Sociale Berichten. Uil de Staatscourant. Rechtszaken. posterijen. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Ingezonden Stukken. Landbouw en Veeteelt. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen, enz. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. 396e Staatsloterij. Marktberichten. Koewacht. Dinsdagavond hielden de kiezers voor de Kamer van Arbeid in deze gemeente eene vergadering, om te spreken over de verkiezing van 2 leden. Een groot aantal personen, waaronder ook vele niet-kiiezers, waren opgekomen. Die heer E. Plassehaert, voorzitter van den R. IC. Boerenbond, leidde de vergadering en deelde mede, dat over het algemeen voor deze verkiezing heel weinig gedaan was en dat de meeste kiezers in de eerste plaats onkundig zijn omtrent de werking van de Kamer van Arbeid en ten tweede niet weten, wie zij' morgen zouden kiezen. Hij legde een en ander nader uit, waarna verschillende vragen werden beantwoord. Ten slotte werden een paar arbeiders uit deze gemeente als candidaten gesteld voor leden-werklieden en een landbouwer voor lid-werkgever. Breskens. Naar we vernemen zal het schoolfeest op school B, aan de Nieuwe Sluis, eerst plaats hebben op 5 Mei a. s. Oostburg. Op Vrijdag a. s. zal de uit reiking van de getuigschriften plaats heb ben aan de leerlingen van de ambachts school na afloop van den driejarigen cursus. Gedurende drie dagen zal dan eene tentoonstelling gehouden worden van de werkstukken en teekeningen van de drie verloopen jaren. Zeer zeker zullen de ambachtslieden uit onze streek deze dagen niet laten voorbij'gaan zonder een kijkje te nemen. Van de R. N. L, alhier zijïi hij' tweede plaatsing voor de Rijkskweek school te Middelburg nog benoemd ide kweekelingen M. Heijboer van Breskens en F. v. d. Plassohe van alhier. Door de vereeniging tot bevordering van de belangen der hadplaats Domburg is in overleg met bet. polderbestuur beslo ten tot. den afkoop van de tollen voor auto's van buiten de provincie Zeeland. Maandag 8 Mei bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten Olinge en Hulst en. den 9 Mei St.. Janssteen en Koewacht. Drankbestrijding. Als bewijs van vermindering van het drankgebruik deelt „De Volksbond" mecje dat in Bergen op Zoom in de beide Gantjneg der Infanterie in een jaar tijds per man en per maand niet meer dan één borre| werd gedronken. Koloniën. De Pest in Nederlandsch-lndië. De sterfte aan de pest te Malang gedu rende het haerschen der epidemie is ÖÖ1/^ °/0. Op een onderneming op Zuid-Preanger hebben zich thans verdachte ziektegevallen voorgedaan. Een bestuursmedicus is daar heen. De cholera te Batavia breidt zich uit. Maandag waren er 24 dooden. (Zie verder laatste berichten.) Op verzoek is eervol ontslagen als be stuurslid van het waterschap der Sluis aan de Wielingen mr. P. Ch. J. Hennequin te Aardenburg. Een geraffineerd oplichter. Voor de rechtbank te Middelburg stond gisteren terecht de '25jarige Belg J. E. O. W. Jacobs, uit MecheleD, die op 25Febr, te Terneuzeu een drietal personen geld wist af te persen, door te vertellen dat hij geboren was te Heisin gfors, genaamd was Whisky Tapoliski, dat hij gestudeerd had te Dantzig en na deelname aan ongeoorloofde samenscholingen in een kamp was opge sloten om later naar Siberië te worden verbannen. Uit dat kamp zou hij ontvlucht zijn en nu wilde hij naar Amsterdam. Ook deed hij zich voer als vrijmetselaar en trachtte bij werkelijke mayons daarmede sacces te hebben. Thans bakende hg alles verzonnen te hebben. De eisch luidde 2 maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. Uitspraak 5 Mei a.s. Ter openbare civiele terechtzitting van de rechtbank te Middelburg is de heer J. H. L. Stassen, ontvanger der registratie en domeinen te Oostburg beëedigd als plaats vervangend kantonrechter in het kanton Oostburg, in de plaats van den heer J. Zeper, eervol ontslagen. Eerbied voor de Justitie. Onder dit opschrift schrijft de R. K. „Gelderlander" het volgende Terecht wordt het als een bedenkelijk verschijnsel beschouwd als de eerbied voor de justitie afneemt. Maar wil de justitie op den duur het ontzag afdwingen, waarop zij aanspraak mag maken, dan dient zij ook zelf haar waardigheid op te houden en niet door ondoordachte uitlatingen bij het publiek den eerbied voor de justitie te schokken. Dit nu lijkt ons het geval te zijn in de zaak van een landbouwer te Wissekerke, een tè goeder naam en faam bekeDd man, die door een rijksveldwachter beschuldigd werd, dezen opzettelijk met een stak gesla gen te hebben. De snan daarentegen ver zekerde dat hij in de vroege duisternis in den persoon, die hem had staande gehouden en wien hg een slag met zijn stsk gegeven had, niet den veldwachter had herkend, maar gedacht had met een landlooper te doen te hebben Zijn verdediger kon er o. a. op wijzen, dat zelfs 66 inwoners van Wissekerke, met den burgemeesterr en twee gemeente veldwachters aan het hoofd, tot den rechter in eersten aanleg, de rechtbank te Middel burg, een request hadden gericht, waarin zij verklaarden „dat zij den beklaagde als een net en bedeesd persoon kenden, niet in staat den rijksveldwachter opzettelijk te mishandelen, en dat die rijksveldwachter bekend staat als een heogst onbetrouwbaar, om niet te zeggen leugenachtige persoon". De rechtbank had dan ook den beklaagde al vrijgesproken. Maar de rijksveldwachter liet het er niet bij. De zaak kwam voor het Haagsche Gerechtshof en daar verklaarde de advocaat- generaal dat-rie rijksveldwachter zoowel bij zijn on middel lij ken chef ten parkette als bij den procureur generaal, directeur van politie, bekend staat als een betrouwbaar, goed ambtenaar en dat die meening door hem ver wordt gesteld boven de meening van de geheele burgerij van Wissekerke en haar burgemeester aan het hoofd. Dat zijn dunkt ons, geen woorden, die passen in den mond van een vertegen woordiger van het Openbaar Ministerie. Dat hij den rijkeveldwachter de hand boven 't hoofd houdt, goed maar dat de burgerij van een heele gemeente met den burge meester aan 't hoofd aldus een slag in 't geziekt geeft valt niet goed te praten. En de door hem gestelde eisch van „drie maanden gevangenisstraf, met verbenrdver- klarijg van den stok" tegen een algemeen als fatsoenlijk man bekend staand beklaagde zal er zeker niet toe bijdragen om in Wissekerke en omgeving den eerbied voor de justitie te versterken. De commies der posterijen en telegrafie 4e klasse H. Koens is met ingang van 16 April verplaatst van Amsterdam naar het Zeepostkantoor te Vlissingen. Te Aardenburg zijn als voorloopers van de vervanging van hel hulpkantoor der posterijen door een directie het nieuwe postkantoor is gereed J. Guiran en J van Overbeeke met i ngang van 1 Mei aangesteld als vaste beievenbestellers, ten gevolge waarvan hunne jaarweiden ook eenigszins zijn verhoogd. Eucharistisch Congres te Madrid. 25—29 Juni 1911. Men meldt ons van hoog geachte zijde het volgende Wederom gaat de Katholieke wereld eene van die heerlijke betoogingen aanschouwen, welke alleen de Katholieke Kerk vermag aan te bieden Wie heiinnert zich niet de kolommen-lange beschrijvingen van het Eucharistisch congres, verleden jaar te Montreal gehouden, onder het grootste enthousiasme! Maar America is zoo ver, en menigeen ziet op tegen de zeereis 1 Toch was Nederland daar vertegenwoordigd, zij het ook door een klein getal, want Nederland, dat steeds heeft uitgemunt door zijn diepe vereering van het H. Sac rament, wil altoos en overal medewerken, om de godsvrucht tot den verborgen God onzer Tab'makelen te vermeerderen. Ook dit jaar zal daarvan wederom getuigenis afleggen. Nu geen zeereis die afschrikt, maar een landreis die aanmoedigt In het hartje van het Katholieke Spanje zal het Congres tezamen komen. Z. D. 11. Mgr. Heylen, de bekende bisschop van Namen, de algemeene voorzitter van de Eucharistische Congressen, zal ook nu presideeren, en hem zal omriDgeu een phalanx van Belgische Edelen, die het zich tot een hooge eere rekenen hun waar- digen kerkvoogd bij dat verheven werk te assisteeren. Daarom hebben wij een comité gevormd, waarbij zich een ieder kan aan sluiten, die het Congres wil bijwonen, en tevens van de gelegenheid gebruik maken om de beroemdste Spaansche Heiligdommen te bezoeken. Zoo wordt de reis tevens een bedevaart, welke over Brussel, Parijs en Bordeaux Spanje binnentreedt te Irun, om vervolgens korter of langer te vertoeven in San Sebastian, Burgos, Escuriale, Madrid, Toledo, Zaragoza, Barcelona en Monte-Ser- rato. Teruggekeerd te Barcelona, volgt een uitstapje per zeeboot naar de Balearische eilanden, en landing te Marseille, verder per sneltrein via Lyon—Parijs naar Brussel. Zeker een heerlijk program, voor niet te veel geld, terwijl het comité zorgt voor alle comfort in de treinen en uitmuntende hotels Het bekend Nederlandsch reisbureau Charles Kieckens te Tilburg heeft zeker een goed werk verricht, door toestemming te vragen, of ook een groep Nederlanders zich, onder dezelfde voorwaarden, bij de Belgische bedevaart mocht aansluiten. Zelfs heeft hij verkregen, dat de Nederlandsche bedevaart te Roosendaal kan beginnen en eindigen. Om mogelijke liefhebbers volkomen in te lichten, laten wij bier het volledig program volgen Vertrek van Roosendaal Donderdag 22 Juni 9.39; aankomst Brussel Nord 11.18 Lunch hótel Cosmopolite. Vertrek Brussel Midi omstreeks 12 uur. Vrijdag Bordeaux 5.46. Irun 12.35. San Sebastian 1510. Zaterdag 24 Juni Burgos 15 uur. Zondag 25 Juni Escuriale 6 uur's morgens. Madrid 15. Verblijf aldaar tot Vrijdag, met een uitstapje naar Toledo; Zaterdag lJuli6u. te Zaragoza. Ten 20 u. aankomst te Barce lona. Uitstapjes naar Monistrol en Monte Serrato, vertrek Dinsdag 4 Juli, met een omweg langs de Balearische eilanden, naar Marseille. Vertrek Dinsdag 6 Juli ten 7 u. naar Lyon, aankomst 12, vertrek 22 u., aankomst te Parijs Vrijdag 7 Juli, 's morgens 7 u. Na het ontbijt vertrek naar Brussel, waar geluncht wordt en ieder met een trein naar verkiezing kan vertrekken naar Roosendaal. Voor reis- en verblijfkosten, 2de klas spoor, eerste klas boot, met eerste klas hotels, alles inbegrepen, tot Roosendaal, heeft men te betalen vóór 15 Mei het bedrag van f 292.50, waaronder begrepen de verplichte congreskaart bij den heer Charles Kieckens te Tilburg. Ten slotte zg nog gemeld, dat ieder te voren mag opgeven, bij welk gezelschap hij een plaats verlangt; mocht iemand niet tevreden zijn met de plaats welke hem wordt aangewezen, dan kan kg onderweg nog veranderen, daar in elke coupé een paar plaatsen worden opengehouden. De ZeerEerw. Heer A. A. W. Waterreus, Pastoor van flansweerd, die als hoofd redacteur van „Ons Kerkklokje de Bede vaart medemaakt, heeft zich volgaarne bereid verklaard ook aan onze courant eenige verslagen te leveren omtrent ket congres en de verdere bijzonderheden van deze zeker hoogst interessante reis. Naar Lourdes. Naar de ,.L. K." verneemt, zal Z.D.H. Mgr. J. H. Drehmanns, Bisschop van Roermond, deal uitmaken van de Nederland scbe bedevaart naar Lourdes, die de volgen de maand zal vertrekken. Geslaagd in Iudië voor het examen van 2e stuurman bij de Koninkl. Nederlandsche Paketvaart Maatschappij dhr. Joh. Mnrtein te Harlingen, vroeger te Goes. Tot lid der commissie, belast met het afnemen van het eindexamen der R H B.S. met vijfjarigen cursus in Noord-Brabant is benoemd de heer J. H. Rhoen, leeraar aan de RHB. school te Goes. Middelburg. Acte-examens L O Dinsdag geëxamineerd 8 mannelijke candi daten. Geslaagd de heeren D. Speets, P. Vermeulen er. J Woudhuizen, allen te Middelburg; C. J. Oostdijk te Neuzen, en A. Wissel te Zaamslag. Afgewezen 3. Woensdag geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten, allen geslaagd, de dames A. M. Karstel te Zuiddorpe, J. J. Andriessen te Vlissingen. Jonkvr. E.M G. des Tombe te Middelburg, K P. Baljeu, idem, R. M. Dekkers te St. Jansteeu, G. Bergs te Vlis singen, C. C. Overweg te Aagtekerke en J. G. de Hoogh te Middelburg Tot hoofd der school te Philippine is benoemd de heer P. Dellaert, hoofd der school te Keikdriel, met 6 stemmen, tegen 1 stem op den heer Spitzen, hoofd eener school te Montfoort. Bjj tweede benoeming zijn op de Rijks kweekschool voor onderwijzers - e Midlel- burg geplaatst M. P. Heyboer te Breskens, M. Beneker te Stavenisse, F. A. v. d. Plassohe te Oostburg, D. Kosten, te Oude Tongen, en J. Ph Groen te Rotterdam. „M. Ct." Bij het te Amsterdam gehouden examen in handenarbeidsonderwijs zijn geslaagd voor diploma A (klei- en kartonarbeidj de dames W. J. Gabriëlse, van Oost Souburg en M. F. v. d. Ranson, van Middelburg en de heer M. Ossewaarde, eveneens van Middelburg. „Z". De 30 Aprii-bloem en de Bestrijding der Tuberculose. Evenals 't vorig jaar wenden wij ods weder tot de ingezetenen van Zierikzee Langzamerhand heeft de wjjze van be strijding der tuberculose vasten vorm gekregeD, en werden voor geheel Zeeland sub-commissies gevormd, waaronder die voor Zierikzee bestaat uit Mej. J. de Crane, Presidente der wijkverpleging, en de heeren J. de Vrieze en Mr. H. Polvliet. Besloten werd het groote werk der tuberculose-bestrijding op deze wijze aan te vangen lo. Onderzoek naar de verzorging en verpleging der lijders; 2o. Onderzoek naar de voorzorgen, die te nemen zijn, om de besmetting tegen te gaan, en zoodoende de ziekte te beperken, waaronder o. a valt het ontsmetten van lijf- en beddegoed enz. Punt 1 brengt van zelf mede het ver beteren van de omstandigheden, waarin de tuberculoselijders verkeeren. Wij moeten helpen, waar dit noodig blijkt, zorgen dat de patiënten de noodige rust in de frissche lucht kunnen genieten, hetgeen niet kaD geschieden in de bedompte bedsteden, waarin de patiënten zoo vaak liggen. Aanschaffing van ziekenstoelen en dekens staat daarom op het programma, en daar naast het verstrekken van eenvoudige gezonde voedingsmiddelen naar behoefte van de patiënten als de omgeving niet in staat is te geven, wat voor het herstel noodig is. Licht, lucht, rust en goede voe ding zijn neg altgd de hoofdvereischten voor de genezing der Tuberculose. Het geld, door den verkoop der 30 April- bloempjes het vorig jaar verkregen, was niet toereikend om met hoop op goeden uitslag te kunnen beginnen; aanvangen met deze kleine som zou uitgeloopen zgn op mislukking. Verdubbel die som ditmaal en wij kunnen beginnen met datgene wat wij zoo vurig wenschende bestrijding der Tuberculose in Zierikzee. Daar de 30e April dit jaar op een Zondag valt, wordt de Tuberculose bloem thans op Zaterdag 29 April tusschen 1 en 3 uur aan de huizen en op straat te koop aan geboden door jonge dames, die zich voor dit doel beschikbaar hebben gesteld. Geef mild, ieder naar zgn krachten, ten bate onzer lijdende naasten, opdat de Tuberculose bestrijding te Zierikzee met kracht kan worden aangevat en onze ge meente een voorbeeld worde voor andere plaatsen. Het Comité voor de 30 April-bioem. Zierikzee, April 1911. De R. K. Boerenbond Z. VI. (W. D.) begint met 1 Mei a. s. voor zgne leden eene dienstboden verzekering (art. 1638 ij der wet op het Arbeidscontract.) Goes Hedenmiddag werd aanbesteed: het afbreken en opbouwen van een slacht plaats aan de Koningstraat alhier. In schrijvers waren de heeren A. de Bruin, f5550; M. Buitendijk f5497; J. B. Arents f5230; Firma de Weert Zonen f5138; de Graaf en Schrijver f5090; Firma Wed. J. v. Riet f 4780. De gunning is aangehouden. Middelburg Dinsdag werd aanbesteed door B. en W. het maken van funda menten voor eene nieuwe Stokerij; van eene fundeering voor de in die Stokerij te bouwen Generatorovens en van eenige daarmede in verband staande werken. Inschrijvers waren: A. J. Neugebauer f6240; A. II. Romijn, f4998; J. L. de Lange, f3990; J. Looisse, f3888; H. .1. Keulemans, f '2845D'. Dekker, f 2702M. K. Jeras en Zn. f2650; P. Dorleij'n f2599; M. Walrave, f2580 en R. J. Schijf f2317. Breskens. Bij de gehouden aanbeste ding voor het maken van een grindweg alhier, van den boulevard tot aan de hofstede van de Bruyckere, is de uitvoe ring gegund aan .1. v. d. Sande alhier, voor f 3274. Oostburg. Notaris Hammacher veilde alhier een woonhuis, staande in de Brou werijstraat, sectie B, no. 479. Ingezet op f 1225. Hei-veiling op '29 April a. s. Sluis. Notaris James veilde alhier een woonhuis met erf en een perceel bouw grond aan de Smeestraat. Ingezet het le op f1000; het 2e op f200. Hei-veiling op 6 Mei a. s. Middelburg. In de gemeenteraadszit ting van hedenmiddag hadden nog de volgende uitlotingen plaats van 18 aan- deelen geconverteerde schuld a f500, nummers19, 238, 373 (gesplitst), 448 (gesplitst), 201, 71, 122, 347, 503, 256, 115, 331 (gesplitst), 126, 418, 102 (ge splitst), 23, 483 (gesplitst), 133. 9 aandeelen leening 1895 a f 1000, num mers: 152, 391, 266, 420, 138, 106, 334, 233, 107. 1 aandeel leening 1899 a f500, num mer: 25. 3 aandeelen leening 1901 p f 1000, num mers: 51, 92, 64. 2 aandeelen leening 1908 a f 1000, num mers 42, 20. Do voorzitter deelde mede, dat hét rap port van den heer Engels, inzake de elec- trisc-he centrale zal worden gedrukt en den leden toegezonden. Tot onderwijzeres aan school J werd uit de voordracht, bestaande uit de dames M. E. S. Rosendaal te Biggekerke, C. V. ,J. van Holthuysen te Brouwershaven en C. C. Boes te Arnemuiden, benoemd mej. Rozendaal met 10 stemmen tegen 3 op mejuffrouw Holthuysen. Door B. en W. werd voorgesteld om, evenals vorige jaren, aan den onderwijzer D. W. Loois om gezondheidsredenen zijher echtgenoote, verlof te verleenen om tot 1 Mei 1912 den nacht te Vlissingen door te brengen. Het voorstel wordt aangenomen met 11 tegen 2 stemmen, die van de heenen Snouck Hurgronjc en de Rijieke. B. en W., gesteund door de Commissies van Financiën en Fabricage, stelde voorj om aan de firma den Bouwmeester, Bor- sius en van der Ley© verlof te verleenen tot het maken van een steiger op hun terrein nabij den Kousteenschen dijk. Aangenomen zonder discussie of stem ming. Vervolgens kwam in behandeling het Verzoek van de vereeniging Kinderzorg om gas en water tegen verminderd tarief te verkrijgen, dat reeds, als ingekomen stuk bij de jongste raadszitting is vermeld. B. en W. stellen voor mede te deelen, dat er geen termen bestaan om verlaging van den gasprijs toe te staan >en voor wat de levering van duinwater betreft te vex-- wijteen naar de verordening, waarin staat, dat voor gestichten van liefdadigheid voor de helft van den prijfs kan worden gele verd. Aldus werd besloten. Ten slotte werd nog behandeld het voor stel van de commissie van toezicht op het lager onderwijs om over te gaan tot het aanstellen van een schoolarts. De minderheid van B. en W. stelde voor om een schoolarts te benoemen op ©en salaris van f500; de meerderheid, verklaarde zich er tegen. De gezondheidscommissie verklaarde zich vóór, de commissie van de financiën tegen de aanstelling. Met 10 tegen 3 stemmen werd aange nomen het voorstel der meerderheid om niet over te gaan tot het aanstellen van een schoolarts. Met 8 tegen 5 stem men werd het ander deel van het voor stel der meerderheid, om B. en W. een bepaling te doen samenstellen betreffende een verklaring van een geneeskundige bij1 het toelaten van leerlingen aangenomen. Aan het einde der zitting deelde de heer J. F. van Dunne, sinds 1889 lid van den raad, mede dat hij' zich om zijn hoo- gen "leeftijd, bijna 74 jaar, bij de a. s. periodieke aftreding niet meer herkiesbaar stelt. De voorzitter zeide dit te betreuren, maar te eerbiedigen. Philippine. Zondag, Maandag en Dins dag werden alhier door de Nederlandsche tooneelisten, onder de directie van Jo'hli Bakker, eenige tooneelvoorstellingen ge geven in hunne schouwburgtent, staan de op de Markt alhier. De door hen op gevoerde stukken werden flink vertolkt en het publiek stelde het spel der ar- tisten blijkbaar zeer op prijs. Den Haag. Bij het departement van Koloniën is liet volgende telegram ont vangen aangaande de pést in Oost-Indië1 koortsgeval op 23 dezer bleek pest te zijki. De stad Khediri is besmet verklaard. Een acuut geval met doodelijken afloop kwam er gisteren voor. D:r. 'Terburch blijft er voortoopig gestationneerd. Giste ren zijin 16 gevallen geconstateerd, waar van 1 longenpest en 4 doodein; 3 koorts- .gevallen op 24 dezer bleken pest te zijn. Heerlen. In de mijn ,,Emma" is heden morgen de pompinstallatie naar beneden gestort. Er waren 45 man aan het werk 4 zijn gedood, waarvan 2 nog vermist worden; 14 zijn gewond, waarvan 3 zeer ernstig. Weenen. De toestand van den Keizer geeft weer alle reden tot tevredenheid. Z. M. zal op 2 Mei naar Boedapest gaan. New-york. Er is goedkeuring gevraagd voor liet bouwen van het hoogste huis; dat tot dusver in deze stad bestaat. Het zal 225 meter hoog worden. Het eigen lijke gebouw zal 30 verdiepingen hebben, maar de toren nog 25 meer. Goes. Geboren25, Machiel Nicolaas, z. v. Frederik Willem Kooman en Catharina de Busscher; 26, Johannes Franeiscus, z. v. Leonardus Buise en Elisabeth Vaes. Overleden: 25, Jan Gorsse, 70 jr. wedr. 26, Levensloos kind van het vrouwei. geslacht van Jacobus Behage en Aaltje Slimmens. Van 25 en 26 April. Middelburg. OverledenA. J. Fraanje, ong. z. 20 j.; J. Bouwens, ong. z. 16 j. Van 22—25 April. 3e klasse. 2e lijst. Trekking1 25 April, f 1000: 11329 13074 f 400: 2936 18885 20850 f 2003222 f 100: 11083 17900 19128 19685 20966 f 45: 409 434 816 850 2509 3396 3469 3489 3494 4311 4312 4347 4355 4394 4404 9594 9600 9608 10881 10992 20625 20627 20637 3e klasse. 3e lijst. Trekking' 26 April. f26000: 14673 f 5000: 16573 f 200: 1833 13194 14154 f 100: 278 4344 4710 7280 20619 f 45: 442 759 776 779 786 822 870 895 2049 3378 4330 4407 4413 4427 4443 4444 4470 8776 9562 10863 10875 T holen, 22 April 1911. Aan de weekmarkt waren de prjjzen als volgt Jarige Zeeuwsche tarwe f8.50af 10. nieuwe f 0,a f 0,rogge f 5 40 a f 6. nieuwe f0.a f 0,zomergerst f4,a f 4,50, wintergerst f 4.50 a f 6.25, haver f 3,50 a f 4.60, bruine boonen f 14,a f16,witte f 13,a f 14.voererwten f 6.60 a f7.kookerwten f 12.a f 13, wikken f0.a f0.paardeboonen f O, a f 0.per H.L., koolzaad f 0.a f 0, karwjjzaad f 0.a f 0.per 60 K.G., uien f 3.a f 0,per 50 K.G., kipeieren 3,a f 3.25 per 100 stuks, hooiboter f0,60 a f0,65 per halve K.G.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3