KERKNIEUWS. 0 N D E R W IJ S. Rechtszaken. Loop dor bevolking over 1910. Be voIking 31 Dor. 1909 1430 m. en 1826 vr., totaal 3756. Geboren 53 m. en 48 vr,, totaal 101. Gevestigd 115 m. en 113 vr., totaal 228. Overleden 17 m. en '23 vr., totaal 37. Vertrokken 117 m. en 126 vr., totaal 243. Bevolking op 31 December 1910: 1964 in. en 1841 vr., totaal 3805. Nisse. Donderdagavond trad alhier op verzoek der dir. Werkmansvereenigiing dlir. P. Aleijers, hoofdonderwijzer, alhier op om oen lezing te houden over het onderwerp getiteld„de geschiedenis van Zuid-Beveland". Van al de vroegste tijden tot op heden deed hij ons meeleven in de verschillende toestanden. Op onderhoudende wijze wist de spie ker onze aandacht te boeien, door te ver halen van vroegere bewoners met haar gebruiken, godsdiensten, oor logen, zeden, rechten en rechtspraken, om ten slotte te eindigen met een vergelijking tussrhen vroeger en thans. Een woord van dank werd den spre ker niet onthouden en tevens werd do wensch uitgesproken, dat hij ons nog maals eens zou verrassen met een lezing over zulk een onderwerp. Hoedekenskerke Tot voorzitter der Ver eeniging „De Weegbrug" alhier werd be noemd dhr. .1. v. d. Linde, zulks in plaats van dhr. J. do Jonge Az., die tevens als lid van het bestuur had bedankt. Als bestuurslid werd in deze vacature ver kozen dhr. A. (loense te K\vadendamme. Het dividend over 1910 werd bepaald op f33.10 per aandeel. Hansweerd. Gedurende liet vorig jaar zijn door de sluizen alhier geschut: 60.182 schepen, metende 13 783.588 Al3. Over 1909 bedroegen die cijfers 51.052 schepen metende 11.701.360 li3. Heinkenszand Woensdag j.l. vergader den de leden der vereeniging „Veredeling van het Geitenras" alhier. Tegenwoordig waren 25 leden. (De Vereeniging telt thans 55 leden en twee donateurs, met on geveer 70 geiten.) Rekening en verant woording werd gedaan over 1910, waaruit bleek, dat de ontvangsten 1' 12.70 en do uitgaven f 28.81 bedroegen en er alzoo een goed slot was van f 13.89. de hoe ren Al. de Wilde en D. van 't Hof wer den benoemd als keurmeesters. Als lid voor de te Middelburg te houden ten toonstelling werd benoemd dhr. AI. de Wilde. Vervolgens werd besloten om al hier vanwege de vereeniging eene ^ten toonstelling te houden; de dag zal na der worden bepaald. Ook werd nog be sloten dat de leden in den loop van) dezen zomer een fietstochtje zullen ma ken naar Sei'ooskerke (Al.) ten einde den modelstal van den heer J. B. Tak al daar te bezichtigen. Dat ,,vel© kleintjes een groote ma ken" bewijst wel het feit, dat door de kinderen van de R. K. school alhier se dert 1 Juni 1910 tot 1 Januari 1911 is gespaard een bedrag van 1'332.86 (112 ■deelnemers). Het aantal zegellroekjes be droeg op dien datum 258 en het aan tal spaarbankboekjes 70. Als men nu bedenkt, dat anders een groot gedeelte dezer gespaarde penningen in den snoepwinkel zou zijn terechtgeko men, kan men niet anders dan het voor beeld door deze scholieren gegeven, toe juichen. 'sHeer Arendskerke. In de heden (Vrij dag) gehouden raadszitting, welke door 9 leden werd bijgewoond en waarin de heeren K. Janse en .1. Smit met kern nisgeving afwezig waren, werd na lezing en onveranderde vaststelling der notu len besloten aan de Wed. J. v. Rijkeren, wonende te Heinkenszand, teruggaaf te verleenen van vergunningssrocht over 2 kwartalen, tot een bedrag van f 15. Daar na kwam in behandeling do begrooting van het. Burgerlijk Armbestuur van 'sH Arendskerke en die van liet Groot Arm bestuur van 's lieer Hendrikskinderen, hei den voor het dienstjaar 1911. Eerstge noemde wordt vastgesteld in ontvang op f 9916.51 en in uitgaaf op f 8180.al- zoo met een vermoedelijk goed slot van £1136.54; laatstgenoemde, in ontvang en uitgaaf op 'n gelijk bedrag van f1793.145. Tot leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim te 's Heer Arendskerke worden benoemd de heeren J. v. Houte, ,1. Weststrate en L. van Vessem, terwijl ten slotte tot onderwijzer aan de openbare lagere school te 's Heer Arendskerke (Oud- dorp) werd benoemd met algemeene stem men de heer J. J. Nijsse, thans als zoo danig werkzaam aan de openbare lagere school te Bruinisse. Biervliet. Verslag van de algemeene ver gadering van de vereeniging ter verzekering van varkens „Uit voorzorg". De inkomsten bedroegen in 1910 f323.08, de uitgaven beliepen f 354,27. Een nadeelig saldo dus van 13017. Er waren in 1910 134 leden en 3 donateurs, terwjjl 152 varkens ver zekerd waren. De vereeniging leed tien verliezen. Als bestuursleden werden her kozen J. Anthonisse en J Colijn. Dooie varkens, van minder dan 2" KG. worden thans vergoed met 50 cent per K.G. Het salaris van den bode is op f 16 gebracht. De contributie blijft 10 cent per maand Sluis. Dhr. Albert Vogel, die over eenige weken te Gent, Eeclo en Brugge, op succesvolle wijze „Starkad" voordroeg, zal dit ook dezen Zrterdag a.s alhier doen in „Luctor et Emergo". Groede. Verslag van de j.l. gehouden vergadering van het Ziekenfonds „Groede I". Tegenwoordig 59 leden. Voorzitter dhr. I.. Roggeband. Het fonds bestaat uit 17 vr. en 67 mann. leden. Totaal 91. F.r kwamen in 1910 216 ziektedagen voor. De uitgaven bedroegen f328,37. Kr is thans in kas f 1111,87. Tot bestuursleden werden herbenoemd dhrn. V. Dierendonok, 1.. Roggeband en J. Neelo. In de vacature P. Alabesoono werd benoemd dhr. D. Bract. Op 31 December 1909 bestond de bevolking dezer gemeente uit 1123 id. en 1161 vr. of 2281 personeu. Zij vermeerderde door de geboorte van 36 m. en 33 vr en de vestiging van 100 m. en 73 vr. met 212 personen Daarentegen verminderde zij do r het overlijden van 23 m. en 19 vr. en het vertrek van 102 m. en 71 vr. met 215 personen. Op 31 December 1910 bedroeg de be volking dus 1134 m. en 1177 vr. of 2311 personen. Er werden 11 huwelijken gesloten Oostburg .Maandag j.l. trad in het Beursgebouw alhier voor een zeer goed bezet lokaal op dhr. C. I.. Boer, oud- inspecteur der waterwerken in Canada, met eene lezing getiteld„Beschrijving van Canada". Door middel van de bias coop werd de lezing geïllustreerd. Op een duidelijke en bevattelijke ma nier, zonder opzettelijke propaganda, wist dhr. Boer zijn hoorders te boeien. Achtereenvolgens behandelde spreker: De Emigratie - Spoorwegen Grootte Bevolking Klimaat Ilegeering Voortbrengselen - Handel Nijverheid —Rassen Godsdienst Scholen 11e Canadian Pacific Railweg De Atlantic Steamship Lines Landbouw als hoofd bedrijf Alberta Het besproeiings- stelsel Landkaart. Kon luid applaus der aanwezigen volg de op de lange voordracht, die van vijf uur tot half negen duurde. IJzendijke. Loop Ier bevolking over 1910. Op 31 Dec. 1909 waren iu deze gemeente 1395 m. en 1318 vr., totaal 2713. In 1910 geboren: 27 vr., en 31 in. Geves tigd: 136 m. en 102 vr., totaal '296. Iu 1910 overleden 16 m. on 11 vr. Vertrok ken 118 m. en 97 vr., totaal 275. Totale vermeerdering 21. Op 31 Dec. 1910 be stond deze gemeente dus uit 1391 m. en 1310 vr., totaal 2731. Kr werden 21 hu welijken gesloten. Breskens. .Maandag 1G Jan. hield „Uit het volkVoor het Volk" hier een alge iiieeno vergadering. Tot bestuursleden werden gekozen dhrn. (z. Brakman en 11. Brakman. De ontvangsten over het vei loopen dienstjaar bedroegen f 151,30; de inkomsten beliepen f 111,875. Op 16 Jan. j.l. hielden de aandeel houders van de weegbrug „De Nijver heid" eene algemeene vergadering. In 1910 werden 7.919.390 K.G. bieten ge wogen. De ontvangsten waren f863,09; de uitgaven f327,105. De winst bedroeg f 335,98" De uil. Ie keeren winst is 28 ten honderd. Clinge. In de Dinsdagnamiddag gehouden raadszitting is tot lid van het Burgerlijk Armbestuur benoemd de heer J. Bolsens. Woensdag hield de faDfarenmaat- schappij „Weldoen door Vermaak" haar jaarlijkschen feestdag. Om half negenriverd door alle leden eene plechtige H. Mis bij gewoond voor de overledene en levende leden der maatschappij. Het feestelijk mid dag- en avondmaal werd gemeenschappelijk gebruikt. Aan enkele leden-herbergiers werd een bezoek gebracht, terwijl men des avonds zich gezellig wist te amuseeren in het sociëteitslokaal. Deze week zijn de voerlui begonnen met bet aanvoeren vau steenen voor den nieuwen steenweg HulstClinge. Daar de steen heel wat plaats innemen, werkt deze karwei op het verkeer zeer belemmerend Nieuw Namen. Bij den landbouwer F. A. zi;n eeriige zakken koren ontveemd. Ook uit de schaapskooi in Statenboom zijn tnkele zakken mais gestolen. Van de daders tot nog toe geen spoor. Hontenisse. Woensdagavond is door de marechaussee alhier onder Groenendijk een zekere Cornelissen aangehouden, die nog een kleine rekening met de justitie te ver effenen bleek te hebben. Donderdag is hij onder geleide van twee marechaus ees naar Middelburg overge bracht, teneinde aldaar voor den officier van justitie te worden geleid Philippine. Bij Kon. besluit zagen we afgewezen het verzoekschrift van J. Staelens alhier, om pensioen te verkrijgen wegens 33 jarige werkzaamheid aan den Calami- teuzen Hisofdplaatpolder. Anrdenburg. Alhier is onder leiding van ds. Jager een vrouwenkoor opgelicht, dat zich ten doel stelt zich in den zang te bekwamen. Hoofdplaat. Laatstleden Zondag hield het Ziekeutonds de jaarlijksche algemeene ver gadering iB een der lokalen van de openbare school onder voorzitterschap van den Heer J. J. Pater. Volgens 't verslag van den Penningmeester was op 14 Januari 1910 een batig saldo in kas van f 640 93 Out- vangen werd aan contributie eD liefdegiften in 1910 1 212 95, voor uitkeering aan ziekte werd iu 1910 besteed f149 30, alzi o een batig slot op 15 Januari 1911 van f93 65, en bedraagt de geheele kas thans f 734 58 De vereeniging telt 49 leden, staande de vergadering traden 3 nieuwe leden toe. De marechaussee F. ten Haken van hier, thans bij de brigade te Hontenisse, wordt gedetacheerd naar de brigade te Apeldoorn (G.) Over eene advertentie. Men schrijft ons: Zooals men weet, werden te Hoofdplaat voor ©enigen lijd 3 vaten braadvet tuin het strand gevonden. Bij het stranden van een sehip of het vinden aan het strand van goederen, aan eene vreemde natie toebehoorende, heeft de burgemeester-strandvonder 'de bepalin gen in aeht te neuten, vervat iu het met die natie gesloten handelsverdrag. Meldt zich na vier maandelijksehe oproepingen in de door don commissaris der Koningin aan te wijzen bladen geen eigenaar aan, dan wordt tot den verkoop der goederen overgegaan. We willen aannemen, dal het boven genoemde geschied is. Wanneer nu iets verkocht wordt, pu bliceert men eene advertentie in de een of andere courant I>o advertentie omtrent het. verknopen van een vat gevonden braadvet to Bres- kiens, troffen wo aan in de „Midd. Cl." en in de „Bresk. Ct." Dte advertentie, eene van 2 I a 25 regels, ovier het te verknopen vet te Hoofdplaat, Boften we tot onze bevreemding aan in die „Middelburgsche Courant" van 13 Jan. 1911. Voor wie is die advertentie dan de wereld ingestuurd? Voor de lezers der „Midd. Crt." na tuurlijk. En wie zijn die lezers? Behoudens zeer enkele Katholieken, zijn het Liberalen van allerlei slag. En wie zal die advertentie betalen? Natuurlijk de Katholieke betanstingbeia- lers van Hoofdplaat, want deze gemeente bestaat voor vier vijfde deel uit Katho Heken. Het geii! Ier Katholieken van Hoofd plaat wordt dus gebezigd om de adver- ti ntie kolommen dei Vrijzinnig Ilemo.rati- sehe „.Midd. Crt." te vullen, waarin niet alleen vole gewone advertenties voorko men, maar ook van niet te no nnen ,.mc- rouwen" en „verloskundigen". Is zoo iets billijk? Kon nu niet een advertentie zijn op gezonden naar eene Katholieke Zeeuw sche courant? Het gros der Katholieken kon de advertentie niet onder de oogen krijgen. Wij achten dit alles zeer verkeerd. Hopen wo, dat. wanneer zulks nog nioi lit gebeuren, het een of andere Katho linke raadslid in volle vergadering pro- lest zal aanteekenen tegen eone dergelijke bevoorrechting der liberale pers. Dan zal het Katholieke gemeentebestuur van Hoofdplaat een uitstekend voorbeeld gev en. Oostburg. Dinsdag j.l., feest van den 11. Antonius, abt, werd het groote beeld van genoemden Heilige geplaatst aan den voormuur van het nieuwe St. An- thoniusgesticht. Vooral van de Nieuw- straat gezien, geeft tiet geheel thans een aardig cTfect. Zestig Patronaatsjongens te Venlo op Retraite van 19 22 November II Een kostelijke groep7 uit Kessel, 5 uit Horn, 3 uit Elsloo, 4 uit St. Odilien- berg, 1 uit Sittavd, 1 uit Herkenbosch, 12 uit Venlo, en 27, zegge 27 uit Roer mond! Prachtig! Een oprecht gemeend compliment aan de Eerwaarde Heeren Directeurs der ros- pertievelijke Patronaten! Do jongelui heb hen in al hun doen en laten getoond, wat er een beschavende, veredelende, ccht-Christelijk-vormende kracht zit in de Patronaten, dank zij de uilstekondo. lei ding, die zij aldaar ontvangen- Waarlijk, 'tis niet alléén „oin de jon gens van de straat en e.n uit de herberg te houden", dal zoovele ijverige Geestelij ken hun tijd offeren aan het Patronaat; en wie er ooit aan twijfelde, had de jongens maar eens moeten zien en hooren in het retraite-huis te Venlo! Zien, met wat majanelijken ernst en godsdienstige stiptheid /.ij do dagorde volgden; zien, hoe gemakkelijk bij hen ingingen de antwoorden op de groote le vensvragen vanaf de eerste uit den Kateehismus: „waartoe zijn wij op aar de?" tot de laatste: „Hoe moet ik vol harden in mijn go-ede voornemens, om niet slechts Christen, maar ook Apostel te wezen?" „Dat zijn géén alledaag- sche ambachtsjongens", zou iedereen ge zegd hebben. Dat zijn hot ook niethet zijn Patronaatsjongens Zien en hooren Hooren hun voor beeldig stilzwijgen, hooren hun uitingen van dankbaarheid jegens God voor de genade der retraite,hooren hun da verende liederen, toen op tien derde» avond na de biecht en na do lichtbeelden „de Leeuwerik" voor den dag kwamhooren dat uit schier el- ken mond zoo oprechte afscheid„tot volgend jaar, Pater; ik kom zeker terug". Ik weet niet, of het den Eerwaarden Directeurs veel moeite gekost heeft, die 60 bij elkaar te krijgen, maar durf toch gerust verklaren, dat, hoe groot de moeite ook was, er alle hoop bestaat, dat ze ruimschoots zal worden beloond, mits nauwgezet de hand worde gehouden aan de maandelijksehe verfrissehing, die re collectie heet. In de H. Schrift staat, dat de vader van Tobias, nog jongeling zijnde, terwijl alle anderen, de gouden kalveren aanba den, hij alleen den waren God ging aan bidden te Jerusalem. Dat. teekent voor zeker een heldhaftige overwinning van het menschelijk opzicht, die men niet va,n eiken jongeling verwachten kan. Voor al niet, waar, zooals in onzen tijd, „op gaan naar Jerusalem", zooveel heteekent als: een goed voorbeeld geven niet meedoen met ongepaste praatjes en lied jes en vermaken op de werkplaats en op bijeenkomsten veelvuldig eommuni- ceeren. Als nu echter niet 6 of 7, maar alle 27 Patronaats-afdeelingen in Limburg, niet maar één of enkele, doch een flink ge tal goed gekozen leden jaarlijks ter re- traire sturen kan, om geestelijk gegal vaniseerd Ie worden tot kloeke Katholie ken va nde daad, zal niet slechts het vertrappen van het menschelijk op zicht voor die jonge harten gemakkelijk wezen wegens onderliogen steun, maar het aantal aanbidders der gouden kalve ren ook gaandeweg slinken, tot waarach tig welzijn van Kerk en Maatschappij. Moge het. zoo wezen! („Het Patronaat" J a nuar i -af 1 ev er i.ng 1911). Men meldt uit Venraai aan „de Tijd" d.d. 17 Januari: Hedenmorgen vertrokken P. Christopho- ï'us van Brussel, die reeds 20 jaren in Zuid-Chansi heeft doorgebracht, met de Weleerw. Paters Gelasius Wismans, Je sualdus van Hemert, Rembertus (Iranian en Silvanus van den Bosch naar de .Mis sie van Zuid-Chansi in China. De plech tige hoogmis, werd in tegenwoordigheid van Mgr. Hofman, opgedragen door P Gelasius Wismans, geboortig uit Venraai, daarbij geassisteerd door de andere Pa ters Missionarissen. Na een treffende toe spraak van den WelEerw. Pater Nieten, las de Z.K, Pater Provinciaal van af het hoogaltaar den zendingsbrief voor van den Hoogeerw. Generaal der Orde, ter wijl de missionarissen op den grond neer gestrekt voor het altaar lagen. Door Algr. Hofman met het tnissiekruis omhangen, gaven de missionarissen op het priesterkoor aan at hunne medebroe dei's den afscheidskus, en begaven zicli daarna, begeleid door alle priester-kloos terlingen onder het zingen van het -Mag nificat, iloor de kerk naar de rijtuigen, die beu wachtten aan den ingang Na een verblijf van eenige dagen te Rome, zullen zij zich te Napels inschepen. Gods zegen ruste op hun arbeid! Met 1 Maart 1911 zal aan de R.H.BS. te Zierikzee de betrekking van leeraar in de gymnastiek kom»n te vaceeren. „M Crt." De examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor huis- en schoolon derwrjs in de nuttige en in de fraaie handwerken voor meisjes, voor het jaar 1911 zullen aanvangen op 11 Februari en de cummissiën, met het afnemen dezer examens belast, zullen zittiDg houden: voor de nuttige handwerken te Breda, 's Gravenhage, Utrecht en Zwolle; en voor de fraaie handwerken te Utrecht Voor nadere bijzonderheden zie men de St Crt. no. 16 !n <len nacht van 18 op 19 Decem ber was er veel leven in de herberg van Van Loocko te Sluis. De gewaar schuwde brigadier der maréchaussee Dek ker en de maréchaussee Houtman troffen daar onder meer aan den 27-jarigen G de II. geboren te Brugge en de 23-jarige O. IC, geboren te Bruggen, heiden tijde lijk te Sluis, die rumoer maakten en toen de politiemannen hen uit do herberg zet ten en wegvoerden, Verzetten de beklaag den zich hiertegen en gaven o.a. den brigadier een hevig en trap tegen het been, waardoor eene ontvelling ontstond. De eisch luidde twee maanden met af trek van het voorarrest De verdediger, mr. Evers, bepleitte vrij spraak of mindere straf. Meineed. In den avond van 30 November 1910 zouden de 22-jarige 1'. D. Sch. uit 'sHee- renhoek en de 21-jarige AI. v. d. V. uit Driewegen op bet. erf van B. Rentmees ter gekomen zijn en daar een groote ver nieling gepleegd hebben, nadat er ver schil van meening was ontstaan over het koopen van een ziek paard. De leerstje getuige L. de Jonge, knecht hij Rentmeester, legde andere verklarin gen af dan vroeger voor de politie; toen hij hierop (gewezen werd, zakte de man ineen en moest de zaal worden uitge bracht. Ook de tweede getuige, de andere knecht J. Ars, ontkende dat hij aan de politie verklaard had, dat beslist deze mannen geslagen hadden. Intusschen was de eerste getuige weder bijgekomen, en hield ook deze vol, dat hij niet de verklaringen hij do politie afgelegd had, die in het proces-verbaal werden opgeteekend. De derde getuige Rentmeester was niet aanwezig. I)e. officier eischte directe gevangeh- neming der beide eerste getuigen. De getuige Ars kwam hierna op zijne verklaring terug en bekende alles gezien te hebben. De andere bleef halstarrig ontkennon en daarop werd de zitting geschorst- Na heropening van de zitting werd aan de Jonge zijn verklaring voorgelezen en deze door hem onderteekend. Hierna beval de rechtbank de gevan genneming van den 32 jarigen getuige en schorstte de zaak wegens vernieling. De 27-jarige C. de R., uit Arnemuiden, zou aan AI. Siereveld een aantal woor den toegevoegd hebben, die nu niet juist passen in den mond van een nette jonge dame. Wegens beleediging werd legen dit. niet zonder handschoenen aan te pakken katje f 1 of 1 dag geëischt. De 32-jarige. schipper C. G. uit Ter- neuzen verzette zich op 2 December te gen den agent van politie E. T'ange te Ylissingen, die wegens dronkenschap een anderen man wilde arresteeren. O.a. dreig de G. den politieman met. een mes. De eisch luidde 3 maanden gevangenis straf. De verdediger, Mr. Adriaanse- bestreed op juridische gronden het strafbare van hét door beklaagde gepleegde feit, en vroeg vrijspraak of althans clementie. De beide zusters, de 21-jarige G. v. E., echtgenoot© van L. de N., e.n de on gehuwde Al. v. E., kregen op 11 Decem ber te A'lissingen op den Nieuwendijk eene woordenwisseling, welke overging in ©ene vechtpartij. De beklaagde G. v. E. gaf haar zuster een schap. Ofschoon zij ont kende, en zeide een stomp gegeven te hebben, luidde de eisch 1' 15 of 15 da den. In den nacht van 12 op 13 Decem ber ontdekte de rijksveldwachter J. Fier- loos te Wissenkerke, dat er gestroopt werd. Later sprak hij een paar personen aan, die hij vermoedde aan dit misdrijf debet te zijn, en ontving toen van dezen een drietal klappen met een stok, en bij de daarop volgende worsteling eenige trap pen. Voor dit feit stond thans de 23-jarige lanidbouwerskniecht Al. A. F. uit Wissen kerke terecht, die verklaarde, dat hij niet wist, wion hij sloeg. Deze verklaring strookte niet met den uitleg van den rijksveldwachter, die zeide dat beklaagde hem direct bij de ontmoeting de woorden toevoegde; „Aha Fierloos, ik dacht, dat ik je wel eens vinden, zou", en hem toen dadelijk 'een klap gaf. Er waren door den verdediger, Air. J. E. van Dein.se, vier getuigen a déchange gedagvaard. De eerste van deze, de ge meenteveldwachter Alinderhoud zeide, dat hij beklaagde niet tot zulk een mis handeling in staat acht, hij is oen fat soenlijk oppassend man. Na het verhoor van nog twee andere getuigen, werd wegens ziekte der vierde getuige <t décharge de zaak óp verzoek van den verdediger uitgesteld tot 10 Fe bruari. In den jvacht van 5 op 6 December waren vier bekende belhamels te Alid- delbuug samen uit. De 26-jarige bakkers knecht C. M. G. sloeg op twee plaat sen ruiten in, en tegen hem werd f 15 of 15 dagen geëischt» De rechtbank Ie Aliddelburg heeft heden veroordeeld wegens: niet voldoen aan hot hevel van een ambtenaar: L. M„ 59 jaar, paarden koopman te Kapellebrug, fó boete subs. 5 dagen hechtenis; mishandeling van een ambtenaar: E. v. d. W., 29 jaar, J. J. v. D.. 31 jaar, 1'. v. 1 '27 jaar, C. J. v. D„ 26 jaar en F. .8., 21 jaar, werklieden te St. Jansteen. ieder een maand gevangenisstraf; strooperij met behulp van een voertuig gepleegd: L. de W., 18 jaar, lamlbou- wersknecht to Groede, f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis; oplichting: D. S., 51 jaar, commissio nair te Wemeldingp, eene maand gevan genisstraf diefstal: D. li., 21 jaar, arbeider to EUewoutsdijk, eene maand gevangenis straf. VrijgesprokenE. It., 32 jaar, en G. li. 21 jaar, fabrieksarbeiders, beiden te Westdorpe, beklaagd van meineed. Raad van Beroep (Ongevallenverzekering.) Id de Donderdag te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van dien raad had de uitspraak plaats inzake A. H, P., han delende onder de firma Gebr. P VlissingeD, waarbij de beslissing van de Rijksverzeke ringsbank werd bevestigd en aan klager zjjn vordering ontzegd. Eveneens werden de beslissingen beves tigd inzake J. F. E., Hansweerd en A. F., Middelburg, terwjjl klagers hun vorderingen werdeu ontzegd. De beslissingen werden vernietigd inzake J. C. P, Goes, en verstaan dat door klager •en onrechte aangifte is gedaan van de uitoefening van een verzekeringsplichtig bedrijf en dat door hem zoodanig bedujf niet wordt uitgeoef'en I en inzake L. K. Gt)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2