KERKNIEUWS. ONDERWIJS. posterijen. Laatste Berichten. SPORT Koloniën. Rechtszaken. GEMENGD NIEUWS. Afloop Vorkoopinp, Aanbestedingen, enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. patro&ns, des morgeus id een particuliere woning in t5 breken en daar die voor werpen te ontvreemden. „M. Ct." Koewacht. Bepaald is dat het kantoor der invoerrechten alhier wordt opengesteld voor den in- en doorvoer, bij invoer te lande, van planten, heesters en alle andere niet tot den wijnstok behoorende gewassen. In de vergadering van de Vereeniging tot bevordering der geitenteelt, Zondag alhier gehouden, werd met algemeene stemmen tot lid van het hoofdhestuur ge kozen de heer Jos. Breijaert te Stoppelsdijk. Besloten werd 20 van de beste geiten naar de kringtentoonstelling te Zuiddorpe te zenden. Op het einde van de maand Mei zal ook in deze gemeente eene geitententoon stelling gehouden worden. De afstammelingen van den vereenigings- bok zullen alleen aan de leden der ver eeniging verkoeht mogen worden. Zijn er geen koopers onder de leden te vinden, dan zullen de jonge diertjes gedood worden. Door het bestuur en den Raad van Toezicht van de Coöperatieve Boerenleen bank alhier werd tot afgevaardigde benoemd voor de algemeene vergadering van de Centrale Raiffeisqnbank de heer A. Geerards. Deze algemeene vergadering zal op Zaterdag 13 Mei te Utrecht gehouden worden. Ossenisse. Bij de Maandag door de sociëteit „Herleving'" op den Walenhoek alhier ge houden gaaischieting viel de hooge vogel ten deel aan A. van Hijsse van Hengstdijk, de eene zij vogel aan P. Lemsen en de andere aan P. Kits, beiden van Groenen dijk (Hontenisse), de eene kal aan Th. de Waal van Ossenisse en de andere aan Const. Buisrogge van Hoekenbosch (Hon tenisse). Kr werd door 38 schutters aan deelgenomen. Bij de Maandag door de sociëteit „de Arabieren" alhier gehouden doelschieting viel de hooge vogel ten deel aan A. Aarsen van Groenendijk, de eene zijvogel aan Fr Neve van Groenendijk, de andere aan P. Hiel van Hengstdijk, de roosvogel aan P. Dobbelaar en Jos. Eins, beiden van Osse nisse. Er werd door 38 schutters aan deelgenomen. Pater Baekers. f Op den tweeden Paaschdag overleed in het Sint Franciseusgasthuis te Rotterdam de WelEerw. Pater Joannes B. Baekers, C. S S. R, geboren te Eindhoven 21 Januari 1855. Rector Donkers. De Zecreerw. heer P. M. A. Donkers, rector aan het St. Elisabetbsgesticht te Amsterdam is op den eersten Paaschdag voorzien van de H. H. Sacramenten der Steivenden. De toestand van den Eerw. Rector is bedenkelijk. Goes. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Hervormde school alhier, Mej. M. W. Vissers Wisse albier en tot tjjdelijk onderwjjzer in het Fransch, dhr. J. A. Steinz te Wemeldinge. Clinge. Voor de betrekking van onder wijzer met verplichte hoofdakte alhier is 1 sollicitant, nl. de heer A. Vergoossel te Leiden. Oostburg. Tot leeraar in het timmeren aan de ambachtsschool alhier, is benoemd de heer J. H. B. Buthler te Winkel (N.H.) De minister van Binn. Zaken heeft be paald, dat het mondeling gedeelte van bet acte-examen voor onderwijzer te Middelburg zal plaats hebben in een der lokalen van de sociëteit St. Joris aan de Balans op 19, 20, 21, 24, 25 en 27 April en 1, 2,4, 5, 8 en 9 Mei vanaf 91/s uur des morgens. LIJST van de aan het postkantoor te Goes ter post bezorgde brieven en brief kaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt over de le helft der maand April 1911. Adr. Karelse Bloemendaal, Mej. A. Sabel Haarlem. lerseke. De heer J. Hiefje, landbouwer alhier had het ongeluk met zijn paard op de straatsteeneu om te vallen, waarbjj hjj zoodanig verwond werd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Joure. De 50-jarige landbouwer Tadema viel door het schichtig worden der paarden van zijn kar. Het voertuig ging hem over de borst. Hij werd dood weggedragen. Amsterdam. Het luchtschip, dat hier heden uit Duitschland zou arriveereD, heeft wegens de weersgesteldheid (dreigend onweer) de reis niet aanvaard. Het koninklijk bezoek aan de hoofd- Btad zal plaats hebben van 6—13 Juni. Het bezo< k aan België wordt definitief bepaald, zoodra het Belgisch Koningspaar van de reis naar het Oosten terug is. Het zal echter in allen gevalle geschieden na het bezoek van president Fallières aan ons land. Leiden. Aan den hoogen Rijndijk is mond- en klauwzeer uitgebroken. Met het oog op de aanstaande landbouwtentoon stelling is dit een bedenkelijk geval. Voetbal. Goes Maandagnamiddag had op een weiland aan den Polderschen weg, schuin achter het café Havenzicht de internationale wedstrijd plaats tusschen d^ Goesche Voet- balvereening „Zelandia I" en de Belgische Voetbalvereeniging „Sint Ignatius" van Antwerpen Het fraaie zomerweder had honderden naar het terrein gelokt, waar beide vereenigingen in een muoien strijd elkander den zege betwistten. De Goesche padvinders, in csstuum, dienden als ierrein- bswakeis. De Belgen wisten de zege weg te dragen met 41. Bij de rust was de stand 2— 1De wedstrijd werd opgeluisterd door de muziek van de harmonie „Euphonia". „Zelandia II" van hier was ook niet gelukkig. Zondag verloor het den wedstrijd tegen „Sparta" uit Middelburg (eindstand 3—0) en Dinsdag tegen „Concordia I" uit Middelburg (eindstand 4—1). Middelburg-Vlissingen. Zondag speelde in den Nadorst „Zeelandia II van hier tegen de Racing Club de Lokeren". Beide par tijen waren vrijwel aan elkaar gewaagd en ongeveer 10 minuten voor het einde stond het nog 32 voor de Bergen. „Zeelandia" wist toen nog 2 doelpunten te maken, zoodat onze stadgenooten met 4—3 zege vierden. „E M. M." kreeg de „Berchem Sport" uit Antwerpen op bezoek en hier bleken de Belgen het steikst, ze wonnen met 3—1 van de Vlissingers. Wolfaartsdjjk. Maandagmiddag speelde de. voetbalvereeniging „Neerlandia" van hier een wedstrijd tegen de Goesche voet balvereeniging „De Zwaluwen". Bij de rust was de stand 1—U voor „De Zwaluwen". Eindstand 31 in 't voordeel van „De Zwaluwen". Terneuzen. Maandag speelde op het voet balveld onder groote belangstelling „Sparta I" tegen eene club uit Lokeren en verloor met 41. „Sparta II" speelde tegen „Pro Patria" uit Axel en verloor met 20. Amsterdam. Op het terrein te Water graafsmeer had Maandag een wedstrijd plaats tusschen het Engelsch en Neder- landsch elftal. Engeland won met 1 0. Bij de rust was de stand ook 1—0. Ruim 20000 meuschen woonden den wedstrijd bij. Een tribune stortte in, ge lukkig zonder ernstige gevolgen; een achttal personen bekwamen kwetsuren. De correspondent van „De Maasbede" klaagt over de slechte regeling, en de geldklopping der ondernemers, die voor zeer onvoldoedde plaatsen f 5 en f 2.50 durfden te vragen. Hoe het er onmiddellijk vóór den wed strijd toegiDg moge het volgende schetsje leeren. Het terrein liep intussohen voller, en nu bleek dat men maar raak kaarten had afgegeven, zonder reken schap te geven waar en hoe de men schen stonden. Van de „gelukkigen" die een 2de rangs staanplaats hadden, was er niet óén die de minste kans had iets van den wedstrijd te zien, en met de „eerste rang" plaatsen was het slechte in zooverre beter gestel! dat hier de 2 eerste rijen een draag lijker kans daartoe hadden. Nu prjjst men ons volk wel eens als goedmoedig, maar de commissie scheen wel wat al te veel op deze schaapachtige deugd van ons publiek gerekend te hebben, want het bleek spoedig dat iedereen die zijn penningen geofferd had toch ook iets wilde zieD. Het begon met geroep van „zitten" van de achtersten tot de voorsten. Toen dit niet spoedig hielp begon men te dreigen, schelden of vloeken en ten slotte gooide iemand schillen Daar zjjn vo..rman. Dit leek het afgesproken sein. In een oogwenk werd de 2de rang belegeraars en de le de belegerden. Graszoden, kluitei. aarde, proppen papier, en allerlei vuilnis vlogen den mensehen om de ooren en een uitbundig gejuich ging op als een welgemikt projectiel een hoed afwierp, een jas bevuilde of een dame trof, die niet dadelijk zin had zoo maar op den grond te gaan zitten Een wouldbe vredestichter in onze nabijheid ri6p in arren moede uit „Menschen ik lig op mijn knieën, ik heb mijn hoed afgezet als in de kerk, wat kan ik Dog meer"? Het antwoord was een aardkluit in 's mans gezicht, die hem omtrent vijf minuten stekeblind maakte. Somwijlen kregen eenige „or- de"-commissarissen gedaan dat een paar menschen eenige minuten gingen zitten, maar nauwelijks hadden zij den rug gewend of het leventje begon opnieuw. Hier en daar sloeg men tot handtaste lijkheden over, maar dit was in den regel gauw gedaan, omdat vrjjwel niemand méér ruimte had, dan om zijD elleboog op te lichten. Toen kwamen ruim 29 minuten te laat, de elftallen in 't veld, wat de aanleiding bleek te worden tot een soort Fransche revolutie op beperkte schaal. De „eerste" rang stond toch op, ondanks den kogelregen, en de tweede, die nu schijnbaar den tijd gekomen achtte, tot meer „krach tige" maatregelen over te gaan, ver nielde de houten afscheidingen, die afknapten als lucifers en mengden zich onder de andere bezoekers. Eenigen, meer ondernemend van aard, sprongen als apachen tegen de „oificieele" tri bune op en bevochten daar een staan plaats na hevigen strijd met de gerechte bezitters. Niemand dacht er aan, de orde te herstellen waartoe ook minstens een eskadron huzaren zou zjjn noodig geweest. Luchtvaart. Vliegen te Woensdrecht Op de Woensdreehtsche heide, het z.g kamp, waar door de Rotterdamsche vlieg vereeniging voor militaire autoriteiten proefvluchten zouden worden gehouden met een fraaie Bleriot machine, door bovenge noemde vereenigiDg aan het rijk aange boden, heeft de heer J. van Bussel Maandag j 1. bij uitstekend weer en onder toeloop van een groote menigte belangstellenden een mooie vlucht gedaan van 71/2 minuut en op 120 M. hoogte. Daarna deed hij kleine vluchtjes met passagiers. Met kapitein Thompson van de marechaussee te Breda, de luitenants Borren en Goulmy, den heer Hoenkamp en zjjn broertje. De vlieger werd luide toegejuicht. In aanmerking genomen de reusachtige reclame door de Bergen-op-Zoomsche pers gemaakt, was echter jhet geheel niet zoo interessant als kan verwacht worden. Over het vliegen met passagiers b v. schrijft de correspondent van „De Maasbode" aldus De passagiers kunnen zeggen dat ze ge vlogen hebben, maar hoe? Over een lengte van misschien ietwat langer dan 100 meter, hebben ze op 3 meter hoogte boven de aarde gezweefd. Dit vliegen leek op het vladderen van een jong vogeltje, dat pas uit 't nest met vadervogel mee mag. De machine rolde drie, vier honderd meter over de hei, wipte dan ten slotte even op om weer spoedig als een jonge patrjjs door de bruine hei te renneD. Toch waren de passagiers erg tevreden, behalve misschien een, die voor zulk een vlucht tien gulden had betaald, dat zeker veel te duur was, en bovendien nog een heelen middag met ongeduld had staan wachten. Zjjn eindindruk vat die corresponder l aldus samen„Ook wij gingen, maar niet zoo geestdriftig, want veel was ons beloof! door de Bergsche pers doch slechts betrek k el ij k weinig geschonken. Wij hadden niet de beloofde manoeuvre oefeningen gezien, de vluchten met passagiers waren voor ols een tegenvaller en zelfs de muziek, waar ze zoo vast op gerekend hadden, was thuis gebleven, naar men zegt om de instru meuten te poetsen. Nogmaals, dat wij niet geheel tevreden waren, is aan de Bergsche kranten te wijten, die al te veel Ameri kaansche reclame gemaakt hadden AfEDËStïi 4 XDSCH OO.V1-IY 1>I1: De Pest op Java. Bij het Departement van Koloniën zijn ontvangen de beide volgende nadere telegrammen van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië, betreffende pest- gevallen op Java. Dat van 16 dezer luidt: Gisteren (15 April) veertien pestgevallen, vijf dooden. Een koortsgeval op dertien dezer bleek pest te zijn. Dat van 18 April luidt: Eergisteren (16 dezer) tien pestgevallen, waarvan één longenpest, twee overleden. Het toenemend aantal gevallen in de laatste dagen houdt verbandt met betere wijze van opsporing, met medisch toezicht verscherpt. Bij vonnis van het Kantongerecht te Goes zijn veroordeeld wegens: Overtreding Leerplichtwet: M. v. d. V. en P. de K. te lerseke, ieder f0.50 b. s. 1 d. li.., P. K. te Driewegen, G. v. W. to Kapelle, F. de P., te 's Heeren- hoek, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.A. Z. te Schore en P. J. L. te Goes, ieder f2 b. s. 2 d. 'h.; In gesloten jachttijd jagen zonder con sent en. vergunning: P. B. te Colijns- plaat 2 m. f '2 b. s. 2 m. 2 d. h. Zich in veld bevinden met een al- draaier P. L. en G. L. te 's Gravenpol der, ieder f2 b. s. 2 d. h., J. H. E. ien L. W. te Goes, ieder f 10 b'. s. 4 «1. h'. Pogen met slijk wild te bemachtigen: M. do J. Jz., te Hoedekenskerke f 2 b. s. 2 d. h., M. de J., aldaar f3 b. s. '2 d. li.; Nachtelijk ramoer verwekken: C. J. r. S. Jz. te lerseke f2 b. s. '2 d. h.; C. K. Nz. aldaar 13 b. s. 2 d. h. Alsvoren en dronkenschap: P. R. te lerseke 2 m. f2 b. s. 2 m. 2 d. li. Kippen in eens anders tuin laten loe pen: A. K. te Oudelande f5 b. s. 3 d. h. Loopen over „verboden toegang"J. F. 11. te Graauw, f2 b. s. 2 d. li.; Overtr. Boterwet: J. S. te Biezeling'e, f2 en fö b. s. 1 en 3 d. h.; Overtr. OngevallenwetP. de IC., te Wis- senkerke, f5 b. s. 3 d. h.; Boomen doen rooien zonder hiervan aan B. en W. kennis te hebben gege venP. V. Ez., te Hoedekenskerke 11 b.a. 1 d. h.; Zonder verg. in een uitwateringsloot een dam leggen: G. S. te Baarland fl b. s. 1. d. h., L. M. te Hoedekenskerke 2 m. f 1 h. s. 2 m. 1 d. h. Voor de gezondheid schadelijk vleesch vervoeren: J. v. d. P. te Kloetinee, f5 b. s. 3 d. h.; Zonder verg. zich met een woonwagen ophoudenF. B. te Antwerpen f 5 b. s. 3 d. h.; Klimmen in een kozijn van een licht raam: J. C. te Goes f 1 b. s. 1 week tuchtsch., ,F. D. aldaar, berisping; Met paarden rijden over yoetpad: G. 0. te ICrabbendijke f 1 b. s. 1 d. h. Straat schuren: P. B. te Wemeldinge, f 1 b. s. 1. d. h. 'sAvonds .rijden zonder licht: C. v. d. R. te Goes t'0.50 b. s. 1 d. h.; 'sAvonds fietsen zonder lantaarn: J. v. B. te Nisse, 'II. L. Jz. te Krabberv- dijke, J. P. te R.-Bath, A. de L. te ICort- gerie en M. G. te Kloetinge ieder f2 b. s. 2 d. h. Schelde bevisschen en niet op aanvr. consent vertoonen: J. D. Fd. te lerseke f3 b. s. 2 d. h.; Zonder verg. eens anders afgeb. per ceel in Scheldo bevisschen: I. D. te ler seke f 3 b. s. 3 d. h. Zonder verg. in een dijk spitten: A. .1. te Goes, 2 m. f 10 b. s. 2 m. 5 d. h,. Dronkenschap1: W. II. Jz., te lerseke en F. de S. Cz., te Wemeldinge, ieder f2 b. s. 2 d. h.; Overtr. Jachtwet: C. N. te ICwaden- damme, ontslagen van rechtsvervolging. Vrijgesproken werden: S. W. te Oude lande, ter zake pogen met strik wild te bemachtigen; A. P. te Sliedrecht, ter zake overtr. reglement Spoorbrug over kanaal door Zuid-Beveland en J. de K. te Baarland, ter zake boomen rooien zon der hiervan aan B. en W. kennis te hebben gegeven. Kantongerecht Oostburg. Zitting van 13 April. Veroordeeld wegens motorwet: P. H. Aardenburg, 5 d„ A. V., IJzendijke, P. B., Biervliet, P. B. B., Hoofdplaat, J. J. C. S., Sluis, allen f3 b. s. 3 d. h., Th. V., St. Kruis, R. F. G., Oostburg, O. M„ Aardenburg, A. K., Zuidzande, P. H., IJzendijke, allen 12 of 2 d., J. C. V., Waterlandkerkje, L. P., Romscapelle, E. C., Aardenburg, C. v. M., Breskens, A. L., Maldeghem, P. M., Biervliet, P. F. T., Hoofdplaat, allen f3 of 3 d., L. d. R., Retranchement, 2 maal f.3 of 2 m. 3 d., A. C, R., Sluis, f3 of 3 d., T. L. D., Sluis, f 1 of 1 'd., E. A. M., Bres kens, vf 0.50. of 1 d. art. .453M. D. v. d. B., Sluis en I. T., Oostburg, f 1 of 1 d., C. 1). d. R., Biervliet, J. S„ Schoondijke, F. N., IJzendijke, ieder f 15 of 3 d., C. J. O., Sluis, f10 of 3 d„ J. B. S., IJzendijke, J. J. S., Hoofdplaat, Aarden burg, E. v. ,P., IJzendijke, F. B„ Breskens, allen f3 of 3 d., P. J. d. Ii„ Breskens, f 15 of 3 d.; art. ,427: J. V., Breskens, fl of 1 d.; art. 4'24A. M. N., Oostburg, beris ping; art. 427L. de R., Retranchement, f 5 of ,3 d.; art. ,45.8: C. L. v. O., Eede, £5 of 3 dagen; art. 435A. J. v. R., Sluis f 5 of 3 dagen art. 459A. L., Retranchement, f 2 of 2 dagen prov. regl.F. F., Watervliet, 2 m. f 2 of 2 m. 1 d., V. L., Maldegliem en A. L., Schoondijke, ieder f 1 of 1 cl., A. M., Groede, f0.50 of 1 d., At. d. R„ Retranchement, 2 m. f 1 of 2 m. 1 w. tuchtschool, P. L. E. H., Oostburg; 2 m. f0.50 ot 2 m. 1 d., D. W„ Maldeghem f3 of 3 d. plaatselijke politieverordeningL. T. S., Hoofdplaat, f 1 of 1 d., P. J. W., Sluis, f 5 of 3 d., J. P. D. en E. L., IJzendijke, I. d. L., en A. d. L., Zuidzande, D. D; en M. J. d. R., IJzendijke, P. J. 0., J J. S„ A. J. d. B., J. 0., en II, S., allen Hoofdplaat, S. cl. L., Biervliet, allen f0.50 of 1 dag. w.et hondsdolheidE. S„ en A. de V., Eede, ieder f 5 of 2 d., p.old,ei,-regl.D. P. S., en C. V., Bres kens, ieder f 1 of 1 cl. ijkw.etM. AI., Eede, f0.50 of 1 d.; leerplichtwet: C. L. v. R., Biervliet, H. K., Schoondijke, P. C. M., Biervliet, allen f.3 of 3 cl., F. B. T., Sluis, fl of 1 d.; wapenwet: J. B. L„ Sluis, fö of 3 d.; jachtwet: 'C. C„ J. S., Hoofdplaat, fö of 3 d„ J. D. L., Oostburg, 2 m. f5 of 2 m. 4 d., W. d. II., Groede, f2 of 2 d., S. d. C., Groedé, f4 of 3 d. arbeidswetP. P., Knocke, 2 m. f 1 of 2 m. 1 d., dezelfde, 6 m. f 1 of 6 m. 1 d„ S. M. 0., Aardenburg, fl of 1. d. drankwet: E. A., IJzendijke en Al. J. B., Biervliet, ieder f50 of 14 d., C. D., J. T. B., Hoofdplaat, f25 of 8 d., J. B.! IJzendijke, f50 of 14 d. Vrijgesproken is: J. I. C., Retranche ment, beklaagd van art. 459. Mgr. Gualtherie, zaakgelastigde van den H. Stoel te 's Gravenhage, heeft zich dezer dagen bjj een val van de electrische tram den pols ontwricht. Baschbrand. Te Drunen, te Berkel en bij Tilburg aan de spoorbaan BredaTilburg hebben vrij ernstige bosch- branden gewoed. Goes. Uitslag aanbesteding van 10 Werkmanswoningen aan den Heernisse- weg voor de Bouwvereeniging „Help u Zeiven" alhier, ingeschreven door: J. W illemse te Vlissingen f 16430P. F. van Kaam te Bergen-op-Zoom, f16400; A. Delij, idem, f16380; C. Videier, idem, f 16.300J. Goedbloed, Kloetinge, f 15.888 1). van Maris Sr., Kapelle, f15.700; C. Karelse, Kruiningon, f 15.200; II. J. Hu- brechtse, Goes, f 15.200M. Buitendijk, idem, £15.198; fa. W. J. v. d. Weert en Zoon, idem, f15.195; L. Alinderhoud, Hoedekenskerke f 15.189; D. J. B. Arends, Goes, f 15.110; J. J. Dronkers l'z., Ka pelle, f15.980; M. Alewijn, Waarde, f14.865; J. de Bruijne, Goes, f14.787; C. llooze, idem, f 13.927AI. van Liere, 's Gravenpolder, f13.907; J. M. van Riet, Goes, f 13.888M. Jacobs, idem, 1'13.458; J. H. Jacobs, idem, f13.454; H. van Sprang, idem, f 12.551. Aan den laag- sten inschrijver degund. (Zeeuw.) Middelburg. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur werd heden aanbe steed het herstellen van twee bovendeu ren van de Oostschutsluis te Terneuzen. Raming f 1000. Eenig inschrijver de heer G. J. Balkenstein Sr., te TerNeuzen voor 1089. Vlissingen Alhier is aanbesteed het bouwen van een sigarenfabriek met dub bele woning voor de firma J. Ligthart Schenk op een terrein aan de Verkuijl Quakkelaarstraat. Inschrijvers de heeren K. J. van Hiele f 11.300; J. Warren, f 10.400; J. Goossen, f 10.297; Feij en Stroo f9345; Joh. Loois Hzn., f8540; C. de Jonge f8490; Melis, Marriot en Vader, f8352; J. Loois, f8221; J. J. Krij ger, f7977; P. Bax, f7918, allen alhier; en G. van de Voet te Lekkerkerk voor f 7882. (Z.) Walzoorden. Door het bestuur der wa- terkeering van het calamiteuze water schap „Walzoorden" werd Zaterdag al hier aanbesteed het herstel, de vernieu wing en het onderhond tot 30 April 1912, van de aarde-, kram-, rijs- en steen- glooiingswerken aan de waterkeering van bovengenoemd calamiteuze waterschap. Begrooting f 6606.84. Ingeschreven werd door de heeren: A. Tholens Dz., Neuzen, f6828; P. Andries- sen, Hontenisse, f6540; C. Klaassen, Zaamslag, f6540; P. Dekker, Veere, f6510; II. Jansen, Middelburg, f6510; W. M. Ferdinandus, Biezelinge, f6500 en H. J. Keulemans, Middelburg, f 6400. (M. Ot.) Nieuw-Namen Ten huizo van de Wed. C. Laureijs is aanbesteed de verbouwing van een woonhuis van P. J. v. d. Heij den. Er waren 3 inschrijvers. Laagste inschrijver was L. Engels te Kieldrecht voor de som van f 1500, aan wien het werk is gegund. Goes, le Huw.afk 16, Adamus Mejjler, 31 j. jm. te Goes en Adriana Goudswaard, 30 j. jd. te Kortgene. Geboren 13, Hendrik Pieter, z.v. Mari- nus Ventevogel en Johanna Dina Geluk 19, Maria Elizabeth, d.v. Jan Wesdorp en Cornelia JacomiDa Gooijen Maria, d.v. Willem Boutens en Cornelia Duvekot. Overleden 13, Stoffelina Brand, 57 j. wed. van Marinus Reijerse; 15, Anna Marina Temperman, 23 j. ongeh. 17, Mari- nis Sinke, 77 j. wedr. vaD Adriana MiDnaard. Middelburg OndertrouwdJ. Tielrooy, 26 j jm. en A. J. v. d. Pauwer 26 j jd A. Coehius, 28 j. jm. en G. A. K. van Otten, 33 j. jd.J. J. Ruiter, 30 j. jm. en C G Schot, 25 j. jd. Getrouwd: C. A. v. d. Bilt, 28 j. jm. en M. G. A. Moerajjk, 24 j. jd.J. W. Kes- teloo 26 j. jm. en C. Pieters, 26 j. jd. D. Y. Lafeber, 30 j. jm. en H. J. Eggel, 27 j. jd.; J. L. A. van de Ven, 21 j. jm. en N. Geelhoed, 21 j. jd A. J. Weber, 52 j., wedr., od H. A. Hollestelle, 50 j. jd. Bevallen: C. J. Pabot, geb. Frijling, z. J. R. M. Kujjs, geb. de Heer, d.T. Ver meulen, geb. Hoogendoorn, z.J. de Schrij ver, geb de Krijger, d.; J. P de Rjjke, geb. Lente, d.F. Gillissen, geb Koujjzer, d M. J. Blokpoel, geb. van Iren, d.F. R. van Miert, geb. Gerrits, d.A. Clarijs, geb. Oreel, z. Overleden A. J. Sturm, wedr. van P. C. Dhont, 76 j.W. Jacobse, 1 j. z. J. Bresier, 3 d., d. Levenloos aangegeveneen zoon van C. Kreukniet en M. Tilroe. Zierikzee. Geboren 12 April, een z. v. A. P. L. J. Paulussen en M. C. Zeven boom 13 April, een d. v. A. Klink en A. Verschuur. Overleden 5 April, M. de Bil, 63 jaar, weduwn. van C. van Bendegom (overl. te Oegstgeest). Gent, 14 April 1911. Ter veemarkt van Vrgdag werden te koop gesteld23 schapen, O lammeren, 0 geiten, 181 kalveren, 261 vette varkens, 4 loopers, 297 biggen, 23 melkkoeien, 1 groote os, 16 jonge ossen, 14 vaarzen, 48 vette koeien, 22 stieren, 319 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen en vaarzenvleesch fr. 1,65 a fr. 1,75idem 2e qual. fr. 1,50 a fr. 1,60; koeienvleesch lr. 1,55 a fr. 1,65; idem 2e qual. fr. 1,40 a fr. 1,48; stierenvleesch fr. 1,50 a fr. 1,67 kalfsvleesch fr. 2,10 a fr: 2,40; schapen- vleesch fr. 1,40 a fr. 1,55; lammertnvleesch fr. 2,25 a fr. 2,40; varkensvleesch fr. 1,25 a fr. 1,40. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,30 a fr. stieren fr. 1.20 a fr. kalveren fr. 1,94 a fr. Verscb roet fr. 0,60 a fr. 0,75.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3