BINNENBAND UIT ZEELAND. Een nieuw portret van het Prinsesje. 1 of 2 Mei zal een nieuw fotografisch portret verschijnen van prinses Juliana in vier verschillende poses, vervaardigd door de firma Gay de Coral. Het Prinsesje is voorgesteld: le. met een stuk speelgoed in de hand voorover leunend over een armstoel. Het Prinsesje heeft geen hoed op 2e. het Prinsesje, met hoed op, gezeten in een lagen kinderstoel, buiten 3e. het Prinsesje aanwandelend, met hoed 4e. het Prinsesje zonder hoed wandelend met één handje aan den kinderwagen en in het andere een vlaggetje. Deze portretten zijn zeer mooi uitgevoerd en heel gelukkig van pose. De Rijksmiddelen. De maand Maart was, blijkens het over zicht van de opbrengst der Rijksmiddelen, der schatkist gunstig. Werd in Maart 191U ontvangen f 13 435.679.06, thans was de opbrengst f 14.355.605.89 dus f 919.926.83 meer. Daardoor is het avans op het vorigjaar mes een flink bedrag toegenomen. Werd in de eerste drie maanden van 1910 ont vangen f 35.596.076.071/2, in hetzelfde tijd perk '11 was de ontvangst f 37 371.168 681/o, zoodat we nu reeds f 1.775.092.61 op het vorig jaar vooruit zijn. De pauselijke internuntiatuur bij het Nederlandsche Hof. Zooals dezer dagen gemeld werd, is aan den pauseljjken nuntius te Brussel tevens de internuntiatuur bij het Nederlandsche Hof opgedragen. Mgr. Tacci wordt deze week te 's Gravenhage verwacht om zijn geloofsbrieven aan te bieden. De internuntiatuur te 's Gravenhage is sedert het vertrek van Mgr. Tarnassie vóór de Vredesconferentie van 1899, niet vervuld geworden. Het Vaticaan was van oordeel dat de positie van een pauselijken vertegenwoordiger te's Gravenhage moeilijk was geworden, daar deze geen zitting zou hebben in den permanenten Raad van beheer van het Internationale Arbitrage Hof, bestaande uit de gezanten der mogendheden die het tractaat betreffende de oprichting van het Hof hadden geteekend. Hiertoe nu behoorde de Heilige Stoel niet, daar deze niet was uitgenoodigd om aan de Conferentie deel te nemen. De zaken der pauselijke vertegenwoordiging werden sinds dien waargenomen door een secretaris, laatstelijk Mgr. Giovannini. Naar wjj vernemen is de stap tot het weder vervullen van de internuntiatuur uitgegaan van het Vaticaan. De kardinaal- staatssecretaris Merry del Val moet, na voorafgaande polsing, een eigenhandigen brief aan de Regeering geschreven hebben waarin deze werd in kennis gesteld van het voornemen van den Paus om, behoudens haar goedvinden, den nuntius te Brussel tevens nuntius te Den Haag te benoemen. Doordat de plaats van het gezantschap te Brussel zou gevestigd blijven, ware dan de bovengenoemde moeilijkheid in verband met het Arbitragehof opgelost. Tegen de benoeming van een nuntius tot pauselijk vertegenwoordiger bij het Nederlandsche Hof werd door onze Regee ring bezwaar gemaakt, omdat deze in rang zou staan boven de gezanten van alle andere mogendheden, die immers bij het Nederlandsche Hof niet door ambassadeurs, maar door gevolmachtigde ministers ver tegenwoordigd zijn. Er was trouwens een diplomatiek precedent van een vertegen woordiger eener groote mogendheid, ambas sadeur te Parijs, die gelijktijdig was bekleed met de vertegenwoordiging, in een Iageren rang van zijn land, in een kleinere Euro- peesche hoofdstad. Na dezen wenk werd door het Vaticaan gehandeld eD zoo zal de internuntiatuur van den Pauselijken Stoel te 's Gravenhage, na een vacatie van twaalf jaar, weldra weder vervuld zijn en daarmede de diplo matieke betrekkingen tusschen bet VaticaaD en de Nederlandsche Regeering hersteld Bij het bezoek aan Engeland ter gele genheid van de kroning van Koning Geoige V zijn aan Z. K. H. den Prins, die H. M. zal vertegenwoordigen, door H. M. de Koningin toegevoegd H. D. opperhofmaar schalk Graaf van Byland, majoor jhr. Van Suchtelen van de Haare en kapitein-luite nant ter zee jhr. Hooft Graafland, adjudanten van Z. K. H. Zondag, Maandag en Dinsdag hield de S. D. A. P. haar jaarcongres te Utrecht. Omtrent kiesrecht-actie en verzekerings wezen werden eenige besluiten genomen en verder de besprekingen gewijd aan den toestand der partij. Besloten is om op den dag der Kameropening in September een betooging te houden en daarna het petition nement voor algemeen kiesrecht aan den minister-president aan te bieden. Ook is besloten met kracht te ageeren tegen het ziekteverzekerings ontwerp der regeering en de reorganisatie der ongevallenwet. Overigens was het socialistencongres saai. Wie het verslag leest, zegt de „Nieuwe Rott. Crt.", krijgt meer den indruk van een aandeelhoudersvergadering van een bur gerlijke vennootschap, die in niet al te goeden doen is, dan van eene bijeenkomst van het zich zijn kracht bewust zijnde proletariaat. Klachtjes, griefjes, opmer- kingetjes, adviesjes, overweginkjes, beschou winktjes, en tot slot eene beraadslaging over de sociale verzekering, zoosls er jaar lijks in het Parlement werden gehouden doch dan minder eenzijdig en zooals tal van bijeenkomsten dat doen eene uit storting van grieven tegen ingediende en nog niet ingediende wetsontwerpen. Eerste Steen. De deken van Haarlem, HoogEerw. heer H. G. Stoffels heeft Dinsdag te Haarlem den eersten steen gelegd voor het nieuwe gebouw der R. K. Militairenvereeniging. De garnizoens-commandant woonde de plechtigheid bij. Het koninklijk gezin naar Het Loo. Men meldt uit 's Gravenhage dato Dinsdag. Het koninklijke gezin begaf zich heden ochtend ten 9 u. 41 per Staatsspoor naar Het Loo waar het gedurende de zomer maanden verblijf zal houden. Vooraf bracht H. M. de Koningin met Z. K H. Prins Hendrik en Prinses Juliana een afscheids bezoek aan H. M. de Koningin Moeder De Vorstelijke personen werden bij aan komst aan het staatsspoor door een talrijke menigte hartelijk toegejuicht. Verschillende autoriteiten waren aauwezig tot het doen van uitgeleide. Bij het vertrek van den trein wuifde PriDses Juliana de menigte met handje en zakdoek toe. Men meldt uit Apeldoorn: Te 11 u. 52, precies op den aangegeven tijd stoomde de kon. trein voor het paleis perron, op Het Loo binnen, opgewacht door eene talrijke schare. Bij het uitstijgen droeg juffrouw Marting het Prinsesje, dat een bouquetje met roode rozen in de handjes had. Na eene korte begroeting van den burgemeester trad het Koninklijke echtpaar, met het Prinsesje tusschenin aan dp hand, naar alle zijden groetend, langs de luid jubelende men- schenrij. Op het paleis, waar de koninklijke Familie in de vestibule door den hofmaar schalk jhr. Bureel werd ontvangen, werd terstond na aankomst de koninklijke stan daard geheschen Goes Hedenavond te 8 ure zal de Har monie „Euphonia" ter eere van den jaar dag van K. II. Prins Hendrik een inu zikale wandeling met fakkellicht doen. Verjaardag Prins Hendrik. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Hendrik der Nederlanden wapperde heden de vlag van de openbare en som mige particuliere gebouwen. Het carillon speelde van half negen tot 9 uur va- derlandsche liederen. olgens de ons verstrekte berichten zou ook van 12 tot 1 uur do (iocsche bur gerij op carillonspel worden vergast. Edoch de klokken zwegen en bleven zwij gen. Zou er weer iets aan haperen? In het vervolg zal het klokluiden op nationale feestdagen vervallen en wor den vervangen door carillonspel, eenmaal of tweemaal per dag. Maandagavond (2en Paaschdag) gaf de harmonie „Euphonia", directeur de heer F. Mannhardt, haar aangekondigd soirée in de schouwburgzaal van „de Prins van Oranje." De zaal was goed bezet. De muzieknummers werden cor rect. uitgevoerd. Ook de twee comedie- stukken werden flink afgewerkt. Hij/on der in den smaak viel de comische scène „De eerste kermisdag". Na afloop was er bal. De Harmonie Euphonia" houdt Vrij dag a.s. op de bovenzaal Van „Café Maar- tense" de algemeene jaarvergadering te 8 uur des avonds. - Door den heer J. Visser is ontslag aangevraagd als onder-brandmeester bij spuit I. -- Zondagavond omstreeks half acht heeft het zoontje van den heer H„ wo nende tusschen de twee poorten, door papier in de kachel te werpen, zich aan zijn gezichtje en zijn handjes gebrand. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen en werd verleend door dr. Lason- der. (Zeeuw.) Middelburg. De officier van gezondheid le klasse, 11. II. Pilger, chef van het militair hospitaal alhier, wordt, op 1 Mei a.s. als zoodanig overgeplaatst naar het militair hospitaal te Gouda. Naar wij vernemen hoeft de heer Jhr. .1. J. A. van Teijlingen zijn ont slag ingezonden als lid der Staten van Zeeland en is de verkiezing van zijn op volger door Gedeputeerde Staten bepaald op Vrijdag 2 Juni a.s., de stemming en herstemming, zoo noodig, op Dinsdagen 13 en *27 Juni a.s. Door de vereeniging „Handelsbe lang" alhier is aan den minister van financiën een gemotiveerd adres verzon den, waarin wordt aangedrongen oji in trekking van het ontwerp- wet tot heffing van een debietrecht op tabak. Zondagmiddag maakte de chauffeur C. van den handelaar in rijwielen en automobielen W. alhier met zijn fami lie en een anderen knecht van \V. eep tochtje met een der auto's van zijn pa troon. Op den Noordsingel gekomen, ge raakte de auto, door een oogenblikje van onoplettendheid van C., van den goeden weg, en als er geen boom had gestaan, was het voertuig zeker in de vest terecht gekomen. Nu werd de boom beschadigd, doch veel erger de auto, die van voren geheel stuk was en niet meer rijden kon. Ue collega van den bestuurder, die 't ongeluk zag aankomen, sprong uit don wagen en verwondde zich aan handen en gelaat. Van de inzittenden, de echt- genoote en het kind van 0. en nog een militair met zijn meisje werd de mili tair verwond. De auto, die dwars over den weg stond, werd op hevel van de politie 'door eenige omstanders aan den kant van den Singel gezet en vervol gens dour (wee stevige paarden van den stalhouder W'ielemaker naar de garage in de Lange Delft getrokken. Door de schietvereeniging „Medio- burgum" alhier werd Zondag, Maandag en Dinsdag in „Bax Intrantibus" op het Zand een wedstrijd gehouden op buks en cylinder. Er was veel deelneming. Van de verjaardag van Z. K. II. Prins Hendrik was hier veel te bemerken. Al leen enkele vlaggen aan de openbare en hier en daar aan een particulier gebouw deden aan dezen dag herinneren, terwijl de soldaten in groot tenue ook aan iets bijzonders deden denken. Parade werd niet gehouden. Tot keurmeester van visch en schaal dieren is door B. en W. benoemd in plaats van wijlen J. van-Wezel, de heer P. Joziasse, gepensioneerd korporaal-tor- pedist alhier. Vlissingen Zaterdagmiddag te half drio werd van de werf der Kon. Maat schappij „De Schelde" alhier met goed gevolg te water gelaten het schroef stoom schip „Oranje Nassau", in aanbouw voor den „Koninklijken West-Indischen Mail dienst" ite Amsterdam en bestemd voor haren passagiers, mail- en goederendienst tusschen Nederland en Nederlandsch West-Indië. Do laatste beletselen werden wegge nomen door mejuffrouw L. van Kaalte. De hoofdafmetingen van het schip zijnlengte over alles 350', lengte tus schen de loodlijnen 336', breedte op bui tenkant spanten 44', holte tot opperdek 26'. De waterverplaatsing op 19' bedraagt 5470 ton. De vaart zal bedragen 13 knoo- pen. De houw heeft plaats volgens de hoog ste klasse 100 A1 van Lloyds onder speciaal toezicht. De passagiersinrichtingen bieden plaats voor 46 passagiers 1ste klasse en 16 2de klasse. Ten gerieve van de passagiers zijn aangebracht op liet bovendek een salon eerste klasse, plaats biedende voor 54 personen; op het brugdek een Social Hall en op het promenadedek een rookkamer eerste klasse. De salon 2de klasse be vindt, zich aan bakboordszijde in de midscheept. Op het achterdek bevindt zich de rookkamer tweede klasse. De stoommachine is van het triple excansie systeem en ontwikkelt 2600 I. H. P. bij 85 omwentelingen per minuut. De ketelinstallalie omvat drie ketels met te zamen 9 vuren en 7800 vierkante voet verwarmend oppervlak met een stoomdruk van 180 lbs. Howdens forced draught is toegepast. Het schip is uitgerust met een com plete inrichting voor electrische verlich ting. De Ilall's ijsmachine dient tot het. koei- houden van proviand. De 4 teakhouten reddiugbooten zijn op het zonnetentdok geplaatst onder Weliu's Quadrant davits en de kapiteinssloep op het achterdek. De stoomstuurmachine wordt van af de brug behandeld. Het stoomschip komt onder bevel van den heer G. D. Nieman. De heer J. Groosmans, concierge aan de Maatschappij Zeeland is be noemd tot ladingmeester dier Maatschap pij met ingang van 1 Mei a.s. In zijne plaats is benoemd J. Moerman te Sou burg, thans in betrekking op een der mailbooten als Mess-room steward, mede met ingang van 1 Mei a.s. Bij de onlangs op de zeevaartschool te Oostende gehouden examens slaagden onder anderen de heeren G. Blij. J. Lo mere voor kapitein groote vaart, L. van do C'asteele, M. Borgers, T. Viaene voor lsten stuurman groote vaart, .1. Renier en A. Blonde voor 2den stuurman groote vaart, allen geboortig uil Vlissingen. Tot gemeente-veldwachter te Ridder kerk is benoemd T. de Haan, agent van politie alhier. De buurtvereeniging Palingstraat heeft besloten don jaardag van Prinses Juliana niet feestelijk te herdenken, doch in samenwerking met andere buurtcomi- té's te trachten den jaardag van H. M. de Koningin feestelijk te herdenken. Door de marechaussées zijn eenige jongens van 10 tot. 13-jarigen leeftijd aan gehouden wegens diefstal van bloemkool, waaraan zij zich herhaaldelijk hebben schuldig gemaakt, ton nadeele van den koopman P. De jongens hebben reeds een bekentenis afgelegd. Zierikzee. Mej. A. H. de Mooij, hulp telephoniste alhier, heeft op verzoek eer vol ontslag uit haar betrekking verkre gen. Heinkenszand Vorige week viel in don Kraaijertpolder Ds. Bramer van zijn fiets en liep daarbij verschillende kwetsuren op. Ook het eene oog bleek deerlijk ge zwollen. In de nabijgelegen woning van Buteijn vond Z.Eerw. gelegenheid zich wat op te frisschen en gelaat en klee deren te reinigen. Ook viel nog een 80-jarige man zoo leelijk op straat, dat hij met een voer tuig naar huis moest worden gebracht. 's Gravenpolder. De uitslag van den schietwedstrijd, uitgeschreven door de schietvereeniging „Oranje Nassau" op Zaterdag 15 en op Maandag 17 April j.l. is als volgt: Door 12 vereenigingen is aan den korpswedstrijd deelgenomen. A. Korps ha an. Afstand 20 meter met marga op een beweegbare schijf. Eer ste prijs een zilveren medaille van de adf. Volksweerbaarheid te 's Gravenpol der, Willem Teil te Baarland met 31 treffers, tweede, een zilveren medaille van de schietvereen. Oranje Nassau, door Nimrod van 'sll. Abtskerke met 22 treffers, derde, een bronzen medaille van 't hoofdbestuur van Volksweerbaarheid, door Nooit Terug van 'sH. Hendrikskin deren met 17 treffers, en vierde prijs, een bronzen medaille, geschonken door dhr. Johs. de Graag door Pro Patria van Nisse met 16 treffers. Iedere vereeniging 5 schutters, iedere schutter een halve minuut snelvuur. B. Personcolc baan. Iedere schut ter vijf schoten snelvuur op de ringschijf, le prijs J. van Liere ('z. te Kloetinge' met 105 punten, trefferproduot, 2e, J. Bruggeman te Baarland 144, 3e, Johs. Schippers te 's H. Hendrikskinderen 160, 4e, J. Luteijn te 'sH. Abtskerke 160, 5e, .1. Traas Bz., te Baarland 168, 6e, I*. v. d. Linde te Wolfaartsdijk 198, 7e, II. Steen blok te Nieuwdorp, 204, 8e, A. Braam te 'sH. Abtskerke 204, 9e. .1. Meijaard, idem, 208, 10e, L. J. Dekker te Kloetinge 220, lie, H. Bouwens, te Kruiningen 220, 12e, A. den Herder te Wolfaartsdijk, 221, 13e, 1'. Zuidweg te 'sGravenpolder 225, 14e, A. Kopmels, idem, 238, 15e, K. Krijger te Kruiningen 238, 16e, J. Schipper te 'sH. Arendskerke 240, 17e, G. Heijboer te Hein kenszand 240 en 18e prijs J. de Jager te Nieuwdorp met 240 punten. Dp deze baan werd door 122 schutters deelgenomen. Er werd geschoten op 20 meter afstand met margageweer. Vrije baan. Afstand 12 meter met rijkseilindergeweer. Aantal kaarten onbe perkt. Maximum 60 punten in 3 schoten, le prijs, J. Kloosterman, Nisse, 2 m. 60 punten, *2e, K. Janse, 'sH. Arendskerke, 1 m. 60, 3e, J. Bruggeman. Baarland;, 2 m. 59, 3 m. (58, 9 m. 57, 4e, M. v. S trien, Wolfaartsdijk, 2 m. 59, 3 m. 58j 5 m. 57, 5e, J. .1. Hoogvliet, Baarland, 2 m. 59. 1 in. 58, 4 m. 57, (ie, C. .1. Bos, Nisse,- 2 ni. 59, 1 in. 56, 7e J. M. Brijgers, 's II. Abts kerke 1 m. 59, 1 m. 58, 1 m. 57, 2 m. 57, 2 m. 56, 8e, J. Weststrate, 'sll. Arendskerke, 1 m. 59, 1 ,m. 58, 1 m. 57, 1 m. 56, 9e, A. de Blaeij, Nisse, 1 m. 59, 1 m. 57, 1 m. 56, 10e, J. Traas Bz., Baarland, 1 in. 59, 2 m. 57, en 11e prijs, H. v. Strien, 'sH. Hen drikskinderen, 1 m. 59, 2 m. 56 p. (Z.) Hoedekenskerke De voor de landbouw vereeniging alhier geleverde 189 pond Provencer Lucerne bleek na onderzoek door hel Rijks-Landbouwproefstation voor zaadcontröle te Wageningen te bestaan uit als volgt: kiemkracht 84 pCt, ge bruikswaarde 78 pt't. zuiverheid 96 pt't. Bij eene garantie van kiemkracht 92 pC't. gebruikswaarde 85 p('t. zuiverheid 96 pCt. is dus deze uitslag niet in overeenstem ming met de garantie. Rilland Bath Op een hofstede onder deze gemeente is miltvuur geconstateerd. Hansweerd Verleden week werd hier een kolenfonds opgericht waarbij aanvan kelijk 30 leden zich aansloten. Met ingang van 1 Mei wordt naar Rotterdam verplaatst dhr. C. Stoop, Com mies-Verificateur. Kloetinge. Dinsdagmiddag reed de heer I. Willemse van Ierseke bij' het inrijden van den achterweg alhier, zoodanig met zijn stoomfiets tegen den heer Ooms, onderwijzer te Ierseke, dat de heer Ooms zijn weg naar Goes niet verder per fiets kon vervolgen. Nadat genoemde heer eenigen tijil bewusteloos had gelegen is hij per rijtuig naar Goes gereden, met het doel zich daar onder geneeskundige behandeling te stellen. (Z.) Kapel ie Door de leden der Handboog- sociëteit „Luctor et Emergo", werd Za terdag geschoten voor het Koningschap, voor dit jaar. Als overwinnaar trad uit het strijdperk dhr. W. van de Vreugde. Wegens het behalen der meeste punten werd hem een Duitsche pijp overhandigd. Door dezelfde sociëteit werd Maan- dag een buurtschieting gehouden waar aan 41 schutters deelnamen. De hoofd vogel werd geschoten door C. Pieterse van de Vrije Schutters te 's Heerenhoek. le zijvogel door D. Pieterse van idem. 2e zijvogel door H. Parrée van „Diana" te 's Heerenhoek. le bovenkal door C. Rijk Mz. van Willem Tell. 2e idem door A. van den Dries van de Vrije Schutters voornoemd, le onderkal door li. Parree voornoemd. 2e idem door A. van Wingen van Lucior et Emergo te Kapelle. Krabbendijke. Met de Paschen lokte het prachtige bollenveld van dhr. I1. Vogelaar vele kijkers. Hoewel het veld niet vlak aan den spoorlijn ligt, heeft men er toch van uit den trein ook een mooi gezicht op de prachtig bloeiende tulpen. Met den bouw van de groote steenen bollenschuur vim twee verdie pingen schiet men ook flink op, zoodat deze op den geschikten tijd gereed kan zijn en de bloembollencultuur hier een zaak van beteekenis kan worden. (Z.) Oostburg. Men schrijft aan de „Middelb. Courant" Zooals in 't kort gemeld werd, besloot de Gemeenteraad zich tegen de door de familie Le Nobel ingestelde rechtsvordering te verweren Voor hen, die niet van deze zaak op de hoogte zijn, het volgende Een 12-tal jaren geleden werd een stukje weiland, gelegen aan de Nieuwstraat, publiek verkocht; na den koop bleek den nieuwen eigenair, dat de buis, waardoor het over tollig water van het weiland naar het Grootegat uitloosde, was \ersperd. Die buia, zijnde een vierkante houten koker, liep onder door een openbaar voetpad, eigendom der familie M iture en kwam uit in een ondiepe sloot, gelegen in de weide derzelfde familie en uitmondende in het Grootegat, welke sloot daar naar menschen- heugenis altijd gelegen had. De nieuwe eigenaar van voornoemd stukje weiland stelde alle pogingen in het werk om den ouden toestand terug te krijgen, doch tevergeefs, zoodat hij zijn eigendom spoedig aan een ander overdeed het weitje werd perceelsgewijze verkocht en is nu zoo goed als volgebouwd In de afgeloopen jaren, die zich ken merkten door meer dan gewonen regenval, hadden verschillende bewoners aldaar veel last van den hoogen waterstandherhaal delijk werden pogingen in het werk gesteld vrijen doortocht voor overtollig water te verkrijgen en na een optreden door de Gezondheidscommissie werd ook door het gemeentebestuur ingegrepen met gevolg dat onder zekere voorwaarden de waterloozing zou vergund worden. Deze voorwaarden, welke in de jongste raadsvergadering nog eens werden gememoieerd, en die in hoofd zaak hierop neerkwamen dat alle kosten voor rekening der gemeente zouden zijn, dat jaarlijks f 1000 zou worden door de gemeente betaald, dat op eerste aanzegging alle gedane werken weder worden opge ruimd, dat bij eventueel bederven van het vischwater in 't Grootegat (waarin ook de familie voornoemd voor A/s gerechtigd is) eene schadeloosstelling van f 500 door de gemeente zou worden betaald, dat de ge meente bij niet nakoming van eenige bepaling der te sluiten overeenkomst eene boete zou betalen van f 10OC enz., deze voorwaarden werden door den Raad f: bezwarend geacht, zoodat sedert dien (1903) deze zaak bleef rusten. Nu is evenwel aan de hand eener door den raad in 1910 vastgestelde verordening op de uit- en afwateringsmiddelen, in den afgeloopen winter op last van 't gemeente bestuur eene flinke sloot gedolven met ruime buizen op de plaatsen waar ook vroeger buisleidingen lagen, tot aan de uiterste grens van het water in 't Grootegat en hiertegen nu is het dat de familie Le Nobel (tegenwoordige eigenaars van het weiland, grenzende aan het Grootegat) is opgekomen. Zooals aan 't hoofd reeds is vermeld berust de gemeenteraad niet in deze zaak mr J. J. Heijse te Middelburg verdedigt de belangen der gemeenteiedereen is benieuwd naar den afloop van het geding. Hulst. In het pas verschenen Jaarver slag der Gezondheidscommissie alhier, wordt het volgende overzicht gegeven van de ge boorten met en zon er verloskundige hulp. Aantal. Met Zonder verloskundige hulp. Boscbkapelle 29 24 5 Cliuge 142 134 8 Graauw 63 42 21 Hengstdijk 20 16 4 Hontenisse 151 147 4 Hulst 90 90 St. Jansteen 131 59 72 Koewacht 86 25 61 Ossenisse 30 28 2 Stoppeldijk 48 32 16 Uit bovenstaand staatje blijkt duidelijk, waar de verloskundige hulp te wenschen overlaat, zegt het verslag. Wij noemen deze statistiek verschrikke lijk. Hoeveel menschenlevens staan niet op het spel door het ontbreken van ver loskundige hulp? Moet dit nog langer te Graauw, te Koewacht en te St. Jansteen zoo blijven? „Zei." Aardenburg. Mr P. O. Hennequin heeft ontslag gevraagd als ontvanger-griffier van het waterschap „Cadzand". Axel. Alhier is een vergadering gehouden van ambachtslieden en verdere belangstel lenden, ten einde de wenschelijkheid te bespreken van de oprichting eener avond- vakteekenschool. Er werd besloten tot dat doel een vereeniging op te richten, waarvan een bestuur weid gekozen. De koninklijke goedkeuring op de statuten en subsidies zullen worden aangevraagd. ,.M. Ct." Terneuzen. De heer J. Jansen, commis saris en ontvauger van het Ned loodswezen alhier, heeft, wegens hoogen leeftijd, tegen 1 October eervol ontslag aangevraagd. De alhier gearresteerde en thans te Middelburg gedetineerde Belg V., een jongmensch van 18 jaar, verdacht van diefstal ten nadeele van zijn patroons te Gent, had, zooals gemeld is, even voor zijne arrestatie een aangeteekend postpakket verzonden aan bet adres zijner ouders. Bij verklaarde, dat dit eenige sieraden bevatte. Bjj het door de justitie te Gent ingestelde onderzoek is gebleken, dat dit juist was, er werd o. m. daarin een collier en een gouden horloge bevonden. Er kwam echter ook aan het licht, dat de gearresteerde die voorwerpen verkregen heeft door, alvorens hij een aanslag pleegde op de kas van zijn

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2