Landbouw en Veeteelt. posterijen. Rechtszaken. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Besluiten en Benoemingen. Koloniën. GEMENGD NIEUWS. belangrijke schade ontstond. Het schip moet eerst orders van assuradeuren afwaeh- wachten of het de reis kan voortzetten. Sluis. Alhier heeft zich een comité ge vormd tot het houden van een internationaal festival in Juni. Tot voorzitter van dat comité is beDoemd de heer S. v. Maldeghem en tot secretaris de heer J. Metz. Axel. Door de concours-hippique vereeni- ging van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is besloten op 29 Juni a. s. een groot internationaal concours te houden. Het programma bevattende 11 nummers is reeds vastgesteld. Er zullen voor ruim 500 gulden prjjzen uitgeloofd worden. Clinge. Woensdag hadden we hier de jaarlijksehe veemarkt. Aangevoerd waren 31 stuks rundvee en 14 paarden. De prjjzen vielen te beurt als volgtvoor het grootste getal paarden: J. F. Buijsrogge; voor het grootste getal koeien: F. Smet; voor het grootste getal varkens: L Maas; voor het schoonste werkpaard le pr jjs A. Cammaert 2e prjjs P. Pauwelsvoor het schoonste 2jarig paard: le prijs P. de Caluwé; 2e prijs Ch. Laureijsvoor de schoonste vaars le prijs S. van Duyze, 2e prijs Ch. Boussen voor het vetste stuk vee: Ferd. Smet. Op de markt was veel vraag, maar weinig aanbod, het meeste vette vee was al verkocht. Volgens veler meening zal onze jaarmarkt weldra tot de geschiedenis bekooren. De baldadigheden zijn tegenwoordig hier aan de orde van den dag. Woensdag avond hebben eenige straatjongens de Openbare School met keieD gebombardeerd. De politie heeft de zaak in handen. Koewacht Het is opmerkelijk, dat de menschen uit deze streken zoo weinig gevoelen voor de kamer van Arbeid. Velen hebben zich nog niet eens de moeite ge troost zich als kiezer te laten inschreven en van de weinige kiezers komen er slechts enkelen stemmen. In deze gemeente zjjn 18 kiezers patroons en 26 van de werklieden. Daarvan kwamen Woensdag 13 landbouwers en slechts 5 werklieden stemmen. Vooral van de zijde der werklieden is dit vreemd. In de druk bezochte vergadering van Dinsdagavond waren 2 hunner candidaat gesteld en deze verkregen door die slechte opkomst slechts 5 stemmen. De uitslag was voor de patroons E. L. Plassehaert en A. Ditricb, beiden alhier 13, Ch. Borm alhier 1 en J. F. Buijsrogge, C. van Esbroek en J. de Wael ieder 3 stemmen. Voor de werklieden alph. de Coninck en H. van den Gooze beiden alhier 5 stemmen, Bruno Baert alhier en Jac. de Bakker te Graauw ieder 1 stem. In de laatste dagen zjjn uit deze gemeente vele gehuwde en ongehuwde per sonen naar de provincie Noord-Holland vertrokken om daar op het land te gaan arbeiden. De meesten vinden werk in den Haarlemmermeer- en in den IJpolder. Het landbouwblad „Onze Boerenstand'' bericht, dat in navolging van Graauw de boerenleenbanken te Klinge en Koewacht een geestelijk adviseur aan hunne vereeni- ging hebben verbondeH. In de week van 1925 April kwamen in Zeeland 12 gevallen van besmettelijke ziekte voor, n.l. 3 van roodvonk en 9 van diphtheritis. Van roodvonk kwam te Kattendjjke 1 geval, te Kruiningen 1 en te Oud-Vosse- meer 1 voor. Wat betreft diphtheritis kwa men te Boschkapelle, Hulst, Oud-Vossemeer, Schoondjke, Stavenisse, Stoppeldijk en Zaamslag, allen 1 geval en te Goes 2 In de maand Maart was de handel in paarden en veulens met België van veel belang. In Zeeland vooral werden tegen zeer hoog© prijzen voor Belgische rekening een groot aantal paarden opgekocht. Gedurende de maand Maart 1911 kwa men in Zeeland zes gevallen van be smettelijke veeziekte voor, n.l. twee ge vallen van mond- en klauwzeer te Wol- phaartsdijk en vier gevallen van vlek ziekte der varkens, nl. drie te Honte- nisse en een te Soheipenisse. (M. Ct.) Boonen planten. De tijd van boonen planten gaat weer aankomen. Wie de gewoonte heeft ze reeds vroeg aan den grond toe te vertrou wen, loopt dikwijls gevaar een minder gunstigen oogst te bekomen. Herhaaldelijk gebeurt het, dat nachtvorsten jn het begin van Mei de boonstengeltjes, die zich hoven den grond vertoonden, geheel vernielden. En waar de bladeren voor 'n gedeelte zijn geraakt heeft dit inede een nadeeligen invloed op de verdere ontwikkeling, zoo dat de planten van later gelegde boonen die der vroeger gelegde spoedig inhalen en voorbij wassen. Men doet het best zich niet te zeer te haasten, maar het zachte, malsche, warme weder af te wachten. Boonen kunnen niet tegen koude; vooral natte koude verdra gen zij slecht. In kleigrond rotten zij bij te veel kil vocht; in zandgrond staan ze te „pratten". De laatste helft van Mei is tijdig genoeg en als het land laag ge legen, 'kil en vochtig is ,nog beter tegen Juni. Trouwens over te laat planten hoort men veel minder klagen dan over te vroeg. Wiens boonen afgevroren of door den vorst zeer geraakt mochten zijn, doet het best nieuwe te leggen. Als het mglsche milde weder komt, dan staan ze weder direct hoven den grond en willen lustig omhoog. Gelijk bekend, bestaat de boon als twee- lobbig gewas uit de zaadhuid en de kiem, waaraan men twee zaadlobben, een pluim pje en een worteltje onderscheidt. Zijn voor de boon nu de voedingsvoor- waarden: water, lucht en warmte, ver vuld, dan wordt de zaadhuid rimpelig, de boon zwelt op, 't worteltje treedt naar builen en dringt loodrecht in den bodem. Is de wortel ongeveer c.M. lang, dan ontdoen zich de zaadlobben van de open gebarsten huid, zij bewegen zich met het tot stengel uitgegroeide pluimpje boven den grond en vallen weldra verstrom- peld af. Het worteltje wordt nu de hoofdwortel, waaruit de zijworteltjes ontspringen, alle gedeeltelijk bezet met wortelharen: d© organen, die het voedsel aanvoeren. Alle stengeldoelen ontstaan uit den eindknop van het pluimpje. Deze bestaat uit talrijke jonge, dicht op elkaar staande bladeren, die des te kleiner zijn, naarmate ze zich dichter bij het einde, het groei punt bevinden. In den hoek, dien elk blad met den stengel maakt, den oksel, bevinden zich zijknoppen, die tot zijstengels kunnen uit groeien. Soms zijn deze stengels bezet met bladeren, soms met bloesems, soms met beide. Bij de bespreking van boonen hebben wij de snij- en princesse- of heerenboonen op het oog, waarvan twee hoofdsoorten, voorkomen, n.l. de stokboonen en de stam boonen. De naam drukt voldoende de soort uit. Algemeen worden de staakboo nen voor de fijnste gehouden; dit is ech ter nog geen reden om de stamboonen minder te achten, vooral wanneer het aanschaffen van staken moeilijkheden geeft of te kostbaar wordt. De bereiding van den grond voor de teelt van boonen vraagt alle aandacht. De bodem moet, onder meer, goed diep omgespit zijn. Daarbij niet versch bemest. Beer moet geraimen tijd voor 't leggen zijn uitgegoten. Oude koemest of ver teerde paard-emest leent zich er bijzon der toe. Wie hoofdzakelijk of alleen kunstmest wil gebruiken moet humusrijken grond hebben. Voor superfosfaat of patentkali en oen weinig chili als toegift zij'n de boonen zeer dankbaar. Met ingang van 1 Mei is tot brieven besteller te Vlissingen benoemd J. M. Karreman, thans hulpbesteller te Middel burg, zulks in de vacature van A. P. Moggré. Een berooving. In den nacht van 25 op 26 Maart j.l. werd te Middelburg een boerenman uit Vlissingen, zekeren Wajon, door twee per sonen aangevallen en beroofd van zijn portemonnaie met geld en eenige andere waardevolle zaken. Ook dreigden de on verlaten van W. te water te gooien, en mishandelden zij den ongelukkige. Als verdacht van deze brutale aanran ding stonden heden (Vrijdag) voor de rechtbank te Middelburg terecht de smids knecht Jac. J. en de arbeider KI. L., beiden 24 jaar oud en wonende te Mid delburg, die beiden reeds voor de politie erkend hadden. Volgens de dagvaardiging werd ben diefstal onder verzwarende omstandighe den ten laste gelegd. Do eerste getuige J. Wajon, de beroofde boer, verklaarde, dat hij na in Middel burg verschillende inkoopen gedaan te hebben en eenige herbergen bezocht te hebben in de Zandstraat een vijftal per sonen le zijn tegengekomen, waarvan twee personen, de beide beklaagden, hem tot driemaal toe aanpakten. Do laatste maal had L. een mes in de hand en deze zeide: „Je geld of je leven, anders gooi ik je in de vest". Toen bij weigerde zijn geld af te geven, pakte L. hem beet en J. ontnam hem zijn geld. Toen hij weer los wist te komen liep J. hem na en ontnam hem nog een zakje met zil veren voorwerpen. De beklaagden beweerden, dat zij wel met den boer gevochten hebben, maar hem niet hebben bedreigd, hij gaf zij'n geld en de andere zaken vrijwillig af. De president wees er op, dat zijl voor den rechtercommissaris rond en ruiter teilijk hebben erkend en deed het proces verbaal voorlezen. J. beweerde nu, dat alles in dronken schap gebeurd is, maar nadat de tweede getuige, de inspecteur van politie S. Koster, verklaard had waar bij op aan wijzing van beklaagde J. de voorwerpen had gevonden. De heer Koster was degene, die de schuldigen met bekwamen ijver uitvond. De officier eischte tegen ieder der be klaagden twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. F. N. van der Bilt, meende, dat het verhaal destijds in de „Midd. Courant" over deze zaak is ge schreven, overdreven was; terwijl hij als moreele oorzaak van dezen misdaad het onlangs in werking getreden sluitingsuur aanwees. Het feit is in broodronkenheid geschied. Getuige Wajon was dien avond „legèrement ému". Beklaagden mogen al geen heilige boontjes zij'n, zij zijn toch geregeld werkzaam en kinderen van nette ouders. Pleiter vertrouwt, dat de recht bank een lichtere straf op zal leggen, dan het O. M. eischte. Na re- en dupliek werd het onderzoek in deze zaak gesloten en de uitspraak tot later uitgesteld. Een dreigbrief. Ook werd behandeld de bekende zaak tegen den 25-jarigen machinist L. de II,, eveneens te Middelburg woonachtig en gedetineerd en beklaagd, dat hij' den win keiier Meinsma, in verband met de ar restatie wegens diefstal van diens dienst bode gedreigd zou hebben met eenig mis drijf tegen hot leven gericht: schriftelijk en onder bepaalde voorwaarden. De beklaagde beweerde, dat bij' den brief, waarin de lieer Meinsma of zij'n vrouw en kinderen met doodsteken ge dreigd worden, als hij niet zijn best doet zijn dienstbode uit de gevangenis te hou den, uit een lolletje en onder invloed van sterken drank geschreven heeft. Hel O. M. eischte 4 maanden gevan genisstraf met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr. T. J. van Bortel, bepleitte clementie. Het Gerechtshof te 's Gravenhage deed Donderdag j.l. uitspraak in de zaak van M. A. Ylandbouwer te Wissenfcerke, door de rechtbank te Middelburg vrijgesproken van mishandeling van een ambtenaar bij diens rechtmatige uitoefening van zijn ambt, en bevestigde het vrijsprekende vonnis. Gok bevestigde het hof het vonnis der Middelburgsche rechtbank van 14 dagen gevangenisstraf tegen A. A. W. te Sou burg wegens mishandeling, tweemaal ge pleegd op zekeren C. J. B. Zondag 30 April. 2e Zondag na IV schen, ook genoemd Zondag „Misericor- dia" naar het aanvangswoord uit den introitus van dien dag, leest van den Goeden Herder. Epistelles uit den Ion brief van den H. Petrus II. 2125. Evangelie volgens den H. Joannes X. 1116. Naar de Missie Den 17en Mei a. s. zullen naar de Missie van Brazilië vertrekken de zeereerw. Pater L, Panis C.S.S.R., thans in het Redemptoristenklooster te Roermond en de eerw. Broeder Thaddeus, thans te Roosendaal. („L. K.") Het aan de „N. K." ontleende bericht omtrent het vergezellen van den pel grimstocht naar Gourdes in Mei aan staande door Z. D. H. den Bisschop van Roermond, mist allen grond, zegt „De Maasbode". Goes. R ij k s n o r m a a 11 e s s e n. Toe gelaten zijn tot de voorbereidende klasse de meisjes-leerlingen B. Fokke, E. Barbier, J. A. de Hondt en W. J. Harmsen, van Goes; S. Verhage, van Wilhelminadorp, A. E. de Raad en G. van der Straat en van Hansweerd; M. Zuidweg en N. J. Tollenaar, van Krabbendijke en de man nelijke: L. Alewijnse, van Kwadendam- me; C. Staal en M. Schipper van Wil helminadorp; J. de Jager van Krabben dijke en C. Meulendijk, van Kloetinge; tot de eerste klasse de vrouwel. leer lingen C. M. J. Kort en C. A. Zandee, Goes; E. S. de Vey, Ierseke; I. J. Noord- hoek en C. J. Meeuwse, Wolfertsdijk, en, de mannelijke: A. Goeman, 'slleer Abts- kerke; J. Schipper en J. L. van Dijke, Wilhelminadorp; P. P. de Koster, Bors- selen; J. M. Maat, Kloetinge; W. L. v. d. Linde en A. Rooze, Wolphaartsdijk; A. C. Meulendijk, Kloetinge; A. A. A. Verbraek en T. Roelands, Kruiningen; N. G. Meeu.se, Ierseke; A. .1. de Jager, Uil land-Bath. tot de tweede klasseCornelis W1. .1. Bom, Ierseke (voorw.) en Adriana v. d. Ende, Goes. tot de derde klassePieter Cornells se, Kloetinge, (voorw.) en Suzanna H. Schipper, Kortgene. tot de vierde klasse: Marinus G. v. d. Ende, Goes (voorw.) Bevorderd zijn van de eerste naar de tweede klas se de vrouwelijke leerlingenM. 0. die Buck, N. Willenrse, W. A. Adriaanse, C. Barbier, J. Monté, J. A. Swenne, F. Kriekaart, en de mannelijke: A. Oudeman, J. P. Oele, A. Mol, A. Snoep, J. Witte, G. Noom, M. van. 't Holt, I>. van der Linde en A. Verschure; niet bevorderd twee; van de tweede naar de derde idej vrouwelijke leerlingen: N. C. Mets, I'. J. van Dijke, M. Koopman, N. de Graaff, P. A. E. Vroegop en T. D. M. v. d. Vliet, en de mannelijke: .1. Vermast, A. Oom, A. J. Dominicus, J. E. Ilarthoorn, J. A. 11. Bommeljé, G. M. den Herder, A. C. Buiger, M. Maas, W. M. I ,ouwerse en L. Mallekote van de derde naar de vierde ide vrouwelijke leerlingenM. .1. Dominicus, M. C. J. Rietveld de Hondt, A. Braat, A. van der Linde, G. de Hullu en J. Sandee en de mannelijke: J. A. Bod- dingius, D. BJok, J. A- de Nooijer, J. Dek, C'. J. Odink, A. Steketee, H. J. Dan ker en C. van, Damme. Niet bevorderd één leerling. Verder nemen een twintigtal leerlin gen van de vierde en één van de derdei klasse deel aan liet examen voor onder wijzeres). De beer A. A. J. Willemse van Krui ningen, oud-leerling der Ambachtsschool te Goes legde met gunstig gevolg het examen af voor waterbouwkundig ambtenaar. Middelburg. A e. te-ex am e ns L. 0. Donderdag geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd de lieeren C. Brakman, .1. Ka reis, P. Oranje, allen te Middelburg, II. J. Bankers, te Goes, G. G. Rémerij, te Koewacht, J. C. P. H. Weststrate, te Zaamslag en .1. Goedhals te Zuidzande. Afgewezen 1. Vrije- en orde-oefeningen. Vrij dag geëxamineerd 6 mannelijke candida ten. Geslaagd de heeren J. Kareis, P. Oranje, beiden te Middelburg; G. G. Ré merij Koewacht en .1. P. II. West strate te Zaamslag. Vlissingen Burger a v o ndsc li o o 1. Na examen zijn aan de burgeravond school bevorderd van de eerste naai de tweede klasse 50, niet bevorderd 15 leerlingen. Het einddiploma werd uitgereikt aan 33 leerlingen. Niet geslaagd zijn 16. Van de eerste naar de tweede klasse van de avondschool voor handwerkslieden werden bevorderd 22, niet bevorderd 6; van de tweede naar de derde klasse be vorderd 13 leerlingen en niet. bevorderd: één leerling. Hel einddiploma werd aan tien leer lingen uitgereikt. Terneuzen Door den gemeeifteraadi alhier is Donderdag benoemd tot onder wijzer aan school A de- heer A. G. Goos- sen te Sluis. Met hem stonden op do voordracht de heeren AJ. A. I. de Vlie ger te Vlissingen en J. C. I'. Janse te Rilland-Bath. Geslaagd te 's Gravenhage op het stuur,- liedenexamen voor de groote stoomvaart als tweede stuurman de heeren L. Tenkley en J. Leffers; als derde stuurman de heeren II. J. Leurs en A. Lagerweij. De Minister van Binnenlandsche Za ken heelt bepaald, dat de commissie, be last met het afnemen van de examens van vroedvrouw, zifting zal houden vóón 1 Aug. te Amsterdam, en na 31 Juli te Groningen. Bij kon. besluit is met ingang van 15 April aan dhr. J. G. Legro, eervol ont slag verleend als plaatsvervangend voor zitter van de plaatselijk© commissie voor de ongevallenverzekering te Goes, en als zoodanig benoemd dhr. G. A. Hajenius, secretaris der gemeente Goes. Aan J. A. Dregmans te Axel is op zijn verzoek eervol slag verleend als voorzitter der plaatselijke commissie voor de onge railenverzekering te Neuzen; benoemd tot voorzitter dier commissie J. Huizinga te Axel, onder toekenning van eervol ontslag als plaatsverv. voorzitter dier commissie; benoemd tot plaatsverv. voorzitter dier commissie A. H. Donze te Neuzen. Pest in Nederl.-lndië De gouverneur-generaal seint omtrent de pest op Java Op 26 dezer 16 gevallen11 dood-en. Ivediri is niet ingang van Donderdag be smet verklaard wegens pest. Tusschen do gevallen te Kediri en te Malang is geen verband gevonden. Strenge isolatie is van de eerste gevallen af toegepast. WEST-I J*I>IE. De z a a k-K i 11 i ng er. Volgens de West Indische bladen is Kil linger met zijn medeplichtigen door het Hof ter dood veroordeeld, wegens poging tot omverwerping van het gezag. In ©en rede die de President na het uitspreken van het vonnis hield, gaf hij den beklaag den duidelijk te verstaan, dat een verzoek aan H. M. de Koningin om gratie bij het Hof geen verzet zou ondervinden. (Zooals de lezer weet had Killing©!', oud-inspecteur van politie, getracht de regeering in Suriname omver te werpen en eene onafhankelijke republiek te stich ten.) Fa nt ais ie? Men herinnert zich liet bericht betreffende een beweerde aanran ding in de Scheveningsche Boschjes. Zekere mevrouw R. v. N. zou door een paar individuen aangevallen en van haar taschje beroofd zijn, doch de dame werd verlost door een leerling van de II. B. S., die een der dieven afranselde, ondanks de hulp van diens medeplichtige, en hem aan een politieagent overleverde. De andere ontsnapte intusschen. Op de oproeping van den commissaris van politie beeft zich geen dame aange meld. In elk geval js het niet mevr. II. v. N. Dat deze genoemd werd, berustte haar het jongemensch mededeelde, op een vergissing. Hij verklaarde haar naam niet te weten. Het jongmensch houdt zijn ver haal vol, ook nadat er uitdrukkelijk op gewezen was, welke straf staat oji het doen van een valsche aanklacht. De po litieagent echter is ook niet te vinden, en verder is ook niet een dergelijk© ar restant aan oen der politiobureaux go bracht. Aan bet. ridderlijke verhaal, waarin liet jongemensch zelf de heldenrol vervulde, schijnt na dit alles weinig waarde meer te moeten worden gehecht. Hij beweert nu, vermoedelijk de dupe te zulleu zijn van een als politie agent verkleed persoon, wat de geheel© ge schiedenis nog onwaarschijnlijker maakt. Vliegongeval. Zaterdagavond circa 7 uur deed de aviateur Mulder te Rijen een vlucht. Soms stijgende tot op eene hoogte van circa 50 M. maakte hij drie maal zonder landing de baanrondte en vloog in eene prachtige bocht over ban gars en publiek. Bij de tweede opstijging had de kranige aviateur een ernstig on geval. Nadat hij de baanronde eenmaal had afgelegd stopte do motor plotseling toen hij met Mulder zich boven den straat weg bevond. In vol plané wilde bij het vliegterrein bereiken, doch daarbij geraak te de staart zijner machine in een maste boom, die wel afknapte, doch de machine deed tuimelen en op zijn kop zotte. Do heer Mulder lag onder de machine en scheen in 'tbegin er erg aan toe. Huljj vaardige handen droegen den aviateur naar don hangar en na korten tijd bleek bij toch niet ernstig gekwetst. De machine, die voor oefenmachine be stemd was, is grootendeels vernield. De schoorsteen van een kleinen schouw burg in een stad in Zuid-Frankrijk heeft den vorm van een mannenfiguur. Het beeld is elegant gekleed, met een cylinder - hoed op, terwijl een groote bruin geverfde in den vorm van een sigaar gemaakte metalen pijp in de lippen van de zeldzame figuur steekt. Uit deze sigaar stjjgt de rook in groote zwarte wolken omhoog en de figuur is zoo natuurgetrouw, dat de toe schouwers bij den eersten aanblik gelooven, dat daar een elegant beer zijn sigaar staat te rooken. In verscheidene Amerikaansche steden ziet men dikwijls scboorsteenen, die den vorm van een wijnfiesch hebben. Het onderste gedeelte bestaat uit stroogeel houtwerk en gelijkt op de hulzen, waarin wijnflesschen gewoonlijk zijn verpakt. Den eigenaardigsten schoorsteen kan men echter in een Rueneensche stad vinden. Het is een skelet van vijftig voet hoogte en is geheel uit metaal gebouwd. De rug- gegraat dient als rookkanaal en de rook vindt zijn uitgang door de openingen in den schedel. Deze lugubere schoorsteen beeft een excentriek millionair in een dolle bui laten bouwen. Paul Bourget, de bekende Fiansche tooneelschrijver, wiens met spanning tege moet gezien nieuw stuk dezer dagen te Parijs voor het eerst opgevoerd werd, werkt bij voorkeur in de avonduren en blijft dan dikwijls tot diep in den nacht aan zijn schrijftafel. Hoe graag hij echter ook des avonds daar zit, nog liever blijft hij des morgens zeer lang in zijn bed liggen Hij kan er haast niet toe komen op te staan en gewoonlijk heeft reeds het middag uur geslagen voor hij zich vermant de vriendelijke rust van zijn bed ie verlaten. Van deze taaie verknochtheid aan zijn slaapmeubel weet de „Gil Bias" een amusante kleine anecdote tc verhalen. Niet lang geleden wa3 Paul Bourget door zijn vriend, de academicien graaf d'Haussonville voor eenige dagen ui'ge- noodigd op diens heerlijke bezitting aan het meer van Genève. De graaf houdt van vroeg opstaan en toen hij des morgens na Bourdet's aankomst om 10 uur zijn gast en vriend nog steeds niet te zien kreeg, ging hij in de slaapkamer van den dichter en vroeg daar of Bourget zich mischien onwel gevoelde. Zijn vriend echter lag rustig te bed en voelde zich zoo goed als ooit Hoofdschuddend meende de graaf: „Hoe kan men toch zoo lang slapen?" „Maar ik slaap immert niet", verklaart Bourget hem „Ik denk na, ik werk". Den volgenden dag wordt het elf uur, half twaalf, en weer is van Bourget niets te zien. De graaf neemt weer op zich zijn vriend tf wekken; hij vindt Bourget indendiep- sten slaap en als de graaf de deur open doet, wordt hij vreeselijk verschrikt wakker, wrijft zich, door het daglicht verblind, de oogen en vraagt hoe laat bet is. Maar de vriend antwoordt met een ernstig gezicht en bezorgd het hoofd schuddend, zegt hij alleen „Beste Bourget, je moet je toch meer in acht nemen, je werkt wezen lijk te veel". Gevolgen van het h u w e 1 ij k. In het Duitsclie doip Diihringshof bestaat, zegt de „Tel.", een pracht herhaling van het befaamde „Nifmeegsch raadsel". Een 53 jarige hoer huwde onlangs met een 19 jarig meisje, terwijl zijn 'zoon de 24 jarige zuster van hel eerstgenoemde meisje tot vromv nam. Vader en zoon zijn dus zwagers geworden en de 19 jarige is de schoonmoeder van do 24 jarige. Wanneer er kinderen komen, wor den de 53-jarige boer en zijn vrouw te gelijk grootvader en grootmoeder en oom

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2