GEMENGD NIEUWS Laatste Berichten. Middelburg Woensdagmiddag is in druk verschenen het door B en W aan de leden van den gemeenteraad toegezegde rapport van den heer N J Singels te 's Graven hage. betreflende de oprichting van een gemeentelijke electriciteitsfabriek alhier. Het is een zeer uitvoerig stuk, waarin de heer Singels tot de volgende conclusiën komt le. voor de gemeente Middelburg is een goede en zuinigwerkende draaistroomcentrale met een zeer zwaar geprojecteerd onder grondsch kabelnet te maken voor ongeveer 1 190.000. in welk bedrag inderdaad ruime voorziening getroffen is voor bedrijfskapitaal onvoorzien, kosten van oprichting, enz. 2e Wanneer men na 3 of 4 jaren mag re tenen op een omzet van 11.000 eenheden per 1000 inwoners, welk cijfer in verge lij king met statistische gegevens van andere centrales ook in kleinere plaatsen van ons vaderland niet hoog mag genoemd worden, kan de centrale bij een matig tarief zoowel voor licht als voor kracht zich zelf goed bedruipen en mag zelfs nog een zeker winstbedrag verwacht worden. Se. Wanneer de stroomleveriug, hetzij door meerdere industrieele aansluitingen of door stroomlevering aan andere gemeenten het aangenomen bedrag in de toekomst gaat overschrijden, nrag met zekerheid verwacht worden, dat het winstsaldo daar mee niet alleen gelijken tred houdt, maar uit den aard der zaak in sterkere mate naar boven gaat. 4e. De aanbieding van de Tramweg maatschappij VlissingenMiddelburg is, wanneer een volbelasting van 225,000 een heden netto per jaar bereikt wordt, finan cieel ongeveer gelijkwaardig met de kosten van een eigen gemeentelijk electrisch bedrijf. Bij een kleineren jaaromzet, die uit den aard der zaak in de eerste jaren verwacht moet worden, is de Vlissingsche offerte voor de gemeente veel voordeeliger en daardoor het financieel risico belangrijk minder. De heer Singels meent daarom te moeten adviseeren te trachten met de VlissiDgsche directie een deugdelijk stroomleverings- contract aan te gaan. In een afzonderlijk memorandum geeft de heer Singels de hoofdpunten aan, die in een dergelijk contract zouden moeten worden opgenomen. Dit memorandum ligt voor de leden van den raad ter visie publiciteit ervan komt B. en W. voorloopig niet wenschelijk voor. (Z.) Men bericht ons van bevoegde zijde dat nóch de centrale antirev. kiesvereeni- giDg in het district Middelburg, nóch de plaatselijke kiesvereenigingen vergaderd zjjn geweest tot bespreking der vacuture in de Prov. Staten ontstaan door het be danken van Jhr. C. J. J. A. v. Tellingen en er dus geen sprake kan zijn van een ernstig candidaat van antir. zijde zooals het bericht in de Middelb. Courant van Donderdag meldt. Hieruit volgt dat dit bericht van allen grond ontbloot is. Aldus „De Zeeuw". Volgens de Vlissing sche Cour. zou van antirevolutionaire zijde als candidaat zjjn genoemd de heer J. A. Vertregt te Middelburg. De heeren dr. J. C. Bolle en H. P. den Bouwmeester, beiden alhier, door de Vrjjz. Democr. Kiesvereeniging geplaatst op de ljjst van voorloopige candidaten van het lidmaatschap der Provinciale StateD, hebben zich bereid verklaard een eventueele caBdidatuur te aanvaarden. (Z.) Alhier hebben zich voor het deelnemen aan schietoefeningen tut Verhooging van s Lands Weerkracht, 28 personen aange meld. Deze oefeningen zullen iederen Zaterdag om 2 uur nm. aanvangen te begiSDen op 6 Mei a s. en worden gehouden aan de Schietbaan Westdijk. Vlissingen Met het oog op de vermeer dering vaD het aantal ledeo van den raad vaD 17 op 19 en de noodzakelijkheid van een hetere verdeeliDg der Kiesdistricten, stellen Burg. en Weth. voor te doen bestaan het eerste district uit het deel der ge meente, westelijk van eene lijn getrokken van de Westerhaven door het Bellamypark, de Spuistra t, Co sje Buskenatraat, Schel- destraat, SiBgel, Watergang naar de grens der gemeente; het tweede district uit het deel der Gemeente ousteljjk van bovengenoemde lijn tot eene lijn getrokken van de Wester- haven, door de Engelsche Kaai, Zeilmarkt, Walstraat, Vrijgang, Waalscbe Kerkstraat, Peperdijk, Tonnenbrug, Van Dishoeckstraat, Singel, Koopmansvoetpad, Kanaal door Walcheren naar de grens der Gemeenteen het derde district uit het deel der Gemeente, oostelijk van laatstgenoemde lijn. In bet eerste district, met de meest talrjjke bevolking, wordt voorgesteld 7 leden, en in de beide anderen elk 6 te doen kiezendan zouden in het eerste district dit jaar 3, in 1913 en in 1915 elk twee moeten aftreden, en in de beide andere districten in die jaren 2 leden. De bevolking in de verschillende dis tricten zal bedragen resp. 7604, 6397 en 7362 en het aantal kiezers 989, 833 en 958. De opbrengst van den verkoop van de weldadigheidsbloem heeft hier opge bracht f741.886. Bij de Woensdag gehouden stemming in district I voor een lid van den ge meenteraad (vacature-Jacobse) is gekozen dr. A. Staverman (lib.) met 390 stemmen. Op den heer A. Huson (a. r.) waren 357 stemmen uitgebracht. Dezen zomer is de gekozene weer aan de beurt van aftreding. Donderdagmorgen 11 uur had de begra fenis plaats van den Maandagmiddag j.l. zoo treurig om het leven gekomen Engelsch- man K. In de ontvangkamer op het graf stond de kist bedekt met de Engelsche vlag en waarop vier groote kransen lagen, waarbij een van de familie, een van de collega's en ook een van de firma Topping Spündler Ds. Voorhoeve ging voor in het gebed, en hield een treffende lijkrede, waarna het lijk aan den schoot der aarde werd toevertrouwd. Diep onder den indruk verlieten de aanwezigen den doodenakker, Hosanna. Door de christelijke zangvereeniging „Hosanna" werdWoensdag- avond, onder leiding van haren directeur, den heer H. van der Graaf, in het Con certgebouw aan de Emmastraat een zang uitvoering gegeven, welke goed geslaagd mag heeten. Onder directie van den heer Van der Graaf wordt blijkbaar goed gestudeerd in de keuze van de nummers gaat hij niet boven het bereik van de krachten van zjjn koor, zoodat genoemde heer zeker het vertrouwen geniet van zjjn zangerschaar. Door den flinken steun van bet harmonium, bespeeld door den heer S. Landsman, die de verschillende nummers op verdienstelijke wjjze begeleidde, kon alles goed tot zijn recht komen De bekende gids van den zomerdienst der maatschappij „Zeeland" in het Neder- landsch, Duitsch en Engelsch is weder verschenen en op aanvraag bij de directie zijn daarvan exemplaren te verkrijgen. (VI. Ct.) In de Badhuisstraat is een gasboog- lamp gehangen, juist tegenover het weeshuis. Woensdagavond heeft deze lamp gebrand en voldeed daarbij zeer goed. Een groot gedeolte van de straat wordt door deze lamp helder verlicht. (VI. Ct.) Gemeenteraad van Vlissingen. In de heden gehouden raadszitting werd mededeeling gedaan van de volgende inge komen stukken: Een afschrift van het koninklijk besluit van 22 April jl. waarbij aan de gemeente Vlissingen een voorschot uit 's Rijks kas verleend wordt van ten hoogste f 421.000, teneinde de gemeente in staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te verleenen aan de Vereeniging tot verbetering der volkshuisvesting, ten behoeve van den aankoop van grond van en den bouw daarop van 180 arbeiderswoningen. Bericht van mej M. A. C van de Vol- kere, dat z(j hare benoeming tot onder wijzeres aanneemt. Bericht van goedkeuring van verschil lende raadsbesluiten door Ged. Staten. Bij het besluit van 5 April tot wijziging der gemeentebegrooting 1911, wjjzen Ged. Staten er op, dat het hunne aandacht ge trokken heeft, dat de onkosten van den aankoop van grond ongewoon laag zjjn. Proces-ver baal der kas-opneming ten kantore van den gemeente-ontvaDger op 20 April 1911. In kas werd bevonden f60.640.09, hetgeen overeenkwam met de boeken. Overgelegd werden de volgende stukken: De rekening over 1910 en de begrooting van 1912 der Kamer van Koophandel en Fabrieken, welke beide reeds bij de behan deling van die Kamer zjjn gepubliceerd. De rekening over 1910 der gezondheids commissie, aanwijzend in ontvang f 1874.59 en in uitgaaf f 1199.036 en de begrooting van 1912 van die commissie, aanwjjzend in ontvang en uitgaaf f 1220. Het jaarverslag van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs en dat omtrent het oud archief over 1910, zullen opgenomen worden in het gemeente verslag. Een schrjjven van de Kamer van Arbeid van de metaalbewerking alhier, waarin de raad wordt medegedeeld, dat in de laatst gehouden vergadering van de Kamerdein Febiuari jl. gehouden aanbesteding van een nieuwen wagen ten behoeve van den reinigingsdienst alhier, ten bate der ge meente Vlissingen, door een der leden ter sprake werd gebracht, dat de Kamer één- parig bekende, dat deze wagen niet aan een ingezetene van Vlissingen, maar aan een wagenmaker uit Souburg werd gegund, dat beweerd werd, dat de oorzaak hieraan moet worden gezocht, dat men te Souburg voor f 30 minder had ingeschreven, welk prijsverschil door de Kamer eenstemmig te gering werd geacht om de gedragslijn te volgen, die in deze werd aangenomen dat waar men alhier aan een minimumloon is gehouden tn in Souburg de loonstandaard veel lager staat, de verdiensten alhier zeker niet lager berekend waren daD in Souburg, dat met het oog op de slapte aie thans bjj de burgersmeden heerscht, dit werk zeker zeer welkom zou geweest zjjn, dat de Kamer meende, dat dus doende, het zeer ontmoedigend moet werken op de patroons alhier, die toch ook ten volle van hunne taak berekend mogen worden geacht, als zjj in hunne nabijheid eene werkkracht moeten zien die bjj mogeljjk nog hooger verdiensten van ietwat minder prijs aan nemer kan worden, omdat zij toevallig over goedkoopere werkkrachten kan be schikken, dat het de Kamer bevreemdde, dat een adres van eenige burgersmeden, betreffende deze kwestie aan den raad gericht, geen enkel woord van protest uitlokte, maar eenvoudig voor kennisgeving werd aange nomen, waarom eenparig door de Kamer besloten werd deze meening onder de aandacht te brengen, hopende, dat het aan leiding moge geven, dat de onbillijkheid hiervan door den raad worde ingezieD en de nuttige stappen worden gedaan, dat in het vervolg bjj eene aanbesteding bjj een zoo gering prijsverschil het werk binnen de grenzen der gemeente bljjven, wat zeer zeker in het belang zal zjjn, zoowel voor werkgever als werknemer. Van het bestuur der Vereeniging van Nederlandsche Loodwitfabrikanten, een brochure over geschiedenis, bereiding en eigenschappen van het loodwit. Het reeds gepubliceerde adres van de afdeeling Vlissingen der S. D. A. P., waarin verzocht wordt een billijker belastingrege ling te treffen. Tot leden en plaatsvervangende leden aan het stembureau voor 1911—1912, wor den benoemd Voor het eerste kiesdistrict de heeren: J. I- de Back, M. van der Beke Callen- fels, D. A, Dronkers, W. J. Frijliag, W. L. Huson en P. Landsman. Voor het tweede district de heeren mr. H. Bunschoten, G. Jany, J.LooisAz A. J. van Ockenburg Jr., A. van de Sande en C. N. J. de Vey Mestiagh. Voor het derde district de heeren: H C. Beyerman, M. J. Hemmekam, J. C. Paap, J. E, van der Slikke, mr. dr. F. S. Witteveen en J. F. op den Zieke. Zierikzee. Verspreid door het Perscomité in April 855 stuks lectuur. Blijkens een hier verspreide circulaire organiseert 't plaatselijk comité voor K. S. A. een oudersavond, waarop de heer Dr. Schiphorst „De Hygiëne en het kind" zal behandelen. Nisse. Tot telefonist alhier is benoemd de heer Johs. Slabbekoorn Jr. Heinkenszand. Donderdag j.l. brak brand uit in een keet toebeboorende aan en staande naast het woonhuis van C. Courtin Onder deze gemeente. Een paar metselaars, die in de nabijheid werkten, wisten met eenige emmers water de vlammen, aie het dak der keet raeds aantastten, te dooven. Het vlam vatten van een fornuis moet de aanleiding zijn geweest van dezen brand. De schade wordt door assurantie gedekt. Een twintigtal leden van de vereeni ging tot verbetering van het geitenras begaf zich] Donderdag j.l. per fiets naar Serooskerken, om er den modelstal van den heer J. Tak te bezoeken. Genoemde heer leidde de leden allervriendelijkst rond en dezen keerden, hoogst voldaan over hetgeen zij gezien hadden, huiswaarts. Om het aangename met het nuttige te vereenigen werd tevens een fietstocht gemaakt door het achoone eiland Walcheren Krabbendijke. Toen hedenmorgen tegen 10 uur de knechts van Jaap de Kok uit het veld op de hofstede kwamen, misten zij hun medeknecht Macbiel de Kok. Na lang zoeken vonden zij dezen op den zolder, alwaar hij door ophanging een eind aan zijn leven had gemaakt. Hoedekenskerke. De voor de landbouw' vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier ge leverde 42500 K.G. chilisalpeter (Mei levering) bleek na onderzoek door het rijks-landbouwproefstation te Goes 15.6% gehalte aan stikstof als nitraat te bevatten. Bjj eeDe garantie van 151/3 stikstof is dus volgens de algemeene haudelsvoor- waarden aan de garantie voldaan. Noordgouwe. Maandagnamiddag had alhier een treffend ongeval plaats. Door de tram, die nit Zierikzee omstreeks 3 uur in de richting Brouwershaven vertrekt, is het 3-jarig zoontje van A. de G., wonende aan de trambaan in den Kloosterweg onder deze gemeente, overreden. Met hun vieren stonden de kleuters achter het hek en eer de tram geheel voorbij was beeft het slachtoffer het ge waagd van achter het hek te komen en is vermoedelijk door den laatstee wagen een goederenwagen gegrepen. Het knaapje bleef op de plaats dood, het was zoo goed als in tweeën gesneden. Het trampersoneel, aan wiens schuld het ongeval volstrekt niet te wijten is, heeft van het overrijden niets bemerkt. (Z Sluis. De brigade commandant van de Kon. marechaussee, dhr. L Dekker, is verplaatst naar Bladel. (N. Br.) Groede Naar we vernemen zal dhr J. Meijer alhier ontslag aanvragen als secre taris-ontvanger van „Oud en Jong Breskens" er als ontvanger-griffier van „Groot en Klein Baarzande. Nieuw Namen. Woensdag had de verkoo- ping plaats bij den landbouwer J. Staal. Uit Duitschland en het Zuiden van België waren kooplustigen komen opdagen om de alom bekende paarden te koopen. Een 4 jarige merrie werd verkocht voor 1090 gld. en een 1 jarig paard voor 845 gld. Clinge. De mannenafdeeling der H. Familie is voornemens op Zondag 14 Mei een bedevaart te houden naar Oostacker (bij Gent). De WelEerw. heer kapelaan A. Bujjs- rogge alhier is door Z. D. H. den bisschop van Breda benoemd tot geesteljjk adviseur der Boerenleenbank, Wjjk A en B. IJzendijke. Maandag vergaderde onze gemeenteraad. Alle leden waren tegen woordig. Na gedane kasopname was bjj den gemeente-ontvanger in kas f 298,785. Ingekomen was het rapport van de com missie tot wering van schoolverzuim. Zonder hoofdelijke stemming werd een gewijzigd tarief voor de keuring van vee aangenomen. Goedgekeurd werd de rekening en begroo ting over 1910 en 1911 van de gezond. heidscommissie met een bedrag van f 101 586. De voorzitter had eene raming laten op maken voor de uitbreiding van het gemeente huis, beloopende f 1200. In de begrooting van 1910 werden enkele kleine wijzigingen gebracht. Besloten werd om met een lijst te laten gaan voor ondersteuning der wed. Maerschalk, voor eene zieke dochter. Bjj de rondvraag werd door dhr. Hendrikse nog gewezen op de wenschelijkheid der verlichting der Nassau- straat, waarna de openbare zitting werd opgeheven om over te gaan in eene ge heime voor eenige reclames van den hoofd, omslag. Hoofdplaat. Men schrjjft ons van geachte zijde Door de benoeming van dhr. J. Pouwer, waterbouwkundig ambtenaar aan den Cala- miteusen Hoifdplaatpolder, tot waterbouw kundig ambtenaar te Tholen is alhier eene vacature ontstaan in die betrekking. De vertrekkende ambtenaar is Protes tant ook de vorige ambtenaar, wijlen J. Kooreman was Protestant; naar het zeggen der meeste dorpelingen behoorde deze zelfs tot de Vr.\ Zagen we eens een „Graag op-baantjes- lijst" van de verschillende waterbouwkun dige ambtenares, opzichters, dijkbazen, of hoe verder die ambtenaren genoemd worden, dan zouden de Katholieken een misselijk figuur slaan. Eenerzijds is dit te wijten aan het anti papisme van vele polderbesturen, anderzjjds aan het vroeger, let wel vroeger, wel eens ontbreken van geschikte candidaten naar zulke betrekkingen. De toestanden zijn echter veranderd. Viel het vroeger al eens maeiljjk, om bjj den waterstaat en bjj polders te geraken, omdat men, naar veler gevoelen „zjjn kruis maakte", thans zijn de tjjden veranderd. Erioopen tegenwoordig energieke Katho lieke mannen genoeg, met twee, drie di ploma's van opzichter in den zak, die dus bevoegd en bekwaam zjjn om de groote verantwoordelijkheid van het opzicht over den Hoofdplaatpolder op zich te nemen. In dezen polder hebben de Katholieken de meerderheid. Rust nu op dit college niet den zede lijken plicht om een Katholiek als nummer één op de voordracht te plaatsen en te benoemen? Ons dunkt van wel! Doch zult gjj vragen, hoe moeten de Katholieke betrokkenen het te weten komen, dat hier zulk eene betrekking vaceert? Wel heel eenvoudig! Men plaatse eene advertentie in ons Katholiek hoofdorgaan en eene in een Katholiek Zeeuwsch blad. Dan is het zeker, dat alle Katholieke betrokkenen het te weten komen Voor de advertentiekosten hoeft men toch niet bang te zjjn daarvan zal de polder niet op de flesch gaan. De „Middelburgsche Courant", waarin vroeger altjjd de oproe pingen geplaatst werden, moet daarom niet voorbjjgegaan worden. Dat men de oproeping daarin ook gerust plaatse Mocht het plaatsen in eene Roomsche krant niet gebeuren, wat wij zeer zouden betreuren, dan weten het Katholieke be trokkenen bij dezen, dat hier bovengenoemde betrekking vaceert, naar we vernemen op een ranvangssalaris van f 1000, opklim mende tot 1200, met vrije woning en grooten tuin en vele emolumenten Laten de Katholieke sollicitanten zich niet afschrikken door het vroegere voor beeld door dezen polder gegeven om een niet-Katholiek te benoemen. Hopen we, dat het zich de Roomsche meerderheid eene eer en een plicht zal rekenen om een Katholiek te benoemen, opdat we niet meer uit den mond van een liberaal, die bij de laatste verkiezing op den sitkjjk stond, toen de benoeming ge schiedde, moeten vernemen„het is ge lukkig toch geen paap Oostburg. De volgende week zal oene gecombineerde vergadering gehouden worden van de gemeenteraden van Schoondijke, Oostburg en IJzendijke, tor bespreking van de plannen tot stichting van één gasfabriek voor de drie gemeenten tezamen of voor ieder der gemeenten afzonderlijk. Deze vergadering zal worden bijge woond door den heer P. Polet, directeur der gemeentelijke gasfabriek te Middel burg, die in deze als adviseur zal optre den. (N. R. Ct.) Het onderzoek der verlofgangers der militie zal geboudtn worden op te Schoon dijke op Donderdag 15 Juni voorm. 11.30 uur voor genoemde gemeente; te Oost burg 15 Juni nam. 3 u. voor Oostburg en Zuidzande; te Sluis op 16 Juni vm. 9 u. voor Aardenburg, Cadzand, Eede, St.-Kruis, Retranchement en Sluis te IJzendijke 17 Juni vin. 9 u. voor Hoofdplaat, IJzendijke en Waterlandkerkje; te Groede 17 Juni 4 30 u. n.m. voor Groede en Nieuwvliet te Biervliet 17 Juni 11.30 u. v.m voor Biervliet. St. Jansteen. Het bouwen van een kerk in de naburige wijk Hellestraat (België) neemt steeds vasteren vorm aan. Daar de thans aldaar staande kapel veel te klein is om alle geloovigen te kunnen bevatten zou het voor de bewoners aldaar een uitkomst zjjn indien dit plan werd ver wezenlijkt. Thans moeten de bewoners meerendeels ter kerke gaan te St. Jansteen of Stekene een afstand van ruim een uur gaans Het is te hopen dat degenen welke bovengenoemd plan lebben opgevat hier mede succes mogen hebben. Door de Belgische regeering is bepaald, dat de tolkantoren te De Kling en Trompe ook des Zondags voor het plombeeren van rijwielen uit Holland afkomstig, zullen 'geopend zjjn, wat voor onze grensbewoners oneindig veel gemak zal opleveren. Als een bewijs van de trouwlustig, beid in deze streek diene, dat twee paartjes in ondertrouw zjjn opgenomen waarvan beide bruidegoms ruim 70 jaren tellen. Allen hebben reeds 2 of 3 echtgenooten overleefd, zoodat hun bet huwelijksleven aantrekkelijk schijnt voor te komen. Breskens. Hier zjjn dezer dagen bjj een landbouwer 75 80 kippen gestoten. Van de daders nog geen spoor. Gedurende de maand April werd hier, met de daaronder hoorende kantoren, in de R. P. S. ingelegd f8029,82 en terug betaald f 17941,36. Laatste boeknummer 5615 Overslag. Aan het internationaal festival, dat hier gegeven wordt op Zondag 14 en Donderdag 25 Mei zullen deelnemen 7 Nederlandsche en 18 Belgische muziek gezelschappen en wel 13 fanfare maatschap pijen en 12 zangvereenigingen. Koewacht. Door de fanfare-maatschappij „De Eendracht" alhier is besloten deel te nemen aan de feestelijkheden, die op Zondag 28 Mei te Moerbeke zullen gegeven worden, ter gelegenheid van de onthulling van het standbeeld van mevrouw Lippen3, die zooveel voor Moerbeke en omstreken ge daan heeft. In onze grensplaatsen worden tegen woordig voor Belgische rekening ontzag gelijke kippeneieren opgekocht. Dagelijks komen Belgische kooplieden, die van de eene hofstede naar de andere rjjden en al de eieren opkoopen, die ze machtig kunnen worden. Ook personen uit deze streken koopen eieren op voor bandelaars uit Antwerpen, Brussel en Luik. België koopt jaarlijks 200 tot 225 millioen eieren in den vreemde. Vroeger kwamen die meest uit Rusland, Italië en Bulgarjje; doch in de laatste jareD worden meer en meer eieren in ons laDd opgekocht. In 1905 bedroeg onze invoer in België 14,3 millioen stuks, in 1908 was die al gestegen tot 25,8 mill, eu in het vorige jaar bedroeg die reeds 39,5 millioen. Graauw. De afdeeling „Graauw" van den R K. Boerenbond besloot tot deelneming in de Onderlinge Ziekteverzekering van dien Bond. 8 landbouwers gaven zich op ter verzekering van 12 mannelijke en 7 vrouweljjke dienstboden. Ook zal men overgaan tot de aansluiting bjj de Ongevallenverzekering van den Bond, zoodra de noodige bescheiden zjjn ontvangen. Boschkapelle. Een rund van den land bouwer J. D. werd in de weide zoodanig door een paard geslagen, dat het dier moest worden afgemaakt. In de week van 26 April tot en met 2 Mei 1911 kwamen in Zeeland zes gevallen van besmettelijke ziekten voor n.l. een geval van typhus en febris typhoidea te Middelburg, drie gevallen van roodvonk n.l. een te Middelburg, een te Ond-Vosse- meer en een te Zuiddorpe, en twee gevallen van diphtheritis n.l. een te Boschkapelle en een te Goes. Amsterdam. De Parseval is heden op gestegen eu heeft ongeveer 20 minuten gemanoeuvreerd in den omtrek van het vliegterrein. Aan boord bevond zich o. a. de heer Boissevain hoofdredacteur van „Het Handelsblad". Tweeduizend school kinderen waren op hot terrein aanwezig, liet is niet waarschijnlijk, dat de Parse val heden naar Den Haag gaat, wegens le sterken bovenwind. Dhr. Legagneux zal heden waarschijnlijk niet, zooals hij eerst van plan was, naar Zaandam vliegen. Heerlen. In schacht 3 der Oranje Nassau-mijn zjjn 2 arbeiders door een neervallend stuk hout getroffen en naar hel hospitaal gebracht. Den Haag Een telegram bij het de parlement van Koloniën binnengekomen meldt over de pest in Ned.-Indië het vol gende: Oj) 4 Mei werden te Malang 23 gevallen geconstateerd. Van de pestlijders van vorige dagen hebben 4 en van de koorstlijders nog maar één persoon lon- genpest. Weenen Bij een botsing tussehen 2 goederentreinen zijn 4 personen gedood en 3 gewond. Tokio. Op het eiland Formosa zijn 29 personen door pest aangetast. Wie voor de komende vacantie op zijn reislijstje Valkenburg heeft staan, ver bekend. (Zie advertentie in ons nummer zuime niet zijn intrek te nemen in het Familie-Pension J. Franssen, om zijn mooie ligging, rustig verblijf en uitmun tende verzorging bij billijke prijzen over- van neden).

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2