Wetenschap en Kunst Rechtszaken. O N D E R W IJ S. Landbouw en Veeteelt. GEMENGD NIEUWS Laatste Berichten. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen, enz. P o s t e r ij e n- Burgerlijke Stand. 1DVERTENT3ËN Oostburg De 200 gemeten bieten van den bietenbond van Aardenburg en om streken werden dezen Woensdag j.l. alhier weder ten verkoop aangeboden. Er werd onderhandeld naar een prijs van f 11,75. Daar de fabrikanten of hunne vertegen woordigers het contract van den bieten- bond niet wilde overnemen, werden de bieten niet verkocht en werd de verkooping uitgesteld tot as. Woensdag. Woensdag j 1. werd te dezer stede eene vergadering gehouden van broodbakkers uit het vierde district, ter bespreking van te nemen maatregelen tegen de coöpera tieve broodfabriek to Sluis. Ongeveer een 50 tal bakkers waren opgekomen. Naar 15 plaatsen waren uitnoodigingen gezonden, doch slechts uit 7 plaatsen waren de bakkers vertegenwoordigd. Er werd besloten een bond cp te richten. Tot voorzitter werd benoemd dhr. M. van Houte te Oostburg. Er zal een bestuur gevormd worden van 15 man uit elke plaats één bakker. Hopen we, dat op de eerstvolgende vergadering geen enkele bakker uit het vierde district afwezig is. Het is immers in hun eigen belang. Dezer dagen hoorei en we vertellen, dat een bakker te Sluis op een dag der vorige week slechts één brood verkocht. Dat is waarlijk toch treurig. Clinge. In den nacht van Woensdag op Donderdag ontstond brand in de woning van J v. H Daar men spoedig het onheil bemerkte, was het vuur weldra gebluscht en bepaalde de schade zich tot eenige meubelen. Verzekering dekt de schade. Nieuw Namen. Met ingang van 1 April a.s. is de kommies bij 's Rijks directe be lastingen en accijnzen Giliët van Philippine naar hier overgeplaatst. St Jansteen. De proefboringen om drink water, te Kapellebrug gedaan, zijn opge heven, daar gebleken is, dat de proeven geen bevredigende resultaten opleverden. Het materieel, hiervoor benoodigd geweest, is deze week aan den ondernemer te Vierzen in Duitsohland teruggezonden. Groede. Alhier zijn candidaat gesteld voor de verkiezing van een lid van den raad in de vacature Risco, de heeren J. Verhage en H. Hammacher, beiden lib. Waterlandkerkje. In de j.l. gehouden algemeene vergadering van geitenhouders waren tegenwoordig 27 leden. De rekening over 1910 werd goedgekeurd in ontvang f 99,16, in uitgaaf f71,90, met een batig slot van f27,26. Door het lid D. v. d. Broeke werd eene melkljjst ingediend. In den zomer van 1911 zal weer eene tentoonstelling gehou den worden. Tot bestuurslid werd herbe noemd dhr. W. Meeuwse met 20 st. en benoemd in de vacature-Verplanke, dhr. A Kaaijs met 16 st. Als bokhouder werd aangewezen P. Verplanke Er zijn thans 2 jonge Zaane-geiten in de vereeniging, n.l. één by P. v. Hullu en één bij A. Risseeuw. Het zevende internationaal Esperantisten- Congres te Antwerpen. Voor bijwoning van dit congres, dat gehouden zal worden van 2027 Augustus 1911, hebben zich reeds 570 deelnemers aangemeld. Aangezien de cengreskaart slechts wordt afgeleverd bij vooruitbetaling van 12 francs, en velen het koopen eener kaart uitstellen tot de maand Augustus, mag men veilig aannemen dat het getal bezoekers eenige duizenden zal bedragen. Door Nederlanders werden nog slechts 10 kaarten genomen, door Spanjaarden daar entegen reeds 17, do.r Engelschen 191. De gemeenteraad van Antwerpen gaf reeds ean subsidie van 3000 francs, en zal de groote feestzaal van het Koninklijk Atheneum benevens alle vertrekken der benedenverdieping beschikbaar stellen. Op den 20en en 27en Augustus (Zonda gen), zullen godsdienstoefeningen voor de Katholieken en voor de Protestanten gehouden worden, waaronder preek en ge zangen in Esperanto. Reeds nu wordt een wedstrijd voorbereid in de Esperanto-taal. Prijzen zijn uitgeloofd voor opstellen over: le De geschiedenis van Esperanto; 2e Een oorspronkelijke novelle 3e Het nut voor den handel en de wijze waarop die taal in dienst van den handel kan worden gesteld4e Over het nut van Esperanto voor de werklieden de wijze waarop Esperanto bg de werklieden kan worden ingevoerd 6e De oude Vlaam- sche Schildersschool. Voor de Antwerpsche politie worden cursussen in Esperanto gehouden waaraan meer dan 100 politieambtenaren, waaronder 15 inspecteurs deelnemen. (Msbode.) De 23-jarige .1. li. uit Hoofdplaat zou zonder noodzaak zijn paard geslagen hebben, dal volgens den verbaliseeren- den politieman wel degelijk goed vooruit wilde. Eisch 1' 10 of 15 dagen hechtenis. Do 30-jarige arbeider II. te Hoe- dekenskerke zou op 15 Februari twee kippeneieren uit. een kippenhok hebben gehaald. Beklaagde zeide de eieren niet uit een hok, doch uit een sloot te heb ben weggehaald. Eisch f 10 of 10 dagen. De 35-jarige W. v. B., koopman te Ylis- singen, was op 22 Februari de woning van de weduwe Charpenlier in de Lange Zelleke aldaar binnengekomen en had daar haar dochter J. Charpentier twee slagen in bet aangezchit gegeven, en den volgenden dag sloeg hij de oude vrouw zelf en wondde haar bloedend. Eisch t 25 of 25 dagen. De rechtbank le .Middelburg veroor deelde heden wegens: diefstal: A. A. D., 15 jaar, zonder be roep te Ter Neuzen, f5 boete sub. 10 dagen tuchtschool; P. .1. I)., 25 jaar, boot werker te Terneuzen, f5 h. s. 5 d. h. eenvoudige beleediging: J. B„ 60 j., winkelier te Hontenisse, f5 Ij. s. 5 d. h. mishandeling: L. 11. K., 41 jaar, werk man le Westdorpe, f3 b. s. 3 d. h. F. I!., 28 jaar, arbeider te Clinge, f 15 b. s. 15 d. h.; I,, 30 jaar; voerman te St. Jansteen, 17 b. s. 7 d. li.; AI. L. D„ 59 jaar, huisvrouw van I'. B. (e Eede, f 10 b. s. 10 d. h. vrijgesproken: 35 jaar, huisvr. van 1'. J. de B. te örnatiw, beklaagd van beleediging van een ambtenaar; A. Al, 25 jaar, lundbouwerskneohl te Schoon- dijke, beklaagd van slrooperij1. Inzake v. E., 47 jaar, werkman te .Middelburg, beklaagd van openbare dron kenschap, werd het vonnis van den kan tonrechter en ook de dngvaaWligiitg ver nietigd. Voor bet gerechtshof te Den Hang stond Donderdag terecht notaris Van Dalsum, van Hulst, door de rechtbank te .Middel burg veroordeeld lol een week gevange nisstraf wegens smaadschrift tegen den burgemeester van Hulst. Het Openhaar Ministerie eisehte bevestiging der veroor deeling. Mr. .1. J. Heijse, van .Middelburg verdedigde beklaagde en vroeg vrijspraak. (Zeeuw I Mej. N van Kalmthout van Does thans te 's Hertogenbosch slaagde Donderdag te Breda voor akte nuttige handwerken. Zierikzee. De heer A. J. Kerpestein, vroeger onderwijzer alhier is als le onder wijzer verplaatst van Boelockoema naar Gom bong De dames G. P. Kodde, T. Bolier en E C. van Schaik van hier slaagden te 's Hage voor het examen in de nuttige handwerken. Het aantal candidaten voor de akte van onderwijzer in deze provincie bedraagt 147, 92 mannelijke en 55 vrouwelijke. Te 's Hage slaagden Woensdag voor nuttige handwerken de dames J. C. de Klerck te Cadzand, S. F Perduijn en S. S. Salome, beiden te Zuidzand en J. N. Feij Vlissingen. Te 's Hage zijn Donderdag geslaagd voor nuttige handwerken de dames G. P. Braat en A. M. v. d. Linde te Goes en G. C. de Ridder te Vlissingen. Bij de dit jaar te Middelburg te houden akte-examens zijn ais deskundigen aange wezen de volgende dames en heeren voor lezen en Nederl taal M. M. Blankert en W H. Hasselbach, C. de Kok te Ooster- land eu P. Landsman te Vlissingenvoor rekenen: H. Jongepier en R. v.d. Welle; voor teekenen en schrijven: H. R Karstel te Zuiddorpe en J. Vreeken voor aar drijkskunde H. Bongaards te Kerkwerve en H. Koelmans te NeuzeD; voor geschie denis P. van der Have te Zierikzee en A Kok te Zaamslag voor kennis der natuur: S. de Graaf te Zierikzee en F. Mays te Wilhelminadorp, J. de Meyer te Schoondg- ke en A. de Smidtvoor onderwijs en op voeding; J. G. Nijk en J. E. van der Slikke te Vlissingen; voor zang: A. Lgsen en A. F. Wisse te Breskens; voor vrge en ordeoefeningen der gymnastiek mej. A. S. Beugel en W. de Graaf, en voor nuttige handwerken de dames M. J de Haan en W. P. Bal te Tholen. Zjj, bij wier namen geen woonplaats is genoemd, wonen te Middelburg. „M. Crt." N.B. Het eigenaardig feit doet zich voor, dat op deze lijst van deskundigen voor het afnemen der onderwijzersexamens in Zeeland geen enkele naam van een R. Katho liek Bg zonder onderwijzer voorkomt. Zelfs gelooven wij, dat geen enkele ncam van een RK. Openbaar onderwgzer op de lgst prijkt. Zgn die minder geschikt of is dat gedaan om de rubriek „Graag op baantjes" met een treffend voorbeeld te verrgken. Dit was anders onnoodig want die rubriek is reeds overvol. Alen schrijft ons uit Koewacht: Hot besluit van dc Franschc regeering, waarbij de invoer van Nederlandsche var kens verboden wordt, berokkent hier aan vele varkensfokkers oen gi'oote sehade. Zooals men weet, is de invoer van Neder landsche varkens in België nooit toege laten en zijn er door hel Belgische Mi nisterie zoodanige maatregelen getroffen, dat frauduleus invoeren met groote moei lijkheden gepaard gaat. Daarom worden in don laatsten tijd van hier zeer veel varkens naar Parijs gezonden en daar liet vleeseh dier varkens in Frankrijk zeer gezocht was, werd een goede prijs be taald. Thans is alle handel in varkens gestaakt. De kooplieden kunnen wel de varkens hier slachten en hel vleeseh naar Frank rijk en Engeland zenden; doch de keu ring is er tegenwoordig zoo streng, dat men het niet durft wagen. Alen schrijft: Het moet den bietenbond te A arden burg o. a. niet gelukt zijn om do circa 200 genieten suikerbieten ie verkoopen. Geen der agenten van de - verschillende fabrieken had machtiging meer dan een vastgesteld bedrag, dat den verhouwers te laag voorkomt, te bieden. Wel zijn er agenten, die voor eigen risico iets meer zouden willen geven, maar dit kan niet, wanneer zulks bekend gemaakt wordt. Ook de Vereeniging van hielenverhou- wers voor Cadzand en omstreken schijnt nog niet geslaagd te zijn. De „Bond van fabrikanten" wil de hoe ren blijkbaar dwingen. Zou oen on ander nu nog niet kunnen leiden tol aaneensluiting van alle bie- tenverbouwers01' is nu daartoe de tijd nog niet gekomen? (Al. Cl.) Dc toestand in Frankrijk. Een medewerker van „De Tijd" heeft een on derhoud gehad met Mgr. Foucauld, bis schop van Saint-Dié. die ons land be zocht, „Hoe staal het met de schoolijuaostie in Fw Diocees, .Monseigneur?" „O allererbarmelijkstAl onze open bare onderwijzers zijn bedorven, atheïst en meestal nog socialist. l)e Regeering laat. hun de handen vrij, zooals gij weet. En wij hebben absoluut geen geld om vrije scholen Ie stichten. Ik weel niet, waar het naar toe moet." „Is er geen hoop op verbetering in den polilieken toestand? „Nergens breekt eenig licht door. Wij weten niet, waar het eind zal zijn, hoe het zal wezen en wanneer. Wij kunnen in de verste verte zelfs niet vermoeden, welke miseries er nog uit den tegenwoor- diigen stand der politiek kunnen gebo ren worden. „De eene tlegeering is nog ellendiger dan de andere. Ilriand hoeft openlijk verklaard, dat hij met de verzachting der wetten tegen den godsdienst maar wat comedio had willen spelen. In de Kamer en in redevoeringen zon hij altijd hebben voorgegeven, dat hij de wetten niet in alle strengheid zou toepassen en poes lief met allerhande vredelievende plan nen bezield was, maar in de praktijk zou hij ons altijd geniepig hebben ge negeerd. „Zoo is de Loge totaal meesteres van het land, dat haar dienaren zich niet meer schamen voor oen dergelijke mi- nisterieele verantwoording tegenover dc volksvertegenwoordiging en voor do eigen openbaring van dergelijke politieke plan nen, „En wat doen wij met een man als Aionis? 't Is misschien wol niet zoon „individu malpropre" als Briand, wat zijn privaat leven aangaat, maar wat is ei- te wachten van een ouden cognac-sto ker als .Minister-President, die zich ver rijkt heeft door de ontduikingen van de belastingen op het gedistilleerd? Frank rijk is moreel zóó diep gezonken, dat het tot voorbeeld stelt van lief volk en tot beschermer neemt van 's lands recht een schelm, die zijn fortuin heeft ge maakt door zijn knoeierijen mot de be ambten der belasting-inning. „Met zulke regeerders doen wij niets om den verwoeden haat tegen de pries ters en de Kerk te bezweren. Zij zullen de trouwe uitvoerders zijn van de steeds luider klinkende en voortdurend hooger gestelde eischen der vrijmetselarij' tegen elke uiting van godsdienst. „De heele burgerij la bourgeoisie in Frankrijk is verkankerd door de vrijt metselarij „gangrenée par la frano maconnerie eu geheel het drijven van dien verrotten burgerstand en der Loge is voor dat soort bewindsmannen. „Zou het eind niet een groote bloe dige revolutie wezen? „Alles wijst eroji, dat wijl daarheen gaan. En helaas, dat zal het eenige red middel zijn om Frankrijk te redden van zijn diepgezonken verdrukkers. „Wordt er in het Diocees nog al wat gedaan aan drankbestrijding. Zooals b.v. de naburige Bisschop van Metz aan zijn geestelijkheid heeft gevraagd? vroeg de Tijd-medewerker. „Niet veel. Aleer dan de helft van mijn bisdom is gealcoöliseerd, maar ik wan hoop er aan, iets te kunnen verbeteren of rje gevolgen dier plaag te beperken. „Welke is de aard van 'I alcoölisme in de Yogcezen? Is hot wijn-alcoölisme of bior-alcoölismo ot' wel de brandewijn? 'l is voornamelijk de brandewijn en het gedistilleerd, dal uil fruit van liet land gestookt wordt, uit kersen (kirsch) en uit de mirabellen (een soort pruimen), oen drank met hoog alcohol-percentage, t >m brandewijn le kunnen koopen gaat de vader werken in de fabriek en ook de moeder; en daar er dus geen tijd overschiet, buiten geld verdienen en 'I opmaken ervan in dc kroeg, geven zij hun kinderen maar om ze zoet te hou den en te verdooven, een met brande wijn gedrenkte boterham. „Ik zie niet in, dat er door particu lier initiatief iets tegen dal alcoholisme te doen is. Ik heb sinds een jaar of zeven in enkele parochies een matig heids-genootschap sterk aangemoedigd. Maar liet geeft niet veel. In het begin, nam het gebruik van gedistilleerd iels af. Daarna verminderde de kleine daling weer en het gebruik klom weer tot bo ven dat van het jaar, dal voorafging aan het jaar van aanvang onzer campagne, 't, Is een vruchteloos pogen geweest. „Van den Staal hebben wij op dat ge bied heelemaal natuurlijk niets te ver wachten; behalve eenige krokodillen-tra nen over de zedelijke en lichamelijke ver woestingen, door don drank aangericht onder de arbeiders. De aandeelhouders der stokerijen en de kasteleins zijn de groot-kiezers van de huidige Regeoring. Wee den afgevaardigde, die maar zou durven wijzen naar hunne dividenden of naar hun nering! Wee het Kabinet, dat een vinger zou durven uitsteken naar do vrijmaking van ons volk uit dc drank slavernij! Omdat zij bijna uilsluitend dat soort kiezers naar de oogen zien, durven zij het verbod zelfs op den absinth niet aan Zierikzee Door Z. 1). II. don Bis schop van Haarlem is benoemd tol gees tol ijken adviseur van het Kruisverhond „SI. Bernardus" alhier de Zeereerw. heer C. .1. Karskens, Pastoor. De Statuten en hel Huishoudelijk liegle- ment mochten tevens dc Bisschoppelijke goedkeuring erlangen. 'S Gravenpolder. De heel' A. Al. Schoe ien, geboren alhier, is hij Kon. hosluil van 22 dezer benoemd lol ontvanger der registratie en domeinen te Druten. Den Haag Maandag vergadert de com missie der Tweede Kamer tut voorberei ding der armenwet en Dinsdag die tot voorbereiding voor de ziekenvorzokcring. Delft Onlangs berichtten wij. dat hel stoffelijk overschol van het dochtertje van Koning Willem I in den grafkelder zou worden bijgezet; deze plechtigheid za! plaats hebben op 7 April. Jhr. van don Bo.sch zal II. Al. de Koningin ver tegenwoordigeii. Den Haag In de heden gehouden Kamerzitting werd de discussie over de Arbeidswet voortgezet. O. a. verdedigde Helsdingen een amendement om te be palen, dat van vrouwen gedurende 8 we ken vóór en 8 weken na de bevalling, ot althans 6 weken erna (hel wetsontwerp spreekt van 4 weken) geen arbeid in dc fabriek zal kunnen worden gevorderd. De minister kwam liicr tegenop. Helsdingen repliceerde en Schaper verdedigde liet amendement. Aalberse constateerde, dat de argumenten, die de socialisten gisteren richtten tegen zijn amendement, om aan gehuwde vrouwen fabrieksarbeid jbe ver bieden, dat men n.l. eerst moest wach ten totdat er vrouwenkiesrecht was!! nu ook legen hot hunne golden. Toch zou hij uit. consequentie voorstemmen. 'Ten slotto viel het amendement met 40 30 stemmen. Een amendement van den heer Itrucker, bepalende, dal hoofden van werkinrichtingen verplicht zullen worden foe te staan, dal jeugdige per sonen na 5 uur kunnen deelnemen aan lessen in godsdienst, voortgezet herha- lingsondei'wijs en vakonderwijs, werd dooi den minister overgenomen. Tilburg Hedennacht om half één is een goederentrein van Breda op het sta- lionsemplaremcnt ontspoord. Ongelukken kwamen niet voor, wel werd aanzienlijke stoffelijke schade veroorzaakt. Den ge beden nacht werd aan vrijmaking van den weg gearbeid. Vanmorgen was do spoorbaan vrij. Parijs Een telegram aan hol I'arijzei1 Journal meldt, dal een Bulgaarsch kapitein met. 85 man naar Sofia is opgerukt, om de republiek uit te roepen. Hij werd dooi do trouwgehleven troepen omsingeld en naar de kazerne teruggebracht. Batavia. Men seint aan „het Handels blad", dat de Indische spoorchefs Assel- berg en Veenendaal hij een inspectie door oen klerk met revolverschoten gewond zijn. Goes, lie uilslag van de heden dooi Burg. en AVolh. gehouden aanbesteding van schoonmaakwerken aan gemeentege bouwen, is als volgt: le perceel: (gemeentegebouwen uitge zonderd de scholen, hot Raadhuis en woonhuis A 64a) AI. Buitendijk f184; J. do Graaft 1165; .1. A. v. d. Mark f190; AV. Kok f169; en Al. Jacobs f 160. Ge guild aan AI. Jacobs. 2e perceel: (de scholen A en de gym- nastiekschool in do voormalige weverij en woonhuis A 61a). 1 niot-ondoj'leekond biljet ongeldig verklaard. .1. de Graaft f189; AL Jacobs 1198; AV. Kok (204. Gegund aan .1. de Graaft, 3e perceel: (school II, dc Meisjesschool en de bewaarschool), Al. Buitendijk f194; J. de Graaft f210; Al. Jacobs i'198; en AV. Kok 1198. Gegund aan Al. Buiten dijk. Kwadendamme Bij de heden gehouden aanbesteding bestraling alhier was de laagste inschrijver Ai. Jacobs uil Goes voor f4480. Hel werk is niet gegund. Meliskerke ltoor de not. Verhuist en Loeft werd AVocnsdag openbaar verkocht 11.17.90 h. bouw- en weiland, bij de hof stede „Oud-Valkenburg", in de gemeen ten Meliskerke en Zoutelande. Konpers werden van 50.30 a. bouwland .1. Kodde, Zoutelan de, voor 11182; 61.30 a. idem .1. Riemens voor 11040; 1.13.80 h. weiland AV. A. de llijcke, Aliddelburg, voor 11001 64.67 a. bouwland, J. de Klerk, Kou dekel'ke, voor f 851 35.95 a. idem V. Pluijmers, Middel burg, voor f 529 40.18 a. idem dezelfde voor £559; 3.94.70 h. houw- en weiland, J. de Klerk, Komlekerke, vooi f5511; 43.02 a. bouwland Chr. Zwcmer voor f 630 32.47 a. idem 1'. A. Bakker voor 1565; 79.91 a. idem .1. Jobse vóór f2533; 34.31 a. idem AA'. de llijcke Alid delburg, voor f590; 32.27 a. idem P. Janse voor f607; 30.62 a. idem .1. Jobse voor f575; 24.95 a. idem L. Lomvei'se, Middel burg, voor 1'460; 36.45 a. idem A de Keijzer voor f 576. lie koopers, hij wier naam geen woon plaats genoemd is, wonen le Meliskerke. (Zeeuw.) Marktberichten. Tholen, 21 Maart J9J1. Jarige Zeeuwsche tarwe f 8,60 a f 10,— Nieuwe tarwe f 0,a 1'0,haver f3,50 a f 4,50; rogge f 6,60 a f 6.wintergerst f 4,60 a f 5,25, aardappelen blauwe f 4,— a f 4,25witte f 4,a f 4,25peren f 0, a f 0,appelen f 0,— a f 0,per HL. uien f 3,a f 0,per 50 K.G. hooi f 25,a f 30,per 1000 K.G.stro» f 7. a f 11, per 100 bossenzomergerst; f 4,— a f 4,50 per H.L. Middelburg, 23 Maart 1911. Ter graanmarkt van beden was de aan voer zeer gering. Tarwe, vast onveranderd. Bruineboonen 25 cent hooger betaald. Overige artikelen in flauwe stemming. De prijzen waren als volgt: Nieuwe tarwe f 7.50 a f 7 75 Rogge0.— a 0.— Zomergerst 4.75 a 5.25 Haver3.50 a 4.— Paardebooneu7.75 a 8.25 KrooEerwteu14.a 16. Witte boonen 15.50 a 16 50 Ronde bruine boonen 12.50 a 13 50 Lange dito 13.25 a 14.25 per mud. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f0.55 A f0.65, voor particulieren f 0.65 per kilo. Eieren t 3.30, voor particulieren f 3.70 per 100 stuks. Noteering 'v. d. marktzettor van de landbouwvereeniging. Boter f 0.55 A f 0.65, voor particulieren f0.65 per '/2 kilo. Bieren f 3 30, voor particulieren l" 3.70 per 100 stuks. Zierikzee, 23 Maart 1911. Boter f 0.625 A f 0.70 per KG. Eieren f 0.75 A f 0.90, kleine eieren f 0.65 eendeieren f 0.per 25 stuks. Aanvoer boter 124 K.G. Aanvoer eieren 3335 stuks. Goes. De commies der 4e klasse, de beer J, Pierik, ten postkantore alhier, wordt met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst in geljjke betrekking naar Eindhoven. Het aantal vacatures aan hat Goesche postkantoor bedraagt tbans oen tweetal. Met het oog op de drukte in April heeft de directeur van hot postkantoor alhier zgn collega te Eindhoven telegraiisch verzocht den beer Pierik tot half April in Goes te mogen behouden. GOES Gehuwd: 23, Johan JacobSauer, 32 j. jm. en Hendrika van Veen 34 j. jd Nicolaas Rooze, 40j. jm. te Kloetinge en Veronica Lackefeir, 39 j. jd. te Goes. Geboren 21, Johanna, d.v. Marinus Jacob van Riet en Johanna Melse. Van 23 en 24 Maart. MIDDELBURG. Onde rtrouwd: J. J. van Wijk, jm. 33 j. en J. C. Vu ijs, jd. 27 j. L. AA is se, wodn. 30 j. en Brouwer, wed. 30 j.G. F. Jaques, jm. 30 j. en Al. J. J. Maas, jd. 27 j.; P. K. van Nieuwen- huijzen, jm. 21 j. en I). Reijuierse, jd. 23 j.; S. A. van Keulen, jm. 25 j. en .A. Abrahamse, jd. 25 j. Gehuwd: L. Vogel, jm. 40 j. en Langeweg, jd. 33 j. Overleden: I'. Al. van 'I AVestendr, ongeh. 19 j.; A. E. ('alliiicr, vrouw van .1. de Krijger, 72 j. 3 Donderdag 30 Maart hoopt de heer I P. APERS B 3 alhier, zijn 70sten geboortedag te her- jj i denken. M 1 Ruim 34 jaren heeft hij het ambt 1) j van koetsier en tuinier aan de R.K. jl Pastorie trouw vervuld. j 's Heerenhoek, 24—3'11. Eenige Vrienden, g 8 ®t!0.3SI3S'»3CÏ=S?=3Hi3J®e!5a£jSI«i£y

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2