder een helling van 4 c.M. per meter, alzoo onder een helling, varieerende van 50 tot 69 cM. Op grond van liet bovenstaande en met overlegging der betrekkelijke stukken, stel len Burg. en Weth. voor op het beroep van de gezondheidscommissie afwijzend tc beschikken. Dit voorstel werd na korte discussie zonder stemming aangenomen. Aan P. van Beers werd onderhands ver pacht het vischwater in de grachten van het voormalige fort de Nolle, tegen een jaarlijkschen pachtprijs van f 30. Omtrent het aanstellen van een vasten amanuensis aan de Hoogere Burgerschool op een salaris van f 750, zou de heer Geelhoed willen voorstellen, dat Burg. en Weth. nog eens een nader onderzoek in stelden, of het aanstellen van zulk een ambtenaar wel dadelijk mogelijk is. De heer Van Ockenburg zeide, dat de financieel© commissie het voorgestelde bedrag te hoog vinden en daarom zou de commissie een nader onderzoek willen. De Voorzitter verklaarde, dat Burg. en Weth. bereid zijn dit nader onderzoek in te stellen. Dit werd goedgevonden. Op voorstel van Burg. en Weth. werd aan A. H. Polak vergunning verleend tot het maken van acht lichtgaten, te weten 4 aan de Zeilmarkt, 2 San den Nieuwen- dijk en 2 aan het Mastkraanslop, onder bepaling dat voor elk 1 chtgat een jaar lijksche retributie van f 1 moet worden betaald. Aan L. E. A. Scheij'beler en A. M. Mennis, werden onderhands verhuurd de aan de gemeente behoorende huizen, ge legen aan den Koudekerkschen straatweg, kad. A 1958 en A 1788, resp. tegen f3 en f2.50 per week en aan A. Jasperse en J. van Keulen stukken bouwland, even eens aan den Koudekerkschen straatweg voor resp. f 100 en f45 per jaar. D'oor Burg. en Weth. werd voorgesteld aan het algemeen armbestuur machtiging te verleenen tot het doen eener af- en overschrijving op de artikelen 1, 2, 3 en 4 der begrooting van uitgaven voor den dienst 1912, zulks in verband met de overschrijving van den post verple- gingskosten met f 483,65. Nog werd voorgesteld goedkeuring te hechten aan een gewijzigde hegrooting van het gasthuis, dienst 1910. Overeenkomstig een voorstel van Burg. en Weth. werd aan C. N. J. de Vey Mestdagh en mej. M. A. E. Dommisse alhier vergunning verleend v'oor het ge bruik van gemeentegrond voor den aan leg van een rioolleiding ten behoeve van hunne perceelen aan do Badhuisstraat, tegen betaling van een jaarlijksche re cognitie van f 1. Tengevolge van het overlijden van C. de Vries is de betrekking van markt meester vacant gekomen. De opbrengst van de marktgelden voor de weekmarkt is in de laatste zoozeer verminderd, dat de jaarwedde van den marktmeester daardoor niet wordt ge dekt. Onder deze omstandigheden komt het Burg. en Weth. gewenscht voor om de heffing van marktgeld voor de gewone weekmarkt niet de continueeren en de desbetreffende verordening in dien geest te wijzigen. Indien de raad zich met dit denkbeeld kan vereenigen, blijft nog over te voor zien in de werkzaamheid van den markt- meesetr ten opzichte van de kermis. Burg. en Weth. achten het oonnoodig om hiervoor een afzonderlijken ambtenaar aan te stellen, daag- zij' van meening zijn dat in den dienst kan worden voorzien door verdeeling der werkzaamheden over de tegenwoordige ambtenaren. Op grond van het vorenstaande stellen Burg. en Weth. voor te besluiten om voor- loopig niet over te gaan tot het vervullen der betrekking van marktmeester en het diensvolgens wijzigen van de verordening op de heffing van marktrechten, waarom trent Burg. en Weth. alsdan in een vol gende vergadering een voorstel zullen doen. Alzoo besloten. Goedkeuring werd verleend aan een wijziging der gemeente-begrooting voor den dienst 1910 tot een verhoogd bedrag van f 11273,61. Van H. van der Sluis was een reclame ingekomen tegen zijn aanslag voor het vergunningsrecht. Op het verzoek wordt afwijzend be schikt. Vervolgens werd een beschikking ge nomen op een reclame inzake den aan slag in de straatbelasting van C. L. M. Lambrechtsen van Ritthem te Amster dam, voor het perceel sectie C 836. De aanslag bleef gehandhaafd. De openbare vergadering ging alsnu over in een met gesloten deuren. Na heropening werd het kohier van den hoofdelijken omslag voor den dienst 1911 vastgesteld. Het percentage werd vastgesteld op 4 pCt. T'ot leden der commissie voor de recla mes werden benoemd de aftredende leden, nl. de heeren Rottier, voorzitter, Geel hoed, Vermaas, Van der Meer, Merckens en in de vacature-Jaeobze de heer Ti chelman, terwijl tot plaatsvervangend lid in plaats van den heer Tichelman werd benoemd de heer Van de Putte. De heer Van de Putte zeide bij de rondvraag, dat hedenmiddag een schrijven was ingekomen van de Kamer van Arbeid. Hij hoopte dat het maken van den wa gen voor den rein:gingsdienst te Souburg tot een exceptioneel geval zal blijven be lmoren. Hij wilde niets afdingen op het beleid van Burg. en Weth., doch hoopte dat in het vervolg steeds aan ingezetenen de voorkeur zal gegeven worden. De heer Geelh'oed was v.an eenzelfde gevoelen. De heer Rottier zeide dat verschillende personen niet hadden ingeschreven, waar van verwacht kon worden dat zij dit wel zouden gedaan hebben. De menschen hadden grieven en wan neer die hekend waren geweest zou het in deze zaak misschien anders zijn ge- loopen. De zitting werd daarna, om kwart voor zes, gesloten. Zierikzee. Vrijdag ontstond op de Schuilhaven omstreeks 10 uur een begin van brand in het huis, bewtoond door de dames C. Door snel oplreden wist men uitbreiding ervan te voorkomen en be hoefden de spuiten niet uit te rukken. De polit e-agent v. W. verwondde zich hij deze gelegenheid aan do hand door het inslaan van een ruit. Op Hemelvaartsdag zal in de Nieuwe Kerk door den heer S. Klimmerboom een doneert worden gegeven met medewerking van Mej. L. Roosing, .altzangeres, uit Ii'otterdam. Als alle voorteekenen niet bedriegen, zullen de Padvinders ten onzent spoedig hun intrede doen. Of liever ze zijn er al, ongereglementeerd. Wij zagen ze reeds Volijverig bezig met het houden van oefe ningen, die alle deelnemers ten zeerste schenen te animeeren. -Ou dersavond. Zondagavond werd in het Patronaatsgebouw de eerste oudersavond gehouden, waartoe, naar de Voorzitter der IC. S. A. mededeelde, het PI. Comité in staat was gesteld door de milde gift van een belangstellende in de IC. S. A. De Voorzitter opende de vergadering, die zich door een goede opkomst ken merkte, met christelij'ken groet, zette het doel der oudersavonden uiteen en gaf hel w'oord aan den heer 11. Schiphorst, arts te Rotterdam, die zou spreken over „de Hygiëne" en over „Alcohol ten op- opzichte van het kind". De heer Schiphorst wenscht ons een blik te doen slaan op de bijzondere ge zondheidsleer, de prophylaxe, die betrek king heeft op het welzijn der bijzondere personen. Gezondheid bevordert het ge luk van de menschen, al kunnen wij (ook gelukkig zijn zonder gezondheid, gelijk de levens der Heiligen leeren. De gezondheid wordt bedreigd door tal- looze vijanden, fioeh de wetenschap tracht haar kennis van die vijanden steeds te vergrtooten en slaagt daarin door tal- fooze ontdekkingen, getuige It. Koch, die de tuberkel-bacil ontdekte. Het bomt er niet alleen op aan, de vij anden onzer gezondheid te bestrijden, wij moeten onze constitutie, ons weerstands vermogen vermeerderen, waarvoor wij niet kunnen ontberen licht, lucht, goede voeding en een zekere matige mate van edonomischen welstand. Spr. schetst de weldadige kracht van het zonnelicht, dat genezend en voorbe hoedend werkt. Licht en lucht moeten wij niet buiten sluiten, ongemotiveerd is de te groote vrees voor tocht. Ventilatie is noodzakelijk, omdat door het voortdurend verblijf in een gesloten vertrek de sa menstelling der lucht wordt gewijzigd in ongunst'gen zin. Hoeveel tuberculose zou voorkomen worden, wanneer bij dag en nacht vrij de zuurstof in onze vertrekken bon komen. Hoe zuiverder lucht, hoe zui verder bloed, jioe krachtiger lichaam. Met den alcohol is de tuberculose de grootste vijand der hedendaagso.he maat schappij op sanitair gebied. Voorkomen kan de tuberculose worden door altijd frissche lucht te doen toetreden. Spr. ,gaat na de eischen, waaraan onze Voeding pnoet voldoen, om zoo goed mo gelijk tot haar recht te komen. Reinheid hij ,de bereiding is gewenscht. Op de ver teerbaarheid dient gelet te worden, vooral bij het jonge kind. Met kleur en kracht dringt .de heer S. er op aan, dat de moeder haar kind de natuurlijke voeding niet ont- h'oude en ontzenuwt de argumenten, die legen het volbrengen van de natuurlijke moederplicht worden aangevoerd. Een gewichtige factor is reinheid, voor kinderen zoowel als voor grooten. Het geheele lichaam moet in het reinigings proces deelen. Voor een goede huid functie is een wekelijksche reiniging on ontbeerlijk. Op talrijke middelen ter be vordering der reinheid wijst spr. nog. Noodig voor ons welzijn is geregelde, dagelijksche arbeidzaamheid, waarbij, wat de kinderen betreft, rekening worde gehouden met hun aanleg. Gepaste rust en ontspanning is even wel ook noodig na zwaren arbeid en hier blijft de vérziende zorg van de 11. Kerk, die door haar heiligendagen en Zondagen tot de noodzakelijke rust uit- noodigt. Een heerlijk optimisme houdt onzen geest frisch en ons lichaam gezond en moet daarom door ons zien verkregen te Worden. Daarnaast zij als andere ©isch gesteld matigheid; matigheid in alles, zelfs in vreugde en smart. Bovenmatige smart sloopt het lichaam. Charcot drukte dit kernachtig uit in het woord: L'homme a l'age des ses artères". Onze bloed vaten dienen zoo weinig mogelijk aan buitengewonen druk te .worden blootge steld. Zorg voor ons lichaam is voor ons, Katholieken, gebiedende plicht, die een tempel van den H. Geest in ons lichaam hebben te zien. Wij ©eren, door ons lichaam te 'onderhouden, den grooten Bouwmeester ervan. Na de pauze behandelde spreker den Alcohol ten opzichte van het kind. Aan de opvoeding van het kind werken Onderscheidenen mede, o. a. ook de mede. cus. Deze v'ooral is het, die meer dan iemand overtuigd is van de uitspraak, dat drankgebruik voor de jeugd erger is dan drankmisbruik voor volwassenen; dat de jeugd een alcoholvrije opvoeding nVoet ten deel vallen. Voordeel is aan het drankgebruik niet verbonden. Alcohol bezit absoluut geen Voedende kracht, is evenmin een verster kend of opwekkend middel. Onderzoekin gen van physiologen hebben (le onge grondheid dezer beweringen aangetoond. Lichamelijk, geestelijk en maatschappelijk lijk schaadt de aWohol den mensch. Alle organen leiden onder het alcoholgebruik. Vooral het hart. Plotseling treedt soms door veelvuldig alcoholgebruik een hart zwakte in met doodelijken afloop. 't GeVoel wordt afgestompt, gezicht en gehoor verminderden zelfs na het gebruik vau kleine hoeveelheden alcohol, de werk zaamheid van de hersenen vermindert. Proefondervindelijk is aangetoond, dat alcohol ook .in kleine hoeveelheden na- deelig is. Met uitgebreide statistieken toont spre ker aan, dat het alcoholisme is hel grootste maatschappelijk .kwaad. Waar de bestrijding te beginnen? Bij fret kind. Wie hel kind heeft, heeft de toekomst. Reeds in de eerste dagen na de geboorte maakt het kind sonis kennis met den alcohol, welke kennis making hij alle gelegenheden wordt voort gezet. Drankbestrijding is goed. Voorkomen is echter beter, daarom is de Anna-Vereeni ging het schoonste resultaat van de Drankbestrijding. (Applaus). Drankgebruik werkt slecht op de hersenen der kin deren, die jn de jeugd snel in groei toe nemen. Op lateien leeftijd mbet het kind met de hersenen werken, maar werden daarin tegengehouden (loor den alcohol. Volgens groote geleerden is zelfs het ge bruik van alcohol hij kinderen uit diaethe- tisch oogpunt verderfelijk (Talma, Ziehen enz.). Vroegtijdig alcoholgebruik leidt tol veelvuldig gebruik en misbruik, tbt drank zucht, die zich wreekt op volgende ge slachten en zwakke geslachten kweekt. Om de groote nadeelen is alcoholge bruik verboden voor jonge en aanstaande moeders, zooals met beredeneerde voor beelden wordt uiteen gezet. Krachtig spoort .spreker aan voortaan welken hoeveelheid alcohol dan ook, aan ,het kind te onthouden. Geen drinkgewoon ten kweeken! Ret voorbeeld bovendien geven, door zelf zich te onthouden van .alcohol of matig te zijn, opdat daardoor opgroeie een gezond, levenskrachtig Roomsch geslacht. Na de beapplausde rede van den heer Schiphorst dankte de Voorzitter den heer S. voor de heerlijke en leerrijke rede en hoopte, ,dat spr. de voldoening mocht hebben zijn .wenken in practijk gebracht te zien, waarna hij' met Christelijken groet deze welgeslaagde bijeenkomst sloot. Kloetingen Een onder politie toezicht begraven koe van den landbouwer van Dijke alhier, is Donderdagnacht opgegia ven met het doel, om dit voor de con sumptie afgekeurde beest, te Bergen-op- Zoom te verkoopen. Naar aanleiding hier van is tegen den poelier H. W. te Kat- tendijke en ,de beide knechts van Van Dijke, procesverbaal opgemaakt. (Z.) Krabbendijke. Benoemd tot onder- brandmeester de heer W. J. Staal, alhier. 's Heerenhoek. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's llijks belastingen jn deze gemeente de heer J. Remijn, ter vervanging van den heer P. van Stee, die overleden is. Heinkenszand De j.l. Zaterdag allm-i gehouden jaarvergadering ,van den werk mansbond „Vreest God, eert den Kom nu werd door den voorzitter, dhr. J. Domi- nicus, met gebed geopend. Daarna werd door den secretaris en den penningmeester verslag uitgebracht jen tekening en verant woording gedaan over 1910, waairuit blee' dat aan contributie der leden was ont vangen 192.10, aan bijdragen van begun stigers een bedrag van f9 en aan o' ten en .collecten 1'1.51, terwijl wegens ziekten en ander© uitgaven was uitgeger ei f38 87. Het saldo, met inbegrip der kas zijnde gelden maakte alzoo een bectraj uit van f403.02. Nog werd medegedeeld, dat er een begunstiger was bijgekomen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2