Koloniën. GEMENGD NIEUWS KERKNIEUWS. Marktberichten. Correspondentie. Laatste Berichten. i, enz. 396e Staatsloterij. Burgerlijke Stand. Openbare Verkoopinjen. De Belgisohe Schoolwet. De Belgische Regeering heeft thans haar nieuwe schoolwet bij het Parlement inge diend, en die schoolwet grijpt diep in. Er wordt toch voorgesteld het lager onderwijs, dat nu op 12 jaar staat, op eenmaal op 14 te brengen, en zonder de invoering van leerplicht, toch op zeer ernstige wps den ouders het ter school zenden van hun kinderen zoo goed als noodzakelijk te maken. Voorts zal alle lager onderwijs kosteloos zijn. En tenslotte zal aan elk vader voor elk van zijn kinderen, dat in den schooltijd valt, een schoolbon worden gegeven, aan hem geheel de vrijheid latende, of hjj deze schoolbon op een openbare of op een bijzondere school zal aanbieden, als voldoening voor het genoten onderwijs Men ziet, gelijkstelling van bet Openbare en het Bijzondere onderwijs is dit nog niet. De voorstanders der Bjjzondere school moeten toch beginnen met meê te betalen in de kosten der Openbare school, en kunnen daarna hun eigen school in stand houden, terwijl de schoolbon wel een groot deel van de kosten dekt, maar toch lang niet de geheele kosten, en de Gemeente raad vrij blijft, om zijn eigen school zoo hoog op te drijven, als men verkiest. Nu zou men denken, dat dit ontwerp door de partijen van Rechts en de partgen van Links met gelijke vreugd begroet was. Er worden toch vier vliegen in éen klap geslagen lo. opvoering van het Lager onderwijs tot het 14e jaar; 2o. kosteloos heid van het Lager onderwijs; 3o. sterke bevordering van het schoolbezoeken 4o. vrijheid aan de ouders om zelve de school voor hun kinderen te kiezen. Toch volgde van Links niet alleen geen applaus, maar stak integendeel een storm op, die alle kans heeft om met het naderen van de stembus nog ongemeen in heftigheid te zullen toenemen. Men schreeuwt in de Liberale Pers, of met dit ontwerp land en volk op den rand van den ondergang staat gebracht te worden. Nu reeds wordt alle man te wapen geroepen. Van vrijheid voor de ouders mag niets komen. Tenzij men 't zelf betalen wil, mag van vrij onderwijs geen sprake zijn. De Liberalen moeten alles gratis van den Staat krijgen, en de Christelijke groepen mogen eerst dit neutrale onderwijs helpen betalen en dan nog geheel voor hun eigen School zorgen. En 't opmerkelijkst hierbij is, dat op staanden voet Socialisten, Radicalen en Liberalen den vrede hebben gesloten, en nu als étSn man zich in slagorde scharen, om bet Christelijk Kabinet te doen tuimelen. „Standaard." Om te onthouden. l)e Haagsehe Kroniekschrijver van do „Nieuwe Groningsche Courant," een liberaal orgaan schrijft „Voor de Kamer is de behandeling dei- arbeidswet een goede zaak geweest, waar mede zij haar aanzien werkelijk heeft verhoogd. Of de Minister geheel voldaan is over den afloop is een andere vraag. Op enkele punten heeft bij wel is waar gezegevierd, maar van een succes kan toch, waar zoo veel amendementen tegen zijn wensch werden aangenomen, geen sprake zijn. Dit neemt niet weg dat de heer Talma voor de degelijke en zaakkundige manier, waarop hij zijn voorstel verdedigde, wezen lijk lof en bewondering verdient. Het is misschien niet kwaad van boven staand getuigenis nota te nemen. Minister Talma staat aan zoovele en zoo scherpe aanvallen bloot van de zijde dfr liberale pers en der liberale politici, dat het goed is, daartegenover ook het oordeel te kunnen stellen van een ander liberaal, wiens getuigenis, in dit geval, te meer waarde heeft, omdat hij liberaal is en die moeilijk kan verdaoht worden van opzet telijke overdrijving, waar hij den Minister „lof" toezwaait en zijn „bewondering" niet onthoudt Dan zijn er ook, die beweren, dat met de tegenwooidige meerderhbid in de Kamer het totstandkomen van goede wetten niet mogelijk zou zijn, inzonderheid waar het betreft arbeidswetten. En nu is het niet onaardig, als men hen kan wijzen op de verklaring een liberaal, die meent, dat de Kamer baar aanzien heeft verhoogd met de behandeling van de gewijzigde Arbeidswet. We hebben daarom het stukje van den kroniekschrijver maar eens uitgeknipt. „N. Delftsche Crt." honden jankenangstig tjilpend fladde ren. de vogels rond de hoornen Overal noodgeschrei, getier, verwarring. Een hopelooze, verslagen menigte Reeds bijna drie volle uren houdt, de duisternis aan. Zon ze nog ooit wijken Zou do. jongste dag zijn aangebroken? Of had de hemel don. kreet gehoord: „Zijn bloed kome over ons en over onze kinderen Terwijl Jeruzalem ronddoolt in het duister, hangt het eenig ware Licht aan het schandhout des kmises. Al die lange, yreeselijke uren hing Hij daar, de Koning-martelaar. Geen enkele kwelling is Hem ge spaard. Pijn en wonden van hol hoofd tot de voeten Alle bitterheid heeft Zijne ziel geproefd „Van versmadingen werd Hij verzadigd". Al zijn bloed hoeft Hij vergoten: nog oen enkele druppel valt zachtkens neder.... De wonden krijgen een blauwe tint... l)e doodskleur komt over hot godde lijk aangezicht. Do oogen, met bloed doorloopen, ver liezen allen glans. Nog eens ademt de Zaligmaker diep op Met heldere stemme roept Hij uit: „Vader, in uwe handen beveel ik mijnen ■geest." Dan buigt llij het hoofd en sterft. Naast het kruis staat Maria, de Moeder van Smarten, en Joannes, de teergeliefde leerling, beiden overstelpt van droefenis. Op den grond, hel kruis omvattend met hare armen, Magdalena, de. rouwmoedige zondaresse Luide snikken doen haren boezem hijgen, geven lucht aan haar liefde smart... Ook Maria, de moeder van Jacobus en Salomo, de moeder van Joannes komen naderby Gezamenlijk houden zij de doodenwake bij den teergeliefden Meester. „Zoozeer heeft God de wereld liefgehad, dat llij zijnen eeniggeboren Zoon gaf, opdat alwie in Hom gelooft niet verloren ga, maar eeuwig loven hobhe. „Want God zond zijnen Zoon in de wereld, niet om de wereld le oordeelen, maar opdat do wereld door Hem gered worde." (Joan. 3, 16—17.) Jezus sterft om ons het leven te bron gen. Hij sterft den schandelijken dood dos kruises Maar boven bet kruis vlammen de let ters in goud en bloed „God is liefde." DISC1PULUS. ;N. Koerier). O p r e i s. Woensdagavond kwam een vreemdeling in een logement te Arnhem en proeg den prijs van het logies. Hij vond dit te duur, waarom de logement houder hem naar een goedkooper loge ment verwees. Donderdagmiddag kwam hij in eerst genoemd logement terug, bestelde eeu di neetje, dat hij met smaak verorberde, dronk een kop koffie, betaalde een en ander en maakte het zich gemakkelijk, tot de recherche, binnenkwam en hem verzocht mede naar het bureau te gaan. Het bleek, dat de man, zekere A., Ame rikaan van geboorte en thans zonder vaste woonplaats, des morgens bij ds. Sparnaay der Remonstrantsche gemeente was gekomen om geholpen te worden. Toen hij alleen in de spreekkamer was, nam hij daar zes gulden weg, weermede hij de plaat poetste om van het geld goeden sier te maken. D. is naar het huis van bewaring over gebracht. WCST-INDI K. Dezer dagen stond voor het hof van justitie to Paramaribo een zekere Killinger terecht, vroege.- commissaris van politie aldaar, die getracht had de regeering in Paramaribo omver te werpen en de republiek uit te roepen Het hof bevond hem schuldig aan land verraad en veroordeelde hem ter dood. Uit 's Heeren Passie De Kruisdood. Schrik en angst hoerscht te Jeruzalem. Schelle kreten, jammerklachten, hulp geroep woeste uitroepen om licht -Midden op den dag heelt zich een schrikwekkende duisternis over geheel do stad on hare omgeving verspreid. Do hemel ziet als lood: huizen, hoornen en struiken zijn aschvaal. Schuw verbergen zich de dieren; de Een gewiohtige maatregel. Wegens het schrijven van alarmeerende artikelen over vermeende modernistische gezindheid bij geestelijken en leeken, de meest hooggeplaatste niet uitgezonderd, heeft Z. E. kardinaal Fischer, aartsbisschop van Keulen den te Keulen vertoevenden priester dr Kaufmann, redacteur van de „Apologetische Rundschau", het verier verbljjf binnen de grenzen van het aarts- diocees ontzegd Het „Dagblad van Noord-Brabant" zegt biervan bet volgende „Deze zeer gestrenge maatregel valt te meer op, daar dr. Kaufmann behalve zjjn gebreken ook vele verdiensten heeft vergaard ten opzichte der katho lieke zaak. Bljjkbaar heelt de kardinaal een voorbeeld willen stellen. Het werd al te bar in den laatsten tijdDe jacht op zoogenaamde modernisten is met kranten en gewone meDEchen begonnen, bet was reeds ergerlijk. Maar ten slotte werden bisschoppen eD kardinalen neergehakt. Het is de nieuwste vorm van godsdienstwaanzin die deze ziekte te pakken hebben wanen zich zei ven Paus en hanteeren de pauselijke banbliksems als-'n Mee renberger generaal zjjn papieren sabel. Kardinaal Fischer heeft 'ns een voorbeeld willen stellen. Eerljjk gezegd spijt bet ons, dat dr. Kaufmann is getrotfen, omdat hjj, als gezegd, vele verdiensten heeft. Maar dat er een eind komen moest aan bet verdachtmaken der geestelijke overheid, staat vast.' SPORT- Voetbal. Ken internationale o n t moeting. Te Vlissingen speelde Zondag E. M. M. 1. aldaar tegen de „Cercle Sportif' uit Blankenbergho (België) en won ge makkelijk met 6O van de zuidelijke buren. Te Middelburg speelden gisteren Al. V. V. O. en Zelandia beide van daar om één groote en elf kleine medailles. M. V. V. O. won door een strafschop met 10. Daar ook de eerste wedstrijd om deze me dailles door M. V. V. 0. gewonnen werd en wel met tl—2, werden deze direct na afloop van den wedstrijd die ver- eeniging en haar spelers ter hand ge steld. In het ziekenhuis te Enschedé is over leden het zevenjarig dochtertje van een fabrieksarbeider te ölanerbrug, dat bij vuurtje stoken in de heide hevige brand wonden had bekomen. Gent, 7 April 1911. Ter veemarkt van Vrijdag werden te koop- gesteld 9 schapen, O lammeren, O geiten, 129 kalveren, 289 vette varkens, looperp, 279 biggen, 9 melkkoeien, 20 groote ossen, 35 jonge ossen, 39 vaarzen, 51 vette kpeien, 45 stieren, 247 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voorossen en vaarzenvleesch fr. 1,65 a fr. 1,76; idem 2e qual. fr. 1,50 a fr. 1,60; koeienvleescb fr. 1,65 a fr. 1,65; idem 2e qual. fr. 1,35 a fr. 1,48; stierenvleesch fr. 1,45 a fr. 1.60; kalisvleesch fr. 2.— a fr: 2,40; schapen- vleesch fr. 1,50 a fr. 1,70; lammerenvleesch fr. 2,50 a fr. 0,-—; varkensvleesch fr. 1,30 a fr. 1,46. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,30 a fr. stieren fr. 1.20 a fr. kalveren fr. 1.94 a fr. Versch roet fr. 0,60 a fr. 0,76. IJ z e n d jj k e, 8 April 1911. Ter graanmarkt van heden was de aan voer matig, met goeden omzet en onver anderd in prjjs. Men besteedde voor: Nienwe tarwe B. te S. Uw abonnementsgeld restant 1910 in dank ontvangen. de Administratie Vlissingen. Van de leerlingen der R. K. Parochiale Jongensschool alhier de den dit jaar drie examen voor kweeke- ling, n.l. J. G. de Bakker, J. van den Bosch en J. C. Limonard. Allen slaag den voor de Rijksnormaallessen Ie Vlis singen. Eerstgenoemde bovendien voor de Bisschoppelijke Kweekschool te Bever wijk en voor de Rijks-kweekschool voor onderwijzers le Middelburg. F,en vierde leerling, B. v. d. Heuvel, die 't vorig najaar de school verliet wegens vertrek naar 's Gravenhage, deed eveneens met goed gevolg toelatings-examen voor de Rijksnormaalschool aldaar. lerseke. In vervolg op ons bericht af loop aanbesteding bouwen eener gasfa briek alhier, kunnen wij mededeelen, dat het werk aan den laagsten inschrijver dhr. P. L. Buitendijk te Goes is gegund. Arnhem. De uitslag van den voet balwedstrijd Oost-Nederland en Wost- Duitscliland op gisteren is 10 in hot voordeel van Ooost-Nederland. Den Haag. Voor den tijd van een jaar zullen zes jonge artsen naar Ba tavia worden gezonden, om aan den ge neeskundigen dienst te worden toege voegd. Deze zending staat in verband mol de voorkomende pestgevallen. De Pest in Nederlandsch-lndië. Een regeeringstelegram van 7 dezer meldtgeconstateerd 13 pestgevallen, waarvan 3 doodelijk. Van 6 koortsgeval- lcn bleken er 2 pest te zijn. liet hoofd- brandpunl is Baloe, in bet district Ma- lang. Te Karanglo en Simpari (beide in Ma- lang gelegen) vermindert de post on der ratten en mensehen. Het reizigers verkeer is 14 dagen geheel stop gezet en eveneens het goederenvervoer, behou dens uitvoer van enkele artikelen. Een zoo juist aan het departement van koloniën ontvangen telegram meldt: wegens verstoring telefoon geen berich ten van 8 dezer uit Penangoengang en Soemoroo. Een lnlandsch arts vond op 8 dezer geen pestgevallen wel veel ma laria. In Penangoengang werden 8 pest gevallen geconstateerd, waarvan 2 doo delijk. De koortsen houden aan. In Man goeroe kwamen 240 gevallen voor. De ge heele afdeeling is afgesloten met een mi litair cordon, wijl afsluiting der besmette districten alleen onvoldoende bleek to zijn. Haarlem. Een werkman aan het Tech nisch bureau, schoot uit verbittering over vermeend onrecht hem aangedaan, op zijn werkbaas en trof hem in de boenen. Een werkman, die le hulp schoot, kreeg een deel der lading in de borst. Delft. Mr. E. werd wegens frauduleus beheer als curator veroordeeld lot 31 jaar gevangenisstraf. Amsterdam Door een overeenkomst van hel dagblad „De Echo" met de „Ta;:'! verkehrsgesellschaft" te Charlottenbnrg zal het luchtschip „Parsival" van Bi r lijn naar Amsterdam stevenen. Het de partement van oorlog heeft zich voor deze reis geïnteresseerd, zoodat een paar hooggeplaatste officieren den tocht zul len meemaken. Ook de correspondent van „Het Handelsblad" te Berlijn reist mede. To Amsterdam zal de Parsival drie da gen verblijven en tweemaal daags op stijgen. Daarna gaat de Parsival recht streeks naar Berlijn terug. Hel lucht schip zal als alles wel gaat den 19cn April a.s. in de hoofdstad arriveeren. De -Parsival is 75 M. lang, heeft een inhoud van 7000 AI3, en wordt voort bewogen door 2 motoren, van 200 paar dekracht elk. Amsterdam. Een liftjongen in een der groote hotels hier ter stede is bij1 het glijden langs een trapleuning doodge vallen. Bombay. (Engelseh-Indië.) Vijfhon dord inboorlingen ten noorden van Pona vierden een Hindoesch feest in een uit licht materiaal opgetrokken gebouw, liet gebouw vloog in brand. Tweehonderd personen kwamen in de vlammen om. f 9 50 a f 10 50 Nieuwe rogge. Nieuwe wintergerst Nieuwe zomergerst Haver Paardenboonen - Kroonerwten 6- a 8 76 a 8 50 a 7 50 a 7— a ,13.60 a 650 9— 8 75 7 75 7.25 ,14 50 Per 100 kilo. Rotterdam, 10 April 1911. Binnenl. granen niet gearriveerd Vlas. In het land veel handel tegen vorige prijzen. Heden op de markt flauwe kooplust. Aanvoer 3767 steen Holl. blauw, 960 steen wit Zeeuwach, 3100 st. Groningscb, steen Holl. geel. Prjjzen Holl. geel f0,a f 0.Wit Zeeuwseh f2,—a f2,25 Groningsch f0 a fO.—Holl blauw f2.60 a f3 20. Zeeuwscbe Ei er en f 3,20 a f 3,40. Overmaasche Eieren f 3,60 a f 3,70. Varkens 26 ct. a 27Vz et. Licht soort export 25 ct. a ct. Behoorlijke aanvoer en omzet. M a i s. Amer. Mixed f 117 a f stoo- mend f af Odessa f 113, stoo- mend f 0,a f 0, April all. f 121. Aardappelen. Brielsche Kralen f 5,a f 5,25, Friesehe Eigenheimers f4,60 a f 4,70, Zeeuw.-,che Eigenheimers f 4,50, a f 4,75, idem Blauwe f 4,60 a f 4,80, idem Bonte f 4,60 a f 4,80, Duitsche Roo te f2,70 a f 2,90, Duitsche Blauwe f3,50 a f 3,75, Bravo's f 4,75 a f 6, Weinig aanvoer, veel vraag. Vlissingen Door den Alinister van Ma rine werd Donderdag te 's Gravenhage aanbesteed het maken van een loopbrug bij het betonningsmagazijn alhier en vergrooting van bet plankier van den bestaanden aanlegsteiger bij evengenoemd magazijn. Het laagst, schreef in do heer G. W. de Wolf te Dordrecht ad i'6150. Vorder schreven in de heeren: D. Bijl, 16184; J. Boergraat f6287; H. J. Iveule- mans, Middelburg, ƒ6294; M. Visser, Pa- pendrecht f 6449J. J. Krijger f 6594 Firma Mees Visser, Pa.pendrecht, f6744; W. A. Verbruggen, Gouda, f6880; W. An ker, f6989; II. Jansen, 17600 en H. II. Romein f 7619, beidon te Middelburg. De inschrijver, Wier woonplaats niet is ge noemd, wonen te Vlissingen. M. Cl. 's-Heer Abtskerke Ingeschreven voor do levering van 135 AI3. Pruisische onder- hondsgrint van 1 tot 7 c.Al. voor de gemeente 's Heer Abtskerke doorW. v. d. Berg, Dordrecht, f2.39: A. v. Driel, Brielle, f2.30; A. J. de Bok, Nijmegen, i'2.49; A. Goedhart, Sliedrecht, f2.40; W. v. d. Klippo, Serooskerke (S.), f2.39, al les per AI3. Burgh. Alhier werd Vrijdag door het bestuur der waterkeering van den cala- miteuzen „Buiigh en Wostland"polder aan besteed: het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1912, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiing- werken aan de waterkeering van bovenge- melden calamiteuzen polder. Raming f 8259.30. Het werk werd aangenomen door den heer II. 11. Romeijn te Burgh voor f8210. Verder schreven in de heeren P. van der Linde te Eikerzee voor f8225; A. van der Weel, Haamstede, f8240; L. van de Velde, Bruinisse, f8244; P. Bezuijen, Eikerzee, 1'8265; J. M. Bckker, Brou wershaven f8350. M. Ct. 2o klas. le lijst, f 2000: 12351 f 1500: 20782 f 1000: 8246 r 400: 16422 20002 20803 f 100: 5631 8476 17483 17790 19600 19726 20225 20485 f 30414 422 435 444 754 803 807 813 836 847 882 891 893 3405 3425 3432 3443 3455 3477 4328 4339 4356 4409 4410 4411 4425 4428 8765 8768 9564 9569 9596 10887 10888 20630 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Trekking 10 April. Goes, le Huw afk.9, Eliza Kant, 34 j. jm. te Goes en Dina Braam, 24 j. jd. te 's H. Abtskerke. Geboren 7, Jacob, z.v. Pieter Zandee en Catharina Cornelia Rouw. 8, Wilhelm Maria, z.v. Anton HermaD Schneider en Jozefine Maria Henrietta Küpper. Middelburg. BevallenA. C. Paul geb. Franso, d. L Gideonse geb. Kwebkel- boom z. C M. Belderok geb. de La Vienne, d. C. Boogaard geb Geerts-, z. C. J. J. M. Visser, geb. van de Woestijne, z. A. LiDdenberg geb. de Moor, z. L. P. A. de Voogd geb. Willems, d OverledenH. M. van de Woestijne, wed. van B. J. Wetman, 68 j. C- Op 't Hof, ongeh. d 32 j. Van 4—8 April. Vlissingen. Ondertrouwd: P. J. van do Velde, j.m. 22 j. en C. J. M. Michielsen, j.d. 21 j.; ,W. P. Maljers, j.m. 26 j. met J. Coppoolse, j.d. 23 j.; T. do Vliegher, wedr. 50 j. mét C. E. Loosberg, j.d. 44 j.; H. J. A. Jansen, j.m. 25 j. met J. P. M. A rack van Schijndel, j.d. 27 j. Getrouwd: C. de AVijke, wedr. 59 j. met P. van den Brooke, wed. 63 j. Bevallen: J. ;C. Siegers, geb. Van der Klooster, z.; AI. L. van Loo, geb. Lau- wers, z. - Overleden: G. C. L. Dehenauw, z. 3 m.; AI. van Serge, ongeh. >z. 66 j.; A. E. Bondewel, d. 10 m. Van 31 Maart5 April. Zlerikgee. Bevallen: 31, J. H. Beu- zenberg, geb. de Vind; 1, A. de Jonge geb. Schoenmaker, d.M. üieleman, geb. Wagenaar, z.; 3, J. van der Maale, geb. van der Ploeg, d. Overleden: 31, M. Trijselaar, 79 j. echtg. van AI. Nijs; 1, W. Jongmans, 65 i. echtg. van P. Lokker; 5, Z. van de Wege, 45 j. vrouw van J. Cannoo. Van 31 Alaart6 April. Kruinlnjen. Ondertrouwd: Christiaan Komejan j.m. 22 j. en Janna Stevense, j-d. 2i j. Gehuwd: Izaak Vermeulen j.m. 23 j. en Adriana Anemaet j.d. 30 j. Geboren: Jan, z. v. Cornells van de Kreeke en Blazina Witte: Anna Adriana, d. v. Judocus Adriaan Kakebeeke en Ja- oomina Joosse. Over de maand Maart. Kapelle. Ondertrouwd: Jacobus Bee- ke, 23 j. j.m. en Cornelia van Koeve- ringe, 21 j. j.d.; Jan Lust, 34 j. j.m. en Helena Alenheere, 29 j. j.d.; Andries Marits 20 j. j.m. en Cornelia Verhulst, 23 j. j.d. Getrouwd: Alaarten Gijzel, 30 j. j.m. en Dina Smallegange, 31 j. j.d.; Jaco bus Beeke 23 j. j.m. en Cornelia van Koeveringe, 21 j. j.d.; Jan Lust, 34 j. j.m. en Helena Menheere 29 j. j.d.; Ja cobus Anthonisse, 24 j. jm. en Janna van Hoepen, 24 j. j.d. Geboren: Fransina, d. v. Adriaan Cor nells Oele en Johanna Fraanje; Johanna, d. v. Pieter Fraanje en Jacomina van Pienbroek; Willem, z. v. Gerard de Waard en Cornelia van Koeveringe; Jan, z. v. Jan de Puit en Augustina Vogel; Dina, d. v. Pieter Ganzeman en Alaatje van Liere; Johannes, z. v. Christiaan van Oosten en Cornelia Toorenaar. Overleden: David van de Vrie, 26 j. z. v. Benjamin 'van de Vrie en Sara Koster. Oostburg. Geboren: J., d. v. S. Wage en J. Nortier; F.., z. v. P. Wesdorp en G. v. Dale. Overleden: I. Suwijn, 76 j. Hoofdplaat. Getrouwd: T. Sutin j.m. 22 j. en E. Goeseije j.d. 20 j. Geboren: C., d. v. .T. v. Opdorp en F.. Vermont; A., z. v. H. Cammaert en E. Thomaes; A., d. v. A. v. Acker en Al. Breemes; A., z. v. P. Pielaat en E. Sutin; F., z. v. J. Simonse en S. v. Zeele. Breskens. Getrouwd: H. Giljam, 22 j. j.m. en J. Leenhouts, j.d. 20 j.; J. Zeijger 29 j. j.m. en J. Leenhouts, 37 j. wd.P. Reijnhoudt 20 j. j.m. en M. do Zeeuw, 23 j. j.d. Geboren: A., d. v. L. Verberkmoes en C. den Hamer; J., z. v. A. Alanhave en A. v. Geijten; J., z. v. J. v. Leeuwen en L. Dierick. Overleden: A. Dierx, 83 j.; J. Eijke, 7 mnd. Eede. Geboren: S., d. v. E. de Ja ger en L. AVerrebroek. Overleden: P. v. Haele, 70 j.; E. v. Pamelen 78 j. Anril. 11 Gobb, burverloeoment en wooah is niet erf, v. d. Kloes. 12 Arriemuiden, hotstede9.7076 HAHosang. 12 H edekenskerke, 2d st. hoornvee, 20 rchapen enz., Holllm. Verh. 13 's Gravenpotd r, inspan en huisraad, Hollmann Verhoek. 13 Middelburg, elf huizen met erf, Struve. 13 's H. Arendakerke, woonhuis en inboedel Pilaar. 13 Goe-s 2 woonhuizen Voorstad H 33 en Sn Jacohstr. B 101. v. Dis-el. 19 Wolphaartadyk, hoefje en 4 paarden, rijtuigen, landb. ger. enzPilaar. 19 Kwadendamme, paard, landb. gereed ch., inboedel enz., Hollm. Verh. ?0 Neuzen, 2 hofsteden, v. d. Moer. 21 's H' Arendekerke, bouw- weiland en uitweg, Pilaar.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3