Sociale Berichten. Rechtszaken. Landbouw en Veeteelt. Correspondentie. deugdelijke kwaliteit en sierlijke afwer king. Verschillende laarzen, die thans achter de vitrines liggen, hebben den vorigen zomer op de Brusselsche tentoon stelling bewonderende blikken getrokken. Het heerenschoenwerk dezer firma werd bovendien op een drietal exposities, te Amsterdam, Waalwijk en Sas van Gent met goud bekroond, zoodat men inderdaad overtuigd kan zijn, in dezen nieuwen schoenwinkel „het neusje van den zalm" te vinden. Dit behoeft echter den minderen man niet af te schrikken van een bezoek. Ook voor boeren en werklieden is een rijke keuze van schoenen, laarzen, pan toffels enz. voorhanden, terwijl sportlief hebbers, en vooral de minnaars van het edele voetbalspel alles bij de firma Reij- gers kunnen vinden, wat zij aan sport schoenen, voetballen enz. noodig hebben. Ook andere benoodigheden als: vetei's, schoencrèmes e. a. zijn in dit magazijn in ruime sorteering voorhanden, en wanneer men dan weet dat alles tegen streng con curreerenden prijs is te verkrijgen, volgt er vanzelf uit, dat de Goezenaren ook voor het artikel schoenwerk niet naar Middelburg of andere plaatsen behoeven te gaan. Vermelden wij nog ten slotte, dat de verlichting, welke inderdaad schitterend is, werd aangelegd door de bekende firma H. P. van der Hell in de Lange Vorststraat alhier. Op Donderdag 23 Maart a. s., des avonds ten 81/2 ure, zal in de restauratie zaal der Sociëteit „V. O. V." eene alge- meene vergadering van de leden der ver- eeniging „De Ambachtsschool" alhier ge houden worden. De agenda bevat de volgende punten I. Missive van den heer Minister van Binnenlandsche zaken; 2. Wijiziging van het reglement. Middelburg De bouw van twee schroef- stoombooten voor den dienst tusschen Schouwen, Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren is door Gedeputeerde Staten van Zeeland opgedragen aan de firma J. en K. Smits, scheepswerven te Kinder dijk. Naar wij vernemen zal Middelburg binnenkort zijn eigen bioscoop-theater rijk zijn. Slechts nog enkele kleine bezwaren moeten uit den weg geruimd worden en dan zal in de Kegelbaan van de sociëteit op de Markt een in alle opzichten aan de eischen des tijds beantwoordende Kino- matograaf worden ingericht. Tengevolge der bemoeiingen van den Voogdijraad alhier werden in i'JlO 29 kin deren onttrokken aan de ouderlijke macht of de voogdij van 13 personen. Van laatst- bedoelden werd één vrouw ontzet uit de ouderlijke macht, terwijl twee mannen en één vrouw van die macht werden onthe ven; ontzetting pit de voogdij werd op drie mannen en één vrouw, ontheffing daarvan op vijf vrouwen toegepast. (M. Ct.) Zondagavond tusschen G en 7 uur brachten twee bekende straattypen, v. E. en N., de omgeving der Rotterdamsche kade en Maisbaai in rep en roer. Toen de politie verscheen wisten zij met nog oen derden persoon, die te veel aan Bacchus geofferd had, in een bootje te ontkomen. Vlissingen. Op Zaterdag 15 April a. s. zal van de werf der Kon. Maatschappij' „de Schelde" alhier te water worden ge laten bet stoomschip „Oranje Nassau", gebouwd voor rekening van den Konink lijken West-Indischen Maildienst te Am sterdam. Zooals bekend is zullen de ochtend- mailtreinen aansluitende op de nachtboot hier vertrekken met de a. s. zomerdienst regeling: Zuid-Duitschland 4.20, Amster dam 4.30, Noord-Duitschland 4.40. Daar de Zuidduitsche post, die tot nu toe via Ostende vervoerd werd, alsdan via Vlissingen zal gaan, komt vermoede lijk in bovenstaanden vertrektijd nog eenige wijziging. De Noordduitsche trein vertrekt dan 4.35 en de Hollandsche direct daarachter. De post, die met den Noordduitschcn mail- trein vanaf Vlissingen vervoerd wordt, wordt tusschen hier en Goch gesorteerd, alwaar dan nog juist gelegenheid is, de post voor Zuidduitschland aan den hier vertrokken trein van 4.20 over te geven. Met een der naohtbooten zal vanuit hier een excursietocht gemaakt worden naar de reede van Spithead, om de vloot revue tijdens de a. s. kroningsfeesten te kunnen aanschouwen. Naar wij vernemen zijn bijna alle plaatsen op deze boot reeds bezet. De luit. tor zee le klasse L. H. G. Krol wordt eervol ontheven van bet bevel over lis. Ms. „Bever" alhier en met dat bevel belast de luit. ter zee le klasse C. D. de Haes. De geldleeningen van f 184.000 en f 141.000 ten behoeve van de gemeente Vüssingen zijn, naar wij vernemen, vol- teekend. Zierikzee Belast is met de waarneming van het loodseommissariaat alhier de loodscommissaris te Brouwershaven P. Hoogvliet, die zijn tegenwoordige stand plaats behoudt. Bij kon. besluit is belast met de waarneming der betrekking van commissaris der loodsen, tevens ontvanger der loods gelden, te Zierikzee, de heer P. Hoog vliet, commissaris der loodsen, tevens ont vanger der loodsgelden te Brouwershaven, met bepaling, dat zijn standplaats zal bljjven Brouwershaven. Onder toevloed van belangstellenden werd Zaterdag het stoffelijk overschot van den heer M. A. T. de Kater grafwaarts gedragen. Het muziekkorps „Kunst en Eer", waarvan de overledene eere-voorzitter was begeleidde met omfloerst vaandel den lijkwagen en voerde op het kerkhof treur muziek uit. De verdiensten van den over ledene als eere-voorzitter van „Kunst en Eer" werden gehuldigd door de heeren Legemaat en Lemson. Een broeder van den overledene dankte voor de bewezen eer. Ten behoeve der vereeniging „Zie riekzee", goedgekeurd bij kon. besl. van 3 Maart jlzijn reeds een paar geschenken ingekomen, welke zeer welkom zijn voor de op te richten Oudheidskamer. De heer M. C. Mulock Houwer schonk nl. eenige oude papieren, betrekking hebbende op maatschappelijke toestanden uit het einde der 18e en het begin der 19e eeuw. De heer J. van den Hoek schonk den ouden roodkoperen windwijzer van het „Huis van Nassau", voorstellende een 17e eeuwBch zeilscheepje. lerseke Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad. Onder de ingekomen stuk ken behoorde het jaarverslag der school verzuim-commissie, wel'ke voorgelezen werd. Er zijn in 1910 de verzorgers van 50 leerlingen voor de commissie geroe pen waarvan slechts 10 verschenen. Van de 50 verzuimers behoorden 13 tot school 1, 21 tol school '2 en 16 tot de Christ, school. De commissie sprak er haar af keuring over uit, dat nog steeds zooveel leerplichtige kinderen gebruikt worden hij de teelt van zilveruitjes en bij het bessen plukken. Van den heer C'. A. E. Sauer, gedurende 24 jaar raadslid, was ontslag name met ingang van 14 Maart ingeko men. De voorzitter, de burgemeester, merkte op; dat het ontslag volgens de wet, niet ingaat voor een opvolger is gekozen. Aan 4 adressanten werd ont heffing van hoofd, omslag verleend, sa men f40.96. Daarna werd een woning in Polen (kadastraal sectie G no. 359) onbewoon baar verklaard. l)at gaf aanleiding tot het voorstellen en aannemen van een vterordening op het aanbrengen van het kenteeken bedoeld in art. 18, 7e van de woningw'et. Besloten werd bij de post spaarbank een geldleening aan te gaan voor de waterleiding, groot f 150,120. Deze geldleening en die voor de gasfabriek maakten een belangrijke wijziging in de gemeentebeigrooting 1911 noodig. die dan ook werd aangebracht. M. Glerum, ge wezen vaste helper hij de gemeente-reini ging, kreeg een pensioentje van f 25 's jaars. Nog waren noodzakelijk geworden de volgende verordeningen: le. die op het leggen van huizen voor werken en inrichtingen in 't belang der openbare orde; 2e. die tot regeling van de exploi tatie der gemeente-gasfabriek; 3e. die tot regeling van de levering van steenkolengas over den gewonen; en 4e id. over den muntgasmeter. A) deze verordeningen war den geheel, zooals zij door burg. en weth. waren ontworpen, aangenomen. Nog werd meegedeeld, dat tot gemeen teopzichter bij' den houw der gasfabriek benoemd is de 'heer A. C. Kolff te Delft, zulks uit 21 sollicitanten. Verder dat burg. en weth. bij de staatsspoor het behoud van den sneltrein van 10 u. 18 m. voor Kruiningen Izullen bepleiten. (Z.) 's Heer Arendskerke Vrijdagavond hield de Vereeniging „hel Groene Kruis", afd. 's Heer Arendskerke, eene vergadering, welke door 42 leden werd bijgewoond. Na opening der vergadering en vaststelling der notulen geeft cle voorzitter het woord aan den secretaris tot het uitbrengen van zijn verslag omtrent den toestand der Vereeniging over 1910. Uit dit verslag bleek o. m. dat het getal leden der ver eeniging, dat met 23 vermeerderde en met 10 verminderde, op 1 Januari 1911, 284 bedroeg. Verder dat 2 huizen te 's Heer Hendrikskinderen, waarin een besmette lijke ziekte had geheerscht, op kosten der vereeniging zijn ontsmet, en dat aan 38 verschillende zieken 1430 eieren. 10 pond rundv'leesch en 20 flesschen melk zijn verstrekt. Steeds kon het bestuur de ver schillende zieken aan het noodige ver- plegingsmateriaal helpen, waarvan 51 maal werd gebruik gemaakt. Ook in 1910 werden wederom vele verj)legingsartikeien aangeschaft. Uit het door den penningmeester uitge bracht verslag omtrent de financiën der Vereeniging bleek, dat ontvangen was eene som van f 418.72 en uitgegeven eene som van f 336.58, alzoo een goed slot van f82.14. Tot afgevaardigde naar de alge- meene vergadering van de Vereeniging Zuid-Beveland „hot Groene Kruis" wordt benoemd de heer K. Janse en tot diens plaatsvervanger de heer M. Mol. Ten slotte wordt op voorstel van den heer Markusse nog besloten dat de Ver eeniging Zuid-Beveland „het Groene Kruis" worde voorgesteld, het daarheen te leiden, dat de als lid toegetreden vereeni- gingen hare eventueele voor de vergade ring in te dienen voorstellen inzenden vóór 1 December en dat de agenda dier vlergadering de afdeelingen zoo vroegtij dig mogelijk, bijv. vóór 1 Februari, wor den toegezonden, ppdat deze haar nog in de Februari-vergadering kunnen behan delen. 's Heer Abtskerke De Raad vergaderde Zaterdag. Present 6 leden, afwezig M. Dek ker. Aan den Raad werd aangeboden het verslag der gemeente over 1910. Tot af gevaardigde gedurende 1911 naar de ver gaderingen der Waterleidingmaatschappij werd benoemd de heer P. A. de Graag en tot zijn plaatsvervanger C. Meijnard. Den afgevaardigde werd opgedragen in de op 21 Maart te houden vergadering van aan deelhouders der waterleiding voor te stel len, dat voor den Directeur ©en maximum- jaarwedde wordt vastgesteld en het pre sentiegeld voor de leden van den Raad van Beheer niet op f 10 maar op f 5 per lid en j>er vergadering wordt bepaald. Er werd besloten tot het aangaan ©ener geldleening met de Rijkspostspaarbank van i' 11880 voor aandeel kosten water leiding. Ten slotte werd in do begrooting voor 1910 nog eene af- en overschrijving aan gebracht. Driewegen. He 75-jarige weduwe Hoek van Dijk© was gisterenoohtend (Zondag) in hare woning. Om zich te warmen had zij1 een stool' met vuur onder zich. Door onbekende oorzaak vatten hare kleederen vuur. Zij liep hierop naar huiten en stond onmiddellijk in lichte laaie. De buren doofden het vuur, maar de vrouw was dermate gebrand, dat zij om half 6 aan de gevolgen is overleden. Schoondijke. Dhr. Jac. Geelhoed slaagde bij het jl. gehouden examen te Bergen op- Zoom voor sergeant. Oostburg. Dhr. Pr. Ego, vroeger alhier, thaiis sergeant le klasse te Vlissingen, slaagde bij het geh.uden examen voor sergeant majoor-instructeur. Mr. P. v. Bortel is benoemd tot voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallen-verzekering alhier. Sluis. De leiding der hier te houden schietoefeningen is opgedragen aan den le luitenant B. Altena, in garnizoen te Vlissingen. In de „Stct." lazen we de Kon. goed keuring der statuten van de vereeuigiDg „Kantwerkschool Koningin Sophie" der Nederlanden. Doel dezer vereeniging is genoegzaam bekend. Groede. De candidaatstelling voor een lid van den Raad, vacature Risch, zal plaats hebben op 22 Maart en de stemming op 30 Maart. Door Ged. Staten dezer provincie is aan den lieer J. Nieuwdorp Wzn. te Tho- len op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als opzichter van den provincialen waterstaat met ingang van 16 April a. s. Zeeland en „de drank liet bekende R.-K. drankbestrijders- maandschrift „Sobrietas" geeft een lijst van het aantal inrichtingen met vergun ning op 31 December 1909. Onze pro vincie Zeeland maakt op die lijst nu juist geen schitterend figuur: het aantal ver loven (voor verkoop van hier enz.) is hooger dan in de meeste andere provin cies; en in het aantal „logementen", waar sterken drank verkocht mag worden, is Zeeland alle andere provincies vóór. D'c schrijver in „Sobrietas" zegt volkomen terecht, dat „dit aantal verwondering moet wekken. Het betreffen hier toch vergun ningen aan logementen, waar alleen aan logeergasten mag worden verkocht. Nu kunnen wij slecht aannemen ,dat deze provincie een dusdanig door reizigers be zochte streek is om dit grool aantal te rechtvaardigen. Eerder geloovcn wij hier te doen te hebben met een overtreding der drankwet, en Gedeputeerden Staten van Zeeland zij eerbiedig in overweging gegeven niet zoo verbazend gui in dit opzicht te zijn. Jammer, dat de drank- weer in die provincie nog niet zoo goed ontwikkeld is; het was anders een mooi karweitje om dien misstand eens te onderzoeken en maatregelen te treffen tot opruiming daarvan." Deze woorden verdienen alle aandacht. Nog een ander staaltje. Onlangs maakte in een grensplaats in Zoeuwsch-Vlaande ren binnen een kort tijdsbestek 20 verlo ven voor logement waren aangevraagd. Een redacteur van een Belgisch blad, ver baasd, dat er zooveel logementen in die plaats waren, ging eens kijken en kwam tot de conclusie dat alle huizen van het niet grootc dorp, de pastorie alleen uit gezonderd, van ééne verdieping waren. Aanstonds begreep hij wat er van die 50 „hotels" te denken viel. Nog een ander staaltje onlangs maakte in diezelfde grensgemeente oen fanfare een muzikale wandeling en m nest iedere herberg met een bezoek veiwtren, de kleinste niet uitgezonderd. Wanneer nu in elke herberg sic litis 2 pinten bier wer den gedronken verorberde toch elk lid der fanfare dien middag een 80 a 90 glazen hier Er is in Zeeland vooral in Zeeuwsch- Vlaanderen nog enorm veel te doen op gebied van drankbestrijding Moge het nobele voorbeeld van Zierik zee, waar onlangs een Katholieke drank- weer werd opgericht, de andere parochies tot navolging prikkelen, of zoo er zooals b.v. te IJzendijke, reeds een Kruisverbond bestaat, die vereenigingen tot dubbele krachtsinspanning aansporen. Bij vonnis van den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: overtr. LeerplichtwetW. v. A. te Go-es, C. v. d. II. te Schore en \V. S. te Wol- pliaartsdijk, ieder ft b. s. 1 d. h.J. S. te Wolphaartsdijk en A. IJ. te lerseke, ieder f2 b. s. 2 il. h.; jagen zonder akte: J. V. te Heinkens- zand f3 b. s. 2 d. h.; jagen zonder akte en verg.: A. V. te Heinkenszand,! 2 m. f3 b. s. '2 m. 2 d.^hi. alsvoren des nachts: L. B. te Hoede- kenskerke, 2 m. f 10 b. s. 2 m. 8 d h.; alsvoren en met kunstlicht: F. K. te 's H. Abtskerke en B. B. te 's H. Arends kerke, ieder 2 m. f 15 b. s. 2 m. 8 d. h. iemand Dij opsporen van wild met kunst licht bijstaan: J. M. te Driewegen, f5 b. s. 5 d. li. zonder akte in veld wild vervoeren: L. v. L. te Wissenkerkc, f 0.50 b. s. 1 d. h., K. S. te Driewegen, f2 b. s. 2 d. h, in gesloten jachttijd wild vervoeren: J. K. te lerseke, ft b. s. 1 d. h.j niet beletten dat hond wild opspoort: A. K. te Biezelinge, f 1 h. s. 1 d. h,., M. K. en J. M. te Visse, J. de J. te Iloedekens- kerke en F. IJ. te Colijhsplaat, ieder f2 b. s. 2 d. h.; pogen met strik wild te bemachtigen A. T. te Heinkenszand, f3 h. s. 3 d. li.; straatschenderij: E. M. te Wemeldinge, 2 m. f 2 1). s. 2 in. 2 weken tuchtschool. A. P. Iz. en C. J. v. S. Jz. te lerseke, ieder f3 b. s. 3 d. h.; kippen in eens anders tuin laten loopen J. M. te Nisse, f3 b. s. 3 d h.; loopen over bezaaiden grond: J. T. en W. S. B. te Goes, ieder berisping, E. T. te Goes, f2 b. s. 1 week tuchtsch.; geen aangifte doen van liet uitoefenen van een verzekeringspl. bedrijf: 1. M. H. G. te Goes f5 b. s. 3 d. h.; geen loonlijst houden: J. B. K. en A. v. d. S. te Hansweerd ieder f 20 b. s. 10 d. h.; op straat voetballen: G. J. L. te Vlake, K. G. te Goes, G. v. d. V. te Wilhelmina- dorp, ieder berisping; op straat rumoer maken: J. C. de L. te Wissenkerke, berisping; W. M. v. H. aldaar, £0.50 b. s. 1 w. tuchtsch., J. v. II., P. J. B. on T. v. d. M. aldaar, ieder f 0.50 b. s. 1 d. h.; huid van gestorven paard verkoopen J. v. L. Wz. te Kloetinge ,f 1 b. s. 1 d. h. zijn behoefte doen in een oesterput: M. P. Jz. te Kruiningen, f2 b. s. '2 d. li.; rijden over voetpad: A. K. Hz. te Krab- bendijike, f 0.50 b. s. 1 d. h. 's avonds fietsen zonder lantaarn: I. K. te Ellewoutsdijlk, f 2 b. s. 1 w. tuchtsch., J. P. en M. J. v. R. te Goes, J. H. en J. Z. te Oudelande, A. E„ M. v. L. en J. P. K. te 's Gravenpolder, F. H„ L. S. en J. V. te 'sH. Arendskerke. W. G. te Kapelle en F. C. A. H. te 's H. Hendriks- kinderen. ieder f2 h. s. 2 d. h.; overtr. Bagger-roglenient(I. S. te Boek- houte, berisping; D. S., O. S. en J. M. aldaar, ieder f3 b. s. 2 d. h. Schelde bevissohen zonder consent: S. 1'. Gz. te lerseke ,f 2 b. s. 2 d. h. alsvoren en zonder verg.: A. M. en J. F. te Wemeldinge, ieder 2 m. f 2 b. s. 2 m. 2 d. h., L. v. d. K. Pz. te Zwijindrecht f2 en f3 b. s. 2 m. 2 d. li.; Schelde bevissohen zonder verg.: J. II. v. d. V. Pz. te lerseke, berisping; P. M. te lerseke f2 li. s. 1 w. tuchtsch.; 1). L. Gz. te lerseke, f3 b. s. 1 vv. tuchtsch.; J. v. B. 'Fz. te lerseke f3 b. s. 2 d. h. schelpdieren rapen aan voet waterkee ronden dijk: J. v. 11. te Goes, f3 b. s. 3 d. h.; in een dijk gravenW. S. Hz. te Bie zelinge, fö b. s. 3 d. h.; dronkenschap: J. v. d. E. en J. M. v. d. S. te Heinkenszand, ieder f'2 b. s. 2 d. h., J. M. te Goes f3 b. s. '2 d. h. ontslagen van rechtsvervolging werd P. A. de W. te 'sH. Hendrikskinderen wegens zonder akte in het veld wild verroeren; A. B.. M. M„ P. K. en L. te Colijas- plaat werden schuldig verklaard aan op straat met geld spelen, met hevel dat zij zonder toepassing van straf aan hunne ouders zullen worden teruggegeven; J. L. te Kruiningen beklaagd van overtr. der Boterwet, werd vrijgesproken, met vernie tiging van het vonnis van 23 Januari 1911, waarhij1 hij deswege bij verstek werd veroordeeld tot 3 m. fö b. s. 3 m. 5 d. hl. Wat er Zaterdag op het Kantongerecht voorviel Dat een Kantonrechter van alle mark ten thuis moet zijn, bleek ook Zaterdag weer op dc zitting van het Kantongerecht te Middelburg. Een groot aantal zaken pas serden de revue, waarvan wij enkele hier onder vermelden. De landbouwer L. de R. kwam met melk in de gemeente Vlissingenvan deze melk werd een monster genomen door een inspecteur van politie, cn nu kwam een vrouwelijke apothekersbediende met beslistheid verzekeren, dat deze melk niet precies aan de te stellen eischen vol deed. De ambtenaar van het O. M. meende dat de R. water hij de melk had gedaan en vorderde hij verstek f 10 of 10 dagen. Een meer ingewikkeld geval was dat waarin A. de V., een 27-jarig landbouwer te Serooakerke en 'W. K., een 60-jarig landbouwer uit Grijpskerke beklaagden waren. Deze heide mannen zouden als onderhoudsplichtigen niet voldoende zorg hebben gedragen voor de leuning van een brug en bij de herschouw waren zij des wege door don gemeenteveldwachter van St. Laurens bekeurd. Beklaagde K. zeide dat liij geen onder houdsplichtige meer was, het weiland was thans hij zekeren VV. K. in eigendom. De V. zeide dat deze W. K. beloofd had voor het herstel van de brug te zorgen, maar liet niet deed. Daar op den ligger van wegen en voet paden beide beklaagden als onderhouds plichtigen staan aangegeven eischte het O. M. tegen ieder fö of 3 dagen. D-e Kan tonrechter raadde K. aan in het vervolg direct B. en W. kennis te geven als hij geen eigenaar meer van een perceel blijft, terwijl de V. heter deed zelf voor de brug te zorgen, dan het aan anderen over te laten. Dat vele muisjes een staartje hebben ondervond de 20-jarige smid J. P. P., te Mid delburg, die wegens zijn meer dan ergerlijk gedrag op Zondag 12 Februari Vrijdag reeds door de Rechtbank tot twee maan den gevangenisstraf en i' 7.75 schadever goeding aan iemand, van wien hij de pantalon beschadigd;' en de bril verniel de werd veroordeeld, en die zich thans te verantwoorden had omdat hij op dien zelfden dag een boompje uit. den grond had getrokken en in de vest had gegooid. Hij was zelf niet verschenen, twee ge tuigen, die dit vernielingswerk aan schouwd hadden kwamen de zaak nader toelichten terwijl een derde getuige ver klaarde, dat het bewuste boompje eigen dom der gemeente Middelburg is. Eisch f 5 of 3 dagen. De zaak tegen J. 11. uit Heinkenszand, die met een kaartje Goes's Heer Arends kerke tot Middelburg door reisde en aan hel station aldaar weigerde hij te beta len, werd uitgesteld tot 25 Maart, omdat de Kantonrechter eerst wilde weten ol beklaagde ook aan den conducteur van den trein kennis gegeven heeft, dat liij door wilde reizen. Ofschoon de volgende beklaagde J. \V. J„ winkelbediende bij de coöperatie de Broederband beweerde, dat liiji op 19 Ja nuari des morgens te half elf niet in de Eigenhaardstraat geweest was, hield de agent, die hem wegens het rijden op het padje bekeurd had zulks onder code vol. Wel kon de winkelhouder uit de Broeder hand verklaren, dat J. gewoonlijk om dien tijd in den winkel is, maar niet heslist, dat het op 19 Januari ook het geval was. Eisch f 1 of 1 dag. De koopman L. v. W. uit Middelburg had zijn hondenkar te Vlissingen onbe heerd op straat laten staan. Hij1 beweerde, dat de honden niet weg konden, omdat het wiel tegen het trottoir aanstond. De ambtenaar geloofde daar niet veel van en vorderde f 1 of 1 dag. De volgende beklaagde had op zekeren dag wel wat to veel haast om thuis te komen on gebruikte daarom een verboden weg in easu een klein struikgewas je. Een agent maakte procesverbaal op. Beklaagde erkende zich aan de overtreding te heb ben schuldig gemaakt, maar het anders nooit te doen. Eisch f 1 ol' 1 dag. De volgende 'beklaagde K. uit Dom burg had geen kennis gegeven aan het gemeentebestuur, toen hij zij'n nieuw ge bouwd huis ging bewonen, en zeide dit aan den aannemer to hebben overgelaten. De Kantonrechter merkte op, dat men dan maar eens moest afstappen van de ge woonte alles aan anderen over te laten. Eisch £5 of 2 dagen. De laatste beklaagde, de Middelburgsche sjouwerman J. v. E., was in verzet ge komen van een vonnis, waarin hij hij verstek wegens dronkenschap veroor deeld was. Nu kwam hij vertellen, dat hij zich niet herinnerde of hij dronken ge weest was cn van de politie zeide hij: „Ze Rebben op ons altijd do mik". De amb tenaar meende dai v. E. en zijn broers meer „de mik op de glaasjes hebben" en vroeg bevestiging van het vonnis. De, Kan tonrechter raadde v. E. aan het drinken te staken, daar anders de rijkswerkinrich ting het einde is. Uitspraak in alle zaken 25 Maart. De Duitsche „Reichsanzeiger" bevat een aanschrijving van de rijkspolitie, waarbij als voorzorgsmaatregel tegen het overbren gen van mond- en klauwzeer de invosr van hooi en stroo behalve als pakmateriaal uit Nederland verboden wordt. De Chili salpeter, te Walsoorden en Paal geleverd aan de Aankoop Commissie van den R. K. Boerenbond, had een gehalte van 15.65 pet. De Chilisalpeter, te Hulst en Kijkuit geleverd aan de Aankoop Commissie van den R. K. Boerenbond, had een gehalte van 15.5 °/0. Correspondent Ossenisse. Uw bericht pluimgedierte was te vaag om voor plaatsing in aanmerking te komen. Redactie.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2