Sociale Berichten. Uit de Staatscourant. Besluiten en Benoemingen KERKNIEUWS. VISSCHERIJ. P o s f e r ij e n blijven en zal nu te Dysart een lading steenkolen innemen en naar Rotterdam vertrekken. De vereeniging tot verstrekking van eieren enz aan hulpbehoevende zieken, de zoogen Vlissingsehe Vrouwenvereeniging, zal als opbrengst van een door de vereeni ging „Oefening en Genoegen" gegeven lief dadigheidsvoorstelling f 378 10 oBtvangen. „Z." Op de dagmailboot, weike Maandag morgen van hier naar Engeland vertrok, had de olieman H. J. A. Tax het ongeluk tusschen de machines bekneld te geraken, waardoor hij verbrijzeld werd. De ongeluk kige was hier in de Dijkstraat woonachtig en laat een weduwe met 7 kinderen achter. Het vreeselijke bericht was hier per draad loos telegram aangekomen. „Z." Dinsdag is te half vier een lijk van Baitique aangebracht. Het werd naar de begraafplaats vervoerd. De electrische trams zullen vanaf heden weder naar en van het badhuis rijden. Door het nood weer is de Nederlandscbe motorschoener „Angelina naar Sunderland bestemd, uit zee teruggekeerd en op de reede geankerd. Zierikzee. R.-K. Middenstand. Zondagavond hield deR. K. Middenstands- vereeniging „De Hanse" een openbare vergadering in het Patronaat. De heer J. J. van de Ven opende de vergadering en gaf het woord aan den weleerw. heer J. Schiphorst tot het houden eener lezing overDe voordeelen van een R -Kath Middenstands-organisatie in Zierik zee. Na een korte inleiding behandelt spr. de vraag waarom er in Zierikzee zoo weinig organisatie is. Verschillende antwoorden wijzen er op, dat het karakter eener Middenstands-organisatie te slecht wordt begrepen. Vooral het schrikbeeld coöperatie houdt velen terug van een dergelijke ver eeniging Coüpereeren doet onze organisatie echter niet! Wij willen slechts wegnemen wat nadeelig is (vliegende winkels), wat in de toekomst nadeelig kan zijn en wij willen zoeken naar wat de toestand van den Middenstand kan verbeteren. In den tijd der Gilden werd de Midden stand beschermd, het gewijzigd maatschap pelijk karakter was de oorzaak van groote concurrentie, overproductie enz. De Mid denstander ging naar evenredigheid niet vooruit Men greep het geneesmiddel, de organisatie, niet te baat. Welke zijn de algemeene voordeelen, verbonden aan organisatie De organisatie stelt de gelegenheid tot ontwikkeling open, iets, wat voor een middenstander zoo hoog noodig is, als b v. kennis van belastingen, douanerechten, talen, credietwezen, handels recht, faillieten-recht en tenslotte boek houden. Met verschillende voorbeelden uit de practijk toont spr aan, dat het boekhouden o.a in onze gemeente nog bij velen verre van solied is. Ontwikkeling moet de vereeniging geven, door de leiding zoodanig te doen zijn, dat de leden er van profiteeren Een middenstandsvereeniging kan streven naar vermindeling van belastingdruk Wet ten, gelijk die der personeele belasting, drukken vooral den middenstand zwaar. Terwijl werkplaatsen enz. vrij zijn van personeele belasting, is dit niet het geval met winkels en magazijnen. Er moet worden gestreefd naar vermindering van gasprijs. Het nut van organisatie blijkt ook daaruit, dat een informatiebureau inlich tingen geeft betreffende firma's, die aan middenstanders onbekend zijn. Spr. memo reerde nog de onderlinge credietbank, die tegen een laag percent geld leent en de onderlinge brandassurantie. Voor winkeliers is organisatie zeer noodig, om de ongewenschte concurrentie van vliegende winkels het hoofd te bieden, vooral nu het aantal dier winkels steeds toeneemt. De vereeniging kan o.a. hiertegen ageeren door aan te dringen bij den ge- meeuteraad op belasting van zulke winkels, door overreding van huiseigenaars, om hun woningen niet beschikbaar te stellen voor vliegende winkels, enz. De vereeniging bestrjjde de oneerlijke concurrentie, door b.v. te streven naar bet verkregen van wettelijke maatregelen daartegen. Nog een groot aantal gevallen wordt door spr. op gesomd, waarin de organisatie vruchtdra gend kan werkzaam zjjn. Spr. wijdt alsnu uit over de bijzondere voordeelen, en over wat de gemeente kan doen voor den Middenstand. Leveranties kan de gemeente gunnen aan gemeente naren. Behalve deze positieve voordeelen werkt de organisatie negatieve voordeelen uit. Zij kan er op werken, dat de Warenhuizen hoog worden belast. Slechte toestanden kan de vereeniging verbeteren door onderlinge bespreking. Een vereeni gin gsbestuur kan onderzoeken, waarom zoovele menschen buiten de stad koopen. Zijn de oorzaken bekend, dan kan zij zoeken naar de mid delen om tot verbetering te geraken. Ten slotte moeten wjj ons vereenigen om een dam op te werpen tegen den druk van groot-kapapitaal en den drang van omlaag. Dat de arbeiders zooveel verkrijgen, ligt aan hun krachtige organisatieals de middenstanders op gelijke wijze handelen, zullen ook zij verkrijgen wat zij noodig hebben. In een geestdriftige peroratie wijst spreker met klem en kracht op het groote belang der organisatie en wekt nogmaals op tot aansluiting bij de vereeniging. Een krachtig applaus getuigde, dat de geestdriftige woorden van den redenaar hadden ingeslagen Van de gelegenheid tot het doen van vragen wordt gebruik gemaakt door den Zeereerw. heer Pastoor, die meent, dat de toestand van den Middenstand meer gelijkt op dien van iemand, die ontwaakt, dan op een slapende. Hij wijst bovendien er op, dat men niet van het Bestuur alles dadelijk moet verwachten, maar zelf moet mede werken door het Bestuur te wijzen op die zaken, waarin het met vrucht kan optreden. Nog wijst hij op de eigenaardigheid bij aanbestedingen, daarin bestaande, dat op de aanbestedingssom wel eens een bedrag wordt gelegd, dat onderling wordt verdeeld. De heer Kohschulte Jr neemt het vlie genden winkels' niet zoo kwalijk, dat zy hier komen, omdat onze winkeliers hetzelfde doen ten opzichte van de winkeliers ten platten lande De eerw. beer Schiphorst licht enkele punten toe, vooral de kwestie der vliegende winkels. De heer M. Koevoets vraagt, waar de grens is tusschen middenstander en arbeider. Hoewel de grens moeilijk te trekken, valt bij nauwkeurige beschouwing wel uit te maken, tot welke rubriek iemand behoort. Verschillende gevallen worden in dit ver band door de heeren Koevoets, Rombouts en Tuinder gesteld en door den inleider in het juiste licht geplaatst. De heer Numan van Son vraagt sprekers oordeel over het hebben van winkels door ambtenaren, waarop deze antwoordt, dat zulks wel ongewenschte, echter geen on eerlijke concurrentie is De voorzitter dankt den spreker voor de gesproken woorden, die voor velen zeer veel leerzaams bevattenhoopt, dat vele middenstanders zich zullen aansluiten en dankt den eerwaarden spreker hartelijk voor de nuttige wenken, welke speciaal op Zierikzee slaande, voor ons bijzondere waarde hebben. Met Christel ijken groet sluit de Voorzitter de vergadering. Onze bijzondere verslagger schryft ons: Hedenavond gaf de Mannenzangvereeni- ging „Luctor et Emergo", onder leiding van den heer A. v. d. Houten J. Jz. eene uitvoering in het „Huis van Nassau", met welwillende medewerking van eenige heeren musici, zooals het programma bescheidenlek vermeldde. Een volle zaal toonde de be langstelling van het publiek voor de pres taties van deze vereeniging. En zij was het ten volle waard. Een feit, dat alle opmerking verdient, willen we even aanstippen. Men had niet, zooals vaak gebeurt met dergelijke ver- eenigingen, roem trachten te oogsten met muziek van vreemden bodem, maar een 10 tal liederen uit den Hollandscheu gaard bijeen gelezen. Eere der vereeniging, die aldus de spreuk: „Goed Zeeuwsch, goed rond", op deze manier in daden omzette. Alleen het slotnummer „Soldatenlied uit de opera Faust" was vreemde muziek, maar toch met HoUandsehe woorden. Het gevolg van deze keuze zouden we willen noemen de goede en duidelijke uitspraak. We had den een tekstboekje gekocht, maar de uitspraak was zoo goed, dat we het bijna niet behoefden te gebruiken. Wat nu te zeggen van de uitvoeting. Wanneer we in aanmerking nemen, dat verreweg het grootste deel der leden niet muzikaal ontwikkeld is, dan kunnen we volmondig zeggen, dat ze goed was. Wel waren er enkele feilen, maar de tamelijk hooge temperatuur in de zaal zal ook wel schuld daaraan hebben. Dit bleek ook het geval te zijn bij de nummers voor instru menten deze waren tengevolge der warmte soms ook niet te zuiver, 't Publiek loonde echter de zangers en musici voor het ge- bodene met een hartelijk applaus na elk nummer, dat enkele malen om bisseeren vroeg, waaraan dan gedeeltelijk voldaan werd. Een geanimeerd bal muziek van den heer Wallace uit Rotterdam onder lei ding van gebrs. Feyen, sloot den avond. Een enkele raad de vereeniging houde het ons ten goede - zouden we nog willen geven. We hopen, dat de heeren zangers meer aandacht aan den directeur zullen schenken, dan zal o. i. de vereeniging haar devies geen oneer aandoen. Dan zal ze zich aan de muzikale moeilijkheden ontworstelen en die glansrijk te boven komeD. In onze gemeente blijft de diphtkeri- tis nog steeds heerschen. Blijkens opgaaf kwamen de vorige week weder drie ge vallen voor. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der Vereeniging gaf de Tooneel- club „Vriendenkring" op 21 Februari 1911 een uitvoering in het „Huis van Nassau", waarvan wij in het volgend nummer uit voeriger berichten. 's Heer Arendskerke. Onder vele blijken van belangstelling mocht de rijksveldwach ter, brigadier-titulair, A. J. Duininek alhier zijne 25-jarig jubileum bij de rijks veldwacht herdenken. Reeds vroegtijdig kwam de districtscommandant, tevens inspecteur der rijksveldwacht uit Middel burg, vergezeld van den brigade comman dant Drever, van Heinkenszand, om den jubilaris te overhandigen de eeremedaille voor 25-jarigen trouwen dienst bij de rijksveldwacht, met het daarbij behoorend brevet, ingesteld bij koninklijk besluit van 7 April 1909, Stbl. no. 22. Toen de jubilaris geschaard stond in den familie- en vriendenkring sprak de commandant hem aldus toe: „Brigadier DuininekTe midden der rustige omgeving uwer standplaats, gaat het leven voorbij zonder belangrijke, in grijpende gebeurtenissen, is dikwijls de eene dag den anderen gelijk. De dag van heden is hierop eene uitzondering en zeker voor u van beteekenis en vreugde. Na eens als marechaussee het rijk met eere te hebben gediend, moogtgij heden (Maandag) den dag herdenken van uwen 25 jarigen dienst bij de rijksveldwacht, volbracht op eene wijze welke u in aanmerking doet komen voor de onderscheiding in deD vorm van het eeremetaal, ingesteld bij besluit van H. M. onze geëerbiedigde Koningin van 7 April 1909 uo. 22. Mij is heden de aangename taak opge legd, u,- als uw chef, namens den procu reur-generaal, fungeereud directeur van politie, de eere medaille op uw uniform te hechten en het brevet te overhandigen. Ik doe zulks met vreugde, wanneer ik bedenk u te mogen rekenen onder de goede krachten van het corps, die, trouw aan den eed bij de aanvaarding van hun ambt afgelegd, steeds waardig uwen plicht hebt volbracht. Draag de medaille nog tal van jaren, ga voort op den door u gevolgden weg, doordrongen als tot heden van den ernst van uw ambt, dat, al zijn er dikwijls moeilijke oogenblikken. een eervolle taak oplegt aan mannen, die het wel meenen, wier roeping is de handhaving van orde, rust en veiligheid". De jubilaris, zeer aangedaan, bedankte den commandant voor zijne woorden van waardeering. Gezellig werd de dag verder in kuiselijken kring herdacht. Ook de burgemeester der gemeente en vele nota belen, alsmede de brigade van Heinkens zand, gaven in den loop van den dag den jubilaris blijken van belangstelling Z. In de heden gehouden vergadering, welke door 9 leden en den Secretaris werd bijgewoond en waarin de heeren J. J. de Jager en B Remijn Pz. met kennisgeving afwezig waren, werd na lezing en onveranderde vaststelling der notulen meiegedeeld, dat het inrichten van een spreekcel te 's Heer Arendskerke voor de som van f 197.50 is gegund aan J. Weststrate, timmerman alhier, als zijnde de laagste inschrijver. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school te 's Heer Arendskerke (Ouddorp), werd met G stemmen benoemd de heer J. Eversdyk te Raalte no. 1 van de voor dracht. De heer G. v. d. Kreke to Wol- pbaartsdijk, no. 2 van de voordracht, ver kreeg 3 stemmen. Nadat nog eene kleine wijziging was aangebracht in de Gemeentebegrooting van 1910, werd de vergadering door den Voor zitter gesloten. Heinkenszand. Dinsdag jl. werd door de Zangvereemging „Exelsior'' alhier dejaar- lijksche vergadering gehouden. De Secre taris bracht verslag uit over het afgeloopen jaar 1910. Uit de rekening en verantwoor ding door den penningmeester bleek, dat f157 89 was ontvangen, en nitgegeven f 169.07, alzoo een kwaad slot van f 1.18 Dat in 1910 de uitgaven groot zijn geweest, was het gevolg van het aanbrengen van een nieuw tooneel. Twee bestuursleden, die dit jaar moesten aftreden, de heeren De Vriend en Snijder, werden beiden herkozen. Vervolgons werd besloten bet tooneel tegen brandschade te laten assureeren. Ossenisse. Terwijl de petroleumventer P. Verhagen van Kloosterzande, Maandag middag met een vrouw alhier aan de deur aan het spreken was, liep zijn paard dat hij met de kar op den weg had laten staan, achteruit. De met petroleumbussen geladen kar kwam in een uitwateringsgeul terecht van het waterschap „De Vereenigde polders van Ossenisse''. Gelukkig kwamen vele personen toegeschoten, die er in slaagden de kar op hot droge te brengen,zoodat de schade zich hoofdzakelijk bepaalde bij ver lies van petroleum en misschien van wat vergiftigde paling, die zich in de geul bevindt. St. Jansteen Zondag en Maandag werd, wederom ten voordeele der armen, een uitvoering gegeven door de fanfare-maat- schappij „Opwaarts". Zondag was de zaal goed bezet, doch Maandagavond liet dit wel te wenschen over. De stukken werden verdienstelijk opgevoerd, zoodat de aanwezigen ten zeerste over het ton gehoore gebrachte waren voldaan. Graauw. In de te Amsterdam gehouden raadsvergadering is tot hoofd der openbare lagere school no. 138 benoemd de heer M. L. de Keijser, alhier. Hontenisse. In de Vrydag gehouden zitting van den gemeenteraad is tot ge meente-verloskundige, ter standplaats Lams- waarde, benoemd mej. A. de Leur te Hattem. Heille. Alhier zijn twee personen ge arresteerd, verdacht van diefstal van duiven. Zaam8lag. Begin vorige week verwondde zich een vrouw alhier met een speld aan den vinger, waardoor bloedvergiftiging ontstond. Zaterdag j.l. is zij na een smar telijk lijden aan de gevolgen bezweken. Aardenburg. In de Maandagavond door den raad gehouden zitting werd meegedeeld dat Ged. Staten den aanslag in den hoof- delijken omslag van den heer Haverland hebben gehandhaafd en dien van den heer J van Acker terugbrachten tot de 20ste klasse. Afwijzend beschikte de raad op een verzoek der Commissie tot werkverschaffing om een subsidie van f500. Oostburg. Uit het jaarverslag van „Ziekenzorg" alhier blijkt, dat over 1910 op geneeskundig advies zijn verstrekt aan 27 verschillende personen 234 porties eten, 1153 L. melk, 832 eieren, 7 K G. soep- vleesch en f 13,50 als bijdrage voor ver- plegingskosten. Voorzeker een nuttige vereeniging! De vereeniging van gediplomeerde leerlingen aan de winterenrsussen in Z.-V. W. D. besloot om f 100 ter beschikking te stellen voor de wetenschappelijke afdee- ling der a s. provinciale landbouwtentoon stelling. De kommies 3o klasse G. v. d. Linde is overgeplaatst van Sas van Gent naar hier. Mr. F. v. Dam alhier is opnieuw benoemd in den raad van bereep voor de personeele belastingen te Middelburg tot plaatsvervangend lid. Sas van Gent. Na te Ter Neuzen en in de omgeving met haar kind, van eenige maanden oud, boodschappen te hebben verricht, werd de vrouw van den landbou wer David Scheele, wonende nabij Sas van Gent, huiswaarts gebracht met een rijtuig van haar broeder A. Dielemau, wonende naby het Boerengat Hare daar wonende moeder vergezelde haar en zat met het kind achter in het rijtuig, een Beversche kar met kap terwijl vrouw Scheele en haar broeder, die voerde, op de eerste bank zaten. Langs het kanaal rijdende, een eind voor den z g. tweeden overzet, schijnt het paard te zijn geschrokken, althans het begon volgens de verklaring van Dieleman te beven en schoot door, het kanaal in. De inzittenden hadden dit zien ar n komen cn waren tijdig uit het rijtuig gesprongen In haren schrik had de grootmoeder naar men zegt het kind echter laten vallen, want dit werd vermist. Aan de andere zijde van het kanaal lag te lossen de Belgische stoomboot „Antigoon". De werklieden en bemanning van dat stoom schip hadden het ongeval opgemerkt en kwamen ijlings te hulp. Het paard en het rijtuig werden door hen uit het water gehaald en ook het kind, dat zij in het kanaal vonden drijven. Het kind was inmiddels bewustoloos. De stuurman van het stoomschip nam terstond alle maatregelen om het kind volgens de bekonde methode voor drenke lingen te behandelen, welke pogingen evenwel vruchteloos bleven. Sluis. Naar wc vernemen zal de bekende declamator dhr. Albert Vogel een voordracht houden opVrijdag a.s. in „Luctor et Emergo". Zooals men zich herinneren zal, droeg Vogel hier voor ongeveer eene maand „Starkad" van Alfred negenscheidt voor met veel succes. Scherpenisse. De 7t>-jarige Van Dyke alhier, die aan bloedvergiftiging leed, is aan de gevolgen daarvan overleden. Drankbestrijding. In „De Maasbode komt ouder den titel „Aan de Mariahonden" het volgende inge zonden stuk voor „In het laatste nummer van „Sobriüt s" schrijft kapelaan Simonis van Den Bosch Op 30 April 1910 werd door de „Neder landscbe Centrale Vereeniging tot Bestrij ding der Tuberculose" een weldadigheids bloempje verkocht. De netto opbrengst van dezen verkoop in 69 verschillende gemeenten, bedroeg niet minder dan f47 13163'. Met één zoo'n bloemendag was er ons Dr. Ariensfonds 1 Ik verbeeldde me al, onze propagandisten van de Maria vereenigingen op den feestdag van O. L. Vrouwe tot Verlossing der Staven <24 September) te zien rondgaan in alle gemeenten van ons land, waar de R.K. Drankweer een afdeeling heeft. Ik zag ze voar den minimum-prijs van een dubbeltje ten verkoop aanbieden een mooi blauw Sobriëtas-bloempje. Wat een oogst in onze 700 Sobriëtas- afdeelingen En meteen één nationale propagandadag over geheel het land Blijft 't maar een droombeeld van mij Neen, kapelaan Simonis, dat mag niet een droombeeld blijven van u. Dat moet werkelijkheid worden. En daaroD knipten wij uw stukje dadelijk uit en zonden het aan alle alle katholieke bladen. Omdat wij overtuigd zijn, dat onze Mariabondeu dit artikelt]6 maar behoeven te zien om dadelijk aan het werk te gaan Het Kruisverbond van het Bisdom van Breda." De St. Grt. no 44 bevat de statuten der N V. Middelburgsche metordienst „Annie III", te Middelburg. Het doel is het vervoer van passagiers, goederen en vee, beneveDS het sleepen van schepen, tusschen Vlissingen, Middelburg, Dordrecht, Gouda, Amsterdam en Zaandam, vice versa. Dezelfde St. Crt. bevat de statuten der N. V. „Zeebad Vlissingen", te Vlissingen. De vennootschap wordt aangegaan voor den trjd van 100 jaar, te rekenen van den dag waarop de Koninklijke bewilliging is verleend.- Zij heelt ten doel de exploitatie van hotels, restaurants, concertzalen en zalen voor andere inrichtingen van vermakelijk heid, het huren en verhuren van gebouwen tot welk doel ook, en het exploiteeren van zeebaden, met alles wat daarmee in den ruimsten zin in verband staat. Met ingang van 1 April 1911 is de matroos-kok by het loodswezen in het 4e en 5e district, L. J. van der Steen, onder eervol ontslag als zoodanig, benoemd tot 2de matroos aan boord van het stoom- loodstransportvaaituig voorden algemeenen dienst van het loodswezen in het 4de en 5de district. Dhr. J. Zeper, vroeger ontvanger alhier, thans inspecteur iter registratie te Gouda, is met iDgang van 1 Maart 1911 benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Gouda. In het begin van deze maand hield het Bestuur der Proe -Broederschap van O. L. Vrouw van het H. Hart van Jezus, hoofd zetel te Nederhorst-den Berg, zija gewone voorjaarsvergadering. Met het oog op den laat invallenden Paaschtijd werd besloten, dit jaar van den gewonen regel af te wyken en eerst in het najaar de Bedevaart naar Maria's Heiligdommen ie houden. In overleg met het Bestuur te Sittard is overeenge komen den 5den, Oden en 7den September te gaan. Met vreugde werd de bloei zoo wel vau Broederschap als van Processie besproken en tot aankoop van twee nieuwe vaandels besloten. Een der vaandels zal aan den H. Lsouardus, Hoofd der Marte laren van Gorcum, zijn toegewijd, die zijn leven gaf voor de eer van Maria; het andere aan de Driekoningen als bijzondere Patronen voor reizigers. Zaterdag j.l. had te 's Gravechage de plechtige uitvaart plaats in de St Wille- brorduskerk voor wijlen den Weleenv. heer J. W. van der Wal, kapelaan der St. Willebrords parochie, die WoeDsdag 15 Februari iu het li. K. ziekenhuis was overleden. Bij de Metten op den avond te voren celebreerde de Hoogeerw. heer deken van 's Gravenbage. De plechtige Mis van requiem werd Zaterdagmorgen opgedragen door den pastoor der parochie, den Zeereerw. heer F. Gribling, die ook de lijkrede hield. Kr was veel belangstelling zoowel van de zjjde der geestelijkheid als van die der geloovigen. Daarna bad de begraferis plaats op het R. K. kerkhof. In den begrafenisstoet werd o a. opgemerkt een deputatie van de Haagsche R. K. Ksperantisten-vereeniging en van het college van aollectanten. De beaarding geschiedde door deken Wijten burg, met assistentie van de Weleerw. heeren Onel en Melkert, kapelaans der parochie. Ook op het R. K. kerkhof gal een talrijke schare blijk van de liefde, welke men alom dezen, op zoo jongen leeftijd gestorven priester, toedroeg. Oesters en mosselen. Gedurende de maand Januari werden uit de verschillende plaatsen in Zeeland ver zonden ongeveer 560.000 Kg. oesters en 1.275.000 Kg. mosselen verzonden. De oesterhandel te Ierseke neemt steeds toe, in een week tijd werden ruim ééu millioen oesters verzonden, voornamelijk naar Duitschland. Men schryft ons uit Zeeland Uic de Zeeuwsche oesterplaatsen wordt medegedeeld, dat de vraag naar oesters door het buitenland zeer bevredigend blijft en dat de prijzen vrij vast blijven, de werkzaamheden iu het zoogenaamde „zaaigoed" zijn reeds druk begonnen en er bhjkt ook goede vraag te zy'n, daar de prijzen hooger loopen dan het vorige jaar wat evenwel ook verband zal houden met den verbeterden toestand van den geheeleu handel en liet mindere risico dan toen, toen niets dan misère de gansehe cultuur beheerschte en de handel in zaaigoed, vooral voor de handelaars die hoofdzakelijk uit de teelt daarvan hun bedry'f maken, daarmede zeer werd gedrukt. Het uitzoe ken en sorteeren brengt gedurende eenigeu tijd druk werk mee en zelfs vele veld- arbeiders profiteeren daarvan jammer dat de millioenen pannen niet meer gezuiverd behoeven te worden als voorhoen, toen voor den aanslag de dakpannen noodzake lijk waren voor de betrokkenen bij het oesterbedrijf is dit een geheele besparing geworden nu veel goelkoopere collecteurs, de kokhanen-schelpen, kunnen gebruikt worden. (N. Rt. Ort.) Met ingang van 16 Maart worden de klerken der posterijen en telegraphie le klas (J. J. Beenhakker en Jansen respectievelijk verplaatst van Zierikzee naar het telegraafkantoor te Amsterdam en van Neuzen naar Zierikzee.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2