BINNEHLAHD. GEMENGD NIEUWS. aanscheu stijl, omgeven door een een- voudigen voorhof. In hot gebouw zijn ge vestigd het groot-viziraat, de departemen ten van binnenlandsche en buitenland- sche zaken en do staatsraad, die zoo als het telegram van Dinsdag meldde, grootendeels verwoest, zijn. Toen de brand uitbrak, werd terstond het geheele ter rein afgezet, en de brandweer trachtte nog te redden wat te redden was. Meu bels en bundels papieren worden inder haast naar buiten gedragen en daar neer gelegd. De politie bewaakte het geredde. Verhinderd kon echter niet worden, dat verschillende departementen geheel af brandden, en een schat van archieven en gewichtige stukken verloren gingen. Omtrent de oorzaak van den brand verkeert men in het onzekere. Roods ter stond nadat de brand uitbrak, gingen er geruchten van een aanslag der reactio nairen. Eerst meende men, dat, evenals verleden jaar bij het Tsjeragonpaleis, de brand moest worden toegeschreven aan de machines voor de centrale verwar ming, de opinie kreeg echter later de overhand, dat de brand opzettelijk moet gesticht zijn. BELGIË. Koningin Elizabeth zou nu toch weer niet naar St. Morit.z, maar naar de Ita liaansche rivieragaan. Vrijwel op 'I laatste oogenblik zouden de dokters van plan veranderd zijn, ook doordat het weer te St. Moritz niet meer zoo vast schijnt te zijn als in het begin van den winter. lloe geliefd de innemende vorstin hij haar volk is, blijkt ook wel uit. de groote instemming waarmede de bladen vertel len dat in de Kamer koningin Elizabeth geprezen is door een socialist, liet geval is zoo: algemeen werd verzekerd, (lat de staking in het kolenbekken van Luis geëindigd is, dank zij koningin Eliza beth, die hij den koning haar invloed aangewend heeft opdat de minister zou ingrijpen. Bij de bespreking der staking in do Kamer heeft nu de socialistische afge vaardigde Donnay het volgende gezegd „En nu moet ik nog een verklaring af leggen, die gezien mijn republikeinsche overtuiging, niet verdacht zal wezen. In dien het waar is wat de dagbladen gemeld hebben, dat liet de koningin is, die hij den koning ten beste gesproken heeft, opdat hij zijn minister van handel en nijverheid zou doen tusschenkomen in de droevige, pijnlijke werkstaking, dan hen ik gelukkig hulde te kunnen brengen aan een vrouw met een hart, die getoond heeft d.e waardige dochter van haar vader te zijn, dien geleerde, die zijn wetenschap ten dienste stelde ran het. lijdende mensch dom. W'elnu, zulke vorsten die beminnen wij. Is de koningin tnsschengekomen, dan heeft zij recht op iets meer dan een troon; dan beeft haar hart op gelijke wijze geklopt als bet hart der vrouwen van de arme werkstakers, en dan beeft zij het rijk der harten van haar volk gewon nen. Wij bedanken haar, en tot den koning ook zeggen wij, dat. hij goed gehandeld heeft, dat hij getoond heeft een vorst, van zijn tijd t,e zijn, en heel anders weet te handelen dan lieden die dezelfde plaats als hij beklecdend, doof hieven voor de verplichtingen des volks". (Toejuichingen op de socialistische banken). RltSbANI). De haven van Odessa is door ijs afgesloten. De zeeboezem van Odessa is tot aan Otsc.hakow geheel met ijs bedekt. Het invaren van stoomschepen in de haven is zeer moeilijk. De haven autoriteiten vroegen om een ijsbreker uit Xicolajew te zenden. Een ongeluk op een ijsschots. Men meldt uit Helsingfors in Finland E.en ijsschots, die met 253 visschers de zee was ingedreven, is gebarsten. Een gedeelte van de visschers is gered. Doch meer dan honderd, die de ijsschots niet tijdig verlieten, zijn weer weggedreven. Woensdagavond is van Helsingfors oen ijsbreker, met. voorraad en geneesbeeren aan boord, vertrokken. EERSTE KAMER Donderdag was de Begroeting van Ma rine aan de orde. De linksche leden Staal en Van der Feltz hekelden scherp 's mi nisters beleid inzake den vlootprcdikant en bet ontslag van vice-admiraal Van den Bosch. De rechtsche leden Van Wasse naar, Van der Does en Hovy verdedigden de houding des ministers, zonder daar om hem blindelings in alles te prijzen. De begrooting werd aangenomen met 31 tegen 6 stemmen (Staal, Van der Feltz, Breebaart,. Bloembergen, Dojes en Lely). De Begrooting van Financiën en Hoofd stuk XII werden zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. TWEEDE KAMER. Berner Conventie Het Hegeoringsantwoord is verschenen op het afdeelingsverslag over het be trekkelijk wetsontwerp. Zij stelt daarin op den voorgrond, dat de toetreding een quaestie van recht be treft, waartegenover van concessiën an derzijds van de Mogendheden bij wie men zich aansluit, geen sprake mag zijn. Een zich meer en meer herhalend verschijn sel is de uitgave in bet buitenland van vertalingen van Nederlandsehe toonecl- werken en de nabootsing in naburige landen van Xederlandse.be kunstwerken. De auteurs van al 'die werken zullen voortaan ook in de onderscheidene Unie landen een bescherming erlangen, die zij thans, ook al worden hunne werken daar door oen uitgever aangekondigd, niet kun nen deelachtig worden. Op grond van de ervaring, elders opgedaan, mag wor den verwacht, dat buitenlandsche auteurs niet hoogor eischen zullen stellen voor het gunnen van bet vertaalrecht aan Nederlandsehe uitgevers. Een matig honorarium zal een Neder landsch uitgever gaarne voldoen, omdat dit de premie is, waarvoor hij zich ver zekert tegen een andere vertaling, die bij volkomen vrijheid misschien gelijk tijdig met de zijne of korl daarna zou verschijnen. De Regeering vertrouwt dat het gema tigd standpunt, door haar hij deze wets voordracht ingenomen, de tegenstanders daarmede alsnog zal kunnen verzoenen. Geleidelijke overgang tot geheele toe passing der Bernsche conventie sluit van zelf in zich, dat hiertoe geen poging zal worden gedaan, voordat de ondervinding, in het overgangsstadium op te doen, zal aanwijzen dat de tijd daartoe gekomen is. Aan de eischen van eerlijkheid en recht voldoet inmiddels ook de voorge stelde beperkte toetreding, waarhij im mors wordl aanvaard wat sedert vele jaren door de Uniebanden als recht werd erkend en wat voor de onderlinge ver houding van eenige dier Staten ook voors hands nog recht zal blijven. In afwachting der beslissing over de conventie heeft de Itogeering een wijzi ging van de wet op het auteursrecht niet mogen voorstellen en mag zij ook nog niets mededeelen omtrent den in houd van dit aan tiet. Depart, van Justi tie gereed liggend wijzigingsontwerp waar hij rekening is gehouden met de in het nu beantwoorde afdeelingsverslag uitge sproken wensrhen. 11. M. de Koningin en Z. K. 11. Prins Hendrik rijden in de laatste dagen veelal naar Scheveilingen, waar liet Vorstelijk Echtpaar geruimen tijd aan 't strand w an delt. II. M. de Koningin.Moeder doet Haar rijtoer bijna dagelijks naar Sclieveningen. Z. K. 11. de Prins zal in een volgrij- tuig plaats nemen in den lijkstoet, wel ke het stoffelijk overschot van Baron van Zuylcn van Xyevelt, burgemeester van Wassenaar en hoofd van Hr. Ms. jachtdepartement in Z.-Holland, heden Vrijdag van Wassenaar naar het Staats spoorstation te 's (iravenhage overbrengt, teneinde de haar tot aan het vertrek naar Utrecht uitgeleide te doen. De Marez Oyens in de Eerste Kamer De Kameroverzichtschrijver van „Do Tijd" schreef het volgende over de rede van den heer I)e Marez Oyens, in do Eerste Kamer gehouden. In een warme, welsprekende rede heeft de heer De Marez Oyens het opgeno men voor de huidige partijgroepeering en haar politicken grondslag, waarop ook het Kabinet is opgebouwd. De critiek van den heer Roëll van gis teren op het citaat uit het Voorloopig Verslag verwierp hij ten eenenmale en duidelijk heeft hij te verstaan gegeven, dat ieder, die zien wil, ontwaren kan „voortdurende afval" van de grondwaar heden der christelijke openbaring en de „toenemende geestelijke verwildering." Hij scheen echter tegenstelling te wil len maken tusschen „geestelijke" en „ze delijke" verwildering, omdat hij toe moest geven, dat de statistieken uitmaken, dat het drankmisbruik vermindert en de cri minaliteit eer af dan toeneemt. En dat ondanks do ontkerstening der Xatie. Dit raadsel baart den spreker moeilijkheden, hij kan hel niet verklaren en vreest zelfs, dat men het ten nadeele van het dogmatisch godsdienstig loven zal uitleggen. M.i. maakte do Zuid-Ilollandsche af gevaardigde zich noodelooze scrupules. Dat de ruwheid der zeden langzamerhand plaats maakt voor hoogerc beschaving, moge misschien waar zijn; dronkenschap, mishandeling en doodslag mogen wél licht minder vaak voorkomen, maar wat staat daar tegenover of daarnaast? Men denke eens aan litteratuur en too- nool, aan prostitutie en pornografie, aan overspel en Xoo malthusianisme. Wordt niet met, drieste brutaalheid de abortus provocates als een redmiddel der maat schappij gepropageerd En wordt de zon de van Sodom en Gomorrha zelfs niet openlijk, als recht van bestaan hebbend, verdedigd? En hangt, dan deze zedelijke verwildering niet ten nauwste samen met de geestelijke ontaarding van het zic.h- zclven tot Godheid uitroepen? Maar genoeg, het is hier niet de plaats en ondergeteekende is niet do eerst aan gewezene, om deze scrupules van den anders zoo scherpzinnigen afgevaardigde te weerleggen. Het enthousiasme, waarmede de heer Oyens overigens de christelijke staatkun de verdedigde, deed warm aan. En won der was het niet, dat èn de heer 't Hooft èn later de premier zich vol instemming er hij aansloten. De Schelde quaestie. Wij lezen in do Nieuwe Crt. Een onzer lezers herinnert ons, in ver band met do Selielde-quaostie, aan een interview van den hoer Boornaert door het, Itlild. van Antwerpen, overgenomen in ons nummer van 23 Juni 1905. Hel werd gehouden naar aanleiding van de toen aanhangig gemaakte Antwerpensche vesting'plannen. De heer Beernaert. klaag de over de oneonighoid tusschen do Bel gisc.ho militaire deskundigen dienaangaan de; daarna volgde: „Volgens M. Beernaert. heeft overigens, sedert, 1870, Antwerpen zijn strategisch belang verloren en zal de kwestie der onafhankelijkheid van België, desgeval lend, beslist worden in de Maasvallei. De forten van de Maas, solied verde digd. zijn het bolwerk van België's ori afhankelijkheid, omdat zij vooral oen pre venlict' doel hebben. „Huil doel is minder een goed \er dedigingsmiddel te zijn. dan ongezonde pogingen te verijdelen. En dat bereikt men wanneer het stralegieke voordeel, vn.il door België te kunnen rukken, een zwaarder tegengewioht ontmoet iu de po gingen, die men moet aanwenden. En dat is thans het. geval." Hierin sprak dus de heer Beernaert, op een oogenblik dat niemand iu België aan de versterking van Vlissingen dacht, de meening uit, dat Antwerpen zijn stra logisch belang verloren heeftwaaruit dan ook levens volgen zou, dat de mn gelijkheid eener afsluiting van den toe gang tot Antwerpen door de Schelde uit strategisch oogpunt geen belang heeft. Dezelfde lezer maakt nog de volgende opmerking, die als aanvulling zou kun nen dienen van prof. De Louters ant woord aan prof. West lake: „Als België's neutraliteit geschonden wordt zoo schrijft hij en Rusland of Oostenrijk willen het te hulp komen, zou dan Duitsehtand (mede garandeorend, dus vee] sterker verplichtingen hebbende dan wijl moeten toelaten dat Russische of Oostenrijksohe troepen over zijn grond gebied trokken? Er wordt steeds alleen gesproken van een vloot, die België te hulp zou komen; het voorbeeld van een leger is nooit vermeld. En ons afslui ten van de Schelde tegen een vloot ZOU veel minder het karaktei van een on vriendelijke daad tegen de Belgen heb ben dan hel weigeren door Duilsehland van doortocht aan Russen ol Onstenrij kers. Immers een vloot kan naar Zee- brugge ot' Ostende gaan, is niet absoluut aan den weg door Xederlaiulseh gebied gebonden; maar Russische en Oostenrijk se he legers moeten door Dnitschland om België te bereiken." Onze kustverdediging Reuter seint uit Brussel l/e socialistische kameigroep hier zal den oden Maart te 's (iravenhage een samenkomst houden met de Nederland sehe socialisten om hel raagstuk van de versterking van Vlissingen te onder zoeken. „De Maasbode" knoopt hieraan de vol gende beschouwing ast. Op ons wil dit bericht geen aangena- men indruk maken. De bedoeling zat wet zijn, dat aan die conferentie vooral de Nederlandsehe Ka merleden deelnemen. is dat zoo, dan brengen dezen zich in een moeilijk parket. Indien zij namelijk hun dubbelen plicht van vaderlander en van afgevaardigde niet willen schenden. Wat den eersten aangaat, valt te heden ken, dat er angstvallig gewaakt moet worden, dat geen buitenlandsche invloe den onze defensie ook maar oenigszins bepalen, dat wij vóór alles er op bedacht moeten zijn in de verdedigingskwestie onze eigen meester te blijven. Overleg is gevaarlijk en moet door ons worden gewezen van de hand. Hel eenige wat kan wegen, js een zuiver wetenschappelijk onderzoek naar rechts vragen, die zich bij de versterking zou den kunnen opdoen. Verder moet hij een vraagstuk van zoo bij uitstek toegespitst nationaal belang, in dien er samenspreking plaats heeft, deze geschieden door de regeering en is ver deeldheid door eigengerechtigd handelen van één groep zeer ongewenscht. De Handelwijze der socialistische heeren - indien Reuter het goed heeft riekt anti nationaal. Hoe zullen luidt de tweede vraag de hoeren hun hrjzonderen plicht van afgevaardigde piet in den knel brengen? Zullen zij hun kennis van ons defensie wezen, die zij als afgevaardigde hebben verkregen, zullen zij het geheimrapport huiten bespreking kunnen houden? M'ij krijgen den indruk, dat de dubbele moeilijkheid hij de hoeren niet zoo zwaar getild wordt. Aan den moloch partijbelang zal ook hier wel weer worden geofferd. De speelhalen Wederom t-, de .staat, der Nederlanden gedagvaard voor den Haagsehen rechter door bewoners van door de politic al daar geposte percoelen ,ier beslissing van de vraag of de handelingen der politie wettelijk en rechtmatig zijn. Wijziging Arbeidswet Het bestuur der Vereeniging van Ne derlandsehe Werkgevers heelt een adres gericht tot de Tweede Kamer naar aan leiding van de Nota van Wijziging, door minister Talma ingediend ter zake de v oorgestelde wijziging van de Arbeidswet. Wat betreft den arbeidsduur van jeug dige personen en van vrouwen wordt in het ontwerp, zooals het thans gen ij zigd is, den Minister de bevoegdheid ge geven om aan eene bepaalde onderneming voor oenen bepaalden tijd en onder be paalde voorwaarden een dagelijksehen ar beidsdinir van 10' o utii voor gezegde categorie van personen toe te staan mits in dat geval de vvekelijksehe arbeidstijd dien van 58 uren niet overschrijde. De Vereeniging kan niet anders dan met nadruk herhalen liet verzoek in haar vorig adres tut de Kamer gericht om het namelijk daarheen Ie leiden, dat de ,'ir beidsweek voor beschermde personen bepaald wordt op resp. en 03 uren niet een arbeidsdag van hoogstens 11 uren. In de tweede plaats wordt gewezen op het groote bezwaar, dat voor den geregelden gang van zaken gelegen is in die, voorschriften, welke in een he paald geval de beslissing over wat al of tiiet toelaatbaar is overlaten aan hel uitvoerend gezag. Vit. 55o (nieuw) staat toe eene vet lenging van den dagelijksehen arbeids duur tol 10' uur in bepaalde gevallen ter beoordeeling van den .Minister; Art. fi (nieuw i draagt de gedeeltelijke regeling van de rusttijden, vont iedere ondorne ming afzonderlijk, op aan liet districts hoofd der arheids inspectie. Adressante dringt er op aan,, dergelijke ver strekkende voorschriften in de wet vast te leggen. De .Arnh. Ut. verneemt dat de heer li. baron Sweerts de Landas Wyborgh. burgemeester van Den Haag, als zoodanig zal aftreden en bestemd is den heer Sehimmelpennitick als voorzitter der Eer ste Kamer op te volgen. Naar „Het Vaderland' verneemt, heeft de heer G. J. de Jotlgh, lid van de Tweede Kamer voor Rotterdam V, zich bij de Liberale Unie fractie aangesloten. Naar „De Tijd" verneemt, zal jhr. uir. ('li. Itiiys de Beeretihroitek, die lol hor stel zijner gezondheid in Montreuv ver toeft, voorloopig nog niet de Kamerzit tingen kunnen bijwonen. Op medisch ad vies moet jhr. Buys, hoewel zijn gezond licid roods veel beier is, nog een tijd lang te Moiilreux verblijven. De leeszalen en Mr Van Leeuwen. Wij hebben in ons hoofdartikel in het vorig nummer eenige zinsneden ingelaschf van Mr. van Leeuwen over de openbare leeszalen, die wij ontleenden aan den Ka- mei-overzichtschrijver van „De Maasbo de." Volgens „De Tijd" zou echter Mr. Van Leeuwen in de Eerste Kamer niets ovot de leeszalen in het midden liehhen go bracht en het in „De Maasbode" daar omtrent medegedeelde in geen enkel an der blad te vinden zijn. Ofschoon ons betoog, dat voornamelijk steunde op de gezegden van de hoeren Vermeulen en Woltjor, daardoor niet wordt verzwakt, meenden wij toch eer lijkheidshalve hiervan melding te moe ten maken, terwijl wij onze bevreemding er over uitspreken, dat de Kamerover- ziehtschrijver van zulk een vooraanstaand blad als „De Maasbode" woorden fan fazeerl, die absoluut niet gesproken zijn. X.R. In zijn oclilendniinuner van Vrijdag deelt „do Maasbode" mede, dat de aan den heer Van I,eeuwen toegeschreven kri tiek over de openbare leeszalen in de Eerste Kamer is gehouden door den heer Van der Does do Willëhois (R. K.) Landarbeiders De Haagsche correspondent van „Do Standaard" schrijft Naar ik met zekerheid verneem, is de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel van plan, eerlang bij de Staten- Generaal in te dienen een wetsontwerp tot verkrijging door landarbeiders van wo ning met land in eigendom ol' van een stukje land in pacht. De minister heeft zijn amhtgenooten, wier departementen hij de zaak betrokken zijn. reeds er mee in kennis gesteld, en heeft hun verzocht, voor 1 Maart a.s. hun opmerkingen ie doen kennen, daar hel zijn voornemen is, een zeer spoedige indiening van het ontwerp te doen plaats vinden. De dertien hoofdstukken, waarin het ontwerp is ingediend, moeten handelen over; lo. den landarbeider en de ver eischten, waaraan hij moet voldoen; 2o. plaatsje, als voren; 3o. het losse land als voren; 4o. de landarbeiderscommis siën 3 leden; onder de vaste leden 1 landarbeider; fto. de gemeenten en de privaatrechtelijke lichamen, uitsluitend ter bevordering van verkrijging van on roerend goed door arbeiders werkzaam en den geldelijken steun van rijkswege; tio. den rechtsvorm pacht, als vo ren, van het losse land; 8o. het besluit omtrent en de voorziening daartegen; 9o. de verkrijging van hel plaatsje en de te stellen zekerheid; lOo. de verkrijging van hel losse land; llo. het gebruik en de gebondenheid van liet onroerend goed; 12o. de onteigening aanvulling Ont eigeningswet; 13o. slotbepalingen. D e G i n n e k e n s c b e wonderdok ter. Men schrijft ons uit Breda: De heer Francois Colson, do wonder dokter te Ginneken, waarheen op de dagen, dat hij consult gaf, vooral zeer velo Belgen trokken, is gistermorgen tengevolge van een operatie in het Diaconessenhuis te 's Gravenhage overleden. Het zal voor de Ginnekenscbe tramweg- maatschappij, die jaarlijks duizenden patiën ten van het station Breda naar bet huis van den wonderdokter vervoerde, een groot verlies zijn. En ook in de gemeente zal men den „wonderdokter" missen, daal de talrijke patiënten er voor winkeliers en caféhouders heel wat voordeel brachten, terwijl bovendien de overledene in zijn naaste omgeving veel aan lilanthropie deed. (N. Ct.) Op heaterdaad betrapt, fn den laatsten tijd werd herhaaldelijk bemerkt dat pakketten in de goederenloods op het Holt. Spoorstationsterrein te 's Gravenhage waren beschadigd en dat een gedeelte van den inhoud ontbrak. Aangifte volgde bij de politie, die Dinsdagavond twee stations- arbeiders op heeterdaad betrapte, toen zij in de loods appelen stalen uit een mand. Zij werden onmiddellijk gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau aan het Huygenspark. Muizen en rattenplaag, Tc Gieterveen (Dr.) heerscht een muizen- en rattenplaag. Bij het inhalen van bet koren, dat buiten stond, werden door één land bouwer ongeveer 150 muizen doodgeslagen, terwijl wel het dubbelle van dit getal ontkwamen. Veel wordt geklaagd over schade aan den aardappelvooriaad aange bracht. Een landbouwer verklaarde, dat hem in korten lijd door de ratten meer dan een kar vol aardappelen was afgehaald. De honderdduizend. Men meldt uit Rotterdam De f 100 000 van de Nederlandsehe Staatsloterij is te Rotterdam gevallen op een gesplitst lot, waarvan een groot gedeelte genomen was door een aantal bezoekers van een artistencafé in de Nieuwe Kerk straat. Onder de gelukkige winners bevinden zich verschillende geëmployeerden van den Grooten Schouwburg en het Casino Pseudn-inspecteur van politie. Door de politie te 's Gravenhage is aan gehouden een goede bekende der justitie, die zich bij verschillende winkeliers uitgaf voor inspecteur van p >1 tie en aanbood, zich te belasten met de inning van schuld vorderingen. Hij wist enkele winkeliers te bewegen tot het afgeven van gelden, als „voorschotten", enz. Hij is als verdacht van oplichting ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. Een slachtoffer van prikkel lectuur? Er wordt tegenwoordig terecht getracht iets te doen tegen de schrikbarende verspreiding van z g n. prikkellectuur van afschuwelijke producten als „Laura" en dergelijke minderwaadige, zwakke hoofden op hol brengende prullen, die door colpor teurs onontwikkelden dikwijls op de bru taalste manier wordt opgedrongen. In ver band daarmede vertelt iemand iets omtrent Sigrist, den man die de „Nachtwacht* beschadigde. Deze gaf zich een jaar of wat geleden in hooge mate over aan prikkel lectuur, zoo zelfs dat hij er de nadeelige gevolgen van ondervond, zeer onrustig sliep en zelfs wel waak-slapend opstond en dingen ging doen, die hij zich later in het geheel niet herinnerde. Tot 's avonds laat lag hij te lezen, zonuwaehtig te genieten; op ieder oogenblik van den dag, als hij maar de gelpgenhei 1 had, verdiepte hij zich in allerlei boekjes over moord en doodslag, inbraken, diefstallen van juwcelen enz, door griezelprentjes opgeluisterd: van (leze boekjes bezat hij een enormen voorraad Toen hij daarover werd onderhouden, vroeg hij zelf, dat men hem die boeken maarzou afnemenblijkbaar was hij blij er van verlost te zijn. Destijds dat is reeds eenige jaren geleden beh ofde Sigrist het lezen van zulke lectuur te laten; of hij die belofte gehouden heeft? „H." Het spel. Wederom heeft een der Haagsche speelholen, de Deli cub aan het Korte Voorhout, de vernietiging van een positie tengevolge. Men deelt aan „De Nederlander" mede, dat een zeer gefortu neerd officier van het Nederlandsehe leger eenige weken geleden in de Deli club twee ton heeft verspeeld. Tegen zulk een ader lating was zijn fortuin niet bestand, en de geruïneerde man is genoodzaakt geweest ontslag uit bet leger te nemen en de pi»11" zijner inwoning te verlaten. Brandon. Te Aarle-Rixtel ontstond Zondag een felle brand in de boerderij van den heer H F. Prinsen, bewoond door de wed. Van de Ven. In korten tijd was de boerderjj, de aangrenzende arbeiders woning, bewoond door het gezin J. Maas, benevens de daarachtergelegen graanschuur een prooi der vlammen geworden Diefstallen f e A b c o tt d e 11 omstreken. In verband mol den - rigon Zondag Ie Abcoude gepleegden 'j"'1 stal met braak werrl door do tijkspohti' onmiddellijk een uitgebreid onderzoek i» gesteld. Iutessc-hon bleek, dat ook op den 's Gravelandschen weg, onder W eespe',

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 6