advertentie» 'richten. NIEUWS, Rechtszaken. Kunst en Wetenschappen. Onderwijs. enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Openbare Verkoopinjen. opgevat liier- regeering is te De Kling voor het uit Holland zjjn, wat voor g veel gemak ;6 trouwlustig, t twee paartjes imen waarvan jaren tellen. echtgenooten huwelijksleven j komen. dagen bjj een gestolen, spoor. kpril werd hier, le kantoren, in 19,82 en terug- a boeknummer tionaal festival, Zondag 14 en deelnemen 7 gische maziek- ifare maatschap gen. ire-maatschappg besloten deel te n, die op Zondag gegeven worden, thulling van het Lippens, die (i omstreken ge- n worden tegen- •ekening ontzag- locht. Dagelijks ten, die van de lere rijden en al machtig kunnen deze streken handelaars uit nik. België koopt ioen eieren in den en die meest uit irjje; doch in de r en meer eieren In 1905 bedroeg ,3 millioen stuks, gen tot 25,8 mill. iedroeg die reeds van den it tot deelneming everzekering van irs gaven zich op mannelijke en 7 tot de aansluiting ring van den Bond, zijn ontvangen. (ad van den land- pe weide zoodanig dat het dier moest Lpril tot en met 2 eeland zes gevallen en voor n.l. een ebris typhoidea te len van roodvonk een te Oud Vosse- |>e, en twee gevallen te Boschkapelle 'seval is heden op- (eveer 20 minuten n omtrek van het bevond zich o. a. oofdredacteur van 'eduizend school terrein aanwezig. |lijk, dat de Parse- llaag gaal, wegens ■den waarschijnlijk ran plan was, naar cht 3 der üranje- Irbeiders door een getroffen en naar it. elegram bij1 het de- iën binnengekomen Ned.-Ind'ië het vol- (rden te Malang 23 Van de pestlijders Ibben 4 en van de één persoon lon- botsing tusschen 2 personen gedood tiland Formosa zijn st aangetast. inde vacantie op zij'11 g heeft staan, ver- ntie in ons nummer ek te nemen in bet Franssen, om zijn verblijf en uitmun- billijke prijzen over- Verduistoring. Men meldt uit Arnhem. Omtrent de gepleegde verduistering van den 56 jarigen klerk bjj de Registratie alhier kunnen wjj nog het navolgende mededeelen. J. vierde Zaterdag zijn 40 jarig ambtsjubileum, waarvan hg 27 jaren te Arnhem op het kantoor werkzaam was. Belast zjjnde met het zegeldebiet, leverde hjj elke maand daarvan eene verantwoor ding in. Ditmaal met het oog op zjjn jubileum eenige dagen vroeger. Toen nu de ontvanger der registratie dezen staat naging viel het hem op dat er zoo weinig zegels in den loop der maand April ver kocht waren. Maandag daarop werd J. daarover bjj den ontvanger geroepen en viel eerstgenoemde nu onmiddellijk door de mand. Hij bekende gedurende 15 jaren zich reeds schuldig te hebben gemaakt aan verduistering door een gedeelte der op brengst van die zegels ten eigen bate aan te wenden. Hjj wist dit zoo lang geheim te houden, door steeds het aantal zegels waarvan hjj 't geld had opgestreken van den grooten voorraad aan te vullen. De daardoor ontstane ledige ruimte in de pakkeu vulde bij uu aan met oud papier, boeken enz. Op deze wijze heeft J. ongeveer f 4500 verduisterd. De instorting te Diemerbrug. Van het huizen complex, waarvanWoensdag- morgen een gedeelte instortte, is gister morgen omstreeks balftwee nog een deel ingestort, zoodat de verwoesting nog grooter werd. Ook nu zjjn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Zakkenrollers in een kerk. Zondagmorgen werd in de O. L.V. kerk te Maastricht tijdens de H. Mis vrouw E uit Keer de portemonnaie ontrold met f 3. Het komt herhaaldelijk voor dat in genoemde kerk zakkenrollers hun Blag weten te slaan. Een 3-tal agenten in burgerkleeding doen geregeld dienst in het kerkgebouw. (L. K Vermist. Sedert Zaterdagavond om streeks 7 uur wordt te Apeldoorn vermist de 46-jarige A. H., melkventer van beroep, klein van gestalte, blozende gelaatskleur eu rossige bakkebaarden, die met mede neming van een som van f'60, toebehoorende aan de A. C. T. v. M., den melkwagen, dien hjj met een jongen bestuurde, aau den Soerenschen weg verliet en sinds dien spoorloos verdwenen is. (Zutf. Ot.) (Zie verder Tweede Blad). POLITIE. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau alhier zijn inlich tingen te bekomen omtrent de volgende voorwerpen 1 zilveren hoedenspeld, 1 rozenkrans, 1 gouden ring, 2 zwarte dames parapluies, 1 zilveren broche, 4 dweilen, 1 nikkelen horlogeketting, 1 collier met gouden slotje 1 kinderprentenboek. Goes, 5 Mei 1911. De Commissaris van Politie, WIERTS VAN COEHOORN. Levensgevaarlijke Verwonding. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden (Vrijdag) terecht de 26-jarige vrouw M. v. d. \V„ die beklaagd wordt, dat zij in den nacht van 10 op 11 Maart j. 1. te Middelburg den ma rinematroos Laurens Davidse met een scherp voorwerp een steek in den rug heeft toegebracht, waardoor eene snel toe nemende groote verbloeding en samen- drukkerij en verdringing van het hart en de linkerlong is ontstaan en Davidse le vensgevaarlijk verwond geworden. De behandeling dezer zaak werd door een buitengewoon talrijk publiek bijge woond. Getuige Davidse erkende in den be- wusten nacht onder den invloed van sterken drank aangebeld te hebben ten huize van beklaagde. Hij werd niet open gedaan, maar men gooide hem met vocht en hij trapte toen de deur in. Beklaagde kwam met haar familie naar buiten en men kreeg woordenwisseling over het betalen van schadevergoeding. Hij raakte handgemeen met een der broers van be klaagde en kreeg toen een steek, die de vrouw hem toebracht. In het totaal heeft hij drie weken te bed gelegen en nu kan hij nog niet buk ken zonder pijn. Beklaagde erkende de wond te hebben toegebracht met een ijzer tangetje. In de instructie echter heette het een brei- priem. Zij deed het alleen om haar broer te helpen. De tweede getuige, de matroos Daane, was met Davidse uit, en verklaarde in gelijken geest als deze. Het toebrengen van de verwonding heeft hij echter niet gezien, dit hoorde hij van Davidse. De laatste getuige, de deskundige Dr. I). Schouten, verklaarde, dat de wönde levensgevaarlijk was en Davidse eenigen tijd in levensgevaar heeft verkeerd, en de wond moet toegebracht zijn met een mes of een dolk. Een breinaald of een tangetje acht getuige niet mogelijk. Op een vraag van den verdediger of Davidse zichzelf de wond kan hebben toegebracht, zegt dr. Schouten dit niet aannemelijk te achten. De substituut-officier van justitie zeide, dat het voorwerp waarmede de wond is toegebracht er niet opi aan komt, en eischte wegens zware mishandeling 1 jaar en 6 maanden met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr. J. H. Stieger, pro testeerde er tegen, dat beklaagde in het openbaar als van minder gunstige, repu tatie wox-dt voorgesteld. 'Pleiter wijst er op, dat Davidse zelf do aanleiding was, vooral omdat hij on- omwonden zeide voor beklaagde te ko men en riep clementie der rechtbank in. Bij beschikking van de rechtbank te Middelburg is verwezen naar de open bare terechtzitting met bevel tot gevan genhouding van de beklaagde in de zaak tegen B. M. H., 28 jaar, zonder beroep, huisvrouw van D., wonende te Vlissin- gen, thans gedetineerd te Middelburg, be- klaagd van diefstal van een bankbiljet van f 100. De rechtbank te Middelburg veroordeel de heden de 49-jarige A. J. P., werkman, geboren te Middelburg, thans zonder be kende woon- of verblijfplaats, overeen komstig den eisch van het O. M. tot eene hechtenis van twee dagen en op zending naar eene rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar. Behandeld werd vervolgens de uitge stelde zaak tegen S. en v. d. P., beklaagd van vernieling te 's Heerenhoek op het erf van Rentmeester. Deze zaak werd destijds uitgesteld we gens het plegen van meineed door een der getuigen. De eisch luidde thans tegen ieder der beklaagden één maand gevangenisstraf. Tegen den 19-jarigen werkman E. v. d. P., uit Koewacht, werd wegens po ging tot doodslag door middel van een revolverschot drie jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens mishandeling: J. F. de M., 23 jaar, slagersknecht en C. de M., 18 jaar, werk man, beiden te Zuiddorpe, ieder f 10 boete sub. 10 dagen hechtenis; C. J. van S., 18 jaar, dekknecht te Ierseke, 2 maan den gevangenisstraf; A. F. de K., 15 jaar, loodgietersknecht te Middelburg, tot f3.50 boete, subs. 1 week tuchtschool; C. J. de R., 33 jaar, werkman te Vlissingen, f5 boete, subs. 5 dagen hechtenis; H. W-, 42 jaar, herbergier te Terneuzen, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar: F. de J., 30 jaar, werkman, A. D., 33 jaar, werkman te Axel, ieder f10 boete, subs. 10 dagen hechtenis; niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar: F. de J., 30 j., werkman, A. D-, 33 j., werkman te Axel, ieder f 10 b.s. 10 d. h. oplichting.1. E. C W. J., 25 j., zon der beroep te Middelburg gedetineerd, tot 2 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest; diefstalM. v. d. D„ 13 j., zonder beroep te Souburg, 6 maanden tucht school overtreding der jachtwet: C. de K., 43 j-, koopman te Koudekerke, met beves tiging van het vonnis waarvan hij in hoo- ger beroep is gekomen, tot 14 dagen hechtenis diefstal voorbereid door geweld: J. J., 24 j., smid, K. L., 23 j., fabrieksarbeider, beiden te Middelburg en aldaar gedeti neerd, ieder tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek voorarrest. bedreiging met misdrijf tegen het le ven gericht: L. de R., 26 jaar, machi nist, gedetineerd, 3 maanden gevangenis straf, met aftrek voorarrest. S. Thomas Aquinas. I)e R. K. Studentenvereeniging „Sanctus Thomas Aquinas" vierde dezer dagen te Amsterdam met ongeveer 150 leden haar derde lustrum. Dit feest kerkelijk inge zet, duurde een paar dagen en bestond uit een receptie in het American Hotel, een feestvergadering in het Gebouw van den Werkenden stand, een interacademi ale vergadering in de aula van het uni versiteitsgebouw en een feestmaal in de Koningszaal van "Artis. Vele Katholieken uit de wetenschappelijke wereld, onze buitengewone en gewone hooglceraren aan de universiteiten, hooge geestelijken, bene vens vele niet-Katholieken, waaronder af gevaardigden van studentencorpsen der verschillende rijksuniversiteiten en van de vrije Universiteit, woonden de feesten bij. Mgr. Van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht, had een hartelijk schrijven gezonden. De feestrede werd uitgespro ken door prof. J. de Langen Wendels, hoogleeraar aan de universiteit van Frei- burg (Zw.), terwijl in de aula Tt woord werd gevoerd door de heeren Dr. Moller, Mr. Aalberse en pater F. Hendrichs S. J. Aan het feestmaal bracht prof. pater Do Groot O. P. een keuirigen feestdronk uit op Paus en Koningin. Door een groep dames werd aan de jubileerende vereeniging het portret aan geboden van den H. Patroon, Sint Tho mas van Aquine, vervaardigd door den kunstschilder A. Verschure. Een eigenaardig Proefschrift Te Utrecht promoveerde Woensdag „cum laude" de heer L. H. Romunde, arts te Kampen op proefschrift, getiteld: „De voeding der Trappisten" en waarin de vegetarische Voedingswijze der Trap pisten aan de hand van eigen, kritiseh- analytisch onderzoek wordt besproken. „De Tijd", dit proefschrift bespreken de zegt Het voornaamste kenmerk der trappistenvoeding is wel, dat deze nooit vleesch of visch bevat en dat bij de bereiding van botersaus alleen van dierlijk vet gebruik wordt ge maakt. Het eenige dierlijk voedsel is overigens melk, die gedeeltelijk als zoodanig, gedeeltelijk in den vorm van zuivelproducten gebruikt wordt. Hoe gestreng hun (liëet is, vooral in de vasten, moet men maar eens in liet hier besproken proef schrift nalezen. Desondanks wordt deze leefwijze door de wetenschap als voorbeeldig geprezen, wordt zij zelfs als een model voorgehouden aan degenen, die geroepen zijn om door een be tere hygiëne, met name 'door een deugdelijk en goedkoop voedingssy steem, den welstand des volks te bevorderen. En het is wel merk waardig, dat in een tijd van ze nuwziekten door te uitbundig le vensgenot en van steeds toenemen de verfijning in weelde en comfort, de wetenschap in onze katholieke kloosters de kunst gaat zoeken en ook vindt, om een gezonde ziel in een gezond lichaam te bewaren. Zou dit voor hen, die er aan twijfelen mochten, geen reden kunnen zijn om ook eens te onderzoeken, of de godsdienstige waarheid, waarop een zoo gezonde ascetische levenslust gefundeerd is, niet evenveel recht op waardeering bezit? Middelburg Acte-examens L. 0. 4 Mei. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren J. .IJ. Bierens, en J. E. Blok, Tholen, W. van Liere, Kloe- tinge, A. de Jonge, 'sHeer Abtskerke, C. v. d. Houten en C. M. Roozemond, Zie- rikzee. Afgewezen 2. 5 Mei. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren "P. J. Bom, Ierseke, H. van Loon, Tholen, H. J. Tolhoek, 'sH. Arendskerke, A. C. Meijll, Oud-Vosse- meer, J. Waverijn, Kruiningen en A. P. Bil, St. Maartensdijk. Afgewezen 2. Vlissingen. Tot onderwijzer aan school C met verplichte acten Fransch en Engelsch is benoemd de heer A. T. Uffelie te Nijmegen. Zierikzee Het bestuur der Vereeniging Gooische H. B. S. met 5-jarigen cursus te Bussum heeft benoemd tot leeraar in de Geschiedenis en Aardrijkskunde de heer F. K. A. Rombach te Zierikzee. Zuidzande. Naar we vernemen zal de gediplomeerde leerling van de ambachts school te Oostburg, I. van Cruyningen, trachten te komen op de Middelbare Technische school te Utrecht em zjjne studiën te voltooien. Boschkapelle. Mej. S. v. Eerdenburg, in 't bezit der acte voor nuttige handwerken, is benoemd tot onderwijzeres in dit vak aan de school te Someren, provincie Noord-Brabant. Oostburg. Van de R. N. L. alhier deden 6 mannelijke kweekelingcn examen voor de acte van onderwijzer. Drie er van slaagden ,n.l. dhrn. J. Ros te Aarden- burg, P. Steenhart en E. v. d. Werff, beiden te Oostburg. Clinge. Maandag 1 Mei zijn op de open bare lagere school alhier 34 nieuwe leer lingen aangenomen, tegen 63 het vorige jaar. Ossenisse. Onze dorpsgenoot Lodewij'k Kint, leerling der Bisschoppelijke kweek school voor onderwijzers te Beverwijk, slaagde Woensdag bij de gehouden exa mens te Haarlem voor de acte lager onderwijs. „Neutraliteit" bij Examens Dr. H. W. E. Moller te Amsterdam schrijft in „Het Katholieke Schoolblad" Op het oogenblik zetelen in ons land eenige commissies, om uit 'n menigte meisjes en jonge mannen te ..kiezen ien te keuren, wie er waardig zijn onze va- derlandsche jeugd te onderrichten in de eerste beginselen van kennis en van wijs heid. Zoo'n Commissie zetelt ook op de De Ruyterkade te Amsterdam. Allemaal 'heel gewoon, dat komt ieder jaar weer terug. Maar bij die commissie te Amsterdam gebeurt toch iets nu al twee jaren, mis schien al langer, dat, hoop ik, niet zoo gewoon is, Daar zit en onderzoekt in geschiedenis 'n zekere meneer Fick. Deze geschiedkennisonderzoeker houdt er zeer fraaie manieren op na. Zooals men weet, is het examen van de meisjes-candidaten niet openbaar. De wetgever was bevreesd, dat het zwakke geslacht te gauw van z'n stukken zou raken door zenuwachtig heid, wanneer nog andere toehoorders dan de onderzoekers hun luistergrage ooren voor de antwoorden zouden openzetten. De geschiedenisexaminator voornoemd schijnt de bedoeling van den wetgever niet erg best te snappen en meent be paald, dat hem door die wetsbepaling de mooie gelegenheid geboden wordt, om den katholieken meisjes allerlei liefelijk heden naar het hoofd te gooien. Dat hij ze 'n beetje zenuwachtig maakt door bit sigheden, ligt misschien aan z'n eigen aardig examineerkarakter. Zoo b.v.een del vrouwelijke candidaten sprak over „de invallen der Noormannen", onmiddellijk onderbrak de onderzoeker met den uit val „Spreekt asjeblieft beter Hollandsch invallen van de Noormannen." 'nFijn proever in taal, die meneer Fick 1 Nog zoo'n staaltje. Meneer vraagt: „Wie is er vandaag jarigI" Antwoord: „Prins Hendrik." Vraag: „Wie is dat?" Ant woord: „De echtgenoot van de Koningin." De onderzoeker: „Echtgenoot? Ben je ge trouwd?" „Neen, meneer". „Maar als je getrouw was, wat zou je dan zeggen van je man? toch niet m'n echtgenoot, maar m'n man, he? Zeg dan ook: de man van de Koningin." Is dat nu niet liet hoogst bereikbare in geschiedenisonderzoeksels Neen ze- zer niet, die meneer kan het nog fijner. Luister maar. Examinator onderzoekt naarstig naar de kennis van de candidate in zake strandvonderij. Vraag: „Voor wie waren toen de gevonden strandgoederen?" Antwoord: „Voor de geestelijkheid." Me neer vraagt dan: „En weet je ook, wat voor 'n gebed de Roomsche pastoors toen baden in de kerk? Niet? Dan zal ik je dat 'ns vertellen. Onthoud het goed: „O God wij' bidden U, dat er vele schip breuken mogen gebeuren, dan kunnen we nog 'ns lekker gappen." Zoo trakteert die fijnvoelende opvoeder der jeugd en keurder van toekomstige opvoeders katholieke meisjes (denk er om, daar staan geen toehoorders bij1). Dit ge- beurde in de allerlaatste dagen. Verleden jaar deed die meneer ook zoo. 'n Enkel staaltje. De candidate, ('n katho liek meisje!) sprak over het vergeven van de Duitsche keizerskroon in de mid deleeuwen door den Paus. Onmiddellijk 'n knorrig-woeste onderbreking van de.n examinator: „De Paus, ja, die vent...."' Toen bond-ie in, zeker beducht nu al te ver te gaan. Ik vraag: „Moeten wij katholieken op zoo vuilaardige manier beleedigd worden En hoort zoo iemand als meneer Fick in 'n examencommissie? Ja, hoort zoo iemand bij het onderwijs?" Goes. Op 4 Mei werd op 'tSlot Oostende, door de deurwaardes Hollmann en Verhoek, voor de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, ver pacht in 25 perceelen het gras en nagras, groeiende op de bermen der lijn Roozen- daalVlissingen. Alle perceelen werden gegund. Het laagste bracht f2.50 en het hoogste f 145 op. De geheel© opbrengst bedroeg f 734.75 In 1910 bedroeg dit f654.25. 's Heerenhoek Heden werd door den notaris van Campen, voor dhr. P. Knuijt en de erven Mej. C. v. d. Dries, in de herberg van B. de Jonge, publiek ver- kocht een huis en erf met tuin en bouw land te Nieuwdorp, gem. 's II. Arends kerke. Kooper van het huis enz. werd dhr. A. de Winter te 's Heerenhoek voor f 407 en van het bouwland dhr. G. van Dijke te 's H. Arendskerke, voor f 485. Goes. Huw aang. 4, Iman Maartense, 21 j. jm. en Cornelia Gevers, 20 j. jd. 5, Jan Mulder, 62 j., weduwnaar van Louisa Cornelia Goossen en Digna Helena Mejjler, 39 j., wed. Willem Theodorus Bellaard Lormier. Gehuwd 4, Adriaan de Bruyne, 23 j. jm. en Maria Steketee, 24 j jd. -- Marinas Schrjjver, 23 j. jm. te Hillegom en Eliza- beth Maria Schuerveld 21 j. jd. te Goes. Van 4 en 5 Mei. Middelburg. Ondertrouwd: W. A. de Rijcke, jm. 33 j. en P. van Wijngen, jd. 38 j.; A Bliek, jm. 21 j. en E. M. Hoek, jd. 18 j.; M. van Hemert, jm. 26 j. en E. v. d. Broeke, jd. 27 j.; P. C. Lagas, jm. 28 j. en N. L. Steenland, jd. 25 j. Getrouwd: A. Cochius, jm. 28 j. en G. A. K. v. Otten Jd. 33 j. Bevallen: C. S. Meijers, geb. Goed- bloed, z. Overleden: J. Hoogesteger, z. 7 j.L. H. Huybrechtse, ongeh. d. 59 j.; J. v. Dijke, man van M. Clement, 31 j. Over de maand April. 's Heer Arendskerke. Gehuwd: 27, Pieter Willibrordus Menheere, 29 j. jm en Apolonia Schrieks, 21 j. jd.; Laurus Raas, 38 j. jm. en Maria Theresia Bal, 26 j. jd 28, Cornelis de Winter, 27 j. jm. en Pieternella van 't Westeinde, 25 j. jd Geboren: 2, Jannetje, d. v Willem Wis- kerke en Cathalina Goedegebure; 3, Jo hanna Pieternella, d. v. Jan Maat en Mag- dalena Jacobusse; 5, Geertruida Maria, d. v. Pieter Meulblok en Wilhelmina Lo- kerse; 7, Maarten Willem, z. v. Johannes Jacobus Joziasse en Magdalena de Jonge; 10, Abraham Janis, z. v. Pieter Dobbelaar en Janna Koeman; 14, Cornelis, z. v. Jan Poortvliet en Leuntje Murre; 15, Jozina, d. v. Jacobus de Kok en Jannetje de Kok; 18, Cornelis, z. v. Pieter Pieters en Apo lonia Westdijk22, Cornelia Jannetje, d. v. Pieter Korstanje en Jacomina Adriana van 't VeerAnthonie Cornelis Mari- nus ,z. v. Marinus Cornelis Deurloo en Neeltje Beaufort; 23, Jan, z. v. Cornelis Murre en Catharina van den Dorpel; Elisabeth, d. v. Cornelis de Koeijer en Elisabeth Moerdijk; 26, Maria, d. v. Hu- brecht van Antwerpen en Maria Wiskerke. Overleden4, Maria, 9 mod., d. v. Jo hannes Stefanus Grimminck en Adriana Huige; 5, Hendrik Marinus Lisseveld, 69 jaar, man van Jacoba Pieternella de Looff 26, Alexandrina Adriana, 14 j., d. v. Jaco bus Sandee en Adriana Sandee. 's Heerenhoek. Gehuwd: 26, Cornelis van Gessele, 32 j. en Jacomina Geus, 27 j. Geboren: 19, Cornelis, z. v. Jan Ver donk en Magdalena van den Dries; 25, Cornelis, z. v. Jacobus Petrus van 't West- ende en Anloinetta Maria de Koning. Overleden: 21 ,Adrianus van den Bulck, 61 j., gehuwd met Louisa Vervaet; 27, Pieter van Stee, 64 j., gehuwd met Jo hanna Allemekinders. Cureghem Andeilecht, bij Brussel, 3 Mei. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 1976 runderen, waarvan 563 ossbd, 363 -tieren, 1050 koeien en vaarzen Meu betaalde per kg. voor: ossen fr. 0 90 a 1.10; stieren fr. 0.80 a 1.koeien en vaarzen fr. 0.68 a 0.88. Middelburg, 4 Mei 1911. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering, handel onbeduidend prijzen onveranderd. De prijzen waren als volgt: Nieuwe tarwe f 8.50 af 8 75 per mud. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.475 i f 0.57E, voor particulieren f0.575 per 1 's kilo. Eieren f 3 30, voor particulieren f 3.70 per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter van de 1 andbouwvereenig i n g Boter f 0.475 a t 0 57E, voor particulieren f 0.576 per \>2 kilo. Eieren f 3 30, voor particulieren f 3 70 per 100 stuks. Zierikzee, 4 Mei 1911 Boter 10.50 k f0.60 per 1j2 KG. Eieren f 0.75 k f 0 85 kleine eieren f 0. eendeieren f 0. - per 25 stuks. Aanvoer boter 191 K.G. Aanvoer eieren 3160 stuks. Amsterdam, 5 M-i 1911. Aardappelen. Zeenwsche blauwe f 3 75 a f5.—. Zeeuwsche bonte f3.80 a f 5. IC. Eigenheimers f 5 a f 5 30 Mei. 8 Zuidzande, 9 paarden, 26 st. hoornvee, landb.ger. enz., Jame*. 8 Wolphaartsdijk, vrachtryd.insp Hollrn. Verh. 9 Zuidzande, boereninspan, HaTrmacber. 10 Hontenisse, 24 stuks paarden, 50 stuks hoornvee, 8 wagens, landbouwger. enz., Dumoleijn. 10 IJzendijke, boereninspan, Hendrikse. 11 Retranehement, boereninspan, James. 12 Schoondijke, boereninspan, Hammacher. 13 Hoofdplaat, Korenmolen, Zijlstra. 15 Biervliet, boereninspan, Hendrikse. 15 Nieuwdorp (Z. Kr.), afbraak eikenh. schip, Hollm Verh. 16 Koewacht, boereninspan, Drogmans. 17 Heinkenszand, timmermans- en metse laarsgereedschap en houtwaren, v. Cleef. 17 Biervliet, boereninspan, ZSjlstra. 17 Heinkenszand, woonhuis, schuur, erf e» tuin, meubel, goederen, gereedsch. enz., v. Cleet. 19 Colijnsplaat, hofstede „Vredenhof 73,8190 H.A., Pilaar. Baarland, hofstede 3.24.18 HA.,Pilaar. Juni. 1 Kortgene, 2 woonh. en erven, Noordjjke. 2 Kamperland, 16.46.60 H.A. bouwland en dijk, Noordijke. Baarland, boereninspan, Pilaar. Ondertrouwd: J. MULDER Kzs. en D H. MEIJLER. Goes, 4 Mei 1911. 3 Op Donderdag 11 Mei a s. hopen 3 Q onze geliefde ouders 3 WILLEM JACOBszn BOONMAN 3 1 en I MARTINA PIETERSE DE JONGE 0 hunne Veertigjarige Echtvereeniging 3 £j te herdenken. j Hunne dankbare Kinderen, 11 Behuwd- en Kleinkinderen. g Kwadendamme, Mei 1911. 0 Ka issto loc d 5a Easajca Jsty Voor de talrijke bewijzen van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overigden van onze lieve ANNIE, betuigen wjj onzen bartelgken dank. W. TEMPERMAN. A. M. TEMPERMAN— Ramomdt. W. TEMPERMAN Jr. Goes, 4 Mei 1911.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3