IS, Voorloopige Aankondiging gemengd nieuws, advertentiek. Uit de Staatscourant. Kunst en Wetenschappen. Rechtszaken. Landbouw en Veeteelt. ONDERWIJS. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. enz. Marktberichten. Woensdag 3 Mei 1911, publiek verkoopen: Openbare Verkoopingen te BAARLAND, BOERENINSpAN. Woensdag 17 Mei 1911, publiek verkoopen met Schuur, Erf en Tuin, Meubilaire Goederen, Woensdag 17 Mei 1911, Poor Gedeputeerde Staten van Zeeland is uit ruim 40 sollicitanten, naar de betrek king van opzichter van den Provincialen Waterstaat, op 't eiland Tholen (vacature J. Nieuwdorp) benoemd dhr. J. Pouwer, waterbouwkundig ambtenaar te Hoofdplaat. Te Ierseke was van 21 tot 27 April de afname van oesters nog vrjj beduidender werden 410000 stuks verzonden, hoofd zakelijk naar Engeland De hoeveelheid kreukels steeg weer en wel tot 9690 KG. In de commissie van advies over spoor- wegdieustregelingen, benoemd voor het tijdvak van 1 Mei 1911 tot 30 April 1912 komt als lid o.a. voor de heer J. A. van Rompu, lid van Ged. Staten van Zeeland te Neuzen en als plaatsvervangend lid jhr. mr. E. A O de Casembroot lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland te Mid delburg. Naar „Zelandia" uit goede bron verneemt, bestaat er alle kans, dat de tram van het vierde naar het vijfde district in 1915 rjjden zal. Het maatschappelijk kapitaal is voltee kend Zoodra door de Staten Generaal het wetsontwerp tot toekenning van het Rijks subsidie zal zjju goedgekeurd, zal met de werkzaamheden tot aanleg der lijn een aanvang worden gemaakt. Het is te verwachten, dut met de behan deling der Staatsbegrooting in Nov. a.s. het Rijkssubsidie zal worden verleend. Koloniën. Pest in Ned. Indië. Een regeeringstplegram van Zaterdag betreffende pestgevallen op Java meldt dat Donderdag nog twee gevallen voorkwamen. Vrijdag waren er zestien gevallen, waar onder een van longenpest met zeven dooden. Aangezien da kuortsgevallen laier meer malen ala pest werden onderkend, worden in de dictricten Karanglo en Penanggoengan alle kooi tslijders in pondoks geobserveerd. Ter hoofdplaats Pasoeroean was één geval. Met de inenting met pestvaccine is begonnen. De bevolking is zeer willig. Te Kediri waren Donderdag geen gevallen. De „St. Crt." no. 100 bevat de statuten van de „Coöperatieve Middenstands Crediet- bank" gevestigd te Vlissingen. Het doel der vereeniging is den stoffe- lijken toestand der leden te verbeteren door het verleenen van krediet aan bare leden, door het beleggen van de bij haar gedepo neerde gelden en door de bevordering van de belangen harer leden in het algemeen. Zij zal bevoegd zijn niet alleen van leden, doch ook van niet leden gelden in ontvangst te nemen. 100ste Voorstelling van „Lucifer". De lUüste voorstelling van Vondel's Lucifer binnen 5 maanden 1 zal een feestelijk karakter hebben. Vele letter kundigen, waaronder vele jongeren, en schilders zullen tegenwoordig zijn. Men wil Willem Royaards en zijn gezelschap hul digen. „N. v. d. D." Aas de Belgische regeering is de aan haar toegezegde uitlevering toegestaan van E. W. V., 15 jaar, kantoorbediende te Geut, gedetineerd te Middelburg, verdacht van diefstal van ongeveer 6000 francs te Gent ten nadeele van zijn patroon. Hedenmorgen is hij naar het ziekenhuis moeten vervoerd worden ter behandeling met Röntgenstralen. Raad van Beroep (Ongevallenverzekering.) In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van bovengenoemden raad had de uitspraak plaats inzake P. v d. L., Wolfaartsdijk, waarbij met baves- tigiDg van de beslissing dier rechtbank de vordering aan klager werd ontzegd. Inzake M. J. v. B., Veere, werd verstaan dat de onderneming van klager, waarin wordt uitgeoefend het tcheepssloopersbedrijf terecht is ingedeeld in gevarenklasse 68, terwijl de beslissing voor bet overige werd vernietigd en aan de onderneming werd toegewezen gevarencijfer 164. Het beroep werd niet ontvankelijk verklaard inzake het bestuur van de weegbrugvereeniging „de Concurrent" te St. Annaland Op de Vrijdagavond door de Veilings vereeniging Walcheren te Middelburg gehouden kleine veiling werden de eerste te Oostkapelle geteelde nieuwe aardappelen aangevoerd „M. Ct." SPORT. Voetbal. Te Middelburg kreeg gisteren M. V. V. O. op bezoek N. O. A D. uit Brede, zulks als eene vei goeding van het niet opkomen voor de competitie. M. V. V. O. won met 5—0. Jammer dat een der Middelburgsche spelers bij een val zich zoodanig aan een der heupen bezeerde, dat hij van het terrein gedragen moest worden. Per rijwiel wist hij thuis te komen, waar medische hulp werd ingeroepen. Vliegen Omtrent den heer Frits Koolhoven, die met zjjn mededingers Legagneux en Marcel Hairist (deze laatste is nog slechts 17 jaar cud!) te Amsterdam deze week huDne gaven in de vliegkunst hoopt te toonen, en met 't Goesche Comité tot het doen van een vliegtocht op Zuid Beveland in onder- gandeling schijnt te zijn, schrijft „Het Handelsblad" „Frits Koolhoven heeft behalve in eenige onderlinge proefvluchten te Soester berg nog in geen eigenlijke vliegwed strijden meegedaan. En toch schijnt hij, gezien zijn vroegere loopbaan als auto renner, een actief sportman. Doch Koolho ven is bij uitstek voorzichtig. In Reims waar ik zijn eerste vliegoefeningen mocht bijwonen, stak hij den neus omhoog om te suuiven naar den wind wanneer er slechts een koeltje zuchtte, vloog hij niet. „Ik heb den tijd, ik kan wachten En zoo lag er iets sympathieks in de voorzichtigheid van dezen kairnen, zich beheerseheuden landgenoot. „Zijn proefvluchten heeft hij onberispelijk volbrachthet was of hij zijn weg stunrde langs een lineaal. „Maar toen hij in het vorige najaar tegeljjk met Wijnmalen en Kiiller te Soeaterberg vloog, bleek hij nog steeds de voorzichtige vlieger te zijn, die er den wind eerst nog eens op nakeek en dan nooit langer, of verder, ot hooger vloog, dan hjj zich nuehter had voorgenomen. „Van een grootsche bekoring was zjjn vliegeu dus nog niet. „Hij heeft nu echter een toestel, dat beter geschikt voor hem is Koolhoven is een jonge, zware kerel van meer dan zes voet een tweedekker een type, minder sierlijk, maar betrouwbaarder dan eendekkers, en daardoor een vliegtoestel, waarmee een Wijnmalen de ongeloofigkste vliegkunsten wist te vertoonen. „En zoo mag men met gespannen ver wachting tegemoet zien deze nieuwe vliegproeven vau Frits Koolhovenwant het was aldus, dat ik mjj indertijd over hem tot profeteeren zette: „Die reuskerel, met zijn rustige lange stappen over het terrein beenend, die in Reims als autoriteit geldt op het gebied van motorkennis, die zou kalm en bezadigd in zijn toestel gaat zitten, die daar in Bétheny de vaklui reeds verbaasde, niet door zgn overmoedige vluchten, maar door de vastheid van zjju richting-sturen en de stabiliteit van zijn hougtehouden ik zon bijna durven voor spellen, dat hg in de toekomst een van onze betrouwbaarste, duurzaamste Holland- sche vliegmenschen zal worden." Een anecdote van Prins Hen drik. Wij vernamen, schrijft de „Rotter dammer", een aardige anecdote van Prins Hendrik. Z K. H. houdt er van om incognito, slechts vergezeld van zijn hondje, wande lingen te doen in de Residentie, daarbij zich niet beperkend tot de hoofdstraten, maar ook meermalen een bezoek brengende aan de volksbuurten, ten einde het leven daar eens gade te slaan. Zuo gebeurde het, enkele dagen geleden, dat de Prins op een dier wandelingen, in den omtrek van het station der Holl. Spoor (een echte volksbuurt) was aangeland en al wandelende ten slotte in de VanRave- steijnstraat arriveerde. Hier wist de Priiis geen weg meer en daarom richtte Hij zich tot een voorbij ganger, een werkman, met de vraagKunt u mij ook den weg wijzen naar de Groen markt? O, jawel, mijnheer, antwoordde de man, maar dat is een heet eind. Toevallig moet ik cok dien kant op, laten wj) dan samen gaan. De Prins vond dit goed en beiden wan delden naar de Groenmarkt. Hier aange komen liet Z. K. H. den arbeider eens opsteken, bedankte hem vriendelijk en nam joviaal afscheid. De man keek vreemd op, toen hg later hoorde, dat hg met Prins Hendrik had gewandeld en gesproken. Geen lust. Minister Hubert (Arbeid) heeft Zaterdag de tentoonstelling van Charleroi niet geopend Dit besluit werd Donderdagochtend door den minister medegedeeld aan de heeren Hénin, voorzitter van bet uitvoerend comité, en aan den burgemeester van Charleroi, M. Devreux, die door hem naar Brussel ontboden was. Minister Hubert heeft aan die heeren verklaard, dat met het oog op de even onrechtvaardige als hartstochtelijke aan vallen, waarvan hij het voorwerp is in de anti-clericale pers, die sedert eenige dagen tot de meest deloyale middelen haren toevlucht neemt om het volk tegen hem op te ruien hij tot zijn groote spijt de uitnoodiging van de stad en het uitvoerend comité niet aanvaarden kan De anti-clericalen wilden een betooging tegen minister Hubert op touw zetten, gelijk onlangs te Antwerpen tegen minister Schollaert was gericht. Zij hadden tot dat doel in een der grootste bazaars van Char leroi 600 fluitjes gekocht. de voornaamste Londensche dames-coupeurs aanzegging gekregen, dat het dragen van nauwe rokken bij audiënties door de konin gin zeer ongaarne gezien wordt. Het is algemeen bekend, dat de Engelsche koningin elke mode overdrij ving verafschuwt Middelburg. Acte-Examen-i L. O 1 Mei. Geëxamineerd 8 mauneljjke caudidaten. Geslaagd de heeren P C. v. Maai Saeke, Zaamslag, A. F. v. d. Veeken, Stoppeldijk. A. O v. d. Berg. Middelburg, J. Q Brand, Vlissingen en J A. Bos, Aardenburg. Afgewezen 3 Goes. Hedenavond, bij het afdrukken van ods blad, trok het fanfaregezelechap „Hosanna" uit voor eene muzikale wande ling ter viering van den 2en verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Vlissingen. Hedenmiddag is bij de keer sluis een Engelscbman door de electrisohe tram overreden, toen hij daarop wilde springen. De man werd over beide beenen gereden en is in hopeloozen toestand naar het katholieke weeshuis vervoerd, waar hij kort daarop is overleden. Zlerlkfee. Heden werd onze gemeente bezocht door den Commissaris der Koningin in Zeeland, den heer Dijckmeester. Z. H E G. bezocht verschillende instel lingen, waaronder bet Burgerweeshuis, de R Katb. Par. School en het St. Cornelia- liefdehuis. Amsterdam Henriot, de jeugdige vlieger van 16 17 jaar deed heden een vluebt van 6 minuten Bij het neerdalen kwam hjj in een sloot, zoodat een der vleugels van ziju vliegtuig werd beschadigd. Hjj zelf bleef ongedeerd. Verschagen hield hedenmorgen om half zeven een proefvlucht en was van plan ook hedennamiddag te vliegen. Ook Legagneux maakte heden een prach tige vliegtocht Amsterdam. De reclameballon van „De Echo", Parsival V die reeds (ongemonteerd) alhier is gearriveerd, zal Dinsdag of Woens dag opstijgen en te bezichtigen zijn. Woensdag zal het naar Den Haag stevenen ter everitueele bezichtiging van de konink ljjke familie. Amsterdam. Heden had de 1 Mei betooging plaats van de S D. A. P. Mr. Troelstra had moeten spreken maar kon op de meeting niet tegenwoordig zijn Apeldoorn. Heden wordt de verjaardag van ons Prinsesje gevierd. Vele bloem stukken werden aangeboden henevens een register met handteekeningen. Z K. H. PriDS Hendrik gaf zijn dochtertje als curiositeit een ouderwetscben kinderwagen, die tevens dienst k n doen als bokken wagen, nog een overschot van het speel goed uit zjjn jeugd Het cadeau van H. M de Koningin en Prins Hendrik samen is een miniatuur- boerderij, waarvan de grootte circa 2 M3 bedraagt. Alles is aanwezig, woonhuis, schuur met rietendak, hooiklampen enz. en boeren en boerinnetjes in Geldersche klee derdracht. Amsterdam. De correspondent van De Telegraaf" uit Batavia seint, dat in die stad 2 gevallen en in de omgeving 3 ge vallen van pest zijn geconstateerd Rotterdam. Heden is alhier de eerste vrouwelijke politiebeambte, mej. D Samson aangesteld. Buenos Ayres. De regeering heift een nieuwe haven van Boenos Ayres aan te leggen. Goes. Ie Huw afk. 30, Marinus Nagel kerke, 31 j jm. te 's Heer Arendskerke en Jacomina van der Maale, 27 jd. te 's Heer Arendskerke oDlaage te Goes. Geboren: 30, Jacobus Johannes z. v. Antonius Burg en Adrians Johanna van Strien 29, Wilhelmus Barnardus z.v Jan van Dongen en Lena Vermeule1 Mei, Jan, z.v Jozias Fraanje en Pieternella Filius. Overleden28, drie levenlooze zoons van Pieter Sloover en Cornelia Johanna Melse29, Gola Oranje, 63 j geh met Joos van Vijven. Van 29 April1 Mei. Middelburg. Bevallen N. Mattbjjsse, geb. Francke, z. L Dhuy. geb. Alewjjn- se, d. OverledenP. J. van den Broeke, wed van J. C. Hoogervorst 90 j. Wemeldlnge. Geboren: Marinus, z. v. Jan Schoutewenaar en Helena van Velzen. Overleden: Neeltje Wabeke, l3 j.. d. v. Cornelis Wabeke en Lena Zuiddijk. De Koningin van Engeland en de mode. Van officinale zijde hebben Borsselen. Door het bestuur der water- keering van den Calamiteuzen polder weid aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het ouderhoud van de aarde kram-, rijn en steenglooiingwerken, benevens steen- bestorting. Raming f 9537,92. Inschrijving»- biljetten waren ingekomen van A Wiskerke, Ellewoutsdijk f 9900; A Karelae, BorsseleD, f9845; W. L. Klos, Scherpenisse. 19625: W. M. Ferdinaodusse, Biezelinge, 1' 9534. Gegund aan den laagsten inschrijver. Z. Zierikzee, 27 April 1911. Alle artikelen kunnen beschouwd worden als opgeruimd, behalve tarwe, die tot 10 a 25 ets. verhooging kon geplaatst worden Tarwe f 6.a f 7.25; Essex-tarwe f8 a f9.—. Tholen, 28 April 1911. Tarwe f9a f 10.Haver f7,a f7,25 Wintergerst f7,50 a f8,per 100 KG. R gge f6,25 a f 6,75, Biuineboonen f 14.— a f 16,50, Aardappelen f 3,50 a f 4,75 per HL Eiereo f 3,per 100 stuks Boter f 0,60 a F0,— per l/,, KG Gent, 28 April 1911. Ter veemarkt van Vrg'dag werden te koop gesteld3 schapen. 0 lammeren, 0 geiten, 198 kalveren, 293 vette varkens, 10 looperf, 390 biggen, 12 melkkoeien, 9 groote ossen, 23 jonge ossen, 25 vaaizen, 43 vette koeien, 27 stieren, 312 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voorossen en vaarzen vleesch fr. 1,65 a fr. 1,75; idem 2e qual. fr. 1,45 a t'r. 1,56; koeieuvleesch ir. 1,55 a Ir. 1,65; idem 2* qual. fr. 1,35 a fr. 1,45; stierenvleesch fr. 1,40 a fr. 1,67 kaltsvleesch fr. 1,98 a fr: 2,35schapen- vleesch fr. 1,35 a fr. 1,50; lammen nvleesch fr. 1,80 a fr. 2,15; varkensvleesch fr. 1,30 a fr. 1,40. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,30 a fr. stieren fr. 1.20 a fr. kalveren fr. 1.94 a fr. Versch roet fr. 0,60 a fr. 0,75. Cureghem-Anderlecht(bij Brussel), 28 April. Heden werden aangevoerd 1179 kalveren. Men betaalde per kilo fr. 1,fr. 1,10 a fr. 1.25. IJzendijke, 29 April 1911. Ter graanmarkt van heden was de aan voer redelijk; de omzet, meest van tarwe, was vrjj goed. Men besteedde voor: Nieuwe tarwe f 10.75 a f 11.50 Nieuwe rogge 6.a 6.50 Haver7.75 a 8 Paardenboonen 7.a 7.50 Per 100 kilo. Rotterdam, 1 Mei 1911. Tarwe f 9.50 a 1' 10.50. Uitgezochte partjjtjes f 11.a f 11.75. Vlas. Goede soorten raken uitgeput. Iu het land weinig handel. Op de markt tamelijke kooplust. Aanvoer 1285 steen Holl. blauw, 180 steen wit Zeeuwsch,st. Groningsch, steen Holl. geel. Prjjzeu Holl. geel f0,a f 0,Wit Zeeuwsch f 2,a t 2,15. Groningsch f 0 a 10. Holl. blauw f2.65 a f3.60. Zeeuwsche Ei er en 1 3,30 a 3,50. Overmaasche Eieren f 3,60 a f 3,80. Varkens 25 ct. a 261/3 ct. Licht soert export 25 ei. a 251/3 ct. Taineljjke aanvoer, gestadige handel. M a s. Ainer. Mixed f 121 a f stoo mend 1 af Odessa t 127, stoo- rnend rO,a f 0, Gedr. f 127. Aardappelen. Brielsche Kralen f 0,a f 0,Friesche Eigenheimers 14,80 a f 5,Zeeuwache Eigenheimers f 4,90, a f 5,05, idem Blauwe 1 4,60 a 1 4,8u, idem Bonte 14,60 a 1 4,80, Duttsche Roode f3,— a f 3,25, Duitscbe Blauwe f3,50 a 1 3,75, Bravo's 1 5,a t 6,25. Weinig aanvoer, tameljjke vraag. M Op Vrijdag 5 Mei a.s. hopen onze geliefde ouders ij w W. PANTUS fj en MARIA LANGEMAIRE H hunne 25-jarige Echtvereeniging te J) H herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Ovezand, Mei 1911. j-j Heden overleed tot oDze diepe droefheid, na voorzien te zjjn van de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden onze geliefde Echtgenoot en Vader, de heer A v. d. BULCK, in den ouderdom van bjjna 62 jaren. Uit ons aller naam, Wed. A. v. d. BULCKVervaat en Kinderen, 's Heerenhoek, 214- 11. Heden overleed in den ouderdom van 64 jaren, na voorzien te ziju van de H H Sacramenten der Sterven ieri, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader en Grootvader, de heer P. VAN STEE Ni., in leven Wethouder van 's-Heeren- hoek en Dijkgraaf van den Nieuwen Kraaijertpolder. Namens de familie, Wed. P. VAN STEE— Allkmekindf.rs. 's Heerenhoek, 27 April '11. de nieuwste Modellen. Voordeeligste Prijzen. MIDDELBURG. De Notaris F. VAN CLEEF te Hein- kenszand, zal op des voormiddags tien uur. ten verzoeke en ten huize van A. HUBREGTSE aldaar, wegens verandering van bedrijf Stellinghouten en Delen, Kol ders, Ladders, Stellingtouwen, Speciemolen en -bakken, Krui wagens, Timmermans- en Metse laarsgereedschap, Draaibank, 4< vaten Teer en verder aannemers materialen en Houtwaren. van voor den heer J. C. KOSTER. a. In de tweede helft van Mei I9II van DE HOfSTEDE, in de gemeente Baarland, in Baken dorp, groot 3 H.A. 24 A. 18 c.A., waarbij thans in pacht worden bezeten 6 H.A. BOUW- en WEILAND. b. In begin Juni I9II van DEN JOH. PILAAB, Notaris. De Notaris F VAN CLEEF te Hein- kenszand zal op des voormiddags 10 uu' in de herberg bij j Vermeulen te Heinkenszanl, ten ver zoeke van de erven van wijlen ADRIAAN PAAUWE op bet dorp te Heinkenszand, Sectie B dos. 559 en 605, groot 9 Aren 70 Centiaren. Aanvaarding der Schuur bij de betaling der koopsom, het overige 1 Augustus a.s. Betaliüg der koopsom ló Juni 1911. des middags 12 uur aan het gemeld.e pand, alsTafels, Stoelen, Kastje, Les senaar, Eikenhouten Kabinet, Kastklok, Kachel Fornuis, Vee- renbed met toebehooren, Naai machine voorts: W indmolen, Geeselsteen met Paard, Kruiwagens, Arbeiders gereedschap, Zeeften, 10 ronde- en Gravenhorsterbijenkorven, Vet Varken, 3 Geiten en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. De tegen 3 Mei 1911 aange kondigde VERKOOPING van Aan nemersmateriaal te Heinkenszand wordt UITGESTELD tot des voormiddags 11 uur. VAN CLEEE, Notaris.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3