Rechtszaken. KERKNIEUWS. van ten hoogste 5 percent per jaar, hetzij door beleening bi] de Nederlandsehe Bank van de aan de gemeente in eigendom toebehoorende obligation der Stedelijk ge vestigde Schuld, tegen een rente volgens den koers van genoemde Bank. De leening zal uiterlijk 31 December 1911 moeten zijn afgelost. Burg. en Weth. stelden voor tot het aangaan van een geldleening van 141.000, rentende 4 pet. tegen den koers van 993/s pet. De leening is verdeeld in 'obligaties van f 1000 en aflosbaar h pari in hoogstens 25 jaar. Deze leening dient voor de aflossing van tijdelijke geld- lecningcn en voor openbare welken. Nog werd door Burg. en Weth. voorge steld oen geldleening aan te gaan van f 184.000, eveneens tegen 4 pel. en tegen den koers van 993 s pet. Deze leening is aflosbaar in 90 jaar en dient mede tot aflossing van een tijdelijke leening en voor den aankoop van slooten langs den Koudekerkschen neg. Deze voorstellen werden aangenomen. De slaat van ontheffingen wegens hoof- delijken omslag 1910 wordt vastgesteld op f 2073,72 en die van oninbare posten op f 1381,73». In de gemeente begrooting voor 1911 wordt een kleine wijziging aangebracht, waardoor deze in ontvang en uitgaaf met f241,10 vermeerderd wordt. Het kohier van de straatbelasfing wordt voor 1911 vastgesteld op 123041,10. Het belastbaar bedrag is f 7ti8.340. Het 4de suppletoir kohier 11. O., dienst 1910, wordt vastgesteld op f842,535. Zierikzee. Aangaande het 121/3 jarig priesterfeest van onzen oud-kapelaan den WelEerw. heer J. C. Clavan schrjjft „de Maasbode" het volgende Vandaag viert onze kapelaan, de Wel Eerw heer J. C. Clavan, zijn 12'/3 jarig priester-jubilé. Aan hat schitterende hoofdaltaar cele breerde Z Eerw. om 9 uur precies de plechtige H Mis van dankzegging. Assis tenten waren de Weleerw. heeren A. van Dieren, kapelaan te Naaldwijk, en neef van den jubilaris diaken en A. van Leip zig. kapelaan te Monster als subdiaken. De Weleerw. heer J. P. J. Kok, kapelaan der parochie fungeerde als ceremoniarius Om halfelf kwam de feestcommissie, bestaande uit 25 heeren uit de parochie te zamen aan de pastorie en bood de h6er D. Witkamp namens de parochie een rjjk geschenk aaD onder een passende en hul digende toespraak. Het cadeau had tot opschrift„Huldebl jjk Ter gedachtenis aan het 12'/„ jarig priester feest van den Weleerw. heer J. O. Clavan, kapelaan te Poeldjjkvan de dankbare parochianen." Vervolgens bestond er tot 1 uur voor ieder gelegenheid om den feesteling geluk te wenschen, waarvan druk werd gebruik gemaakt. Verschillende besturen van vereenigingen, waarvan kapelaan Clavan de leidsman is, kwamen den jubilaris gelukwenschen en boden geschenken aan. In de plaats hier werd algemeen gevlagd. Rott. Tram weg Mij. Dec. 1910 1909 ReizigerBvervoer f 41676.19 f 41.218 67 Goederenvervoer 20 838 84 41.395.45 Buitengew. ontv. 38 463.50 37.244.80 f 100.978 53 f 120 058 82 1 Jan 1910—31 Dec 1910. 1909. Reizigersv f 484 015 70' f 432 86317' Goederenv. 319 729.36 288 687 495 Buit. ontv. 446.424.21 432 696.86 f 1.250.169 27' f 1.164.247 84 Voor de Vereeniging „ALgemeene Ontwikkeling en het Departement Zierik zee der Maatschappij Tot Nut van 't Al gemeen" houdt de heer 1. Franco, hoog leeraar te Delft, op Woensdag 22 Fe bruari 1911 een lezing met lichtbeelden over het onderwerp Het moderne ver keersmiddel en de monorail gyro-wagen. De Mannen-Zangv. „Luctor et Emer- go", geeft haar winteruitvoering op 19 Februari 1911. Een reeks nummers met. Hollandschen tekst staat op het program ma, terwijl eenige heeren zorgen voor de uitvoering van eenige orkest-nummers. 15 Februari. In. bet Patronaatsge bouw hield het PI. Com. voor K. S. A. de jaarvergadering, welke door een der tigtal donateurs werd bijgewoond. Na opening memoreerde de voorzitter het feit, dat door milde schonkingen het aan tal boeken der bibliotheek is uitgebreid en dankte de schenkers. Er was besloten, dat jaarlijks oen H. Mis zou worden opgedragen voor leden en donateurs der K. S. A. Ingekomen was een brief van het Cen traal Bureau, houdende mededoeling, dat op verschillende gronden vooralsnog geen gevolg kan worden gegeven aan het ver zoek tot het aanleggen van een lijst van tooneelstukken, welke van immorcele strekking zijn. Door het Bestuur zal worden aange legd een lijst van personen welke in de termen vallen, donateur of beschermheer to worden der K. S. A. Naar aanleiding van een vraag, betref fende. het onderwijs aan schipperskinde ren, was door het Centraal Bureau een enquête ingesteld, waaruit bleek, dat ze ven vereenigingen zich bezig hielden met het doen geven van onderwijs aan schip perskinderen. In het Zuiden zijn de meeste met- schoolgaande schipperskinderen. In Sneek zorgt de St. Yincentius-vereemging voor het verstrekken van onderwijs aan ka tholieke kinderen. Na een degelijke gedachtenwisselmg over dit onderwerp, werd hot besluit ge nomen dal liet Diocesaan-Comitê zijn aan dacht. zal schenken aan liet doen geven van onderwijs aan katholieke schippers kinderen, terwijl tevens aan de Diocesaan- Vereeniging voor H. K. Bijz. Ondeiwij zers en de St. Lebuiiius-Y.won.ging een gelijk verzoek zal gericht worden. Inmid dels verklaart de Eerw Adv. zich vol gaarne bereid aan tijdelijk hiel \<i>ij houdende kinderen godsdienstonderwijs te geven, terwijl liet Hoofd der Kath. School zich bereid verklaart tot opneming van dergelijke kinderen op de school. Yervolgens kreeg de secretaris het woord tot het uitbrengen van een lijvig jaarverslag, waaruit o.a. bleek, dat er acht algemoene en vier bestuursvergade ringen waren gehouden. O.m. waren tot stand gekomen de Yragenbus en Ontwik kelingsavonden, actie tegen gevaarlijke lectuur, gewijzigd beheer bibliotheek, program. B. K. Portefeuille, huishoude lijk reglement, jaarverslagen, actie voor middenstand en li. K. Middenstandsver- ecniging, commissie voor „Oud I apier en Drankbestrijding enz. enz. De secretaris krijgt bijzonderen dank voor het uitgebreide, solide verslag. l'it het verslag van den Penningmeester bleek dat de uitgaven f99.12 bedroegen en het voordeclig saldo f 18.76 beliep. Den Penningmeester wordt dank liezegd voor zijn gehouden beheer. Het verslag van het Pcrscomite be vatte een nauwkeurige opgaat der ver spreide bladen: in totaal 9178. Aanvan kelijk begonnen met 20 gezinnen, wor den thans 55 gezinnen van goede lec tuur voorzien. l'it de mededeehngen blijkt, dat over 't algemeen op de ontvangst onzer persproducten wordt prijs gesteld. Hulde werd gebracht aan degenen, (lie dit goede werk steunen. De Rapporteur wijst nog eens op de plichten van den Katholiek met betrek king tot het steunen zijner Pers, welke vervat zijn in liet. drievoudig: abonnee- ren, adverteeren, correspondeeren en wekt op om vooral eens aandacht te schen ken aan liet tweede punt. Hij wijst voorts op hel ongemotiveerde 0111 s t ff d s bij de aanbieding van annonces zijn eigen Pers voorbij te loopen. Verschillende wen ken betreffende steun van de Pers wor den nog gegeven, zoo b.v. met plaat sing van familieberichten, iets, wat met zaken doen" weinig heeft uit te staan. (Slot volgt.) '8 Heer Arendskerke Maandag 20 Fe bruari a. s. hoopt ilc Rijksveldwachter Brig, titulair A. .1. Dnininck, alhier ge- stationneerd, zijn 25 jarigen dienst als politieman te herdenken. Den in zijn om geving geachte beambte zal het voorzeker dien dag aan blijken van belangstelling niet ontbreken. Kattendijke. Aan de beurt van aftre ding als raadsleden zijn dit jaar de hee ren J. Dagevos, J. Goetheer en M. Karelsc. Heinkenszand Woensdagavond hield de zang verceniging Excelsior" (directeur de heer E. ('hr. t'appon) voor ecu talrijk publiek, in de openbare' school alhier, hare tweede, openbare uitvoering. Een 10 tal nummers werden ten gehoore gebracht, welke allen van een ijverige studie ge tuigden. Yooral mag genoemd worden no. 10 van het programma ,,Het moederhart met pianobegeleiding door den directeur. Ook werden nog eenige voordrachten ten boste gegeven, welke zeer in den smaak vielen. (Zeeuw) Riiland-Bath- Woensdagavond vergader de iu de zaal van dhr. J. Rottier alhier de vereeniging „Het Groene Kruis", l'it het jaarverslag van den secretaris bleek, dat do vereeniging thans 205 leden telt. Niettegenstaande enkele leden door ver 1iek naar elders hun lidmaatschap hadden opgezegd, was het aantal toch vooruit ge gaan. Yan de hulpmiddelen werd dit jaar wederom een niiin gebruik gemaakt. De penningmeester deelde mede, dat in 1910 ontvangen was f213,895 en uit gegeven 1192.40, zoodal de rekening sloot met een batig saldo van f21.49-1. Met. algemoene stemmen werd verder hel voor stel van den voorzitter om uit eigen mid delen eene tent aan te schaffen, aange nomen. De opkomst der leden was niet zoo groot als vorige jaren. Wemeldinge. Bij kon. besluit is benoemd met ingang van 16 Maart tot directeur van het post- en telegraafkantoor alhier de heer J. Spaan, thans commies dder posterijen en telegrafie derde klasse. lerseke. Yan den heel' Johs. Nieuwen huize, die oesters lag te lossen, geraakte een kind te water, zonder dat de vader het opmerkte. Bas toen het reeds «enigen tijd geleden was werd het bemerkt en mocht men het geluk smaken het kind van een anders wissen dood te redden. Kwadendamme. Reeds geruimen tijd was het den landbouwer J. alhier op gevallen, dat zijne kippen, wat liet leg gen van eieren betreft, geen bevredigen de resultaten opleverden. Allerlei gissin gen naar den oorzaak daarvan werden gemaakt, totdat ten einde raad de onbe- zoldigd-rijksveldwachter I'. Hnrthoorn in den arm werd genomen. Deze stelde zich j.l. Woensdag verdekt op, en had liet geluk reeds in den voormiddag een eier- dief op heeterdaad te betrappen. Schijn baar niet voldaan over deze* bekeuring, kroop hij andermaals in zijn schuilhoek terug, waardoor het hein gelukte in den namiddag nog een tweede persoon voor eierdiefstal in te rekenen. Op Woensdag 22 Februari a.s. zal de Rederijkersvcreeiriging „de Vrienden kring" een uitvoering geven in de zaal bij dhr. F. van Biggelen alhier. Een achttal nummers staan op liet program ma vermeld, welke, zooals gewoonlijk, opgeluisterd worden door pianobegelei ding van dhr. A. Walraven. Kapalle. Woensdagavond trad voor een flink gevulde zaal van' dhr. van de Lin de, de hoer v. d. Yelde uit Botterdam op, ter bespreking van „Staatspensionee- ring". Zeer uitvoerig behandelde spreker dit vraagstuk en noemde de mogelijke middelen, om voor zoo iets de financiën bij elkaar te krijgen. Nadat spreker zijn gehoor een paar uur, met tiisschenruim- te van een kleine pauze, aandachtig had doen luisteren, stool hij zijn rede met aansporing om toe te treden als lid van de hier bestaande afdeeling van den bond voor Staatspensioneering, waarna ver schillende personen zich opgaven als lid. Yan de gelegenheid lol debat werd slechts door één persoon gebruik gemaakt, waarop door den spieker werd gerepli ceerd. (Wij geloovon, dat zoowel le Kapelh uis elders degenen, die zich voor hot lid maatschap van den Bond voor Staatspen sioneering na zoo'n rede aanbieden, nog wat zouden wachten, indien zij wisten, hoe door zeer bevoegde, het volk wel gezinde mannen, de staatspensioneering als een geheel verkeerde soort van staats hulp veroordeeld wordt en beschouwd als een verkapte staats-armenbedeeling, ,wel ke den werkman zedelijk vernedert. - De Red.) Hoedekenskerke De voor de Landbouw vereeniging „Onderlinge Hul])" geleverde 195.000 K.G. supcrphospliaat, bleek na onderzoek door het rijkslandbonwproef- station te Goes 13.8 pCt. water oplosbare phosphorzutir te bevatten. Bij eene ga rantie van 14 pCt. phosphorzuiir in wa ter oplosbaar is volgens de bepalingen der openbare controle dos aan de ga rantie voldaan. Nisse W oensdagavond werd alhier in de herberg van de Hlaeij een lezing gehouden over verbetering van liet rund vee en over de wenschelijkheid om ook hier een stierenven eniging op Ie richten, om zoodoende tol verbetering van den veestapel te geraken. Staande de vergadering gaven zich een negental personen met 49 koeien op. Zoo dra dit aantal wat gewassen zal zijn kun er overgegaan worden tol oprichting eener vereeniging. De vergadering was niet druk bezocht. De berichten uit Zeeuwsch-Vlaanderen W -Dkwamen te laat in ons bezit om nog alle te kunnen worden opgenomen. (Red Hulst. Omstreeks drie jaar geleden kocht een 20-tal landbouwers uil deze en de aangrenzende gemeente St. Jansteen voor <le kapitale som van 30000 francs oen hengst in België, liet dier „Opera de Fosteau" genaamd, is in alle opzichten meegevallen, en heeft zieli uitstekend ge aeelamatiseei'd. Hij de bovenbedoelde landbouwers en verscheidene anderen, die de goede wier king dezer associatie hebben gezien, be slaat nu het plan nog gezamenlijk een dergelijk dier aan te knopen. Boschkapelle Door de Eerw. Dalers Kroonenburg en Kijk, van de Missionaris sen van bet H. Hart te Tilburg, werden Maandag en Dinsdag in liet ('athechismus lokaal interessante voordrachten gehou den over de missiën in Nieuw Guinea, welke voordracht werd opgeluisterd door een 100 lal zeer duidelijke, prachtige ge kleurde en ongekleurde lichtbeelden. Heide keeren was het ruime gebouw ge heel met belangstellenden, ook uit om ringende gemeenten, gevuld; velen moes- Ion zieli met een staanplaalsje tevreden stellen. Door de zeei duidelijke verklaringen der beelden kregen de aanwezigen oen helderen kijk op toestanden en gebruiken in die verre streek en op bet zwoegen en de talrijke ontberingen en gevaren der missionarissen. Een collecte, onder elke voordracht ge houden ten bate der missie, bracht een flinke som op. - - De Sociëteit „De Eendracht", geves tigd in liet. café van Mej. v. d. Veeken, hield deze week hare jaarrekening, die met een klein nadeelig saldo sloot, tonge volge der kosten van de prijsschieting, verleden jaar gehouden ter viering van haar 60 jarig bestaan. Twee nieuwe leden traden toe. Na afloop werd eene mosselpartij ge houden van echte Philippiensche. De toe bereidster had alle eer an haar werk 't moet niet gemakkelijk zijn, dil naar den eiseh te doen. Men verklaarde dan ook, zelden of nooit zulke keurige mosselen te hebben verorberd. Koewacht In deze gemeente komen vele gevallen van influenza voor. Gelukkig is de ziekte niet van ernstige» aard en duurt gewoonlijk maar enkele dagen. IJzendijke Naar aanleiding van een door de marechaussee op aanwijzing Dins dag j.l. gevonden kinderlijkje, werden vrouw de 1'. en hare dochter in verhoor genomen, bonevens de 26 jarige landhou wersknecbl B. te Biervliet. De laatste werd, na verhoord te zijn wederom op vrije voeten gesteld. Aardenburg. Voor onze Katholieke Kies vereeniging zal Zondag 19 Februari a.s. de heer Vienings uit Goes optreden met hel onderwerp: „Ons vaandel". Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot lid van de gezondheids commissie, zetel Veere, de heer A. .1. Louvers, dijkopziehter te Kats. Met ingang van I Mei zullen o.a. kaar ton voor buurtverkeer worden afgegeven voor de trajecten GoesMiddelburg, Goes Borgen op Zoom en Middelburg- Vlis- singen. In Zeeland kwamen in de week van 8 tot. en met 14 Februari 10 gevallen van besmettelijke ziekten voor, n.l. 3 ge vallen van Roodvonk, één te Hoofdplaat, één te Krniningen, en één te Ylissingen en 7 gevallen van diphlheritis, nl. één le Clinge, één to Goes, twee te Middelburg, twee te Westkapello en één le Zierikzee. Reeds driemaal heeft ds bekende lieer H* A. van Dalaum, notaris en uitgever van het weekblad „de Volkswil", te Hulst, voor de Middelburgscbe Rechtbank terecht gestaan wegens beleediging van een der leden van de tegen hem ageerende partij. Heden, Vrijdag, had zich ditmaal te verantwoorden de heer J. F. A M. van Waesberghe, kassier te Hulst, die bij de jongste periodieke aftreding zijn plaits als lid der Provinciale Staten moest afstaan aan den heer van Dalsum, en die ten laste gelegd was, dat hij op of omstreeks 17 October 1910 in eene kiesvergadering zekeren P. J. Destombes, een aanhanger der van Dalsum-partij, het woord „schoft" heeft toegevoegd. Na voorlezing der akte van beschuldiging werd als eerste getuige gehoord P. J. Des tombes, die verklaarde, dat er op 17 Oct. een vergadering der kiesvereeniging was bij Nelemans, en dat toen beklaagde hem de woorden toevoegdeschoft en vlegel. Er was verschil van meening of getuige al of niet nog lid der kiesvereeniging was. Beklaagde zeide zijne verontwaardiging te hebben uitgesproken, dat getuige voor een andere eandidaat gewerkt heeft en bij gezegd heeft, dat het onbeschoft was, dat getuige nog durfde verschijnen. Toen hij de woorden onbeschoft enz. geuit had, zeide getuige tegen hem weet u wel wat een schoft is Beklaagde antwoordde, dat ge tuige dan eerst eens goed moest luisteren, wat er gezegd werd. Op een vraag van den verdediger, mr. Dieleman, ontkende getuige, dat hij gezegd zou hebben, dat de hcele zaak door hem is opgeworpen om een reisje naar Middel burg te kunnen maken. De tweede getuige P. B Mol heeft het woord schoft geboord, dat echter in ver band met andere woorden kan gebruikt zijn. De deide getuige P. S. van Joele beeft het woord schoft niet gehoord, maar wel de daarop gevolgde woordenwisseling tus- seben beklaagde en getuige Destombes. Er werd afgezien van liet booren der andere gedagvaarde getuigen. Het O. Mwees er op, dat het ten laste gelegde feit niet ovei tuigend bewezen is en eischte vrijspraak. De verdediger wee3 op den strijd, die dezen zomer in Z„Vlaanderen geweest is, men vergat toen heelemaal het Vreê en pais. Spr. zal de wjjze van strijden op deze plaats niet critiseeren er zal wel aan beide zijden gezondigd zijn, de gemoederen waren opgehitst en hiervan is het op be doelde vergadering voorgevallene het ge volg. Getuige Destombes had de verkiezing van de comische zijde beschouwd en met een kiel, waarop de namen der candidaten, die tiet die van zijne kiesvereeniging waren, stonden d„or de straten van Hulst ge wandeld. Ofschoon hij dit als loondienaar deed, was men toch verwonderd, dat hjj zich niet aan het besluit der kiesvereeniging hield. Daarover is in de betrokken vergadering een dispuut ontstaan en beklaagde heeft in lang niet malsche woorden zijn afkeuring uitgesproken over getuige's houding, hjj heeft echter beklaagde niet persoonlijk toegesproken en het is ook niet bewezen, dat het woord schoft gebruikt is. En bovendien zou niet bewezen zijn, dat het opzet tot beleodigen aanwezig was, wel zou bet zyn lucht geven aan groote ver ontwaardiging over een laakbare daad. Ten spjjt van anderen, die zich steeds verheugen in het leed van anderoD, zal beklaagde niet worden veroordeeld. Pleiter verheugt dit voor Zeeuwsch- Vlaanderen, waar op deze wjjze wellicht de zoo noodige rust en orde zullen wederkeeren. Uitspraak 24 Februari. Twee landloopers, L S., 45 jaar en R. J. B 34 jaar, werden veroordeeld over eenkomstig de eisch van het O. M. tot 12 dagen hechtenis. Tegen de 26jarigen J. H. E. en den 25jarige Ij. W., beiden uit Goes, werd wegens mishandeling van den jachtopziener G. van Huisstede, die hen wegens jacht- overtreding bekeurde, één maand geëischt. De verdediger mr. J. Adriaanse rneeude, dat de opziener buiten zjju macht was gegaan De 18-jarige R. Ij. V. uit Wissekerke, stond terecht omdat hjj geschoten zou hebben op den jachtopziener W. van van Zweden. Wegens wederspannigheid eischt bet O. M. twee maanden. Mr. AdriaaDse hield een warm pleidooi voor vrijspreek. Op twee Januari 1911 werd te 's Heer Arendskerke een rijwiel ontvreemd, toe- toehoorende aan P. van Iwaarde. Als verdacht van diefstal en heling van dit rjjwiel hadden zich heden de 40-jarige P. de W. en de 28-jarige C. de N., beiden uit Gots te verantwoorden. Beklaagden bekenden beiden het hun ten laste gelegde; alleen wezen zjj elkaar aan als de persoon die het rijwiel wegnam. Het O. M. eischte tegen ieder 3 maanden gevangenisstraf wegens heling. De laatste zaak was die tegen de 38 jarige vrouw J. M. C. K. te Vlissingen, die beklaagd was diefstal van servetten op de wasseherij „De Volharding" te Vlissingen. Eisch f 10 of 10 dagen hechtenis. Uitspraak in alle zaken 24 Februari. In een voor de rechtbank ie Middel burg aanhangige procedure tusschen ree derij en gezagvoerder van hef in den nacht van' 20 op 21 Juli 1911) op de Schelde bij liet lichtschip te Wielingen aangevaren Russische zeilschip „de Ca pella" tot liet bekomen van schadever gording deswege van den gezagvoerder en de reedcrij van de Belgische sleepboot „John Buil", welke „de Capella" had aan gevaren, heelt Woensdag de officier van justitie geconcludeerd lol verwerping van de door gedaagden opgeworpen exceplie van onbevoegdheid dezer rechtbank, welke was voorgesteld nu beide partijen vreem delingen waren en de aanvaring niet op Hollandscii gebied was voorgevallen. Waar hier voor de gevorderde schade beslag was gelegd overeenkomstig ait. 764 Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering (saisie foraine) cn van waardeverkbaring word gevorderd van dat. arrest, vermeende bet O. M. zich t.e moeien beroepen op een arrest van liet Ilof t.e 's Gravenhage, dat de bevoegdheid dezer rechtbank door dn wet was vastgesteld. De uitspraak der rechtbank werd he paald op Woensdag 15 Maart. De rechtbank beeft lieden veroordeeld w egens diefstal: .1. A., 14 jaar, I'. A., 12 jaar mi 1'. .1. R., 13 jaar, allen zonder beroep t<> Ylissingen, ieder een maand tuchtschool; poging tot diefstal: t'. \l. G„ 27 jaar, bakkersknecht te Middelburg, 14 dagen gevangenisstraf wederspannigheid: W. IC, 22 jaar, land bouwersknecht, te Axel, I 1 dagen gevan genisstraf huisvredebreuk: 1.. II. de P., SI) jaar, arbeider te Hoofdplaat en I. 24 jaar, dienstknecht te Schoondijke, ieder f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; mishandeling van een ambtenaar: .1. Al., 19 jaar, arbeider te Oudelnnde, een maand gevangenisstraf mishandeling.1. G., 22 jaar. winkelbe diende Ie Middelburg, f3 boete subs. 3 dagen hechtenis; .1. v. B., 19 jaar, visscher te Ylissingen, een week gevangenisstraf J. S., 39 jaar, arbeider te Middelburg, I week gevangenisstraf; beleediging van een ambtenaar: Al. A. •f., 51 jaar. werkman te Middelhuig, f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis; overtreding van de plaatselijke politie verordening van Vlissingen (in hooger be roep); W. Ci44 jaar, winkelier te Ylis singen, f l boete subs. 1 dag hechtenis. VrijgesprokenW. A. F., 23 jaar, land bouwersknechl te Wissenkerke, beklaagd van mishandeling van oen ambtenaar. Een woesteling voor de balie. Toen Woensdagmorgen ter zitting van de Rechtbank te Leeuwarden een timmer man uit Makkum, beschuldigd van brand stichting, zijn vonnis hoarde, waarbij hem twee jaar gevangenisstraf werd opgelegd, geraakte deze zoo buiten zichzelf van woede, dat hij den president te lijf wilde gaan, in welk plan hij door een drietal veldwachters veihinderd werd Al worstelen de werd de veroordeelde de gerechtszaal uitgebracht en zette zjjn worsteling in de wachtkamer der Rjjksveldwacht voort. Nadat nog een viertal andere veldwachters adsistentie hadden verleend, werd ce woesteling met touwen gebonden naar den celwagen gebracht. Een zeldzaam Priester-Jubilé Mgr. A Herfkens, Ridder, in de Orde van Oranje Nassau, geboren in het jaar 1817, priester gewijd in 1841 viert dit jaar zijn zeventigjarig Priesterfeest. Deze nestor der priesters van het Aartsbisdom werd ia 1852 benoemd tot pastoor te Terborgh, waar hij sinds eenigen tijd een welver diende rust geniet na een pastoorschap van meer dan 50 jaren. „Centrum" Te Dongen overleed de Weleerw. pater J. Uyt de Willigen van de Congregatie des Allerheiligsten Verlosser. Hij werd den 8sten Oct; 1874 te Wouw geboren, legde den 29sten Sept. 1895 de heilige klooster geloften af j en werd den 7en Oct. te WittemJ priester gewjjd. De overledene is o.a te Amsterdam, Rot terdam en Roosendaal als missionaris werkzaam geweest.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2