BU1TEÜIAHD. UIT DE PERS. Een huis gegoten. Men meldt uit Haarlem Woensdag is gelijk aangekondigd te Santpoort-Meerenberg nabjj het station, volgens het systeem van Edison, bgwijze van proef, een huis gegoten in gewapend beton. Voor deze proefneming was een arbei derswoning gekozen, beneden bestaande uit een woonkamer met keuken, closet en kast, en boven 8 woonkamers met balkon. Een plat dak, dat met asfalt wordt bedekt, sluit het geheel af. De binnenmuren zijn 10, de buitenmuren 15 cM. dik. Wegens een defect aan den motor, die bij het vermengen van zand, cement en kiezel als drijfkracht moest dienst doen, kon eerst te half twaalf worden aangevangen. Vloer en zolder zijn reeds gegoten, de andere deelen van het huis stonden bij het afzenden van dit bericht nog in hun ijzeren geraamte Uitvoerders van het werk zijn de heeren H. J. Harms Jr. en Hanna. Dit procédé zou f 200 minder kosten dan de goedkoopste bouwwijze. Een goede vangst. Zaterdag vóór Paschen vervoegde zich bij den heer A. H S, horlogemaker aan de Voorstraat te Dordrecht, een jonge man, die zes gouden damesringen op zicht vroeg. De heer S. gaf het gevraagde mee, doch de onbekende kwam er niet mee terug, zoodat hij er blijkbaar mee van door was. De rijkspolitie te Dordrecht had er echter lucht van gekregen, waar deze persoon zich ophield, en Zaterdag trokken de majoor en een brigadier-titulair erop uit. Te Eind hoven spoorden ze op den 23-jarigen H. v. H woonachtig te Woensel. Deze had half April enkele dagen te Dordrecht gewerkt en bekende weldra, na ondervraagd te zijn, de ringen verduisterd te hebben Natuurlijk werd deze H. meegenomen naar Dordrecht. Hij werd geconfronteerd met den heer S. en bekende ook nog, aan de vrouw van den tapper L., in de Wijn straat, voor f 1.50 een der ringen te hebben verkocht. Deze ring werd Zaterdagavond ook nog in beslag genomen. Waarschijnlijk zullen de andere vjjf ook wel spoedig zijn achterhaald. Socialisten-Demonstratie Men meldt uit Heerlen aan ae „L. K Gisteren toonden de socialisten weer eens hoe zjj iemands godsdienstige overtuiging weten te eerbiedigen. Een vroegere kameraad, de mijnwerker M. aangetast dooreen ongeneeslijke ziekte, werd langeren tijd in 't hospitaal alhier door de religeuzen liefderijk verpleegd. De man liet uit eigen beweging een priester roepen en stierf na geduldig lijden en godvruchtige ontvangst der laatste H.H. Sacramenten, en na den wensch te hebben geuit, op katholieke wijze te worden be graven. Gisterenmorgen zou de ZeerEerw. Heer Deken het stoffelijk overschot van den afgestorvene naar de laatste rustplaats begeleiden, toen een troep socialisten met een krans met roode linten volgde. Men wees hen erop, dat het de laatste wil was geweest van den overledene, als katholiek te sterven en begraven te worden. De socialisten demonstreerden niettegenstaande met den krans met bloedroode linten. Op de Akerstraat volgden ze den treurigen stoet zóó hinderlijk en gedroegen zij zich zóó onbetamelijk, dat de stoet moest stil houden en de Z Eerw. Heer Deken, zich genoodzaakt zag de socialisten terecht te wijzen. De socialisten bekommerden zich noch om het bezadigde woord van den Z. E. Heer Deken, noch om het geween van de vrouw en het kind van den over ledene, doch hieven een ergerniswekkend geschreeuw aan. De politie maakte een einde aan dit afkeurenswaardig optreden der socialisten, die een goed heenkomen zochten en mot hun krans in een herberg verdwenen. De bekentenis van een moor denaar. Er wordt te Weenen veel gesproken over de vrijwillige bekentenis van een moordenaar. Ongeveer een week geleden werd in het Semmering-district van Oostenrijksch Tiro! een dame, met name Maria Weber, dood gevonden aan den voet van een steilte. Genoemde dame was te Weenen welbekend wegens hare liefdadigheid. Ze had een groot fortuin verworven met gelukkige speculaties in huizen. Zij was een hartstochtelijke toeriste en zoo maakte zij onlangs een uitstapje naar den Semmering. Ongeveer een week geleden werd haar lijk gevonden. Daar zij een dame op leeftijd was en aan hartzwakte leed, nam men algemeen aan, dat zij ten gevolge van een hartaandoeaing overleden was. Haar later openbaar gemaakt testament verhoogde de belangstelling van het publiek in deze zaak, daar de overledene haar ganscbe vermogen van eenige millioenen kroi en voor liefdadige doeleinden had vermaakt. Zaterdag nu heeft een werkman uit het Semmering district, een zekere Hendrik Schreckl, bij de politie de be kentenis afgelegd, dat hij Marie Weber vermoord heeft De man had een taschje der vermoorde, waarin verschillende ringen, in zijn bezit Hij vertelde dat hij het geld begraven had bij de plek, waar zjj gestorven was. Hij had haar geworgd en haar lijk van de steilte geworpen. Te Moskou stierf dezer dagen in een toestand van vervuiling eene adellijke dame, eene zonderlinge, die niemand op haar kamer toeliet. De dienstbode moest haar het eten om den hoek van de deur aanreiken. In hare legerstede vond men een millioen roebel aan baar geld. Eten een schande. Er zjjn volkeren, waar men zich schaamt als men eet. Zoo zag het Karl von den Steinen, de bekende natuuronderzoeker in het oergebied van Zuid-Amerika, waar men hem in Indianenkringen niet voor zeer beschaafd hield, daar hij er niets in zag, in tegenwoordigheid van anderen te eten. De oorspronkelijke oorzaak van deze schaamte is een vrees voor duivelshet schaamtegevoel is den menschen niet aan geboren, het heeft een naar gelang van landaard en streken verschillende ont wikkeling. Zoo heeft zich bij verschillende volkeren het schaamtegevoel op het eten gericht. Overblijfselen van deze vrees mer ken we bij ons ook nog. Als wij onzen tafelgenoot een krachtig „Prosit" toeroepen, dan wenschen wij dat het hem goed moge bekomen onze voorouders in de grijze oudheid echter, die dit zeldzame gebruik hebben ingevoerd, bedoelden er mee dat de drinker door den drank niet zou be- tooverd worden en van ziekte bevrijd zou bljjven. Maar ook nog andere oorzaken voor dit gebruik zijn er. In den oertijd was de arbeidsverdeeling tusschen man en vrouw een veel scherpere, zooals dat bij verscheidene natuurvolken ook heden ten dage het geval nog is. De strenge verdeeling van den arbeid tusschen man en vrouw in den oertijd eischte ook een scheiding van de beide geslachten bij het eten. Wij vinden bijvoorbeeld bij de Eskimo's aparte eetschotels voor mannen er vrou wen, zooals men dat kan zien op de Inter nationale tentoonstelling voor hygiëne, die dit laar te Dresden wordt gehouden. Ook daar zou de man zich verbazend schamen, als hij met de vrouwen te zarnen moest eten. Het is werkelijk zeer interessant te zien, hoe buitengewoon „hygiënisch" de natuurmensch natuurlijk op zijn manier leeft. Uit iedere eetschaal grijnst hem een verderfelijke duivel tegen, op den rand van iederen beker zit een vreeselijke toovenaar, die hem dood en verderf kan brengen en het is niet uitgesloten, dat een groot deel der versieringen van het vaat werk oorspronkelijk niet alleen uit zucht tot knutselarij of versiering voorkomt, maar direct dient als middel tegen de betoove- ring, evenals ons C —j— AI B f-dat op staldeuren geschreven werd om heksen den toegang te beletten. Zoodra echter het oude bijgeloof op den achtergrond ge raakt, maar het gebruik van het eten in het verborgene blijft bestaan, acht men het een misdrijf tegen de goede zeden en schaamt men er zich voor. Een gevaarlijk avontuur. Toen Zaterdagnacht een Londensche expres het station Rugby binnenreed, zag men daar een knaap op een loopplank van dien sneltrein staan. De knaap zag er doodsbleek uit, was verkleumd en zat onder de stof Het duurde een poos, voor hij van zijn doorgestanen angst bekomen was en een verhaal van zijn wedervaren kon geven. Hij is 13 jaar, behoort in Londen thuis en tot een arme familie. Na pas de school te hebben verlaten, moest hij helpen den kost voor het vrij talrijke gezin te ver dienen. Doch hij verloor dra een betrekking, omdat hij te klein werd gevonden. Ander werk kon hij niet gauw genoeg vinden, en dat hinderde bem, want hij wilde zijn armen ouders niet tot last zijn. Derhalve besloot hij naar Birmingham te gaan, in de hoop aldaar werk te zullen vinden. Geld hal hij echter voor die reis niet. En toen kwam het gevaarlijke avontuur in zijne gedachten op. Te middernacht vertrekt een sneltrein naar Birmingham van Euston-station, waar hij heen ging. Even voordat de sneltrein vertrok, wist hij ongemerkt tusschen corridor wagens te klimmen. Maar toen de trein in beweging was en niemand hem had opgemerkt, vond hg die positie al te gevaarlijk. Derhalve ging hij aan de zijde op een loopplank staan en klampte zich stevig aan de ijzeren leuningen van den wagen vast. De trein reed door vele tunnels, zoo dat hij zich tegen den wagen aan had te drukken. Hij zeide geen oogenblik bang te zjjn geweest, alhoewel de tunnels nauw en donker waren en de stof hem in de oogen vloog. Zoo hield hij het twee uren tot Rugby uit en zou zeker door zijn ge reden naar Birmingham, indien men bem aan dat station niet had ontdekt. Verleden jaar Juli zou een dame te Londen in een electrische tram stappen. Teen zij een voet op de voetplank had, gaf de conducteur, die boven op de tram bezig was, het sein voor vertrek. De dame werd een eind meegesleurd en viel toen. Volgens haar dokter was zij door dit ongeval van een gezond mensch een wrak geworden. De rechter heeft haar gisteren 1000 p. st. schadevergoeding toegewezen. De Londen sche graafschapsraad zal het moeten betalen. Te St. Petersburg is in Februari gene raal Doekmasson overleden onder omstan digheden, die thans voor de rechtbank nader opgehelderd zullen worden. Men denkt aan vergiftiging. De eenige dochter ver klaart, dat zij zelf bij den chef van de geheime politie het sterfgeval heeft aan gegeven, omdat zij uit de omgeving van haar vader onmiddellijk na zijn overlijden vijf verschillende mededeeiingen over het sterfgeval heeft ontvangen. Bovendien had haar vader haar eenige maanden voor zijn dood d;n inhoud van zijn testament mede gedeeld. Hij zeide toen, dat hij haar en haar dochter tot universeel erfgenamen had benoemd en na zijn dood verscheen een testament, dat haar stiefmoeder tot univer- seele erfgename benoemde. Droevige toestand. Donderdag was het de 63ste verjaardag van den on- gelukkigen waanzinnigen Koning Otto van Beieren. De bevolking viert dien dag nog door het uitsteken der vlaggen en er worden ook kanonschoten afgevuurd ter eere van den wettigen koning. Deze zelf bemerkt natuurlijk van dat alles niets. Hij zit heel den dag voor zich uit te staren en merkt nauwelijks wat er om hem geschiedt. Zijn lichamelijke toestand is gunstig, maar zijn ziel blijft ziek. Nu is hij zoover dat hij het voor hem bereide eten niet meer durft aanraken uit vrees voor vergiftiging. Men zet het daarom hier of daar in een hoek neer. De arme zieke denkt dan dat men, per abuis, voor anderen bestemd voedsel heeft laten staan en valt er gretig op aan. Koning Otto was op zijn dertigste jaar reeds een slachtoffer geworden van de erfelijke ziekte Een April-grap. De Triester „Piccolo" verneemt uit Rio de Janeiro, dat den 30en Maart hel aldaar verschij nende blad „Correio da Noite" (Avond blad) in vette letters het feit vermeldde, dat een nieuwe revolutie te Lissabon was uitgebroken en dat de monarchie weer was geproclameerd. Daarop volg den verscheidene telegrammen uil Lon den en Parijs, welke de nauwkeurigste bijzonderheden bevatten. In een dezer dépêches werd o.a. gemeld, dat koning Manuel te Lissabon was aangekomen en in een tweede, dat Teofilo Braga in hech tenis was genomen. Verdere telegrammen gaven verhalen van een ontzettend bloed bad en van de organisatie van de monar chaal bewind, met alle namen en toena men der leden daarvan. Het is te begrij pen, dat deze berichten niet weinig vreug de veroorzaakten onder de monarchisten te Rio de Janeiro. Die vreugde steeg ten top, toen een latere dépêche het bericht bracht, dat de nieuwe regeering aan eenige leden der kolonie, uit erkentelijkheid voor hunne verdiensten, hooge onderscheidin- dingen had verleend. Eerst den volgen den morgen werden de royalistische Por- tugeezen uit den droom geholpen, toen do „forreio" met even vette letters als die, waarmee 't revolutiebericht gedrukt was, bekend maakte, dat alles maar een „April-mop" was geweest. Verzekering is christenplicht. Terecht, aldus zegl „de Nod." hoort men overal van verzekering. Iedereen be hoorde daartoe mede te werken. Aller eerst de christen. Want. verzekering be- teekent niet het zich onttrekken aan be proevingen, maar het gezamenlijk dragen van lasten. Er zijn rampen, die ieder on zer zullen, of althans kunnen treffen. Wij mogen ons daartegen wapenenwij mo gen en moeten trachten de gevolgen daar van voor ons en de onzen dragelijk te maken. En dat kan, door in goede dagen gezamenlijk bijeen te brengen, wat o|> den kwaden dag noodig is om in den dan ontstanen nood te voorzien. Hier heeft de christen, d. w. iz. hij die waarlijk christelijk denkt eene roeping. De christen, kan evenmin als wie ook zich aan de maatschappelijke wetten onttrekken en moet trachten te leven, al staat hij door zijn inspanning soms anderen in den weg. Maar als het hem wel gegaan is, kan hij- van zijn over vloed afstaan. Niet allereerst door 't ge ven van aalmoezen, maar beter nog door het voorkomen van nood. Hoe dikwijls wordt dat voorbijgezien. Hoe menige voor spoedige instelling denkt alleen aan het hooge dividend van den gelukkigen aan deelhouder, maar weigert mede te wer ken aan het bevorderen van een rusti- gen levensavond van hen, die den da- gelijkschen arbeid verrichten, doch na ze ker tijdstip minder bruikbaar zijn gewor den. lloe menige palroon zou niet minder onkosten, en veel beter, kunnen tot stand brengen, wat nu door den wetgever, niet aan allen, maar aan een groep, dreigt te worden opgelegd. Een rustige levensavond. Dit juist is het mooie van levensverzekering, dat den gelanghcbbende niet een aalmoes gege ven wordt, waardoor hij afhankelijk wordt, maar dat hij recht krijgt op een inko men na een welbesteed leven. Wij weten zeer goed, dat reeds in vele philan tropische inrichtingen en ook in menige indrustrieele zaak naar betere toestanden gestreefd wordt. Wij weten ook, dat het veel geld kost om daar toe te geraken. Maar waar het financieel mogelijk is, zou geene instelling, geen vennootschap in gebreke moeten blijven ook in de toekomstige behoeften van haar beambten te helpen voorzien. Wij zijn principieele bestrijders van so- cialistisc.hen verzekeringsdwang. Maar wij zijn geen onverschillige toe schouwers van menschelijk leed. Daarom moeten wij vrijwillig tol stand brengen, wat anderen beoogen door dwang. Wat beteekent anders ons chris tendom 7 De Roode Week. „Het Huisgezin" schrijft: Voor hetgeen tot dusver reeds vermoed werd heeft men thans een tastbaar bewijs het Volkspetitionnement voor algemeen kiesrecht beantwoordt niet aan de ver wachtingen. „Het Volk" heeft wel prachtige bulle tins afgedrukt over het reusachtig succes der huisbezoekers, maar er waren 'toch reeds enkele aanwijzingen, dat die bul letins niet vrij waren vim snorkerij. Thans heeft men zekerheid. Het comité van actie toch heeft een „roode week" uitgeschreven en de dui zenden leden der vakbeweging in ©en lichtelijk hoogdravend manifest uitgenoo- digd handteekeningen te helpen werven. Noch de „roode week", noch de „dui zendtallen" zouden noodig geweest zijn, indien de brave huisbezoekers hun ijverig pogen met gevolg hadden bekroond ge zien. liet oproepen der hulptroepen, wat oor spronkelijk niet in de bedoeling der aan- leggers heeft gelegen, is een veeg teek en. En het is te meer een veeg toeken, om dat de mondelinge propaganda, aan de huisbezoekers voorgeschreven, voor de „duizendtallen" wordt losgelaten. Dezen hebben enkel handteekeningeln te verzamelen, links en rechts, rijp en groen. Geen enkele handteekening mogen ze zich laten „ontglippen". Men ziel, dat hiermee een nieuwe koers wordt ingewijd. Maar niemand zal betwisten, dat, al moge, nu men met het schejmet gaal werken, de handteekeningenvischvangst ruimer opbrengst geven, het kiesrecht-pe titionnement moreel veroordeeld en mis lukt is. Erkenning. Op de vergadering van moderne theolo- logen, welke te Amsterdam bijeenkwam, besloot een der sprekers, prof. II. Lake van Leiden, zijn voordracht met eenige vragen, van welke de laatste luidde als volgt „Waaruit is jisyehologisch de huiten- gewone kracht van mysterie-godsdiensten in het algemeen en van het katholieke christendom in het bijzonder te verkla ren?" De heer Lake rekent deze vraag tot die, welke in de toekomst van wezenlijk belang zullen blijken to zijn." Als getuigenis van een modernen theo loog mag deze verklaring wel even wor den gereleveerd. En evenzoo, dat de spreker zich ge dwongen ziet de „buitengewone kracht" van het katholiek Christendom te erken nen. Waaruit die kracht te verklaren valt is voor niemand een geheim, die zien kan en gelooven wil. Men heeft slechts het hoofd te bui gen voor de waarheid Maar de moderne theologie meent, dat de menschheid staat voor een duister raadsel en zoekt de oplossing in een „psy chologisch onderzoek" naar haar trant. (Centrum.) BELGIË. Een wetsontwerp-Verhaegen, dat op het bureel der Kamer is neergelegd, laat aan de regeering toe, aan de Staatsuniver siteiten van Gent en van Luik oen of meer Vlaamsche leergangen in te rich ten, volgens zij noodig oordeelt. Alles, wat de inrichting betreft, is te regelen bij koninklijk besluit, wanneer de uitvoe ring van Vlaamsche leergangen door de regeering noodig geoordeeld zou worden. Het Handelsblad van Antwerpen, d'.e dit bericht geeft, spreekt zijn verontwaardi ging uit over dit ontwerp, wijl dit lijnrecht iiidruischt togen de pogingen welke wor den aangewend om een e'gen Vlaamsche .universiteit te krijgen. De gemeenteraad van Charle roi. De gemeenteraad van Charleroi heeft vergaderd om over het heengaan van den burgemeester te beraadslagen en zijn hou ding vast te stellen. In tegenstelling met de geruchten be sloten de liberale en socialistische le den het voorbeeld van den burgemeester niet te volgen. Er werd alleen een motie aangenomen, waarin de leden don burge meester gelukwenschen met zijn kracht dadig optreden. Het ontslag van den burgemeester staat in verband met de weigering van minister Hubert om de tentoonstelling te komen openen. FRUHK IJ li. W r a a k n e m i n g. Woensdagnacht zijn twee kerels te Valence, de woning van den heer Roux, den procureur dor re publiek, die iu het proces tegen de ban dieten van de Dröme als vertegenwoor diger van 't O. M. optrad, binnengedron gen. Zij wilden den magistraat wurgen, maar door het geroep van het slacht offer kwamen agenten toegesneld, die de schurken op de vlucht dreven. Onder- tusschen hadden de inbrekers den heer Roux al zoodanig toegetakeld, dat zijn toestand reden tot ernstige ongerustheid geeft. Men gelooft, dat wraak de drijfveer is van deze schandelijke daad. Een b i s s c h op s w ij1 ding. Woens dagmorgen heeft in de kathedraal van Mans de plechtige bisschopswijding plaats gehad van jngr. de Durforl de Livrac, die voor eenigen tijd benoemd werd tol bisschop van Langres. Meer dan 10.000 personen woonden de plechtigheid hij. Een pastoor veroordeeld. Uit Dijon wordt gemeld, dat de vrederechter te Schongey abbé Perault, tot 4 francs boete en de kosten van het proces ver oordeeld heeft, wegens overtreding van do wet van 9 December 1905. De gees telijke had die wet overtreden door te wagen gedurende de schooluren den kin deren catechismusles te geven ENGELAND. Do vredesbeweging. De ko ning, den lordmayor dankende voor de medegedeelde moties, in de Guildhall op 28 April aangenomen, zeide, dat hij dank baar was deze uitingen le ontvangen van de eenstemmige opinie een-er ver gadering, waar zoo verschillende denk beelden in ons godsdienstig, politiek en sociaal leven waren vertegenwoordigd, omtrent een kwestie van zulk een bui tengewoon ver-reikend belang. De Pauselijke vertegenwoor dig e r b ij d e k r o n i n g. Zooals men weet, zal de Paus een specialen verte genwoordiger zenden tot bijwoning van de kroningspleclrtigheden van koning George. Naar de „Daily Mail" nu mede deelt zal die vertegenwoordiger of mgr. Tacci, de nuncius le Brussel of mgr. Gra nite di Belmonte, de vroegere gezant te Weenen wezen. Tusschen die twee pre laten zal de Paus volgens hel Engelsche blad, kiezen. De staking der zeelieden. Men weet, dat de Engelsche zeelieden in de laatste maanden herhaaldelijk met een staking gedreigd hebben, d.w.z. niet de Engelsche zeelieden in '1 algemeen, maar de „Seafariers Union". Zij heeft nu oen ultimatum aan de vereeniging van reeders gezonden, waarin niet minder dan 9 eisch-en gesteld worden. De „Shipping Fe deration" laat zich echter niet hang ma ken en houdt voet bij stuk, zij wil niet beraadslagen met een vereeniging, die niet de geheele, althans niet de meer derheid van de zeelieden vormt. De „Sea farers Union" telt n.l. 1000 leden, terwijl ongeveer 150.000 zeelieden op engelsche schepen varenzij mag dus geenszins de pretentie aannemen, alsof zij de En gelsche zeelieden vertegenwoordigt. Wijl lnin ledenaantal zoo bijzonder klein is, zal het dan ook wel niet tot een staking komen en mocht de vereeniging het toch wagen, dan zal ze zeker wei nig succes hebben. DUITSGHLAN U. Een slachtoffer van den cul tuurkamp. Eenige dagen geleden zou het stoffelijk overschot van Kardinaal Le- dochowski - een der meest sympathieke slachtoffers van den cuHuurkamp1, die, na door Bismarck in de gevangenis te zijn geworpen, door Leo XIII verheven werd tot Prefect der Congregatie tot voort planting des geloofs en een tiental ja ren geleden te Rome stierf, naar Posen vervoerd worden. Om aan de laatste wilsbeschikking van den overleden prelaat te voldoen, had den zijn familie en vrienden in zijiu va derland op het kerkhof te Posen een graf kelder doen gereed maken, waarin het stoffelijk overschot weldra zou worden bijgezet. De nationale partij in Pruisisch Polen wilde te dezer gelegenheid oen groote volksmanifostatie organiseeren. Toen al les gereed was trad echter de Pruisi sche regeering tusschenbeide en verbood zij de overbrenging van het stoffelijk ovei- schot van den beroemden Pöolschen Kar dinaal. Deze daad van pan-germanisme maakt natuurlijk de kloof tusschen Polen en Duitschers alweer breeder en dieper. RUSLAND. Sas on ow. Naar thans gemeld wordt, is de toestand van den Russischen mi nister van buitenlandsehe zaken Saso- now veel verbeterd. In de laatste week was de temperatuur normaal en de werk zaamheid van het hart goed. Dok de longen beginnen te genezen. Sasonow zal een lange vacantie nemen, teneinde geheel te herstellen, maar hij legt zijne portefeuille niet neer. MAROKKO. De Matin betoogt in een artikel, dat de opmarseh der Franseh-Marokkaansche troepen een bedarenden invloed h-c-efl op de stammen en dat vooral in het Zui den, waar een neiging tot oproer be stond, het bericht van de komst van een sterk leger grooten indruk heeft gemaakt en het gezag van den Sultan ten goede is gekomen en dat vandaar lmlji gezon den zal worden tegen de opstandelingen. In liet Oosten zou tengevolge van liet samentrekken van Fransche troepen een zelfde verschijnsel waar te nemen zijn. Er is alle reden om le hop en, verzekert

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 6