UIT ZEELAND. lot van de bo kmakers moeten deelen. Als Vlissingen eD andere steden de inkom sten van de bookmakers niet missen kunnen, moesten zij maar accijnzen beffen, evenals ook reeds elders geschiedt. Echter was men dezerzijds ook van oordeel, dat, wanneer de NederlaDdsche harddraverij en renver- eeniging de f35.000, die zij thans derven zal, niet aan de verbetering van het paardenras kan besteden, de Staat die moet verschaffen. Audiëntie. De Pauselijke internuntius Mgr. Tacci, begaf zich Zaterdagochtend naar Het Loo, teneinde door H M. de Koningin te worden ontvangen ter overhandiging zijner geloofs brieven aan H M. De minister van buitenlandsche zaken, die eveneens dien ochtend naar het Loo vertrok, was bg de audiëntie tegenwoordig. Goes Openbare vergadering van den ge meenteraad van Govs op Donderdag 4 Mei 1911, des namiddags te 8 ure. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Adres van J. van Wieriugen en K. Schippers Jrveer schippers aan het Catsche veer, houdende verzoek om gemeentelijke sudsidie tot verbetering van bedoeld veer. 3. Adres van J. J. Stokmans, als directeur der N V Goesche handelsmaatschappij, houdende verzoek ter verkrijging vau gemeente grond in erfpacht (verlenging van bestaande erfpacht). 4. Adres van T Broek Pz te Vlaardingen, houdende verzoek om ruiling van grond aan Koningstraat en Vutlstraatje 5 Adres van P. Verburg inzake te verleenen uitweg voor zgn perceel aan den 's Heer Hendrikskinderendgk. 6. Voorstel tot ver nieuwing van het brugdek van de draai brug a>n de Kade. 7 Voorstel tot het inrichten van een localiteit voor personen, die zich om nachtverblijf bij de politie aanmelden. 8. Aanvragen om afschrijving van belasting. 9. Reclame van J. A L. Q. Pukken tegen den aanslag van bet ver gunningsrecht, oienstjaar 19111912. 10. Af- en overschrijving van posten op de begrooting van 1910 11 Wijziging der gemeentebegrooting voor 1910. 12. Wgzi ging der gemeentebegrooting voor 1911. 13. Wijziging der verordening betrekkelijk de straten enz. in verbaud met het bepaalde bij Prov. blad no 24 van dit jaar, over besmettelijke borstziekte der paarden. 14. Wijziging der regeling, bedoeld bg art. 114bis der gemeentewet, met betrekking tot de gemeeute-gasfabriek 15 Adres van J. van Oosten, gasfitter van de gemeente gasfabriek, houdende verzoek om in het genot van pensioen te worden gesteld en daarbij nog eene toelage te mogen ont vangen. 16 Aanbieding van het gemeente verslag over 1910.17 Vaststelling vau het primitief-kohier van den hoofdelgken om slag voor 1911. N.B. Deze raaisvergalering zal worden voorgezeten door den heer wethouder D. D. van den Bout als loco-burgemeester Het huisgezin van den heer S. alhier werd Vrijdagnacht ïermierderd met drie zoontjes welke slechts korten tgd geleefd hebben. Z. In de jongste vergadering van de afd. Goes van den „Neierl. Bond voor Vrouwenkiesrecht" is benoemd tot afge- vaaidigde naar de Algemeene Vergadering te Breda, Mevr. E. Jonker—Wester veld en tot lid van het bestuur Mej van Heel, alhier. Hedenavond te 8 ure zal de Goesche Harmonie „Euphonia", ter eere van den jaardag van H. K. li. Prinses Juliana, een muzikale wandeling met fakkellicht doen. Zaterd igmiddag geraakte het 9-jarig zoontje au dhr. K. met de rechterband zoodanig bekneld tusschen een muur en «en deur, dat twee zijner vingers gedeel telijk verpletterd waren, en onmiddellijk geneeskundige hulp ingeroepen moest wor den, welke verleend werd door dr. van der Harst. Vrgdagmiddag arriveeide alhier een bekend aviateur, die met bet bestuur van het Eerste Zeeuwsche Vliegcomité hier ter stede, een inspectie maakte over eenige terreinen, waarvau sommige zeer geschikt werden bevonden en daarover het bestuur reeds de leschikking is toegezegd. Deze tocht met drie auto s ondernomen was reeds een voorptoetja van betgeen binnenkort wachtende zijn. Wij vernamen thans van het comité dat beslist ge vlogen wordt. De liefdadigheids-voetbalwedstrijd gisteren gespeeld aan den Pulderschen weg onder deze gemeente heelt opgebracht de som van f 74 waarvan de eene helft zal worden afgedragen aan het comité voor werkverschaffing en de andere helft aan de directie der CEcouomische spgsuitdeeling alhier. De wedstrijd zelf werd gewonnen door het Veteranen-elftal met 3 2 Wegens het samenvallen van den verjaardag van H. K. Hoogheid Prinses Juliana met den Zondag, bepaalde zich de feestuitiag in deze gemeente door het spelen van het carillon en het uitsteken der vlaggen van openbare en particuliere gebouwen. Moge het volg6nd jaar een brillant volksfeest up 30 April ons het matte feest betoon van dit jaar dubbel en dwars ver goeden Middelburg. Door de politie alhier werd Vrijdag proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der drankwet, tegen een in woner dezer gemeente, die noch vergunning, noch verlof had M. Ct. Door den heer Commissaris der Ko ningin is een verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld aan de regelingscom missie voor de 21e uitvoering van het Ned. Gymnastiek verbond. Zaterdagmorgen omstreeks tien uur kwam bg den winkelier S. aan de Span jaardstraat alhier een onbekende jongen in den winkel. De vrouw kwam naar voren om den jongen te helpen en ontdekte, toen zg dezen geld terug wilde geven, dat een porlemonnaie met een tamelijk groot bedrag, ongeveer f 7.uit de winkellade was verdwenen. Bjj fouilleering door den win kelier weri in een zak van den jongen een rijksdaalder en in de andere de porte- monuaie met het overige geld gevonden. De politie werd gewaarschuwd eu deze nam den jeugdigen dief, W. H. geheeten, en nog slechts 12 jaar oud, mede naar het bureau. De kDaap bekende de portemonuaie uit de la ie gehaald te hebben voor de trouw in den winkel was. Z Zeldzaam is een verjaardag van een der leden van het vorstelijk buis in Zeeland's hoofdplaats zoo ongemerkt voorbijgegaan als de tweede jaardag van onze lieve priiises. Slechts de vlaggen van de officieele gebouwen en van i éér weinig particuliere woniDgen herim erden ons aan het feest, dat door de koninklijke familie op het Loo herdacht werd. Vooral als men niet mederekent den verkoop van de Tuberculose-bloeai, die ongelukkig genoeg haar veel lievere naam van verleden jaar voor deze aan ziekte en ellende herinnerde heeft moeten verwisselen, schaamt men zich haast voor de plaats zijner inwoning. Ook de vereeDiging „Uit het Volk Voor het Vulk", scheen ditmaal niet bij machte iets te doen, vermoedelijk door gebrek aan geld. En daarom meenen wjj niet te moeten nalaten er eens op te wjjzen, dat er toch wellicht een middel is te vinden om steeds gel i te hebben voor het vieren der nationale feestdagen. Gedachtig aan het spreekwoord Vele kleintjes maken een groete, zou men hetzij door het vormen van buurtcosnmissies, zooals te Goes, hetzjj door het doen sturti n van wekelgksche of maai delijksche be dragen en bedraagjes in de vereenigings- kas ieder in de gelegenheid kunnen stellen naar zjjn vermogen en zoDder van zijn krachten te groot e offers ineens te moeten brengen, mede te werken aan het houden van feesten waar ook ieder van genieteD kan. Laat men het trachten, en gelukt het, dan is men voor het vervolg gevrijwaard er voor, dat Middelburg zulk een pover figour maakt als thaLS. Vlissingen. De conducteur der hrieveu- malen J. Groot is met 1 Mei jl op verzoek geplaatst op het zeepustkautoor te Queens- borough, wegens uitbreiding van personeel, dat alsdan uit 6 conducteurs zal bestaan. De heer Groot doet thaus dienst op de Ijjn Vlissingen—Breia. Het stoomschip „Mecklenburg" der Maatschappij „Zeeland" zal morgen (Dins dag) van Folkestone een zeereisje maken naar het Engelsche kaoaal met Engelsehe journalisten. Bg de „Mg. tot Expl. van S. S." worden verplaatst van Vlissingen naar Rotterdam de ondermachinist H de Big en naar Roosendaal de leerlingmachinist J. B. Hcotsmans. Ten einde het hotel „Zeeland" aan de buitenhaven ook vao electrisch lichtte voor zien, is thans een kahelhuis geplaatst op het plein voor den iugang van het station en is een kabel gelegd langs den Prins Hendrikweg welke aangesloten zal worden met de centrale. Het hotel „Zeeland" be trekt thans zgn electrieiteit van de maat schappij „Zeeland'. Zaterdagmorgen is op het kastoor van het Nederlandsch loodswezen eene verga dering gehouden van de Nederlandsch-- Belgische commissie belast met het toezicht op de vaart der Schelde en hare verlich- tiog. Daartoe waren de Belgische leden met jacht „Eméraude" Vrijdagavond van Ant werpen alhier aangekomen. Van de verschillende gebouwen en loods- vaartuigen wapperde de nationale di ie- kleur. (VI. Crt.) De tweeden jaardag van Prinses Juliana is hier Zaterdag gevierd. Reeds van des morgens af reden de electrische trams met versierde beugels. Des avonds haddeu drie muziekuitvoeringen plaats op de Zeilmarkt, de Groote Markt eD Kleii e Markt waarna de drie gezelschappen, om stuwd door een overtalrjjk publiek een ommegang met muziek door destad maakten en op het Bellamypark Beugaalscb vuur ontstokeu werd Een groot aantal dames hadden op zich genomen de tuberculosebloemen te verkoo peD en dat zij hiermede groot succes haffden, bleek uit het groot aautal personeu dat men met een of meer bloemetjes getooia zag wandelen. In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabriekeu Vrijdagavond alhier gehouden, weid o a. op voorstel van den heer A. H. Polak ten tweede male adhaesie betuigd aan een schrijven van de Kamer van Koophandel enz te Bergen op Zoom aan de direotie der Posterijen om het maximum gewicht van postpakketten te verhoogen. Ook werd op advies van de commissie (de heeien Dudok van Heel en Kljjberg) besloten instemming te betuigen met een schrijven van den „Algemeenen Neder- landichen bond van Mineraalwaterfabri kanten en Bierhandelaren", gevestigd te Amsterdam, behandelende een verzoek aan Z. E. den Minister van Justitie om aan vulling van art 337 van het Strafwetboek. Waar volgens een ingesteld onderzoek jaarlijks een enorm kapitaal aan bier- kogelflesecben en syphons wegraken en alle maatregelen daartegen afstuiten op den onwil der verbruikers en de tegenwerking van vakgenooten, is de Bond er vaB over tuigd dat alleen een wettelijke regel aan dit groote verlies een einde kan makej. De ingi komen stukken werden meeren- deels voor kennisgeving aangenomen, dat van de sigarenfabrikantenvereeniging in Nederland aan de Tweede Kamer over het wetsoi twerp: Debietrecht tabak en sigaren benevens het adres van de Kamer van Middelburg in zake stuwadoorswet werden in handen gesteld van een commissie om advies, terwgl aangaande het adres van de Nederlandsche Handelsreizigersvereeniging aan den Minister van Waterstaat betreffende redactie van bagagetarief be-loten werd nog geeu adhaesie te betuigen maar eerst de werking der nieuwe tarieven eens af te wachten. Rekeniüg 19L0 en begrooting 1911 wer den goedgekeurd, de eerste in ontvangen uitgaaf van f400 met goei slot van f 62.32, de tweede in ontvang" en uitgaaf van f 400 met f50 voor onvoorzien. Zierikzee. Tot Vrijdag 19 Mei zal de stoombootdieD8t tusschen Middelburg en Zierikzee en omgekeerd slechts door een boot worden onderhouden. Over Maart 1911 bedroegen de ont vangsten der R. T. M. f 84,338 65 tin 1910 f 82 443.10), waarvan aan reizigers- vervoer f 34.232 64 en goederenvervoer f 17 295.99. Iu de Woensdagnamiddag gehouden vergadering der afdeeling Zierikzee vun de Vereeniging voor kinderherstellings- en VacautiekoJonies werd besloten dit jaar vgf kinderen van 12 Juli tot 7 Augustus naar het koloniehuis „Zonneheuvel uit te zenden. Z. D. H. de Bisschop heeft den heer J. Ruinbouts herbenoemd tot lid van het Kerkbestuur, terwijl de heer P. van Nieuw- land tot lid van het Armbestuur is her kozen. In de gisteren alhier gehouden jaar- lgksche algemeene vergadering der Lfank voor Schouwen en Duiveland werd de balans en de winst en verliesrekening over 1910 goedgekeurd. Het dividend werd be paald op 8°/0. De bruto-baten bedroegen f10640. Na aftrek van f4422 onkosten, blijft er een saldo van f6218. Aan de reserve weid 1900 toegevoegd en voor afschrijvingen werd t 600 bestemd. De gezamenlijke reser ves bedragen f 10282 ot ruim 25 pCt. van bet gestorte kapitaal. Twee kleine dubieuze vorderingen, waarvan in het vorige verslag sprake was, zgn als verlies afgeschreven, waartegen de reserve voor dubieuze debi teuren is vervallen. Het dividend over het vorige boek jaar van de Stoom tramweg-Maatschappij AntwerpenBergen op ZoomThalen is bepaald op pCt. Ter aanvulling van ons verslag van de Vrijdagnamiddag gehouden Raadsver gadering diene het volgende De Voorzitter deed mededeeling van het aan J. J. Schroot Bentink verleende eervol ontsiag als gemeentebode en congierge van het Raadhuis. In diens plaats is benoemd P. J. Schuiling. Ingekomen en voor kennisgeving aan genomen een adres van het Bestuur der Vereeniging van Nederlandsche loodwit iabriekeD in zake het loodwit vraagstuk. In handen van B. eu W. wordt gesteld, ter fine van prae advies een adres Van C. J. de Bil, houdende verzoek om de onderwijzerswedde van wijlen zijn vader uit te betalen tot 6 Juni e. k. Geadviseerd wordt, bij monde van den heer J. de Vrieze tot goedkeuring der rekening van de Armenbewaarschool over het voorgaande jaar. Dito door den rapporteur van de Com missie tot onderzoek der rekening van den straatweg Zierikzee-Biouwershaven en door den heer Koopman als rapporteur der Cummissie tot onderzoek van de lekening van het Pensioenfonds voor gemeente ambtenaar. Vrijdagavond gaf de Gemengde Zang vereeniging Poiybymnia onder leiding van den heer Joh. Theerois en wel geslaagde uitvoering in de bovenzaal van het „Huis van Nassau Een programma van uitsluitend Holland- sche liederen werd tot groote tevredenheid van het talrijk opgekomen publiek voor de pauze ten uitvoer gebracht, terwijl het strijkorkest den bijval der aanwezigen verwierf met een Fantaisie uit „Robertle Diable". Na de pauze werd ten gehoore gebracht „Winzerleben Rhapsodie in zeven zaDgen. Dit uitgebreide koorwerk viel een ruim applaus ten deel, wat niet alleen te danken was aan de correcte uitvoering maar waartoe ook bgdroegen de beide solisten, mej. Jacobi (sopraan) en de heer A. van den Houten (tenor.) De voorzitter van Polyhymnia, de heer A. Geluk, dankte de aanwezigen voor de talrijke opkomst, de heeren musici voor hun belangelooze medewerking, mej. Rib bons-Labrand voor de wijze, waai op zg zich van haar taak, de piano-begeleiding, haar gekweten en den directeur voor diens leiding. Ten slotte noodigde spreker de aanwezi- den, die daartoe in staat zgn, uit, de vereeniging niet alleen finantieel te steuneD, maar zooveel mogelijk toe te treden als werkend lid, daar uitbreiding van het aantal zangers zeer gewenseht is wegens vei min dering van ledental. Zooals men weet, kernen de baten der uitvoering ten goede, aan het Herstellings oord voor Onderwijzers te Lunteren. (Niet van onzen gewonen verslaggever.) Door een groot aaDtal jonge dames werd Zaterdag met prrjzenswaardigen ijver op straat en aan de buizen der ingezetenen het Juliana-bloempje ten verkoop aange boden. De wit gele-celluloïd-bloempjes von den ook dit jaar weer gretig aftrek, zoodat de meeste verkoopsters binnen korten tgd hun voorraad verkocht hadden. In bet geheel werd een bedrag van ongeveer 150 gulden ontvangen, welk bedrag ten goede komt aan de bestrijding der tuberculose in onze gemeente. Dat bet bedrag dit jaar geringer is dan ten vorige jare, meet worden geweten aan bet feit. dat bet aantrekkelijke van bet „nieuwe" er ditmaal af was en aan het ieit, dat de verkoopdag zioh thans niet kenmerkte door een feestelijk karakter gelijk verleden jaar, toen deze samenviel met Prinsesse-jaardag, terwijl het optreden der socialisten en bet zwichten van het Hoofdbestuur voor bun aandrang niet na gelaten zal hebben een minder gunstigen invloed uit te oefenen, warvan de tuber culose-lijders ten slotte de dupe zijn. De verjaardag van Prinses Juliana ging in onze gemeente niet onopgemerkt voorbij Van vele woningen was de driekleur uit gestoken. Van het plan, om door het houden van volksspelen enz. een meer feestelijk karakter te geven aan dezen dag, is door geringen geldelijken steun niets kunnen komen. Heinkenszand. Raadsvergadering alhier, gehouden op Zaterdag 29 April 1911. Tegenwoordig alle leden behalve P. van den Dries (wegens ongesteldheid) en M. Rgk, de eerste met, de tweede zonder kennisgeving. De voorzitter opent de ver gadering, waarna de notulen worden ge lezen en goedgekeurd. Van de ingekomen stukken werd daarna mededeeling gedaan. Met algemeen goed vinden werd besloten tot een wijziging der begrooting 1911. Het primitief kohier van den Hoofdelijken Omslag dienstjaar 1911, dat door B. en Weth. was opgemaakt wordt vastgesteld op een totaal bedrag van f5014 96'. Aangeboden werd het verslag over den toestand der gemeente in 1910 en ter secretarie ter visie nedergelegd. Geen der leden het woord meer verlangende, werd de vergadering gesloten. Hansweerd. Zaterdag geraakte het schip „God zij met ons", geladen met gerst, tegen den Ousthavendam, waardoor het schip lekkage bekwam, zondat de lading in het schip St. Maria moest worden overge laden. De schade aan schip en lading is groot. lerseke. Ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan der Chr. school alhier hield giste renavond Ds. Postema van Biezelinge een gedachtenisrede in de Geref. kerk. Hedenmiddag werden de sckoolkinderen feestelijk onthaald, terwgl hedenavond een openbare feestelgke samenkomst zal worden gehouden in de Chr. school. Wemeldinge. Naar „de Zeeuw" meldt is ook in een kweekerg alhier de schadelijke entkever ontdekt. Hulst. Ter dezer stede is Donderdag het 50-jarig bestaan herdacht van het Liefdehuis De feestviering droeg een huiselijk, religieus karakter. Des morgens werd een plechtige H. Mis opgedragen waarna de Weleerwaarde heer E. Ongenae de feest rede uitsprak. Aan Paus en bisschop werden telegram men van hulde verzonden. De uitslag der verkiezing van 10 leden veor de Kamer van Arbeid is als volgt Leden-PatrooDS. Uitgebracht 49, ODwnar- de 6, volstrekte meerderheid 22 stemmen Er moet een herstemming plaats hebben tusschen de volgende candidaten, die het aantal stemmen achter hun naam vermeld, verkregen hebben E. L Plasschaert 21, J. de Waal 18, J. F. Bugsrogge 16, C. van Esbroeck 15, J. de Maat Staal 14, A. F. J. L. Dierick 13, A. Verhaegen 4, G van Campen 3, P. A. StallaertAdriaansens 3, J. F. Truij- uian 3 stemmen. Verder verkregen nog een aantal per sonen 1 tot 2 stemmen. Leden-Werklieden. Uitgebracht 94, on waarde 11, meerderheid 42. P. van Itegem 13, Th. Neva 11, J. de Bakker 10, J. F. de Waal 9, B. Baart 6, J. Buyl 6, P. de Kort 6, Alph. de CoBinck 5, H. v. d. Goore 5, Corn. Maas 5, P. de Rgk 5, J. Sponselee 6 stemmen. Verder verkregen nog een aantal per sonen 1 tot 4 stemmen. (ZN) lizendijk». Vrijdagmiddag geraakte alhier een brouwersknecht met kar en paard op hol. De kar kwam daarbij terecht op de stoep van een huis aau de markt eu deed een paar arduinen palen met kettingen breken als glas. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Na de vernieling, waarin ook het voer tuig deelde, kon het dier tot staan gebracht word6n. Oostburg Vrijdagmiddag j.l. om 2 uur had aifaier de plechtige openiDg plaats van de tentoonstelling onzer Ambachtschool. Een groot aantal leden, coi respondenten, begunstigers hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven em de opening bij te wonen Op het vastgestelde uur nam de voorzitter der Vereeniging bet woord en hield eene openingsrede. Hij heette allen welkom en noemden deze dag voor de school eene zeer gewichtigen. Met welgevallen zag hij terug op het driejarig verleden. Hij constateerde, dat de school thans aller vertrouwen bezat in hel vierde district en haar nut overtuigend heeft bewezen. In herinnering werd gebracht de medewerking van de regeering, die daardoor getoond heeft, wat zij doet voor al'e standen van ons volk. Woorden van dank werden gebracht aan den Inspecteur van het middelbaar onderwijs en aan den beschermheer, Mr. Hennequin. Aan allen, die medegewerkt hebben aan de stichting, den bloei en de vooruitgang der ach, ol werd mede dank gebracht. Ook tot de vertrekkende jongelui richtte de voorzitter nog het woord, waarna hjj zgne openingsrede sloot, die met luide toejuichingen begroet werd. Hiermede was de tentoonstelling geopend. Aan de navolgende leerlingen werd een diplo i a uitgereiktvoor schilderenR. de Hondt, Aardenburg, F. de Kramer en P. Woittiez te Breskens Voor timmeren: P. Basting, Retranchement, K. v. Bezooyen, Breskens, W. Burgers, Groede, I. van Cruiningen, Cadzand, A van Eden, Oost- burg, A. de Kraker, Aardenburg, P. de Ligny en I Luteyn, Zuidzande, P. v. Male, Oostburg, H Nagel, Eede, C. v. Poucke, IJzenagke, C. de Vleeschhouwer, Aardeo- turg. Voor smeden: W. de Brouwer, Aar denburg, D. Bos, Sluis, A. Dirkx, Draai brug en E. van Winsberghe, Sluis. Gedurende drie dagen bleef de tentoon stelling voor het publiek toegankelijk. Vooral deu Zondag is hiervan een druk gebruik gemaakt; de zalen waren toen eivol. De gemaakte werkstukken in alle vakken werden door het publiek ten zeerste geroemd, vooral he' schilderwerk was mooi. Dot was lang geen kladpotterij. Door de vereeniging waren 620 loten van 50 cent uitgegeven met 122 prijzen. De trekking zal op 3 Mei plaats hebben. Voor de Ambachtsschool zijn deze dagen één succes geweest Hoofdplaat. Tot waterbouwkundig ambte naar te Tbolen is benoemd dhr. J. Pauwer, in gelijke betrekking alhier aan den Hoofdplaatpolder. Terneuzen. Zaterdagavond trad alhier de beroemde declamator, de heer Albert Vogel, op in het Hötel des Pays Bas. Eerst werd ten gehoore gebracht een fragment uit „de dood van Julius Coesar" door Shakespeare, (vertaÜDg van Koster). Op treilende wijze hield de declamator achtereenvolgens de toespraken van den keizerstnoordenaar Brutus en den nieuwen Coesar. Bewonderenswaardig en meeslepend werd de wijfeling en de woede van bet Romeinsche volk voorgesteld. De heer Vogel verplaatste de toehoorders als het ware op het forum van het oude Romezij hingen aan des sprekers lippen. Zijn krachtig stemgeluid wekte ieders verbazing. Vervolgens werd voorgedragen de toe spraak van Max Havelaar tot de hoofden van Lebak. Van het heidensche Rome zagen de aanwezigen zich verplaatst in het scboone Insulinde. Met aandacht volgde men de gemoedelijke en toch overachoone en veel in zich bevattende welkomstrede van den nieuwen adaistent-resident. Tot slot werd voorgedragen „De Mae cenas van Johan de Meester" een stuk van den heer Vogel zelf. Ook hierin kwam het bewonderenswekkend talent van den kunstenaar, die voor verschillende Eu- ropeesche vorsten optrad, goed tot ziju reeht. De hartstochten van den veront waardigden zoon werden meesterlijk weer gegeven In een woord bet was een ware kunst avond. Jammer, dat het publiek zoo schraal vertegenwoordigd was. Ware kunst schijnt men hier nog niet op hoogen prijs te stellen. Koewacht. In deze en omliggende ge memten wordt een eigenaardig gebruik iu eere gehouden, bet Meizingen. In den avond voor den lsten Mei gaan groepjes werkliedez, hoogstens drie naar de boeren hofstede en zingen „het Meiliedje". De boeren zgn op dat zingen zeer gesteld en beloouen de jongens met eenige eieren. Ieder zanger verzamelt zoodoende een aardig aantal eieren, die aan Belgische kooplieden verkocht worden. Door Z. D. H. den Bisschop van Breda is benoemd tot geestelijk adviseur der Boerenleenbank te Koewacht de Z.Eerw. heer L. Dekkers pastoor alhier. Hulst. Zaterdag hielden oud-leerlingen van den Landbouwcursus, hier gehouden, eene vergadering tot stichting eener ver eeniging, wier doel voornamelijk is bet geleerde te onderhouden en toe te passen. 18 leden traden tot de vereeniging tee, die den naam .Ceres" zal dragen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. Borm, P. Antheunis, L. Boei, A. Baart en P. den Tenter, de eerste drie respectievelijk tot voorzitter, secretaris en penningmeester.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2