UIT ZEELAND UIT DE PERS. Hofbericht. Naar wij thans varnemen, zal het Ko ninklijk gezin in den voormiddag van Pinsdag 18 April a.s., uit de residentie naar het Loo vertrekken voor het gewone verblijf aldaar. Protestmeeting. Naar wij vernemen, zal ter gelegenheid van het Jaarfeest der R. K. W. V. „St. Joseph" te Utrecht een groote protest- meeting tegen de overweldiging van de tijdelijke macht des Pausen worden ge houden. Als feestredenair zal optreden de weleerw. heer Beerman, kapelaan te Breukelen. „Centrum." De hertogin van Albany, die bij haar zuster, H. M. Koningin-Emma, logeert, gaat Dinsdag via Vhssingen naar Engeland terug. R. K. Marinepersoneel. Opgericht is een vereeniging ten behoeve van R. K. Marinepersoneel. IneenWoens dag jl. te 'sGravenhage gehouden verga dering zijn de statuten en het huishoudelijk reglement vastgesteld. Blijkens deze statuten is het doel der vereeniginghet bevorderen van de geestelijke en stoffelijke belangen van de R. K. schepelingen, behoorende tot de Koninklijke Marine. De Vereeniging heeft haar zetel te 's Oravenhage. In het bestuur hebben zitting de heerenF. J. H. Evers, pr., lid van den Raad van Defensie, voorzittermr. H. Barge, lid van de Eerste Kamer, onder voorzitter; W. H. Bogaardt. lid van de Tweede Kamer; jhr. mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, lid van de Tweede Kamer; mgr. mr. dr. W. H. Nolens, lid van de Tweede Kamer; Jan Seeuwen, cargadoordr. P. J. F. Vermeulen, lid van de Eerste Kamer; J. L. M. Waterreus, pr oud aalmoezenier van het Eng. Ind. leger; F. S. C. M. Wijs, hoofdingenieur der Marine en A. E. Leo, journalist, secretaris. De Koninklijke en Bisschoppelijke goed keuring zullen op de statuten worden aangevraagd. Tegen de pest. De specialiteit op het gebied der pest ziekte, welke de Nederlandsche Regeering naar Java zal uitzenden, is, naar wij vernemen, de heer dr. J. J. van Logchem te Amsterdam. Deze heeft de builenpest in Engelsch-Indië bestui eerd en zal aan de in Indië werkzame deskundigen, die thans natuurlijk overladen zijn met werk zaamheden, op bacteriologisch gebied hulp verleenen. Het voornemen bestond, den heer dr. J. J. van Logchem als deskundige te verbinden aan den sanitairen dienst, welke B. en W. van Amsterdam in de Amster- dainsche haven willen organiseeren. Thans zal genoemd college een voorloopige voor ziening voorstellen voor den tijd, dat dr. Van Logchem zijn diensten in onze Oost verleent. »Tel". Naar aanleiding van de muziekfeesten te Roosendaal op 13, 14 en 15 Augustus a.s. aldaar te houden, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Koninklijke Harmonie „Vlijt en Volharding" kunnen wij inededeelen, dat het succes van dit nationaal en internationaal concours en festival ten volle verzekerd istal van gezelschappen uit binnen- en buitenland, waaronder de hoogst staande op muzikaal gebied, hebben zich reeds aan de verschil lende afdeelingen ter medewerking of opluistering aangemeld. Naar wij vernemen, bestaan or te Roosendaal plannen tot oprichting eener ambachtschool, die voor deze zich sterk uitbreidende gemeente in een lang en diepgevoelde behoefte zou voorzien. „De Tijd" Te Delft heeft Vrijdag de plechtige bijzetting van prinses Pauline van Oranje Nassau in den Koninklijken grafkelder plaats gehad. Ten 10 uur 6 minuten reed de trein voor, waaraan de wagon gehaakt was, waarin het kistje was geplaatst. Toen de metalen kist, waarop jaar en naamcijfer van Prinses Pauline, rustende op vier leeuwenklauwen, op de baar was geplaatst en daarop was gelegd een palm tak en eenige witte leliën van H. M. de Koningin, zette de stoet zich in beweging. Na een half uur was de Nieuwe Kerk bereikt, waar Z. K. H. de Prins, benevens de burgemeester van Delft, in diens kwa liteit van commissaris van den Koninklijken grafkelder, bet lijk opwachtten. Terwijl het orgel Chopin's treurmarsch deed hooren, schreed de stoet door de kerk naar den grafkelder, waar de kist geplaatst werd tusschen den vader en de moeder van de Prinses, Koning Willem I en diens gemalin. De plechtigheid was hiermede teneinde. Tariefwet. Het hoofdbestuur van den Algemeenen Nederl. Bond van schoenfabrikanten heeft besloten, een krachtige actie te voeren tegen de ingediende tariefwet. De voorgestelde bepaling, om chroom gelooid geiten- en schapenvellen, zwart en gik'eurd, met 2 pCt. naar de waarde te belasten, zou de schoenindustrie, die aan 60 000 menschen werk verschaft, zwaar treffen. (,.N, R. Ct.) Middenstandsbond en Tariefwet. Vrjjdag had te Utrecht onder presidium van den heer J. S. Meuwse voorzitter van den Middenstandsbond een buitengewone vergadering van het hoofdbestuur van dien Bond plaats ter bespreking van voorstellen in verband met de ingediende Tariefwet. Deze voorstellen hebben niet de bedoeling den middenstandsbond als zoodanig een standpunt te doen innemen voor of tegen de tariefwetten. In Utrecht werd immers op&het congres van den Middenstandsbond in 1904 met algemeene stemmen besloten geen uitspraak te doen voor of tegen een tarietwet. Het dagelyksch bestuur van den Bond schijnt nu een oplossing gevonden te hebben waarby bovengenoemd besluit gehandhaafd bljjft en toch de middenstand gelegenheid krijgt van zyn gevoelens ten opzichte van de Tariefwet aan de regeering te doen blijken. Aan het verslag over 1910 van de Zuitl- llollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen, gevestigd te Rotter dam, ontleenen wij dat de stations der maatschappij o.a. de volgende zijn .- Vlissingen, zelfrichtende en waterloo- zende motor-reddingboot „Koning Wil lem lil" onder beheer van den heer C. A. Dominicus, inspecteur van het loods wezen, assistent de heer 11. .1. Karei, commissaris der loodsen. Sluis aan de Wielingen, strandboot. mortier en vuurpijltoestel, onder beheer van den heer .1. Erasmus, burgemeester der gemeente Cadzand. Brouwershaven, zelfrichtende en wa- terloozende reddingboot „Prins Hendrik", onder beheer van den heer 1'. Hoogvliet, commissaris der loodsen. Burghsluis, zelfrichtende en Waterloo zende motorreddingboot „Prinses Wilhel- mina", onder beheer van den heer M. Bolle Lzn., burgemeester dei gemeente Haamstede. Het personeel onderging geene veran deringen. Allen nemen met lust en toe wijding hunne dikwijls moeielijke taak waar en gaven gedurende het afgeloopen jaar slechts reden tot tevredenheid. lor uitvoering van het voornemen ver nield in het verslag over 1909, is een motor van 30 l'. K. betrokken van de firma .1. Trior Bons te Londen, welke was aanbevolen door het bestuur der Royal National Life-Boat Institution, als hebbende aan deze reddingmaatschappij dergelijke werktuigen geleverd, welke he ter dan die van andere typen voldeden. Deze motor is in de. te Vlissingen ge stationeerde reddingboot „Koning Wil lem lil" ingebouwd op de werf van den heer J. Verwey te Vlaardingen. In ver band met dien inbouw moesten aan deze boot ook eenige veranderingen worden aangebracht en moest de helling van het boothuis te Vlissingen gedeeltelijk ver nieuwd en verzwaard worden. Het station Sluis aan de Wielingen (Cadzand) werd van een mortier voor zien en zulks in verband met de min gunstige meening, welke het bestuur om trent de betrouwbaarheid van vuurpijlen koestert. De grootere waardeering van deze reddingsmiddelen bij de Deutsche Ge- sellscliaft zur Rettung Schiffbriichiger, noopte het bestuur- eenige van de bij die reddingmaatschappij in gebruik zijn de pijlen aan te schaften. Over de uit werking daarvan kan echter nog geen oordeel worden uitgesproken. Aan schipper P. J. de Baane en be manning van den hoogaavts „B. B. 20" en schipper Jac. van den Heuvel en be manning van den hoogaarts „B. B. 5" werd een belooning toegekend van f 100 voor het op 2 November redden van den beurtschipper op Middelburg M. Verschel ling en diens knecht, wier schip op de plaat voor Breskens gestrand was. „VI. Crt." Goes. Zondagavond vergaderde in het rah' Maartense te halfacht de werklie- denvereeniging St. Jozef. Tegenwoordig waren 49 leden. De vergadering werd ge opend met gebed. De notulen der vo rige vergadering werden goedgekeurd. In het afgeloopen kwartaal was ontvangen f 193.80; do uitgaven bedroegen f274.10; aldus een nadeelig saldo van 180.30. Niets meer aan de orde zijnde, werd do vergadering op de gewone wijze ge sloten. I' a a sc h vee. Reeds hedenmorgen zagen wij de met groen omkransde I'aasch- runderen door do stralen voeren als voor bode van de sappige lieten, die wij aan den Paaschdisch zullen smaken. Onze slagers zullen ongetwijfeld deze dagen hun boste beentje vooruitzotten. Minnaars en .minnaressen van muzi kaal genot in de volmaaktste beteekenis van het woord, verwijzen wij naar ach terstaande aankondiging van liet concert, dat Dinsdagavond a.s. te Middelburg wordt gegeven met den woreldberoem- den Australiër P e r c v Cf r a i n g e r als pianist. Het is eene eenige gelegenheid om een klaviervirtuoos van den eersten rang en wat nog moer zogt. een musicus van beslist genialen aanleg te hooren. Wie er heengaal, komt niet oldaan. maar ver rukt en enthousiast terug. Benoemd tegen 16 April a.s. als spoorwegarbeider te Dordrecht, de heer I'. Willeboor, thans hulparbeidcr alhier. Benoemd met ingang van 13 April tot adsistent aan liet Postkantoor te Goes dhr. .1. Drenth, leerling van den cursus. Zaterdagmiddag had de heer N. II. het ongeluk op den hoek van de Kerk straat van een stoep al' te glijden en zoodanig tegen don trottoirrand terecht te komen dat hij drie gaten in het hoofd bekwam. Hij werd bloedend en kermend van pijn opgenomen en per rijtuig van de firma Rijk huiswaarts vervoerd, waar na onmiddellijk geneeskundige hulp werd ingeroepen. Maandag 17 April (2en Paaschdag) des avonds 8 uur, zal in „de Prins van Oranje" door de werkende leden der har monie „Kuphonia" een soiree gegeven worden. Het programma bevat een drie tal nieuwe muzieknummers en comedie- stukken. Na afloop zal eon geanimeerd hal volgen. Zaterdagavond geraakte het 7-jarig zoontje van dhr. R. al spelende in oen modderpui in de Westvest. Op het hulp geroep zijner kameraadjes kwamen twee dames die daar in den omtrek wandel den. aangesneld. Zij smaakten liet geluk, het ventje, dat kopje onder in den mod- der zat, met veel moeite op den wal te- trekken, en het zoo van een anders wissen dood te redden. Middelburg In verband met de hier onlangs plaats gehad hebbende zware mishandeling van den matroos Davidse, vernemen we, dat deze thans zoover is hersteld, dat hij Zaterdagmorgen door den rechter van instructie kon worden ge hoord. Rij dil verhoor wees hij beslist de aangehoudene vrouw M. v. d. W. aan als degene, die hem den steek toebracht, waf deze trouwens ook weder bekende. De matroos heeft nog altijd veel pijn te lij den tengevolge van de verwonding. In de Zaterdagmorgen alhier gehou den vergadering van den p o 1 d e r W a 1- cheren werd hel jaarverslag over 1910 goedgekeurd. Daaraan is het olgende ont leend: Verschillende stormen, waarvan de meeste eenige dagen aanhielden en die gepaard gingen met vrij hooge vloe den beschadigden duinen en verdediging» werken. De herstelling der schade ging, door de algemeene ongunstige weersge steldheid dikwijls met groote moeilijkhe den gepaard. Het aantal dagen van vol doende lage zeestanden en kalm water, noodig voor het herstellen der bescha digingen, was betrekkelijk gering, zoodat veelal, niettegenstaande alle inspanning, de herstellingen veel tijd vorderden ien uitbreiding der reeds gedeeltelijk her stelde schade niet kon voorkomen wor den. De kosten van het herstel der storm schade bedroegen aan de Noord watering, waaronder de Westknpelsche dijk valt f 16.378.32; Oostwatering nihil. Zuidwa tering f542.40; VVestwatering 11205.79 te samen alzoo 118.126.41. Do ramingen waren respectievelijk f 26.500, 1510, f 500 en l'lOOO ol 128.500 totaal. Op den ochtend van den 29 Januari had bij kalm weer en Zuidelijken wind een oeverafschuiving plaats aan den W'est- kapelschen dijk, de kosten van geheele herstelling daarvan bedroegen f49.671.96. Do hegrooting voor 1911 werd in ont vang en uitgaaf vastgesteld op f499.942.18-"' met een post van onvoorzien van f441.80. Onder de uitgaven komt voor onder houd van zeeweringen en waterleiding voor f 217.985. daarvan komt de Noord watering, met inbegrip Westkapelschen dijk voor met een som van f53.960 voor gewone werken, f 100.000 kosten voor buitengewone werken en f 18.500 voor herstel van stormschade, alzoo van een totaal van f 172.460. De voorzitter de heer II. I'. den Bouw meester deelde mede, dat door den aan nemer W. lloelofts te Papondrecht verle den jaar aangenomen werd de bouw! van een steenenhoofd van den A\ estkapelschen zeedijk aanbesteed door den polder. Toen bij hol vlijen der zware dekstee- nen bleek dat dit zeer gevaarlijk ging en op deze wijze het hoofd voor don winter zeker niet gereed zou komen werd hem ter voorkoming van groote schade toegestaan deze steonen te stooten in plaats van te vlijen, en werd hij tevens van alle verdere risico ontheven. Daar het polderbestuur meende, dat do kosten voor den aannemer hierdoor aan merkelijk minder werden, werd bij de eind afrekening een bedrag, hetwelk het be stuur zeer billijk acht, in mindering ge bracht. De aannemer dreigt nu den polder met een procos. Ingeval dit voortgang heeft, werd het bestuur gemachtigd zich in rechten te verweren. Naar aanleiding van een vraag van een der commissarissen deelde de voor zitter mede, dat door het billijk toepas sen der bepalingen en hel mogelyk ma ken van afkoop of nemen van abonne menten de tusschen het bestuur en do automobilisten gerezen moeilijkheden over de met 1 Februari j.l. in werking getreden tolheffing voor automobielen op de wegen van den polder, tot ge noegen van beide partijen uit den weg zijn geruimd. Vlissingen. Tot adjunct-inspecteur van politie alhier is benoemd de heer P. J. f'. H. Herten, thans volontair hij de po litie te Middelburg, vroeger te Goes. lie te water lating van hel stoom schip „Oranje Nassau" op Zaterdag a.s. is bepaald op des middags half drie. - Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. M. Koning Albert van België woei Zaterdag op het Belgisch consulaat, de loodsgebouwen en loodsvaarluigen de Bel gische driekleur. Zierikzae. Naar het verslag van de Hotterdamsche Tramweg Mij. over 1910 mededeelt, werd het dividend vastgesteld op 7' pCL, evenals hef vorige jaar. Het aantal locomotietkilometers be droeg in 1910 1296932, waarvan 249801 op de lijn Brouwershaven- Steenbergen. Het totale reizigersvervoer bracht op f 484.122.96"'. Het totale bagage- en goede renvervoer beliep f716.112.60. Het totale postvervoer bedroeg f43.341.81"- en de bijzondere ontvangsten bedroegen in to taal f54.591.41, makende een totaal be drag van f 1.298.168.28. De afschrijvingen werden bepaald op f 50.511.19-"', waarvan f8811.86 voor rol lend materiaal stoomtramwegen Brou wershaven--Steenbergen en Hoeksche Waard. Voor uitbreidingen der verschillende lij nen werd f146.791.46 uitgegeven. Het reservefonds steeg tot f 184.299.26. Hot personeel bestaat uit 712 beambten. De totaal lengte der sporen bedraagt 280.596 M. Het aantal locomotieven is 43; de vloot bestaat uil 5 stoomsche pen en 4 sleepschepen. Met Stct. 83 zijn verzonden de af drukken der Statuten van de Vereeniging „Zierickzee" te Zierikzee. Dito die der I.awntennisc-liih Swift" te Zierikzee. Heinken8zatld. Zaterdag j.l. luid de land- bouwei A. van den Dries alhier hot. on geluk zijn hand zoodanig in den sny- molen te klemmen, dal een zijner vin gers verbrijzeld werd. Geneeskundige hulp werd verleend door den heer Geil, arts Ie Nisse. Driewegen. De ongewoon strenge, vorst der laatste dagen heeft groote schade gedaan aan de in bloei staande perziken, alsmede aan verschillende vroege groen- tensoorten. Zelfs wordt gevreesd, dat de pooiaardappelen in den grond hebben ge leden, daar de vorst tol c.M. diepte, is doorgedrongen. („Zeeuw.") lerseke Zaterdag 8 April j.l. hield al hier het ondersteuningsfonds, onder.al'deo- ling der werk mans vereen: ging „Eendracht maakt Macht" zijn jaarvergadering. Fit de uitgebrachte verslagen bleek, dat het ledental verloopon jaar met een is toe genomen en dat thans zijn aangesloten 103 huisgezinnen. De ontvangsten aan be taalde premicu bedroeg f 439.11 e.n de uitgaven aan exploitatiekosten enz. f 112.39; drie Uitkeeringen bij overlijden hadden plaats tot een gezamenlijk be drag van f 150. tezamen f262.39. Saldo aldus f 176.72. De Ver. mag zich in bloeiendcn toe stand verheugen en bezit, op de. Spaar bank reeds f 1330.73. Tot bode werd her benoemd AV. [Iarthoorn. De werkzaamheden niet het leggen van de gasbuizen zijn in onze gemeente volop aan den gang. Ruim dertig men schen vinden hierin hun werk, hetwelk goed betaald wordt, Hansweerd Mel 1 Mei wordt verplaatst Stoop, kommies verificateur hij de dir. belastingen enz. van hier naar Rotter dam. Zaterdagmiddag passeerde alhier met pompers aan boord het sleepschip „Utrecht", schipper Albers, met eene la ding zwemsteen naar Brussel. Dit schip had lekkage bekomen tengevolge eener aanvaring op den Rijn, liet gat was zoo veel mogelijk met eene noodreparafie ge dicht. Kapelle. Door de Handhoogsociöteit „Luetor el Emergo" is besloten op Maan dag 17 April (2e Paaschdag) een buurt- schieting te houden van 2 tot half 6 uur, op den vasten vogel, waartoe alle sociëteiten van Noord en Zuid-lleveland uitgenoodigd zijn. Ossenisse. Vrijdagmiddag kwam oen fietsrijder in snelle vaart het dorp op gereden, tegelijk met een span paarden. De paarden begonnen te steigeren en dreigden op den fietsrijder neer te ko men. Deze reed tegen een lantaarnpaal aan, zoodat deze heen en weer schudde. De rijder kwam er nog betrekkelijk goed af, daar hij slechts een kwetsuur iu hef gelaat bekwam. - Benoemd tot waterbouwkundige van het waterschap „Stoppeldijk c. a." do hoor 1'. Warrens Fz. alhier. BreskeRS. Tot voorzitter van de ver eeniging Volksonderwijs alhier is benoemd dhr. A. Salomé, lot secretaris dhr. L. Roggeband en tot penningmeester dhr. P. v. d. Heuvel. Breskens. Bij den burgemeester is van wege 11. M. de Koningin een gilt inge komen van 1'25 ten behoeve van een lijder aan tuberculose. Terneuzen. Bij de Vrijdag gehouden stemming van een lid voor den Raad werden uitgebracht op de heeren M. Eyke (L.) 432. A. de Fcyter (C.-H.) 68 en C'. Ribben» (A.-R.) 224 stemmen, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Aardenburg. Het bericht in „Zelandia" van Zaterdag 25 Maart, dat de heer Mr. P. t'. .1. Hennequin alhier ontslag had aangevraagd als bestuurslid van het Wa terschap der Sluis aan de Wielingen (door de „Middelburgsche Crt." een ten- denz-bcricht genoemd) is bevestigd dooi den voorzitter van dat Waterschap in de vergadering van '27 Maart d. a. v. In de te houden vergadering van de Watering Cadzand zal blijken of de mr- dedeeling dat de heer Hennequin ook ontslag zal nemen als Ontvanger-Griffier van dat Waterschap al dan niet juist, is. (Zei.) St. Philipsland Rij de Donderdag ge houden stemming voor een lid van den raad, vacature J. Mol, waren 206 geldige stemmen uitgebracht. Hiervan verkregen de heeren J. Aarnoudse 69, A. Geelhoed 8, Rijstenbil 72, .1. A. Stols 23 en .1. van Strien Cz. 34 stemmen, zoodat in hei-stemming komen do heeren A. Rijs tenbil en Aarnoudse. De herstemming heeft. 20 dezer plaats. te lerseke is de handel in lever bare oesters nog steeds levendig en blijft de 4 laatste weken ongeveer op dezelfde hoogte. Van 31 Maart tot 6 April was er zelfs een stijging: er werden 1.080.000 stuks verzonden; ditmaal meer dan ge woon naar Frankrijk. België en Engeland vroegen bevredigend. Prijzen onveranderd. Tc T li o 1 e n wordt de verzending hoe langer hoe minder. De voorraad geraakt uitverkocht. Z c e u w s c h Genootschap dei- Wetenschappen. Uit het verslag over het Penning Kabinet gedurende het tijdvak April 1910April 1911 blijkt, dat de verzameling munten en penningen in het afgeloopen jaar slechts met weinige stukken verrijkt werd. Geschenken van eenig belang voor de verzameling zijn niet ingekomen. Tengevolge van de bui tensporig hooge prijzen, waarvoor de oude Nederlandsche munten en penningen te genwoordig op openbare veilingen wor den verkocht, is het zoo goed als on mogelijk geworden, merkwaardige, aan do verzameling ontbrekende stukken, aan te koopen. Dank zij de welwillende hulp van den onderdirecteur van den Konink lijk Penning Kabinet te 's Oravenhage is het (lef Conservatrice gelukt den hoogst zeldzamen leeuwendaalder van Zeeland te bemachtigen, krachtens Generale In structie van 31 Januari 1589 gemunt naai de wet van Holland, benevens den antie ken zilver vergulden schutterspenning van Hontenisse op naam van baron van Ril den. 22 Maart 1911 bracht de heer J. Bald- won Brown, professor in clo archeo logie te Edinburgh een bezoek aan het. muntkabinet, en bezichtigde met zeer veel belangstelling de talrijke sceattes. Van de merkwaardigste exemplaren nam de hoogleeraar photo's. Opvallend is het, dat onder de tege lijkertijd op het strand hij Domburg ge vonden kleine sieraden, geen angelsak- sische ornamenten voorkomen. Onder de voorwerpen, die voor de ouder w ets che kamer inkwamen is een oud kinderspel betreffende de uit vinding der boekdrukkunst door Laurens Koster. De stoomtram Huist-Walszoorden zal over het afgeloopen jaai 5l pCt. divi dend uitkeeren tegen 8 pCt. over hel jaar 1909. 0e politiek uit Bond en Vakblad. „De R. K. Middenstander" schrijft ..Sommige leiders en vakbladen van Boeren- en R. K. Patroonsbonden maken er in den laatsten tijd ijverig propaganda voor, om in 1913 meer boerenafgevaardig- den en industriëelen naar de Tweede Kamer te zenden. Zoo schreef o.in. een dezer bladen, dat het tegen 1913 't balletje voor een indu strieel aan het rollen willen brengen. Men vraagt ons, of thans ooit niet de beurt is aan den „R. K. Middenstander", om voor meer middenstands afgevaardigden op te komen. Neen, aan zulk spelen met vuur doen wij niet mee. Reeds in 't eerste nummer van „De R. K. Middenstander" hebben wij verklaard, dat we de politiek uit den bond en ook uit 't vakblad willen houden. De beste manier om 'n vakblad en 'u bond er onder te werken is, wanneer ge met de politiek begint. Iets anders is 't natuurlijk wanneer wij pleiten voor middenstands-vertegenwoor diging, staatssteun voor den middenstand, middenstandsenquête, enz. In dezen zin zullen wij middenstands- politiek blijven voeren. Maar ons mengen op het terrein der kiesvereenigingen doen wij liever uiet. Dat is de pest voor de R K. Organisatie En daarom hopen wij, dat bovengenoemde leiders en vakbladen met versnelden pas van dezen geheel verkeerd ingeslagen weg zullen terugkeeron.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2